Zítra mají rodiče zabijačku a mě je z toho smutno

Napsat příspěvek
Velikost písma:
53518
20.11.21 15:37
@Parninas píše:
Prostě máš tu hranici cítění v tomhle ohledu posunutou jinam. Není nutné si dělat srandu z lidí, co jsou na tyto věci citlivější.
Že ji má každý posunutou jinde neznamená, že ten, kdo nemá trauma ze zabíjačky musí mlčet, aby se náhodou nedotknul citlivé duše. Já bych chtěla všechny ty citlivé duše vidět někde na opuštěném ostrově. Jak by se vrhaly za potravou…
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Parninas
20.11.21 15:38
@Russet píše: Že holt musím jíst to maso z toho hrozného velkochovu.

Přiznejme si, že volba konzumace těch velkochovních živočišných produktů u 99% ovlivňuje pouze cena. Každej chce ten nejlevnější flák a tak je mu úplně ukradené z jakého prostředí pochází. Je to čistá pohodlnost.

Já třeba nikdy nepochopím lidi, co i v dnešní době podporují klecový chov drůbeže. Máme tolik možností jak se dostat k etičtějším produktům. Ale né, každý potřebuje plato vajec za pár kaček.

  • Citovat
  • Upravit
80298
20.11.21 15:38

@Parninas já se přiznám, že pro mne jsou směšní. Protože živě vidím tu situaci. Oni jsou citliví, protože máme přebytek. Když nebudeš mít co jíst a doma ti budou brečet děti hladem, tak klidně zakroutil krkem i té slepičí z klecového chovu třeba. To není citlivost, to je jednoduše rozezranost.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
149648
20.11.21 15:39
@inkakřivák píše:
@Lily-of-the-valley u nás na statku i krávy na mlíko chodily ven. Normálně měly otevřenou stáj a chodily ven a dovnitř, jak chtěly. A chodila jsem na statek dnes a denně dvakrát. Prasata měla u prasecaku ohrady, kam chodila taky. Ale beru, welfare je fajn. A když se na jatka dostane blbec, je to tragédie. Ovšem to platí všude. Blbec je nebezpečný ať je kde je.

Dojné krávy chodí ven na pastvu úplně běžně a to už v minulém režimu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Parninas
20.11.21 15:39
@Russet píše: Že ji má každý posunutou jinde neznamená, že ten, kdo nemá trauma ze zabíjačky musí mlčet, aby se náhodou nedotknul citlivé duše. Já bych chtěla všechny ty citlivé duše vidět někde na opuštěném ostrově. Jak by se vrhaly za potravou…

Ok boomer. :roll:

  • Citovat
  • Upravit
Parninas
20.11.21 15:41
@inkakřivák píše:
@Parninas jaká bolest zvířat? Vidělas někdy zabíjet prase doma! Vyvedou ho na dvorek, dostane jednu mezi oči, dranzirak do krku a je to. A víš co? Jde většinou v klidu, když ho vede ta babka, co ho celý jeho život krmila. Poškrábe go pod krkem, a prase chrochta v naději, že dostane kývl žrádla. A ta krev? Lepší, když se chytí a spotřebuje. Čím víc se z prasete sní, tím míň prasat se musí zabít.
@Galateeia víš, že lev neloví?

Ano, smrt jako smrt. Co já jako konzument živočiných produktů můžu ovlivnit je život toho zvířete než ta smrt nastane. Já se neohrazuju k zabijačkám, to mi nepodsouvej.

  • Citovat
  • Upravit
53518
20.11.21 15:41
@inkakřivák píše:
@Parninas já se přiznám, že pro mne jsou směšní. Protože živě vidím tu situaci. Oni jsou citliví, protože máme přebytek. Když nebudeš mít co jíst a doma ti budou brečet děti hladem, tak klidně zakroutil krkem i té slepičí z klecového chovu třeba. To není citlivost, to je jednoduše rozezranost.

Ano, protože nepoznaly nikdy nedostatek, mohou si dovolit plakat nad jedním pašíkem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Parninas
20.11.21 15:44
@inkakřivák píše:
@Parninas já se přiznám, že pro mne jsou směšní. Protože živě vidím tu situaci. Oni jsou citliví, protože máme přebytek. Když nebudeš mít co jíst a doma ti budou brečet děti hladem, tak klidně zakroutil krkem i té slepičí z klecového chovu třeba. To není citlivost, to je jednoduše rozezranost.

Tak ale bavíme se o situaci, kdy ten přebytek v dnešní době máme, tak z mých osobních důvodů nadbytečné peníze investuju do etičtější stravy. Jako co to je za argument? To je jak říct, že jezdit na dovolenou je k ničemu, protože lidi dřív taky jezdit nemohli a taky žili.

  • Citovat
  • Upravit
80298
20.11.21 15:48

@Parninas tak proč mluvíš o bolesti zvířat? Ty hrozně preskakujes. Když já mluvím o chovu, ty se odvolás na porážku a jaká to hrůza. Když já budu mluvit o porážce, ty začneš o hrůzách chovu.
Tak znovu. Ani ve velkochovech prasat nebo hovězího dobytka jsem nějakou brutalitu neviděla. I když nepopírám, že klidně může být, když tam bude dělat nějaký latentní agresor. Ale bacha, týraná kráva málo dojí a nepribyva. A jatka - zase, když tam nebude dělat sadistický blb, jde to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Parninas
20.11.21 15:50
@Russet píše:
Ano, protože nepoznaly nikdy nedostatek, mohou si dovolit plakat nad jedním pašíkem.

A teda když už se tu oháníš tím nedostatkem, tak by bylo fajn si uvědomit, že jíst třeba maso dřív nebývala takový norma, ale spíš nadstandard. V dobách nedostatku se jedlo mnohem víc vege pokrmů. ;)

  • Citovat
  • Upravit
80298
20.11.21 15:51

@Russet Moji rodiče hlad znali. A proto se u nás jedlo všechno. To co vlastně už nikde ani nekoupíš. Takže do polivky hezký i kuřecí hlava a běháky, kůže se jí, jedí se chrupavky. Králičí hlava se jí. Vepřová kůže se ji. Vepřové nožky se jedí. Zkrátka všechno. Nikdy by nevyhodili nic z toho.

Příspěvek upraven 20.11.21 v 15:52

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
20.11.21 15:51
@inkakřivák píše:
Pasirovana přes tu krávu, společně se siláží a senazi a senem. To propasirovane se vymyje a je tvaroh. Tak jsem si to vždycky myslela.

To říká vždycky můj děda, že nemá rád obyčejné vařené zemáky. Že ty jí pouze, když jsou projíté přes prase.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Parninas
20.11.21 15:52
@inkakřivák píše:
@Parninas tak proč mluvíš o bolesti zvířat? Ty hrozně preskakujes. Když já mluvím o chovu, ty se odvolás na porážku a jaká to hrůza. Když já budu mluvit o porážce, ty začneš o hrůzách chovu.
Tak znovu. Ani ve velkochovech prasat nebo hovězího dobytka jsem nějakou brutalitu neviděla. I když nepopírám, že klidně může být, když tam bude dělat nějaký latentní agresor. Ale bacha, týraná kráva málo dojí a nepribyva. A jatka - zase, když tam nebude dělat sadistický blb, jde to.
??? Kde píšu ty věci? Klidně se mrkni hned na druhou stránku, já se zabijačkou čistě obecně problém nemám.
Já se pouze ohradila na to, že se nemusíte navážet do lidí, kteří to cítí jinak. Krapet empatie proboha.
  • Citovat
  • Upravit
2031
20.11.21 15:56

Proč by to byla blbost? Tak snad nikdo normální nezabíjí s radostí :nevim: Ale patří to k životu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2031
20.11.21 15:57
@Parninas píše:
A teda když už se tu oháníš tím nedostatkem, tak by bylo fajn si uvědomit, že jíst třeba maso dřív nebývala takový norma, ale spíš nadstandard. V dobách nedostatku se jedlo mnohem víc vege pokrmů. ;)

Tak určitě se jedlo masa méně než dnes a bylo to jedině dobře z hlediska zdraví i ekologie. Ale pokud nebyl hladomor, tak teda min. 2× týdně maso bylo :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová