Myj si ruce a mysli na něco hezkého. Ministerstvo školství vydalo průvodce pro školáky

Podzimní prázdniny letos dělají starost nejen epidemiologům. Ministerstvo školství proto připravilo letáčky, které dětem základních škol zdůrazňují prevenci a bezpečnost během volna.

Myj si ruce a mysli na něco hezkého. Ministerstvo školství vydalo průvodce pro školáky Školáci se letos musí obejít bez návštěv a zůstat doma. Zdroj: Profimedia

Podzimní prázdniny 2020 se kvůli pandemii COVID-19 protáhnou na celý týden, školáci se ale příliš neradují. Letos se musí obejít bez návštěv kamarádů a prarodičů. Zdůrazňuje to i ministr školství Robert Plaga, který včera rozeslal dopis všem školám v Česku.

Ten vyzývá školy, učitele a děti, aby během prázdnin dodržovali protiepidemická opatření. Dopis obsahuje také dva letáčky, určené přímo dětem 1. a 2. stupně základních škol. Oba letáčky vysvětlují jednoduchou formou, jak děti mohou pomoct státu a jak se tak stát hrdiny.

Leták pro 1. stupně ZŠ shrnuje pár základních bodů jednoduchou obrázkovou grafikou.Leták pro 1. stupně ZŠ shrnuje pár základních bodů jednoduchou obrázkovou grafikou.

Školákům prvního stupně radí, aby si myli ruce, zavolali babičce a dědovi, cvičili, koukali se na filmy a mysleli na hezké věci.

Letáček pro děti 2. stupně zahrnuje také důvody, proč má smysl zůstat doma.Letáček pro děti 2. stupně zahrnuje také důvody, proč má smysl zůstat doma.

Dětem z druhého stupně vysvětluje, proč jsou tato opatření důležitá. Mimo klasická doporučení jim radí: „Dej všem vědět, že být doma je cool.“

Ministerstvo školství, tělovýchovy a sportu dosud vydalo také návod, jak mluvit s dětmi o koronaviru (kde najdete příručku a komix). Ministerstvo vnitra pak publikovalo na svých stránkách různé materiály pro práci s dětmi.

Jak strávíte letošní podzimní prázdniny?

Autor:

Monika na eMiminu začala pracovat jako administrátorka v roce 2011. Web se nakonec stal nedílnou součástí jejího života. Stále ji baví zlepšovat eMimino po textové a uživatelské stránce. více

Přečtěte si také

Je povinná školní četba přežitek?

Je povinná školní četba přežitek?

Četli jste všechno, co vám ve škole určili, anebo jste (stejně jako my v redakci) mámili zápisky do čtenářského deníku z poctivějších spolužáků? A jaký vztah k povinné školní četbě mají vaše děti?

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1689
23.10.20 22:08

Super nadpis - hned jsem si vzpomněla: „Zavři oči a mysli na Anglii.“ :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit