Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@ka2ka píše:
hmmm tak tohle je zlatý bludišťák týdne
Mně je zas líto zelí, jak ho nemilosrdně necháme mačkat se pod kamenem a necháme ho kvasit, abychom ho pak sežrali.
@Russet co zelí, ale jak musí být takové mrkvi, která taky cítí. Zažívá ji oškrábeš a nakrajis! Anebo sníš, fuj. Kdyby aspoň člověk věděl, odkud začít. Ale já třeba jdu od nejtenčího konce, od nohou.
@inkakřivák píše:
@Russet co zelí, ale jak musí být takové mrkvi, která taky cítí. Zažívá ji oškrábeš a nakrajis! Anebo sníš, fuj.
Mě by zajímalo, jestli ten citlivý lev na prérii před doběhnutím nějaké antilopy přemýšlí, jak ji citlivě zbavit života…
@Russet píše:
Mně je zas líto zelí, jak ho nemilosrdně necháme mačkat se pod kamenem a necháme ho kvasit, abychom ho pak sežrali.
no jo zelí chudák
tchán dělá zabijačku i to zelí a myslím že fakt víc trpí zelí když po něm tchýně chodí a šlape ho než to prase co to má po pár vteřinách za sebou
@inkakřivák píše:
@Russet co zelí, ale jak musí být takové mrkvi, která taky cítí. Zažívá ji oškrábeš a nakrajis! Anebo sníš, fuj. Kdyby aspoň člověk věděl, odkud začít. Ale já třeba jdu od nejtenčího konce, od nohou.
Já ji i nemilosrdně dusím, protože prý tepelně upravená je zdravější. A jinak ji sadisticky ukusujeme. Hlavně na výletě. To ji mučivě zavřeme do plastové krabičky a vláčíme cestou necestou.
@Russet @inkakřivák Cítíte se líp, když si děláte takhle hloupou srandu z někoho, koho bolí bolest zvířat? Ty kecy o bolesti zeleniny jsou fakt trapas. Co příště? Ať jdou jíst trávu a kameny?
Já vegetarián ani vegan nejsem, ale ani nejsem tak přízemní abych z jejich pocitů dělala nedůležité věci.
@Russet Lev určitě ne, ale taky ty antilopy uměle nepěstuje, uměle neoplodnuje, a prostě, když má hlad, tak si něco uloví. Taky proto nejsou obézní lvi například.
Příspěvek upraven 20.11.21 v 15:31
@Parninas píše:
@Russet @inkakřivák Cítíte se líp, když si děláte takhle hloupou srandu z někoho, koho bolí bolest zvířat? Ty kecy o bolesti zeleniny jsou fakt trapas. Co příště? Ať jdou jíst trávu a kameny?
Já vegetarián ani vegan nejsem, ale ani nejsem tak přízemní abych z jejich pocitů dělala nedůležité věci.
Neumím citlivě zabít zvíře. Přenechám to jiným. Umím zase jiné věci. Nežijeme ve středověku, kdy byli lidé soběstační a nechodili do supermarketu. K tomu se těžko vrátíme.
Abych si nedělala srandu. Asi takhle. Maso jim, mlíko piju. Nemyslím si, že současné velkochovy jsou takový děs bes, pár jsem jich viděla. A když se zvíře zabije rychle a v klidu, nemám problém. Nesnáším bití zvířat, převozy živých zvířat přes celou Evropu a týrání. Nevadí mi normální chovy, nevadí mi dostihy a nevadí mi zoo. Nemám ráda cirkusy.
@Russet píše:
Neumím citlivě zabít zvíře. Přenechám to jiným. Umím zase jiné věci. Nežijeme ve středověku, kdy byli lidé soběstační a nechodili do supermarketu. K tomu se těžko vrátíme.
Jak to souvisí s tím co píšu?
@Galateeia píše:
@Russet Lev určitě ne, ale taky ty antilopy uměle nepěstuje, uměle neoplodnuje, a prostě, když má hlad, tak si něco uloví. Taky proto nejsou obézní lvy například.
A jak by ten lev dokázal? Toho jsou schopní jen lidé. A antilopy se chovají. Nepěstují…
@inkakřivák píše:
Abych si nedělala srandu. Asi takhle. Maso jim, mlíko piju. Nemyslím si, že současné velkochovy jsou takový děs bes, pár jsem jich viděla. A když se zvíře zabije rychle a v klidu, nemám problém. Nesnáším bití zvířat, převozy živých zvířat přes celou Evropu a týrání. Nevadí mi normální chovy, nevadí mi dostihy a nevadí mi zoo. Nemám ráda cirkusy.
Prostě máš tu hranici cítění v tomhle ohledu posunutou jinam. Není nutné si dělat srandu z lidí, co jsou na tyto věci citlivější.
@Parninas píše:Že holt musím jíst to maso z toho hrozného velkochovu.
Jak to souvisí s tím co píšu?
@Parninas jaká bolest zvířat? Vidělas někdy zabíjet prase doma! Vyvedou ho na dvorek, dostane jednu mezi oči, dranzirak do krku a je to. A víš co? Jde většinou v klidu, když ho vede ta babka, co ho celý jeho život krmila. Poškrábe go pod krkem, a prase chrochta v naději, že dostane kývl žrádla. A ta krev? Lepší, když se chytí a spotřebuje. Čím víc se z prasete sní, tím míň prasat se musí zabít.
@Galateeia víš, že lev neloví?