LETNÍ MIMINKA 2004 105 Jak se rodí sumo zápasníčci...

Rodičovství

Ahoj maminky !!! Tento deníček bude, jak jinak, než porodový..... Časy jsou samozřejmě + nějaká minuta, ale dost jsem hodiny hlídala. Jak jsem prožívala své těhotenství jste byly pravidelně informované, takže přejdu rovnou k oné slavné události :))))

Porod č.1 se Šimonkem- spontání 41+2tt, začal kontrakcemi, celkem 10hodin kontrakcí, husté bolesti jen poslední 2 hod. Při příchodu na porodní box otevřená na 6cm, bez nástřihu, bez klystýru,bez analgetik, bez kommplikací. Měl 3950g a 52cm. Procházka růžovým :,-(em.......

Nevím proč, ale tajně jsem doufala, že tentokrát přenášet nebudu. To se mi nesplnilo. Stejně tak to, že jsem si plánovala, že porod bude probíhat podobně jako se Šimonkem. Konec popisu mojí naivity :-)))) A jak to tedy bylo?

Takhle si to pamatuju 18 dní poté......

NEDĚLE

V neděli 19.8 jsem byla už 40+4tt . Po cíleně náročnějším dni mi navečer malinko začala unikat plodovka. Nebyla jsem si jista, jestli je to ona, ale přeci jen jsem zavelela k odjezdu do porodnice. Tam jsme přijeli kolem 22.00 hod. PA udělala zkoušku na plodovku a byla to ona.
Přijímala mně stejná PA, co mě rodila se Šimonkem. To mě potěšilo. Kontrakce jsem sice žádné neměla, jen nějaké tlaky, ale na monitoru byly vidět a tak mě místo na JIP s dalšíma maminkama dala rovnou na porodní box, protože si myslela, že se to do rána rozjede. V noci mě kontrolovala, ale nic se nedělo. A při svých kontrolách nikdy neopomněla říct pro mně stresující větu : „No, vy máte ale obrovské břicho, to bude zase asi macík jako ten první!" Na základě toho jsem se fakt začala obávat, že by miminko mohlo být tak velké, že by nastaly nějaké komplikace. O představách nekonečných bolestí při porodu obříka nemluvě.....Do rána jsem neporodila.

PONDĚLÍ

A neporodila jsem ani v pondělí přes den. Ráno mi sice u vizity nabídli, že mi porod vyvolají už dnes, ale já odmítla, protože jsem strašně doufala, že se to přirozeně rozběhne přes den samo. Sdělili mi, že pokud ne, tak by mi měli porod vyvolávat večer (24h po odtoku plodovky), ale na noc že nevyvolávají, takže nejpozději v úterý ráno. Přes den mi několikrát točili monitory, po 8h jsem dostávala ATB do žíly a jinak jsem celý den ležela jak placka v posteli. To už jsem ale byla na té JIP, protože na box byl nával. Ani do úterního rána jsem neporodila. Přiznávám, že jsem to i obrečela, že to nebude přirozené. Na stresu mi přidávaly hlasité výkony jiných maminek, které právě rodily. To byl pro mě po celou tu dobu nejvíc stresující…nejdřív vždycky křičela maminka a potom miminko. Jak jsem slyšela křičet mimi, tak jsem si vždycky oddechla za tu maminku. U svého prvního porodu jsem nikoho neslyšela. No však jsem taky tehdy pobyla na porodním jen asi 4 hodiny a teď asi 40h…

Úterý

Kolem 7.15 se po vizitě začaly na JIP trousit PA a seznamovat se s námi několika, které jsme čekaly na vyvolání. Tu první, která na mě koukla jsem moc nechtěla, ale jako druhá nakoukla PA, která se mnou rodila poprvé. Říkám jí: „Budete mně mít?" a ona mi na to: „Mám si vás vzít? A já jsem kývla. Když už to nebude přirozené, tak aspoň s PA, kterou už mám vyzkoušenou.

7.30 mně převedla na porodní box.

7.45 mi zavedla první tabletu, že do půl hodinky se rozjedou kontrakce po 10min. Po ani ne 5 minutách nastupují rozdýchatelné ale už rovnou dost silné kontrakce po 2-3 minutách.

8.15 konečně můžu po zavedení vstát z postele. To už mám fakt velké bolesti, ale ne ještě ty nejhorší.

8.45 PA kontroluje nález a bohužel konstatuje, že se nic nezměnilo. Stále jen na 1cm. Bolesti se ještě zhoršují. Už ani nemůžu mluvit s manželem.

9.45 opět kontrola stavu a konstatování, že jsem tak na 2-3 cm. Vím, že je to teprve 2 hodiny, ale bolesti už jsou veliké a přelévají se jedna v druhou, takže si mezi nimi neoddychnu.

9.50 mi PA dává klystýr, aby se to popohnalo a uvolnilo.

10.00 pro mě PA přichází na WC. Tam se mi totiž udělalo špatně a navíc bolesti už byly skoro nesnesitelné. Po cestě zpátky na pokoj se mi na chodběudělalo tak slabo, že jsem nebyla schopná jít sama a sunula se k zemi. Když mně dotáhla s dalšíma PA na pokoj, vynadaly manželovi, že nešel se mnou, tak jsem ho musela bránit, že jsem nechtěla, aby se mnou šel kontrolovat na WC výsledek klystýru :-))) Nečekla jsem, že se mi tam udělá špatně, že? Potom bolesti na chvíli téměř ustaly, což mně děsilo.

10.15 PA mně vyšetřuje a jsem na 5cm. Vzhledem k intenzitě bolestí nadávám: „To je málo, to je málo!“ :-))) Dostávám další vyvolávací tabletu. Bolesti se okamžitě zintenzivňují.

10.45 PA říká, že miminko je ještě pořád moc vysoko a že je to tím, že tam má moc plodovky, tak mi navrhuje, že mi nějakou odpustí. Souhlasím. Pak mně manuálně roztahuje čípek (bolest hrozná) a vždycky u toho zatlačí přes břicho na dělohu a po částech odtéká další a další voda. PA říká, že mám sekundární vak neboli, že se ten otvor v plodových obalech kudy voda odtékala zacelil a že mám nezvykle hodně vody.

Dál už čas moc nesleduji i když mám hodiny přímo na stěně naproti sobě. Ale mezi 10.45 a 11.30 bolesti nadále šílené. PA se mně pořád ptá, jestli mám zrovna bolest, ale já nevím, protože to nikdy nekončí a nikdy nezačíná. Ona konstatuje, že u vyvolávaných porodů to tak je. Pomalu si můžu začít přitláčet. Při tom mi PA vždycky dole něco dělá, ale co to nevím. Myslím, že říkala, že tomu malinko pomáhá.

11.30 už to nemůžu vydržet a i když mi PA tvrdí, že do hodinky porodíme, tak žádám o epidurál a něco od bolesti. Snaží se mně vysvětlit, že než mi vezme na epi odběry a dojdou výsledky, tak že to mám za sebou. Trvám na svém, protože jí to nevěřím a když krev odnáší, tak jí připomínám, ať si v laboratoři pohnou :-))) Chichi. Teď jak to píšu se tomu fakt nahlas musím smát, jak jsem ji chudinku komandovala.

Pak mi dává vykapat něco od bolesti. Nadávám, že to, co mi dala je slabý, že to je spíš voda a žádám si nějaký opiáty :-))) Chichi. Už se tu zase směju.

Zapomněla jsem hned na začátku napsat, že po podání první tablety mi doporučila celou 1.dobu porodní ležet na boku a při kontrakcích odtahovat opačnou nohu, aby se to „velké miminko" dobře dostávalo do pánve a dobře dorotovalo. Takže celý porod kromě tlačení jsem strávila na levém boku na lůžku. Párkrát jsem navrhovala, že bych si chtěla stoupnout nebo jinak lehnout, ale ona mi vždy řekla, že to samozřejmě můžu, ale že jestli chci porodit rychleji, tak mám zůstat, tak jak jsem.

11.55 Můžu tlačit na plno! Hurá! Jaká to úleva…zatlačím asi 4-5× a hlavička je venku. Nějak se tam ovšem zašprajcovala ramínka, takže nesmím tlačit dál, ale jen prodýchávat. Pak dotlačím i ramínka a maličké kluzké miminko vyklouzne ven. Báječný pocit !!!

Je přesně- 12.00. Položili mi ji na břicho a ona ani nezaplakala, jen tak kňourala. Nikdo neřekl, co se nám narodilo, já sama jsem se taky ani nekoukla, co to je, ale i přesto říkám :„Ahoj holčičko, ty jsi krásná. Ty jsi krásná.....ty jsi krásná.....“ .....pořád dokola :-))

Pak si ji na chviličku vzali na ošetření a zabalení. Potom hlásí, že má 55cm. Tak si říkám, že to jistě bude mít kolem těch 4kg. Váha nakonec ukázala 4550g a PA konstatuje, že jsem porodila už rovnou kojence a novorozence jsem přeskočila. :-))))

Pak mi miminko podávají znovu a ještě nahaté a tentokrát mi ho posazují na břicho čelem ke mně. Vypadá jako zápasníček sumo a je prostě nádherné (jak jinak, když je mnou osobně porozené, že?)

Pak jsem porodila placentu. Šlo to snadno. Opět jsem ji chtěla ukázat. PA říká, že je obrovská. Potom najednou zvážní a odběhne. Během chvilky je porodní box plný lidí. PA říká, že moc krvácím. Najednou slyším všechny hlasy jako z dálky a slova mi splývají v šum. Někdo mi napichuje druhý žilní vstup a další rozvěšují kolem mě infuze. Dr. mi dělá UTZ dělohy a pořád dole něco kontroluje. Dostávám led na břicho. Všechno kolem je nějaké vzdálené a tlumené. Mám třesavku. Zavírají se mi oči, čemuž se chvíli snažím bránit, protože chci vidět na svoji holčičku. Pak si chvíli nic nepamatuju.

Když se mi znovu daří udržet otevřené oči, registruju, že se mně Dr. chystá šít. Ač jsem neměla nástřih mám jen pár malinkých trhlinek uvnitř a jen jeden steh dostávám zvenku. Už prý tolik nekrvácím.

Potom mi Dr. vysvětluje, že nastaly jisté komplikace s dělohou, která se nesmrštila, tak jak by měla (čímž se uskřípnou všechny cévy v ní), ale zůstala roztažená a proto jsem hodně krvácela. Říká, že dostávám plazmu, infuze a o transfuzi se rozhodne podle dalších odběrů. Taky mi nasazuje injekce proti srážení krve a pak odchází.

Pak nás konečně nechávají s manželem o samotě jen s naším miminkem. Já už se začínám cítit docela dobře. Po vykapání druhé plazmy jsem už zase při síle. Pořád mě chodí někdo kontrolovat. Pak mi PA připomíná, že jestli se cítím, můžu miminko přiložit. Jasně, že se cítím!!! Hned se přisálo a sosalo jako o život.

Asi 1a1/2 hod. po porodu mi najednou zatrnulo až jsem se opotila a nesměle jsem se zeptala manžela:"A co teda vlastně máme? Je to ta holčička? :-))) Během toho zmatku mi nedošlo, že kdybych jí říkala, že je krásná holčička a nebyla, tak že by mně snad opravili… Manžel vzal foťák a ukázal mi fotku, kde bylo vidět, že to holčička fakt je.

Po 4 hodinách jsem se rozhodla vstát a jít do sprchy. PA mi to dovolila. S potěšením zjišťuji, že hnedka můžu sedět ! Tam se mi opět udělalo slabo a nazpátky mě vezli na vozíku. Ale to se mi stalo i po prvním porodu a to jsem žádné velké ztráty krve neměla.

Pak mě převezli na šestinedělí a oznámili, že mi miminko nedají a budou ho vozit až do zítřka jen na kojení, abych si po té velké krevní ztrátě odpočinula. Cítila jsem se dost dobře na to, abych odmítla. Sestra mi to sice rozmlouvala a byla naštvaná, že odporuju , ale já na tom trvala, tak mi ji dali na pokoj.

Po zbytek pobytu v nemocnici se mi stále zhoršoval krevní obraz a měla jsem problém se srážlivostí, takže jsem dostávala injekce atd. A všichni se divili, jak můžu takhle čiperně běhat a starat se o malou s takovýma odběrama, co jsem měla. Ale já se opravdu cítila docela dobře. No, teda na vysokohorskou tůru bych si netroufla, to je fakt. Protože ani po 4 dnech se mi děloha nestáhla, tak jak by měla ani po všech těch injekcích na její stažení a stále jsem dosatávala ty injekce proti srážení krve, tak mně nechtěli pustit. Tak jsem pak jednu Dr. uprosila s tím, že injekce bych si píchala sama a že ještě budu chodit na UTZ. Na posledním byla stále ještě dutinka, která už tam být nemá a čekají mně samo ještě nějaké ty odběry atd.
Ale co, už se cítím v pohodě a doma mi v malinké postýlce spinká zdravá i když veliká holčička, která ve svých 18 dnech má přes 5 kg a nosí většinou vel. 68. :-))))

No, je to dlouhé, ale když já si to chci poznamenat do detailů, tak se omlouvám :-)))

PS. Když jsem žádala o ten epidurál (který jsem samozřejmě nestihla), tak jsem z legrace řekla PA:" Jestli mi ho zařídíte, tak slibuju, že potřetí už nepřijdu." A ona se divila proč že bych už po třetí nepřišla.:-)))) Když jsem pak už byla po porodu, tak mi řekla: Vy už si třetí nepořizujte nebo budete rodit obříka přes 5kilo!" :-)))

Mějte se hezky a za případné chyby se předem omlouvám.

CIBULKA+ŠIMONEK 3r+1m+ APOLENKA 18 dní

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 09.09.07 13:47

Ahoj Cibulko…
Tys mi dala, brecim tu dojetim za tebe i vsechny maminky, ktere jsi na sale slysela :-))). Je to taaak kraaasne, to jak popisujes tu nadheru… nemam vic co dodat, jsem proste namekko.  

Nam za hodku prijdou deti a maminky na detskou oslavu narozenin Anie, tak mam konecne od rana chvilku na odpocinek, jinak jsem makala a makala :-).
Vcera jsem po celem tom tydnu byla dost na dne, asi jak jsem citila, ze po tydnu konecne neco nemusim, tak me telo stavkovalo az mi bylo spatne od zaludku, proste vycerpani. A depka. Ale uz je lip a ja doufam, ze si na to tempo zvyknu a nebudu po zbytek zivota jen hekat :-)).  

Anie se v sobotu ptala, jestli jde do skolky a byla zklamana, ze ne. Tak mam pocit, ze je vyhrano, Anie se ve skolce libi a na svou ucitelku se moc tesi :-)))).  

Toz mejte se krasne, hodne zdravicka vsem!  

Hromix a Anie

 
misullka
Stálice 51 příspěvků 09.09.07 17:23

Teda Cibulko, klobouk dolů, to je teda kus holčičky a že jsi to zvládla bez nástřihu mi hlava nebere. Jak už jsem psala holčičku závidím ( v dobrém) a velikost 68? Tu jsme snad měli ve čtyřech měsících :-). A proč Ti nedali dřív epidurál?  

A co Maggie? Neměla by taky už mít mimi?  

Vlaďko - švagrová čeká mimčo za 14 dní, už se taky nemůžu dočkat až si ho poňuchňám. Bude to sice kluk, ale já to ňák přežiju :-))))). A taky chtěla holčičku, prvního už mají kluka, asi to máme v rodině, moje ségra má taky kluka. Vyhrožuje (jasně že z legrace) klukům, ať si koukají pořídit holčičky (teda doufám že si je nebudou pořizovat v dohledný době )):-), jinak, že nebudu hlídací babička :-). Jasně, že budu :-).  

Hromix - užijte si oslavu. Kolik Ti přijde dětí a rodičů? My slavíme na chatě, radši, přece jenom na zahradě je větší „rozptyl“ lidí než doma. Letos to vypadalo, že nikdo nepřijede, všichni něco měli, tak jsem pozvala i ty lidi, který normálně nezveme a ve finále přijeli všichni, takže bylo 16 dospělých a 18 dětí!!! Byl tu hukot, ale bylo to fajn.  

Jinak ve školce v pohodě, ve čtvrtek a v pátek sice fňukal, že se nebude oblíkat ráno a po příchodu do školky zase svlíkat, ale v sobotu ráno hlásil, že máme vstávat, že jdeme do školky. Tak jsem zvědavá na příští týden.  

Hezký zbytek neděle. Míša a Dáda. 

 
hepppka
Povídálka 45 příspěvků 09.09.07 19:50

Ahoj holky,  

zdravim vas vsechny zase po delsi dobe. Za cele leto jsme byli asi jen tri dny doma, a to jsme vzdy museli vyprat, prebalit veci a zase uz jsme nekam jeli. Uz jsem se na konci srpna tesila do Prahy!  

Cibulko - gratuluji a taky jsem uplne namekko! Ja jsem taky rodila obrika, Jonasek mel 55 cm a 4,30 kg a bylo to hrozne. Nemohl sestoupit dolu, prestoze uz jsem byla nekolik hodin otevrena na 8 cm, mel moc velkou hlavicku. Takze si to vse zive vybavuji… V pul roce mel 10,75 kg, ale od 10 mesicu uz beha, tak ten rust hmotnosti zpomalil a ted na roce mel „jen“ 13 kg. Tak si to uzijte, at je Apolenka zdrava a spokojena holcicka!  

Jinak Agatka chodi taky do skolky, ona je ale typicky priklad ditete, ktere do skolky dorostlo. Hned prvni den nam zmizela mezi deti, jeste nez jsme se stihli u satny vypovidat s pani reditelkou, chteli jsme pak pusu na rozloucenou, kterou nam sice dala (Agatka, ne reditelka), ale uz bylo videt, ze ji obtezujeme. A hned od prvniho dne, kdyz si pro ni po obede s Jonaskem jdeme, nadava, ze uz musi domu. Porad mi opakuje, ze jeste „nepotrebuje“ jit domu a ze chce za detma. Takze ji tam asi nekdy necham do odpoledne a uvidime, ona ale uz vic nez rok po obede nespi, tak nevim, co by tam delala.  

Jonasek uz od 10. mesice chodi, takze ted je to takove nejhorsi obdobi na hlidani, takze ta skolka se mi vylozene hodi. Ale kdyz vidim radost ostatnich deti, kdyz vidi sve rodice, a pak loudajici se Agatku, je mi trochu smutno.  

Konecne se budeme na podzim stehovat, kousek za Prahu, tak jsem teda zvedava, bude hodne zmen!  

Denicek nectu pravidelne, i kdyz se pak skokove snazim dohanet, co se da. Zaregistrovala jsem ruznici Misi a Zuzany a je mi to lito. Je to nejspis dano tim, ze si jen takhle piseme, ustne by si to holky urcite vyrikaly. Kazdy ma v zivote nejakou citlivou minulost…  

Mejte se dobre, pridam fotku do galerky,  

zdravi hepka + Agatka + Jonasek

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 09.09.07 22:03

Ahojky.
Tak mame po oslave  a jsem spokojena ;-). A prejedena :-)). Sice si jeste deti hraly hodne oddelene, ale ke konci to slo. Miso, pozvala jsem deti 5, prisly 3 a stacilo to :-). Bylo to takove komornejsi a ten ramus na konci jako by delalo deti 10 :-). Jestli mohu doporucit, tak balonky s konfetama :-). Tolik radosti pri jejich pichani a tolik uklidu po nem :-). Ale vazne, byla to sranda… Tak ted jeste pristi tyden rodinna oslava a bude to.  

Toz jdu se chystat, rano brzo vstavam… ANie jeste ted nespi, tak to chci videt, jak se rano bude vyvalovat v posteli a s jakou naladou vstane :-(.  

Hromix a Anie

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 10.09.07 09:10

Ahoj maminy, specielně Cibulko,
sice nepřispívám, ale občas čtu, co je u vás nového. Chtěla jsem pogratulovat Cibulce k sumo zápasníčkovi. Ty brďo, do třetího fakt už asi radši nechoď :-). Hlavně ať je zdravá a ať se brzo s Šimonkem skamarádí. Přemda měl „jenom“ 4 kila a taky chvíli trvalo, než sestoupil dolů. Po příjezdu do porodnice nám řekli, že do půl hodiny je na světě, ale to nikdo nepředpokládal, že takhle vyrostl. Protáhlo se to na 2 hoďky.

Když už píšu, tak přidám pár novinek. Hanka Přemdu miluje, pořád ho muchlá, často až moc, takže musí být trochu pod dohledem. Ale zase ho zabaví. Čtu mu, zpívá. Teď začala chodit do školky a proto, že je to zkušený jeslák, je tam spokojená hned od začátku. Trochu protestovala druhý a třetí den, ale nebrečela. V sobotu byla smutná, že nejde :-). Čekala jsem, co dneska v šatně a naprostá pohoda. Zamávala a prý už mám odejít. 

Mějte se všechny krásně,
Jitka a 2 robátka (Hanka 3r a 2m, Přemík 5m)     

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 10.09.07 11:26

taky zdravím a moc moc gratuluju k princezničce.. a přeji ať si užijete nádherné šestinedělí i dny příští

naše čerstvá tříleťačka dneska šla poprvé do školky. Najednou mám hroznou spoustu volného času. Mimi (mmch, taky 4,5kg- takže do třetího fakt asi nejdeme..) spinká, já mám docela poklizeno, nic navíc se mi dělat nechce..

deníček letních čtu, ale jsem ostuda, nepřispívám.. ale skvěle se u příběhů a postřehů hromix bavím..

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.09.07 12:07

Ahoj!
Teda Cibulka - takze porod boli hej? No to si ma moc nepotesila… dneska je 10.9. a ja mam 10.10. termin, zacina mi to uz pomalicky dochadzat. Zajtra som posledny den v robote, potom sa uz budem valat na MD ;o))) Uz sa hrozne tesim, lebo neni nic nachystane a mna vzdy v noci, ked sa dviham z postele na zachod (zisla by sa mi nejaka kladka), napadne, ze keby mi teraz rupla plodovka, tak mame maler ;o))) Ale teoreticky uz moze, dala som pod plachtu igelit (a strasne to v noci susti ;o)))
No ale este raz blahozelam k Apolenke a dufam, ze budes coskoro fit!!! ****
Hromix - ani neviem, ci som Anie blahozelala k narodkam, takze teraz - zelam jej vsetko dobre, hlavne pevne zdravie, vela stastia a lasky a nech sa jej v skolke paci ;o) A som rada, ze sa oslava vydarila.  

Som rada, ze sa po dlhsom case ozvali aj Jiti a Heppka - nebola by fotka do galerky, holky? A dost dobre sa bavim na tej vahe v roku „len“ 13kg… Daniel nemal tolko v troch ;o))))  

No mne uz toto teho zacina dost prekazat. Priznam sa, ze som totalna mrcina. Vsetko ma boli. Najma podvozok, ja teda neviem, ale mne tie panvove kosti drzia pokope uz asi iba silou nejakej vyssej vole alebo co. K tomu sa pridava chrbat - brucho mam dost dopredu, tak asi preto. Ked si dam babybelt, tak mam tu vahu brucha na bedrach, cize chrbat neboli, ale zas bedra a panva hej. Mozem si vybrat ;o)
Tiez uz vobec neviem lezat v posteli. V sobotu sme v IKEA kupili novy matrac, lebo stary bol uz priserne vylezany a bolel ma chrbat. Tento novy je fajn. Pri tej prilezitosti bol Danko prvykrat v tom detskom kutiku, co tam maju - smykal sa na smykacke do guliciek. Strasne som to prezivala, Pavel sa priznal, ze tiez. Kedze to bolo prvykrat, tak sme nesli obzerat nabytok, ale ostali sme tam za tym sklom a kukali, ako sa hra. Zenska, co mala dozor sa stale vypytovala, ze ci uz ma fakt 3 roky - neviem, co sa jej nezdalo, maly neplakal, pekne sa hral. Ani nechcel ist von, museli ho odlapit na smykacke ;o)
Toz, tolko od nas… Pekny den!
Schamka 35tt+5 (30 dni do TP!!!)

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.09.07 12:08

a samozrejme som zabudla…
mrzi ma, ze sa strhla v minulom dennicku taka mela… mam vycitky, pretoze sa mi zda, ze to bolo kvoli mne ;o(  

 
Terez
Kecalka 454 příspěvků 10.09.07 13:25

Ahoj,

CIBULKO - moc hezky jsi to napsala:o)…jsem naměkko…a když si představím,že to není tak dlouho,co jsem měla taky 18-denné miminko…no a za 4 dny mu bude rok…to tak utíká,tak si hezky Apolenku užívej !!! Já myslim,že když jsi zvládla 2 obříky,tak bys zvládla i třetího:o)))…

Hodně mi to připomnělo můj porod jednak v tom,že jsem taky čekala,že začne stejně jako první kontrakcema (tenkrát mi vodu píchali až na sále) a ono to začalo naopak-odtokem plodovky:o) u mě to ale bylo úplně jasné,mám pocit,že mi vyteklo tak 50 litrů najednou:o))) bylo to jak když vyleješ kýbl s vodou a pořád to teklo a teklo a nešlo to ničim pochytat:o)))) do porodnice jsem jela v teplákách,jelikož než jsme vyjeli,tak oboje těhu +jedny těhutepláky byly durch a druhé těhutepláky-poslední věc,kterou jsem měla byly taky,ale už jsem v nich prostě nějak dojela:o))))…pak jsem tedy měla větší štěstí než ty ,protože bolesti začaly samy,kolem půlnoci ,v 01.45 se to rozjelo úplně hrozně a pak už myslím,že taky nebyly žádné pauzy a za chvíli (02.47)byl malej na světě,taťka to sotva stihl…:o)Stejně jako ty jsem ale nadávala a prosila o epidurál a nevěřila jsem jim,že by se to už nestihlo…no u nás se nestihl ani ten klistýr:o)))…

HEPKO-ahoooj !!! vítejte zpátky z prázdnin:o)Jo­nášek je šikulka,jak ťape:o))) a váhu má i tak pěknou:o))))Když si vezmu,že Kristýnka má necelých 15 a Tomášek v roce má kolem 10kg…:o)

HROMIX- tak snad jsi zahnala depku,hlavně,že oslava se povedla !!!

SPOR ZUZKY A MÍŠI…

Vím ,že už se k tomu asi nechcete v novém deníčku vracet…ale nedá mi to nereagovat:o(
ZUZKO - doufám,že si to rozmyslíš a vrátíš se,byla by to škoda a určitě by se nám stýskalo…a chápu,že ne všichni se Zuzanou ohledně jesliček souhlasíte (já teda zrovna v tomhle souhlasím 100%,narozdíl třeba od stravy:o))) …,stejně jako s kýmkoliv jiným z deníčku v něčem souhlasím,v něčem ne…to si myslím,že je normální…

MÍŠO -chápu,že Tebe se tento názor,příp. způsob jakým to Zuzana napsala dotkl,protože  jsi  přesvědčená,že  i když  tvoje děti v jeslích byly,že tím nijak netrpí a že jsi jinou možnost neměla a asi jsi z toho měla pocit,jakoby se tě přímo dotkla a vytýkala ti to…nicméně si myslím,že s tou pipinou jsi to přehnala zase ty…kdyby každý,koho se tu něco dotkne měl reagovat takhle,tak bysme si tu mohly za chvíli sprostě nadávat a deníček by se pak asi rozpadl…prostě se mi to nelíbilo,sorry…mož­ná je to jen můj pocit…

Papa a mějte se
Terez a děti

 
Terez
Kecalka 454 příspěvků 10.09.07 13:39

Koukám,že ještě přibyl komentář SCHAMKY:o)
SCHAMKO -je fajn,že ses zase ozvala!!! Teda Tobě to letí ,za chvíli bude mimi venku :o)))   a já budu zase závidět:o))) jéje já snad budu muset zase otěhotnět:o))) ..no ale to nehrozí:o((((

vůbec si nedělej výčitky,z těch hádek…rozhodně za to nemůžeš !!! Prostě se tu různí názory a to je úplně v pořádku a normální…naopak já mám teď výčitky,jak Míša psala,že bychom tě měli spíš podržet než říkat,že „já bych to neudělala“ …ale já doufám,že ty to chápeš,vždycky jsi byla diskuzím nakloněná a věřím,že bys taky napsala svůj názor…a vůbec nepochybuju o tom,že bys nechtěla pro své mimi to nejlepší a vím,že tě to určitě maličko trápí,ale prostě taková je situace,žiješ v jiné zemi,kde je to zcela běžné a prostě děláš to,co považuješ pro Tebe,tvoje děti a manžela nejlepší…stejně tak jako to dělám já,Míša,Zuzana a kdokoliv jiný tady z deníčku…Takže prosím promiň ,jestli jsem se tě nějak dotkla,ale já doufám,že ne…Každopádně si uvědomuju,že nemám právo soudit tvou ani nikoho jiného situaci a jen můžu napsat,jak si myslím,že bych to řešila já…a to myslím také dělám.

SCHAMKO-krásně si to bříško ještě užij,i když chápu,že už ti je těhu na „obtíž“ :o)))…ale pak se ti zase bude stýskat po bříšku jako mně:o)))))

Papa Terez a prckové

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 10.09.07 15:04

Cibulko - zpožděná gratulace k narození obřičky :-) koukám sis to užila dost a dost :-) Tak ať už se máte všichni spolu jen a jen krásně !!  

Klaris nakukovatelka (co nakukuje tak málo že jí uteče i porod :-) )

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 10.09.07 16:00

AHOJ,
tak snad už to teď vážně dopadne, uf!

Fakt jsem neměla šanci stíhat sem psát (za což se tedy všem omlouvám), ale na konci června mi odjel manžel na Kavkaz (jako průvodce pro CK) a vrátil se mi až v půlce srpna, pak hned následovala rodinná dovolená a další manželův pracovní odjezd. Takže jsem hodně byla po babičkách a pokud jsem se ocitla doma, tak jen vyprat, zkontrolovat dům a obstarat e-shop. Tak to jen pro vysvětlení mé dlouuuuuhéééé odmlky.Je toho hodně co bych Vám chtěla napsat o nás, ale nejdřív bude lepší,když okomentuji některé věci z minulého deníčku - hlavně ty školkové, u nichž jste mě jakožto učitelku MŠ vzpomínaly.

Povinná školní/předškolní docházka - povinná NENÍ, pouze děti jsou v předškolním roce osvobozeny od placení školného v MŠ a jsou přednostně přijímány, takže pokud je ve školce nával, tak tyhle děti jsou na prvních přijímacích místech

Psané požadavky - no HROMIX, popravdě, o mamince, která by mi předala takový nevyžádaný „elaborát“ bych si samozřejmě nemyslela nic špatného, to určitě ne, asi bych ji i v duchu trochu politovala, že má s nástupem toho svého robátka trochu nerv, ale zároveň bych si u ní udělala takový pomyslný vykřičník. „Tak tady pozor! Maminka je možná příliš pečlivá, má přesnou představu o tom jak co musí být (a ono to fakt ženský někdy při sebelepší vůli splnit ve školce nejde) - nerada bych aby to vyznělo blbě, to psané slovo je v tomto opravdu trochu nebezpečné - ale prostě úplně normální to není.“
Nevím jestli si se zamyslela nad tím i z toho pohledu, že vlastně těm učitelkám dáváš najevo že jim vůbec nedůvěřuješ??? Samozřejmě informaci o smrti tatínka apod. je potřeba sdělit, ale to by šlo i ústně (já teda tuto formu předávání informací upřednostňuji) a možná by se důležitost tohoto sdělení neztratila v mnoha zbytečně napsaných slovech. Nevím přesně co všechno si do požadavků zahrnula, ale vesměs si je potřeba uvědomit,
za 1, že děti se často ve školce chovají naprosto jinak než doma, věci které běžně dělají matkám se ve školce prostě nedějí
za 2, že něco jako chtít po 3 ale i víceletém dítěti aby se samo venku vyčůralo apod. by je ve školce ani nenapadlo
za 3, a že každý den budeš s učitelkami v kontaktu a máš teda dost času to všechno s nima postupně probrat a doladit :-)

Jo, a ještě k té smrti tatínka. Věřím, že je to pro Vás pro obě moc bolestné, ale připrav se na to a připrav na to hlavně Anie, že tohle téma bude muset ve školce řešit a to nemyslím ze strany učitelek, ale hlavně dětí. Tomu se nejde vyhnout, děti si na rodinu hrají, a tak …

KAČICA- občasné počurání během dne bych neřešila, to se dětem prostě někdy stane - důležité je mít k dispozici náhradní oblečení a ve školce (alespoň teda u nás) to moc neřešíme. Ještě si myslím zmiňovala, že tě zarazil počet dětí na třídě. 25 dětí na třídě ve městě (na vesnicích to je trochu jiné) je nutný počet, aby se u nich „uživily“ dvě učitelky. Při menším počtu to nevychází učitelkám na platy - stát má přesně udaná čísla.

TEREZ - Vašík taky do školky nejde. Důvody: za 1 - chci si ho prostě ještě užít a kontakt s dětma máme hodně, za 2 - narodila se Danielka a nerada bych, aby to chápal tak, že je odsunutý a za 3 - školka kam by chodil je na druhým konci města a pro mě bez řidičáku by to bylo dost komplikovaný. Takže jsme to o jeden rok odsunuly a jsem ráda.   

  • důvod proč u Vás ve školce chtějí aby byli děti v 7.30 ve třídě chápu, ale nechápu proč to je povinné!

Mám tu ještě hromadu poznámek, ale přeci jenom je to už dlouho co jste to probírali a teď by to už bylo trochu of topic. To nejdůležitější jsem napsala a příště teda napíšu něco o nás a hodím nějaké foto do galerky.

CIBULKO - moc hezký deníček, docela ti závidím jak sis to pěkně zaznamenala a budeš ten popis porodu mít na památku - já jsem se k tomu bohužel nedostala, ale ikdyž je pravda že kolem císaře tolik barvitých zažitků nebylo :-)

a kde je MAGGIE????  pořád ji vyhlížím - snad je všechno v pohodě!!!!

zatím zdraví

Dajka, Vašíček (3r a 1 1/2m), Danielka (zítra 4m) 

 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 10.09.07 16:06
   

Ahoj,  

Cibulka: Cibulka,ja k vam nepatrim,ale chtela jsme ti jen pogratulovat k tak velke hocice, ja mam doma take holcicku 15 mesicni Kacenku a take se narodila velika a mela 4,5 kg a 55,5 cm,takze jsou stejne´:o)  A vim o cem mluvis. ,
Kacka ted vazi 13kg  A JE STRASNE DLOUHA v roce jak normalni deti mivaji 77cm,tak Kacka mela 82cm,ja jsem vysoka a manzel take,nevim jak jses na tom ty,ale muzu ti rict ze se ti mala pekne pronese :o)  

Preji vam krasny zivot a at ti roste jako z vody tak jak nase Kacka, Kacka je moje prvni dite a doufam,ze druhe nebude jeste vetsi to bych nezvladla,mela jsem hodne bolestivy a velmi tezky porod a skoncila jsem bohuzel po 4 hodinach tlaceni na operacnim sale ,a to cisarskym rezem. Opravdu jsme tlacila take bez epiduralu a analgetik 4 hodiny a to v USA mozna kdyby jsem rodila tady nenechali byy me tak dlouho tlacit.  

Zdrave ti zavidim ze jsi tveho bobecka vytlacila,bylo to moje prani ale bohuzel snad druhe :o)  

Hodne stesticka a promin ze jsem vam tady vlezla :o)  

Krasny den  

Markyna a Kacenka 15 mesicu  

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 10.09.07 17:23

Ahojte,
Risa ma od ctvrtak dovolenou a je s nami doma, takze se k PC moc nedostanu, ted jeli na kolo, tak mam chvili. Skolka zatim porad v pohode. Dneska uz ani nebyla pocurana, tak tukam, aby to vydrzelo. Ve ctvrtek dokonce snedla holandsky rizek, coz jsem malem upadla, to bych do ni teda doma nenarvala (a ani bych se teda nesnazila :-)
Uz jsem s rhuzou zjistila, ez nastava sezona pousteni draku a ten nas nelita, tak se chystam koupit jineho, o vikendu jsem byli se znamyma a meli perfektniho, ze lital i malym detem :-)  

CIBULKA - tak to vypada az na pristi tyden, az bude Risa zase v praci, tak se ti pak ozvu. Ten porod to musela byt teda sila, ale taky jsem zatlacila slzu, no ted jsem v pulce, tak se snad taky dockam :-) Jo a jeste jedna vec, to druhe dite byva vetsinou nejvetsi, to treti uz je pak mensi, mam to potvrzene od dvou kamaradek (jedna mela prostedni dite 4,8 :-) a to treti „jen“ 4,25, takze smele do toho :-)  

DAJKA - tos me s tim pocuravanim uklidnila a hlavne s tim curanim venku, to nam teda jeste nejde. Ale jedna pani ucitelka je vazne skvela (druha je trosku „od rany“), takze jsem docela klidna i tak.  

SCHAMKA - takze ty uz ses tedka doma? A Danko je predpokladam porad ve skolce nebo ne? A beres ho driv domu, nebo ho radeji nechavas na cely den, aby si zvykl? ja te taaaak chapu, ze uz te to obtezuje, zase se me dneska ptala kamaradka, jestli to nejsou dvojcata…  

MEGGIE - uuz??  

VLADKA - tak po brisnich jses rozlamana? A co konkretne te boli?? :-))
Mejte se krasne
Kacica + Bertik + Betynka 

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 10.09.07 20:24

Ahojky.
Tak vcera v noci byla Anie asi nejaka pretazena z oslavy, mozna i premira cukru :-), takze usnula az po 22h, v noci se budila a knourala a nemohla spat. Takze skoncila u me v posteli a cela rozrusena mi rikala, ze chce byt s tatinkem v nebicku :-(. Je to fakt na dennim poradku. Ale zase ten pocit, ze ji uklidni, kdyz se k sobe pevne tiskneme a objimame se, to zas nema asi kazdy :-)))  

Dajko - dik za komentar. Ja jsem s tim papirem vychazela z toho, ze kdyz jsem v minule skolce ucitelce neco rikala, do toho uz hlidala deti, takze soustredit se na neco byl kumst, tak ona sama rikala, ze si to musi napsat, nebot uz toho ma od rodicu nadiktovano tolik, ze by to zapomnela. Takze jsem vlastne chtela zajistit, aby na nic nezapomnela :-), nechci je podcenovat, ale asi vis, jaky je rano vzdy ramus pri predavani ditete, kdyz navic rve jak pavian - to jako Anie…
To, ze se Anie bude setkavat s debaty o rodinach vim, nechci, aby se tematu kvuli ni vyhybali, ale take nechci, aby se hloupe zeptali " A co delat tvuj tatinek?" To by me zranovalo… Anie se mezi detma zatim spis chlubi, ze ma taky tatinka, ale ze je v nebicku… takze tematu se nemam sanci vyhnout, ale kdyz ucitelka rekne „tak to doma muzes ukazat tatinkovi“ a tim diteti zbytecne pripomenout, ze to teda ukazat nemuze, to se mi zda smutne…
A s curanim - to vis jen ty jako ucitelka, ze by te nenapadlo, aby se dite samo vycuralo, ja to nevim :-), takze jako svedomita matka to do seznamu holt take pripisu. Ty bys dala dite nekomu koho neznas jen s par vetami mezi dvermi kdyz bys vedela, ze bude samo ve skolce s cizimi lidmi 9 hodin???? Ucitelka pak na rodicovske schuzce i rikala, at klidne napisem papirek, co dite nerado ji, aby je zbytecne nepobizela a dite to nebralo jako nuceni, nebo jestli ma na neco alergii, takze ja myslim, ze nase ucitelka je radsi za vic instrukci nez za min :-), nebot bere sve poslani vazne - doufam, aspon takovy mam z ni pocit :-)
Jinak vzhledem k tomu, ze ANie navic ve skolce cestuje (celkem je postupne ve 3 tridach), tak si myslim, ze neco psaneho, co se pripadne muze nekam vyvesit je lepsi, nez kdyz si nekdo bude neco predavat ustne a bude si muset pamatovat info i o detech, ktere jsou v jine tride jen treba 2 hodiny… No proste ja jsem o spravnosti sveho elaboratu presvedcena :-)))  

Tak a timto jsem se unavila a vycerpala a jdu se koupat a spat. Z minule noci jsem toho s ANie moc nenaspala, takze mame co dohanet.
Ostatni - jen vitam prilezitostne maminky, je fajn, ze se ozyvate. Na Maggie jsem take myslela a i na Irinu jsem si vzpomnela, jak se asi ma…
Tak hezky vecer  

Hromix a Anie

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 10.09.07 21:34

HROMIX - len Ti chcem napísať, že aj Krištofko minule pozeral na nebo a rozprával, že by chcel ísť do nebíčka a vypytoval sa, čo tam je…  Píšem to len preto, že pre Teba určite nie je ľahké, keď Anička rozpráva, ako chce ísť za ockom do nebíčka ..... myslím, že si určite ešte neuvedomuje, čo vlastne hovorí a podľa mňa ani možno tak nesmúti za ockom - len je pre ňu veľmi zaujímavá predstava, že niekto môže byť v tom modrom nebi … Neviem, možno to berie inak, ale ja mám z toho aj tento pocit.  

A k tomu papierovému elaborátu :) - napíšem, čo sme mali uviesť my (a som fakt rada, že to škôlka žiadala sama od seba, aj keď neviem, či to niekto čítal):  
Osobné údaje o dieťati, o rodičoch (vek, povolanie), o súrodencoch (vek, počet), ako škôlkara doma voláme, či sa už stretával s deťmi a ako často, aké má záujmy, čo rád robí, čoho sa bojí, v čom vyniká, aké má najobľúbenejšie jedlo, aké má problémy v dodržiavaní hygieny, v sociálnom styku, pri jedle, pri spaní, či má astmu, alergie, ekzémy, náchylnosť k tvorbe podliatin, či sa pomočuje…  

Inak u nás doma to so školou a škôlkou zatiaľ ako-tak ide, aj keď ja mám v sebe stále vnútornú nervozitu, stále sa bojím, kde vyskočí nejaký problém… Barborka druhý deň prišla zo školy vyslovene podráždená, vyvolávala konflikty, neviem, či bola unavená… musí si ešte len hľadať miesto v kolektíve a pochopiť, o čo v škole ide a určite je to stres. Ale nesťažuje sa, občas aj nejakú kamošku pospomína, tak dúfam, že to zvláda… budeme sa musieť na ňu zase opýtať, minule o nej učiteľka povedala, že je zlatá a strašne ukecaná :). No ale predsa len mám nervy z toho, keď spomenie, že v škole čítali a že jej to veľmi nešlo, lebo ešte nepozná celú malú abecedu a že väčšina detí čítať zvládala… Alebo že mali úlohy na sčítanie a niektoré boli s dvojcifernými číslami… Mne je úplne jasné, že zatiaľ je z tých detí skôr medzi poslednými a len dúfam, že z toho nebude mať nejaké depky… A dúfam, že začínajú z ťažkými úlohami hlavne preto, aby si deti vedeli rozdeliť podľa schopností a že to nie je norma :).  

Krištofko sa celkom drží, druhý deň, keď som prišla pre neho, tak plakal, lebo ho pri vyzliekaní buchol jeden chlapček nechtiac svojou bundičkou. Ďalšie dni to ale zvládal aj pri príchode aj odchode, pri príchode mi vždy bez rozlúčky zmizol  a pri príchode sa na mňa radostne vrhol :). Ale neviem prečo, aj tak tam vždy idem s napätím, či bude spokojný. Učiteľka ho chválila, že sa krásne zapája do aktivít, aj mi to viackrát zopakovala, tak neviem, asi je to pri čerstvo  nastúpených deťoch výnimka… :). A že nádherne kreslí - vykladala mi, ako kreslil vysokozdvižný vozík aj s detailami a postavou vo vnútri… Ešte ma trochu trápilo, že ten chlapček, čo Krištofka buchol, dostal z Krištofkovho plaču menší šok a hoci bol predtým v škôlke spokojný, toto v ňom spustilo plač a niekoľko dní len plače a plače..... Normálne mi ho bolo ľúto, ako smutne a so strachom pozeral na Krištofka - nevedela som, koho ľutovať viac. Inak minulý týždeň boli deti perfektné, skoro nikto neplakal, ale teraz po víkende to bola katastrofa, srdcervúce scény… Veľmi som sa bála, čo na to Krištofko, či ho nestrhnú… Dnes ráno sa mu ani veľmi nechcelo ísť, chcel sa doma hrať, ale keď som na obed preňho prišla, tak som ho nevedela dostať zo šatne, musel mi poukazovať svoj výkres, potom sme pozerali knižky… Som zvedavá, kedy sa konečne dostanem do kľudu a budem mať pocit že to fakt zvládne.....  

Včera sme boli na jednej akcii pre deti, decká sa povozili na lodičkách (Krištofko musel veslovať malým veslom - tak že búchal manžela po hlave :-)), poobzerali výcvik psov, púsťanie lietadielka na diaľkové ovládanie, pozapájali sa do súťaží, za ktoré dostali žetóny (za to si mohli „kúpiť“ hračky), najedli sa gulášu… bolo to fajn :).  

Zajtra ma čaká v škole rodičko, tak som zvedavá, čo sa dozviem. Barborka tento týždeň spí u našich, manžel je preč, tak ju nemá kto voziť do školy a od našich to je bližšie. Budeme ju chodiť navštevovať :).  

Rozeta

 
Gabika  11.09.07 14:44

Ahoj,

tak u nás to vyzerá, že sa konečne zlepší počasie, aj keď ráno ešte pršalo. Dokonca sme pred týždňom museli začať kúriť.

Radko včera znovu začal chodiť do Sokola, tentokrát sme ho už ale prihlásili na cvičenie, kde rodičia nezostávajú, pre istotu ani na pozeranie. Mala som trochu obavu, či tam bude chcieť chodiť, doma nás presviedčal, aby sme tam cvičili s ním, takže ho tam pre istotu išiel zaviezť manžel. Radko bol ale úplne v pohode, vrátil sa nadšený, vraj si tam krásne zabehal. :-) A chce tam znovu ísť.

V nedeľu sme boli na zámku Loučeň (severne od Nymburku) a majú tam v parku pri zámku 10 bludísk a labyrintov. Úplne úžasné, doporučujem ako výlet, ešte než sa úplne ochladí. (vstupné 80kč pre dospelého) Najviac sa mi rátalo, keď Radko začal lámať suché vetvičky a hádzať na cestu, aby "sme sa nestratili..” :-)

Cibulka - ten porod ti teda nezávidím! To si si teda vytrpela. Našťastie ja som to mala opačne, prvý porod dlhý a bolestivý a druhý šup-šup. Tak nech ti detičky robia len radosť! Ozaj, čo Šimonko, už mu došlo, že nie je sám?

Schamka - tak už len mesiac? To utečie ako voda! (Aj keď chrbátu sa to zdá ako nekonečno, však? :-)) S tou taškou do porodnice som sa musela zasmiať, ja som rodila o skoro 4 týždne skor, a narýchlo ju balil manžel, kým som sa ja za maminej pomoci teperila z vane :-) Ešteže je porodnica blízko, neviem, ako by to inak dopadlo… A prečo sa vlastne nechystáš rodiť doma? (Možno to tu zaznelo, ale prehliadla som to…) Sranda, ako pri prvom má človek všetko nachystané pomaly v polovici tehotenstva, a pri druhom už to len tak rýchlo vletku…

Hromix - ako to pokračuje s Aničkiným spánkom a plienkou v školke? Ozaj, keď si bola u nás, spomínala si, že si kúpiš na chleba tú chlebáreň, či ako sa to volá… Už ju máš? Ako si spokojná?

Majte sa krásne.

Gabika, Radko a Martinko

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 11.09.07 18:26

Ahoj Gabiko.
Ohledne chlebniku jsem ti chtela napsat tento tyden, nebot mi prisel az koncem srpna, tak abych dokazala co nejobjektivneji zhodnotit. Je to tedy tupperware, je bez prkynka (asi i proto levnejsi) a je celkem OK. Sice housky i chleba ztrati tu „krupavost a krehkost“ kurky, ale jinak napr. chleba chutna opravdu cerstve (u rohliku jsem to tolik nevysledovala). Takze jsem spokojena. Rozhodne me uklidnuje, ze se tam asi nebudou tolik sirit plisne (ktere nejdou videt) jako v obycejnem sacku. Ale napr. jsem ted videla v letaku (Globus nebo Kaufland, mozna jinde), ze prodavaji chlebnik, kde jde vypustit vzduch a je tam vakuum a ze je pry pecivo take jak cerstve, v akci to bylo neco kolem 1100Kc. Je to pry novinka, tak by to mozna take stalo za vyzkouseni. Ja jsem ale take spokojena :-)  

Tak pa, vecer kdyztak vic.  

Hromix a Anie

 
Karkule
Kecalka 332 příspěvků 12.09.07 09:55

Ahoj holky,  

Ještě nemám dočteno,jen jsem Vám chtěla napsat,že jsme včera byli na tříleté prohlídce.Marťa byl naprosto vzornej.Nechal se zvážit,změřit,i tlak,p­ak řekl barvy,četl střídavě jedním a druhým očičkem obrázky,a taky jsme zkoušeli jedno a druhé ucho,jestli dobře slyší.Sestřička z něj byla vedle,jak to všechno umí a prý už tam dlouho neměli takhle vzorný dítě.No a pak jsme šli k doktorce a tam už to tak pozitivní nebylo.Nejdřív ho teda pěkně poslechla,a pak ho prohmatala a nakonec pindík,a tam už jsem věděla,že bude zle.No samozřejmě mu to nejde přetáhnout a tak nás poslala na chirurgii do Pardubic.GABIKO - Vy jste taky byli na chirurgii ?  A pak taky,že má plochý nohy a špatně je dává,tak máme jít k ortopedoj a pak taky,že má v krku uzlinku,tak že máme přijít na krev.Dneska vyjímečně vstával brzy - ve tři čtvrtě na sedm,včera v deset -tak jsme na tu krev šli radši hned.Opět byl vzornej,v pohodě mu ji nabrali,dostal letadýlko a šli jsme domů.Teď leží u televize a kouká na Teletubbies ( Hromix moc se ujali ),a počítám,že brzy usne.Ještě míry jsem zapomněla - 99 cm a 13,5 kg.  

Odpoledne jede Martin na kontrolu do nemocnice do Pardubic,tak jedu s ním,podívat se na miminka.Moc se na ně těším,i když to taky není všechno v pohodě.Klučina je pořád ještě v inkubátoru a teď ještě dostal žloutenku,vůbec je nekojí,prý jí to nejde,tak se těší domů,až jim strčí flašku.V porodnici jí to nedovolí.A to při tom mlíko má a odstříkává ho.Tak tohle můj rozum nebere a nevím,jak to zvládnu.Vím,že mi do toho v podstatě nic není,ale podle mě se mají mimina kojit a všechno ostatní by mělo jít stranou.Budu se muset hodně ovládat.  

Tak zatím,večer ještě napíšu.Martin jde do hospody na fotbal,tak budu mít čas.  

VLAĎKA a MARŤA

 
Gabika  12.09.07 15:22

Ahoj,

tak Radko dnes dopoludnia bol prvýkrát v školke, bolo tam okrem neho 6 dievčat :-) Takže si tam može vyberať :-) (Už nám predsa začína obdobie školkových lások, či nie? :-))) Radko bol vraj úplne v pohode - poznal to tam, aj tety. Chválili si ho, že je pohodár, a že je trpezlivý.

Ja som medzitým šla s Martinkom na cvičenie pre miminká do Sokola, ale nedopadlo to vobec dobre. Po úvodných inštrukciách sa začali spievať riekanky a to sa tak rozplakal, že sme museli ísť z telocvične von. V polovici hodiny sa postavila dráha (kruhy, lavičky, kĺzačka, tunel,…), a už sa nespievalo, tak sme šli dnu, ale držal sa ma ako kliešť a nič nechcel skúsiť. Tak neviem. Podozrievam ho, že mu vadí ten spev. Hudbu z rádia má rád, tancuje na ňu, ale keď mu začnem spievať ja, (a to naozaj nespievam zle… :-)) začne volať "Nie! Nie!” a je mu do plaču. Ale keď spieva Radko (a ten si teda s melódiou starosti nerobí :-D), to je v poriadku a nadšene sa hýbe do rytmu. Nechápem…

Vlaďka - škoda, že som nevedela dopredu, že si v Pardubiciach! No, snáď nabudúce… Radko na chirurgii bol, ja som tam ale nemala odvahu ísť, pretože jednak by som nezniesla, keby od bolesti plakal, a jednak manžel je viac "od rány”, takže keby mu tam robili nejaké neprávosti, nemá problém tam sestru aj lekárkou uzemniť. No, výsledok bol ale taký (boli sme tam tuším zhruba pred rokom), že mu to tam peánom nasilu roztiahli, a to nemalo takmer žiaden účinok - v tej dobe sa mu v predkožke pri preťahovaní urobila dierka asi na 3-4mm, čiže o pretiahnutí sa nedá veľmi hovoriť. Bolo prikázané pravidelne preťahovať. Potom ale vyšiel na rodine článok: http://www.rodina.cz/clanek5274.htm , a po prečítení som sa rozhodla s pindíkom proste nič nerobiť. Čúral v pohode, takže len pravidelná hygiena, inak nič. Teraz mu asi raz za dva - tri mesiace po kúpaní skúsim, ako to vyzerá, a skutočne sa mu to okolo 3. roku začalo samé uvoľňovať, konečne je vidieť žaluď, a čiastočne to ide pretiahnuť, v žiadnom prípade nerobím nič nasilu, len aby som videla, ako je to už uvoľnené. Čo sa týka samotnej návštevy na chirurgii, manžel vravel, že tie ženské tam sú dosť necitlivé, že sú zvyknuté dieťa schytiť, primačknuť, aby sa ani nepohlo, "znásilniť” peánom a nashle. Bol z nich dosť vytočený. S odstupom času to hodnotím ako úplne zbytočný zážitok. Takže ak nemáte zdravotné problémy, iba má pediatrička pocit, že už by mu to malo ísť pretiahnuť, tak by som tam na tvojom mieste nešla.
Inak s tými nekojenými dvojčatami chápem, ako ti je. Mám na to podobný názor, aj ja som sa bohužiaľ vo svojom okolí stretla s názorom, že je jednoduchšie strčiť fľašku, než kojiť…

Majte sa všetci krásne!

Gabika a chlapci

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 12.09.07 16:56

Ahojte,
Risa je s Betkou v plavani, tak mam chvili. Uz se mi pece v troube kolac a v pekarne se dela testo na housky, tak mam skoro odpracovano :-) Jinak jsme si teda dneska udelali fakt dovolenka den - Risa spal cele dopoledne a ja pak 2 hodky odpo, no uzasne, holt pristi tyden uz zadna dovolena :-(
Betka za mnou dneska bezela ze skolky a volala, ze se nepocurala a byla desne stastna :-) Ja se ji na to nikdy neptam, poznam to podle kalhotek na vyprani, ale dneska mi pripadalo, ze z toho mela fakt radost a ze uz to asi bude bore, tak tukam, aby bylo.
Ja se vcera dozvedela, ze kamaradku (taky ma male dite) podvadi manzel, tak jsem z toho dost spatna :-( No uvidim, snad to nejak vyresi.  

VLADKA -  s tim kojenim te chapu, na druhou stranu vim, ze kamaradka opravdu kojit nemohla, ze sice odstrikavala, ale moc toho nebylo a vytrpela si fakt hodne, ale ona teda kojit chtela :-( No s tim nic nenadelas, tak pak napis, jak vypadaji :-) Jo a Betka byla taky hodne mala a taky mela zloutenku, tak snad to bude OK  

GABIKA - moc diky za odkaz na ten clanek, ja od te doby, co vim, ze budem mit kluka, resim podobne veci, ktere driv s Betkou nebyly :-) a ten clanek me fakt nadchnul, tak doufam, ze pak budu chopna odolavat vsem doktorum :-) A u Vas je veskolce fakt jen 7 deti??? U nas teda plna trida :-)  

DAJKA - no ja jsem si nejak myslela, ze na dve ucitelky staci 20 deti, nevim proc, tak proto mi prislo tech 25 divnych. I tak mi to pripada dost, nastesti se tam snad nikdy nesejdou uplne vsichni :-) No a s tim pocuravanim, ta jedna ucitelka je naprosto v pohode a ta druha, to je reditelka a tak prave na tridnich schuzkach rikala, rikala, ze s plinkama teda urcite ani na spani a tak nejak jsem z toho pochopila, ze by to mohl byt problem, tak ted je to snad OK.  

Mejte se krasne, jdu pect housky
Kacica + Betynka + Bertik

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 12.09.07 21:19

Ahojky!  

Tak se přidávám s dalšími školkovými zážitky!   Tak my jsme šli dneska do školky s brekem!!!!   

Objímal mne ve dveřích a tak plakal, že mi srdce krvácelo!  Samozřejmě, jak říkaly učitelky, jak jsem odešla, tak za chvilku přestal. Ale asi mu přišlo líto, že jdeme s Editkou zpátky domů a on nemůže. Ve školce si prý vykládali o kamarádech, a podle Danečka je jeho nejlepší kamarád maminka a tatínek  (to zahřeje, ale asi už to nemud mít delšího trvání, už se nám ti prcci osamostatňují! ) Vykládala mi o tom paní učitelka odpoledne, a byla z toho načisto taky naměkko.    

Já mám teď na děti extrémně málo času (chodím na ty masáže), včera jsem odcházela v 6,30 do práce a vrátila se v 19,00 - pak jsou z toho holt děcka rozhozený. Mne teda rozhodil šéf, který mi včera jen tak mezi řečí oznámil, že si představuje, že začnou hned chodit 2 dny do práce, ne jen jeden jak bylo ještě před měsícem v plánu! Ti chlapi taky mají všechno jednoduchý. A to ještě jeden den učím - takže to už znamená 3 dny v týdnu práce - ach jo! Jenže, když to odmítnu, tak si na mé místo najdou někkoho jiného, a pak se už nebudu mít kam vrátit.
Jo a některé dny o teď provozujeme tak, že vyzvednu malého ze školky, po:,–(ím obě děti do auta, jedu do Brna k manželovi do podniku, tam si přehodíme děti nebo přímo auta, a já jedu na masáž, a on s dětma zpátky domů. Prostě blázinec.
Jinak Editka je už naprosto zlaté dítě. Jakk začala lézt, přestala plakat, a hrozně moc se zabaví sama. I prakticky hodinu vydrží lozit po obýváků a kuchyni a stačí ji pár hraček, nebo krámuje v tříděném odpadu ( ten je nejoblíbenější). I v plavání je jedna z nejšikovnější a nejhodnější - jako by mi mého uplakánka vyměnili. Doufám, že jí to vydrží.    

Tak všecny zdravím, a vítám rady, jak bojovat se školkovou krití!  

Petra + Dany 3r., a Editka 8 měsíců  

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 12.09.07 22:11

Ahoj Petit.
Jak bojovat? Ha haha… Anie mi vcera pri mem odchodu ze skolky vesele mavala… ale kdyz v pondeli nebyla ve skolce jeste jeji ucitelka (mela zpozdeni), tak to ANie obrecela. Anie se fakt fixovala a zamilovala si tu svou ucitelku a je tam s ni stastna… Takze ma rada, taktne naznac ucitelce, at se kouka snazit se Danymu zalibit :-)))))). Ale vazne, myslim na vas a snad to brzy prejde.
Minule jsem se te uz chtela zeptat, jake leceni mas s nohama? Co mas za problem? Nejak jsem to nepostrehla nebo zapomnela… Ale ze to vyzaduje tak intenzivni lecbu? Nezavidim… ale jak vidno, mate skveleho tatku a ten pomaha jak muze… tak si jeste gratuluj :-))) Hihi, to jsem ti to zanalyzovala, co? :)  

Gabiko - jeste jak ses ptala, Anie ma pocuravani pri spani ted 50 na 50, tak to zatim neresim… Ted posledni dva dny dobry, ale uvidim… Mam pocit, ze cim min od ni neco ocekavam, tim vic je to v pohode. Tak ja to nechavam byt. Jen ted jak ji zase vyzvedla mamka nebo rano pred odchodem do skolky, tak se ji porad pta jestli se pocurala a porad ji nuti o tom premyslet a chodit na zachod… no comment.  

No, jdu si dat horkou vanu :-)  

Paaa  

Hromix a Anie

 
Karkule
Kecalka 332 příspěvků 12.09.07 23:41

Ahoj ještě jednou.  

Tak prvně Vám musím říct o miminku.Viděla jsem jen holčičku,protože malej je ještě v inkubátoru.No ,je roztomilá,taková vánočka.Má černý vlásky až na krk a celou dobu jsem si ji chovala.Nádhera.Ale přeci jenom,není to moje dítě a tak jsem měla větší respekt.Mamina vypadala taky dobře.No a s tím kojetím,je to spíš tak,že je bezradná,nikdo jí nepomohl,neřekl,jak to má dělat.Jen ji nutili po třech hodinách odstříkat mlíko a dávat stříkačkou.No nechápu.Tak jsem jí řekla,ať to zkouší pořád a hlavně,když má mimino hlad a ne,jak se to hodí sestrám.Dala jsem Zuzance dudlík a tahala ho dost pevně,tak si myslím,že by to jít mohlo.Ono to nějak dopadne,hlavně,že má mlíka dost.  

GABIKO -mě už víckrát napadlo,že bychom se mohly někde sejít,Martin jezdí přes Pardubky  každou chvíli.No a co se týče pindíku,moc děkuju.Ten článek jsem myslím už vloni četla a jsem rozhodnutá nedělat nic násilím.Marťa má tak 2 mm dírku,ale čůrat mu jde normálně,nic ho nebolí.Naopak.Tuhle ráno ležel v posteli a povídá " mami podívej se ,pindík vyrost  ".Tak koukám,opravdu v pyžamku mu trčí stan.A Marťa zase  " nemůžu spát,když vyrost ".Přišlo mi k smíchu,jaký má 3 letý kluk starosti,ale tak si myslím,že kdyby nebylo něco v pořádku,tak by mu tohle nešlo.Jo a taky,když mu "stojí ",tak má dírku asi 4 mm,takže větší ,než normálně.  

Tak,  to  byla naše pindíková story.  

CIBULKO - opravdu sis užila,jen nevím,proč si nemohla chodit.Mně naopak hodně pomohlo,že jsem pořád chodila,určitě se mi to tím zrychlilo.No a jsi jasným příkladem toho,že si můžeš plánovat,co chceš a stejně je nakonec všechno jinak.  

KAČICO - po břišních mě fakt bolelo celý tělo.Je to asi jinej pohyb a já mám ty záda v bídným stavu a tak jsem pak cítila každý sval.Hlavně na krku a mezi lopatkama.Normálně mi tam křupalo.Doufám,že se to časem spraví.Zítra jdu podruhý,tak pak dám vědět.Jo a ta učitelka má svoji taneční školu.Jmenuje se AMOR.  

Tak se mějte.Zatím čau.VLAĎKA a MARŤA

 
Gabika  13.09.07 00:23

Ahoj,

pošlem ti na SZ moj mobil (ale asi ho už máš), tak keď pojdeš cez najbližšie do Pardubíc, daj dopredu vedieť. :-)

Gabika

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 14.09.07 10:12

Ahoj holky!

 

Zdravím po delší době. Co u nás nového?
Tříletá prohlídka: 104 cm, 17 kg. Paní doktorka říkala, že ta moje holčička je prý horší než 2 kluci, tak jsem jí řekla, že je sice živá (lezla jí tam po lehátku, otvírala pusu na špachtli sama od sebe, recitovala básničky, dělala jako by tam byla jako doma..a to jsme nebyli nemocní a tudiž u dr.asi rok), ale že je jinak vcelku poslušná.
Jinak jsem začala chodit dopo pracovat - do firmy, kde jsem dělala před mateřskou - chtěli mě zpátky (jak úžasné!!), tak jsem jim řekla, že jen když budu zatím dělat jen na půl úvazku, nevrátím se na pozici, z které jsem odešla (ale na vyšší) a nechám si klienty, které mám. Tak řekli, že klidně - tak proč bych nešla, že? Takže ráno vodí Zuzku do školky Jarda a o půl jedné ji vyzvedávám já. Vzhledem k tomu, že do školky už chodila a má tam svého kamaráda Ríšu, tak je úplně v pohodě, strašně se těší a po odpoledním spaní doma se ptá, jestli jdeme zase do školky:o))))
Takže teď píšu z práce, protože nemám nainstalované programy, které k práci potřebuju, v podstatě se zde celkem nudím:o))), kafíčko mám,  noviny přečtený… Tak jsem si řekla, že se vám ozvu. Přitom kdybych byla doma, tam bych měla co dělat, takže musím zas po večerech .
Jinak jsem přemýšlela o Svratce, ale stále je zavřená, takže je to zatím pasé.
Prázdniny proběhli krásně - furt jsme byli někde po chatách, dovolených. Koncem srpna jsme byli na dovolené v Bulharsku - super pro děti. Škoda, jen že byla Zuzka po roce a půl nemocná a zrovna na dovče - naštěstí jen 3 dny, pak už to šlo. Cestovka měla dokonce i v provozu školku s programem např. malování triček, hrníčku, diskotéku, krásný průlezky, bazén, soutěže apod. Takže si Zuzka malovala jedno dopoledne hrníček, večer šli na diskotéku - fakt to bylo super pro děti.

 

Holky z Brna - kdy by se vám tak hodily ty srazíky? Minule jsme byli odpo po školce - je pravda, že Zuzka nespala, tak pak byla večer vyřízená už o šesti. Nechala bych to na pondělí, buď teda už cca v jednu, nebo až nějak po spaní - kolem třetí půl čtvrté. Budete chtít chodit?

 

Hromix - myslím, na tebe s tou prací. Super, že se Aničce začalo ve školce líbit. Určitě máš lepší pocit, když je v pohodě, že se nenervuješ, jestli náhodou nepláče.

 

Zuzka - pravda, uznávám, že to Míša s tou pipinou přehnala a na svůj názor má právo každý (teď samo nemyslím tu urážku). Zkus se na to povznést a vrať se. Chyběla bys tu.

 

Tak se mějte hezky. Myslím na vás, i když nepíšu.

 

Milena a Zuzka

  
 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 14.09.07 13:55

Ahojte,
tak dneska odpo jdeme na UZV ve 20tt a ze znamosti zrejme zkoukneme i 3D, tak jsem zvedava. Betka pujde s nama, bude tam i babicka (chodi se k tomu Dr. ucit UZV). No jsem zvedava, jestli to bude nejak komentovat (teda Betka, ne babicka :-)
Risa ma dneska posledni den dovolene, tak se nam aspon udelalo pekne, Betka je ze skolky porad spokojena, tak z toho mam dobry pocit, porad ji zrejme nedoslo, ze to je naporad :-)
Teda dneska jsem ve skolce koukala na jidelnicek na pristi tyden a kdyz jsem videla chleba s trenou nivou, jsem docela rada, ze Betka ty pomazanky neji.  

PETRA - to me mrzi, ze Danecek do skolky nechce, ale snad se to zlomi, taky myslim, ze az prezijete to zari, bude to lepsi. S tou praci, to je teda sila, nebudes prece jen zkouset radeji tu praxi praktika?
Vcera jsem byli poprve v nove anglictine, nakonec budeme chodit na Helen Doron, ale na Lesnou a bylo to celkem fajn, ta ucitelka mi sedla vic nez v Liskovci. Tu druhou jazykovku jsme nakonec nevzali z toho duvodu, ze to je 2× tydne a to by na me s miminem pak bylo jeste s plavanim moc. Taky jsem zjistila, ze Betka chodi do skolky primo do tridy s dcerou te ucitelky :-)  

MILCA - tak to je fajn, ze ses v praci, apson budes psat casteji :-)) Ja jsem v PO nemohla, Risa byl doma, ale jinak bych to nechala na to pondeli a Betka nespi, takze radeji od te 1, pak uz by to bylo moc pozde a Betka by byla asi unavena a protivna. Jdete zase pristi tyden? Tesim se na fotky z dovolene :-)  

CIBULKA - chtela jsem se Te zeptat, kdy jsi dostala tu poukazku od OZP, me porad nic neprislo, tak nevim, jestli tam mam volat, nebo to chodi az v druhe pulce tehu.  

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 14.09.07 14:48

Tak si užijte UTZ. Ta moje švagrová bude mít taky chlapečka:o))
Jinak v pondělí snad budu moct, jen v 15.30 mám nějakou schůzku, tak budu muset vypadnout dřív, příp. bych si odskočila bez Zuzky. Uvidíme kdo bude. V tu jednu by to celkem šlo, když Zuzka nepůjde spát, tak se nic nestane, blbý je, jestli bude moct Peťa - v září ještě asi ne a hlavně jsem nepostřehla, jestli chodí Daneček jen na dopo, nebo na celý den. Zuzce to asi moc vyhovovat nebude, protože Ondra bude bývat určitě ve školce dýl - no uvidíme, kdyžtak by se to dalo střídat jednou v jednu jednou ve tři:o)))) Tak to necháme v to pondělí na tu jednu?
Jo a hodila jsem do galerky par fotek, tak mrkni.
Tschus M.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 14.09.07 21:44

Ahoj holky.
Tak mam tezkou nestihacku, stres a mam toho plny kecky. Ted jsem v rychlosti jukla na fotky do galerky, je to uzasny, ze porad davate fotky, nase deticky jsou proste uzasny -  i kdyz nestiham jednotlive komentovat… ale je fakt krasny si prohlizet, jak deticky rostou :-))). Jen mi poradte, kdo je ta mala blondata holcicka???  

Ja si tentokrat vzala nejakou praci na vikend domu, tak je mi z toho smutno - ze zitra si bere tedy ANie segra, abych mohla pracovat. Neni to ani tak o tom, ze bych toho mela v praci tolik, ale mam jiste terminy a jeste neodhadnu rychlost sve prace (neco mi fakt trva), tak se bojim, aby nebyl prusvih, kdybych to nestihla. Takze radeji at je to driv a ja nejsem tolik pod tlakem… Ale mrzi me to kvuli Anie. Dnes kdyz jsem ji mela masirovat, tak chtela, aby ji masirovala babicka… :-(. Tak zarlim, nebot jsem to brala jako jen nas ritual… celkove chce Anie porad k babicce, prijde mi to lito, ale na druhou stranu nemam silu to resit ani v myslenkach, proste nemam kdy… uz se tesim, az se jeste vic zapracuju a zajedu v nasem rezimu, jsem porad jen unavena a unavena… ach jo… Ale prace je fajn.  

Dnes jsem se ve skolce zminila, ze jim dam po vyplate nejaky sponzorsky dar :-), kdyz tam dcerka travi tolik casu, tak at si to tam uzije, tak mely ucitelky tak velkou a fakt uprimnou radost, ze se tesim na prvni vyplatu hlavne kvuli tomu :-). Prijde mi skoro trapne pri svem vydelku platit skolku jen 500… Navic, trida ANie je nove zrizena, tak je tam malo hracek - vicemene „ukradenych“ z ostatnich trid…  

No, holky, jde se makat. V nedeli mame rodinnou oslavu, ani nevim jak si to uziju. V myslenkach jsem porad jinde.  

Mejte se krasne  

Hromix a ANie

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 14.09.07 22:04

Ahoj,  

zas epo dlouhé době něco od nás… Nestíhala jsem tu smršť komentářů v minulém deníčku, ale snad jsem dočetla všechno.
Byli jsme 14dnů v srpnu na statku, střecha pořád ještě není úplně hotová, byl tam nějaký problém s padající zdí, tak se to muselo opravit. Lukáš si tam celkem dost mákne… ta nová část je tady http://rodina.cz/…um/photo.ASP?…

Pak jel Lukáš na týden do Holandska, potom jsem měla já týdenní kurs metod vědecké práce (Anežku hlídali na střídačku tchýně a Lukáš a Jáchym byl s mojí sestrou a vždy za mnou po obědě přijeli na kojení) a v září mi začala zase práce, chodím jen na jedno dopoledne, ale stačí to:-) Zatím hlídal Lukáš, ale budeme se už teď po víkendu střídat se švagrovou. Dvakrát týdně plavání a týden je pryč dřív, než se otočím:-(  

Jáchym je pořád zlaté dítě, bezvadně jí, kromě brokolice mu zatím chutnalo snad všechno (preferuje doma vařené), jen noci jsou zlé. Budí se hrozně často s pláčem, někdy chce vstávat třeba v půl čtvrté, jindy zase do dvou nespí… Zuby má dva, tak to na ně pořád svádím, ale nevím nevím. HROMIX prosím Tě, jaká jsou homeopatika na zoubky? A v jakém ředění? Přes den moc nepláče, umí se zabavit sám nebo s Anežkou, bezvadně už leze a u všeho se staví, takže víc hlídám. Co Anežku nikdy nezajímalo jsou kytky, tak to už vyházel u tchýně několikrát hlínu z květináče (my doma žádné nemáme kvůli kočkám) a ochutnal jí a tuhle jsem ho chytla jak utrhl list z difenbachie:-((( Taky všechno hned rozmontuje včetně věcí, o kterých si myslíme, že rozebrat nejdou:-) Příjde mi, že za poslední dva měsíce moc nevyrostl ani nepřibral, tak uvidíme za měsíc v poradně. Je větší než Anežka v jeho věku, ale to není nic těžkého…  

Anežka měla v srpnu narozeniny, moc se těšila a hrozně chtěla čokoládový dort (který jsem moc nechtěla já), ale pak jsem to vyřešila k spokojenosti nás obou. Zkusím dát fotku do galerky. Dětskou oslavu jsme bohužel neměli, protože známé děti byly všechny na prázdninách. Na tříleté prohlídce celkem spolupracovala, nechala se zvážit i všechno změřit, oči nám nekontrolují (chodíme na oční kvůli mojí i Lukášově vadě) a pak se hodně ptala dr. mě, co už umí. Anežka jí potom řekla, že už není batole, ale předškolák (je na to hrozně hrdá), tak pak už se neptala na nic:-))) Ale jsme tam teď celkem často kvůli poradnám Jáchymka. Má tedy 90cm a 13kg (KAČICO, to je stejně jako Bětka, ne? jen my jsme dostaly pochvalu, že je pěkně baculatá:-) a podle tabulek je k výšce 90cm u holek ta váha úplně akorát…)Jinak období proč máme už skoro rok, teď začala o všechno hrozně smlouvat. Nebo víš co, uděláme to takhle… A vymyslí třeba pět nesmyslných řešení:-) Taky pořád poslouchá pohádky na kazetě a potom je vypráví zpaměti, až koukám, jak si to pamatuje. A taky je u nás hit vysvětlování rčení jako třeba co znamená, že je někdo hlava děravá:-) To ji zabaví na pěkně dlouho. S Jáchymkem se milují, honí se po celém domě a oba se nahlas smějí, to je moc fajn. Snad jim to vydrží.   ŠKOLKA u nás moc málo míst, ale právě že mi přišlo lepší dát ji tam, dokud jsem doma. Abych ji mohla vyzvednout třeba první rok už po obědě, aby ráno nebyl takový stres, že musím zároveň já do práce… Snad bude volno příští rok, i když ani to není jisté. Domácí školička nám ještě trochu funguje, i když my tu teď taky každý den nejsme. Našla jsem kousek MC, kde nabízeli něco jako náhradní školku od8.30 do 11.30 každý den za 150Kč, tak jsem myslela, že by mohla jednou týdně tam, ale umřela jim učitelka a neví, jak se rozběhnou. Když jsem mluvila s paní, která to provozuje, tak jsem se nabídla, že bych ji mohla třeba pomoc, tak třeba ze mě ještě bude učitelka ve školce:-))) Jáchym by jezdil s námi!  

ZUZKO, MÍŠO, já poctivě přečetla celý ten konflikt a teky mám pocit, že ústně by se to asi takhle nevyhrotilo. Ta urážka mě naštvala, myslím, že sem nepatří. A ZUZKO, co ten podzimní víkend místo Svratky? Já se tam hrozně těšila!!!  

HROMIX a další pražandy nejdete zítra na biojarmark do Toulcova dvora? My se tam chystáme kolem poledne dorazit…  

Jinak přejeme všem školkařům a školákům ať se jim ve školkách a školách líbí i dál!  

Veronika, Anežka(3roky) a Jáchym (skoro 8měsíců)

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 14.09.07 22:07

Hm, tak vidím, že nejdete:-( Ať se co nejrychleji zajedeš a srovnáte si režim! I tak moc obdivuju, jak to zvládáš!!! Veronika

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 14.09.07 22:10

A ta bloňdatá holčička bych řekla, že je Tomášek od Terez:-)))

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 14.09.07 22:58

Verco, homeo na zuby je vic. Ale typicky lek pri zhorseni v noci je Chamomilla, redeni 12 nebo 30 CH (dle doporuceni z knizky homeo pro deti, nevim jestli je u nas 12 k dostani, mozna jen 9 a pak 15? Ja bych dala klidne 30, pak by mohla stacit jen jedna davka na noc, dalsi davka jen kdyby se probudil). Opakovat davku kazde 3 az 6 hodin se pise v knizce. Doporucuji rozdrtit mezi 2 lzickami (treba v ubrousku aby ti to nelitalo vsude, nebo v pytliku). Lek se ma podavat  nekolik dni aby mel ucinek. Takze mozna i kdyz bude zlepseni, vydrz podavat treba jeste par dni dal…
Tak pa a at je lip!!!  

Hromix

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 14.09.07 23:12

Caute!
Ja len v rychlosti, lebo uz idem zalomit do pelecha k Pavlovi…
ale kukla som do galerky… mne to pride neuveritelne, ako tie deti rastu. Pritom sa mi zda, ze Dany nijak nevyrastol. A to sme plestili dneska oci na videjko, ked mal 6 tyzdnov, ze aky bol malicky!
Tiez mi pride neuveritelne, ze niektore uz mate take velke druhe dietko ;o) Hehe, ten cas tak strasne leti!!!!!!
Hromix - moc na teba myslim. Drz sa! Urcite sa zas zabehnes do nejakeho normalneho rytmu a budes mat viac case aj na Anie.
No bezim ja… skusim sa buduci tyzden ozvat, nejako mam na tejto MD vela roboty ;o))) Asi takto - http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

A myslim na Maggie - kedy to mala mat ten cisarak? Dufam, ze je v poriadku.
Pa!
Schamka

 
misullka
Stálice 51 příspěvků 14.09.07 23:16

Ahoj při pátku,      Schamka - nic jsi nezpůsobila. Ikea - já jezdím docela často na Čerňák, vždycky po mě chtějí kartičku ZP a ptají se jest-li už mu byli tři roky. Dádovi se v koutku líbí, vždycky „plave“ v míčkách, mám pocit, že z nich celou dobu co tam je nevyleze. Mě se ale nelíbí přístup „hlídaček“. Stojí a jenom koukají a když tam teď plakala holčička, tak jí nechali, jenom si mezi sebou říkali, že   mají dost  toho randálu. Kdyby tam Dáda pokaždý nechtěl, tak by jsem ho tam radši ani nedala.  

Terez, Milena, Veronika- nechci se k tomu vracet, ale na vysvětlení: dotkl se mi způsob jakým to Zuzana napsala i když vím, že psané slovo vyzní kolikrát jinak než mluvené. Ale: myslím, že zrovna Zuzana je z těch, která si servítky nebere, tudíž předpokládám, když ona píše hodně „nahlas“ své názory, bude přijímat i názory ostatních. A správně Terez napsala, že nemáme právo soudit situaci ostatních. A už vůbec né maminek, které musejí dát dítě do předškolního zařízení a spíš chtějí mít podporu a né je kritizovat. Asi jsem měla napsat, že mám ze Zuzany pocit, že co dělá ona je to nejlepší, nejsprávnější a rozdílné názory nepřijímá. A né že je pipina. Za to se jí omlouvám. Nepříjde mi to sice sprostý, možná urážlivý, ale pro mě to v tu chvíli bylo nejvýstižnější pro danou situaci jak se chová.  

Veronika - koukala jsem na fotky z Vašeho statku, klobouk dolů, práce tam máte fůru.
Na biojarmarku  jsme byli minulý rok, teď jsme na chatě, když se udělalo hezky, ale do Toulcova dvora chodíme docela často, Dáda tam má rád prasátko Blaženku :-). A u nás je taky školička v MC, ale za 35O,– od 8.30 do 12.30, takže to mi příjde ještě u vás docela levný.  

Hromix - to je fajn, že už si Anička ve školce zvykla. A nebuď smutná, že momentálně upřednostňuje babičku. To je dobře, že mají hezký vztah. Ještě se vrátím k tomu Tvému školkovému elaborátu :-)))). Mě příjde celkem logický, že když je Anička ve školce takovou dobu a střídá učitelky, tak že jsi to hodila na papír.   

A před chvílí jsem vytáhla koláč z trouby, recept mám od kamarádky, pekla jsem ho poprvé a překvapil mi, že je rychlej a dobrej, tak se s váma o něj podělím:
2 celá vejce a 1 hrnek cukru (dala jsem hnědý) vyšlehat do pěny
přidat rozmixovaný ananas bez šťávy (z 1 plechovky)
2 hrnky polohrubé mouky
2 lžičky jedlé sody
1 hrnek mletých ořechů nebo slunečnicových semínek
dle potřeby trochu štávy z ananasu
vylít na vymazaný a vysypaný plech nebo pečící papír
Krém: 2 pomazánková másla smíchat s půl hrnkem cukr moučka, jednou lžící pudink. prášku a 1 vanilk. cukr. Já jsem místo po­mazánkovýho másla dala tvaroh a zakysanou smetanu a moučkový cukr jsem tam nedala, protože těsto samo o sobě se mi zdálo dost sladký.  

Včera jsme měli ve školce schůzky, docela mi překvapilo kolik je tam dětí, co jejich maminky nedělají a přesto je do školky vzaly. Mě vyloženě řekly při zápisu, že mají přeplněno a že není jisté, že mi ho vezmou i když chodím do práce. Příjde mi to dost nefér, vůči maminkám, které tu školku opravdu potřebují. No nevím. Dáda ráno trochu protestuje, že do školky nepůjde, ale je to divadlo, jakmile tam příjdeme, ani mi neřekne ahoj a letí si hrát. Akorát když přijdeme ze školky, tak je jak urvanej ze řetězu. A začal odmlouvat, na všechno říká ne, nepůjdu, nechci a pořád se o všem dohadujeme, což před školkou taky, ale o hodně míň. Teď je to s ním fakt o nervy, jak je umíněnej, Nevím, jest-li si kompenzuje to, že ve školce musí poslouchat. A taky se dvakrát počůral, ale to tak, že se vztekal, že si musí sundat kalhoty sám a nestihnul to. Tak to snad bude jenom přechodnej stav, aspoň doufám, protože za to odpoledne jsem z něho tak vyšťavená, že večer padám doslova na hubu.  

Hezký víkend přeje Míša a Dáda

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 15.09.07 20:02

Ahoj holky.
Tak jsem si uvedomila, ze jsem se nepochlubila s uzasnou veci. Anie umi uz asi 10 dni rikat krasne R. Teda, pouziva to jen asi v 80% slov, ale zni tak krasne, kdyz zpiva „Travicka zelena“, nebo kdyz me k necemu premlouva a rika „Prosiiiim“ :-).  

Jinak jsem tedy dnes pracovala co to slo, takze jsem s tim domacim ukolem pohla :-), hned jsem klidnejsi, tak snad si muzu dat do konce vikendu pauzu. Zitra mame rodinnou oslavu narozenin Anie, tak dnes jeste poklidim, rano rychle vyluxuju a zadne velke pripravy. Jako obcerstveni se mi osvedcilo udelat jednohubky s tunakovou pomazankou, bude dort a pak se jde na spolecny obed - takze to zas tolik prace neda :-)
Zagy - koukala jsem na vas statek, teda to si date… a uz se tesim na fotky hotoveho :-)))
Toz mejte se krasne.  

Hromix

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 16.09.07 10:19

Ahojte,
Risa jel na kole s Betkou poustet draka. Me se bohuzel vratily nevolnosti, sice to neni tak zle jako na zacatku, ale dobre mi teda neni :-( Tak doma tridim Betcino obleceni, co uz je male a co jeste ne. Taky jsme rano zkouseli zimni veci - bundy, boty a kombinezy a docela jsem se divila, ze ji jeste jsou boty. No vidim to tak na pul zimy, pak stejne budeme muset koupit nove.
Taky maji od pristi stredy v Tchibu veci pro deti a je tam super kombineza (zvlast pro kluky  a pro holky), ktera se da nosit jako kalhoty a bunda zvlast a pak se da zapnout dohromady. To me docela nadchlo, hlavne kvuli zimnimu curani. Sice teda stoji 900, ale asi to bude vanocni darek od nejake babicky. No uvidime, jak ji bude sedet.
Taky pomalu zacinam mit myslenky na obleceni pro Bertika, ale kamaradky, od kterych mam slibene „zbytky“ je budou mit volne az tak v listiopadu, takze to zatim stejne nema vyznam. No a dovezli jsme pujcenou postylku se sundavaci bocni stenou a betka porad chodi kolem ni a rika, ze az se narodi Bertik, tak ji slozime :-)  

Konecne jsem si taky zapamatovala nejakou jeji hlasku. V patek jsem byli na tom UZV a Dr. mluvil i o ulozeni placenty. Betka si zapamatovala buhvi proc zrovna toto slovo a vcera porad mluvila, ze musi nachystat panenkam placentu atd.. No a vrchol byl vecer, kdyz jsme se trosku dohadovaly, jestli se bude uklizet nebo ne a Betka pak prohlasila, ze bude uklizet, az ji koupim 4 placenty :-)))  

Jo a ona R taky obcas rika, ale ne vzdycky a nekdy to uz fakt rika moc pekne, jen si na tyto veci zvpoenu, az kdyz to napise nekdo jiny :-(  

ZAGY - teda ten statek je super, ale to si teda jeste maknete a kde ty Novosedly aspon priblizne lezi? Jo Betka mela presne stejne miry na prohlidce :-)  

HROMIX - taky mam radsi, kdyz vim, ze tu praci zvladnu, taky bych si ji mozna vzala domu, tak snad to bylo ted naposledy, hlavne to neodevzdavej driv, nez mas, jinak ti priste pridaji :-)  

MISA - tak Betka je ze skolky taky zvycky silene rozjivena a akcni, mam pocit, ze to bohuzel nezmizi :-( Bohuzel uz odpo nespi a myslim, ze ted by to potrebovala.  

SCHAMKA - ja uz ti taaak zavidim, ze uz se ti to blizi, doufam, ze nove oblecky pribudou do galerky :-)  

Mejte se krasne, musim jeste dodelat to Betcino obleceni, nez se vrati, jinak to tady roztaha po celem byte.
Kacica + Betynka + Bertik  

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 16.09.07 21:05

AHoj holky.
Tak alespon dnesni odpoledne po oslave jsem si s Anie uzila  :-). Jsem za to tak rada, konecne spolu a v pohode. Cely stres s praci a pripravami na oslavu odeznel a ja byla konecne v pohode :-). Orientacni svetylko s medvidkem PU melo velky uspech, ANie se dusovala, ze tedy v noci bude chodit curat :-)). Jen jsem teda zapomnela dat nabit kameru, tak mame zaznamenano jen asi 5 minut. A take Anie kupodivu tentokrat nechtela sfoukavat svicky ( a to se na to tak tesila), proste byla z mnozstvi lidi nejaka zarazena :-).
Take jsem zaznamenala, ze Anie to s tim R prehani :-). Zacala ho totiz hodne pouzivat ve slovech, kde nema byt, proste vsude mistlo L rika R. Takze Ovradac (ovladac), vrasky (vlasky), na dalsi si ted honem nevzpomenu :-). Tak snad casem rozezna, kam jake pismenko patri. I tak rika nektera slova spatne, treba popelarum rika KOPELARI :). I kdyz jsem ji to nekolikrat vyslovila dobre, tak to ma uz proste takto asi zazite :-). Nebo misto samolepky rika SAMOLETKY. :-)))  

Ja si ted uz jenom sbalim veci na zitrek a mazu do postele. Ani se mi nechce verit, ze mam zas pred sebou tyden prace… Ja si snad musim najit nejakyho miliardare :-) a pak se venovat jen treba charite :-). To by me bavilo :-)))  

Toz, mejte se krasne  

Hromix a ANie

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 17.09.07 08:35

Ahoj Hromix,
muzes mi rposim napsat, kde jsi kupovala to orientacni svetylko? Predpokladam, ze to je takove to, kdyz se dite v noci boji, tak to sviti celou noc a pritom to neni moc silne. To ted shanim pro Betku a nic moc nemuzu sehnat.
Dik moc
 Kac

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 17.09.07 08:51

Ahojte,  

tak trpaslík je v škôlke, trochu sme sa ráno dohadovali, či ideme autom alebo trojkolkou, nakoniec som ustúpila a išlo sa trojkolkou :). Povedala som si, že mu to ešte doprajem, kým sa to dá..... Inak Krištofko chodí do škôlky celkom v pohode (klop-klop-klop), žiadne veľké nadšenie to síce nie je, ale berie to ako niečo, čo musí byť. Asi dosť pomáha, že každý deň vidí Barborku odchádzať do školy. V škôlke sa potom vždy rýchlo vyzlieka a uteká do triedy. U nás je skôr problém v tom, že po predobedňajšom pobyte vonku je už veľmi unavený a ľahko ho niečo rozhodí. Už som spomínala, že minule dlho plakal, lebo ho jeden chlapček nechtiac udrel bundičkou. No a v piatok ma zase volali, lebo zase plakal - bola to ale jeho vina. V umývarke si umývali ruky a Krištofko začal deti zo srandy špliechať vodou. Lenže jeden chlapček mu to vrátil a trafil ho priamo do oka. Krištof potom nariekal, na obede prestal, ale potom zase plakal. Tak som preňho rýchlo išla - a  našla som ho už maximálne spokojného :). Bol sám v triede veľkých detí a „pomáhal“ pri chystaní postelí - on si teda skôr pozeral hračky :). Nejaké trápenie už bolo našťastie zabudnuté…  

Inak musím veľmi obdivovať naše učiteľky, sú tam na dve triedy stále len dve, ďalšie dve sú na PN-ke. Ešte im pomáha jedna dôchodkyňa, plus pani upratovačka, ale musí to byť riadna zaberačka. Najhoršie je, že sa vôbec nevie, ako dlho to takto potrvá… dúfam, že to zvládnu. Zatiaľ sa veľmi snažia - jeden deň mi napr. Krištofko stihol po trojhodinovom pobyte povedať, že sa naučil pesničku, hrali sa jednu pohybovú hru, nakreslili obrázok, boli vonku - tam lúskali orechy, pozorovali lietadlá na oblohe..... mal viac zážitkov ako niekedy za celý deň :).  

Barborka sa v škole už celkom zabehla, neviem síce, ako je na tom s učivom, ale vzťahy s deťmi už vyzerajú byť v poriadku. Keď príde do školy, vždy ju pozdravia, hrajú sa s ňou, jedno dievčatko si ju rado túli :).  

Minulý týždeň som so stiahnutým žalúdkom volala do práce, že sa chcem stretnúť a dohodnúť na detailoch môjho nástupu. Šéf bol do telefónu maximálne nezhovorčivý, tak som si predstavovala najhoršie možnosti vrátane výpovede :). No ale nakoniec to bolo super stretnutie :) a bola som v situácii, že som si mohla povedať akúkoľvek svoju predstavu. Dohodli sme sa na trojštvrtinovom úväzku, budem teda chodiť na 6 hodín + polhodina na obed. Navrhla som, že sa budem snažiť byť tam od 9-15 h a tú polhodinu prídem buď skôr alebo odídem o pol štvrtej. Zatiaľ mi to vychádza tak, že by som odchádzala s Krištofkom o pol ôsmej z domu, takých 15 minút by nám trvala cesta do škôlky a vyzliekanie, potom musím ísť na vlakovú stanicu a vlakom a električkou do práce - o tej pol deviatej by som tam mohla byť. No a o tretej sa budem snažiť zdvihnúť kotvy, utekať pre Barborku a vlakom domov - niečo po štvrť na päť by sme mohli byť už doma a stretli by sme sa s Krištofkom (nejaký čas ho bude vyberať na obed moja mama). Keby to takto fungovalo, je to ideálne, ale uvidíme, ako to dopadne v praxi. Predpokladám, že si tiež budem nosiť prácu domov… No a nastupujem od 1. októbra.  

Včera sme si urobili malý výlet - do Bratislavy :). Povozili sme sa lanovkou, Krištofko bol s manželom na bobovej dráhe, trochu sme boli aj v lese, trochu na ihrisku a nakoniec sme skončili v kaviarni v televíznej veži. Bol odtiaľ fakt úžasný výhľad, Bratislava vyzerala strašne maličká a všetko bolo kúsok od seba :). Ja som tam bola prvýkrát a ľutovala som, že sme tam nešli skôr… Želám úspešný týždeň :).  

Rozeta

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 17.09.07 08:57

Kačica,  

dúfam, že nevadí, že píšem aj ja :). My sme toto svetielko mali z Baumaxu, myslím, že ho ešte mávajú - je s rôznymi dizajnami, tiež sme mali to, kde Macko Pooh zatvára a otvára oči, podľa toho, či je to zapnuté. Teraz máme trochu iné, strká sa do zástrčky, je ale na LED diódy a vydrzí vraj veľmi dlho svietiť. Má aj čidlo, ktorým zisťuje, či je tma a automaticky sa zapne. Toto svetlo nemá ale žiadny detský dizjan, my ho máme na osvetlenie chodby, aby deti cestou z detských izieb do spálne nespadli dole schodmi :). Manžel ho myslím kúpil v bežnom obchode so svietidlami.
Neterka dostala k narodeninám veľmi pekné svetielko - je to taký kužeľ s podstavou, keď je kužeľ postavený na tej podstave, je to malá nočná lampička, keď sa zdvihne, premení sa to na baterku. Ona má s princeznovým dizajnom, ale videla som aj s mackom Pooh. Len je to dosť drahé, u nás to stojí skoro tisícku, videla som to v hračkovom Quelle katalógu, myslím, že to bude aj v tom českom :).  

Rozeta

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 17.09.07 08:59

Ozaj a to „Baumaxové“ svetlo mali myslím aj v Hornbachu.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 17.09.07 20:58

Ahojky.  

Rozeto - tak tvuj komentar se moc hezky cetl. Je fajn, ze sis mohla v praci upravit pracovni dobu. Ale tu praci doma nezavidim… snad to nebude tak zle. To se mi na 6hodinove praci nelibi, ze clovek odvede prace jak za 8 hodin, jen proste maka az se z nej kouri - za mensi penize :-(. JInak mam pocity jak ty - ze deti toho ve skolce tooolik zaziji! Anie se tam uz vylozene tesi, v sobotu i nedeli rano tam chtela jit ;-). A dokonce uz ani neplace, kdyz tam nevidi svou ucitelku, tak to jsem rada… Dnes jsme tam donesly nejake hracky, ktere Anie doma ani nestiha pouzivat, tak snad si je tam uzije spolu s ostatnima. A po vyplate se dohodnu, co by tam mohli jeste potrebovat. Anie si stiha doma hrat jen asi 10 minut rano a vecer po veceri ma tak pul hodiny. Fakt nic moc… O vikendu se s ni budu snazit chodit co nejvic ven, kdyz jsem jinak porad zavrena v praci…
Jinak Anie dnes poprve zavtipkovala. BYla na zachode a do 5 minut rikala, ze chce zase. A ja se na ni tak vyznamne podivala a Anie rekla: Ale neee, ja si jen delala legraci… a fakt bylo videt, jak to bylo planovane a jak byla rada, ze me prevezla :-))
Zato me stale dostavaji slova, kde rika R misto L. DNes rano zase, abych zavrela dvere za tu „kriku“ (kliku). A dalsi a dalsi slova uz nevim…  

Kacico - ja to nocni svetylko kupovala na veletrhu hracek. Ale maji ho i na MMB, stoji myslim skoro 300. Ale je prima, zda se mi i bezpecne, ze kolem zarovky je jeste „plastovy chranic“, aby se dite nemohlo spalit, rano kdyz jsem to vypinala, nebylo to nijak rozpalene, takze spokojenost. Takove ty obycejne orientacni svetylka se mi zdaji malo, tohle teda sviti zase jako mala lampicka - ale na chodbu je to dobry, fakt je vcelku videt a pritom to moc nerusi. Ale v pokojicku bych to nechtela. Take jsem videla v Tescu prodavat, ze se zaktivuje samo pri pohybu (se mi  libilo kvuli uspore energie), ale pak jsem si predstavila, jak bych se lekala, kdyby se v noci najednou neco rozsvitilo pri ceste treba ANie na WC… brrr, bala bych se :-).  

Tak zatim ahooooj  

Hromix a Anie

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 18.09.07 10:11

Ahoj maminky.

Tak deníček už má přes týden a já se teprve ozývám, to sem teda ostuda …

Ani nevím, kde bych začala…Šimonek začal mít nějaké noční záchvatky pláče a vzteku. Myslím, že určitě je to příchodem Apolenky. Poprvé to měl hned první noc, co jsem přišla z porodnice. Pak to bylo jen někdy a pak se to zintenzivnělo na skoro každou noc. Křičí a pláče vzteky, jak kdyby mu někdo fyzicky ubližoval a nejsme schopni ho z toho rychle dostat. Většinou to trvá tak hodinu, dvě, než se uklidní. Na uklidnění používáme samozřejmě objímání.

Na jaře na semináři s Prekopovou se hodně probíralo právě žárlení prvorozených na druhé mimi a zá:,–(ní rada, kterou jsem si odnesla je, že je třeba toho staršího ne zasytit, ale přesytit vším, čeho by se mu teoreticky po příchodu sourozence mohlo nedostávat (a ono je to logické, na to člověk nemusí chodit nikam na semináře, že). Tedy bezpodmínečná láska, fyzický kontakt, pozornost, výsostná práva atd. Tak jsme jako odboj na ty noční záchvatky ještě více zintenzivnili naše přesycování Šimonka a docela už ty noci jdou. Chodí za námi teda každý den mezi 00 a 03 hod, ale už moc ne s pláčem a nebo ho to rychle přejde. Ovšem my musíme ubírat čas, kde se dá…já třeba na internetu :-))) Tedy já se na něj dostanu, ale k čerpání informací nebo když něco objednávám, ale na psaní  mi to nevychází. Pořád vymýšlíme další a další akce, které by jsme s ním mohli podniknout, nakoupili jsme spoustu dalších výtvarných pomúcek a tvoříme atd. Ne, tedy že by maloval nebo kreslil, to ne. Ale dost ho baví různý nalepování samolepek, pexeso, plastelína atd. No a samozřejmě vedou puzzle.

Objednala jsem malé zimní zavinovačku , která je i do sedačky, ale doufám, že je dost velká a nebude jí na konci zimy malá. No, taky jsem přiobjednala další plínky, objevila jsem jedny, které jsou pro mně téměř dokonalé :-)) No a nutně musíme koupit to stupátko ke kočárku. Šimonek se totiž chce taky vozit s malou v kočárku a tak sedává dole v košíku, ale tam je skrčenej a hlavně neudrží nožičky nad zemí a pak mu padaj pod kočárek a tím vypadne úplně ven.  Nehledě na to, že se bojím, že mu s nima něco udělám.Takže prkýnko je opravdu nutné:-)))

Jinak přes den je Šimonek na malou moc hodnej, pokud zrovna nepláče, to ho děsně rozrušuje. Zacpává si uši, válí se s pláčem na zemi atd., ale ona naštěstí pláče málo. Když nepláče, tak jí Šimonek neustále chodí hladit, pusinkovat a teď už se jí snaží i vyndávat z postýlky na pochování. Naštěstí je moc velká a nejde mu to. Tak dneska postýlku raději o patro snížíme. Taky má své vý:,–(ní funkce a běda, když mu je někdo chce vzít. Je vrchním „postý­lokvozičem" - nikdo kromě něj nesmí převážet postýlku na kolečkách z ložnice do pokoje a zpět. Taky je vrchním „dudlíkoumývačem" a „ zakrývačem" cítí se u těch svých funkcí hrozně důležitě a já jsem ráda, protože myslím, že mu to pomáhá s tou adaptací na miminko.

Dost jsem podle netu cvičila nové úvazy na šátek, pro novorozence, protože se Šimonkem jsem používala až byl větší a jen 2 úvazy. ANKA mi svými nafocenými postupy na svých stránkách moc pomohla. Apolence se nošení samozřejmě moc líbí. Přeci jen už jen nespí a víc je vzhůru. Dneska jí končí novorozenecké období a jdeme do kojeneckého! Na poradně ve 23 dnech měla 5420g a40cm hlavičku, ale na délku vyrostla jen slabý centimetr. A ještě jedna novinka. I kydyž je to strašně brzo, už má takový ten sociální úsměv ! Asi jak jsou ty holčičky fakt sociálně nadanější nebo co, ale opravdu už je to on a má ho od 3 týdnů. Šimonek ho měl přesně na den 4 týdny po narození, takže taky brzo :-))

No, nic. Venku se trochu rozjasnilo, tak vyrazíme s dětma na hřiště.

Zatím se mějte hezky.

CIBULKA+ ŠIMONEK 3r+2m + APOLENKA 28d

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 18.09.07 13:31

ahojky,

tak jsem se zas odmlcela,ale diky technice.No,denicek jsem si precetla hned jak vysel(fakt krasa,moc jsem si zavzpominala),ale neodepsala, a to se mi vymstilo.Pac pak mi Pc nekolik dni stavkoval,jen na me vyhruzne pistel a ja nemohla prijit na chybu.Takze opet dostal nejaka nova „streva“,a uz zase slape.A kdyz jsem se pripojila a napsala veledlouhy komentar,tak se mi samozrejme neodeslal(jsem zapomnela,ze na e-mimi nemuzu pres explorer.Coz me samozrejme velmi odradilo to psat znovu:))
Mela jsem veledlouhy koment pro Vladku:) ale uz si z toho moc nepamatuju:)
Taky jsem psala,ze jsme meli jet minuly tyden jako vzdy na MR CR do Hradce a moc jsem se tesila,ale nastali komplikace a ja letos jsem bez Hradce:(( /bez toho krasnyho mesta:( jak tam je krasne:)

Vladko-co si vzpominam,psala jsem o nohach nasich deti.Pac to jsem zapomnela po trilete prohlidce tu probrat,ze me dite MA ploche nohy:( Docela me to zdrclo,pac tak jsem si davala pozor na veskerou obuv,vzdy nosil kvalitni boty,na doma vzdy sandalky,pater jsem chranila jak slo(neposazovala ani nepostavovala..)a stejne ty ploche nohy ma:( Ale prcek to ma zdedene po tatinkovi,ten ma nohy jako placky.Na ortopedii zatim nemusime,staci zdravotni boty s klenbou,ktere ma prcek i ve skolce.
No a pak jsem taky psala o pindikovi:) ze mame taky podobny problem,ale do nemocnice zatim ne.Moje dr.tam velmi nerada posila,do 5.roku kluku vubec,protoze mi popsala jak se to u nas dela…:(( jen kdyby byl problem.No a my prave problem meli,Sebimu tam zustaval hodne mazek a udelala se mu takova boule,ten den,kdy jsem chtela zacit obvolavat jine nemocnice nez je ta u nas,jestli to nedelaji jinym zakrokem nez strhnutim(treba nejake umrtveni…)tak se to samo uvolnilo,ale vyhrano neni-tedy co se tyce predkozky,ten mazek uz je nastesti pryc.Dostali jsme taky masticku na uvolneni(jsem si ji vydyndala sama),ted zrovna tento mesic nemazem,ale pristi zas obden budem,docela to tim pohlo.
Nechci tu zabirat misto ciste klucicim problemem:))) tak kdybys ktomu jeste neco mela,tak pisni…

Jo,taky jsme byli na kardiu a jsme vyrazeni z evidence!!ju­pi.uf. Prcek byl naprosto vzrorny,nechal se zvazit i z merit(12,9kg 99cm),nechal si na sebe narvat ty hadicky a svorky(to je ale hrozny pohled pro matku)a vzrorne lezel jako nikdy.Jenze sestricka porad rikala,jake je to sidlo a jak se strasne hybe-fakt byl v klidu,ale proste ty jemne pohyby prstu nebo nohy…ja osobne jsem ho tak nikdy v klidu nevidela.V or­dicnaci samozrejme perlil jako vzdy a pres tisic otazek a vybornych dedukci,kdy bavil cekarnu jsme se dostali az  k tomu,ze ho sestricka z kardia navedla,ze krava je vlastne mamut(coz samozrejme byla lez jako vez).A nejvice mu vrtalo v hlave,proc doktori nenosi cernou,ale jen bilou.
Doktory a vse kolem nich miluje,myslim,ze to bude takovy chirurg:)))) ale kdyz jsme prisli k budove,kde kardio je-v patre je detske oddeleni,kde jsme pred rokem a pul lezeli par dni s tou nasi otravou,tak nahodil brzdu a ne a ne.On si to normalne pamatoval a zklidnil se,az kdyz jsme zabocili jen do prizemi(pritom pred tim rokem a pul z tama nechtel jit ani domu)

to mi pripomina Rozet-jak je na tom segra s prckem?uz je maly v poradku?

Skolka-me dite se ve skolce naucilo jist!!!!opravdu ji.A vcera snedl poprve v zivote namazany chleba.cely!!!!!!!by­la jsem v udivu.Taky se pekne „spravuje“a roste mu brisko:)))Ted byl par dni zachlazeny,vcera jsem ho jeste nedavala ani do skolky,protoze mel jeste kapku soplik,ale dnes uz sel a odpol pujdem zas,mame rodicak.
Za ty tri tydny uz maji plnou satnu obrazku a ruznych vytvarnych praci,desne se mi to libi,i kdyz Sebiho tvorba dost pokulhava:)))Chodi porad jeste malo deti tak 6-10 denne. Takze je tam takovy klid.Dnes jsem podepisovala souhlas,ze jim muze zacit chodit logopedka do tridy a muze jim provest testy,kdo a jak se ma vice ci mene „ucit mluvit“..
vic nenapisu,prave mi dosla navsteva
 pa

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 18.09.07 14:53

Ahoj.

Tak jsem uspala oba naráz a jdu vyhledávat to prkýnko ke kočárku, tal nakukuju.

ANY mi připomněla, že jsem se ještě chtěla zeptat maminek holčiček, jak jim Dr. doporučil pečovat o intimní části tělíčka. Mně v porodce řekli, že se tím nemám moc zabývat a co tam je, tam nechat, jen kdyby už tam toho mázku bylo moc, tak setřít. Dr. mi řekla, že každý den rozlepovat jemně všechny části a stírat téměř do čista. To rozlepování se mi zdá rozumné a děláme (jako prevenci srůstů), ale asi to bude znít divně, já prostě nevím, jak moc tam toho mázku má být jako tak akorát :-) Vím, že je to přirozená ochrana, ale zase ji ta místa nechci „zanedbávat“. Tak, prosím, kdo máte holčičky, o vaše zkušenosti !

VLAĎKO- ANY mi ještě připomněla s tím pro změnu chlapečkovským problémem.....my ho teda máme zažehnaný, protože Šimonek běhal od jara doma když bylo teplo nahatej, aby si mohl sám chodit na záchod a on si s tím prostě poradil sám „jako chlap“ :-)) A názor mám stejný jako Gabika a další. Jestli nemá Matinek nějaké potíže, tak bych to ještě nechala. Jo a ještě- v mnoha zemích se to nechává být až do puberty s tím, že si v pubertě s tím kluci poradí sami a pak taky jsem si ještě vzpomněla, že už chlapečkům od malinka se mají dávat plenky na volněji a pak oblečení taky, hlavně v noci, protože právě ta spontání aktivita těch jejich penisků je přirozený způsob, jak si tu předkožku uvolňují. Možná bych zkusila přetahovat po koupeli v teplé vodě, ale na chirurgii bych ještě nechodila.

Jo, musím se pochlubit, že jsem dneska na té procházce oběma dětem nakoupila v sekáčku nějaké podzimní a zimní oblečení za velmi dobré ceny, tak mám radost. Ještě musím koupit i sobě něco na sebe, protože jak jsem měla to obrovské břicho, tak mám rozestup svalů a tudíž i břicho stále jako v 6. měsíci a do ničeho se nevejdu. A cvičit ty svaly můžu až za 2 měsíce nejdřív (tak mi to řekla rehabilitační v porodce). Tak abych do té doby než se mi to stáhne, měla v čem chodit. Zatím stále chodím v jedněch těhu kalhotech, co to na nich není ani moc vidět, že jsou těhu a dvou tričkách na ven…

Jdu na vybírání toho prkýnka.

CIBULKA

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 18.09.07 16:24

Ahojte,
tak jsem zklamana, vyrazily jsme dneska po skolce i s babi pro tu zimni kombinezu do toho Tchiba a samo, ze uz ji nemeli :-(( Pritom na letacich maji, ze zbozi je od stredy a dneska je utery :-( No tak budem muset sehnat nejakou jinou.

Betka dneska rikala, ze kreslili prstovkama slunicka, tak jsem zvedava, zitra to urco bude na nastence, ona totiz jeste nikdy nekreslila s ostatnima, jen se pry divala a dneska poprve :-)

Vcera jsme mely s holkama zase srazik, budeme chodit asi pondeli po skolce. Betce se tam moc libilo, docela se tam rozjela a nechtela pak domu. Tak kdybys Cibulko chtela nekdy vyrazit, budeme rady, ale asi je to jeste na Vas moc daleko.

ANY - tak Betka proste chleba s necim neji, myslela jsem, ze treba tech 14 dni bude stacit, aby si zvykla, ale dneska uz jsem to nevydrzela a domluvla se, ze ji na svacu budou davat suche pecivo, aby nemela hlad. To je fajn, ze uz je to srdicko v poradku a klucici problemy me ted zajimaji, takze klidne pis primo sem

CIBULKA - tak snad pristi tyden mi to uz vyjde, tak ti zavolam, jestli budes mit nekdy cas. Ja jsem obcas vytirala prebytecny mazek vatovou tycinkou a uprimne jsem to moc neresila, ale to rozhrnovani je urcite v poradku, to delam nekdy i ted.
Pokud jeste nemas to „prkynko“, zkusim se zeptat Terezky, jestli ho bude potrebovat, pripadne by ti ho mohla pujcit a dam ti vedet.

HROMIX - ja prave tu lampicku potrebuju do pokoje, tak hned kuknu na mimibazar, abych ji co nejdriv koupila

ROZETA - to je fajn, ze to mas domlubvene s tou praci, jak potrebujes, ale ja taky zastavam nazor, ze uvazek na 6 hodin je pro cloveka tsrasne nevyhodny, pac musi zastat praci za 8 a dostane min penez, ale snad te sef nebude pretezovat :-)

HOLKY Z BRNA - jeste jsem zapomnela, v patek a sobotu je na Zelnaku Biojarmark, nechystate se nektera? ja pujdu asi dopo v patek, kdyz bude Betka ve skolce

Mejte se krasne
Kacica + Betynka + Bertik

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 18.09.07 18:35

KAČICO- na jarmark jdu až v sobotu, abych mohla jít sama. Vím, že tuberu malá v tramvaji nechytí, ale přeci jen pro lepší pocit s ní ještě do města nechodím. Prosím tě, jestli by mi mohla Terezka to prkýnko půjčit aspoň na pár dní na vyzkoušení, abych to třeba nekupovala zbytečně, tak bych byla ráda! Hehe, to já to zase dost řeším s tou hygienou, páč jsem si jako holčička ve školce na gyndě dost užila :-(

A taky přidávám pro brněnské maminky jeden užitečný odkaz. Je tam spousta zajímavých věcí. Pro mně aspoň jo.

www.brnoprodeti.cz

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 18.09.07 21:29

Ahojky.
Cibulko - tak ja si vzpominam uz jen matne, ze jsem Anie urco „rozhrnovala“ a prvni tydny dokonale vytirala - dle rady v porodnici. Pak se mi zdalo, ze se toho mazku stejne tvori nejak moc, konzultovala jsem to s pediatrickou a ona rikala, ze se to ma hlavne kontrolovat a zas tak dusledne se ten mazek utirat nemusi, ba nesmi… Takze asi neporadim, vim, ze jsem z toho byla i tehdy zmatena a doufala jsem, ze nic nezkazim :0))  

Kacico - kdybys chtela lampicku s princeznama, muzu dodat, koupila jsem jeste jednu (myslela jsem, ze bude potreba, ze to bude svitit min, tak aby byly 2 v chodbe). Ale asi ji neupotrebim, tak se kdyztak ozvi. Jinak jsem koukala na bundicku a kalhoty Tchibo, vypadaly fakt super, skoda, ze je hezke zbozi hned pryc. A nemate tam nekde Interspar? Nebo Globus? Treba by to tam take meli…  

Vic ted ani nejak nevim, jsem vygumovana :-). Tak zatim  

Hromix a Anie

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 18.09.07 21:33

Ahojky!  

Jé, já chci taky na ten biojarmark! - Myslíš, že tem budou i odpoledne? Dopoledne bych musela tádhnou Editku, a to se mi moc nechce! Mluvím teda o pátku.
Kačico - posílal jsem email o těch mrazících miskách - tak dej vědět, jak ses rozmyslela.
Cibulko  - moc zdravím a přeji pevné nervy. Ten krevní obraz už máš dobrý? A nechceš půjčit nějaké oblečení pro malou?? Mám třeba krásnou růžovou kombinézku velk. 62 - ale spíš volnější. Vzhledem k tomu, jaká bude zima, možná by se ti hodila.
Ahojky  Petra + Dany + Editka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »