Lilia Khousnoutdinová: V těhotenství dělejte jen to, co se vám líbí

Milování v těhotenství považuje za krásnou a zdraví prospěšnou věc. Lilia Khousnoutdinová je přesvědčená o tom, že když je vše v pořádku a oba partneři mají na sex chuť, není důvod k obavám. A pokud tomu tak není, existují i jiné metody vzájemného souznění a harmonie.

Lilia Khousnoutdinová: V těhotenství dělejte jen to, co se vám líbí Dvojnásobná maminka Lilia svou vášní pro život inspiruje další ženy. Zdroj: archiv Lilie Khousnoutdinové

Některé ženy se bojí sexu v těhotenství, aby neublížily miminku, nebo se necítí komfortně. Poradíte, jak se zbavit podobných předsudků nebo najít jiné cesty ke společné harmonii?

Každé těhotenství je zcela individuální a nelze radit plošně. Jsou ženy a páry, které si milování v těhotenství nádherně užívají, a může to být velmi příznivé pro zdraví, skvělá příprava na porod a taky samozřejmě pro dobrou náladu a posílení vztahu. Jsou ale též ženy, které skutečně na milování v těhotenství vůbec chuť nemají, ať už kvůli hormonálním změnám, nebo třeba i fyzickým bolestem či diskomfortu, který souvisí s těhotenstvím. A to je potřeba respektovat. Zlaté pravidlo v těhotenství: pouštějte se pouze do toho, do čeho se vám opravdu chce.

To ovšem neznamená, že bychom se neměli věnovat sobě navzájem i jinak. Důležité je dělat si na sebe čas a dávat si příležitost k tomu, abychom mohli zjistit, co nám dělá dobře, a abychom nacházeli způsoby, jak si užít jeden druhého. Mohou to být jemné doteky, hlazení, tancování, společné ležení, objímání se, hlazení bříška, těhotenské masáže, vzájemné masáže (například hlavy) a mnoho dalších metod, které jsou oběma příjemné.

Každá žena by měla respektovat své tělo a potřeby. Zdroj: archiv Lilie KhousnoutdinovéKaždá žena by měla respektovat své tělo a potřeby. Zdroj: archiv Lilie Khousnoutdinové

Kdy je podle vás vhodná doba na milování po porodu. Je opravdu nutné čekat, až skončí šestinedělí?

V této oblasti absolutně nemá význam stanovovat si jakékoli termíny. Velmi záleží na tom, jak žena rodila a jak probíhá její rekonvalescence. Dalším faktorem je miminko. Jak často a dobře spí, jak logisticky náročné jsou první týdny mateřství. Jsou ženy, které budou potřebovat měsíce, aby znovu pocítily opravdovou a upřímnou chuť na milování. Jsou ale také ty, které i pár dní po porodu, přestože třeba vědí, že tělesně je příliš brzo, mohou začít cítit vzrušení a touhu se milovat. Velmi důležité je respektovat své tělo, dát mu tolik času, kolik potřebuje a brát v úvahu své emoční rozpoložení.

Není to mnohdy ovlivněno také únavou a nevyspáním?

Ano, samozřejmě. Žena by si po porodu měla dopřát dostatek odpočinku a péče o své tělo. A to nejen v souvislosti se znovunabytím touhy po milování, ale obecně pro zdravé začátky mateřství. Nejdůležitější je nesklouznout do začarovaného kruhu vyčerpanosti.

Ve chvíli, kdy je žena alespoň trochu odpočatá a má šanci věnovat se chvíli i sama sobě, v klidu se vysprchovat, posedět sama na zahradě nebo si přečíst pár stránek knížky, je mnohem pravděpodobnější, že si její tělo na chuť se milovat rozpomene dříve.

Obě Liliiny děti byly plánované a vysněné. Zdroj: archiv Lilie KhousnoutdinovéObě Liliiny děti byly plánované a vysněné. Zdroj: archiv Lilie Khousnoutdinové

Jak jste vy sama prožívala milování v těhotenství a po porodu?

Řekla bych, že já se nacházím v jednom extrému pomyslného spektra. V obou případech se naše sexualita s partnerem jen prohlubovala, a to jak v těhotenství, tak po porodu.

Myslím si, že kvalita porodu a poporodní péče výrazně ovlivňuje nejen ochotu ženy se po porodu opět otevřít sexualitě, ale promítá se do dalších aspektů jejího života. Například do vztahu s miminkem a s partnerem, otcem dítěte.

Někdy se stává, že žena po porodu zcela ztratí chuť na sex. Může se jednat o psychický blok?

Neřekla bych. Podle mě to může mít různé důvody. Často se jedná o znecitlivění, ať už kvůli jizvám, nebo kvůli těžšímu průběhu porodu. Tam mohou pomoci rehabilitační techniky, například masáž jizev. Pro spoustu žen je to primárně otázka vyčerpání a nedostatku času. Takže chceme-li znovu navodit touhu po intimitě, nejdříve se musíme vyspat, dobře se najíst a nemyslet v tu chvíli na neuklizenou kuchyň.

Často říkám, že po porodu je nejefektivnější předehrou maximální zapojení manžela do starosti o domácnost, aby žena měla příležitost se vrátit znovu sama k sobě a rozpomenout si na to, že má taky tělo a erotický potenciál.

Co si myslíte o tom, že orgasmus může vyvolat porod? Například, když žena přenáší?

Myslím si, že je to rozhodně velmi dobrá rada. Ejakulát obsahuje prostaglandin, což je hormon, který by skutečně mohl pomoci nastartovat porod. Zároveň se při dobrém sexu vylučuje spousta endorfinu a oxytocin, které jsou produkovány i při porodu. Dá se říci, že i stahy dělohy při orgasmu by mohly pomoci nabudit porodní proces.

A hlavně… proč ne? Pokud u něčeho předpokládáme, že by mohlo mít kladný dopad, a zároveň s tím nejsou spojena žádná rizika, je to dobry nápad. A myslím si, že by byla velká škoda to nezkusit. Pochopitelně je podmínkou, že se do toho oběma partnerům (a hlavně matce) chce.

Otcem Liliina druhého dítěte je Karel Janeček. Zdroj: archiv Lilie KhousnoutdinovéOtcem Liliina druhého dítěte je Karel Janeček. Zdroj: archiv Lilie Khousnoutdinové

Jak by měl partner těhotné ženy k sexu přistupovat?

Nejdůležitější je naslouchat a respektovat. Zapomenout na to, co funguje normálně, na to, co měla ráda dříve, neděsit se, že už to navždy bude takto jinak. Po porodu se vše postupně stabilizuje. Hodně důležité je následovat to, co těhotné tělo partnerky potřebuje. Samozřejmostí je přizpůsobení pozic a svých očekávání. V těhotenství jsou blízkost, láska, intimita a intimní dotek velmi žádoucí.

Nátlak nebo sexualita, která by vítaná nebyla, nemůže být v žádném případě jakkoliv přínosná. Takže naslouchat s úctou.

Jste dvojnásobnou maminkou. Plánujete do budoucna ještě další děti, nebo to necháváte náhodě?

Obě děti mám plánované a vysněné, takže předpokládám, že to takto budu dělat i dále. Určitě bych ráda ještě minimálně jedno další dítě a těším se na to, jaké magické okolnosti početí vymyslíme tentokrát.

Pro Lilii byl sex důležitou součástí těhotenství. Zdroj: archiv Lilie KhousnoutdinovéPro Lilii byl sex důležitou součástí těhotenství. Zdroj: archiv Lilie Khousnoutdinové

Často se setkáváme s označením „orgasmický porod“. To je sen asi každé ženy, je to skutečně možné a jak toho docílit?

Při porodu skutečně lze prožít orgasmus, avšak toto bych v žádném případě nedoporučovala stanovit za cíl. Mluvím raději o extatickém porodu. Je to spojení porodu s příjemnými pocity, bezbolestnosti nebo minimalizaci bolesti, ale hlavně tak, aby žena svůj porod vnímala jako radost a vítězství. K tomu potřebujeme určité podmínky, které bohužel v českém porodnictví nejsou vždy splnitelné.

Jaké podmínky máte konkrétně na mysli?

Jsou to velmi základní věci, jako je pocit intimity a bezpečí, nebýt zbytečně rušená, mít k dispozici příslušné vybavení, což je pohodlná místnost, přítmí, případně oblíbená hudba, polštářky nebo další pomůcky, které pomáhají navodit pocit uvolnění, útulnosti a domova. Některým ženám velmi pomáhá voda. Většina žen preferuje přítomnost někoho, komu důvěřuje a s kým se cítí bezprostřední a uvolněná.

Proto si myslím, že je na čase, aby v naší zemi konečně vznikla alternativa porodu doma nebo v porodnici, což by optimálně vyřešilo porodní centrum nebo porodní dům.

Mateřství si Liila užívá naplno se vším všudy. Zdroj: archiv Lilie KhousnoutdinovéMateřství si Liila užívá naplno se vším všudy. Zdroj: archiv Lilie Khousnoutdinové

O sexu v těhotenství diskutujete na eMiminu

Jaký byl váš milostný život v těhotenství a po porodu?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
18407
15.4.19 11:55

@Katarka to se snad ještě blběji vyslovuje než píše… :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1
13.4.19 22:47

@Pantalaimon - Chusnutdinová :)

Příspěvek upraven 13.04.19 v 22:58

 • Zmínit
 • Nahlásit
18407
13.4.19 21:44

@g.sandova nize je odkaz na clanek na idnesu, kde srovnava potrat po tablete oproti potratu v nemocnici, fakt vyzivne počteníčko… :poblion: holt obe embrya mela tu smulu, ze nebyla pocata v magicky cas na magickem miste a navic s milionarem… :pocitac:

 • Zmínit
 • Nahlásit
10550
12.4.19 17:48

Tak já to celý nečetl, se přiznávám. Ona chodila na potraty? A ty se prohlašuje za knezku? Takže to dostává jiný rozměr.
Já fakt myslela, že ta nádhera se lapila do jeho tenat.
No, asi takhle, zaslouží si jeden druhého.

Příspěvek upraven 12.04.19 v 17:48

 • Zmínit
 • Nahlásit
1324
12.4.19 15:08

@g.sandova To spíš Janeček naletěl jí, ta si ho dokáže ošéfovat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
12.4.19 13:57

@g.sandova Žádný ženský mu nic „nežerou“, když si najde milenku, vždycky se mu předchozí vztah rozpadne. :nevim: To jen on furt blouzní o bigamii a polyamorii, ale ve finále se on rozvedl, milenka se rozvedla a teď mluví o svatbě spolu. Takže žádná alternativní cesta, ale největší klišé ze vsech :cert:

A neřekla bych, že mu kněžka „náletela“, ta si šla tvrdě za svým… Se svým předchozím manželem děti nechtěla a chodila na potraty, viz ten rozhovor, ale s Janečkem si dítě najednou nechá. Proč asi… Protože mimino bylo to jediné, v čem měla jeho žena vrch. A ona dorovnala score. Umožnila Janečekovi nikoliv odejít od dítěte, ale „přijít“ k jinému miminku. Prostě kus za kus. :poblion:

 • Zmínit
 • Nahlásit
27115
12.4.19 13:47

@g.sandova Že je ženatý a má malé dítě věděla. Takže se na něj věšet nemusela. Navíc, jeho životní postoj k partnerství je veřejné tajemství.

 • Zmínit
 • Nahlásit
10550
12.4.19 13:37

Já myslím, že ta ženská není špatná. Naletla Janeckovi, to je celý. Chudák jeho manželka. Prý porazila a byl konec vztahu ve třech. Nedivím se. Ze mu zo ty ženský žerou.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18407
10.4.19 12:12

Dneska na me pro zmenu zase vykoukla v deniku Metro ohledne porodnich domu, tam ji pro zmeni titulovali dula… :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
27115
9.4.19 21:05

@Daenerys91
Já myslím, že si přizvisko vymyslela sama.

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
9.4.19 15:51

@jenny.fields : Pokud by byl VFA, tak by se velmi pravděpodobně nestavěl na zadní, když mu někdo řekne, že střídá ženské jako ponožky… Prostě by řekl, „ano, střídám. a co? Vyhovuje mi to“ :nevim:

Ale jemu záleží „na zachování tváře“. Proto ty báchorky o polyamorii, bigamii, o tom, že s „Mariem je to nádherné“ v době, kdy s Mariem vůbec není…

On ví, co je normální a vhodné a chce se do té škatulky napasovat. Jemu se nelíbí, být vnímán jako chlap, co si našel milenku, když jeho žena doma kojila novorozence. I když JE chlap, co si našel milenku, když jeho žena doma kojila novorozence.

Lže okolí (i sám sobě do kapsy), že „má dvě ženy“. Tak chce být vnímán. A co na tom, že to není pravda… :nevim:

Příspěvek upraven 09.04.19 v 15:52

 • Zmínit
 • Nahlásit
506
9.4.19 15:03

Super, nejsem sama, kdo ji - mírně řečeno - nemusí :lol:

Proč ji vlastně pořád titulují -„kněžka“? Moc to nechápu…

 • Zmínit
 • Nahlásit
26580
9.4.19 14:57

@Bábrdl Já ti nevím. Mně přijde, že je to vysokofunční asperger, nediagnostikovaný s menší schopností rozlišovat v té oblasti emocí.
Jinak si myslím, že bude schopný matematik a podnikatel.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1074
9.4.19 13:03

Proboha jak se to příjmení vyslovuje? Jinak strašný exemplář krávy, jako jít na potrat v nouzi je jedna věc, její přístup k potratu je však naprosto šílený. A ještě nám bude radit jdu blejt velebnosti.

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
9.4.19 11:30

V roce 2015 byla „Mariem ženou jeho života, se kterou je v dokonalém souladu“.
https://www.lidovky.cz/…506_lide_rof

V roce 2019
Poznal „ženu svého života Liliu, se kterou toho mají tolik společného“.
Zdroj: https://www.idnes.cz/…_lidicky_sub

Takže je slušná šance, že až za další tři čtyři roky pozná novou „ženu svého života“, Lilie mu místo důstojného rozvodu připraví slušný čardáš :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
18407
9.4.19 11:18

Bacha aby sem ten vyblitej zrzoun nevlitnul a nevynadal nam tady do krav a slepic… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: viz odkaz nize na clanek z expresu…

mmch opet jsem cetla ten clanek o potratech a fakt mi z te zenske je doslova na bliti… :poblion:

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
9.4.19 11:10

@Anna766 Tak těmi dětmi, které čekala se svým tehdejším partnerem, by nic nezískala. Ale když čekala dítě s ženatým miliardářem, který se zdráhal, zda chce manželku opustit nebo ne… :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
9.4.19 10:57

@jenny.fields Kdysi dávno mi připadaly některé jeho myšlenky dobré.
Teď si ale myslím, že člověk, který nemá vůbec realistický náhled sám na sebe, nemůže měnit společnost k lepšímu, jak si představuje on.

On prostě nikdy nepřipustí, že NEMÁ ŽÁDNÝ ALTERNATIVNÍ ŽIVOTNÍ STYL. Má úplně normální průměrný životní styl nevěrníka, kterého rychle znudí jeho partnerky, tak je střídá.

Na tom najít si milenku, když máš doma nedělku s miminkem, NENÍ nic alternativního, ani když to oblečeš do ezo kabátku.

A kázat transparentnost a morálku a přitom si vymýšlet, jak je to s manželkou i milenkou skvělé, zatímco je v klasické situaci „rozpadá se mi manželství, milenka na mě tlačí, abych se rozvedl“… To je prostě :poblion:

 • Zmínit
 • Nahlásit
26580
9.4.19 05:19

Bacha, aby sem nevletěl JAneček:
https://www.expres.cz/…lebrity.aspx?…

 • Zmínit
 • Nahlásit
92115
8.4.19 22:50

Obě děti má plánované a vysněné.Holt tamty dvě plánované a vysněné nebyly.Tak co s nimi.

 • Zmínit
 • Nahlásit
8739
8.4.19 17:23

Bláboly od začátku do konce

 • Zmínit
 • Nahlásit
48569
8.4.19 16:18

@Bábrdl smutne a pravdive..

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
8.4.19 16:05

@Gina108 : Janeček je IMHO prostě závislák na endorfinech ze zamilovanosti. Takové znám. Chlapy i ženské. Když se bouchnou, vidí jen tu/toho jediného, teď je to jedinečné, výjimečné, osudové, to vy nemůžete pochopit, to se stane jednou za život jednomu z milionu…

Až na to, že za dva tři roky potkaji dalšího jedinečného/jedinečnou osudovou…

Příspěvek upraven 09.04.19 v 11:10

 • Zmínit
 • Nahlásit
23860
8.4.19 15:57

Tak sem vlezu po dlouhý době a takovej bulvár tady 8o
@Bábrdl kápla jsi na to přesně, taky mne to napadlo po přečtení toho starého článku. Prostě předchozí otec nebyl dost bohatý, takže adio embryo.
Tvl tahle ženská je úplně nemocná, jen proto, aby se o ní psalo, by si snad uřízla nohu. nebo aspoň pořádnou ostudu. Dva chtěný potraty a pak tu chce rozdávat rady o mateřství?
Janeček taky není nic jinýho než starej vobšourník, co se už dobrých 10 let veřejně plácá v krizi středního věku. Ty dva se hledali…
No což, článek pobavil :mrgreen: :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
8.4.19 15:20

@Tichošlápek Ale zase se k sobě hodí, oba nemorální pozéři a lháři pevně přesvědčení o své výjimečnosti.

On neudržím frantu v gatích a snadno se ve vztahu znudí, ale nechce říct „jsem nevěrník“, tak to balí do keců o alternativním životním stylu (byť ho každá podváděná zatím poslala do tmy a žádnou polyamorii nepěstuje).

Ona touží po slávě a klidně udělá událost z toho, že si vzala tabletku, aby potratila zdravé dítě (loďka :poblion: ), místo aby řekla „pro pozornost udělám cokoliv“, balí to do ezo keců.

 • Zmínit
 • Nahlásit
15533
8.4.19 15:11

@Bábrdl je to doslova k zblití

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
8.4.19 15:10

@dalmatinka 123 Byl to smutný zážitek, což k rozloučení určitě patří, ale také plný lásky, podpory a pochopení, který prohloubil naše partnerství. Během těch několika hodin, kdy se moje tělo s dítětem loučilo, jsme se procházeli u řeky a pustili symbolicky loďku a prohlíželi si fotku z ultrazvuku a na své dítě neustále mluvili,“
Zdroj: https://www.idnes.cz/…tahy-sex_haa

Prokristapána, to je ještě horší, než by si člověk pomyslel. Vezme si pilulku, aby potratila, ale dělá kolem toho opičky, jako kdyby potrácela přirozeně a dítě chtěla. Mluví na něj? Kouká na fotky z ultrazvuku? Co mu sakra říkala? „Promiň, ale dítě teď nechci, ale kdybych potkala někoho dost bohatého, tak jeho dítě si nechám, abych na něj měla páku. Tvoje smůla, že tvůj otec nebyl dost bohatý…“ 8o 8o 8o

Prý věděli jsme, že dítě nechceme… 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
8.4.19 15:05

@Hanka1 Janeček furt vytrubuje, jak má „alternativní životní“ styl. Přitom je to normální nevěrník, který udělá ženské dítě, znudí se a najde si jinou :nevim:

Není to o nic víc cool ezo vegan než když to udělá Franta Vopička. :nevim:

To, že bere milenku do pouště a tam se s ní muchluje při západu slunce a pindá o splynutí energií, zatímco má doma nedělku s miminkem, není o nic lepší, než když Franta ve stejné situaci vezme pichnu ke kamarádovi na chatu :nevim: :poblion: :pocitac:

 • Zmínit
 • Nahlásit
28496
8.4.19 14:58

V těhotenství dělejte jen to, co se vám líbí? :think:

A může si dělat co se mu líbí i můj muž? Třeba najít si v době, kdy jsem těhotná nebo v šestinedělí novou buchtu a udělat jí děcko? :think: :cert: :cert: :cert:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1324
8.4.19 14:56

@dalmatinka 123 Řekla bych, že přesně tyhle samozvané ezokněžky dělají porodním domům a dulám medvědí službu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18407
8.4.19 14:49

Hlavne nechapu proc se Emimino snizuje na uroven bulvaru, ktery o jich tak rad pise, snad si nemysli, ze vzletne tlachy knezky Lilie nekoho zajimaji…
Jeste tu chybi rady o vychove od Heleny Houdové, to je podobny material, taky knezka… :mrgreen: :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
27115
8.4.19 14:02

@barbuchablond
Myslím, že až teď Martina z Emimina zjistila, co je dotyčná zač :jazyk:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1324
8.4.19 13:13

Pár obecných a všeobecně známých faktů a hromada rádobyvzletných keců kolem. Paní kněžka se ale do médií vecpat umí, to se musí nechat. Ten starší rozhovor o magických a zcela plánovaných potratech na idnesu vřele doporučuju.

 • Zmínit
 • Nahlásit
18407
8.4.19 12:17

@dalmatinka 123 tak dokonce dva planovane potraty a ja zila v domneni, ze jeden byl spontanni a ono ne…hlavne jak medialne vytroubila, ze Mariem potratila a jak to zamavalo se vztahy, no tvl.., 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
48569
8.4.19 12:03

Teda jeden potrat..muze se stat..dva potraty s tim ze dite nechci… a pak takove kecicky.. :?
https://www.idnes.cz/…tahy-sex_haa

Knězka lasky,manzelka v rade,chytrolinka,bojovnice za porodni dum .no stiha toho dost holka. .

 • Zmínit
 • Nahlásit
27115
8.4.19 11:37

@Hanka1
Asi si to jeho první žena špatně naplánovala. Kdyby zvolila magické datum a dítě zplodila na posvátném místě, byli by teď velká happy rodina :zed: Akorát těch maminek by tam byl přespočet…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1266
8.4.19 11:23

@Fíková Jo tak to jo, tak aspoň ten tatínek má rozum :) ona mi teda příjde až zvrácená

 • Zmínit
 • Nahlásit
18407
8.4.19 11:18

@Fíková holt ma otec vic rozumu nez neustale vystavovat na sitich fotky, kde se s Janečkem oblejzají jak dva pubertaci.
To bylo furt kecu o polyamorii a pak se najednou oba rozvadi a jeste jak proflakla do medii, ze Janeckova stale jeste zena potratila. Jo hlavne ze se pasuje na knezku…z takovych lidi je mi na :poblion:

 • Zmínit
 • Nahlásit
27115
8.4.19 11:15

@Tichošlápek
No, má tak divné jméno, že jsem si ji, bohužel, zapamatovala. Jen ať si třetího potomka plánuje :oops: Prý magické okolnosti :roll:

Příspěvek upraven 08.04.19 v 11:17

 • Zmínit
 • Nahlásit
6418
8.4.19 11:00

@ančapepča jeho otec si nepřeje aby jeho fotky sdílela na sociálních sítích.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1266
8.4.19 10:15

@Hanka1 No přesně tak, taky jsem četla článek o chemickém potratu. Vzala si tabletu a šla se k řece rozloučit s dušičkou, která jí právě opouští. No strašný. A kde má toho chlapečka? Ten s ní vůbec není vidět :roll: Tu malou ukazuje neustále 8o Toto se opravdu jen tak nevidí

 • Zmínit
 • Nahlásit
18407
8.4.19 08:28

Hmmm takovy kecy, stacil mi jeji clanek o dvou potratech - prirozenem a chemickem po tablete a tato dama tu bude davat svoje moudra. At se venuje radeji Janeckovi drive nez ji vymeni za jiny kus… :roll:

 • Zmínit
 • Nahlásit
15533
8.4.19 08:19

@Russet já ji neznala (já vím, já vím, v některých věcech jsem mimo), tak jsem si ji po přečtení rozhovoru - v kterém je prakticky jen to, ze žena má dělat pouze to, na co se cítí - vyhledala. A nestačím se divit :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
8.4.19 06:41
:roll:
 • Zmínit
 • Nahlásit
27115
8.4.19 06:40

Opravdu tu musí být článek o takové osobě? :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit