Brusinčata - 56.díl - Aneb proč oblékáme chlapečky modře a d

Rodičovství

Ahoj maminy, brusínci a všichni nakukující Tak máme za sebou druhé vánoce a Silvestra. Tentokrát Janča neprospala nadělování dárečků a doufám, že si vánoce pořádně užila. Štědrý den jsme strávili s mojí babičkou. Kapra jsem nepřipálila (obalované záležitosti zhusta přičmudím :o)))

Janča povečeřela pár sušenek a docela byla trpělivá. Seděla v židličce a babička jí litovala, že má jenom sušenku:o))
Ale na Janču pak čekala po dárečkách její oblíbená kašička, takže újmu určitě neutrpěla.
Stromeček už zmerčila ráno. Teda očekávala jsem větší nadšení. Čelist jí nepoklesla, ale očka jí zářila přece jen o něco víc, než kdyby spatřila akvárko s Verunem. Totiž stromeček jsme umístili na vyvýšené místo, kde obvykle sídlí Verun. Ten se načas přestěhoval do lednice.
Zlobil, tak jsme ho dali k ledu. Neeeee, ale veterinář přece jen doporučil zazimovat. Doufám, že se probudí :o)))
Na stromek má z postýlky přímý výhled, ale na veselejší probouzení z přesdenního spánku to vliv nemá. Stále se probouzí s pláčem.
Z dárečků měla tradičně největší radost z knížek. Panenky se bála a ostatní dárečky jí nechaly víceméně klidnou :o))) Z kelímků stavím věž stále zatím jen já a Janča je v pozici prvního bořiče.

Silvestr zvládla bez stresu. Kupodivu jí dělbuchy neprobudily a na Nový rok dala přes den rekordních 90minut spánku. Zbystřili jsme a doufali ? ?Jak na Nový rok?. Druhý den dala hodinu a už jsem se těšila, že se polepšila a v pondělí bude zase hodinka. No, už jen tradičních 40 min :o)))

Letošní vánoce byly zkrátka krásný. Na návštěvách, kde byl stromeček na dosah se Janďula občas snažila ukořistit nějakou tu ozdobu, ale podařilo se destrukci předejít :o))

A novinky? Žádné převratné dovednosti:o)) Objevila, že se s obličejem dá blbnou. Začala se občas srandovně křenit. Jedna grimasa je ?kačátko?. Sešpulí pusu, až se horním rtem dotkne nosu a někdy i začne funět. Někdy trochu krčí čelo a když sedím u stolu a ona natahuje krk ve snaze dohlédnout na stůl (zatím marně :o)) otvírá legračně pusu s předsunutou bradičkou. To je pohled. Bohužel zachytit tento výraz bude asi nadlidský výkon.
Začíná si taky přidřepávat a občas si chvíli v podřepu hraje.
Smysluplná slova zatím stále nula :o)) Legračně se plácá při večerním oblékání do bříška.
Ve čtvrtek jdeme na kontrolu, na žloutenkový pigárko. Minule jsme nedostaly, protože byla Janča jeden velký sopel.

Přejeme příjemný týden a ať se vám bacílci vyhýbají.

Pa Martina a Janina (13.měsíců)

A nyní jak je to vlastně s tím oblečením? :o))))

Proč oblékáme chlapečky modře a děvčátka růžově?

Moderní ženu odpověď na tuto otázku nepotěší. Tento zvyk pochází z dávných dob, kdy bylo mnohem výše než narození děvčátka ceněno narození chlapce. Pro chlapečky byla nutná zvláštní ochranná barva, zajišťující, že se jim bude dobře dařit. Byla vybrána modrá, neboť je barvou nebes a poskytuje tudíž před temnými silami nebeskou ochranu.

V oněch dobách byla víra v existenci zlých duchů velmi rozšířená a silná. O mocnostech zla se říkalo, že je přitahují zejména místa a chvíle velké lidské radosti, například narození, svatba a okamžiky úspěchu či vítězství. V takových chvílích byla tedy nezbytná speciální opatření, která by útoky těchto sil zahnala. V průběhu staletí vznikla celá řada pověr, a přestože již ve zlé duchy nevěříme, zachováváme dosud mnoho starých zvyklostí ? držíme si palce, oblékáme si na svatbu nějakou půjčenou část šatstva přenášíme nevěstu přes práh, dáváme pozor, abychom nechodili pod žebříkem, a tak dále. Všechny tyto zá:,–(y mají skrytý, dnes zapomenutý smysl a pomáhají nám chránit se před dávnými, zlými duchy. Stejný význam má i to, že oblékáme chlapečky do ?nebeské? modře.

Pokud se hroziví zlí duchové shromáždí kolem pokoje nové lidské bytosti a snaží se vejít dovnitř a ublížit jí, magické síly posvátné modré barvy oblečení novorozence i výzdoby pokoje je udrží pod kontrolou a odrazí jejich nápor. V některých zemích Středního Východu nebývají chráněna pouze nemluvňata, ale celý dům: panuje tu zvyk natírat vstupní dveře na jasně modro.

Jestliže bylo oblečení modré barvy jakousi pojistkou proti napadení nadpřirozenými silami, je dosti zvláštní, že se podobné ochrany nedostalo děvčátkům. Proč nebyla oblékána do modré i ona? Bylo ku prospěchu, aby existovalo na první pohled jasně viditelné znamení, odlišující od sebe nemluvňata mužského a ženského pohlaví.
Růžová byla zvolena zřejmě proto, že je to barva dětské kůže (alespoň ve starověké Evropě tomu tak bylo). Je to barva pozemská a pro dívčí tělo biologická; je protikladem éterické, nebeské chlapecké modře. Psychologicky vzato je růžová spojována s dobrým zdrvím a čistotou (cudná růžová barva neposkvrněné pokožky), což ji činí pro to, aby byla symbolickou barvou děvčátek, ještě vhodnější. Růžová neměla ochranné účinky jako modrá. Byla-li tehdy děvčátka v porovnání s chlapečky považována za bytosti druhého řádu, proč by se o ně měli zlí duchové vůbec zajímat? Je nebylo nutné nijak chránit, ale jen vhodným způsobem odlišit od nemluvňat opačného pohlaví.

Jak čas ubíhal a původní příčiny pro volbu modré a růžové byly zapomenuty, bylo nutné vymyslet na úvodní otázku nové odpovědi. Tvrdilo se, že chlapci mají modré oblečení, protože se narodili v hlávce modrého zelí, kdežto dívky růžové, neboť ty se narodily uvnitř růžové růže. Časem byla tato bizarní vysvětlení zapomenuta.
Avšak, stejně jako v případě mnoha jiných poměr, fakt, že jsme původ zvyku zapomněli, zabraňuje jeho předávání z generace na generaci velmi nepatrně. Modrá pro chlapečky a růžová pro děvčátka ? bereme to prostě jako uznávanou zvyklost, po jejímž smyslu se neptáme.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.05 18:18

Ahoj Brusinko - Martino,

děkuju za zprávičku u Montičky a přeju vše nejlepší do nového roku tobě i celé tvojí rodince :o))))

Ahojky Lipka, Maruška a Sofíček

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 04.01.05 21:49

Lipko, vidíš dobrá připomínka.

Úplně mi vypadlo všem popřát krásný rok 2005.
Tak ať se vám smůla vyhýbá a prožijete tento rok v klidu (no s těmi rarášky :o)))) s úsměvem, s pevnými nervy.
Prostě ať je rok 2005 šťastný.
A strašně moc držíme všem snažilkám, ať už se konečně to štěstí u:,–(í také u nich.
Tfuj tfuj tfuj!!!

Pa Martina a Janina

kostka
Kecalka 405 příspěvků 05.01.05 14:15

Ahoj všichni,

taky jsem se ke klávesnici přes svátky moc nedostala, abych popsala Pavlíkovo slavení.
Loňské Štědrý večer prospal i s večeří, letos si to užil a my s ním. Večeřel s námi, měl spešlsalát s kousíčky lososa, což nejedl, protože se nacpal polévkou. Měli jsme cizrnovou s osmaženou houstičkou a tu vybíral rozmočenou nadšeně rukama po celou dobu večeře. Na druhý chod už se tedy nedostalo.
Zvláštní zírání na stromeček ani divoké rozbalovaní dárků se nekonalo. Pavlík si jako první rozbalil popelářské auto(má i popelnici,jen mě trochu mrzelo,že není oranžové:-)) a s tím si hrál skoro celý večer. Zbývající dárky rozbaloval ještě další den. Ne že by toho dostal tolik, jen si s každým chvíli pohrál.
A na Silvestra tu byli příbuzní s dětmi, bylo rušno a to má Pavlík rád. Docela i usnul kolem půl deváté dobře přes rámusení rachejtlí. Samozřejmě o půlnoci se vzbudil,ale nějak zvlášť se neprobral,napil se a spal dál.
Je docela upovídaný, pozná většinu zvířátek na obrázku,říká táta,máma,bába,de­da,teta,áto (auto),uša(to je Lůša-Pavlínky domácí jméno),vrrr(to je vysavač a vše,co vydává podobný zvuk-fén,mixer) ,me nebo mo(vše na m), po nebo pa(vše na p) a ještě další slova srozumitelná jen mně:-).

To jsem nevěděla,že má oblékání chlapečků a holčiček do různých barev takový hezký původ, i když poněkud nerovnoprávný. A víte, na co mě upozornila kamarádka, když jsem byla těhotná s Pavlíkem? Když ona čekala staršího klučinu, nosila ráda zelenou nebo modrou a pak u holčičky zas červenou nebo růžovou. Já si uvědomila,že u mě to bylo podobné. Co u vás, nosily jste v těhotenství radši modrou nebo červenou? Na Pavlíka jsem i kupovala modrý kočárek, i když jsem netušila,že to bude kluk,prostě se mi modrá líbila a pořád dost líbí. Holky jsem oblékala skoro výhradně do červené nebo růžové. Pavlík nosí hlavně modrou a když mu dám na doma něco červeného, Pavlínka trochu protestuje. Máme zděděné takové pěkné manšestráky cihlové barvy, vůbec ne holčičí, a ty mi taky zkritizovala:-).

Mějte se všichni hezky a v novém roce Vám přejeme krásný každý den.

Hana a Pavlík (14m)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 05.01.05 18:55

Ahojda holciny!
Tak se taky hlasime v novem roce. Nakonec sme na vanoce byly u nasich. Misa se nijak zvlastne na stromecek netvarila - jen rano kdyz sem ustrojila stromek rano a jeste po tme sem ho rosvitila tak zirala a to jen z toho duvodu ze proc teda ta palma tak sviti. Jinak ji byl uplne ujkradenej. I darky ji nezajimaly. Prvni co sem bybalila byl vlacek tak si s nim trochu hrala a ruzne obracela ale jinak u nas vytezil zmackanej papir a cedulky s maslema. Misa dostala panenku a jako Janicka se ji boji. No, vlastne jak kdy. Nekdy mam naladu ze jen panenka promluvi a nebo zabreci tak Misa spusti a jindy se tomu smeje. A ze by si oblibila nejaky darek se taky rict moc neda. Mozna jen balonek a ten dostala az po vanocich. :)
No a pri rozbalovani darku to na ni bylo tak dlouhy ze sla radsi spat a ja si to rozbalila za ni. :)
A silvestr..... byl u nas jako kazdy vsedni den. Jen s tim rozdilem ze to venku bouchalo a litaly svetilka. Jinak nastesti rachejtle ji nebudily a tak sem se i na ohnostroj mohla chvilku podivat.

Jinak Misa ma dalsi ATB protoze kasalla a zas ji to kleslo na prudusku, ale uz je to snad dobry a tak dem zitra na kontrolu k nasi Dr.
Na vse Misa ukazuje prstickem, vyleze na stolicku a pote na kostku vysokou asi tak 0,5m, takze uz ani do loznice nesmi samotna aby nezuchla. Ukazuje kde ma nekdo oko a provazi to hlasitym „KO“.
Porad chodi k houpacce a tam knoura a rika neco jako „houpy“ Obcas to tam jakoby i slysim, ale spis je to takovy jen „PY“. Chodi hodne ke dvedim a krici „papa“ tak nevim… asi ji to semnou moc neba a chce súpolecnost a nebo za kamaradkou MAgdalenkou, ktera je stejne stara.

Jinak MIsa ma prevazne veci ruzove a cervene a nikdy bych netusila ze toto oblekani do barev ma nejakou historii. Proste sem to brala tak ze holcici barva je takova sladla a klucici ne tak moc cukrova takze modra a jina. :)

To asi vse a taky se pripojuji opozdene k prani vseho nejlepsiho do noveho roku!!!!

papa DArca a MIsa skoro 1 rok. :)

P.S. Jinak sem zkousela pect medveda abych vedela jak pak na nej tak dam do galerky fotku. :)

kostka
Kecalka 405 příspěvků 07.01.05 11:05

Ahoj holky, kde všechny jste? Snad jste si nedaly jako předsevzetí do nového roku sem nechodit :o?
Mějte hezký víkend a napište!
Pa
 Hana

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 07.01.05 13:55

Ahoj holky,

ani jsem netusila, ze Filipka ochranuju pred zlymi duchy, kdyz ho oblikam do modre barvy, ted uz mame oblecky v ruznych barvach (krome teda ruzove apod), ale kdyz byl mimco, tak mel skoro vsechno modre. Vlastne i ted ma zimni bundu modrou, boticky ma modre, aba kocarky modre, modry fusak, takze je chranen pred zlymi silami sna dostatecne :) ted si uvedomuju,ze vlastne i postylku ma modrou, takze modra u nas rozhodne vytezi, ale nikde jsem nad tim vlastne neuvazovala, jestli to ma nejaky vyznam, brala jsem ji jako barvu klucici a i tak je modra moje oblibena barva a tatinkova.

Jak probihaly nase vanoce, Silvestr a narozeniny psal uz myslim Fifa v minulem denicku. Roku teda neutekl, dorty mel 2, jeden od babicky, ktery jsme snedli my dospelaci a ode me mel zakysankovej, s ovocem, piskoty a jogurtem a ten mu moc chutnal!
Jo, Darko to mi pripomnelo, ze tvuj medved na fotce vypada fakt skvele, co na nej rikala Misa? uz se tesi na ten narozeninovy?

Mejte se vsichni krasne a piste, piste!!!

Brendy a Fifa 1r

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.01.05 20:29

Ahoj Brendy!
Mise sem ho rdsi ani neukazovala, protoze v nem byly sekany mandle a to bych ji nedala, tak sem ji enchtela drazdit. :o)
A pak by to prece nebylo prekvapko! ;o)
papa Darka!!

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 07.01.05 20:33

Teda, to musela byt dobrota, jeste s mandlickama, mnam, mnam!!!
Ja zitra konecne dostanu tu silikonovou formu na babovku, tak se dam hned do peceni! Uz se tesim!

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.01.05 20:37

Ahojda Holciny!
Tak jsme vcera byly u Dr. a Misa uz je v poradku. Dnes sem ji dala naposledy ATB. Uz ani nekasle a tak sme zas bez medicinek. :o)
Jinak Misa vazi 8,32kg a podle dr. nemam zoufat, ze i 8kg muzou byt holcicky v 1 roce. :) Me to vubec neva, aspon se moc nepronese… :o)
Spis Dr. moc nepotesilo to ze Misa pije Nutrilon a to v davce 180-200ml. Prej se moc prezira a to ma vzdy o pulnoci zas hlad. Takze taky neco vycucne a za 2-3h ma zas hlad a ani caj nepomuze. Je to proste muj prsni zavislacek. :) A to teda nevim co bude delat az ji odstavim (mam to v planu do 14 dnu…) Asi se budem muset na tu dobu prestehovat nekam do elsa na samotu, jinak mi ji za yt sceny co bude provadet sebere socialka, ze ji musim. :oD

Jinak sem dnes byla v kuchyni a MIsa si hrala s telefonem v obyvaku a kdyz sem ji sla pokontrolovat tak mela tel u ucha… to bylo tak kouzelny… :)
Jinak my asi roku „neutecem“… kdyz Mise reknu panacek a chci ji pustit aby se pokusila stat tak me tak krecovite drzi za prsty ze by malem upadly..... takze se jeste moc a moc bojime a tak se postavime a rozejdem az budeme chtit. :oD

No uz asi od nas vse… papap a piste piste!!!!! At nas tu je vic a nebojime se vlka nic. :)

Darka a Misa skoro 1 rok…:(

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.01.05 20:39

A budes to delat jak? Podle toho recepisu co sem ti davala a nebo jinyho?
 Darka

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 07.01.05 21:01

Darco, jasne ze budu pict babovku podle tveho receptu, ta tvoje byla vynikajici!
Fifa to s tim telefonem dela taky, ale dava si ho vic za hlavu, nez za ucho, coz je taky dost srandovni. K vanocum dostal svuj hraci mobil, protoze ja jsem uz malem prisla o ten svuj, jak s nim chtel porad telefonovat. Dokonce tam mam od neho ulozeny v seznamu nejaky novy cisla :)
Ja jsem ted Fifovi 2× taky zkousela dat umely mliko (myslim,ze BEBU, mela jsem nejake vzorky), vecer to teda nechtel, to jedine prso, ale rano tech 180 ml vyzunknul jakoby nic! A tak si u toho lebedil, ze byla radost se na neho divat! Lehnul s v nasi posteli na polstarek, vzal si hrnicek s mlikem a bumbal a bumbal, dokud to nebylo prazdny.

Dlouho se neozvala Evula s Matyskem, pred koncem roku mi psala,ze je Matysek nemocny , tak doufam,ze uz je v poradku! Tak se Evi ozvi, jak se mate!

Jo a ze Fifa roku neutekl, to uz jsem psala, ale dnes vymyslel dobrou vec, na Vanoce dostal auto adrazecku s operatkem, tak k tomu si stoupne a beha s tim jak o zavod, pritom je to dost vratky, tak doufam,ze ten prvni krok uz brzo udela!

No nic, tak se mejte pekne
(a Darko, kdyz tak napis :)

Brendy a Fifa tuhon

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 07.01.05 21:03

P.S. Oprava :Tu odrazecku vlastne dostal k narozeninam :) , to je tak, kdyz to ma nekdo zaraz :(

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 07.01.05 22:49

Ahojky vospolok! :-)
Poučný denníček, fakt som netušila, že obliekanie do modrej a ružovej má takýto význam…

Všetkým už batoľatám prajeme do toho druhého roka kopec zdravíčka a šťastíčka a trpezlivých rodičov ;-)

U nás sa oslava ešte len chystá, je to neuveriteľné, z malého miminka je už veľká slečna s vlastnou hlavinkou, ktorá sa nám snaží vykecať dieru do hlavy a pokúša sa o prvé samostatné krôčky, ale zá:,–(ne do maminej náruče :-)

Odstavovať zatiaľ neplánujem, teda vlastne to vôbec neplánujem :-), nechávam tomu voľný priebeh. Takže kojíme stále niekoľkokrát denne a aj v noci. Inak je Noemka výborný papkáč, chlebík dokonca papá aj s kôrkou a nemá problém zjesť celý krajec, no snáď nás raz nezožerie :-)))) Ale čo je zaujímavé, do tanierov nám vôbec nelezie, naše jedlo ju nezaujíma, dokonca keď jej niečo ponúkneme (občas uvarím jedlo, ktoré môže aj ona), tak si to nevezme ani za nič. Skrátka chce mať svoj tanierik, svoju lyžičku a svoje jedlo…

No, tento komentár píšem už dve hodiny, takže ani pri najlepšej vôli už neviem, čo som chcela napísať :-/ Stále sa totiž učíme spať, takže zaspávanie trvá donekonečna…

Zatiaľ sa teda rozlúčim, ak sa podarí, ešte sa ukážem, január je v našej rodine bláznivý, samé narodeniny a meniny, kolotoč osláv je nekonečný, človek si to ani nevychutná. To sme si vedeli vybrať, kedy splodiť dieťa, čo? :-)

Tak dobrú noc, idem na ňu, toto ponocovanie je fakt náročné.

Lulu a Noemi (o 5 dní 1 rok)

Hanulka1
Závislačka 3331 příspěvků 08.01.05 10:29

Ahojky všem v novém roce,

tak se opět hlásím po velmi dlouhé odmlce a doufám, že si to někdo přečtete. Teď se budu pravidelně hlásit každou sobotu, protože jsem nastoupila do práce. Ovšem jen na ty soboty. Je to nejmenší zlo, protože je s malým tatínek a pak mi příjdou naproti.
Tak stručně. Máme už skoro 14 měsíců. Od jednoho roku běháme jak srnky, úplně samotní. Začátkem prosince Kubíček onemocněl a diagnóza zněla akutní bronchitis. Takže jsme byli hospitalizovaní a strávili jsme v nemocnici pět dnů. Kubík to zvládal lépe než já. Už naštěstí v pohodě a i pobyt na horách zvládl na jedničku. Zuby už nám taky vyrostli. První se objevil v jedenácti měsících a k dnešnímu datu jich máme osm.

Vánoce. Kubík s námi povečeřel měl bramborovou kaši a rybičku. Obojí mu moc chutnalo. Stromeček ho ohromil chvilku na něj koukal, ale pak si všiml odrážedla a už ho nic víc nezajímalo. Vánoce byli prima.

Jo taky už umí vylézt a slezt z křesla.
Tak zatím vše.

Jo mám dotaz. Přestala jsem po vzájemné domluvě s Kubíčkem kojit. Už je to skoro měsíc a mléko mám pořád. Ráno jsem vždycky trochu mokrá. Nevíte někdo za jak dlouho se mléko ztratí?

Hanka a Kubík 13 a půl měsíce

Jirina
Neúnavná pisatelka 15318 příspěvků 08.01.05 21:31

Ahoj brusinčata,
tak mě zaujalo téma mluvení a jelikož naše slečna se docela rozmluvila, začala jsem si zapisovat slůvka, která používá (ve správném smyslu). A napočítala jsem přes 30! K oslovení celé rodiny (mama, tata, Jija, baba, deda, Pája (strejda Pavel)) umí mimi, bubájí, papájí (bumbání, papání), pají (panenka), pititě (čepice), áťo (auto), není, jede, pájí (pálí), baóo (balon), hop, hají, hačí, houpy, zí (vzít), tití (kytička) dělá ááá, buí (blik = světlo), hm! s pokývnutím jako ano, ťo (ukazuje to!), haó (halo) a několik zvířátek (čiči, haf, ijá, bé, hů, blll). Ve srovnání s Jírou, ten takhle nemluvil snad ani o půl roku starší!

No a k růžové ? já nemám ráda červenou, růžovou v omezené míře snesu. Jíru jsem čekala jako holčičku a nic růžového jsem neměla ? razila jsem myšlenku modrou holce dám, ale růžovou klukovi ne, co když se spletli a bude to kluk (taky že se spletli). Pro Haničku jsem od kámošky dostala po holčičce několik ?ryze holčičích? věcí ? fialové kalhoty nosil i Jíra, stejně tak fialovou mikinu a červené tričko. Háně jsem teda ty růžové dupajdy dávala, ale radši jsem měla modré či neutrální po Jírovi. Pokud to Hanka sama nezačne vyžadovat, ani nadále nic holčičího pořizovat nebudu.

Patrískovi a Noemce vše nej… k nadcházejícím narozeninám.

Nevíte někdo, co je s Natálkou? Už se dlouho neozvala! A ještě mi uniklo co a kdy se narodilo Montičce (předpokládám že uuž)

Jiřina s Haničkou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.05 11:17

Ahoj všichni,

po delší odmlce se taky hlásím a píšu pár řádků. Manžílek vyrazil s malou ven, abych mohla dodělat cestovní příkazy a knihu jízd a já jak vidíte místo toho píšu do deníčku, chi chi !

U nás je to nějaký velký šrumec, začala jsem už vnímat jen pondělí a pátky. To se vždy zpamatuju a uvědomím si, že je pondělí (to mám vždy dost vyřizování pro firmu a taky mívám na odpoledne hlídání) a pak to už jen nějak hrozně uteče a je zas pátek a víkend a my s manžou plánujeme, co musíme ještě dohlat. Otevřeli jsme na podzim další obchod a teď na jaře budeme otvírat další a tak se to na nás nějak hrno, protože si vše zařizujeme a děláme sami. Takže už ani ty víkendy nejsou rodinné a budeme to muset začít nějak řešit ! Ale díky konkurenci tržby taky nejsou žádné horentní, takže je to vše tak o uši. No, doufám, že se vše na jaře zase uklidní a bude líp.

Co je u nás nového :
Melinka začala pěkně žvatlat a sem tam z ní vypadne i něco smysluplného, bohužel nejčastěji máma, protože je to takový můj záprdelník O:). Taky říka táta,bába, dědo, atě, ham - taky dost často, ťap, na otázku jak se máš dělá a říká tak tak a místo otáčení ručičky ji závírá -no, ještě to chce dopilovat O:). Taky ráda telefonuje, ale povídá si jen s bábou a s tátou s ostatními odmítá mluvit a vrací telofon mě. Je s ní čím dál větší sranda, ale to vám nemusím povídat, protože to máte doma všichni taky. Máme už 12 zubů a další 2 na cestě, takže je z Meliky pěkná zubatice. Taky si to před vánoci odnesla hroznými horečkami až 40 C. Byla to hrůza už nám chtěli dávat antibiotika, ale naštěstí to pak zničeho nic kleslo. Taky jsme lítaly po všech vyšetřeních, zda to jsou opravdu jen zuby a byly!

Vánoce si malá užila, měla bramborovou kaši a kapříka a moc jí chutnal, bohužel chytla od mojí mamky virózu a pak svorně celou noc zvracely, za pár dní si to odzvracel i můj brácha s tátou, nám s manželem se to naštěstí vyhlo. No manžel byl, ale 3 x zcela poblinkán Melikou, taky poblinkala 3 postele a sebe 3×, takže jsme pak celé svátky prali a prali.

První krok už udělala, ale u toho to taky skončilo. Maximálně udělá dva malé krůčky, když přebíhá od sedačky k sedačce, ale je hrozně optrná, takže na chození si ještě taky počkáme.

Jinak jsem začala s odstavováním v noci. Dnes je to akorát týden. Byla to síla asi první dvě noci hodně se vztekala a ječela, pak se to zklidnilo a dokonce 2× spala celou noc. Mám ale problém, že ví, že já to mlíko mám a tak se stává, že se vzteká a dobývá se mi pod tričko a tak přemýšlím o úplném odstavení, abych ji netrápila. Přestala jsem jí úplně kojit v posteli jen k večeru a ráno v obýváku (až po vstávání, nebo posnídani). Máme, ale problém, že kojenecký mlíko absolutně nechce a tak moc nevím, co dělat dál !

Brendy - jak dáváš Filípkovi ráno mlíko do hrníčku s tím zobáčkem jak čaj ? my už totiž taky flašku s dudlíkem vůbec nepoužíváme a když jsem jí v ní mlíko dnes ráno dala tak vůbec nechtěla a když si lokla, tak to zase vyplivla.

Darko - držím palce s odstavováním, je to síla, ale když se rozhodneš musíš pak vytrvat, jinak jsou ty probrečený hodiny k ničemu. Já si vždy říkám, že to dělám pro ni jink budem muset začít zase od začátku a to bych ji už nechtěla trápit.

Brusinka - moc hezký a zajímavý deníček, zase jsme se něco dozvěděli nového, to že nepřispívám, neznamená že si deníčky nečtu, ale už nezbývá čas na psaní, tak se omlouvám. Jak to s tebou dopadlo s tím plaváním na vysočině v červnu, dostala jsi se tam ? My nakonec bereme tátu a kola a taky jedeme.

Hanulka - Gratulujeme Kubíkovi k zoubkům i k chození !

Moc všechny zdravíme

Eva + melika ( 13měsíců)

Vložit nový komentář