Jsem startovací tip

O životě

Nejdříve jsem chtěla založit diskusi, ale úvod by byl tak dlouhý, že by to nechtěl nikdo číst. Jsem asi cholerik a nejsem na to pyšná.

Nenávidím lhostejnost, byrokracii, úplatkářství, ale nejvíc LHANÍ. A bohužel v dnešní době je toho kolem tolik, že jsem permanentně napružená a připravená plivat síru. Naše nejpoužívanější věta doma: Mamko, s tebou to jednou sekne.
A asi má pravdu. Rozčiluji se každý den. Nejdřív jsem se bránila, že se musím rozčilovat, protože to jinak nejde. Jenomže, když tu není žádný podnět na rozčilování - já si ho najdu. Z toho jsem usoudila, že budu asi cholerik a věčný potížista.

Další moje hnusná vlastnost - nesnáším blbce chytráky. Takové ty lidi, co si hrají na něco, co nejsou. V tomto byl dobrý specializovaný obchod, kde jsem dělala. Každý den tam přišel někdo, kdo neměl ani páru o tom, co říká. Nezasvěcený by si řekl - páni, ten člověk mluví přesvědčivě. Přesvědčivě možná ano, ale bludy. Většinou se u toho tvářili jako ministři. Takové jsem měla nejraději. Pěkně jsem si je vychutnala. Už jsem v tom byla celkem mistr. Bez jediného sprostého slova (z mé strany) jsem z nich udělala takové idioty, že ti chytřejší pochopili, no a ti blbější na mě nadávají do teď.

A jak reaguji na lhaní? Jeden příklad za všechny. Jeden z mých zaměstnavatelů nám již několik týdnů nedal stravenky, ale peníze si z výplat strhnul. Neustálé výmluvy na firmu, co stravenky dodává. No, spásný nápad! Na zadní straně stravenky je kontaktní telefon na onu velice nekvalitní firmu. Zavolala jsem, dozvěděla se pravdu. My máme nezaplacené faktury za 3 měsíce. Během minuty jsem měla napsanou zprávu a poslala jí na všechny prodejny, na všechny zaměstnance, aby věděli, jak nás náš zaměstnavatel tahá za nos.

Strhla se mela. Bylo mi to jedno - již před 14 dny jsem podala výpověď. Přijela dokonce personální ředitelka a během rozhovoru mi řekla: „No, budu vám muset dát důtku. Ještě jednu a je to důvod k výpovědi.“
DALŠÍ BLBEC NA MŮJ MLÝN!
„Ale já jsem podala výpověď sama před 14 dny.“
„To nevadí. Důtka vám bude zaslána doporučeně a bude vám strženo osobní ohodnocení.“
„Osobní ohodnocení nebereme již několik měsíců, tak co chcete strhávat?“
„No, ale vám ho strhneme!“

Opravdu výživný rozhovor. Je to přes rok a důtku jsem ještě neobdržela. Firma krachla a kdo ví, kde je konec personální ředitelce. Nutno dodat, že týden před podáním výpovědi mi nabídli místo vedoucího obchodu v jednom velikém centru. Odmítla jsem.

Buď blbce přitahuji, nebo jich je na světě tolik, že by je snad mohli brát jako menšinu.

Miluji úředníky jakéhokoliv typu. Vyřizování čehokoliv je strašná sranda. Přijdu k Aleně, ta mě pošle za Bohunkou, pro jiné papíry k Cecílii a s tím vším k Dorotě. Dorota je nová, takže neví a pošle mě za Evou. Eva je zase tak chytrá, že mi řekne, že to nemá cenu vyřizovat. Ve finále skončím opět u Aleny, která si otírá zpocené čelo, protože požaduji zavolat její nadřízenou. Po hodině si to přikvačí paní Zuzana. Z jejího dechu cítím kávu. Po čtvrthodině vysvětlování zvedne telefon, volá asi do nebe, zavěsí, mázne razítkem do příslušné kolonky a běží si dopít kávu. Jupííí, pro dnešek vyřízeno. Příští týden jsem tu zas - opět si vezmu půl dne dovolené, abych mohla dostat jedno razítko.

Další záživné místo je pohotovost kolem Vánoc. Bohužel jsme měli před 2 lety možnost si to vyzkoušet na vlastní kůži. Přítele hrozně chytlo břicho. Po několika hodinách 25. 12. hurá na pohotovost.
„Dobrý večer, prosím vám, mého přítele hrozně bo…“
„Devadesát korun.“
„Ano jistě zaplatím, jen se chci zeptat, jestli jsme tu správně s břichem.“(byla to chirda).
„No, a kam byste s břichem chtěli jít? Na pitevnu? Dejte mi 90,– Kč a posaďte se.“
Po dvou hodinách.....
„Prosím vás,přítel začal zvracet a celý hoří, nemohl by ho někdo prohlédnout?“
„Počkejte si.“

Pořád jsme byli asi desátí v pořadí. Na pojízdném lůžku tam ležel starý pán, lidi se kroutili v křečích a doktor vzal během těch dvou hodin dva lidi.

Za další hodinu.

„Prosím vás, přítel už o sobě skoro neví, nemohli bychom jít za panem doktorem?“
„Musíte si počkat. Když se někdo přežere, tak holt musí trpět.“
Tohle mě nadzvihlo ze židle.
„Jdeme jinam. Vraťte mi 90,– Kč.“
„Nechápu, proč bych vám měla vracet 90,– Kč, když už tady 3 hodiny sedíte.“
„To sedíme, ale doktora jsme nezahlédli.“
„Ale to je váš problém. Doktorů je tady dost.“

Jeli jsme jinam, kde ho ihned vyšetřili a ještě tu noc operovali. Praskl mu vřed, o kterém ani nevěděl, že je jeho vlastníkem.

Tak a teď mi řekněte - jsem cholerik, když se rozčiluju a řvu na lidi, co nedělají svojí práci a jen zahřívají židli?

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 08.12.10 08:46

ty jo úžasný deníček :palec: taky přidám svou zkušenost z práce s jedním blbcem:-D jsem v sedmém měsíci, takže těhu je na mě už dost patrné. v práci jsem musela do skladu odvézt dvě krabice, které měly dohromady 42 kilo. Podotýkám, že jsem nic nenakládala, od toho tam jsou jiní, jen jsem to vezla na vozíku, což zas až takový problém není. Přijedu do skladu s tím velkým břichem a skladníci stojí, čumí a povídaj si. Tak na jednoho zavolám:
„prosím vás, mohl byste mi pomoct?“
převalil v puse žvejkačku, přišel se čtečkou, načetl krabice do systému a stál a čuměl. Za chvíli přiběhl chlap z ochranky a začal ty krabice sundavat a povídá mu:
„to nevidíš, že čeká až jí to sundáš?“
a ten blbec na to:
„já jsem utahanej“
a já na to:
„no a já jsem zase těhotná, jeslti jste si nevšim“
No už jen to, že by vůbec kteroukoli ženskou nechal tahat 42 kilo je do nebe volající, natož když je ta ženská těhotná. Taky se pak ostaní skladníci do něj pustili - idiot jeden :pocitac: .......ale tvůj deníček je fakt super :palec:

 
evinka001
Kecalka 288 příspěvků 08.12.10 08:49

tak to jsme na tom stejně :-) okoli nechápe proč si ničím nervy, ale mě prostě lidská arogance a blbost a lhostejnost, šíleně vytáčí, v bývalém zaměstnání jsem si toho docela užila, tam se snad scházela elita těchto lidí, takže jsem se tím docela bavila, co rozumný argument, to nelogická odpověď. přeji pevné nervy :lol:

 
mom.kri
Závislačka 4416 příspěvků 08.12.10 08:51

Pěkné čtení po ránu. Nejsi jediná, já bych se v obou případech zachovala stejně.
Ono se říká - na světě je plno havarií, ale nejhorší je srážka z blbcem

 
pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 08.12.10 08:51

Bohužel v tady v týhle republice to taghle funguje. DOktoři se flákaj, chtěj zvyšovat platy, ale když přijedeš na pohotovost chovaji se k tobě jako ke kusu hadru a doslova využivají toho, že člověku je zle a nemuze se nijak branit. O takovych pribezich bych mohla skoro vypravet. Chapu te, sama jsem trochu vybusna a musim se priznat, ze posledni dobou uz jsem rezignovala. Drif jsem s lidmi bojovala, ale nikam to nevede. Hlupaci si z diskuze nic neodnesou…

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15219 příspěvků 08.12.10 09:24

krásně napsané, taky jsem taková :palec: moc jsem se pobavila :palec:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 08.12.10 10:46

Lemo, s tebou musí být sranda :palec: :lol: :lol: :lol: no já na blbce nemám nervy abych s nima bojovala jako ty, já se jim jen směju. Mmch doufám, že ty neschopný doktoři, ala pohotovost u vás, všichni podaj výpověď a odtáhnou třeba na Ukrajinu. Dneska je stávka, dokonce nám kvůli tomu zrušili plavání, neboť se plave ve škole a zřejmě stávkující soudruzi zavřeli školu i s plavečákem :roll:. Mám jít na kontrolu odpoledne, tak jsem zvědavá jak pochodím, ale doufám, že soukromý schopný a dobře placený doktor snad fungovat bude.

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 08.12.10 10:50

hahaha, stávka. Komedie!!!! Měla jsem si jít pro novou občanku. Nejdu. Nebudu se rozčilovat :mrgreen:

 
Andik333
Neúnavná pisatelka 15419 příspěvků 08.12.10 10:59

Je spousta lidí hloupých, drzých, arogantních.
Je spousta lidí normálních.
A je spousta lidí úžasných, co by se rozdali.
To samé platí pro všechny profese včetně doktorů!

Příspěvek upraven 08.12.10 v 12:10

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 08.12.10 11:02

andik- netvrdím, že ne. Já mám prostě smůlu na blbce. Ať jdu kamkoliv - je jich tam velká koncentrace.

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 08.12.10 11:03

Opravdu zajímavý TIP :mrgreen:

 
j.s.
Extra třída :D 11529 příspěvků 08.12.10 13:30

:potlesk: :potlesk: :potlesk: vyřizuju stavební povolení, které nám nechtějí dát, a co je zajímá? hluková studie a kolik steče srážek z naší budoucí střechy......­....zajímavé, takže asi tak nějak…jenže já neumím moc řvát na ty nádhery na úřadech, jen když mám opravdu den D a blbec, jinak nadávám doma.........
asi jsem taky nerv a stejná jako ty…doba je děsná, ale můžeme si za ni sami…škoda, že takových není více........
jinak super deníček :kytka: :mavam: :mavam:

 
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 08.12.10 13:39

Krásný deníček… a musím souhlasit, toto je asi normální obrana člověka se zdravým rozumem před zástupem blbců, se kterými se bohužel nedobrovolně musíme denně potkávat a komunikovat s nimi.

Ale kdybychom se nechaly, kam bychom potom došly? Lidi by si z nás dělali blázny a mazali pomyslný med kolem úst.

Občas nějaké to obíhání úřadů strpím, ale když je toho moc, ozvu se i já. A s tou pohotovostí… jééé já bych jim dala :cert: :cert: :cert: Zažila jsem to jednou se synem a díky, už nechci.

Držím palečky, aby těch blbců bylo co nejméně a život byl o to pohodovější :kytka:

 
Jeva
Závislačka 3377 příspěvků 08.12.10 14:06

Lemaz, jak já ti rozumím. Mám pocit, že jsem to psala sama. Takových příběhů mám z práce tolik, že by to bylo na román. Tam byla taková koncentrace kolegů blbců, že už by to snad bylo na rizikový příplatek.

Musím říct, že jsem asi podobný typ jako ty. A někdy to i mě samotnou štve, že nedokážu v danou chvíli nekomentovat a dělat, že je mi ta tupost, lhostejnost, atd… jedno.

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 08.12.10 14:29

Pane jo…super deníček, i když je smutné, že právě takové příhody ze života nás rozesmějí…je to vlastně k pláči…a jinak..nejsi cholerik, jen si nerada necháš tvořit hovínka na hlavu…abych nebyla sprostá…myslím že většina z nás by se v podobných situacích chovala stejně…nejhorší jsou ty úřady..když se jistá madame tváří jako krá*a a to jenom proto, že jsme si po ní dovolili něco chtít, dříve než si vypije svoji kávičku..s tím mám zkušenosti a věř, že jsem v tu chvíli metala blesky všude kolem sebe…:)

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 08.12.10 16:26

Lemaz, víš co se říká? Že nejhorší je srážka s blbcem a je to fakt, bohužel jich je opravdu hoooodně. Nejsi v tom sama, taky se věčně rozčiluju, věčně něco urguju, reklamuju, vyřizuju a opět urguju, protože to ti blbci nejsou schopni udělat tak jak jsme se dohodli. Jediný co ti můžu poradit - nerozčiluj se, krátíš si život, i když vím, že se to lehko říká, ale hůř provádí - vlastní zkušenost. Přeju abys měla alespoň Vánoce v klidu a v pohodě bez nervů.

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 08.12.10 16:34

Dooost dobrej deníček!!! :lol: :palec:

Tak vítej v klubu normálních lidí, který blbci prostě rozpalujou do ruda… Já jsem taky taková, ale už jsem se naučila nerozčilovat se nad blbostma…jako třeba že je dlouhá fronta atp…to mě dřív dokázalo nasr.natolik, že jsem raději nenakoupila :mrgreen: Ale blbce fakt nezvládám…většinou jen vyvalim oči a nevěřícně zírám, ale někdy to vážně nejde a něco řeknu (sevítky jsem si nikdy nebrala :lol: ), a pak se mi o tom tři dny zdá, jakej to byl ktetén :mrgreen: …a já ještě větší, že si tím, pozastavením se nad ním, krátím svůj drahocený život :zed:

Moc hezky napsaný :palec: , pobavila jsem se a ujistila se, že úřady jsou všude stejný…

Příspěvek upraven 08.12.10 v 16:35

 
verunkamandarinka
Závislačka 3334 příspěvků 08.12.10 17:45

ahoj, musim rict ze na neco jako denicek tady jsem nikdy neklikla, ale na tento ano, protoze jsem chtela vedet, jestli . . . a ano, poznávám se Jasná. . . ano jsme cholerici, protoze to nedokazem ukocirovat jako flegmousi, kterym je to fuk a nebo neni, ale nechteji se hadat.

Myslim, ze na vině všeho je pouhý egoismus. Todleto ego je strasna metla lidstva.

Hodne si rikam pro hloupeho, kazdy hloupy . . a snazim se krotit, sama jsem inteligence moc nepobrala a kolikrat jsem se bila za neco co byla pravda jen pro me.

 
bibinkas
Povídálka 22 příspěvků 08.12.10 22:09

Mluvíš mi z duše! Já už kolikrát chtěla zajet do Bohnic, že by mi svěrací kazajka slušela, ale pořád si říkám, že to fakt není mnou, ale tou spoustou blbců kolem.Kde se berou?Je tohle normální?Vždyť co den to perla…viz dnešní nefungující metro, nutnost jet náhradním busem a zážitek na celý život, lidi se cpali jak praštěný, bylo to skoro o život a já byla nazvána hysterkou, když jsem se už opravdu v zoufalství ozvala a zaječela, že pod tlakem se ani tak do busu vic lidí nevejde a že by mne mohli přestat mlátit do břicha (mohla jsem se počůrat)a pán na mne „jste snad těhotná“ no nemá se to, ale budu mu snad vyprávět, že se počůrám?Tak říkám jo jsem a on na to, to máte blby…a nikdo, opravdu nikdo se nad tím nepozastavil.Pul autobusu se tim spíš pobavilo..Takže nejen blbost, ale i bezohlednost a netolerance hybou svetem a ja si jen říkám, asi jsem se mela narodit do jine doby… :poblion:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 08.12.10 22:51

Pro mě cholerik opravdu si :lol: .Vubec bych se nedivila kdyby to s tebou jednou opravdu švihlo. :lol:
Bohužel sem podobná i když mě nevytočí uplně vše,ale jak jde o malého(čekání 3 hodiny s dítětem co má 40 teplotu) tak bych klidně i někoho zbila :lol:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 09.12.10 01:18

Lemaz- proti memu manzelovi jsi jeste klidas :lol: Ten kdyz ho neco vytoci, tak radi jak tajfun :roll: nekdy na urady radsi chodim sama. Preji co nejmin blbcu v ceste…vsem :pankac:

 
Altche
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 09.12.10 06:02

Dobře děláš :palec: , to je vážně peklo, co popisuješ. Umět se ozvat je důležitý, stejně jako vědět, kdy je to potřeba a kdy je to třeba nefér a stejně jako neužírat se tím potom, hodit to za hlavu a jede se dál. Já jsem bohužel dost slabá v tom posledním bodu :think:

 
BettyB.
Echt Kelišová 9039 příspěvků 6 inzerátů 09.12.10 08:43

Lemaz- super deníček! Smekám!!!!!!!! A můžu ti říct, že já jsem úplně stejná..nenechám si jen tak něco líbit a jdu do boje!

 
Pasithea
Kecalka 151 příspěvků 09.12.10 23:02

Skvělý deníček, taky se hlásím mezi choleriky. Tlak mi stoupne už při zprávách, úřady naštěstí obchází můj flegmatický manžel :-) Jenže slušná výchova na mně napáchala škody, zatímco rodině a známým řeknu od plic (ze začátku vždy slušně) co si o situaci myslím, tak před cizíma se pořád ještě krotím a tak si sebou vláčím už tak pět situací, ve kterých jsem tu pusu otevřít měla :zed: Tak snad při další srážce

 
lumáťa
Závislačka 2803 příspěvků 10.12.10 00:00

Já jsem podobná. Také se biju za pravdu a spravedlnost… všude. I v obchodě, když někdo osahá všechny chleby… Zastávám se slabších, třeba na úřadech nebo v práci. Rozčiluju se u zpráv v tv nebo u Soukromých dramat…
Už jsem došla tak daleko, že teď už mě blbci nevytočí. Jen ta nespravedlnost, za tu se budu bít asi do smrti :)

Hezký deníček :palec:
Buď stále svá ! :-D :potlesk:

 
Monin1
Ukecaná baba ;) 1996 příspěvků 11.12.10 07:52

Tak tohle mě dostalo, jsem si totiž jistá že jsme byly zaměstnané ve sejné firmě. Moc dobře si pamatuju kauzu stravenky, já už ale měla taky nakročeno k odchodu, tak jsem to nějak zvlášt něřešila. Ale víš co se stalo mě? Dohodla jsem se s regionální, že mě pustí dohodou, když si najdu jinou práci… Když se tak stalo, oznámila mi, že mě rozhodně nepustí - že tak rychle nezaučím náhradu. (jindy říkala že za dveřmi na naše místo čeká 10 lidí) Jenže v nové pohádkové práci, nemohly čekat 2 měsíce a já bych si musela nakopat, kdybych to nevzala. Tak jsem se dohodla s praktickým lékařem, on mi napsal, že ze zdravotních důvodů, nesmím pracovat v prostředí s alergizujícími faktory. A víš co udělalo vedení? Odstěhovalo všechna zvířata a seno ze ZVERIMEXU !!! :nevim: a já jím musela podepsat, že tím pádem pominul důvod k podání výpovědi. No druhý den jsem nastoupila na nemocenskou a za pár dní už byla v jiné práci, sice s paragrafem, ale ten pro ně nehrál žádnou roli :dance: Teď jsem spokojená, těhotná a bez nervů :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama