Druhý porod

Porod

Všechno mělo být jinak. Ještě chvilku u mě měl být...


2 komentáře


2 komentáře

S přítelem se máme moc rádi a tak když jsme po dvou měsících po našem společném začátku zjistili, že jsem těhotná, rozhodli jsme se miminko si nechat. Jak on sám říká, pokud spolu máme být celý život, je jedno, kdy miminko mít budeme. :)

Už na velkém screeningu se ukázalo, že Adámek trpí vrozenou vadou srdíčka. Nejprve nás strašili okamžitou operací po narození, pak zase, že defektík ho nijak neohrožuje. Obešli jsme gynekologické zařízení a stejně tak několik návštěv u dětského kardiologa. Výsledek? Jen 2mm dírka, operace není nutná a nijak ho to v životě neomezí. Dobrá zpráva! :)

Termín porodu jsme měli 28.11. dle PM. Už od 20. tt mi ale velmi často tvrdlo bříško, gynekolog mi dal magnézium a víc to neřešil. Spíš mi po čase přišlo divné, když jsem měla bříško měkké. :D

Ve 33. tt mi odešla hlenová zátka. Drama jsem s tím nedělala, u dcerky mi odešla měsíc před porodem, ale lékaři jsem to raději řekla. Odpověď nebo reakce žádná, a tak jsem to brala jako fakt, že je vše v pořádku.

Postupně jsem ale nějak začala vnitřně cítit, že budeme rádi, když miminko udržíme do konce října. Snažila jsem se odpočívat, ale víte, jak je to „snadné“, když vám po domě běhají další děti.

V sobotu,18.10­. jsem se ráno vzbudila poněkud rozmrzelá, nebylo mi dobře, ale nevěděla jsem proč. Pořád ze mě tekl jakýsi žlutý výtok, který ale nesvědil, nezapáchal. Byla jsem rozhodnuta jít v pondělí do poradny na kontrolu, pro sichr.
Tím, jakou jsem měla náladu, jsem celý den nemluvila ani s přítelem, byla jsem na něj za „něco“ naštvaná a sama jsem nevěděla za co, však znáte ty těhu hormony. :D

Večer jsem si šla lehnout poněkud brzy, tedy na můj vkus a zvyk - už ve 22 hodin. :D Před třetí ranní mě ale probudily bolesti bříška. Normální poslíčci, pomyslela jsem si. Byli nepravidelné a ne moc bolestivé, přesto mě nenechali pořádně usnout. Procházela jsem se po domě, seděla v kuchyni, abych nikoho nevzbudila, a stahy se stále měnily. Jednou po pěti minutách, potom po patnácti.

Šla jsem do postele a bylo asi půl šesté ráno. Přítel se vzbudil a ptal se, co se děje. Pověděla jsem mu to a on jen, že kdyby bylo třeba, abych ho vzbudila. V 6 hodin jsem šla na záchod, přišly jaksi střevní potíže. Ještě jsem netušila, že se mé tělo hodlá pročistit. :D Jenže na papíru byl narůžovělý hlen!

No… tak to asi raději pojedem, i kdyby jen na očíhnutí! Bylo 6.30.

Šla jsem přítele probudit. Než jsem se stihla obléct, začaly být kontrakce hodně silné, ale stále nepravidelné. Byla jsem z toho dost zmatená! Než jsme se vykopali, i díky kontrakcím, které mě vždy srazily k zemi, bylo něco kolem 7.20. Hupsli jsme do auta a že vyrazíme.

Cesta do porodnice nám trvala asi 15 minut. Během té doby na mě přišlo tlačení, které jsem se snažila ale krotit! To už jsem na přítele křičela, ať na to šlápne. :D

Když jsme dorazili, měla jsem sto chutí si v autě sundat kalhoty a tlačit, co to jde. Vzal mě a odvedl do nemocnice, na recepci jen hejknul „Kam?“ a běželi jsme. Ve 4.patře neratovické nemocnice už na nás čekal personál, kterému jsem jen v rychlosti a zadýchaná pověděla, že maličký má nemocné srdíčko a jsme 34+2tt a že bych potřebovala tlačit. Takže žádné vyšetření, OKAMŽITĚ svlíkat a na lehátko.

Rychlý UZ kvůli poloze, monitor a šlo se na věc. Pamatuji si, že když jsem se svlékala, na hodinách bylo kolem 7.40. Byl přivolán pan doktor z podolské nemocnice kvůli velikosti miminka (podotýkám, že díky tt nás tam neznali, nestihla jsem nastoupit od svého dr. k nim do poradny). Ještě obléct tatínka a můžeme tlačit!!!

Všechno šlo hrozně rychle, řvala jsem jak tur, drtila příteli ruku a sestře také. :D V 8 hodin byl maličký venku s mírami 2100 g a 42 cm!

Jen jsem mu prstem pohladila čelíčko a už mi ho brali. Byl moc maličký a venku už na něj čekala sanitka do Prahy. Tady na takové drobečky připravení nebyli. :(
Po zašití jsem si vydupala ještě jednu návštěvu, než úplně odjedou, takže mě k inkubátoru vezli na vozíčku. Jedna fotka a pa, Adámku. Od té doby jsem nevěděla, co s ním je, kde je. Byla neděle 19.10.

Přestože jsem téměř nespala a prošla si i porodem, nemohla jsem zamhouřit oko. Celý den jsem jen seděla a čekala na zprávy od přítele, který jel za Adámkem do nemocnice. Prý se dobře adaptuje, má sice pomocníka na dýchání, ale je v pořádku.
Mně bylo řečeno, že když bude vše ok, pustí mě druhý den domů, abych mohla jít žádat o hospitalizaci u něj.

A také že ano. V pondělí jsem šla. Okamžitě jsme jeli za malým, ale dokud bude na hadičkách a JIPu, nesmím tam být déle než na návštěvu. Až po té, co ho odpojí půjdu k němu a pokusíme se nabrat, abychom mohli brzy za jeho sestřičkou. :)

Dostala jsem lahvičku na mlíčko, které mu budu denně nosit, pohladila jsem ho a smutně odešla domů. Tam na mě čekala připravená postýlka, kočárek,…vše na mě padlo. :(

Dnes se mi po mé neustálé snaze a vstávání na odstříkávání co dvě hodiny spustilo mlíčko, takže je ho opravdu dost a moc se těším, až mu ho odpoledne povezu. Snad mému broučkovi pomůže. <3

Jako důvod tak předčasného porodu mi bylo od lékařů řečeno, že za to může pravděpodobně neléčená infekce a také fakt, že mě můj gyndař nebral vážně a měl poznat riziko předčasného porodu. Nevím, možná jsem měla víc dupat, když jsem mu své potíže oznamovala. Možná jsem skutečně mohla tomu, že se malý vyloupl tak brzy nějak zabránit i bez jeho pomoci.

Maličký je zaintubovaný, má ještě ne úplně zralé plíce, což by nebyl takový problém, ale v kombinaci s tím srdíčkem (které je mimochodem samotné také celkem neškodné) to dělá zle. Věřím ale tomu, že je Adámek bojovník, i přes svou velikost mi dokázal poměrně pevně stisknout ručičkou jeden článek a půl mého prstu - ano, tak maličký je. :)

Pokusíme se vše zvládnout, vlastně musíme vše zvládnout!!! :) Jsem ještě celkem slabá a občas uroním slzu, když zůstanu v pokoji s vybavením pro malého sama - je zvláštní pocit, když není ani u mě v bříšku, ani v postýlce, ale to nás nezastaví. :)

Hodnotilo 39 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 29.10.14 05:29

Pěkný deníček! Uvidíš, že budeš brzy u malého Adámka hospitalizovaná ( pokud už nejsi). Měla jsem u druhé dcerky dost podobný příběh, akorát se narodila o dva týdny dýl než Váš Adámek. Odvezli mi jí pryč a po císaři mě domů pustili až 4.den a to jsem za ní mohla zatím taky jen na jukandu (též zaintubovaná a FoA 4mm). Po 9ti dnech od narození jsem u ní mohla už zůstat a po dalších třech jsme šli domů. Teď se u mě choulí čtyřměsíční snadužzdravá holčička. Přeju Vám, ať je maličký taky brzy v pořádku a můžete si ho odvézt domů. :-) určitě to nebude dlouho trvat a budete celá rodina pohromadě. :hug: (btw mě po porodu zůstalo ještě docela bříško a když jsem se vrátila domů bez miminka, největší rány sázeli ti, co se ptali kdy už se to narodí. Dokonce sousedka se rozplývala nad tím, že mi krásně kleslo břicho a určitě už brzy porodím. Dnes se nad tou vzpomínkou už pousměju). Ať máte už jen samé dobré zprávy a za pár dní krásného chlapečka doma v postýlce :kytka:

 
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 29.10.14 06:06

Krasnej denicek a Adamek to zvladne, uvidis!! ;-) Preju hodne sil a at jste brzy vsichni spolu doma! :kytka:

 
nunik
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 29.10.14 07:09

Posíláme s mým Adámkem moc síly Tobě i prťouskovi…a neboj se nic, Adámkové jsou velcí bojovníci a silní kluci :srdce: :srdce: :srdce: jednoho mám doma, operace žaludku v 5 týdnech… :* :* :*

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 29.10.14 07:56

Moc, moc držím palce a věřím, že všechno dopadne výborně a z klučíka bude silný a zdatný sportovec! :) :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 29.10.14 08:40

:kytka: maly to urcite vsechno zvladne! Preju vam hodne stesti, zdravi a sil :kytka:

 
babetka333
Echt Kelišová 8933 příspěvků 2 inzeráty 29.10.14 09:07

Nas adamek se narodil 34+0 a krasne to vsechno dohnal. Příčina neurcena, ale měla jsem zánět mocaku, tak možna proto. Přeju hodne mlicka a sílu Adamkovi pit, aby pribral a mohli jste domu.

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 29.10.14 12:06

Drzim palecky urcite zvladnete, kamaradky chlapecek narozeny taky ve 34t. t musel byt hospitalizovany, dojizdela za nim denne potom mohla zustat i s nim.Je uplne zdravy tak se neboj dobre to dopadne :hug: :hug:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 29.10.14 12:26

Nám se objevil hematom v hlavince :( To je teď největší problém :( Jinak všem děkujeme :)

 
MillaJ
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 29.10.14 13:03

Držím palce. Ať jste brzy všichni spolu doma. Všechno dobře dopadne, neboj :kytka:

 
Pizlam
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 29.10.14 13:28

Drzte se!! :kytka:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 29.10.14 14:25

:kytka: Držím palce Adámkovi, ať to všechno dobře zvládne. :hug:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 29.10.14 15:07

Zrovna dnes jsme šli na návštěvu a čekala na nás nádherná zpráva!!!
Maličký dýchá sám, odpojili ho z ventilátoru a jako pomocníka má jen masku. Uvidí se, zda mu to vydrží nebo zase přestane, ale dnes prostě nemůžu být šťastnější :) :srdce:

 
Kissminka
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 8 inzerátů 29.10.14 15:27

Tak to je nadhera, že už si dýchá sám. Všechno dobře dopadne. Syn se také narodil v 34. týdnu, měl 2, 5 kg a nyní má 14 let a je z něj krásný, urostený kluk.

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 29.10.14 15:34

Držím Adámkovi i vám pěsti a přeji hodně sil a věřím, že vše dobře dopadne a budete brzy všichni konečně spolu. Je super, že se mu zlepšilo dýchání. Budu čekat na další zprávy o malém. Mám doma taky Adámka a Nellinku :-).

 
Jasněnka000
Stálice 89 příspěvků 29.10.14 15:36

Moc hezký deníček :-) Držím palce! Ať je vše v pořádku :-)

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 29.10.14 15:57

Drzim palce… :hug: Urcite to zvladnete a budete vsichni brzy spolu..

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 29.10.14 17:48

Držím palce a mohu poradit jen, snaž se mu v prvních letech dávat co nejlepší možnou výživu, hodně pestrou a pokud možno domácí stravu. Má dcera hubeňoučká od narození se mi krásně vyspravila po domácích vývarech a polévkách. A bacha na dětské kolektivy a na bacily. Nedonošené dětičky jsou na bacily náchylnější. Vím to od synovce. Adámek je určitě bojovník a bude dobře.

 
hanka 2
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 29.10.14 18:43

To zvladnete. malej je v poradku a to je hlavni.my se narodily v 37tt a mela 2500g. a vse dohnala. drzim palecky

 
milinka
Kelišová 5116 příspěvků 29.10.14 20:23

Moc držím palečky ať to Adámek brzy dožene, určitě je to velký bojovník :hug: :kytka:

 
eviku-miluna
Kelišová 5372 příspěvků 30.10.14 18:50

Hodně zdravíčka Adámkovi a ať vám dělá jenom samou radost :hug:.

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 31.10.14 07:47
:kytka: :kytka:
 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 04.11.14 13:01

Hezký deníček. Adámek je o dva cm menší a váží úplně stejně, jako měl můj chlapeček při porodu, ale ten se narodil v 35.týdnu akutním CŘ. Úplně se mi vybavil ten strach, nejistota, naděje, prostě všechny pocity, co mnou potom zmítaly. Ať ho máš brzy doma a srdíčko je ok.

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 04.11.14 13:38

Takhle to s námi zatím vypadá :)
Jak vidíte, Adámek už dýchá sám a může se muckat s rodiči :srdce:
Už i baští plné dávky mlíčka, tak uvidíme, co bude dál :nevim:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama