Švagrová mi závidí dítě

10.2.20 14:56

Švagrová mi závidí dítě

Holky, zajímal by mě váš názor na tuto situaci v naší rodině.
Já (32 let) jsem se pět let marně pokoušela otěhotnět s bývalým manželem (problém na mé straně), pak jsem se s ním rozvedla (postupně se u nás objevilo domácí násilí). S novým partnerem jsem otěhotněla neplánovaně hned na začátku vztahu, nyní máme skoro ročního chlapečka.
Od doby, kdy jsem rodině oznámila těhotenství, se se mnou naprosto přestala stýkat moje švagrová (35 let). Věděla jsem, že se dva roky neúspěšně snaží o dítě, takže jsem to oznamovala opatrně, bez nějakého viditelného nadšení apod. Začala vypočítávat různé možné problémy v těhotenství a při porodu, riziko vad u plodu apod. A od té doby (rok a půl) jsme se už neviděly a samozřejmě neviděla ani mého syna a ani mého současného partnera. Se svým bratrem se vidím také velmi málo, i když bydlíme pět minut od sebe, třeba jednou za dva měsíce 10 minut. On všude chodí s manželkou a protože ona mě vidět nechce, tak se prostě nevidíme. Výjimečně k nám přijde sám, ale to je vždy na pár minut, že musí rychle domů.. U našich rodičů se musíme střídat, aby mě náhodou švagrová neviděla. Takže žádné rodinné oslavy, vánoce, nic.
Když jsem léta nemohla otěhotnět já, švagrová to věděla a „podporovala“ mě větami typu „alespoň si můžeš užívat“, „hlavně, že máš klid“, „můžeš pít a nemusíš se omezovat, to máš dobrý“ apod. Kolem ní se teď musí chodit po špičkách a mě úplně zasklila. S mými rodiči se stýká normálně, jen v hovoru vynechávají mě, což mi ze strany mých rodičů přijde docela zvláštní.
Co si o tom všem myslíte? Mám samozřejmě svojí rodinu a svůj život, ale štve mě to. Předtím v širší rodině vše fungovalo a teď se to úplně rozpadlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13516
10.2.20 14:59

Chápu, že ji to mrzí, ale nechápu, proč se tomu musí všichni přizpůsobit takovým brutálním způsobem… to fakt nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 15:00

Co bysme si o tom meli myslet? Je jednoznacne, ze se bavit nechce a je to pro ni citlive tema. Kazdy toto nese jinak. Zkus ji pozvat na kafe a promluvit si. Nebo se zkus zeptat brachy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20176
10.2.20 15:03

Nechala bych to být, s bratrem se občas sejdete, s rodiči se také scházíš.
Nepálilo by mě to.
Třeba se to změní, třeba ne. Žij sama, jak nejlépe umíš, můžeš, a švagrovou nech za sebou.
Nestojí Ti za to.
:hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2025
10.2.20 15:04

No to si vzal brácha pěknou pipinu. Jemu nevadí, že se tak chová? Upřímně bych se na ni vůbec neohlizela a nenechala si kecat do Vánoc a rodinných oslav. Jestli s tím má problém tak at tam nechodí ona. Proč vy by ste se nemohli s rodiči a bratrem společně vidat?

Příspěvek upraven 10.02.20 v 15:05

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3994
10.2.20 15:05

To sis dovolila moc, ty máš dítě a ona ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 15:05

U nás proběhlo něco podobného …
Partner je mladší než jeho sestra a ta dost nelibě nesla, že jí,, předběhl" a měl rodinu dříve jak ona.
Měla několik vztahů, ale všude dost tlačila na pilu a vždy nakonec skončila sama.
Chvilku před tím než jsem otěhotněla, si našla jako nového partnera kamaráda svého bratra.
Je mladší a naprosto odlišný jak ona, ale prostě spěchala a tak ho za 3 měsíce dohnala ke svatbě a následně měsíc na to oznámila i těhotenství.
To dusno dokud neotěhotněla i ona, to si nedovedeš představit a přitom jsme roky předtím byly kamarádky a jezdily i na společné dovolené.

Obávám se, že dokud neotěhotní také, vídat se nebudete. Pak pravděpodobně ano, ale budeš svědkem toho jak své dítě předvádí a dokazuje, že je lepší jak to Vaše a vše umí líp… tohle přesně teď musíme snášet my. Popravdě, bylo snad lepší, když jsme se nevídali.

Pevné nervy přeji…
Anonym z důvodu, že sem pravděpodobně chodí :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
10.2.20 15:06

Bráchovi to vadí, ale vždycky řekne, že s tím nemůže nic dělat. Ale nechápu, proč nemůže na různé rodinné akce někdy přijít bez ní, nejsou přece siamská dvojčata..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 15:08
@zofinek píše:
Bráchovi to vadí, ale vždycky řekne, že s tím nemůže nic dělat. Ale nechápu, proč nemůže na různé rodinné akce někdy přijít bez ní, nejsou přece siamská dvojčata..

A proc se ho na to nezeptas proc nemuze prijet bez ni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2846
10.2.20 15:09

Lidé prostě umí být potvory, když něco moc chtějí, nemají, nemůžou a jiný k tomu přijde jako slepý k houslím. :nevim:

Už pár diskusí tady proběhlo od dam jako tvoje švagrová. Přiznaly se, jak nevybíravě se chovaly k ženám, kterým se těhotenství zadařilo. Prostě to strašně moc jitří bolest. Já si ani neumím představit, jak moc to bolí, když žena nemůže otěhotnět. Vždycky jsem otěhotněla na první dobrou. Ty ale máš tu zkušenost, taky se ti to nedařilo. Tak se můžeš vžít do švagřiných pocitů.

Pravděpodobně je pro ni styk s tebou moc bolestivý, připomíná ji její neschopnost. Tak to neřeš. Buď otěhotní a vztahy se upraví, a nebo ne a až tu situaci nějak vyřeší (adopce nebo smíření se s osudem), tak se vztahy taky upraví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 15:10

@Mysticlipstick Prý aby nebyla sama doma. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13516
10.2.20 15:12
@zofinek píše:
@Mysticlipstick Prý aby nebyla sama doma. :think:

tvl, to je důvod jak noha… Jakože by podpálila asi barák, když je tak labilní :zed: Brácha je prostě podpantoflák jak střiženej :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2846
10.2.20 15:16
@neila píše:
tvl, to je důvod jak noha… Jakože by podpálila asi barák, když je tak labilní :zed: Brácha je prostě podpantoflák jak střiženej :roll:

Já bych to tak neviděla. Dovedu si představit, že ji to tak moc užírá, že jenom vědomí toho že brácha byl zase s NÍ může vyvolat obrovský vztek. A její manžel ji chápe a nechce do té bolesti moc rýpat. Manželka je pro něj prostě přednější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13516
10.2.20 15:19

@Modesta manželka je hlavně sobecká. Kvůli své bolesti, kterou nikdo nepodceňuje, nemá právo rozstřelit celý zbytek rodiny… To je fakt moc a on by jí to měl nějak rozumně a šetrně vysvětlit, ne ji v tom ještě podporovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5288
10.2.20 15:19

@zofinek Ona patrně žárlí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu