Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Hry a nápady

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými? Připravili jsme pro vás pár tipů pro inspiraci. Navíc se do jejich tvorby můžete (ale taky nemusíte) zapojit vy sami. Zaměřili jsme se na dárky pro nejmenší děti.

* Mazlíčci do postýlky zajíček s hryzátkem. Zdroj: Jitka z Ababu

Pomazlit, poňuchat a spinkat. Kdo neměl jako malý oblíbeného plyšáčka, bez kterého by neusnul? Možná nějakého měkkého mazlíčka hledáte i pro svoje děťátko. Pro zklidnění, pro pocit bezpečí i pobavení. Našli jsme pro vás značku Ababu.

Za českými hračkami Ababu stojí Jitka Čechová. Vyrábí hlavně plyšové kamarády, návody na ně, ale také kousátka, podložky a hryzátka. Sama všechno navrhuje, kreslí, konstruuje a potištěné látky pak sešívá. Vznikají autorské hračky a doplňky, které mají duši. Co všechno si můžete pořídit?

Střih a návod na hračku

Pokud si látku seženete sami, budete potřebovat jen střih s návodem. Vše vám přijde v PDF formátu na e-mail, vy pak přílohu vytisknete na klasický formát A4.

Fantazii se v tomhle případě meze nekladou, látku přizpůsobte oblíbeným barvám dětí nebo vybavení v pokojíku. Hračku můžete ušít i z oblečení, z něhož miminko odrostlo.

Zajíček podle návodu. Zdroj: Jitka z AbabuZajíček podle návodu. Zdroj: Jitka z Ababu

Návod včetně materiálu na kamaráda

Chcete všechno v jednom? Pokud se vám nechce shánět látka a oceníte celé balení k dotvoření, vyberte si některou ze sad Vystřihnout a sešít. Součástí balení je i kompletní návod, jak si hračku vyrobit. Krabici můžete darovat i někomu tvořivému, kdo si kamaráda sešije sám.

Předtištěný návod na kamaráda. Zdroj: Jitka z AbabuPředtištěný návod na kamaráda. Zdroj: Jitka z Ababu

Vyrobte hryzátko

Hryzátko nebo kousátko zvládnete vyrobit určitě sami. Stačí si koupit dřevěný kroužek. Je z bukového dřeva a vybroušený dohladka. Není lakovaný, ani upravovaný, takže ho miminko může olizovat a kousat. Na hryzátko pak přišijete nebo přivážete kousek látky.

Pozor: Látka by měla být přírodní a měla by být vhodná pro děti od narození.

Hryzátko můžete na Ababu koupit již hotové. S kamarádem, nebo bez něj.

Hryzátko a kroužek. Zdroj: Jitka z AbabuHryzátko a kroužek. Zdroj: Jitka z Ababu

Hotový kamarád

Ten je určený pro ty, co ruční práce nevyhledávají. Jestli chcete kompletně ušitého kamaráda, zvolte tuhle možnost. Vybrat si můžete hnědého, hořčicového, růžového a v mnohých dalších barvách.

Kamarád zajíček s hryzátkem. Zdroj: Jitka z AbabuKamarád zajíček s hryzátkem. Zdroj: Jitka z Ababu

Chtěli byste jednoho kamaráda nebo hryzátko vyhrát? Zapojte se do soutěže »

Důležité informace o hračkách z Ababu: Všechny hračky mají certifikaci na hračku pro děti od 0 let. Beránek nepouští chlupy a látka má atesty pro miminka. Jedná se o nejkvalitnější materiál z Francie a je tedy zcela bezpečný. Pokud si chcete být 100% jisti, doporučuji hračky nejdříve vyprat a až potom dávat na kousání miminku (kroužek z kousátka nikdy neperte v pračce!). Při výrobě se v beránku (i přes očistu před balením) mohl zachytit nějaký materiál z výroby.

Článek vznikl ve spolupráci s Ababu.

Váš příspěvek