Porodnice Hořovice

V malém městě ve středních Čechách se vám v rámci nemocnice dostane všech potřebných služeb. Moderní zařízení i přístroje poskytnou pacientkám veškerý komfort. K porodu se neregistruje (pouze se objednává na minimálně jednu prohlídku před porodem na čísle 14 500). Prohlédněte si ceník služeb porodnice.

Prohlášení porodnice k alternativním způsobům vedení porodu

  • porodní plány je vhodné konzultovat předem v gynekologické ambulanci z časových důvodů
  • lotosový porod neprovádíme
  • otisk placenty na jakékoliv materiály neprovádíme
  • porod do vany neumožňujeme - vana pouze jako relaxační pomůcka v I. době porodní

Doporučují maminky porodnici Nemocnice Hořovice - gynekologicko-porodnické oddělení

Hodnoceno 140x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Leoš Teslík

gynekologicko-porodnické oddělení: 311 554 202, 311 554 214
novorozenecké oddělení: 311 554 013, 311 554 007
poradna pro těhotné: 311 554 221, 311 554 203
předporodní beseda: 311 554 202
kurz péče o novorozence: 311 554 008

Adresa: K Nemocnici 1106, 268 31 Hořovice

URL: http://www.nemocnice-horovice.cz/oddeleni/porodnice-u-slunecni-brany

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Hořovice

Anonymní
23.08.19

Můj první porod a opravdu horor v této porodnici. Personál jak píše paní v příspěvku, jako kdyby jste strašně se vším otravovala. Už na příjmu mi sestra řekla, že se diví, že se tu chystám rodit a opravdu jsem udělala chybu. V kontrakcích mě nechali ležet na gynekologii mezi ostatními. Pak mě ještě nechali zabalit si tašku na porodní sál..to byl vrchol..bolesti sem měla opravdu silné a ještě jsem byla po injekci, po které sem se celá motala. Porodní asistentka přišla skoro až k hotové věci na porodní sál…no 2hod po porodu mi také pustili video a starej se. 4 celé noci sem nespala, i když jsem měla zlaté miminko. Žádné soukromí. Pokoj bez klimatizace ve 40 stupních. Když Vám nejde kojit, tak jsou na vás všichni moc ,,příjemný a ochotný” vše vám ukázat. Zase jste jen na obtíž. Moje rodina byla v šoku, když viděla ty podmínky. Do dnes toho lituji, že jsem se pro tuto porodnici rozhodla a opravdu už nikdy více.

Anonymní
28.07.19

Pokud hledáte porodnici podporující přirozený porod, Hořovicím se rozhodně vyhněte. Zejména pokud máte registraci v Rakovníku a jako doprovod svoji por. asistentku, zařadí vás okamžitě mezi problémové a už od příjmu se to s vámi veze… Kvůli dřívějšímu termínu a předpokládané nízké porodní váze jsme si vybrali na poslední chvíli Hořovice. Porodní přání se mnou sice prošli, moc z něj realizovat nešlo, s čímž jsem ale vědomě souhlasila a nedělala ofuky. Jedou tady takovou starou školu: lékařsky vedený porod, poloha pouze na zádech, při monitorování taky musíte být pouze na zádech. Co mě naštvalo, byla jejich naprosto nesmyslná pravidla o podávání inhalační anestezie a že uspěchali porod placenty, což pak vyústilo v další komplikace. Krátce po porodu syna odvezli na neonatologii, s čímž jsme samozřejmě bez řečí souhlasili. Nicméně paní doktorka zbytečně emocionálně nastoupila na manžela s tím, že si nemáme vymýšlet přírodní kraviny a péči bez chemie, když máme rizikové dítě. Manželovi tak zkazila zažitek z porodu.

Oddělení šestinedělí je nově zrekonstruované, hezké dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou. Bohužel je to brutální průchoďák a min každých 15 min vám tam někdo leze. O klidu a odpočinku si můžete nechat zdát. Vrcholem byla fotografka berounského deníku… Gynekologické sestry velmi neochotné, člověk má pocit, že je ruší od kafe a pokecu s kolegyní. Dětské sestry nehodnotím, syn byl na neonatologii. Nicméně mi přijde drsné, že vám 2 hodiny po porodu pustí video, jak se i dítě starat, a pak už je to na vás. Zdi na oddělení jsou docela tenké a non-stop slyšíte hysterický pláč miminek, to mi nepřijde normální…

Co si naopak zaslouží velkou chválu je neonatologické oddělení intenzivní péče. Úžasný interiér, příjemná, přátelská a klidná atmosféra. Je možnost ubytování maminky jako doprovodu na oddělení v pokojích hotelového typu a neomezené návštěvní hodiny pro tatínky, což je velmi výjimečné. Všechny sestřičky i lékařky byly ochotné, trpělivé, milé a o miminka se staraly opravdu nádherně. Při příjmu se mnou probíraly přání ohledně péče o syna (kosmetiku, vlhčené ubrousky, jak s koupáním, jestli mu chci dávat dudlík). Na všem se šlo domluvit, nic nebyl problém.

20.07.19

Do porodnice jsem docházela na kontroly od cca 36tt, vždy jsem krátce čekala ale doktorka byla moc milá a vše mi vysvětlovala a ukazovala. Kontrakce jsem pocítila den před porodem, celý den jsem si myslela, že to jsou poslíčci. Večer jsme vyrazili, přijala nás sestřička, která mne hned napojila na monitor a po nějaké době mi dala na výběr, zda si přeju jet domů nebo zůstat, že to pravděpodobně budou poslíčci, ale že jestli se necítím, mohu zůstat. Vyrazili jsme tedy zpět do Prahy, dostala jsem na doma 2 čípky.

O 3 hodiny později (cca v 1 ráno) jsme opět vyrazili do porodnice a tentokrát už jsem začínala rodit. Sestra mne přijala, byla moc milá, starali se i o manžela, když se mu neudělalo dobře z jehly :) dostal kafe a kus sladkého, aby se vzpamatoval a byl mi oporou na závěr. Celou dobu jsme byli sami na porodním sále, puštěná televize jako podkres, sestra mne vždy přišla po určité době zkontrolovat.

Těsně před porodem se měnila směna, všichni se představili a byli opět moc milí, což jsem jako prvorodička velmi ocenila. Paní doktorka, která mě rodila, byla boží! Strašně mě mrzí, že už nevím jméno, nejradši bych jí šla osobně poděkovat. Byla empatická, zároveň docela rázná, ale nijak, že by mne rozbrečela. Bez nástřihu rychlý porod, mimčo na chvilku k nám, pak základní rychlé ošetření a 2 hodinky klidu s manželem a miminkem.

Oddělení šestinedělí bych dala 5 hvězdiček, jediná sestra tam byla lehce nepříjemná, ale když jsem za ní přišla o 2 dny později v noci, že bych potřebovala pomoci s kojením, mile a bez problému mi pomohla. Jinak všechny doktorky a sestry dokonalé, milé, chodila jsem za nimi často s prosbou o pomoc s kojením, nikdy mě nikdo neodbyl. Přijde mi, že jak se chová žena k nim, tak se ony chovají k vám. Já jim byla vděčná za veškerou pomoc a snahu mi ukázat, co mám s tím uzlíkem dělat, jak ho přebalit, jak ho držet a jak vykoupat.

Jsem moc ráda, že funguje také půjčování monitoru dechu, který máme doteď, a až teď budeme vracet.

Za mne jedno velké děkuji a skoro si troufám říct, že se těším, až zde budu rodit znovu.

Personál:

bohužel si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyplněné dokumenty, které jsou ke stažení na webu
Zavolat si, zda nemají stop stav

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky
Pár plenek pro miminko
Základní kosmetika pro dítko
Jídlo na mlsání :)

04.06.19

Super péče o mimčo i na oddělení šestinedělí. Všichni moc příjemní a ochotní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek ručníků a plenky pro mimčo, v nemocnici dávají jen 3 ks na den. Kojící čaj - sestřičky ochotně uvaří kdykoliv vodu.

23.04.19

Porod: leden 2018
Výběru porodnice jsem ve finále věnovala nepřiměřené množství času a energie. Bylo to proto, že v porodnici, kde jsem byla registrovaná jsem se nepohodla s lékaři, kteří mi chtěli vyvolávat porod bez jediného vysvětlení, prostě preventivně, protože jsem 39 +..takže pár dnů před termínem jsem neměla porodnici :-) Do Hořovic jsem jela celkem zdaleka…přes 100 km :-) jo, bláznivá prvorodička. Na úvod musím říct, že si nemyslím, že by to byla tak alternativní a vytuněná porodnice, jak ji prezentují celebrity v médiích…ono pokud přijede rodit neznámá rodička nebo známá osobnost je to prostě rozdíl, takže tím se nenechte prosím zmást.
Nicméně nelituji a celkově jsem byla spokojená.
Porod byl rychlý, tři hodiny od příjezdu.
Věnovala se mi porodní asistentka Markéta Korcová, neměla jsem sál s vanou, po kterém jsem toužila, ale ve finále mně bylo všechno úplně jedno a po vodě jsem ani netoužila.
Markétka byla fajn a moc mi pomohla. Ve finále klesly malému ozvy a porod dokončila společně s MUDr. Hokerovou. Nejdřív se přiznám, že jsem se trošku lekla, že mě bude rodit doktorka, co vypadá o deset let mladší než já (mimochodem v Hořovicích jsou strašně mladé doktorky), ale ničemu to nevadilo a paní doktorka na mě působila profesionálně.
Pokud to jako laik a prvorodička mohu hodnotit, pomohla mi a povzbuzovala mě v tlačení 4kg dárečku.
Nečekejte, že vám dají dítě hned na tělo, jak jsem si myslela, že to je všude…nejdříve ošetřují, kontrolují a pak až dávají dítě na tělo matce. To pro mě bylo velké zklamání a nepochopení…jak je toto možné v Hořovicích…
Nicméně malý musel nakonec preventivně na JIP, takže po této stránce více mých představ vzalo za své. Na JIPu milé a pohodové sestřičky.
Oddělení šestinedělí už horší…trošku doba minulá…myslím teď dětské sestřičky. S kojením moc pomoci nečekejte, max že vám bude sestra zcela nečekaně sahat na bradavky a mačkat, zda teče mléko, dost necitelně…opět v médiích trochu jiná prezentace…
Co se podpory v péči o dítě týče, postrádala jsem individuální přístup…sestrám šlo hlavně o to, aby šlo vše podle pravidel, tabulek, aby měly vše podepsané a byly posichrované..pak už jim to bylo jedno..a já vyplašená prvorodička se ani moc neptala..tady jsem podporu a trošku jiný přístup čekala se přiznám…Dětské lékařky mi přišly fajn, vlastně i jeden pan dětský lékař, ať nemluvím jen o ženách.
Jídlo no comment, asi všude stejné…nebylo to ani dobré, ani výživově hodnotné ani nic podobného. Kdyby mě nedotoval jídlem přítel, tak asi umřu hlady.
Celkově spokojenost. Všude je něco. Měla jsem štěstí na pokoj, že jsem měla nadstandard, což bylo super. A sestry i lékařky gynekologie byly příjemné a fajn.
Co bylo šílené a to je asi taky všude bylo to, že vám do pokoje někdo vlítne asi tak 100× za den…to se fakt těšíte domů už skrz klid…x krát za den různí lékaři, sestry, pak jídlo, pak jdou pro tácek..pak jedna paní donese plíny, druhá hygienické potřeby na wc, třetí přijde vytřít podlahu. Hodně veselé toto. Hlavně klid a pohoda.
Zkrátka doporučuji, ale prosím naivně si nemyslete, že váš porod bude jako porod Andrey Kerestešové atd.
Nejvíc bodů dávám Porodní asistentce Markétce Korcové.

Personál:

Mudr. Hokerová, Korcová Markéta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepodcenit sílu v sebe sama a na tu se spoléhat nejvíc.
Raději si zavolat do porodnice, zda nemají moc rodiček…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, hygienické potřeby, jídlo a pití na sál, jídlo a pití na pobyt v nemocnici, krém na bradavky,…

07.04.19

Mám velmi pozitivní čerstvou zkušenost jak s porodem, na který ráda vzpomínám, tak s pobytem na šestinedělí. Po příjmu jsme hned šli s manželem na porodní box, kde mi asi po hodině doktorka praskla vodu (což zpětně hodnotím jako dobré rozhodnutí) a po další hodině jsem porodila. Přístup doktorky, která vedla porod, i porodní asistentky, byl skvělý, taky velmi oceňuji, že automaticky nechali dotepat pupečník a po krátkém vyšetření miminka na pokoji byl 2 hodinový skin to skin bonding. Na šestinedělí to bylo trochu o tom, na koho člověk narazil - dětské sestřičky měly občas rozdílné rady, některé byly moc hodné, jiné ráznější, ale neměla jsem s žádnou problém (je ale pravda, že jsem nic moc nepotřebovala). Trochu mi vadilo jen to, že na pokoj pořád někdo chodil, občas i uklízečka přišla třikrát - pokaždé udělat něco jiného. A pak taky, že propuštění se pořád protahovalo a místo ve 12 jsme odešli až o půl druhé. Naopak bylo fajn, že za námi přišla laktační poradkyně zjistit, jestli je vše v pořádku, a fyzioterapeutka s doporučením, jak začít po porodu cvičit. Taky prostředí porodnice bylo mnohem pohodlnější a příjemnější než U Apolináře, kde jsem rodila poprvé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat, kudy se dostat na příjem v době rekonstrukce, je to celkem dálka při kontrakcích

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě doporučených věcí z jejich webu, nějakou kosmetiku pro miminko (tělové mleko/olej a krém na opruzeniny). Byla jsem si vyptat bepanten u sestřiček a pak hrozně zkoumaly, jak přebaluju…

Anonymní
16.03.19

Dlouho jsem přemýšlela, zda příspěvek vložit. Ale už je to půl roku a stále na porod vzpomínám dost rozpačitě. Rodila jsem zde po třetí. První porod komplikovaný, malý po porodu nedýchal, nakonec vše dopadlo relativně dobře, ale hlavně na profesionální úrovni všech zúčastněných (MUDr. Klan) . Druhý porod krásný, vše v poklidu a je to porod, na který s láskou budu vzpomínat, hlavně kvůli úžasné paní doktorce (MUDr. Pelikánová). I proto jsem se při třetím těhotenství rozhodla pro tuto porodnici. Už jsem přenášena a na poslední kontrole mě velice milý pan doktor řekl, že už se to blíží a že jakmile budu mít kontrakce půl hodiny po 10 minutách, že mám vyrazit, že to bude fofr. A tak když to tak bylo, jeli jsme.
Po dost dlouhém čekání jsem byla přijata na příjem, kde jsem byla hodinu připojena na monitor a za tu dobu nikde ani noha. V tu dobu jsem měla kontrakce vcelku dost bolestivé a ani ne po 5 minutách. Paní doktorka usoudila, že k porodu to není, ale že si mě tu nechají. Byla jsem dost zklamaná, že se absolutně nezajímala o to, jak chci, aby porod probíhal a celkově příjem dost uspechala (u předchozích porodu se při příjmu vždy lékař ptal a zapisovat si do počítace), podotýkám, že jsem nechtěla žádné výmysly, pouze pokud to půjde, tak bez nástřihu, bez tišících léků a že chci být informována, co se děje. Došla jsem tedy na šestinedělí, kde už jsem měla kontrakce po necelých 2 minutách, ovšem k porodu to prý stále nebylo. Na milost mě vzali až za deset minut, kdy mi praskla voda, kontrakce jsem měla po minutě a na sál už mě museli dovézt.
Muž stihl dojet už jen na závěrečnou fázi. Na sále do mě paní doktorka doslova hrabala, bylo šílené a nekonečné. Nic bolestivějšího jsem nikdy nezažila. Na otázku proč to dělá, mi stroze řekla držte. Nakonec poručila porodní asistentce, aby mi skočila na břicho, bez jakéhokoliv upozornění mě nastřihla až bůh ví kam a malého vytáhla vexem.
Dvě modřiny cca 20×5 cm jsem měla na břiše skoro 3 týdny. Ty řeči, že se mám při šití uvolnit a neklepat se, ačkoliv jsem prosila o deku, že mi je zima, jsem vypustila. Ovšem do nebe volající byla hláška paní doktorky, když se po všem koukla na asistentku a zeptala se jí.. ‚Myslíš, že jsem ten vex dělat neměla?‘…? Nechápu… Na porodním sále bylo vše po odchodu paní doktorky dobré, milá dětská sestřička, které dala mrňouse manželovi. Po šití přišla znova a malého přiložila a pak už jsem ho měla u sebe. I porodní asistentka byla velice milá a chvalila mě, jak jsem to zvládla, jako kdyby věděla, že to nebylo úplně ok. Na šestinedělí všichni velice milí, ochotní s čímkoliv pomoct, poradit, cokoliv se jim u mě nebo u malého nezdálo, vše se okamžitě řešilo. Jeden mínus udělala starší hubená sestřička, která se hned první ráno přiřítila do pokoje. Už bylo vcelku vidět, ale ještě nebylo úplně světlo a já jsem přebalovala malého. Nelíbila se mi ta zářivka přímo nad přebalovacím místem, nechtěla jsem, aby malému rozespalému 8 hodinovému miminku svítila do očí, a tak jsem měla rozsvíceno pouze v chodbě a malého přebalovala v mírném šeru. Tato sestřička k nám vtrhla jak velká voda, se slovy že musí být rozsvíceno a bez jediného slova nad malým rozsvítila. Ten se samozřejmě šíleně lekl a začal plakat, nemohla jsem ho utišit dobrých 15 minut. Jako bonus, protože si to uvědomila mi ho začala brát z rukou, že ho uklidní ona…kde to jsme? To byla na šestinedělí jediná nemilá věc, na druhou stranu bylo vtipné, jak se při každé směně tato sestřička snažila onu událost zahrát do autu a byla až přehnaně milá.
Takže jak to shrnout…, u prvních 2 porodů naprostá spokojenost. Třetí porod i s odstupem času vnímám jako jatka a vím, že už nikdy nechci rodit. Ta myšlenka, že kdyby vedl porod někdo jiný, mohl probíhat úplně jinak, tu je. Tak snad to byla chyba jedince. Každopádně už chápu, jak přístup personálu může úplně pokazit vzpomínky na porod… Paní doktorku záměrně nejmenuji, v dobré víře, že to byla výjimka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Téměř nic, vše tam je, co není na pokoji, rádi půjčí (např.odsávačka nebo dudlík), možná jen pro jistotu náhradní plenky, dávají 5 na den.

05.03.19

Tohle je moje druhá zkušenost v této porodnici. První v roce 2016 byla velmi pozitivní ve všech ohledech, od personálu, po prostředí.
Druhá je více rozpačitá, proto jsem se rozhodla napsat recenzi. Rodila jsem v době rekonstrukce porodních sálů, tedy v březnu 2019, což průběh mého porodu samozřejmě neovlivnilo. Samotný porod byl bez komplikací, lékaři i sestry skvělí. Oddělení šestinedělí… personál ochotný, konzultace s laktační poradkyní, fyzioterapeutkou, všechno skvělé až nadstandardní. ALE, velké ALE, dostala jsem pokoj tentokrát hned vedle sesterny dětských sester a tady začíná moje negativní rozpoložení…naprosto nerespektují noční klid, sestry se baví nahlas před vaším pokojem o půl druhé ráno, jako by bylo odpoledne, vrazí vám v noci do pokoje, mluví nahlas, rozsvítí velké osvětlení, bez ohledu na dítě nebo matku.
Prakticky celou noc nespíte, přes den taky ne, protože do pokoje pořád někdo chodí. Ve finále místo, abych se zregenerovala po porodu, domů si jdu odpočinout po náročné „šichtě“ na šestinedělí. Předešlý pobyt vnímám jako skutečně odpočinkový, měla jsem pokoj mimo oddělení, tento pokoj vnímám jako 72h pracovní dobu. Věřím, že doma se třema dětma si odpočinu více. Přesto doporučuji, protože péče především o miminko je výborná a to je pro mě zásadní.

Personál:

Všichni ochotni a milí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Modlit se, aby nedostaly pokoj blízko sesterny, nebo, když to půjde, požádat o jiný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klapky na oči a špunty do uší…ale to byste nevnímaly své dítko no…
Kojící podprsenku, pleny pro miminko, bephanten a vlastní svačinky, já měla furt hlad

26.02.19

Nedám dopustit na lékařky gynekologie. Paní Pavlů je naprosto bezkonkonkurencni. Ale jinak jsem z oddělení šestinedělí zklamaná. Rodila jsem tam 26.1. Po 8 dnech nás pouštěli domů. Věřím, že maminky, které jsou bez komplikací a nemají žádný problém, tak jsou spokojení.
Nás tam dost zanedbávali. Začali kmitat až když byl opravdu problém. Vysoké hodnoty žloutenky - odběry krve na mé požádání, nakonec malýho hned brali pod světlo. O tom, že proběhlo ortopedické vyšetření mi vůbec neřekli - prej by mi řekli, kdyby byl problém. Když jsem se ptala, co mám použít na opruzený zadeček, řekli mi mastičku sudocrem, večer jsem jim hlásila, že se mi ten zadeček pořád nelíbí, že to má horší než ráno a jestli mam používat krém jiný… ani se na to nepodívali. V noci jsem Toníčkovi už vytírala mini kapičky krve :( … Pak teprve si zadeček prohlédli, vynadali mi a začali ho mazat a kontrolovat…
To, že já měla nějaké komplikace je vůbec nezajímalo. 3 dny slibovali doktora, slibovali vyšetření.....
Pak jsem dostala vynadáno, že malej pokadil za den 2 podložky, že jsou na počet…
Ukázali mi akorát umývání. Jinak ke kojení jsem žádné rady nedostala. Doktorka vždycky slíbila propuštění na další den, pak se mi ještě vysmála.
Já byla strašně plačtivá - nejspíš poporodní blues a nikdo se mě nezeptal, jak se třeba cítím.. nevím…
Malinky po týdnu od narození měl žilky krve ve stolici, bězela jsem na sesternu, kde volali doktorce a ona do telefonu, že se ráno uvidí?!
Tak jsem řekla, že bych byla ráda, kdyby se na to šla podívat. Přišla nepříjemná, otlačený knoflíky na tváři a že mám držet mléčnou dietu.
Sestra si tam hraje na doktorku (ne každá), řěší se tam každý ml příkrmu…
Dle tabulek měl malinkej vypít třeba 40 ml. Jednou mi vypil 71 ml a za tři hodiny jen 32. Těch 8 ml jsem musela odstříknout a rvali mu to flaškou do krku, až se z toho dávil. Nakonec to pak vyhodil (to se stalo 3×, pak už jsem to odmítla a sestry důležitě volali doktorce, jako že maminka odmítá dávat příkrmy - ironickým hlasem)
Mohla bych pokračovat…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košíky, poporodní vložky, plenky pro miminko, hygienu.....

20.02.19

Rodila jsem loni v červnu chlapečka.

Na kontroly jsem chodila každý týden na monitory, většinou jsem poměrně dlouho čekala, ale personál byl milý. Rodila jsem šest dní po termínu, kontrakce začali v neděli večer v 19 hodin, ve 22:30 jsme byli v porodnici a zrovna jsme se sešly tři maminky. PA byla trošku nevrlá a nechtěla mi věřit, že jako prvorodička už mám kontrakce co 5 minut, nakonec po vyšetření verdikt otevřená na pěst prstů a na porodní pokoj i s manželem. Pak už bylo vše parádní, PA vynikajicí, měla jsem poměrně rychle postupující porod, takže jsem na ní 2× zvonila, napodruhé jsem už byla zcela otevřená. Rodila jsem pouze s PA v přítmí, bohužel nastaly komplikace a musela přijít doktorka. Malý měl ručičku příčně u hlavy, perfektní podpora personálu, velká snaha, vysvětlení všeho, ale bohužel přesto všechno musel být nástřih a malého vytáhli VEXem, protože mu začaly padat ozvy. Pak bonding, krásné přítmí na pokoji, nikdo nás neotravoval, kontroly PA velice v klidu… Pak mi pomohla se sprchou, perfektní.

Šestinedělí katastrofa, nevím, jestli je to tak všude, ale přes den není chvilku klidu na pokoj pořád někdo chodí, uklízečka, jídlo, jedna vizita, druhá vizita, hluk z chodby… Měla jsem nadstandard, moc pěkný pokoj s koupelnou, strava ucházející, byť pro kojící matky málo pestrá, k dispozici neustále slazený i neslazený čaj, pečivo, nějaké ovoce. Sestry nemají problém uvařit kojící čaj. Některé milejší, některé horší, zvlášt ty, co samy nemají děti. Ale nebyl problém s návštěvami, sestra byla u mě až do 21 hod a nikomu to nevadilo. Laktační poradkyně k dispozici, tak která chodila za mnou byla moc milá. Snažili se rozkojit. Dětské sestry milé, oblečení pro miminko k dispozici, všechna vyšetření utz ledvin, kyčlí rovnou v porodnici.

Kdyby šestinedělí nebylo tak únavné, byla bych 100% spokojená, ale díky tomu, že jsem tam prakticky čtyři dny a noci vůbec nespala, tak jsem se domů vrátila jako zombie a těžko jsem se z toho dostávala. Ale s podporou, doktory, sestrami jsem byla vcelku spokojená, PA byla úchvatná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hořovice jsou fajn, není potřeba toho moc brát, je tam všechno nové, hezké, voňavé, porodní sály jsou moc útulné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, plenky 1 pro miminko, kojící čaj, nějakou sváču.

15.01.19

V Hořovicích jsem byla celkově spokojená. Co se týče porodu, bylo trochu nešťastné, že mě po příjezdu uložili na gynekologii, že je ještě čas a přítele odeslali domů - docela daleko, přijeli jsme v noci a nebyla možnost, aby tam někde přespal. Což bylo na nic, neboť po třech hodinách jsem už jela na porodní pokoj a přítel zpět 30 km… Jinak porod probíhal dle mého názoru standardně, ani jsem nestihla vyzkoušet pro úlevu od kontrakcí vše, co bylo k dipozici (včetně vany, na kterou jsem se těšila). Na závěr porodu jsem měla pocit, že je v pokoji půlka nemocnice, to nebylo moc příjemné, ale předpokládám, že je to všude (dorazila dětská doktorka, sestra apod.).

Co bych ale chtěla vyzdvihnout. Musím velice pochválit hořovické oddělení šestinedělí, kde jsem byla moc spokojena! Lékaři, sestry, porodní asistentky i ostatní personál, s kterými jsem byla v kontaktu, tak vynikající, především, co se týče dětských lékařů a sester. Rovněž všechny pracovnice, které například doplňovaly oblečení, materiál do pokojů byly moc příjemné. Rovněž oceňuji, že na rozdíl od pražských nemocnic, je v Hořovicích například otec u porodu (resp. 2 osoby) zdarma, na oddělení šestinedělí jsou k dispozici noční košile a další „materiál“, který v pražských porodnicích vyžadují, aby si maminky přinesly vlastní. Také informace od dětských doktorů byly za mě super, dokonce i naše pediatrička se divila, co nám všechno dali za informace (k péči apod.), že to není úplně standardem.

Asi jediné, co bych více vytkla, nebo spíš upozornila nezkušené maminky (jako jsem byla i já). Dostali jsme doporučení na široké balení kuli vývoji kyčlí. Pokud dostanete, ověřte si, zda je to opravdu nutné, nebo doktor v porodnici jede asi ještě „postaru“ a píše to „preventivně“ - to bylo asi u nás, nebo náš ortoped, ale i známý fyzioterapeut byli toho názoru, že v případě naší dcery není vůbec široké balení nutné. Stačil prostor pro pohyb nohou (pozor, pokud byste těsně zavinovali) a ve 2 měsících má kyčle naprosto v pořádku a už s nimi ani nemusíme na další kontroly. Široce jsme nebalili ani jednou a to jsme to měli z porodnice doporučené na 23 hodin denně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Skoro nic nepotřebujete, v Hořovicích témě vše k dispozici. Vezměte si jen síťované kalhotky a vložky do podprsenky, pár plen č. 1 (pokud by přidělené množství 5 ks na den nestačilo). Pokud něco chybí, tak se dá vše dokoupit v lékárně v nemocnici…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

viz výše - síťované kalhotky, vložky do podprsenky, pár plen, oblečení pro miminko na cestu domů, ručníky a hygienické potřeby

Anonymní
20.12.18

Je to necelé dva roky, snažím se zpracovat si trauma z porodnice, je to těžké, když jsem o tom zkoušela vyprávět rodině, vždy mě zastavili, že už to nedokáží poslouchat.
Byl mi vyvolán porod, tuším progestin se ten prášek jmenuje, nezabíral, gel se stejnou látkou ano. To by nebylo nic divného, kdybych nebyla utvrzována, že vyvolat porod nemůže, že pouze uvolní tkáně, aby až se porod zpustí se spodek snáze otevřel. Říkala jsem sestře, že kdyby uznali za prospěšné pro prcka porod vyvolat, že bych souhlasila, že bych si ale přála o tom být informovaná. Dodám jen že na pokoji šestinedělí mě dali s maminkou, které stejné množství tohotéž „léku“ dávali na stejné místo, ale jí s tím, že jí řekli, že jí porod vyvolávají.
Sestra, když se zpustily kontrakce a já řvala v krátkých intervalech koukla do složky a sama řekla, že to tento lék dělá. Jen na okraj, přenášela jsem, za celou dobu co jsem tam byla nedošlo z mé strany k odmítnutí, nebo nespolupráci s čímkoliv, plodová voda po píchnutí čirá, srdeční ozvy prcka během porodu v pořádku a před porodem měřený průtok krve, živin pupeční šňůrou prý také v pořádku, výsledek byl kontrakce bolestí, která se nedala neprořvat, pravděpodobně lék po pár hodinách ustoupí, normální kontrakce hodně náročné, ale nesrovnatelné s bolestí z kontrakcí po podání progestinu. Po cca 9 hodinách od začátku kontrakcí, kdy doktoři neměli čas se na mě přijít podívat nevím dvě a více hodiny, muž pro ně byl, protože jsou prý všichni na sále, zjištěno otevření na 4 cm, nabídnut oxitocin.
Už jsem nemohla, zpětně si říkám, kdyby mě jakkoliv povzbudila, že bych ještě zkusila pokračovat. Oxitocin se mi nezdál jako volba, protože jak doktorka sama řekla, je pravděpodobné, že se bolest zvýší a po tolika hodinách jsem věděla, že to už nedám. Císařský řez a hlavní peklo na tzv. šestinedělí. Je to hodně těžké pro mě i teď. Druhá maminka na pokoji se ze zacházení složila dřív než já. Bohužel jsem měla špatný vztah k malému, cítila jsem odpovědnost, věděla jsem, že udělám vše co je v mých silách, aby měl to nejlepší, ale pouto jsem s ním necítila.

Šestinedělí vnímám jako přežitek totality. Výcvikový tábor, kde se vás nikdo neptá a rovnou káže, děláte, co řeknou, kdy řeknou, je to bráno jako automatické. V noci jsem nespala nad 3 hodiny dohromady, přes den co půl hodina někdo něco chtěl. Malý trpěl už tam na prdíky. Jednou mi na dětském, kde mě v průběhu noci viděli vždy pro dávku espumissanu pro prcka řekli, že mi zbývají poslední dvě hodiny možnosti spánku, že si ho tam na ty dvě hodiny nechají, alespoň nějaká lidskost, na ty si nemohu ztěžovat.
Jinak arogance, od jedné sestry vůbec nezkrývané pohrdání. Sestra, krerá se o mě „starala“ nejvíc, jsně dávala najevo, jak jí obtěžuje, že se nehýbu rychleji, když něco chce, no a x jiných záležitostí. Po příjezdu domů jsem vážila o 15 kilo méně, tipla bych, že jsem dost vypotila bolestí. Bohužel mi do teď nejde trauma vyléčit, cítím se jako bych byla znásilněná a jako by mi byl ukradený porod. S prckem se vztah zahojil a milujeme se nekonečně. :) Tatínek malého viděl situaci stejně jako já, nebyl to jen můj hormony vyvolaný dojem. Podle mě jsou tam i hodní lidé, a natrefit na ně, psala bych teď asi oslavnou ódu na tuto porodnici. Pokud tam nějaká maminka chce rodit, nemyslím si, že to musí být špatné, asi záleží na koho natrefíte. To co jsem zažila žádné nepřeju a byla bych ráda, kdyby to tam dnes už bylo jiné a já byla klidně za bláznivou megeru, které se v konfrontaci s novou skutečností nedá věřit, kéž by.

Personál:

nevím a asi bych nejmenovala

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit víc svému instinktu, než tomu, kčemu budou navigovány personálem. Jídlo, hlavně ovoce a zeleninu, strava tragická, teď třeba srovnávám s dětským oddělením v Plzni na Lochotíně, to se nedá srovnat v mnoha ohledech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dulu, nebo někoho kdo se v tom odborně vyzná a řekne vám, na co máte právo apod.

12.11.18

Rodila jsem v květnu 2017. Do porodnice jsem si dojela až z Prahy, tedy cca 50 km a jezdila jsem tam od 36 tt na kontroly. Rodila jsem přesně v den termínu téměř bez komplikací. Porod byl rychlý a PA byla skvělá na to, jaký tam byl frmol.
Čekala jsem, že v menší porodnici za Prahou se vyhnu tomu šílenému rození jako na běžícím páse, ale bohužel byl úplněk a rodilo se jedno miminko za druhým. I přesto to doktorka s PA zvládaly výborně. Většinu času jsem byla s partnerem na pokoji sama a PA jsme si vždy zavolali když bylo potřeba. Porodní sál je velice moderně vybavený (vana, sprcha, záchod, televize…).
U porodu bych akorát ocenila více komunikace ze strany doktorky. Chápu, že nechce maminku stresovat, když dojde ke komplikacím, ale dozvědět se po porodu, že jsem celou dobu krvácela byl trochu šok. Na šití si pro jistotu zavolala primáře a ten mě teda nepříjemný a nevyspalý milostivě zašil, ale byl to děs. Několikrát jsem řekla, že to bolí a on vždy zavrčel a šil dál. Po porodu jsme měli 2 hodinky miminko u sebe, za to jsem moc ráda.
Co už tak skvělé nebylo, byl přístup dětské sestry. Když jsem se zeptala jak mám malého přiložit, abych ho nakojila, řekla mi, že to není třeba a odešla. Dávala jsem se po porodu déle do pořádku kvůli silnému krvácení, tak mi miminko nosily sestry na kojení. Opět s tím byl problém. Vyslechla jsem si klasické věty typu „bradavky nic moc“. Problém s kojením jsem měla po celou dobu, ragády na prsou a nikdo za celou dobu mi nebyl schopný pomoc.
Rozkojila jsem se až doma a velmi doporučuji si zavolat do porodnice laktační poradkyni, protože tady podle mého názoru o kojení neví nic. Viz mýty typu: „miminko musíte kojit po 3 hodinách, nemazlit, nevyndávat z postýlky, jen dát dudlíka, prsa namazat a kojit přes kloboučky“. Co se týče vybavení pokoje na šestinedělí nemám co vytknout.
Záchod se sprchou na pokoji, jídlo nosí až do postele. Pouštějí instruktážní video a na miminku předvedou koupání, přebalování toho se bát nemusíte. :-) Jen když už jste druhorodička, tak se o Vás nezajímají a musíte si říct o pomoc.
Je možné, že moje špatná zkušenost se sestrami z oddělení šestinedělí byla jen kvůli pár sestrám, které tato práce nebaví, ale opravdu je tu musí zaměstnávat? Narazila jsem tu samozřejmě i na příjemné a precizní lékaře, tak Vám všem přeji ať chytnete dobrou směnu. Porodnici bych nedoporučila, určitě existují lepší a mrzí mě, že jsem tam zbytečně dojížděla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

sepsat si porodní plán
domluvit si laktační poradkyni
prohlédnout si porodní sál a porodnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky (příděl jen 5 na den) čistou vodu (klidně celou basu)
ručníky
dubovou kůru gel
nafukovací kruh
kojící polštář

02.10.18

Byla jsem spokojená s přístupem a průběhem porodu.

Anonymní
01.09.18

Manipulativní jednání. Všichni otrávení. Je to malá porodnice a s více než 1500 porody za rok se nejedná o friendly porodnici. Rutinně separují matku a dítě. Nenabídnou bonding otci, když matka nemůže. Podpora kojení je jen do bodu, kdy se maminka chytne. Jinak aktivně nabízejí Nutrilon.

Nepřeji nikomu nic zlého, ale paní doktorka má dvě dcery. Zajímalo by mne, zda by se jí líbilo, kdyby její dcery zažily porod ve stejném duchu, jak ho ona zprostředkovává ostatním. Teprve pak se možná probere a uvědomí si, kolik traumat způsobila svým úlisným jednáním.

Personál:

Jahelková, Švamberková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si soukromou porodní asistentku a dříve vysloveně přání.

29.08.18

Rodila jsem v nemocnici Hořovice 1. 6. 2018 a byla jsem spokojená po všech stránkách. Malému se nechtělo moc ven, takže porod byl trochu delší, ale přístup všech porodních asistentek i doktorek byl dle mého očekávání. Nic mi nikdo nevnucoval, nechali nás v klidu, zároveň pravidelně kontrolovali, ale také když bylo třeba je zavolat, tak ihned přišli, nebo ihned jakmile bylo možné.

Škoda, že na jejich stránkách nemohu dohledat jména porodních asistentek, ty bych pochválila milionově. Druhou dobu porodní vedla lékařka MUDr. Tereza Hubová a šlo to s ní suprov.ě :) Žádný okamžitý nástřih hráze, pěkně radila, co a jak dělat, jak dýchat, žádný povýšený přístup apod. a opravdu jsem díky tomu byla klidnější, takže i přesto, že malý měl necelý 4 kg, tak jsem měla jen dva malinké vnitřní stehy a ani druhá doba porodní netrvala moc dlouho.

Na dětském oddělení to bylo už o trochu horší, to ale z toho důvodu, že by bylo podle mne potřeba větší množství personálu, takže dětské sestry se snažily poradit, ale bohužel tam je mnoho rodiček na málo sester. Jinak i na oddělení šestinedělí bylo vše v pořádku v souhrnu. Takže i přesto, že se z Hořovic budeme stěhovat pryč, tak druhé mimčo chci určitě rodit opět zde.

Děkuji veškerému personálu.

Personál:

MUDr. Tereza Hubová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

K jídlu kefíry, jogurty. Jinak toho s sebou až tolik nepotřebujete. Nakonec jsem zjistila, že jsem s sebou měla až moc věcí zbytečně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Připravit si veškeré dokumenty předem.

26.07.18

Rodila jsem tu třikrát, je to nejlepší porodnice. Raději Vám nabídnou alternativu k lékům, volí ten nejšetrnější způsob léčby a služby a servis perfektní. Jen kuchyně by měla být lepší…

23.07.18

V Hořovicích jsem rodila obě děti a vždy naprostá spokojenost. Po dvou dnech jsem pak vždy odešla, protože bylo vše v pořádku a nebylo třeba zůstavat déle…

26.06.18

Rodila jsem na začátku ledna tohoto roku, a byla jsem nad míru spokojena s péčiíjak během porodu, tak i po porodu na oddělení šestinedělí. Porod sice neprobíhal dle mých představ, ale ono to tak mělo být. :) Rodila jsem skoro 48 hodin normálně, ale bohužel nepodařilo se a musela sem jít na sekci.

Porodní asistentky se mi věnovaly 2 vzhledem k delšímu průběhu a střídání směn, ale jméno té druhé slečny si nepamatuji. Celou dobu mě však kontrolovala primářka a musím říct že péče byla opravdu 100%. Možná z mého pohledu dlouhé čekání, než mě vzali na operační sál, kde se muselo vše nachystat, ale byla sem už na dně se silami a kontrakce byly dost silné, tak mi to možná jen přišlo dlouho.

Lepší by mohla být péče laktační poradkyně s pomocí při kojení… po dvojí zkoušce přiložit na vpáčené bradavky mi rovnou přinesly sestřičky klobouček a že musím kojit přes něj..:-( Malý si na to nezvykl ani doma a musela jsem odstříkávat a pil z lahvičky. Ale to nebylo jen kvůli bradavkám, ale i kvůli refluxu, to jen aby si některá maminka nemyslela, že zanedbala laktační. :-)

Pokud budu mít to štěstí a podaří se i druhé dítě, rodit budu rozhodně v Hořovicích.

Personál:

Porodní asistentka Pírková (myslím tedy, říkala že jí říkají pírko), primářka Pavlů

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat obavy doma, lehko se to říká, ale v Hořovicích se o vás opravdu postarají. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle pohodlné, já měla žabky, a i když jsem rodila v lednu, byly pro mě nejlepší. Ricinus communis - homeopatika na rychejší nájezd mlíčka, více nočních košil, a jednorázové kalhotky jsem si kupovala u sestřiček za 20 Kč, ty z lékárny nebo drogerie jsem vůbec nepoužila.

15.06.18

V Hořovicích jsem rodila začátkem května 2016 své druhé dítě. První dítě jsem rodila v roce 2012 v Podolí. Oba porody byly přirozené, v termínu /první vyvolávaný/. Rozdíl v porodnicích byl neuvěřitelný.

Při těhotenských kontrolách si člověk sice chvíli počkal, ale stálo to za to. Převážně jsem se tam setkávala s MUDr. Kulkovou. Byla mi neuvěřitelně sympatická a tajně jsem doufala, že ji budu mít i u porodu (a také se tak stalo).

Nejdříve jsem do porodnice přijela s planým poplachem v noci, kdy měla službu MUDr. Martolosová. Když to bylo vyhodnoceno jako planý poplach, tak jsme si příjemně popovídaly nad mými porodními představami zachycenými v porodním plánu. Nikdo mi nedal najevo, že jsem přijela zbytečně a otravuji. Vše bylo v přátelské atmosféře.

Dopoledne téhož dne jsem přijela již s rozběhnutým porodem (s nálezem 5 cm). Velmi milé překvapení byla služba MUDr. Kulkové. Hned jsem měla lepší náladu, když jsem věděla, že to bude právě ona, u koho budu rodit. Porod šel v celku rychle, přála jsem si entonox, vyhověly mi. Dcera byla v abnormální poloze, což mi paní doktorka neřekla. Myslím, že to bylo v tu chvíli správně, asi bych začala zmatkovat. Nicméně mi pak řekla, že je zakalená plodová voda a bude muset zavolat víc lidí na sál. Dohromady tam bylo 5 lidí, z toho tři dámy čekaly, až porodím s rukama vztyčenýma nahoru s rukavicema, pořád na mě koukaly a to mě hrozně vadilo… takový ten pocit „dělej, čekáme tady…“ a mně to nešlo. To bych vytkla a bylo mi to velmi nepříjemné, byť chápu, že tam byly kvůli tomu, aby vše mělo zdárný konec a pomohly narozené dceři. O nástřih jsem si sama řekla, protože mi dcera nešla přetlačit přes hráz (dotlačila jsem ji do nějakého bodu, a pak jsem ztratila cit).

Po porodu dceru ošetřily a daly mi ji na moment na přisátí a první kontakt. Následně musela do inkubátoru. Po sprše (sprchový kout je hrozně malý, opravdu bych uvítala větší → a to nejsem žena s nadváhou) mě převezla porodní asistentka na pokoj. Ujala se mě jiná sestřička se slovy, jestli už vnímám a může na mě mluvit… takový divný pocit… shlédla jsem instruktážní video a dceru mi přinesly. Po porodu jsem značně krvácela (i při prvním porodu to tak bylo) a odcházely ze mě krevní sraženiny. V Podolí si to vždy jen gynekologické sestry zapsaly a nic s tím nedělaly (přitom to bylo ve větší míře než u druhého dítěte, jen před propuštěním mi udělala MUDr. ultrazvuk). V Hořovicích mne v noci znovu prohlédla MUDr. Kulková, dostala jsem jednorázově injekci a následně po zbytek pobytu kapky na podporu zavinování dělohy a redukci krvácení. Před propuštěním mi ještě MUDr. Jahelková Švamberková udělala ultrazvuk.

Obecně musím personál pochválit, líbilo se mi rozdělení oblečení podle pracovního zařazení. Ochota, úsměv, klid, zájem o pacienta. Primářka dětské části je sice rázná žena a mnohdy si tedy servítky nebere, ale věřím, že právě proto na oddělení vše klape, jak má.

Po propuštění domů mi muž sám od sebe řekl, že je škoda, že jsem v Hořovicích nepřivedli na svět i naše první dítě.

Personál:

MUDr. Kulková K.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptejte se, lepší se ptát 2×, než pak nevědět, tápat… domnívat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro mimino, vzala jsem si i porodnické vložky (ty, které byly volně k užití v koupelně, mi nevyhovovaly).

01.06.18

Bude to teprve 5 týdnů, co jsem odešla z porodnice, a musím říct, že se mi dávno nestalo, že bych někde za tři dny nenarazila ani na jediného blbce. Tady se mi to ale stalo! Všechen personál, co se tam za celou dobu vystřídal, a že se ho tam střídalo opravdu dost, byl vždy milý a vstřícný, všichni se ptali, jestli něco nepotřebujeme, byli nápomocní, usměvaví, když člověk nic nepotřeboval, tak na druhou stranu se nijak nevnucovali a návštěvu neprotahovali, aby nerušili… Řekla bych, že jsem ani nečekala, že vše bude probíhat tak hladce a příjemně, po tom, co jsem si o většině nemocnic přečetla. Bohužel je běžné, že většina lidí, co píše recenze, jsou Ti, co si chtějí postěžovat a ne Ti, kteří byli spokojení. Když jsem ale na dvou týdenní kontrole potkala maminku maximálně půlročního dítka, která měla původně rodit v Podolí, ale jelikož měli plno, nabídli jim mimo jiné i Hořovice, na které též pěla pouze chválu a dokonce bych citovala její výrok: „Tam byli milé i uklízečky.“

Vcelku už od prohlídek vše bylo moc příjemné. Ano, na monitor se muselo čekat třeba hodinu, i když byl člověk na konkrétní hodinu domluvený, ale mně osobně se za to pan doktor vždy předem omlouval, že se jim tam nějak rodičky nakupily a je pravda, že pak poslední dva monitory už byli zase volnější, takže to jde prostě ve vlnách a pomohlo by leda přikoupení monitorů.
Stejně tak pan doktor byl vždy milý, dávno se mi nestalo, že by mě nějaký jiný doktor přivítal vždy podáním ruky a při slézání z křesla mi též podal ruku, aby se mi slézalo lépe. Byl milý, ptal se, příjemně komunikoval a stejně tak i sestřička. Původně jsem htěla dojíždět k doktorovi před porodem pouze do Berouna, ale během jedné návštěvy jsem si to rozmyslela a raději jezdila z Prahy až přímo do Hořovic.

A co se porodu týče, tak je pravda, že jsem měla vcelku rychlý a bezproblémový porod, což určitě umožnilo, že vše bylo, jak mělo být a jak o tom mluvili sestřičky/doktorky na dvou besedách. Sestřička při porodu byla milá, vstřícná, stejně tak potom paní doktorka, která se usmívala a mile povzbuzovala. Vše proběhlo rychle, bez nástřihu a vcelku jediného zásahu (až na klistýr, který jsem ale vzhledem k rozpoložení střev, které jsem v tu chvíli vnímala, i chtěla), a dceruška mi byla okamžitě dána na břicho. Vcelku bych řekla, že šla prostě ze mě přímo na mě, nechali dotepat pupečník, přestřihli, pak malou na chvíli přendali na lůžko, otřeli, během té doby mě doktorka opět bez jediného podpůrného prostředku nechala porodit placentu, v rychlosti zašila a jakmile jsem já byla připravená, dali mi zpátky malou na hrudník a nechali nás s manželem slibované dvě hodiny v klidu, pouze snad dvakrát přišla sestřička nás zkontrolovat a stejně tak paní doktorka z dětského nám dvakrát zkusila nechat malou přisát. Pak už ji vzali na umytí, nechali umýt mě a šla jsem na pokoj.

Zde byl jediný drobný nedostatek, kdy mi řekli, že mi ji přinesou po vizitě, která byla u mě v pokoji v 8 hodin a do půl desáté mi ji nepřinesli, tak jsem si pro ni zašla sama a bez problému říkali, ať si ji odvezu. Bylo vidět, že mají naspěch, takže věřím, že později by mi ji určitě přinesli a vzheldem k tomu, že vizity občas trvali opravdu dlouho, bůh ví, jestli třeba u mě nezačali a teprve na druhé straně chodby neskončili.

A od té doby byla malá stále u mě, na vyšetření jsem si ji vozila vždy po předchozí informaci a jak jsem psala na začátku, vše bylo bez problémů, spíš bych řekla, že naopak až příjemné.

Na závěr bych tak jen řekla, že jsem neměla žádný porodní plán, protože vše, co se na besedách říkalo, mi přišlo dle mých představ a zároveň si myslím, že většina doktorů se snaží, aby byli pacienti skopojení a nechtějí jim život nějak znepříjemňovat, pokud to situace a podmínky umožňují. U mě to zdá se dovolilo, protože vše proběhlo opravdu ukázkově, jak bych přála každé rodičce, prvorodičce především, na porod, předporodní i poporodní péči budu ráda vzpomínat a ráda vzpomínám už nyní a budu si jen přát, aby případný další porod proběhl tak, jako právě v dubnu 2018 v Hořovicích! Tímto děkuji všem, kteří se o nás starali, a přeji mnoho bezproblémových porodů i spokojených rodiček!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně asi klid, počítat s bolestí, nevymýšlet si, brát v úvahu, že i personál nemocnice jsou i lidi a o všem si s nimi klidně i zpětně popovídat, než hned psát negativní recenze.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Předvyplněné všechny formuláře, při kontrakcích jsem měla problém už je i jen podepsat.

05.04.18

Na hořovickou porodnici jsem slyšela jen samou chválu, a možná proto jsem měla velká očekávání. Co se týče prostředí, je opravdu nesrovnatelné s jednou pražskou porodnicí, kde se narodila naše prvorozená dcera. Po příchodu na porodní pokoj mi málem spadla čelist. V tu chvíli ze mě opadl veškerý stres.

Samotný porod a přístup personálu nemůžu nijak kritizovat. Až na pár drobností, do kterých jsem byla víceméně dotlačena. Ale v žádném případě nechci postup porodníka zpochybňovat. Velký nedostatek však vidím v tom, že porodnice není na takový nápor zvyklá. Od toho se i odvíjí přístup personálu. Měla jsem pocit, že jako druhorodička jsem snad neviditelná, a když jsem se na něco zeptala, odpovědi byly hodně strohé. Jako bych na to snad ani neměla právo. Rovněž se mě pořád všichni dokola ptali, proč jsem rodila u nich, když jsem první dítě rodila v Praze, tak už jsem pak celkem znechucená odpovídala, ať se podívají do papírů, kde žijeme. Že jsem přirozeně vybrala nejbližší porodnici, protože jsme se přestěhovali do regionu.

Zkrátka mi přišla většina zaměstnanců tak nějak otrávená, jako by to snad už ani nedělali rádi. Muset tam ležet déle, než jak bylo nezbytné, asi bych byla ještě víc zklamaná. Každopádně oceňuji vše, co je poskytováno maminkám a miminkům, kupříkladu kojící polštář.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky pro miminko (oddělení poskytuje 3 na den)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněné potřebné papíry, OP, kartičku pojištěnce, těhotenskou průkazku

Anonymní
03.04.18

Do Hořovic mne převezli kvůli předčasnému porodu. Na oddělení gynekologie byl personál ochotný a vstřícný. Kdo se tam ocitne, doporučuji vlastní jídlo, to je opravdu na velmi špatné úrovni i na nemocnice - nedodržování diety, podávání alergenů apod.

Co se porodů týče, tak lékaři nevysvětlili téměř nic, nebýt internetu, tak ani nevím, na jaké vyšetření mě chtějí a k čemu slouží. Při napojení na monitor sestra docházela jen sporadicky - docházelo ke kolabsu dítěte a nikdo na alarmy nereagoval. Při samotném porodu jsem byla na sále skoro pořád sama, asistentka chodila jen občas (upozorňuju, že šlo o rizikový porod). Asi půl hodinu před samotným porodem dorazil manžel a nebýt jeho, odrodím sama ve sprše. Vanu neumožnili, prý je nefunkční.

Lékařka při samotném porodu byla milá a vyšla mi vstříc v poloze, ale tím to tak končí. Sestra po porodu necitlivá při vyšetření, aplikaci léků - neupozornili mě, že mi něco dají apod.- a nejsem žádná citlivka. O přípravu jsem si musela opakovaně říci, jinak by nebyla.

Po porodu dítě šlo na neonatologii, já na místo čekala 3 týdny, musela jsem docházet z gynekologie a nebyla jsem jediná, docházelo i mnoho matek i u zdravých a donošených dětí, nesměly být s dítětem na pokoji, protože nemocnice nezvládá kapacitně.

Poslední z věcí, které vidím jako velmi negativní je to, že Hořovice se chlubí kvalitní edukací ke kojení a první, co většina matek zažije, je, že jim sestra řekne, že nikdy nebude kojit a narvou matkám klobouček nebo odsávačku a hůrá krmení z lahvičky.

Za sebe můžu hodnotit neonatologii, ale i matky, které byly na klasickém šestinedělí mluvily o stejných zkušenostech.

O předpotopních názorech na výchovu a péči o dítě ze strany primářky už ani nemluvím, co není po jejím, to je špatně, takže lepší o tom vůbec nemluvit, nediskutovat a řešit pak vše se svým obvodním lékřem.

Lékaři na neonatologii byli milí, ochotní vysvětlovat co se bude s dítětem dít a jak bude probíhat léčba (opět nemluvím o primářce). Některé sestry byly milé, některé necitelné a přetažené.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud rodíte v termínu a jste ochotné riskovat, že nebudete se svým dítětem na pokoji, ale bude „vyhřadované“ u sester a vy budete chodit jen na návštěvy (standard před 20 lety), je to jedna z možností, kde rodit. Pokud vám hrozí předčasný porod a budete vázané na neonatologii, pouvažovala bych o jiné variantě, ale raději bych hledala reference. Určitě doporučuji mít sebou u porodu po celou dobu další osobu. Asistentky přebíhají a neřeší, když je tam někdo sám, sice je tam „poplach tlačítko“, ale to se nesmí namočit, takže ve výsledku, jako by nebylo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek potravin, které se dají „uvařit“ nebo ohřát v mikrovlnné troubě, kosmetiku pro dítě.

26.03.18

Po první zkušenosti v roce 2016, která byla výborná (vyvolávaný porod) jsem se rozhodla rodit v téhle porodnici znovu, a to nejen proto, že ji mam nejblíž. Porod byl nakonec překotný, kontrakce začaly hned po 3 minutách v 5:30, v 6:30 jsme byli v porodnici a 7:13 se dcera narodila.

Celou dobu se mnou byla jen porodní asistentka, doktorku jsem jen zahlídla, když se přišla podívat, zda není něco na šití (nebylo). Malá byla taky v pořádku, takže nás nechali pod dohledem tatínka 2 hodiny na sále, potom proběhla sprcha a přesun na pokoj. Nejdříve říkali, že mě budou muset dát na gynekologii, protože je na šestinedělí plno, nakonec se pokoj uvolnil. Dceru mi přivezli okoupanou asi za hodinu.

Se mnou pak ty 3 dny neměli žádnou práci, v podstatě jsem mohla hned po porodu jít domů, a malá neměla žloutenku a po nástupu laktace hned začala přibírat, tak nás pustili domů. Na oddělení byl pěkný šrumec, měli 2 dny hrozně moc porodů, takže to bylo všechno trochu hektické, sestry neměly moc času, ale snažily se vždy poradit (většina z nich příjemným tónem). Jediné mínus je jídlo, ale člověk v nemocnici neočekává žádný luxus no …

Personál:

PA Doláková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenkové kalhotky
Vložky do podprsenky
Samostatnou tašku k porodu, ať to nemusíte mezi kontrakcemi lovit z kufru
Pozitivní přístup

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Viz výše