V bazénu bezpečně: Bez téhle výbavy do vody dítě nepouštějte

Bazar a nákupy

K vodním radovánkám patří nejen lehátka a vodní pistole, ale také nafukovací kruh, vesty a rukávky. Ty zajistí, že koupání bude nejen zábavné, ale taky bezpečné. Co všechno přibalit na koupaliště, abyste se u vody nemuseli zbytečně strachovat?

Rukávky, kruh, nebo vesta? Ať už vyberete pomůcky do bazénu jakékoliv, stále platí, že dítko by ve vodě nemělo být nikdy bez dohledu.

Nafukovací kruh i pro nejmenší

Kruh je pravděpodobně to první, co vás při výběru pomůcek do bazénu napadne. Tahle oblíbená klasika přitom není nejbezpečnější výbavou do vody - z klasického kruhu totiž dítě může snadno vyklouznout Volte raději ty, které mají plný střed a otvor na nožičky, ideálně bezpečnostní pás. Velkou nevýhodou je však možnost převrhnutí kruhu. Přestože jsou některé kousky vybaveny speciálními komorami, které mají toto riziko zmírnit, dítě v nafukovacím kruhu nikdy nenechávejte bez dozoru.

Plovací vesty pro klidné plavání

Nafukovací vesta dítě nejen nadnáší, ale umožňuje mu ve vodě i více pohybu. Kromě té nafukovací můžete pro dítko vybrat plovací vesty s výplní. Specialitou je pak overal do vody s všitým plovacím pásem. Při výběru vesty ale vždy zkontrolujte doporučený věk a váhu dítěte.

Rukávky pro zdatné plavce

I když už vaše ratolest základy plavání zvládá, i tak myslete na bezpečí. Nafukovací rukávky vybírejte takové, aby s nimi dítě mohlo připažit ruce - nebudou jej tak omezovat v pohybu. A mimochodem, už máte doma nafukovací rukávky eMimino?

Jak naučit dítě plavat? Který kurz vybrat? A na co se v bazénu zaměřit? Jak na plavání vám poradí odborníci v poradně na eMimino.cz plavání kojenců a dětí.

Vychytávky do bazénu

Pokud jde o bezpečí při cachtání se v bazénu, nemusíte spoléhat pouze na klasiku. Už jste slyšeli o nafukovacím kruhu na krk, který nad vodou udrží hlavičku těch nejmenších? Nebo bazénové chůvičce, která mimo jiné ohlídá, aby se dítko nevydalo k bazénu bez dozoru?
Při výuce obzvlášť oceníte plavecké pásy, které dítě neomezují v pohybu a nadnáší jej v okolí pánve, tedy tam, kde je jeho přirozené těžiště. Ideálně jej doplňte pěnovými rukávky.

Kruh, vesta, rukávky… Kdo je váš favorit?


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek
 
Kejdík
Závislačka 3168 příspěvků 04.08.17 13:06

No zrovna ty kruhy s otvorem na nožky jsou mnohem nebezpečnější než klasický kruh. Klasickým kruhem sice může dítě projet dolů, ale má šanci dostat se nad vodu.

 
xara_m
Nováček 6 příspěvků 03.08.17 11:39
Dno je můj favorit

Když na to tak koukám tak se vůbec divím, že jsem jako dítě dokázal přežít Kamaráda např. hodili prostě do vody s tím ať prostě plave. A myslíte, že to někdo řešil? Houby. Prostě se naučil plavat. Věřte nebo ne, ale přílišná péče se otočí proti Vám. Děti nemají problém se vzájemně topit a pokud je dítě slabší povahy, tak smůla. Příroda takto funguje ať chcete nebo ne, ať řvete, nesouhlasíte, mažete atd. :cert:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama