Brusinčátka ? 42díl

Rodičovství

Ahoj Brusinčátka, po měsíci vás zase zdraví lumpačka Hanička ? desetiměsíční chodička. Začít musím mou novou dovedností , i když už o tom psala mamka ? už 3 týdny SAMA CHODÍM! Přerod z lezkyně v capičku jsem načasovala na den Jírových narozenin, abych pro sebe urvala taky trochu pozornosti, chichi :o) Jeden nebo dva samostatné krůčky jsem sice předvedla už dřív, ale 5.září jsem ušla několikrát rovnou čtyři krůčky a pak den ode dne ujdu víc a víc, při dvaceti krůčkách naši přestali počítat. Poměr chození k hafíkování je už tak 70:30, čím dál víc toho urazím jako dvojnožec. Dokonce už si umím i sama bez držení stoupnout! Ručičkama vyrovnávám stabilitu a dělám maličké krůčky, mamce prý připomínám medvídka a někdy taky opilce :o)

Venku v kočárku mě to pochopitelně nebaví, takže mě dost často mamka vyndá a vodí za ručičku. To se mi líbí, jen je k vzteku, že mě nechce nechat sedět na zemi a ochutnávat kamínky a jiné dobroty, které se válí na zemi. Místo aby byla ráda, že se sama postarám o potravu, tak mě plácá přes ručičky a všechno mi bere, a když se začnu vztekat, zase mě šoupne do kočárku :o( Náhodou už jsem pěšky za ručičku ušla půl procházky!

Doma se procházím sama a když se nikdo nedívá, proniknu pod stůl s počítačem a ožužlávám tam šňůry a kabely. Jenže mamka si mě hned všimne a láká mě pryč a dělá na mě tytyty, jenže to se mi hrozně líbí a řehtám se, takže mě většinou vytáhne a odnese, abych tam vzápětí zalezla znova, chichichi. Jinak v obýváku moc takových míst nemáme, díky staršímu bráškovi je vše zajímavé už dávno uloženo mimo náš dosah, ach jo. Ráda taky zdrhám na chodbu, jen se vždy nemůžu rozhodnout, co honem udělat ? jestli jít za mámou, aby mi někam neutekla, nebo ožižlávat Jírovy modré holinky (ty miluju) nebo zkoušet, kam až dolezu po schodech. Mimochodem, už jsem dolezla sama až nahoru, ale za asistence taťky, který mi poskytoval záchranu (nebyla potřeba).

Snažím se co nejdál dosáhnout, už jsem ze stolku ukořistila snad všechno, co tam zrovna bylo odloženo (rodiče už tam bohužel skoro nic nepokládají) a jednou jsem ukradla ze stolku u postýlky chůvičku a pak jsem s ní spinkala, chichi. Docela jsem vyrostla, po údajích zjištěných u paní doktorky mám přepočteno na 10 měsíců cca 8 kg a 72 cm (a co ty, Kristýnko?).

Přes den spím pořád stejně dobře, v noci se pak někdy budím a řádím. Buď vleže pofňukávám, nebo si sednu či stoupnu a kecám u toho, ale mamka mi nic papat nedává, prostě mě párkrát položí a já zase usnu. Mlíko dostávám až ráno okolo šesté, ale někdy ho ani nechci. Od té doby, co nám děda vyrábí jablíčkovou šťávičku, tak já totiž nic jiného nepiju (mamka se děsí, co bude, až jabka dojdou). K svátku jsem dostala lahvičku s dírou uprostřed, kterou si můžu sama držet, tak si ji držím skoro pořád a dokonce s ní i ťapu. Když mám papat, tak musím nejdřív celou láhev vylemtat, jinak jsem vzteklá a stejně jíst nechci. Mamka si docela ztěžuje, jak špatně papám, ale já se prostě nejdřív musím pořádně napít a pak si trošku pohrát (s rohlíkem, piškotou …) a trošku potrénovat moje dva zoubky a každé sousto musím zapíjet, takže mamka se snaží mi pohotově do pusy strčit lžičku s jídlem, když si pusinku otevřu na to, co si tam já chci strčit. Nakonec většinou všechno mámino jídlo spapám, ale trvá mi to hodinu, někdy se zase vztekám a nesním skoro nic. Poslední dobou nechci večer ani kaši a mlíko před spaním už jsem zrušila dávno, takže někdy je moje poslední jídlo odpolední svačina. Taky mám dny, kdy nejím skoro nic a jenom piju. Mamka nechápe, že co se v mládí naučím, v dospělosti se mi bude hodit, kdyby ona měla takové stravovací návyky, tak by si pořád nemusela stěžovat na pneumatiku na břiše!

Vylepšila jsem i svůj verbální projev, mými oblíbenými slůvky jsou teď ?aťáťa aťáťa?, ?em em em em? a ?brrrrmbrrrm? (jako motorka), jindy zase klapu pusinkou jak rybička a vydržím to pěkně dlouho. Když chci napít (to chci dost často) tak říkám ?brmbrm? a když chci jíst, říkám ?am?.
S Jírou milujeme kytaru. Je postavená v pokoji, kde spí Jíra s tatínkem, hned jak tam ráno přijdu, stoupnu si zepředu, Jíra zezadu za kytaru a hrajeme. Mamka doufá, že nám tento zájem dlouho vydrží, no to by nás ale teď nesměla omezovat.

Jednou se mi v postýlce podařilo ztratit naušničku, bohužel ji objevila mamka, když už jsem byla na zemi. Škoda, že jsem si toho nevšimla, ráda bych ochutnala, co to mám v oušku. Mamka byla vděčná, že ji objevila ona a taky že ji viděla dřív, než moje prázdné ouško. Ani jsem moc neprotestovala, když mi ji navlíkala zpátky, dostala jsem totiž na žužlání ponožku, hihi.

Mějte se mrňátka moc prima a užívejte si podzimní dny, dokud je ještě relativně teplo a nemusí na nás navlíkat tolik vrstev oblečení. Už takhle mi to docela vadí.
Vaše Hanička s mamkou Jiřinou

Váš příspěvek
Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 28.09.04 20:49

Ahojky Brusinčátka,

tak dnes v noci jsem vydržela řádit 4 hodiny! Normálně jsem v 7 usnula, ale v 10 jsem byla na nohou a chtěla se chovat a strašně jsem ječela, ale naši mě nosit nechtěli, tak jsem ječela a ječela, pít jsem nechtěla, k mámě do postele taky ne, až už jsem se nechtěla ani chovat. Mamka byla nejdřív vlídná, ale pak už byla vzteklá jak čert a nechala mě v postýlce ať si řvu jak chci a šla spát do Jírovy postele (Jíra byl u babičky) a stejně mě tam bylo slyšet, usnula jsem až ve 2, pak jsem spala do 4, kdy jsem vypila mlíko a pak do 6 spala u mamky v posteli. Mamka se bojí, že ještě jedna taková noc a odvezou jí s infarktem a vůbec neví, jak na mě. A já to přitom dávám tak jasně najevo, chci se celou noc tulit a nosit, nevím, proč to s tátou nechtějí pochopit.

Babička už mamce slíbila, že příští sobotu si vezme místo Jíry na noc tentokrát mě, dnes jsem byla okouknout to království, kam Jíra mizí, a docela se mi tam líbilo. Jen pochybuju, že noc zvládnu bez řevu, tak ať se tuží! V neděli budu zase s taťkou a mamka s Jírou pojedou na sraz. Tak musím posilovat hlasivky, abych jim tu mohla zavařit.

Patrísku: já papám jen hladce rozmixované, jak jsou v jídle kousky, tak to plivu. Nicméně třeba piškotu či kousek sýra nebo prostě jídlo do ručičky dostávám celé a poradit si s tím umím (když chci), ale obsah lžičky musí být hladký. Mám pořád jen dva zoubky (spodní jedničky) a kousání prostě jde blbě.

Hanička

barban
Kecalka 102 příspěvků 29.09.04 16:19

ahojky brusínci,

musím Vám hned napsat po návratu z poradny - vážím 7350gr a měřím stále 70cm.Takže mi to předsednictví asi už zůstane. Mám trošku průjem a zvýšenou teplotku, ale prý je to od zubů, říkala to i paní doktorka a dokonce se mi do rána šestý vytlačil - jednička vlevo nahoře. No, v noci jsem občas plakala, ale jen chviličku, mamka mi dala hned napít a spinkala jsem dál. Takže nám kvůli tomu posunuli termín očkování na příští týden.

Přes den řádím jak černá ruka, nechci moc spinkat, občas tak půl hoďky až hoďku. Mamce nedám vydechnout a furt se přemísťuji z místa na místo a hledám co bych ukořistila, zrovna ráno jsem přerovnala všechny noviny a časopisy pod konferenčním stolkem. Mamka miluje, když se na stolku napřed objeví moje šátrající ruka a hledá co by sebrala, pak druhá a za chvilku vykoukne hlava a můj rozesmátý obličej. Už zrušila všechny ubrusy, dečky a podobně a kafe či čaj nechávají pouze na lince, abych na sebe něco nepřevrhla ( to babička je nepoučitelná, a to dělala sestru v jeslích, o víkendu jsem sundala v nestřežené chvíli ubrus s plastovou miskou plnou křupek a brambůrků, bohužel mi to stihli všechno vzít a nenechali mi ani kousíček). Jinak tě Haničko hodně obdivuju s Tvým chozením, já se snažím, ale jen když zapomenu se pustím, ale stát už vydržím, občas i nějaký krok, ale na Tebe a Pavlíka ještě nemám ( že by si mě vzal do parády taťka?).Jinak taky zbožňuju šňůry, kabely od počítačů a ráda ty počítače vypínám, takže na mě bacha.

Včera jsme byly s mamkou plavat a byli jsme tam jen s kamarádem Aleškem, tak nás plavací teta učila plavání pod vodou s mamkou - to bylo super, potápím se už bez signálu a furt mě nutí skákat jakousi žížalu ( prý nácvik na šipku), ale mě se to nelíbí a dávám jim to jasně najevo, ale do vody si skočit ze sedu sama - to je žúžo - ráda uvádím v úžas taťky a mamky co jsou v kurzu po nás, s půlročními miminky.

Baštím stále zeleninku, už i kousky do ruky ( mrkev baby a brambůrku), ovoce, jogurt , ale na mamčino mlíčko pořád není ( to bývám přicuclá hlavně v noci). Slovíčka občas taky užiju, ale zatím hlavně ty nedefinovatelné, ráda křičím ( překřikujem se s bráchou), zpívám a povídám básničky, občas se mi podaří "dej,vem, dede,bum,babl - babička ". Janičko mamka s tebe má radost, že spinkáš tak pěkně v postýlce - to ta moje pomalu spí v nohách postele, aby jsme se s taťkou pěkně vyspinkali, víš mě to v postýlce nebaví a těžce se dožaduju vytažení, až nakonec vyměknou.

Mějte se krásně a ať se vrátí léto, z těch hábitů co na mě navlíkaj se brzy pominu.

ahojky Kristýnka 10měsíců s mamkou Bárou

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 30.09.04 10:54

Ahoj kamarádi,

teda vy už chodíte, a to se nebojíte? Já se prozatím odvažuji pouštět, pak stojím jako strom ve větru a po chvíli si raději sednu. Ale pokud mě nohy drží, tak stojím, sedět mě moc nebaví, raději si někam dolezu, stoupnu a sonduji co se děje.
Taky proto jsem dostal své první botičky. Sice se v nich perfektně stojí, ale blbě lozí.

Při přebalování mě nebaví ležet na zadech, tak se snažím otočit a vyskočit na všechny čtyři, ale mamka mě pokaždé drží zuby nehty a já křičím ne ne ne ne ne ne. Zatím jsem ani jenou nevyhrál, ale až budu větší, tak mamku jisto jistě přeperu. :o)

S jídlem je to slabota, blivajzky mi nejedou, nejradši mamčino mlíčko a Bebe sušenky. Taky mi chutnají jugurty. Včera si mamka udělala těstovinový salát a olivovým olejem, balzamikovým octem, bazalkou,solí a pepřem a já jí zbaštil čtyři mušličky. Vůbec mi nevadilo, že jsou takto ochucené, pořád lepší, než blivajzky.

Usínám v sedm a vstávám v sedm. Budím se jednou na kojení. Dopoledne spím tak hodinu a půl a odpoledne jak kdy, někdy vůbec, někdy 40 minut.

Stále beru homeopatika a kůžičku mám jako z alabastru, ani už mě nesvědí. Doufám, že ta moje paní doktorka pomůže i Patrískovi.

Tak se mějte i vy alabastrově a napiště, co je u vás nového
Ahoj
Martínek 9,5m

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 30.09.04 12:15

Caute kamaradi,

ja teda jeste nechodim, ani jak Martinek sam nestojim bez drza, ale taky delam pokroky! A mam plno novych zazitku.
Byli jsme s rodici na dovolene u more v Bulharsku. Panove a damy,to bylo teda neco! Leteli jsme tam letadlem, tam jsme leteli po tme,takze jsem to moc omrknout nemohl,ale zpatky jsem to letadlo uz poradne prozkoumal. To byl teda stroj, sedel jsem mamince na kline u okynka a zkoumal jsem mraky, byly jak perinky, jen do nich hupsnout a pak jsem pozoroval domecky a auta, bylo to vsechno tak malicky. Maminka rikala, ze jsem tu cestu zvladl na vybornou,ale jim ze jsem dal pekne pokourit. No neni se co divit, bylo tam vsude tolik veci na prozkoumavani, tak jsem nemohl zustat ani sekundu v klidu,to je jasny! More se mi teda na prvni pohled moc nelibilo, byly veliky vlny, ktery me docela desily, ty u nas na bazene nemame a taky bylo dost studeny, takze jsem si rachal jen trosku nozicky! Ale zato jsem byl nadseny z pisku, to bylo teda mega piskoviste, vetsi jak u nas za barakem :) Takze s piskem jsem si hral od rana do vecera, s tim jsem si vystacil! A maji tam ten pisek i docela dobrej, parkrat jsem ho ochutnal
Rodice mi tam koupili suprovou zelvu na koleckach, ktera ma v krunyri otvory a hazi se tam ruzny tvary. A mamina si mysli,ze je tam budu hazet. Cha cha, at si s tim hraje sama, me staci ta zelva! A jeste mi tam koupili zimni kombinezu. Takze muzou prijit mrazy, jsem pripraven!
Jeste ale furt shanime zimni bundu pro me, uz me to docela desi. Vcera jsme objizdeli porad nejaky obchodky, bazarky a sekace, Jedna uz se mame libila, pry takovou si presne predstavuje, no jo, ale ta byla na nejakyho prcka. takze dnes me to ceka odpoledne na novo, jeste pujdem na dalsi staci, me uz z toho picne. Taky mate takovy problemy s tema matkama? Kdybych to kupoval s tatou, tak jdeme do prvni obchodu, vemem bundu a jdeme, ani by se tata nedival kolik stoji a jaka je.

A co vy marodi?uz jste zdravi? Co Misutko? Ja jsem taky trosku nemocinkany, jak jsme se vratili z toho tepla, tak tady byla strasna zima a tak jsem z toho dostal rymu. Navic jsme jeste byli v plavani a tam jsme pekne drkotal zubama v bazene. Takze soplim, mama se se mnou pere s kapesnikem a strika mi do nosu nejaky pekne hnusny kapky, rika tomu Nasivin a ze mi to pomuze.

Tak se mejte vsichni krasne pa pa
vas Fifa 9m

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.09.04 16:17

Ahoj kamarádi!

Teda nestačím se divit, jak jste všichni šikovní! Koukám, že začínám nějak zaostávat. No, posuďte sami?
Celý měsíc u nás probíhal spíš ve zdokonalování toho, co jsem se naučila už dřív, takže žádné převratné novinky pro vás tentokrát nemám. Pořád jsem plazec, na kolínka se mi nechce, o stání nebo dokonce chození jsem ještě vůbec neuvažovala. Ale asi o tom trochu popřemýšlím, když mi to máma pořád zakazuje, asi na tom něco zajímavýho bude. Teda doplazím se úplně všude, to zas jo. Taky už jsem celkem nabrala rychlost, takže jakmile mi mamka zmizí z obzoru, metu hned za ní, že se nestačí divit, že o mě zakopává najednou v kuchyni, když mě před pár vteřinkama opustila v pokoji. No, přece ji musím mít pod kontrolou, že?

Nový je, že v kočárku už jezdím hezky v sedě. To je vám bezva výhled! Všem holubům dělám na potkání čau, dětem ještě navíc ukazuju, jak dělá indián. Neexistuje, abych v kočárku usnula. Jakmile mě naši totiž položí, po:,–(ím se, protože ležet můžu přece doma, no ne? Tam mě totiž nechtějí po:,–(it a já se nemám čeho chytit, abych si sedla sama.

Pokud jde o jídlo, tak asi tento měsíc žádná změna. Zbaštím všechno. Zrovinka dnes jsem měla špenát s vajíčkem (jen žloutek) a bramborama stejně jako naši (samozřejmě v miminkovské úpravě ? tj. bez jakékoli úpravy :o)).
Haničko ? mamka mi to vůbec nemixuje, jen to tak pomačká vidličkou. Někdy tam zapomene větší kus, tak to na ni plivnu, ale jinak mi to neva. Třeba rýže je úplně super! Zkus si někdy takhle ručičkou hrábnout do té lžičky, co se ti blíží k puse. Dá se to dobře rozpatlávat všude kolem a vybírat z toho ty kousky rýže. Je to moc prímová hra! Fakt doporučuju.

Dnes ráno jsem objevila úžasnou věc! Podařilo se mi rozepnout mamce pyžamo, takže jsem pokud jde o snídani soběstačná!!! Prostě jsem se sama nakojila. Jen nechápu, proč se tomu naši tak smáli. Ale on je ten smích přejde, protože jsem se definitivně rozhodla, že budu spát s nima v posteli už napořád. Poslední asi dva týdny jsem to jen tak oťukávala a nebylo to špatný. No a teď když se můžu u nich i sama nabaštit, byla bych hloupá, abych spinkala v postýlce. Zvlášť když se můžu vymluvit na rostoucí zoubky. Zatím mám totiž jen dvě dolní jedničky a nahoře se mi dělají takový bouličky, takže stačí začít v noci řvát, máma naběhne s Calgelem a říká: ?No jo, to budou zas ty zuby.? a bere si mě k sobě.

Dál mě zatím nic nenapadá, kdyžtak se ještě ozvu. Zatím ahoj,

Áňa (dnes 9m = 3/4roku!!!)

PS: Máma se ptá, jestli vaše mamky dorazí dnes na chat?

kostka
Kecalka 405 příspěvků 30.09.04 18:01

Ahoj holky a klucí.

tak jsem se dnes v noci snažil napodobit Haničku - byl jsem teda vzhůru jen 2 hodiny od 2 do 4, ale i tak mamka docela hubovala. Jenže ona se večer nacpala česnečkou a buchtičkama s krémem a mě pak tlačilo bříško.

Jinak ještě takový chodec jako Ty, Hani, nejsem, ale den ode dne se lepším. Ujdu zatím jen kousíček, 3-4 krůčky, většinou od křesla k mamce. Nejradši chodím za ruku, vždycky si pro někoho dojdu, chytím ho a táhnu, kam chci já.

Mixované nepapám už dávno, jen zezačátku, mně to moc nechutnalo, tak mi to musí pěkně rozmačkat . Dnes odpoledne na procházce jsem měl prvně přesnídávku mango s banánem, ta mi jela, celou skleničku jsem snědl, mamka jen zírala, jak ve mně mizí.

Filípku, u nás to nakupování vypadá taky tak, mamina se všude zdržuje, přemýšlí, vrací se, to taťka vše koupí v prvním obchodě a je. A kdybys viděl ségru, ta si máloco vybere, kolikrát vyzkouší 6 kalhot a žádný jí nepadnou, to už omdlívá i mamka.

Aničko, to dobře děláš, já spím v postýlce jen chvilku večer a to mě mamka stejně musí napřed uspat u sebe. Noční košili rozepínat nemusím, protože si jí kolikrát ani nestačí zapnout.

Kristýnko, mamka vzkazuje Tvojí mamce, že nějaké recepty sepíše a pošle. Teď zrovna pekla ty piškoty, byly mňam mňam, jen se spekly v jeden, tak mi je lámala do jogurtu.

Mišutko, už jsi zdravá?

tak papa

Pavlík, skoro 11m

Mamka vzkazuje, že se na chat pokusí dorazit.

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 30.09.04 19:25

Ahojte,

řekl jsem mamce, aby za mě napsala komentář. Já to dens zalomil už před sedmou. To mám z toho, že nechci odpoledne spát. Taky v kočárku chci jen sedět, když mě položí, dělám, že mě berou na nože a protestuji.

Filípku - tak tys viděl moře, to už je vás tady víc, spolu s Patrískem a myslím Matýskem můžete zkonzultovat své zážitky. A viděl jsi nějaké rybičky?
Já taky nemá zimní bundu ani kombinézu, mamka o tom ještě nezačala ani uvažovat, prý jsem otužilý, tak ať nevymýšlím :o)

Psala mi Mišutka, že už je ji mnohem lím, ale musí ještě dobrat antibiotika, takže se za ní pojedu podívat až za 14 dní. Už se moc těším. V pondělí pojedu navštívit svého kamaráda do Břeclavi. Možna pojedem na výlet do Brna - do Olympie. Brňáci a přátelé z blízkého o kolí, máte Olympii daleko? Že bychom se mohli vidět.

Tak toť vše, dobré sny a ráno růžová líčka
Martínek

Mamka chat nestíhá, musí péct a dorazí taťka.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 30.09.04 21:20

Ahojda spolumimisci!
No, myslim si ze tohle pojmenovani uz vlasne neni pro nas. :o) Takze by se spis hodilo ahojda spolubatolata. :o)
Jak psal MArtinek stale beru antibiotika, ale uz mi je lepe, aspon si to teda mysli mamka.Zitra jdem k Dr. tak vam pak napisu jaky rozhodnuti udelala ona. Jinak kdo by spis potreboval prasky je mamka. Porad nechce pochopit to moje nocni vstavani. Nevim co se ji porad nelibi a proc je na me rozhnevana kdyz se mi nechce spinkat (jako prave ted… nejak se budi, ach jo… DArka). Nojo, hold jsem ochutila co je to stat a tak uz nechci jinak. No, jeste tak kdyz mi mamka nabidne svoje mlicko, tak to me jeste ukeca, ale jen tak na hodku dve, ale pak zas je to na novo. Takze u nas je v noci takovej koncert… :o) ze by i Mozart zavidel. :o) K ranu uz pak mamka nevydrzi a tak si me vezme k sobe do loznice a to ja pak zkoumam jeji vlasky… :o) TAky se vam tak krasne tahaj. JA si je vezmu vzdycky do rucicky a pak je pomalu poustim a ony padaj mamce do tvare… to je tak uzasny. Akorat ze si v osledni dobe kuli me na noc dela culiky, ale ja ji ty vlasy vytahnu i z gumky a ona se pak vzteka ze ji to taha nebo co to na me houka a predstavte si dela na me „tytyty Michalo“ a klepe u toho tak srandovne prstem… to me fakt vzdy rozesmeje, ale co me nejvic dostane, kdyz me prez rucicku prasti. To se vzdy rozrechtam. TAky s vama mamky hrajou takovou skvelou hru na mlacenou? :o)

Jinak se musim pochlubit, uz jsem prestala flusat leky, nebo jak tem blivajzum rika… Abych ji aspon trochu potesila, tak je poslusne bastim. Ale neco za neco. Prestala mi davat ty zbytecnosti co se silene menujou, tusim ze nejak homeopatika nebo neco takovyho. TAkze neberu to a bastim leky od pani Dr. Ale beda, kdyz vidim ty hadice co mi je chce strkat do nosu… to sou pak sonaty. Ale kapicky si uz dat necham. To vite, lip se mi pak dycha. Ikdyz dnes je top zas nejaky divny. Predstavte si, ze mi uz nekape do nosanku ten NAsivin a Otrivin ale strika mi tam takovou docela zajimavou vodicku… slanou. :o) Mnam. Jmenuje se to nejak jako vincentka nebo jak. Ale ze se tim pry vylecila ona behem jednoho dne (sice vic drasticky nez strikani - vyplachovala sem si nos strikackou 3ml do katzdy dirky) tak me bude mucit taky tak.
No, uz budu koncit, mamka chce jit na pocitac (hahaha… to je ale novina…) na chatu nebo co… nejak tomu nerozumim. Na jakou chatu? :-O

Tak papa a nosankum zdar!
Misutka a mamka

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 30.09.04 21:23

Jo, jeste vsem chodicim miminkum blahopreju!!! JA se sama skoro uz po:,–(im, ale to musim byt hodne rozcilena ale sama si stoupnu v postylce ze sede (prez kolinka) a pak chci porad stat. Uz chodim za rucicky, nemusi me mamka uz drzet pod raminkama. :o)
Jo a stale porad nelezu, ani se neplazim. Jsem takovy maly nemobilni zamecky telatko (tak me nazyva mamka… drza, co? :o) )

papa Misutka

kostka
Kecalka 405 příspěvků 01.10.04 13:19

Ahoj,
omlouvám se, dětičky, že vám sem lezu,ale slíbila jsem mamkám nějaké recepty na zdravější pečení.

PIŠKOTY

9 dkg celozrnné mouky (měla jsem špaldu)
2 vejce
1 lžíce horké vody
5 dkg přírodního cukru (já použila třtinový,určitě by šel i glukopur apod.)

Žloutky s cukrem a vodou šlehat do pěny, pak lehce vmíchat postupně mouku a tuhý sníh. Klademe na pečící papír lžičkou nebo kornoutkem s trubičkou a v mírné troubě upečeme.

K Pavlíkovým narozkám bych je chtěla proložit buď jogurtem nebo jogurtem zamíchaným s pudinkem a ovocem.

A tyhle recepty jsou z Vegetariánské kuchařky pro děti od Červených:

CELOZRNNÝ KOLÁČ

40 dkg celozrnné mouky
10 dkg polohrubé mouky
4 g droždí
1 deci oleje špetka soli
10 dkg přírodního cukru
4 lžíce sojové mouky
2,5 deci vody
10 dkg hrozinek
drobenka,ovoce

Připravíme kvásek z teplé vody,lžičky cukru a droždí. Ten pak smícháme s dalšími pří:,–(ami, zpracujeme v těsto a necháme vykynout. Pak dáme na vymaštěný plech, poklademe ovocem, posypeme drobenkou, necháme ještě vykynout a zvolna pečeme.

MRKVOVÉ ŠÁTEČKY

20 dkg celozrnné mouky
20 dkg jemně nastrouhané mrkve
15 dkg Hery
prášek do pečiva (v prodejnách zdravé výživy prodávají bezfosfátový)
vanilkový cukr
džem na plnění

Zpracujeme těsto a necháme 2 hodiny odpočinout. Rozválíme na placku a vykrajujeme čtverečky. Doprostřed kápneme džem a rohy překryjeme. Na vymazaném plechu pečeme do růžova.

Hezký víkend

Hana

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 01.10.04 21:01

Ahoj dětičky,

tak si představte, že jsem z toho mého nočního zlobení dostala teplotku, tak mě mamka vzala k paní doktorce. Ta mě prohlídla, poslechla, strčila mi klacík do pusinky (fůůůj) a verdikt zněl: zuby. Prý se mi klubou čtyři současně, tak to musí být od bolesti. Tak dostávám sirupek Brufen a včera už jsem spala zase normálně (to si mamka oddechla) a dnes přes den 2× 2 hodiny.
Zítra budu prvně spinkat u babičky, proč by tam pořád měl být jen brácha, když i já se můžu nechat rozmazlovat, ne?

Jinak po čtyřech už vůbec nelezu (důkaz: měla jsem bílé tepláčky a kolínka zůstala čistá), ale rozvážně se procházím a mamce se jako stín objevuji za zády. Dnes jsem ťapala venku na procházce a dokonce jsem si prubla chůzi po obrubníku ? sice mě mamka musela držet za ručičky a chytat mě, ale i tak to stálo za to.

Zimních bundiček a kombinézek mám několik (po Jírovi i po jiných dětech) ale zatím mi je mamka ani nevyzkoušela.

Víte jak to se mnou mamka dělá ráno, když já už nechci spát, ale ona jo? Když mě dá na zem, tak vřeštím a sápu se k ní nahoru, když si mě vezme k sobě, tak se sápu na peřiňák, takže to dělá tak, že si lehne na zem na podložku k mým hračkám a já ji chvilku valchuju a pak si jdu hrát a zase tahám mamku za vlasy a jsem ráda, že ji mám pěkně u sebe a mamka je ráda, že se ještě může válet.

Páčko Hanička

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.10.04 12:40

Ahooooj Hani, mimčata a mamčata,

HANI, koukám, že jsi HANY WALKER. Nemýlím-li se, jseš první že? :o))) A to načasování. Určitě jsi, ale pozornost nestrhla úplně, aby to Jírovi nebylo líto. Mamka má právě rozečtenou knížku od Jiřiny Prekopové o prvorozených. Prý poučné :o)
Kabely ? to je něco. A časopisy na stolcích už pro nás nejsou žádný problém :o))
S tím baštěním téda mamce pěkně zatápíš. Koukám, že moje mamka ani neví co má, když tak vzorně dlabu. A to si ze mě utahuje, jaký jsem buřtík.

A jak jsi zvládla sobotu u babičky s dědou? Určitě jsi byla z předešlého ponocování tak unavená, že jsi spala vzorně? :o))

KRISTYNKO ? potápko. Tak žížala??? Hm, hm hm? Potápím se zatím stále na signál a i s brýlema jsme to zkoušely. Ale to mi nějak nejde. Vždycky se strááášně napiju.

MARTÍNKU: taky s mamkou při přebalování bojuju. Nejlepší je vyvíjet odpor, když mám celou prdíznu od bobků. No, ale zatím prohrávám. Většinou naložím po večerní kaši a to jsou na mě dva a tudíž šance na přetočení a útěk nulová :o((

FÍFO ? tak Ty jsi už taky viděl letadlo? A pilotní kabinu Ti určitě prozkoumat nedovolili co? A sekt jsi taky nedostal viď? ?:o))
Já ještě letadlo zevnitř neviděla, jen v knížce na obrázku. Možná příští rok. Mamina uvažovala taky o Bulharsku.

ÁŇO: ohledně zeleninky, taky ty kousky polykáš, nebo je už rozžvýkáváš? Mamka mi začala taky mixovat blivajzíky na hrubo, ale zatím to do sebe peru kousky nekousky. Všechno polykám. No snad mi to časem taky dojde, že se žvýká :o))

MIŠUTKO: Vincentku na mě mamka už taky vytáhla. Řvala jsem jak tur, ale stále mě chlácholila, že prý to musí být a je to pro mé dobro. No mně to tak nepřipadalo :-((

PATRÍSKU: už se těším na fotku s ?obřím? psíkem :o)) A né abys jí kousal:o))

P.S: Janku, Jíro: normálně mi mamka zatrhla chlapi. Prý žádný pletení hlavy nejdřív jednomu a pak druhému. Hmm:o((( Nebo že bych si vás nechala oba????? Takové mnohomužství. To by prý ale neprošlo. Něco tu mumlá o ješitnosti a žárlivosti a kouká na mě, co si to vymýšlím.

Zatím pááá Janinka(10 měsíců)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 04.10.04 16:40

Ahoj Janinko,

jak ses ptala na to jídlo, tak já ty kousky žvýkám. Teda jenom dásničkama, ale jde to, protože máma mi to vaří hodně měkkounký. Když mi to jídlo začala dávat, byly tam ty kousíčky malinkatý, tak se to dalo polykat. Ale pak mi začala dávat i větší kusy (nejdřív jen u banánu) a to mi moc polykat nešlo, tak mi to trochu padalo z pusy, ale pak jsem přišla na to, že si to můžu „rozmačkat“ sama. Zkus to žvýkání trénovat na banánech s jogurtem.

Áňa

PS: a do chlapů si od maminy nenech kecat ;-)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 04.10.04 17:37

Ahoj holky, JAnicko a NAnicko!
JA se pripojuju k Janince a taky polykam hlava nehlava. :) Obcas tam neco v ty pusine honim a zvejkam, ale mamka rika ze to urcite jidlo neni. Amoje nova a posledni dovednost je ta, ze si papam rucicku. Kdyz mamka se u toho tak rozciluje, tak proc bych se nepobavila. :) Ona mi da do pusinky zelenicku a ja ji hned „zasaju“ zapestickem. :o) (nevite nektera co mi tim Michalka chce rict? … DArka) A kdyz nemam vyhrnuty rukavky tak na to „padne“ i tricko. :)
Jinak maminka si mysli ze kdyz je to nerozmixovany tak toho snim min, jak ste na tom vy?
Tak zatim papa a zitra uz se tesime na novy denicek!
Misutka

splechtulka
Nováček 1 příspěvek 05.10.04 16:48

Ahoj holky, tak si mě asi nebudete pamatovat, chodila jsem sem (pravda zřídka) cca před dvěma měsíci. Pak jsme přišli o net a ťeď mě to jako šplechtuli nechtělo uznat. Takže jsem splechtulka. Zdravíme vás akoukám že jste šikulky šikovný. Markovi je jedenáct měsíců a kousek a v žádném případě tedy nechodí. Plazí se jako drak,žvatlá ale chůze zdaleka néé. Začíná sám stát, ale nesmí vědět že ho někdo nedrží :o))). Jdu si přečíst pár deníčků dozadu, abych byla v obraze :o).

Vložit nový komentář