V bazénu bezpečně: Bez téhle výbavy do vody dítě nepouštějte

K vodním radovánkám patří nejen lehátka a vodní pistole, ale také nafukovací kruh, vesty a rukávky. Ty zajistí, že koupání bude nejen zábavné, ale taky bezpečné. Co všechno přibalit na koupaliště, abyste se u vody nemuseli zbytečně strachovat?

Rukávky, kruh, nebo vesta? Ať už vyberete pomůcky do bazénu jakékoliv, stále platí, že dítko by ve vodě nemělo být nikdy bez dohledu.

Nafukovací kruh i pro nejmenší

Kruh je pravděpodobně to první, co vás při výběru pomůcek do bazénu napadne. Tahle oblíbená klasika přitom není nejbezpečnější výbavou do vody - z klasického kruhu totiž dítě může snadno vyklouznout Volte raději ty, které mají plný střed a otvor na nožičky, ideálně bezpečnostní pás. Velkou nevýhodou je však možnost převrhnutí kruhu. Přestože jsou některé kousky vybaveny speciálními komorami, které mají toto riziko zmírnit, dítě v nafukovacím kruhu nikdy nenechávejte bez dozoru.

Plovací vesty pro klidné plavání

Nafukovací vesta dítě nejen nadnáší, ale umožňuje mu ve vodě i více pohybu. Kromě té nafukovací můžete pro dítko vybrat plovací vesty s výplní. Specialitou je pak overal do vody s všitým plovacím pásem. Při výběru vesty ale vždy zkontrolujte doporučený věk a váhu dítěte.

Rukávky pro zdatné plavce

I když už vaše ratolest základy plavání zvládá, i tak myslete na bezpečí. Nafukovací rukávky vybírejte takové, aby s nimi dítě mohlo připažit ruce - nebudou jej tak omezovat v pohybu. A mimochodem, už máte doma nafukovací rukávky eMimino?

Jak naučit dítě plavat? Který kurz vybrat? A na co se v bazénu zaměřit? Jak na plavání vám poradí odborníci v poradně na eMimino.cz plavání kojenců a dětí.

Vychytávky do bazénu

Pokud jde o bezpečí při cachtání se v bazénu, nemusíte spoléhat pouze na klasiku. Už jste slyšeli o nafukovacím kruhu na krk, který nad vodou udrží hlavičku těch nejmenších? Nebo bazénové chůvičce, která mimo jiné ohlídá, aby se dítko nevydalo k bazénu bez dozoru?
Při výuce obzvlášť oceníte plavecké pásy, které dítě neomezují v pohybu a nadnáší jej v okolí pánve, tedy tam, kde je jeho přirozené těžiště. Ideálně jej doplňte pěnovými rukávky.

Kruh, vesta, rukávky… Kdo je váš favorit?

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také