Nemocnice Hořovice, gynekologicko-porodnické oddělení

V malém městě ve středních Čechách se vám v rámci nemocnice dostane všech potřebných služeb. Moderní zařízení i přístroje poskytnou pacientkám veškerý komfort.

Na oddělení šestinedělí je k dispozici 24 lůžek. Nadstandardních pokojů je celkem šest - polovina z nich je koncipována tak, že zde může pobývat i doprovod ženy. Rezervovat nadstandardní pokoje nelze, zájem hlaste při příjmu.

K dispozici jsou zde 3 samostatné porodní místnosti s možností využití porodních van, žebřin, žíněnek, vaků, porodní stoličky a moderních polohovatelných lůžek.
Otec u porodu je vítán. Pakliže máte svou porodní asistentku nebo dulu, nemůže vést porod. Je přítomna pouze jako doprovod k porodu.

Porodnice pořádá besedy pro těhotné, a to každé první a třetí pondělí v měsíci do 14:30. Tyto besedy nejsou jen pro rodičky, ale jsou určeny všem, kteří se na příchod miminka těší. registrovat se na besedu nemusíte. Poplatek je 250 korun za osobu. Přesné termíny naleznete na webu.

Seznam toho, co je třeba si sbalit do porodnice naleznete zde.

Prohlášení hořovické porodnice k alternativním způsobům vedení porodu

  • porodní plány je vhodné konzultovat předem v gynekologické ambulanci z časových důvodů
  • lotosový porod neprovádíme
  • otisk placenty na jakékoliv materiály neprovádíme
  • porod do vany neumožňujeme - vana pouze jako relaxační pomůcka v I. době porodní

Nemocnici můžete sledovat také na Facebooku.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Hořovice, gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 187x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Leoš Teslík

Gynekologicko-porodnické oddělení: +420 311 554 202

Novorozenecké oddělení: +420 311 554 013

Poradna pro těhotné: +420 311 554 221

Adresa: K Nemocnici 1106, Hořovice 268 31

URL: http://www.nemocnice-horovice.cz/oddeleni/porodnice-u-slunecni-brany

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Hořovice

15.08.20

Chtěla bych tu napsat naprosto pozitivní zkušenost s porodnicí. K porodu není třeba sepisovat porodní plán, pokud má člověk představu co ne/chce tak není problém vše vykomunikovat. Doktorky i porodní asistentky o všem informují, nemají problém cokoli vysvětlit, říct jaká vidí pozitiva/negativa a dají klidně člověku i čas na rozmyšlenou. Přesto že jsem neměla ideální/bezproblémový porod tak si odnáším pozitivní zážitek bez traumat, kdy se všichni snažili a byli milí a vstřícní. Porodnice se opravdu snaží vést porod co nejpřirozeněji a k zásahům sahá až ve chvíli kdy jsou situaci vyžadovány.
Na oddělení šestinedělí jsem nepotkala jedinou nepříjemnou sestru, všichni jsou na maminky hodní, milí a snaží se být nápomocni s počátečním sžíváním maminky a miminka.
Vyzdvihla bych uspořádání oddělení, kdy pokoje jsou jen po dvou, takže úplná pohoda i když na člověka „nevyjde nadstandard“. Návštěvy můžou s maminkama trávit čas v klidu a soukromí na pokoji. (I když my teď měli omezené návštěvní hodiny jen na 2 hodiny denně a jen pro tatínky)
Dále se na šestinedělí opravdu snaží aby miminko bylo s maminkou pořád v podstatě hned jak je přivezou z porodního pokoje. A pokud to stav maminky a miminka dovoluje tak spolu tráví celý pobyt na šestinedělí (odvezli mi miminko jen poslední den na odběr z patiček, ale všechny ostatní screeningy jsem absolvovala s miminkem).
Pokud miminko dobře prospívá tak jsme ani nemuseli třeba vážit před a po kojení.
Takže za mě fakt super porodnice s fajn přístupem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky (na oddělení jsou fasovaný jen 3 na den)

10.05.20

V této porodnici jsem rodila dvakrát a pokaždé se jednalo o relativně rychlý bezproblémový porod, díky tomu mi vzpomínky zůstaly převážně hezké. Nicméně bych ráda varovala všechny, kteří si Hořovice vybrali, protože se domnívají, že zde budou moct rodit nějak alternativně, nebo v „rodinném“ prostředí a jedou sem proto třeba odněkud z daleka. Porodní sály v Hořovicích připomínají hotelové pokoje, šestinedělí je nové a hezky vybavené a lékaři i sestry jsou co já vím opravdu slušní, milí a vstřícní. Rodí se zde ale klasicky, není možné rodit jinak než v leže a pokud chce něco člověk malinko jinak (vyšetření miminka na těle maminky, porod placenty bez oxytocinu, nebo třeba - to mi vadilo hodně - bezprostřední kontakt miminka s maminkou po porodu, tím myslím i po těch dvou hodinách na sále - setkáte se s takovým blahosklonným vysvětlováním, proč je lepší to udělat tak a ne jinak, nebo proč to není možné).
Při prvním porodu jsme přijeli úplně na poslední chvíli, takže jsem na porodní sál dorazila, když už malé skoro koukala hlava ven, takže jsem hned mohla tlačit a měla jsem neuvěřitelně milou a nápomocnou PA, která mi poradila s dýcháním a o všem mě informovala. Měla jsem pocit, že je tam, jako má podpora, ne že se mnou dělá něco, čemu nerozumím. Za chvíli byla malá na světě a já ji hned dostala na sebe a měli jsme s partnerem krásné soukromé dvě hodiny bondingu (po porodu placety samozřejmě). Pak jsem se šla osprchovat a myslela, že na pokoj dorazím současně s miminkem, které mezitím rychle vyšetří. Místo toho mi pustili edukační video (jo, fakt, ne druhý den ráno, ale hned po porodu, klidně o půlnoci) a malá byla nekonečně dlouho na neonatologii bez zjevného důvodu. Hodinu a půl jsem se převalovala na posteli a pak jsem byla trochu otravná, tak mi jí donesly a mohly jsme spokojeně usnout. Vím, že někomu tohle nevadí, že mu stačí bonding dvě hodiny na porodním sále a pak jdou spát a mimi dostanou až ráno, někomu na těch prvních momentech, kdy je miminko na světě prostě záleží, tak jsem to měla já, nemohla jsem spát bez miminka, chtěla jsem ho mít u sebe. U druhého porodu to bylo trochu jiné v tom, že jsem rodila v roušce (karanténa), to bylo docela pekelný a taky jsem byla na monitoru na lůžku už při otevírání, kdy jsem ještě nemohla tlačit, ale jen prodýchávat kontrakce a tady bylo fakt hrozně nepříjemný u toho nemoct chodit a muset ležet, porodní asistentka mi vysvětlovala co dělá jen na požádání a neustále někam odcházela, když jsem byla na 7,5 cm otevřená a křičela jsem bolestí. Nemyslím, že v tom byl zlý úmysl, jen trochu necitlivost. Doktorka Pelikánová, kterou jsem u druhého porodu měla byla ale opravdu zlatá. Je to jeden z těch lidí, kteří vkročí do místnosti a vy máte pocit, že jste v dobrých rukách a všechno bude OK.
Zkrátím to - bonding nebyl, protože během karantény nemohl být otec u porodu a na miminko jsem pak na pokoji čekala asi tři hodiny a pak se chodila ptát, kdy už mi ho dají. Připadal jim studený a tak byl na vyhřívacím lůžku. Měl ale teplotu 36.7, což je teplota, která je jinak braná, jako normální, to jsem vůbec nepochopila. Nepřišlo mi to nutné a když mi ho konečně dali, byl úplně zpocený, takže mu museli dát novou zavinovačku. Nechci znít, jako bláznivá alternativní matka, ale vzhledem k tomu, že nebyl podchlazený by mi přišlo tisíckrát lepší, kdybych ho mohla mít u sebe, zahřívat vlastním tělem a láskou a být v klidu. Je to ale jen můj neodborný názor.
Pobyt na šestinedělí nebyl moc odpočinkový (hlavně u prvního porodu, kdy nebyla karanténa a chodily návštěvy), jak tu někdo napsal - průchoďák a slyšíte jiná plačící miminka, jinak ale komfort a skvělá péče, moc sympatické a pozorné doktorky.
Hořovice určitě doporučuju a jsem vděčná za poskytnutou péči, i když bych si byla některé věci přála trochu jinak.

03.01.20

Z výběru porodnice jsem měla jako prvorodička docela strach, protože jsem vlastně vůbec nevěděla, co mě čeká. Nakonec jsem vybrala Hořovickou porodnici. Popravdě.. když jsem pročítala recenze na internetu, tak jsem byla občas trochu zděšená a přemýšlela, jestli nakonec není nejlepší porodit doma (pro mě určitě ne, byla to spíš nadsázka a pokus se vnitřně uklidnit:D) Měla jsem hrozný strach,, že nepoznám, že rodím, že tam přijedeme a budou na nás protivný, co tam vůbec chceme. Přesně z čeho jsem měla strach, se vyplnilo a po 24 hodinách bolestí po v průměru 8 minutách, jsme na štědrý večer k půlnoci (to tomu moc nepřidávalo, že by na nás měli být příjemní) vyrazili do porodnice. Já teda do poslední chvíle nevěřila, že už je to ono, protože bolesti jsem měla docela často, ale vždy potom odezněly. No přítel si to moc vysvětlit nedal a opravdu jsem musela jet. Přijeli jsme a trochu rozespalá směna nás přivítala trochu podivným způsobem, ale PA byla velice příjemná i o půlnoci na Vánoce. Po zjištění, že jsem otevřená na jeden prst už nás neposlali domů (pořád jsem věřila, že se domů vrátím a budu moct dojíst zbytek hrnce bramborového salátu) Umístili nás na porodní sál a nechali odpočívat za poměrně snesitelných kontrakcí. Ráno se vyměnily směny a převzala si nás nová PA i s novou doktorkou. Musím pochválit především PA, která tam byla vždy, kdy jsem potřebovala, vše vysvětlila, při porodu opravdu pomohla i psychicky. Paní doktorku, jsem bohužel tak moc nevnímala, protože tlačit čtyř a půl kilový mimino jako prvorodička pro mě byl záhul sám o sobě a další osobu navíc od přítele a PA jsem nebyla schopná vnímat, ale vše dopadlo super. Na vše se zeptali, nic nebylo bez našeho souhlasu. Po porodu jsem dopadla po ztrátě krve docela bídně, takže jsem po převozu na šestinedělí ani nemohla mít malého u sebe, takže to bylo trochu veselé a né úplně tak hladké, ale přesto brečím dojetím, když na to vzpomínám a opravdu děkuji personálu na porodním za skvělou práci. Odd. šestinedělí je ovšem asi příběh sám pro sebe.. záleželo na směně. Některé sestřičky miliónové, některé příjemné jak nůž v zádech, bezohledné a neempatické. Nicméně tři dny se dají přežít.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si vlastní pleny a podložky na přebalování. Na internetu je sice uvedeno, že jsou v porodnici, avšak dávají jen tři na den. Potom možná své vložky, ty jejich na nastřižený spodek nebyly moc příjemné, byly dost hrubé a nějaká vlákna se občas přilepily, kde jsem to zrovna nepotřebovala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju předem vyplněné papíry co jsou uvedeny na webu porodnice. Je jich fakt hodně a je lepší si to v klidu pročíst a vyplnit doma.

19.11.19

Vybrala jsem si porodnici 110km vzdálenou od místa bydliště, a tou jsou Hořovice. Dojížděla jsem na základě dobrých referencí a zkušeností dobrých kamarádek. Od samého začátku, kdy jsem nastoupila, tak jsem kolem sebe měla samé milé sestřičky i doktorky. Do porodnice jsem přijela k večeru. Proběhl příjem (vyšetření, papíry atd.) Pak mě odvezli na pokoj, kde jsem čekala na příjezd partnera. Personál byl ochotný, milý, vztřícný a empatický. Sestřičky mě stále chodily kontrolovat:-)

23.08.19

Můj první porod a opravdu horor v této porodnici. Personál jak píše paní v příspěvku, jako kdyby jste strašně se vším otravovala. Už na příjmu mi sestra řekla, že se diví, že se tu chystám rodit a opravdu jsem udělala chybu. V kontrakcích mě nechali ležet na gynekologii mezi ostatními. Pak mě ještě nechali zabalit si tašku na porodní sál..to byl vrchol..bolesti sem měla opravdu silné a ještě jsem byla po injekci, po které sem se celá motala. Porodní asistentka přišla skoro až k hotové věci na porodní sál…no 2hod po porodu mi také pustili video a starej se. 4 celé noci sem nespala, i když jsem měla zlaté miminko. Žádné soukromí. Pokoj bez klimatizace ve 40 stupních. Když Vám nejde kojit, tak jsou na vás všichni moc ,,příjemný a ochotný” vše vám ukázat. Zase jste jen na obtíž. Moje rodina byla v šoku, když viděla ty podmínky. Do dnes toho lituji, že jsem se pro tuto porodnici rozhodla a opravdu už nikdy více.

28.07.19

Pokud hledáte porodnici podporující přirozený porod, Hořovicím se rozhodně vyhněte. Zejména pokud máte registraci v Rakovníku a jako doprovod svoji por. asistentku, zařadí vás okamžitě mezi problémové a už od příjmu se to s vámi veze… Kvůli dřívějšímu termínu a předpokládané nízké porodní váze jsme si vybrali na poslední chvíli Hořovice. Porodní přání se mnou sice prošli, moc z něj realizovat nešlo, s čímž jsem ale vědomě souhlasila a nedělala ofuky. Jedou tady takovou starou školu: lékařsky vedený porod, poloha pouze na zádech, při monitorování taky musíte být pouze na zádech. Co mě naštvalo, byla jejich naprosto nesmyslná pravidla o podávání inhalační anestezie a že uspěchali porod placenty, což pak vyústilo v další komplikace. Krátce po porodu syna odvezli na neonatologii, s čímž jsme samozřejmě bez řečí souhlasili. Nicméně paní doktorka zbytečně emocionálně nastoupila na manžela s tím, že si nemáme vymýšlet přírodní kraviny a péči bez chemie, když máme rizikové dítě. Manželovi tak zkazila zažitek z porodu.

Oddělení šestinedělí je nově zrekonstruované, hezké dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou. Bohužel je to brutální průchoďák a min každých 15 min vám tam někdo leze. O klidu a odpočinku si můžete nechat zdát. Vrcholem byla fotografka berounského deníku… Gynekologické sestry velmi neochotné, člověk má pocit, že je ruší od kafe a pokecu s kolegyní. Dětské sestry nehodnotím, syn byl na neonatologii. Nicméně mi přijde drsné, že vám 2 hodiny po porodu pustí video, jak se i dítě starat, a pak už je to na vás. Zdi na oddělení jsou docela tenké a non-stop slyšíte hysterický pláč miminek, to mi nepřijde normální…

Co si naopak zaslouží velkou chválu je neonatologické oddělení intenzivní péče. Úžasný interiér, příjemná, přátelská a klidná atmosféra. Je možnost ubytování maminky jako doprovodu na oddělení v pokojích hotelového typu a neomezené návštěvní hodiny pro tatínky, což je velmi výjimečné. Všechny sestřičky i lékařky byly ochotné, trpělivé, milé a o miminka se staraly opravdu nádherně. Při příjmu se mnou probíraly přání ohledně péče o syna (kosmetiku, vlhčené ubrousky, jak s koupáním, jestli mu chci dávat dudlík). Na všem se šlo domluvit, nic nebyl problém.

6
20.07.19

Do porodnice jsem docházela na kontroly od cca 36tt, vždy jsem krátce čekala ale doktorka byla moc milá a vše mi vysvětlovala a ukazovala. Kontrakce jsem pocítila den před porodem, celý den jsem si myslela, že to jsou poslíčci. Večer jsme vyrazili, přijala nás sestřička, která mne hned napojila na monitor a po nějaké době mi dala na výběr, zda si přeju jet domů nebo zůstat, že to pravděpodobně budou poslíčci, ale že jestli se necítím, mohu zůstat. Vyrazili jsme tedy zpět do Prahy, dostala jsem na doma 2 čípky.

O 3 hodiny později (cca v 1 ráno) jsme opět vyrazili do porodnice a tentokrát už jsem začínala rodit. Sestra mne přijala, byla moc milá, starali se i o manžela, když se mu neudělalo dobře z jehly :) dostal kafe a kus sladkého, aby se vzpamatoval a byl mi oporou na závěr. Celou dobu jsme byli sami na porodním sále, puštěná televize jako podkres, sestra mne vždy přišla po určité době zkontrolovat.

Těsně před porodem se měnila směna, všichni se představili a byli opět moc milí, což jsem jako prvorodička velmi ocenila. Paní doktorka, která mě rodila, byla boží! Strašně mě mrzí, že už nevím jméno, nejradši bych jí šla osobně poděkovat. Byla empatická, zároveň docela rázná, ale nijak, že by mne rozbrečela. Bez nástřihu rychlý porod, mimčo na chvilku k nám, pak základní rychlé ošetření a 2 hodinky klidu s manželem a miminkem.

Oddělení šestinedělí bych dala 5 hvězdiček, jediná sestra tam byla lehce nepříjemná, ale když jsem za ní přišla o 2 dny později v noci, že bych potřebovala pomoci s kojením, mile a bez problému mi pomohla. Jinak všechny doktorky a sestry dokonalé, milé, chodila jsem za nimi často s prosbou o pomoc s kojením, nikdy mě nikdo neodbyl. Přijde mi, že jak se chová žena k nim, tak se ony chovají k vám. Já jim byla vděčná za veškerou pomoc a snahu mi ukázat, co mám s tím uzlíkem dělat, jak ho přebalit, jak ho držet a jak vykoupat.

Jsem moc ráda, že funguje také půjčování monitoru dechu, který máme doteď, a až teď budeme vracet.

Za mne jedno velké děkuji a skoro si troufám říct, že se těším, až zde budu rodit znovu.

Personál:

bohužel si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyplněné dokumenty, které jsou ke stažení na webu
Zavolat si, zda nemají stop stav

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky
Pár plenek pro miminko
Základní kosmetika pro dítko
Jídlo na mlsání :)

2
04.06.19

Super péče o mimčo i na oddělení šestinedělí. Všichni moc příjemní a ochotní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek ručníků a plenky pro mimčo, v nemocnici dávají jen 3 ks na den. Kojící čaj - sestřičky ochotně uvaří kdykoliv vodu.

23.04.19

Porod: leden 2018
Výběru porodnice jsem ve finále věnovala nepřiměřené množství času a energie. Bylo to proto, že v porodnici, kde jsem byla registrovaná jsem se nepohodla s lékaři, kteří mi chtěli vyvolávat porod bez jediného vysvětlení, prostě preventivně, protože jsem 39 +..takže pár dnů před termínem jsem neměla porodnici :-) Do Hořovic jsem jela celkem zdaleka…přes 100 km :-) jo, bláznivá prvorodička. Na úvod musím říct, že si nemyslím, že by to byla tak alternativní a vytuněná porodnice, jak ji prezentují celebrity v médiích…ono pokud přijede rodit neznámá rodička nebo známá osobnost je to prostě rozdíl, takže tím se nenechte prosím zmást.
Nicméně nelituji a celkově jsem byla spokojená.
Porod byl rychlý, tři hodiny od příjezdu.
Věnovala se mi porodní asistentka Markéta Korcová, neměla jsem sál s vanou, po kterém jsem toužila, ale ve finále mně bylo všechno úplně jedno a po vodě jsem ani netoužila.
Markétka byla fajn a moc mi pomohla. Ve finále klesly malému ozvy a porod dokončila společně s MUDr. Hokerovou. Nejdřív se přiznám, že jsem se trošku lekla, že mě bude rodit doktorka, co vypadá o deset let mladší než já (mimochodem v Hořovicích jsou strašně mladé doktorky), ale ničemu to nevadilo a paní doktorka na mě působila profesionálně.
Pokud to jako laik a prvorodička mohu hodnotit, pomohla mi a povzbuzovala mě v tlačení 4kg dárečku.
Nečekejte, že vám dají dítě hned na tělo, jak jsem si myslela, že to je všude…nejdříve ošetřují, kontrolují a pak až dávají dítě na tělo matce. To pro mě bylo velké zklamání a nepochopení…jak je toto možné v Hořovicích…
Nicméně malý musel nakonec preventivně na JIP, takže po této stránce více mých představ vzalo za své. Na JIPu milé a pohodové sestřičky.
Oddělení šestinedělí už horší…trošku doba minulá…myslím teď dětské sestřičky. S kojením moc pomoci nečekejte, max že vám bude sestra zcela nečekaně sahat na bradavky a mačkat, zda teče mléko, dost necitelně…opět v médiích trochu jiná prezentace…
Co se podpory v péči o dítě týče, postrádala jsem individuální přístup…sestrám šlo hlavně o to, aby šlo vše podle pravidel, tabulek, aby měly vše podepsané a byly posichrované..pak už jim to bylo jedno..a já vyplašená prvorodička se ani moc neptala..tady jsem podporu a trošku jiný přístup čekala se přiznám…Dětské lékařky mi přišly fajn, vlastně i jeden pan dětský lékař, ať nemluvím jen o ženách.
Jídlo no comment, asi všude stejné…nebylo to ani dobré, ani výživově hodnotné ani nic podobného. Kdyby mě nedotoval jídlem přítel, tak asi umřu hlady.
Celkově spokojenost. Všude je něco. Měla jsem štěstí na pokoj, že jsem měla nadstandard, což bylo super. A sestry i lékařky gynekologie byly příjemné a fajn.
Co bylo šílené a to je asi taky všude bylo to, že vám do pokoje někdo vlítne asi tak 100× za den…to se fakt těšíte domů už skrz klid…x krát za den různí lékaři, sestry, pak jídlo, pak jdou pro tácek..pak jedna paní donese plíny, druhá hygienické potřeby na wc, třetí přijde vytřít podlahu. Hodně veselé toto. Hlavně klid a pohoda.
Zkrátka doporučuji, ale prosím naivně si nemyslete, že váš porod bude jako porod Andrey Kerestešové atd.
Nejvíc bodů dávám Porodní asistentce Markétce Korcové.

Personál:

Mudr. Hokerová, Korcová Markéta

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepodcenit sílu v sebe sama a na tu se spoléhat nejvíc.
Raději si zavolat do porodnice, zda nemají moc rodiček…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, hygienické potřeby, jídlo a pití na sál, jídlo a pití na pobyt v nemocnici, krém na bradavky,…

07.04.19

Mám velmi pozitivní čerstvou zkušenost jak s porodem, na který ráda vzpomínám, tak s pobytem na šestinedělí. Po příjmu jsme hned šli s manželem na porodní box, kde mi asi po hodině doktorka praskla vodu (což zpětně hodnotím jako dobré rozhodnutí) a po další hodině jsem porodila. Přístup doktorky, která vedla porod, i porodní asistentky, byl skvělý, taky velmi oceňuji, že automaticky nechali dotepat pupečník a po krátkém vyšetření miminka na pokoji byl 2 hodinový skin to skin bonding. Na šestinedělí to bylo trochu o tom, na koho člověk narazil - dětské sestřičky měly občas rozdílné rady, některé byly moc hodné, jiné ráznější, ale neměla jsem s žádnou problém (je ale pravda, že jsem nic moc nepotřebovala). Trochu mi vadilo jen to, že na pokoj pořád někdo chodil, občas i uklízečka přišla třikrát - pokaždé udělat něco jiného. A pak taky, že propuštění se pořád protahovalo a místo ve 12 jsme odešli až o půl druhé. Naopak bylo fajn, že za námi přišla laktační poradkyně zjistit, jestli je vše v pořádku, a fyzioterapeutka s doporučením, jak začít po porodu cvičit. Taky prostředí porodnice bylo mnohem pohodlnější a příjemnější než U Apolináře, kde jsem rodila poprvé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat, kudy se dostat na příjem v době rekonstrukce, je to celkem dálka při kontrakcích

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě doporučených věcí z jejich webu, nějakou kosmetiku pro miminko (tělové mleko/olej a krém na opruzeniny). Byla jsem si vyptat bepanten u sestřiček a pak hrozně zkoumaly, jak přebaluju…

16.03.19

Dlouho jsem přemýšlela, zda příspěvek vložit. Ale už je to půl roku a stále na porod vzpomínám dost rozpačitě. Rodila jsem zde po třetí. První porod komplikovaný, malý po porodu nedýchal, nakonec vše dopadlo relativně dobře, ale hlavně na profesionální úrovni všech zúčastněných (MUDr. Klan) . Druhý porod krásný, vše v poklidu a je to porod, na který s láskou budu vzpomínat, hlavně kvůli úžasné paní doktorce (MUDr. Pelikánová). I proto jsem se při třetím těhotenství rozhodla pro tuto porodnici. Už jsem přenášena a na poslední kontrole mě velice milý pan doktor řekl, že už se to blíží a že jakmile budu mít kontrakce půl hodiny po 10 minutách, že mám vyrazit, že to bude fofr. A tak když to tak bylo, jeli jsme.
Po dost dlouhém čekání jsem byla přijata na příjem, kde jsem byla hodinu připojena na monitor a za tu dobu nikde ani noha. V tu dobu jsem měla kontrakce vcelku dost bolestivé a ani ne po 5 minutách. Paní doktorka usoudila, že k porodu to není, ale že si mě tu nechají. Byla jsem dost zklamaná, že se absolutně nezajímala o to, jak chci, aby porod probíhal a celkově příjem dost uspechala (u předchozích porodu se při příjmu vždy lékař ptal a zapisovat si do počítace), podotýkám, že jsem nechtěla žádné výmysly, pouze pokud to půjde, tak bez nástřihu, bez tišících léků a že chci být informována, co se děje. Došla jsem tedy na šestinedělí, kde už jsem měla kontrakce po necelých 2 minutách, ovšem k porodu to prý stále nebylo. Na milost mě vzali až za deset minut, kdy mi praskla voda, kontrakce jsem měla po minutě a na sál už mě museli dovézt.
Muž stihl dojet už jen na závěrečnou fázi. Na sále do mě paní doktorka doslova hrabala, bylo šílené a nekonečné. Nic bolestivějšího jsem nikdy nezažila. Na otázku proč to dělá, mi stroze řekla držte. Nakonec poručila porodní asistentce, aby mi skočila na břicho, bez jakéhokoliv upozornění mě nastřihla až bůh ví kam a malého vytáhla vexem.
Dvě modřiny cca 20×5 cm jsem měla na břiše skoro 3 týdny. Ty řeči, že se mám při šití uvolnit a neklepat se, ačkoliv jsem prosila o deku, že mi je zima, jsem vypustila. Ovšem do nebe volající byla hláška paní doktorky, když se po všem koukla na asistentku a zeptala se jí.. ‚Myslíš, že jsem ten vex dělat neměla?‘…? Nechápu… Na porodním sále bylo vše po odchodu paní doktorky dobré, milá dětská sestřička, které dala mrňouse manželovi. Po šití přišla znova a malého přiložila a pak už jsem ho měla u sebe. I porodní asistentka byla velice milá a chvalila mě, jak jsem to zvládla, jako kdyby věděla, že to nebylo úplně ok. Na šestinedělí všichni velice milí, ochotní s čímkoliv pomoct, poradit, cokoliv se jim u mě nebo u malého nezdálo, vše se okamžitě řešilo. Jeden mínus udělala starší hubená sestřička, která se hned první ráno přiřítila do pokoje. Už bylo vcelku vidět, ale ještě nebylo úplně světlo a já jsem přebalovala malého. Nelíbila se mi ta zářivka přímo nad přebalovacím místem, nechtěla jsem, aby malému rozespalému 8 hodinovému miminku svítila do očí, a tak jsem měla rozsvíceno pouze v chodbě a malého přebalovala v mírném šeru. Tato sestřička k nám vtrhla jak velká voda, se slovy že musí být rozsvíceno a bez jediného slova nad malým rozsvítila. Ten se samozřejmě šíleně lekl a začal plakat, nemohla jsem ho utišit dobrých 15 minut. Jako bonus, protože si to uvědomila mi ho začala brát z rukou, že ho uklidní ona…kde to jsme? To byla na šestinedělí jediná nemilá věc, na druhou stranu bylo vtipné, jak se při každé směně tato sestřička snažila onu událost zahrát do autu a byla až přehnaně milá.
Takže jak to shrnout…, u prvních 2 porodů naprostá spokojenost. Třetí porod i s odstupem času vnímám jako jatka a vím, že už nikdy nechci rodit. Ta myšlenka, že kdyby vedl porod někdo jiný, mohl probíhat úplně jinak, tu je. Tak snad to byla chyba jedince. Každopádně už chápu, jak přístup personálu může úplně pokazit vzpomínky na porod… Paní doktorku záměrně nejmenuji, v dobré víře, že to byla výjimka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Téměř nic, vše tam je, co není na pokoji, rádi půjčí (např.odsávačka nebo dudlík), možná jen pro jistotu náhradní plenky, dávají 5 na den.

9
05.03.19

Tohle je moje druhá zkušenost v této porodnici. První v roce 2016 byla velmi pozitivní ve všech ohledech, od personálu, po prostředí.
Druhá je více rozpačitá, proto jsem se rozhodla napsat recenzi. Rodila jsem v době rekonstrukce porodních sálů, tedy v březnu 2019, což průběh mého porodu samozřejmě neovlivnilo. Samotný porod byl bez komplikací, lékaři i sestry skvělí. Oddělení šestinedělí… personál ochotný, konzultace s laktační poradkyní, fyzioterapeutkou, všechno skvělé až nadstandardní. ALE, velké ALE, dostala jsem pokoj tentokrát hned vedle sesterny dětských sester a tady začíná moje negativní rozpoložení…naprosto nerespektují noční klid, sestry se baví nahlas před vaším pokojem o půl druhé ráno, jako by bylo odpoledne, vrazí vám v noci do pokoje, mluví nahlas, rozsvítí velké osvětlení, bez ohledu na dítě nebo matku.
Prakticky celou noc nespíte, přes den taky ne, protože do pokoje pořád někdo chodí. Ve finále místo, abych se zregenerovala po porodu, domů si jdu odpočinout po náročné „šichtě“ na šestinedělí. Předešlý pobyt vnímám jako skutečně odpočinkový, měla jsem pokoj mimo oddělení, tento pokoj vnímám jako 72h pracovní dobu. Věřím, že doma se třema dětma si odpočinu více. Přesto doporučuji, protože péče především o miminko je výborná a to je pro mě zásadní.

Personál:

Všichni ochotni a milí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Modlit se, aby nedostaly pokoj blízko sesterny, nebo, když to půjde, požádat o jiný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Klapky na oči a špunty do uší…ale to byste nevnímaly své dítko no…
Kojící podprsenku, pleny pro miminko, bephanten a vlastní svačinky, já měla furt hlad

2
26.02.19

Nedám dopustit na lékařky gynekologie. Paní Pavlů je naprosto bezkonkonkurencni. Ale jinak jsem z oddělení šestinedělí zklamaná. Rodila jsem tam 26.1. Po 8 dnech nás pouštěli domů. Věřím, že maminky, které jsou bez komplikací a nemají žádný problém, tak jsou spokojení.
Nás tam dost zanedbávali. Začali kmitat až když byl opravdu problém. Vysoké hodnoty žloutenky - odběry krve na mé požádání, nakonec malýho hned brali pod světlo. O tom, že proběhlo ortopedické vyšetření mi vůbec neřekli - prej by mi řekli, kdyby byl problém. Když jsem se ptala, co mám použít na opruzený zadeček, řekli mi mastičku sudocrem, večer jsem jim hlásila, že se mi ten zadeček pořád nelíbí, že to má horší než ráno a jestli mam používat krém jiný… ani se na to nepodívali. V noci jsem Toníčkovi už vytírala mini kapičky krve :( … Pak teprve si zadeček prohlédli, vynadali mi a začali ho mazat a kontrolovat…
To, že já měla nějaké komplikace je vůbec nezajímalo. 3 dny slibovali doktora, slibovali vyšetření.....
Pak jsem dostala vynadáno, že malej pokadil za den 2 podložky, že jsou na počet…
Ukázali mi akorát umývání. Jinak ke kojení jsem žádné rady nedostala. Doktorka vždycky slíbila propuštění na další den, pak se mi ještě vysmála.
Já byla strašně plačtivá - nejspíš poporodní blues a nikdo se mě nezeptal, jak se třeba cítím.. nevím…
Malinky po týdnu od narození měl žilky krve ve stolici, bězela jsem na sesternu, kde volali doktorce a ona do telefonu, že se ráno uvidí?!
Tak jsem řekla, že bych byla ráda, kdyby se na to šla podívat. Přišla nepříjemná, otlačený knoflíky na tváři a že mám držet mléčnou dietu.
Sestra si tam hraje na doktorku (ne každá), řěší se tam každý ml příkrmu…
Dle tabulek měl malinkej vypít třeba 40 ml. Jednou mi vypil 71 ml a za tři hodiny jen 32. Těch 8 ml jsem musela odstříknout a rvali mu to flaškou do krku, až se z toho dávil. Nakonec to pak vyhodil (to se stalo 3×, pak už jsem to odmítla a sestry důležitě volali doktorce, jako že maminka odmítá dávat příkrmy - ironickým hlasem)
Mohla bych pokračovat…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košíky, poporodní vložky, plenky pro miminko, hygienu.....

3242
20.02.19

Rodila jsem loni v červnu chlapečka.

Na kontroly jsem chodila každý týden na monitory, většinou jsem poměrně dlouho čekala, ale personál byl milý. Rodila jsem šest dní po termínu, kontrakce začali v neděli večer v 19 hodin, ve 22:30 jsme byli v porodnici a zrovna jsme se sešly tři maminky. PA byla trošku nevrlá a nechtěla mi věřit, že jako prvorodička už mám kontrakce co 5 minut, nakonec po vyšetření verdikt otevřená na pěst prstů a na porodní pokoj i s manželem. Pak už bylo vše parádní, PA vynikajicí, měla jsem poměrně rychle postupující porod, takže jsem na ní 2× zvonila, napodruhé jsem už byla zcela otevřená. Rodila jsem pouze s PA v přítmí, bohužel nastaly komplikace a musela přijít doktorka. Malý měl ručičku příčně u hlavy, perfektní podpora personálu, velká snaha, vysvětlení všeho, ale bohužel přesto všechno musel být nástřih a malého vytáhli VEXem, protože mu začaly padat ozvy. Pak bonding, krásné přítmí na pokoji, nikdo nás neotravoval, kontroly PA velice v klidu… Pak mi pomohla se sprchou, perfektní.

Šestinedělí katastrofa, nevím, jestli je to tak všude, ale přes den není chvilku klidu na pokoj pořád někdo chodí, uklízečka, jídlo, jedna vizita, druhá vizita, hluk z chodby… Měla jsem nadstandard, moc pěkný pokoj s koupelnou, strava ucházející, byť pro kojící matky málo pestrá, k dispozici neustále slazený i neslazený čaj, pečivo, nějaké ovoce. Sestry nemají problém uvařit kojící čaj. Některé milejší, některé horší, zvlášt ty, co samy nemají děti. Ale nebyl problém s návštěvami, sestra byla u mě až do 21 hod a nikomu to nevadilo. Laktační poradkyně k dispozici, tak která chodila za mnou byla moc milá. Snažili se rozkojit. Dětské sestry milé, oblečení pro miminko k dispozici, všechna vyšetření utz ledvin, kyčlí rovnou v porodnici.

Kdyby šestinedělí nebylo tak únavné, byla bych 100% spokojená, ale díky tomu, že jsem tam prakticky čtyři dny a noci vůbec nespala, tak jsem se domů vrátila jako zombie a těžko jsem se z toho dostávala. Ale s podporou, doktory, sestrami jsem byla vcelku spokojená, PA byla úchvatná.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hořovice jsou fajn, není potřeba toho moc brát, je tam všechno nové, hezké, voňavé, porodní sály jsou moc útulné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, plenky 1 pro miminko, kojící čaj, nějakou sváču.

81
15.01.19

V Hořovicích jsem byla celkově spokojená. Co se týče porodu, bylo trochu nešťastné, že mě po příjezdu uložili na gynekologii, že je ještě čas a přítele odeslali domů - docela daleko, přijeli jsme v noci a nebyla možnost, aby tam někde přespal. Což bylo na nic, neboť po třech hodinách jsem už jela na porodní pokoj a přítel zpět 30 km… Jinak porod probíhal dle mého názoru standardně, ani jsem nestihla vyzkoušet pro úlevu od kontrakcí vše, co bylo k dipozici (včetně vany, na kterou jsem se těšila). Na závěr porodu jsem měla pocit, že je v pokoji půlka nemocnice, to nebylo moc příjemné, ale předpokládám, že je to všude (dorazila dětská doktorka, sestra apod.).

Co bych ale chtěla vyzdvihnout. Musím velice pochválit hořovické oddělení šestinedělí, kde jsem byla moc spokojena! Lékaři, sestry, porodní asistentky i ostatní personál, s kterými jsem byla v kontaktu, tak vynikající, především, co se týče dětských lékařů a sester. Rovněž všechny pracovnice, které například doplňovaly oblečení, materiál do pokojů byly moc příjemné. Rovněž oceňuji, že na rozdíl od pražských nemocnic, je v Hořovicích například otec u porodu (resp. 2 osoby) zdarma, na oddělení šestinedělí jsou k dispozici noční košile a další „materiál“, který v pražských porodnicích vyžadují, aby si maminky přinesly vlastní. Také informace od dětských doktorů byly za mě super, dokonce i naše pediatrička se divila, co nám všechno dali za informace (k péči apod.), že to není úplně standardem.

Asi jediné, co bych více vytkla, nebo spíš upozornila nezkušené maminky (jako jsem byla i já). Dostali jsme doporučení na široké balení kuli vývoji kyčlí. Pokud dostanete, ověřte si, zda je to opravdu nutné, nebo doktor v porodnici jede asi ještě „postaru“ a píše to „preventivně“ - to bylo asi u nás, nebo náš ortoped, ale i známý fyzioterapeut byli toho názoru, že v případě naší dcery není vůbec široké balení nutné. Stačil prostor pro pohyb nohou (pozor, pokud byste těsně zavinovali) a ve 2 měsících má kyčle naprosto v pořádku a už s nimi ani nemusíme na další kontroly. Široce jsme nebalili ani jednou a to jsme to měli z porodnice doporučené na 23 hodin denně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Skoro nic nepotřebujete, v Hořovicích témě vše k dispozici. Vezměte si jen síťované kalhotky a vložky do podprsenky, pár plen č. 1 (pokud by přidělené množství 5 ks na den nestačilo). Pokud něco chybí, tak se dá vše dokoupit v lékárně v nemocnici…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

viz výše - síťované kalhotky, vložky do podprsenky, pár plen, oblečení pro miminko na cestu domů, ručníky a hygienické potřeby

20.12.18

Je to necelé dva roky, snažím se zpracovat si trauma z porodnice, je to těžké, když jsem o tom zkoušela vyprávět rodině, vždy mě zastavili, že už to nedokáží poslouchat.
Byl mi vyvolán porod, tuším progestin se ten prášek jmenuje, nezabíral, gel se stejnou látkou ano. To by nebylo nic divného, kdybych nebyla utvrzována, že vyvolat porod nemůže, že pouze uvolní tkáně, aby až se porod zpustí se spodek snáze otevřel. Říkala jsem sestře, že kdyby uznali za prospěšné pro prcka porod vyvolat, že bych souhlasila, že bych si ale přála o tom být informovaná. Dodám jen že na pokoji šestinedělí mě dali s maminkou, které stejné množství tohotéž „léku“ dávali na stejné místo, ale jí s tím, že jí řekli, že jí porod vyvolávají.
Sestra, když se zpustily kontrakce a já řvala v krátkých intervalech koukla do složky a sama řekla, že to tento lék dělá. Jen na okraj, přenášela jsem, za celou dobu co jsem tam byla nedošlo z mé strany k odmítnutí, nebo nespolupráci s čímkoliv, plodová voda po píchnutí čirá, srdeční ozvy prcka během porodu v pořádku a před porodem měřený průtok krve, živin pupeční šňůrou prý také v pořádku, výsledek byl kontrakce bolestí, která se nedala neprořvat, pravděpodobně lék po pár hodinách ustoupí, normální kontrakce hodně náročné, ale nesrovnatelné s bolestí z kontrakcí po podání progestinu. Po cca 9 hodinách od začátku kontrakcí, kdy doktoři neměli čas se na mě přijít podívat nevím dvě a více hodiny, muž pro ně byl, protože jsou prý všichni na sále, zjištěno otevření na 4 cm, nabídnut oxitocin.
Už jsem nemohla, zpětně si říkám, kdyby mě jakkoliv povzbudila, že bych ještě zkusila pokračovat. Oxitocin se mi nezdál jako volba, protože jak doktorka sama řekla, je pravděpodobné, že se bolest zvýší a po tolika hodinách jsem věděla, že to už nedám. Císařský řez a hlavní peklo na tzv. šestinedělí. Je to hodně těžké pro mě i teď. Druhá maminka na pokoji se ze zacházení složila dřív než já. Bohužel jsem měla špatný vztah k malému, cítila jsem odpovědnost, věděla jsem, že udělám vše co je v mých silách, aby měl to nejlepší, ale pouto jsem s ním necítila.

Šestinedělí vnímám jako přežitek totality. Výcvikový tábor, kde se vás nikdo neptá a rovnou káže, děláte, co řeknou, kdy řeknou, je to bráno jako automatické. V noci jsem nespala nad 3 hodiny dohromady, přes den co půl hodina někdo něco chtěl. Malý trpěl už tam na prdíky. Jednou mi na dětském, kde mě v průběhu noci viděli vždy pro dávku espumissanu pro prcka řekli, že mi zbývají poslední dvě hodiny možnosti spánku, že si ho tam na ty dvě hodiny nechají, alespoň nějaká lidskost, na ty si nemohu ztěžovat.
Jinak arogance, od jedné sestry vůbec nezkrývané pohrdání. Sestra, krerá se o mě „starala“ nejvíc, jsně dávala najevo, jak jí obtěžuje, že se nehýbu rychleji, když něco chce, no a x jiných záležitostí. Po příjezdu domů jsem vážila o 15 kilo méně, tipla bych, že jsem dost vypotila bolestí. Bohužel mi do teď nejde trauma vyléčit, cítím se jako bych byla znásilněná a jako by mi byl ukradený porod. S prckem se vztah zahojil a milujeme se nekonečně. :) Tatínek malého viděl situaci stejně jako já, nebyl to jen můj hormony vyvolaný dojem. Podle mě jsou tam i hodní lidé, a natrefit na ně, psala bych teď asi oslavnou ódu na tuto porodnici. Pokud tam nějaká maminka chce rodit, nemyslím si, že to musí být špatné, asi záleží na koho natrefíte. To co jsem zažila žádné nepřeju a byla bych ráda, kdyby to tam dnes už bylo jiné a já byla klidně za bláznivou megeru, které se v konfrontaci s novou skutečností nedá věřit, kéž by.

Personál:

nevím a asi bych nejmenovala

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit víc svému instinktu, než tomu, kčemu budou navigovány personálem. Jídlo, hlavně ovoce a zeleninu, strava tragická, teď třeba srovnávám s dětským oddělením v Plzni na Lochotíně, to se nedá srovnat v mnoha ohledech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dulu, nebo někoho kdo se v tom odborně vyzná a řekne vám, na co máte právo apod.

12.11.18

Rodila jsem v květnu 2017. Do porodnice jsem si dojela až z Prahy, tedy cca 50 km a jezdila jsem tam od 36 tt na kontroly. Rodila jsem přesně v den termínu téměř bez komplikací. Porod byl rychlý a PA byla skvělá na to, jaký tam byl frmol.
Čekala jsem, že v menší porodnici za Prahou se vyhnu tomu šílenému rození jako na běžícím páse, ale bohužel byl úplněk a rodilo se jedno miminko za druhým. I přesto to doktorka s PA zvládaly výborně. Většinu času jsem byla s partnerem na pokoji sama a PA jsme si vždy zavolali když bylo potřeba. Porodní sál je velice moderně vybavený (vana, sprcha, záchod, televize…).
U porodu bych akorát ocenila více komunikace ze strany doktorky. Chápu, že nechce maminku stresovat, když dojde ke komplikacím, ale dozvědět se po porodu, že jsem celou dobu krvácela byl trochu šok. Na šití si pro jistotu zavolala primáře a ten mě teda nepříjemný a nevyspalý milostivě zašil, ale byl to děs. Několikrát jsem řekla, že to bolí a on vždy zavrčel a šil dál. Po porodu jsme měli 2 hodinky miminko u sebe, za to jsem moc ráda.
Co už tak skvělé nebylo, byl přístup dětské sestry. Když jsem se zeptala jak mám malého přiložit, abych ho nakojila, řekla mi, že to není třeba a odešla. Dávala jsem se po porodu déle do pořádku kvůli silnému krvácení, tak mi miminko nosily sestry na kojení. Opět s tím byl problém. Vyslechla jsem si klasické věty typu „bradavky nic moc“. Problém s kojením jsem měla po celou dobu, ragády na prsou a nikdo za celou dobu mi nebyl schopný pomoc.
Rozkojila jsem se až doma a velmi doporučuji si zavolat do porodnice laktační poradkyni, protože tady podle mého názoru o kojení neví nic. Viz mýty typu: „miminko musíte kojit po 3 hodinách, nemazlit, nevyndávat z postýlky, jen dát dudlíka, prsa namazat a kojit přes kloboučky“. Co se týče vybavení pokoje na šestinedělí nemám co vytknout.
Záchod se sprchou na pokoji, jídlo nosí až do postele. Pouštějí instruktážní video a na miminku předvedou koupání, přebalování toho se bát nemusíte. :-) Jen když už jste druhorodička, tak se o Vás nezajímají a musíte si říct o pomoc.
Je možné, že moje špatná zkušenost se sestrami z oddělení šestinedělí byla jen kvůli pár sestrám, které tato práce nebaví, ale opravdu je tu musí zaměstnávat? Narazila jsem tu samozřejmě i na příjemné a precizní lékaře, tak Vám všem přeji ať chytnete dobrou směnu. Porodnici bych nedoporučila, určitě existují lepší a mrzí mě, že jsem tam zbytečně dojížděla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

sepsat si porodní plán
domluvit si laktační poradkyni
prohlédnout si porodní sál a porodnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky (příděl jen 5 na den) čistou vodu (klidně celou basu)
ručníky
dubovou kůru gel
nafukovací kruh
kojící polštář

02.10.18

Byla jsem spokojená s přístupem a průběhem porodu.

01.09.18

Manipulativní jednání. Všichni otrávení. Je to malá porodnice a s více než 1500 porody za rok se nejedná o friendly porodnici. Rutinně separují matku a dítě. Nenabídnou bonding otci, když matka nemůže. Podpora kojení je jen do bodu, kdy se maminka chytne. Jinak aktivně nabízejí Nutrilon.

Nepřeji nikomu nic zlého, ale paní doktorka má dvě dcery. Zajímalo by mne, zda by se jí líbilo, kdyby její dcery zažily porod ve stejném duchu, jak ho ona zprostředkovává ostatním. Teprve pak se možná probere a uvědomí si, kolik traumat způsobila svým úlisným jednáním.

Personál:

Jahelková, Švamberková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si soukromou porodní asistentku a dříve vysloveně přání.

19
29.08.18

Rodila jsem v nemocnici Hořovice 1. 6. 2018 a byla jsem spokojená po všech stránkách. Malému se nechtělo moc ven, takže porod byl trochu delší, ale přístup všech porodních asistentek i doktorek byl dle mého očekávání. Nic mi nikdo nevnucoval, nechali nás v klidu, zároveň pravidelně kontrolovali, ale také když bylo třeba je zavolat, tak ihned přišli, nebo ihned jakmile bylo možné.

Škoda, že na jejich stránkách nemohu dohledat jména porodních asistentek, ty bych pochválila milionově. Druhou dobu porodní vedla lékařka MUDr. Tereza Hubová a šlo to s ní suprov.ě :) Žádný okamžitý nástřih hráze, pěkně radila, co a jak dělat, jak dýchat, žádný povýšený přístup apod. a opravdu jsem díky tomu byla klidnější, takže i přesto, že malý měl necelý 4 kg, tak jsem měla jen dva malinké vnitřní stehy a ani druhá doba porodní netrvala moc dlouho.

Na dětském oddělení to bylo už o trochu horší, to ale z toho důvodu, že by bylo podle mne potřeba větší množství personálu, takže dětské sestry se snažily poradit, ale bohužel tam je mnoho rodiček na málo sester. Jinak i na oddělení šestinedělí bylo vše v pořádku v souhrnu. Takže i přesto, že se z Hořovic budeme stěhovat pryč, tak druhé mimčo chci určitě rodit opět zde.

Děkuji veškerému personálu.

Personál:

MUDr. Tereza Hubová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

K jídlu kefíry, jogurty. Jinak toho s sebou až tolik nepotřebujete. Nakonec jsem zjistila, že jsem s sebou měla až moc věcí zbytečně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Připravit si veškeré dokumenty předem.

12
26.07.18

Rodila jsem tu třikrát, je to nejlepší porodnice. Raději Vám nabídnou alternativu k lékům, volí ten nejšetrnější způsob léčby a služby a servis perfektní. Jen kuchyně by měla být lepší…

12
23.07.18

V Hořovicích jsem rodila obě děti a vždy naprostá spokojenost. Po dvou dnech jsem pak vždy odešla, protože bylo vše v pořádku a nebylo třeba zůstavat déle…

26.06.18

Rodila jsem na začátku ledna tohoto roku, a byla jsem nad míru spokojena s péčiíjak během porodu, tak i po porodu na oddělení šestinedělí. Porod sice neprobíhal dle mých představ, ale ono to tak mělo být. :) Rodila jsem skoro 48 hodin normálně, ale bohužel nepodařilo se a musela sem jít na sekci.

Porodní asistentky se mi věnovaly 2 vzhledem k delšímu průběhu a střídání směn, ale jméno té druhé slečny si nepamatuji. Celou dobu mě však kontrolovala primářka a musím říct že péče byla opravdu 100%. Možná z mého pohledu dlouhé čekání, než mě vzali na operační sál, kde se muselo vše nachystat, ale byla sem už na dně se silami a kontrakce byly dost silné, tak mi to možná jen přišlo dlouho.

Lepší by mohla být péče laktační poradkyně s pomocí při kojení… po dvojí zkoušce přiložit na vpáčené bradavky mi rovnou přinesly sestřičky klobouček a že musím kojit přes něj..:-( Malý si na to nezvykl ani doma a musela jsem odstříkávat a pil z lahvičky. Ale to nebylo jen kvůli bradavkám, ale i kvůli refluxu, to jen aby si některá maminka nemyslela, že zanedbala laktační. :-)

Pokud budu mít to štěstí a podaří se i druhé dítě, rodit budu rozhodně v Hořovicích.

Personál:

Porodní asistentka Pírková (myslím tedy, říkala že jí říkají pírko), primářka Pavlů

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat obavy doma, lehko se to říká, ale v Hořovicích se o vás opravdu postarají. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle pohodlné, já měla žabky, a i když jsem rodila v lednu, byly pro mě nejlepší. Ricinus communis - homeopatika na rychejší nájezd mlíčka, více nočních košil, a jednorázové kalhotky jsem si kupovala u sestřiček za 20 Kč, ty z lékárny nebo drogerie jsem vůbec nepoužila.

15.06.18

V Hořovicích jsem rodila začátkem května 2016 své druhé dítě. První dítě jsem rodila v roce 2012 v Podolí. Oba porody byly přirozené, v termínu /první vyvolávaný/. Rozdíl v porodnicích byl neuvěřitelný.

Při těhotenských kontrolách si člověk sice chvíli počkal, ale stálo to za to. Převážně jsem se tam setkávala s MUDr. Kulkovou. Byla mi neuvěřitelně sympatická a tajně jsem doufala, že ji budu mít i u porodu (a také se tak stalo).

Nejdříve jsem do porodnice přijela s planým poplachem v noci, kdy měla službu MUDr. Martolosová. Když to bylo vyhodnoceno jako planý poplach, tak jsme si příjemně popovídaly nad mými porodními představami zachycenými v porodním plánu. Nikdo mi nedal najevo, že jsem přijela zbytečně a otravuji. Vše bylo v přátelské atmosféře.

Dopoledne téhož dne jsem přijela již s rozběhnutým porodem (s nálezem 5 cm). Velmi milé překvapení byla služba MUDr. Kulkové. Hned jsem měla lepší náladu, když jsem věděla, že to bude právě ona, u koho budu rodit. Porod šel v celku rychle, přála jsem si entonox, vyhověly mi. Dcera byla v abnormální poloze, což mi paní doktorka neřekla. Myslím, že to bylo v tu chvíli správně, asi bych začala zmatkovat. Nicméně mi pak řekla, že je zakalená plodová voda a bude muset zavolat víc lidí na sál. Dohromady tam bylo 5 lidí, z toho tři dámy čekaly, až porodím s rukama vztyčenýma nahoru s rukavicema, pořád na mě koukaly a to mě hrozně vadilo… takový ten pocit „dělej, čekáme tady…“ a mně to nešlo. To bych vytkla a bylo mi to velmi nepříjemné, byť chápu, že tam byly kvůli tomu, aby vše mělo zdárný konec a pomohly narozené dceři. O nástřih jsem si sama řekla, protože mi dcera nešla přetlačit přes hráz (dotlačila jsem ji do nějakého bodu, a pak jsem ztratila cit).

Po porodu dceru ošetřily a daly mi ji na moment na přisátí a první kontakt. Následně musela do inkubátoru. Po sprše (sprchový kout je hrozně malý, opravdu bych uvítala větší → a to nejsem žena s nadváhou) mě převezla porodní asistentka na pokoj. Ujala se mě jiná sestřička se slovy, jestli už vnímám a může na mě mluvit… takový divný pocit… shlédla jsem instruktážní video a dceru mi přinesly. Po porodu jsem značně krvácela (i při prvním porodu to tak bylo) a odcházely ze mě krevní sraženiny. V Podolí si to vždy jen gynekologické sestry zapsaly a nic s tím nedělaly (přitom to bylo ve větší míře než u druhého dítěte, jen před propuštěním mi udělala MUDr. ultrazvuk). V Hořovicích mne v noci znovu prohlédla MUDr. Kulková, dostala jsem jednorázově injekci a následně po zbytek pobytu kapky na podporu zavinování dělohy a redukci krvácení. Před propuštěním mi ještě MUDr. Jahelková Švamberková udělala ultrazvuk.

Obecně musím personál pochválit, líbilo se mi rozdělení oblečení podle pracovního zařazení. Ochota, úsměv, klid, zájem o pacienta. Primářka dětské části je sice rázná žena a mnohdy si tedy servítky nebere, ale věřím, že právě proto na oddělení vše klape, jak má.

Po propuštění domů mi muž sám od sebe řekl, že je škoda, že jsem v Hořovicích nepřivedli na svět i naše první dítě.

Personál:

MUDr. Kulková K.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ptejte se, lepší se ptát 2×, než pak nevědět, tápat… domnívat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro mimino, vzala jsem si i porodnické vložky (ty, které byly volně k užití v koupelně, mi nevyhovovaly).

Chystají se rodit v porodnici Hořovice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici