Hubnoucí deníček I.

O životě

Aneb když se chce, tak to nejde, jak by člověk chtěl. Tak jsem tady znovu po měsíci, abych vám napsala, jak pokračuje mé novoroční předsevzení ohledně hubnutí. Na začátku váha 82,2. Nakrknutá na sebe jsem byla už dávno, jenomže jsem se nemohla donutit se sebou něco dělat. Hlavou mi běžely myšlenky – no, co, vždyť je to jedno, že jsem tlustá. Naučím se s tím žít.

Od 3.1. se to změnilo. Začala jsem jíst celkem pravidelně, i když ne všechna jídla byla v souladu s nutričníma hodnotami. Abych se nemusela vzdát svých oblíbených, tak jsem si je upravovala tak, aby tam bylo co nejméně tuku, cukru. Když se ani tomu nedalo vyhnout, tak jsem si je dala k obědu a žila z toho pocitu celý den. A jak to vypadalo v praxi?

Jeden příklad za všechny. Udělala jsem si plněné papriky s rajskou a těstovinama. Celkem 6 ks s dost kyselou omáčkou, protože jsem tam dala jen 1 lžíci tmavého cukru. Těstoviny jsem sundala minutu před dovařením. Juchů, skvělý oběd. A pak svačina, druhá svačina… Nebudu se rozepisovat – v 10 večer jsem žrala poslední papriku :) A pořád si u toho mumlala, jak je to vlastně zdravé.

Takže tudy cesta nevedla. Musím vařit jen 3 porce (jednu pro mě a dvě pro přítele, z toho jednu do práce). Tady bylo nejhorší překonat mojí lenost a vařit každý den. No, také jsem si zvykla. A začalo se hubnout. Přidala jsem pohyb – zumbu. Všude se na to pěje chvála, aerobic jsem měla ráda, v mládí jsem závodně tancovala, tak to musím zvládnout. Postahovala jsem si nějaké tanečky, objednala dvd i s činkama a jdem do toho.

Při prvním cvičení z toho měli největší požitek psiska. Nutně jsem jim musela připomínat šamana, co jde prosit bohy o vláhu, aby byla úroda. Vlasy ve sponkách, tepláky a bojovný výraz. Po první minutě se rozhodli, jakmile se dostali ze šoku, že mi půjdou na pomoc, aby bylo vláhy, co nejvíce, a začali kolem mě skákat a rvát se za obojky. Byla to hrozná sranda – pro ně, pro mě už nikoli. Zhruba po 10 minutách jsem se sesunula k zemi a čekala jsem, až se mé setrvačností rozvlněné tělo zastaví. No, bude to fuška.

Konečně došlo dvd a já si prohlížela nápisy. Na jednom stálo „pro začátečníky“. Výborně, s tím si rok vystačím. Psiska už trdlování nezajímalo. Asi zjistili, že vláha je nám celkem na nic, když nemáme pole. A tak jsem se začala vlnit v rytmu merenge. Jenomže pak přišla depka. A to dost velká a dlouhá. Nedokázala jsem se donutit jíst, takže prakticky týden jsem byla jen o kafi a cigaretách. To nešlo dohromady s dietou. Váha sice letěla dolů, ale špatně. Na konci depky jsem měla o 5 kg míň. Jasně, velká radost, ale jen na chvíli. Už své tělo znám, takže vím, že jakmile se zase dostanu do pohody, tak kila poletí nahoru.

A pohoda přišla. A kila taky. K zumbě jsem si přibrala cvičení dle Mojžíšové, stepper a dlouhé procházky. Přesto šla kila nahoru. Tělo si zkrátka musí zvyknout. Rifle, které už mi byli, jsem zase odložila do skříně a čekají. Vlastně skoro celá skříň na mě čeká. A snad se i dočká. Souhrnem – zhubla jsem 6 kg, přibrala 4, takže má současná váha je 80,2. Není to to, co bych chtěla, ale snad už se dám psychicky do pohody a půjde to. A už jsem v ruce několikrát držela dvd zumby pro pokročilé :)

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 03.02.11 08:31

Super napsané :potlesk: Pobavilo mě to a držím palce!!! :palec:

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 03.02.11 09:48

Souhlasím s rhiannon, deníček je vtipně napsaný a vykouzlil mi úsměv na tváři :mrgreen:
Přeji ti dostatek trpělivosti a energie do dalšího boje s kily navíc!!!!
Hlavně nic nevzdávej,zvládeš to,věřím ti - jen to chvíli potrvá :nevim:

 
Stevia
Závislačka 3500 příspěvků 03.02.11 10:03

já ti rozumím… také mám doma skřín oblečení na úplně jinou ženskou… :cry:
držím palce!

Příspěvek upraven 03.02.11 v 10:04

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 03.02.11 10:26

Bomba, s tím šamanem a psiskama jsem se válela skoro až pod stolem :-D :palec: Jinak přeju pevné nervičky ať se daří jak si přeješ :mavam:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 03.02.11 11:13

Lemaz hubnoucí uspěch nic moc,ale hodně sem se nasmála.Díky :lol: :lol: :lol:

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 03.02.11 11:19

Kami - ha ha ha. :mrgreen:
No, snad bude líp.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 03.02.11 11:49

Při prvním cvičení z toho měli největší požitek psiska. Nutně jsem jim musela připomínat šamana, co jde prosit bohy o vláhu, aby byla úroda
:lol: :lol: :lol: :palec:

Seš skvělá jak se s tím pereš, máš můj obdiv, já nikdy neměla nějakou sebedisciplínu. Hele neúspěchy budou to je normálka…ale úspěchy máš taky a elán taky a to je to hlavní :huban:

Za měsíc se zase těšim na další deníček! (A my si mezi tim zase písnem třista SZ :mrgreen: )

Příspěvek upraven 03.02.11 v 11:51

 
resli
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 03.02.11 12:11

ahoj,úlně vím jak ti je,jsem na tom stejně,hubnu dlouho a marně :pocitac: .Dneska jdu prvně na zumbu,je poledne a já už ted mám strach,že to bude ostuda,snad to zvládnu :-),držim ti pěsti,nevěš hlavu jednou se nám to povede :palec:

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 03.02.11 12:31

Miruše - tak já už ti psát nebudu. :mrgreen:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 03.02.11 12:51

…řekla, po tom, co mi za dnešek napsala už 6 SZ :lol: :lol: :lol: a já jí samozřejmě :mrgreen: )

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 03.02.11 12:58

Kecaš, jen 3. A už fakt končím. :mrgreen:

 
Ladyle
Stálice 65 příspěvků 03.02.11 14:16

Ahoj, prima tipy ohledně jídla jsou na
www.fsport.cz
zní to jako sportovní výživa, ale pokud to přečteš a hlavně to dodržuješ, tak kila letí dolů a nemáš hlad :dance:
Sama jsem tak zhubla 5kg za měsíc a neměla jsem pocit, že nějak strádám. Ze začátku je to fuška s počítáním a vymýšlením jídel, ale jakmile vydumáš základy, máš vystaráno.

 
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 03.02.11 14:27

lemaz, držím palce, já myslím, že jsi zhubla dost, čím rychleji půjde váha dolu tím rychleji potom poletí nahoru. Já držela dietu od května do konce září a shodila 9 kilo, vždycky jsem nad váhou zuřila, že jsem shodila jen kilo za tak dlouhou dobu, ale pak jsem si řekla- nu což vydržela jsem být 23 let tlustá tak teď už to ten rok taky vydržím a do roka a do dne ze mě bude kočka. Na to, že člověk nesmí hned tak všechno sežrat si zvykneš, je to o zvyku. Mě hodně pomohlo hodně pít a to jenom čistou vodu a nebo čaje bez cukru, vařila jsem si je do půllitru a pila a pila. Snažila jsem se vypít alespoň ty 3 litry, předtím jsem nevypila ani litr denně. No nechci ti tady kázat jak máš co dělat, jen tě chci podpořit aby jsi viděla, že to jde a myslím si, že máš před sebou stejný cíl jako já na jaře a když mrkneš na metřík, mluví za vše. Držím palce a pokud ještě toužíš po miminku tak hodně štěstí :kytka:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 03.02.11 14:35

Moc vtipný :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:
Takhle asi budu schazovat kila po porodu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Držím palce :palec:

 
irííísek  03.02.11 16:10

Držím palce a chci jen říct, že podle lékařů je ideální hubnout 3kg za týden. To by se pak nemělo nabrat zpátky. Ale musíš k tomu jíst pravidelně 5× denně malé porce a dát tělu čas na to aby si na tu změnu zvyklo…bude chvíli trvat, než se ti organismus nastartuje…

 
mayacz
Kelišová 5588 příspěvků 03.02.11 16:48

super deníček.. asi takhle budu taky nějak vypadat jak porodím..ale i při těhotenství pojedu jogu pro gravidní,jak to tak vidím,pač mě asi ty záda upadnou:D

 
Fiducia
Generální žvanilka 22209 příspěvků 03.02.11 17:11

:potlesk: :potlesk: :potlesk: drzim palecky :hug:

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 03.02.11 18:44

Irííísek??? Já myslela půl kila za týden. To je jedno.

Taky jsem v lednu chtěla začít, začala jsem si vyplňovat sebekoučink (na zumbu mám permici a od září jsem byla 4×, buď nemocný děcka nebo já nebo to odpadne nebo nejede auto) na stop obezitě - vyšlo mi, že mám jíst 5000kJ denně. Vyplňovala jsem 2 dny a ani jsem si nevzpomněla na vše, co jsem snědla a oba dny mi vyšlo 9000kJ. To mě fakt podpořilo… :-(

Je teda pravda, že ty dva dny jsme cosi slavili, ale i tak. Pomalu tam vycházelo, že kafe s plnotučným mlíkem mi energeticky pokryje snídani a svačinu. Přeháním. Ale skoro.

Lemaz, chodím na tu Zumbu do Juliánova. Máš to daleko? Přidáš se? :lol:

 
Lumpi1
Závislačka 2844 příspěvků 03.02.11 19:31

Tak vzhledem k tomu, že řeším stejný problém, tak jsem na tom i podobně, ach ta čokoláda :( Taky jsem si objednala DVD Zumbu :D Už na ní netrpělivě čeám a stravu se snažím dodržovat. Taky jsem začala na 82,5 kg a teĎ mám 78 kg. Tak jsem zvědavá, jak to půjde dál :(

 
Dany82
Kecalka 375 příspěvků 03.02.11 19:49

Super napsané,fakt jsem se pobavila :potlesk: :lol:
Mě to taky čeká po porodu a asi na tom budu obdobně…Taky pořád dokola držím nějaké diety. Úspěšně i neúspěšně,tak uvidíme co bude až bude malá na světě :-D .
Držím palečky a těším se na další úspěšný deníček!

 
almondka
Kecalka 255 příspěvků 03.02.11 23:41

Skvele napsane, fakt jsem se pobavila. Drzim palce :palec: Zumba je skvela, kdyz se do toho dostanes, kila leti dolu! :palec:

 
nonina
Závislačka 3845 příspěvků 04.02.11 06:04

Lemaz … super psáno, ostatně jako vždy. Tvé deníčky se čtou sami :pankac:

Já se přidala k Tobě už k předchozímu hubnoucímu deníčku - a za měsíc jsem na tom s úbytkem stejně - akortá já začínám na váze o level (nebo dva :oops: :mrgreen: ) výš (96,4 - 94,4).

Neboj, to půjde. Čím pomaleji, tak snad tím trvaleji. Já nemám časový plán, jenom plán co zhubnout a moc se mi líbí myšlenka, co sem kdosi v komentu napsal - byla jsem tlustá 5 let (a přibýrala jsem dál a víc), tak teď to prostě ještě chvíli vydržím a těch 30kg shodím.

 
tentadora
Ukecaná baba ;) 1935 příspěvků 04.02.11 14:19

Gratuluji k odhodlání :-)

Já chodím na zumbu do fitka a moc mě to baví. To davové šílenství je v tomhle případě docela fajn.

Jinak bych si kromě kil zkusila hlídat spíš centimetry. Svalová hmota je těžší než tuk, takže hubnout můžeš, ale na váze jako takové to nemusí být extra poznat ;-)

Držím palce, ať ti ten elán vydrží a děkuji za humorný deníček, který mě báječně pobavil :kytka: :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama