4 svatební noční můry a jak se jim vyhnout

Vztahy

Svatba je výsledkem i několikaměsíčních příprav. Zařídit všechny podrobnosti stojí peníze, nervy i čas. Co všechno se může pokazit a co udělat proto, aby váš den D nedopadl jako ze špatných vzpomínek maminek na eMiminu?

*

Hladová svatba

Od svatby očekáváte, že se budete cpát v průběhu celého dne vybranými lahůdkami. O to horší dojem ve vás zanechá hostina, kde všem kručí v břiše. V diskusi Nejhorší svatba, na které jste byli se svěřila uživatelka alun-ka: „Zažila jsem svatbu, kde jsme trpěli hladem. Ráno v 9 pohoštění káva a koláče. Obědu byl až ve tři odpoledne a potom bylo na stolech už jenom sladké. Ale pořád nás pobízeli k jídlu. Dovedete si asi představit, jak si chlapi k pivu zakousnou koláč. O to horší bylo, že na svatbě byli diabetici, těhotná, děti…“

Anonymní svatební fotografka dodává opakovanou zkušenost: „Hladové svatby jsou velice častý jev. Nevěsta objedná vybrané lahůdky ve vybraném podniku, ale lidi se z toho nenají. Moderní jsou teď různé candy bary, které ale barevností a obsahem cílí na děti, namísto hogo fogo hostiny je prostě jen upatlaný stůl.“

Jak se trapasu vyhnout: Při plánování svatby je jídlo až na prvním místě. S plným žaludkem budou na vaši svatbu lidé vzpomínat vřeleji. Nemusíte mít tisíc různých jídel, stačí chuťově vyvážit sladké a slané pochoutky a každý si vybere.

Svatební rvačka

Se svatbou jsou spojené velké emoce a také spousta alkoholu. Tyto rizikové faktory ještě zesílí, když na svatbu přijdou i příbuzní, kteří spolu z dobrých důvodů nevycházejí. Někdy se to projeví v škrobené atmosféře obřadu, jindy dojde i na pěsti. O tom ví své uživatelka Janasas: „Seděli jsme v restauraci a tam v salonku byla svatba. Najednou křik. Otec ženicha řekl, že si syn vzal kur.u. Ženich se naštval a dal tatínkovi po hubě. Začali se bít a do toho řev nevěsty a matky ženicha. Myslela jsem si, že toto se může stát jenom ve filmu…“

Jak se trapasu vyhnout: Příbuzné, kteří se neumí chovat, nebo se nesnesou, na svůj obřad nezvěte. Je to přece vaše svatba.

Rozpačité uvítání

Pokud jste na svatbě přátel, dost možná kromě novomanželů nikoho znát nebudete. Trapná chvíle nastává, když se o vás hostitel náležitě nepostará a vy si připadáte jako páté kolo u vozu.

Pady 2: „Mě třeba na jedné svatbě mrzelo, že nás nikdo neuvítal, nikdo neřekl, co kdy, kde a jak, byli jsme tam jako siroty.“

Jak se trapasu vyhnout: „Na naši svatbu jsme si vyjednali kamarádku, která v případě, že bude ženich se svědky kdesi cosi řešit, uvítá hosty a vše jim řekne:D O občerstvení, zdobení aut i odjezdu, abychom se nemuseli scházet doma.“, nabízí řešení Pady2.

Kulturní násilí na hostech

Pro hosty není nic otravnějšího, než se účastnit nuceného programu. Vytahování starých hitů Michala Davida nemusí být ten nejlepším nápadem a svatební hry a kvízy vydrží lidé jen omezenou dobu.

S odfláknutým svatebním programem má své zkušenosti Sany80s: „Tanec a program určila nevěsta. Po dvou hodinách tance jsme se všichni pokoušeli nenápadně vytrácet a povídat si s tím, že máme odslouženo. V tom na nás nastoupila matka nevěsty a do všech vrtala. Strojeně jsme se usmívali čekali na úder půlnoci, abychom mohli taktně odejít.“

Co se líbí ženichovi a nevěstě, nemusí rezonovat všem pozvaným. Na alternativně pojatou svatbu vzpomíná anonymní uživatelka: „Celé odpoledne hrála nějaká metalová hudba a nic už se nedělo. Žádné hry, čtení blahopřání, vůbec nic. Takže tam byla nuda, hlad a černo jak na pohřbu.“

Jak se trapasu vyhnout: „Být nevěstou, tak pořeším každou písničku, ať pak není překvapená. Rozjaření opilí hosté a bodrý DJ jsou dost nebezpečná kombinace a „písničky na přání“ se můžou zvrhnout v metalový koncert nebo sprostonárodní ak­ci“, radí ostřílená svatební fotografka.

Pojem svatební trapas je samozřejmě relativní. I když se na svatbě všechno pokazí, pořád si ji můžeme pamatovat jako ten nejkrásnější den v životě. Přinejmenším proto, že už to máme za sebou.

A co vaše nejhorší svatba? Co hostitelům ještě odpustíte, a co naopak už nepřekousnete?

Témata článku

Váš příspěvek
Lenýsek13
Nováček 1 příspěvek 01.02.17 18:57

Byla jsem kamarádům na svatbě. Na 16 hodinu jsme měli dorazit poslední z pozvaných 3. Ostatní kamarádi tam už byli. Zasedací pořádek žádný. „Kde si můžeme sednout? Kam chcete..“ Měli oběd a pak v 18 hodin raut. Byla jsem hladová…
Svatba z rodiny, byla jedna znejhorší, když si celá část ženicha šla sednout ven na terasu. Vydrželi tam dokud strana od nevěsty neodjela dom.
Na svatbě jsem se zajímala i o lidi. Měla jsem vegana a děti. Vegan měl jiné jídlo, ale ostatní klasiku. Oběd ve 12, kolem 16 hodiny dva malé řízečky se salátem kdo chtěl a od 21 hodiny raut. Byl průběžně doplněn a řízečky co zbyly, tam byly taky. Na oběd objednáno pár porcí navíc. Zbyly jen porce z oběda navíc a to byl náš oběd na další den.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23325 příspěvků 01.02.17 17:38

Já osobně si myslím, že svatba je dnem nevěsty a ženicha, tudíž by si tam měli pouště hudbu, která se líbí jim, jíst to, co jim chutná atd. Pokud vím, že novomanželé jsou metaláci, tak přeci nebudu očekávat nějakou dechovku že?

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 01.02.17 11:04

Manžel pořád řešil, aby se to líbilo hostům, ale my měli skoro 100 hostí, takže i 100 chutí, navíc všelijaké „elity“, takže každý měl nápad jiný a nedalo se prostě všem vyhovět. Takže jsem to smázla ze stolu a řekla, že to uděláme podle sebe. No a dopadlo to tak, že se dodnes nás chodí lidi ptát, jak jsme udělali to a to, že to bylo super :-)

reinkarnace
Závislačka 4473 příspěvků 8 inzerátů 01.02.17 08:12

No…já teda nevim ale opak hladové svatby taky není nic moc…nakoupit hromady jídla a co pak s tím? A s hudbou - snad svatba JE kvůli nevěstě a ženichovi. Já jsem totálně ignorovala své hosty v plánování. Jedlo se to, co JÁ mám ráda, poslouchala se hudba, která se NÁM líbila protože to prostě byla NAŠE SVATBA. Snad nedělám svatbu kvůli hostům!!! :zed:

mafie
Kecalka 125 příspěvků 31.01.17 10:31

Ufff… neni nad to se vzit nekde v par lidech, po obradu zajit na obed do restaurace a nazdar. Bily saty si prece muzu uzit i bez 150 ozralych, hladovych, znudenych nebo jinak zpruzelych hostu ;)

Saatine
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 20:55

Co vyváděla? :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 17:29

No úplně nej…debilnější jsou únosy nevěsty. Není nic trapnějšího než když někdo odtáhne nevěstu a potom ji ženich několik hodin hledá a na hostině je nuda. Další né úplně dobré zkušenosti mám s ožralou nevěstou ( bohužel tou mojí)

Vložit nový komentář