Těhotná... s jiným mužem

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Jrk
494
20.2.09 11:38
teredes píše:A tohle píšeš komu a hlavně proč??? O církvi máš možná středověkou představu a to ještě špatnou. To, že nějakej blbeček kdysi vymyslel odpustky neynamená, že myšlenky křestanství jsou špatné. Že lidé, kteří žijí s vírou jsou pokrytci, kteří se schovávají za Boha. V Boha nevěřím, jsem ateistka, ale komentáře jako je ten tvůj mě neskutečně vytáčejí, navíc bezdůvodné. Ano, církev páchala hrozné věci, také nemám ráda instituce, to však nijak nesnižuje jednotlivce věřícího v Boha. Mě osobně mnohem víc děsí lidé, kteří nemají před ničím úctu.

Je rozdil verit a chovat se podle toho nebo tzv. „verit“. O cirkvi (a to ruznych) si myslim ze mam pomerne slusnou predstavu. Ja nerikam ze nabozenstvi je spatne, ale ze lide kteri si ho vykladaji jsou pouze lide. A zaryti verici by te meli desit take, nejen ti kteri na nic neveri.
Proto jsem tam napsal ze nehazim vsechny do jednoho pytle.
Ale je dobre ze mas svouj nazor, spousta lidi pouze tzv. papouskuje co mu bylo receno.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43039
20.2.09 11:53

jrk jak to prezentuješ ty, je to opravdu absurdní, hřešit a pak se vyzpovídat…jenže takhle to v praxi opravdu vůbec není. Zvláště ne v dnešní době, kdy si před druhými na nic hrát nemusíš, nikdo z těch, kdo v pohodě hřeší a svědomí je netrápí, tak ke zpovědí nechodí. Ostatně zpověď bez lítosti je stejně neplatná.

Kdo jde, vyzpovídá se a činí pokání, dělá to proto, že svého činu hluboce lituje a trápí ho to. A zřídkakdy pak nepovažuje záležitost za vyřešenou, zvláště, když se jedná o vážnější věc. Obsahem rozhřešení je také udělení pokání, které třeba u krádeží vždycky obsahuje nutnost vrátit ukradenou věc a podobně. Rozhřešení se též může dát podmíněně, třeba tak, že bude platit až po napravení škod (pokud to jde). Vždycky to ovšem nejde.

A není to vůbec jednoduché. Zkus to sám, zavzpomínej na svoje hříchy, ne na banality, ale na věci, za které se opravdu stydíš, a pak jdi a někomu to vykládej. S někým o tom diskutuj. A potom odsuzuj.

Samozřejmě, jsou psychopati, kteří někoho zabijí a je jim to jedno, ale takové ke zpovědi nechodí, věř mi.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4460
20.2.09 11:56

Co říct? Opravdu je to nezávidění hodná situace.
Já jako jedna z mála tady bych to asi řešila potratem, když už by se něco takového stalo.
Neumím totiž lhát - natož celý život, každý na mě hned pozná, že se něco děje nebo že lžu, takže verze LEŽ - pro mě nepřípustná, a když ještě k tomu vezmu ty výčitky svědomí :roll: Říct to partnerovi - spíše se přikláním k této verzi, sice bych se mu nemohla pak podívat do oči, jak bych se za sebe styděla, ale snad časem by to přešlo. Ale nevím, nevím, i kdyby řekl, že se mnou teda s náma zůstane, jak bych reagovala já. Já bych se asi tak děsně za sebe styděla, že bych snad byla já tou, která by raději ten vztah ukončila.

Máš to opravdu těžké, sama nevím na stoprocent jak bych se zachovala já, ale určitě bych nelhala, tuhle variantu můžu na těch stoprocent vyloučit.

Snad uděláš to nejlepší rozhodnutí pro vás všechny tři. Ale prosím tě jak už říkaly holky nedělej z něho ještě většího vola, tím, že mu dáš na výběr potrat - dítě. To opravdu nedělej.

A co se týká krevních skupin - samotnou mě zarazila propuštěcí zpráva, kde bylo psáno - matka B-, otec A+, dcera 0+

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43039
20.2.09 12:17

mumiš to je taky v pořádku, tihle rodiče mohou mít dítě se skupinou 0, musí být oba heterozygoti a potom je dokonce 25% pravděpodobnost na 0

Krevní skupiny se dědí takzvaně kodominantně, je gen pro skupinu A, gen pro B. gen pro 0 není, nula je absence genu A nebo B, místo je prázdné. představ si to, že máš dvě krabičky, kde můžeš mít buď A, nebo B, nebo nic. jednu máš od tatínka, jednu od maminky.

při početí spermie i vajíčko obsahují náhodně vybranou jen jednu z těhto krabiček.

záleží jak se ti to nakombinuje
když dostaneš od jednoho A a od druhého B → máš AB
když dostaneš A a A → máš A
když dostaneš A a nic → máš A
když dostaneš nic a nic → máš 0

tihle rodiče zřejmě měli
otec krabičku B a prázdou krabičku, matka krabičku s A a prázdnou krabičku a dítku shodou okolností dali oba tu prázdnou.

s Rh + a - je to podobné, jen nezávislé na systému ABO

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20656
20.2.09 12:22
mumis píše:
A co se týká krevních skupin - samotnou mě zarazila propuštěcí zpráva, kde bylo psáno - matka B-, otec A+, dcera 0+

to je jednoduché, krevní skupiny se skládají ze dvou složek, ale píše se pro zjednodušení jedna - kromě AB, takže: matka B0, otec A0 a dítě si vzalo od každého z rodičů 0, takže má vlastně 00
Vaše děti tak můžou mít jak A (A0), B (B0), AB a 00
Jak je to s + a - nevím přesně, ale myslím, že ani pokud má jeden z rodičů - nemusí to hned znamenat, že to bude mít i dítě

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20656
20.2.09 12:26

Pudloslava - bylas rychlejší ;-) :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43039
20.2.09 12:32

sandrik s + a - je to stejne, + přebije mínus. dědí se to nezávisle na skupinách AB0.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4460
20.2.09 12:43

Aha, tak až tak do hloubky jsem to nevěděla, tak děkuju holky.
No už v porodnici mi řekli, že je to v pořádku, jsem se právě lekla. :lol: Aby si přítel nemyslel, že jsem si dceru někde uhnala :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18651
20.2.09 12:50

pane jo, můj dotaz teď už bude úplně od tématu, ale Pudli prosímtě zaujali mě ty krevní skupiny. Když + přebije mínus, tak pokud se nepotkají dva s mínus tak nemůže nikdy vzniknout dítě se záporným RH faktorem? Ptám se protože moje máma má A+, Táta nevím, já mám A+ a moje dvouvaječné dvojče má A-. Co má táta?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
20.2.09 13:01
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
29730
20.2.09 13:04
lacenka píše:
pane jo, můj dotaz teď už bude úplně od tématu, ale Pudli prosímtě zaujali mě ty krevní skupiny. Když + přebije mínus, tak pokud se nepotkají dva s mínus tak nemůže nikdy vzniknout dítě se záporným RH faktorem? Ptám se protože moje máma má A+, Táta nevím, já mám A+ a moje dvouvaječné dvojče má A-. Co má táta?

Muze byt pozitivni i negativni, zalezi, jak to ma zalozeny…koukni na ty Dvojcata.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18651
20.2.09 13:27

chápu, ségru nám nevyměnili :lol: :lol: :lol: Dík

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43039
20.2.09 13:42

lacenka kdo má plus, tak může mít genny ++ nebo +- (- je jako 0, spolus s jinym faktorem neni vidět). Tkaže i dva rodiče s faktorem + mohou mít dítě minus (pokud jsou heterozygoti, šance je 25%).

zase máš dvě škatulky a v každé můžeš mít + nebo -
když máš v alespoň jedné +, tak seš navenek +
ale dítěti můžeš předat tu druhou

akorát dva rodiče, kteří jsou oba -, nemohou mít dítě +

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14015
20.2.09 14:18

Hm, ale mně to nepomůže. My jsme ve famílii samé nuly, kam až oko dohlédne :twisted: .

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43039
20.2.09 14:25

Lentilka to lze vyložit i jinak :-)))) proč tak malá sebedůvěra? :-)))

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty