Zítra mají rodiče zabijačku a mě je z toho smutno

Anonymní
19.11.21 21:35

Zítra mají rodiče zabijačku a mě je z toho smutno

Holky ahojte..
Já vím že je to blbost..
Naši zítra mají u nás s přáteli zabijačku..a mě je z toho smutno.
Byla jsem se na toho čuníka kouknout a málem jsem brečela.
Je mi 23 let.. já vím že to k životu patří.. ale fakt je mi to líto.
Zabijaček už jsem zažila hodně ale nikdy mi to tak nebylo líto.
Měla jste to některá taky tak?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2004
19.11.21 21:36
@Anonymní píše:
Holky ahojte..
Já vím že je to blbost..
Naši zítra mají u nás s přáteli zabijačku..a mě je z toho smutno.
Byla jsem se na toho čuníka kouknout a málem jsem brečela.
Je mi 23 let.. já vím že to k životu patří.. ale fakt je mi to líto.
Zabijaček už jsem zažila hodně ale nikdy mi to tak nebylo líto.
Měla jste to některá taky tak?

Nejsi těhotná když si tak přecitlivělá? 😂

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.21 21:38

@Meggiska nene..ale mám 7 měsíční holčičku :)
Zakladatelka

  • Citovat
  • Upravit
2324
19.11.21 21:38

Když někdo chová čuníka, tak ho chová pro maso, sádlo, ostatní produkty…
Tak už jaksi počítá s tím, jak to dopadne.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12288
19.11.21 21:44

To je proste kolobeh :jazyk:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15332
19.11.21 21:46

:hug: Chápu to :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
22078
19.11.21 21:46
@Anonymní píše:
Holky ahojte..
Já vím že je to blbost..
Naši zítra mají u nás s přáteli zabijačku..a mě je z toho smutno.
Byla jsem se na toho čuníka kouknout a málem jsem brečela.
Je mi 23 let.. já vím že to k životu patří.. ale fakt je mi to líto.
Zabijaček už jsem zažila hodně ale nikdy mi to tak nebylo líto.
Měla jste to některá taky tak?

Takhle předem určitě ne, ale první fázi zabíjačky snáším velmi těžko…. když prase přivedou, ono cítí konec a zuřivě se brání, ten strach je doslova hmatatelný… pak sebou ještě reflexivně občas škubne… není lehké dívat se s chladným nadhledem..

Jakmile jsou z něj dva kusy, už je to v pohodě a normálně se na dalším průběhu podílím – ale ten začátek je těžký. Každopádně, jak píšeš – patří to k životu, člověk se musí v některých věcech naučit trochu sám sebe překonat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14675
19.11.21 22:01

Chápu tě. Můj manžel je řezník, takže tu zvířata před porážkou míváme a nezvykla jsem si na to nikdy. Asi bude něco na té průpovídce, že kdyby měla jatka skleněné stěny, bude většina lidí raději vegetariány. Já se své pokrytectví snažím mírnit aspoň tím, že maximum masa využiju, nesnesu, aby se vyhazovalo. Z úcty k tomu zvířeti, co dalo život za můj žvanec.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2418
19.11.21 22:04

Stejně to má velká spousta lidí. Už jsme tak zvyklí na naporcované a předpřipravené maso ze supermarketu, že pohled na to, odkud ve skutečnosti pochází, většina z nás městských lidí už nesnese. Dřív byla zvířata typu prase pro lidi fakt jen jídlo, případně zdroj materiálu, který potřebovali k přežití. Dneska jim dáváme jména a projektujeme si do nich lidské vlastnosti. Pak je nám jich logicky líto. Mně taky, na zabijačku bych koukat nemohla. Ale maso jím, což je ve své podstatě pokrytectví, které mi dost vadí. Ale vzdát se masa úplně taky neumím.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7209
19.11.21 22:04

Já to mám úplně stejně jako zakladatelka ty pocity. Přijde mi to hrozné :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
67
19.11.21 22:07

Chápu tě, taky jsem to nenašela, a díky tomuhle zvyku se mi maso i zhnusilo. :poblion: Ale ve velkochovech to bude ještě horší, tam stojí zvířata na porážku ve frontě. :(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
371
19.11.21 22:08

@GabinkaCh v takových chvílích jsem ráda za to že jsem člověk..a že mě někdo nezabije proto aby se najedl.. :,(
Zakladatelka

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
19.11.21 22:08
@Anonymní píše:
Holky ahojte..
Já vím že je to blbost..
Naši zítra mají u nás s přáteli zabijačku..a mě je z toho smutno.
Byla jsem se na toho čuníka kouknout a málem jsem brečela.
Je mi 23 let.. já vím že to k životu patří.. ale fakt je mi to líto.
Zabijaček už jsem zažila hodně ale nikdy mi to tak nebylo líto.
Měla jste to některá taky tak?

Ne. Na vraždu jsem nekoukala, dala jsem si až prd. elačku.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4928
19.11.21 22:09

Zabití zvířete snesu.

Často to ale neproběhne zrovna nejméně trýznivým způsobem, což se bohužel týká i domácích zabíjaček. Toho bych nechtěla být součástí.
A taky nesnesu lidi, co zbytečné utrpení zlehčují, nebo se vysmívají těm, kterým vadí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6128
19.11.21 22:16

Buď v klidu. Moji rodiče si pořídili 2 prasátka na výkrm a pak byla slavnostní zabijačka. Můj taťka to obrečel jak malý kluk a to podotýkám, že brečet jsem ho viděla po 2. v životě :P

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová