Letní miminka 2004 č.92 Cibulkovic netradiční Vánoce

Rodičovství

Ahoj maminky a batolátka! Tak jsem se zase po dlouhé době ujala deníčku, aby to tu netáhly pořád jen ty samé maminky a mohly si od psaní odpočinout. I když já věřím, že je to psaní deníčků taky moc baví :)))) Naše letošní svátky byly poněkud jiné než jaké „měly být. Rozuměj „jaké jsem si je představovala :))

Vánoční svátky jsme očekávali v napolo rozestavěném bytě, kde je pouze sedačka na svém místě a jinak nábytek po různu rozestavěný tak nějak, abychom o něj hlavně nezakopávali. O tom, že tu bydlíme se spoustou velikánských krabic s věcma, už jsem jednou psala. Manžel před svátky onemocněl, takže jsme nestihli ani vymalovat aspoň obývák a tak se na nás ze zdi usmívají obrovské šmouhy, které se odkryly po odstranění původního nábytku. Estetický vjem dotvářejí asi půl roku staré Šimonkovi kresby tužkou na zdi. Prý se na svátky uklízí i proto, aby se Ježíškovi u nás líbilo a na základě toho prý pak zanechá nějaké ty dárečky…říkávala moje babička. No, to pak nechápu, jak u nás mohl nějaké balíčky nechat. Čisto tu sice máme, ale jinak to tu vypadá jako ve vetešnictví. Ale co, hlavně když je pohoda!!

ŠIMONEK A ŠTĚDRÝ DEN - to je samostatná kapitola. Ač ještě pár dní před tím myslel jen na to, že budou dárky, na štědrý den se rozhodl, že žádné nechce. Původně jsme chtěli jít jako Kačica do ZOO, ale pak z toho sešlo. I tak jsme si to docela užili. Když jsme dovečeřeli, šel manžel zazvonit. Jenže zvoneček ukryl tak dobře, že ho nemohl najít a tak ho nenapadlo nic jiného, než zazvonit dvěma přívěsky, co má na klíčích. Což o to, zvonilo to opravdu jako zvonečky. Jenže když jsem já v kuchyni nadšeně vykřikovala, že přišel Ježíšek, tak Šimonek zakroutil hlavou a řekl. „táta pí" neboli táta přišel. :-))) Prostě ho prokoukl, no.

Pak jsme tedy šli do pokoje ke stromku, který Šimonek velmi pomáhal zdobit- až jsem valila oči :-)) V pokoji hořeli jen svíčky u stromku. Šimonek šel hned k nim a nějaké dárečky ho absolutně nezajímaly. A to ani když jsme rožnuli a snažili se ho do toho vtáhnout. Chtěl se kochat plamenem svíčky…prostě romantik. Balící papíry odmítal trhat, takže jsem musela já. Nakonec asi po půl hodině si s dárečkama začal hrát, ale bohužel žádné jiskřičky v očích se nekonaly. Že by proto, že jsme neměli svítící stromeček? Báli jsme se totiž, že překouše ty dráty…o což se na návštěvách opravdu pokoušel.

No a já a Vánoce? Mně před vánocemi chytili zažívací potíže a celé svátky jsem strávila s hlavou v záchodové míse. Těšila jsem se, jak si ke svým deseti druhům cukroví otevřu láhev s vanilkovým likérem, co jsem dělala podle Zuzle a neměla jsem nakonec ani jediný kousek cukroví. Na Nový rok jsem objímajíce mísu fakt počítala kolik hodin mi zbývá než půjdu druhý den k Dr.
Ta mě ovšem neposlala na gastroskopii jako Zuzli před vánocemi, ale na UTZ. Tam mi řekli, že všechno je v pořádku.

A taky, že srdíčko miminka už krásně tluče!!!!!!!!!!!!!

Jsem hrozně šťastná!

Nebyla to sice moje Dr., ale když jsem jí říkala o svých celodenních nevolnostech, tak mi napsala čípky, které jsem brala párkrát i za těhotenství se Šimonkem.Zatím bez efektu. Je mi podstatně hůř než se Šimonkem a to jsem si myslela, že hůř už to snad ani nejde. Dokonce zvracím i na veřejnosti- naposledy v Albertovi…

Takže tímto zdravím ANKU a další případné těhulky, na které myslím pokaždé když se zvedám od své porcelánové kamarádky:-)))))

Zvažovala jsem přes měsíc, kdy to zveřejnit. Uvažovala jsem až po 12. týdnu, ale pak jsem si dala jako hranici překonání svého osobního rizikového tt a potvrzení srdeční akce na UTZ.

Za chyby se omlouvám předem. To víte, když mám teď mozek v děloze…

Hezký týden přejí

CIBULKA+ ŠIMONEK+ pan KOUSEK v 9tt

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 03.01.07 20:12

Cibulko, gratuluju!!!! Ten zaver byl super!!!! :-) Jak uz jsem v novorocnim prani psala, preji pohodove tehotenstvi se stastnym koncem!!! A jestlipak to uz vi i Simonek??? A co prarodice???Jeee, ja jsem ale zvedava, co? :-)  

Anie dnes byla ve skolce a ja si po dlouhe dobe dosla na lecebnou masaz… hmmm, super! Pak jsem jeste vyzvedla listky na Michala Nesvatbu. Snad to bude stat za ty penize!!! :-) Z prodejny listku jsem prinesla pro Anie i pohled Majdy s Frantiskem, ta mi ho ovsem po minute vracela, ze ho nechce… a to se pritom divala na Kouzelnou skolku a mohla to o to vic ocenit… nic… evidentne jsem nejvetsi laskou moji dcerky stale ja :-)  

No, zatim padim, pozdeji napisu jeste komentare.  

Hromix a Anie

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 03.01.07 20:33

Cibulko, moc moc gratuluju! To je teda novorocni prekvapko!

Marťoch

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 03.01.07 20:46

Ahoj!  

Teda Cibulko, úplně jsi mě dojala, moc Ti to přeju! Bože, já bych byla taky hned těhotná… nějak se nemůžu smířit s tím, že už to nezažiju. Tak o tom aspoň co nejvíc pište, dělá mi to velkou radost. Ty nevolnosti jsou pitomý, ale můj gynekolog mi vždycky říkal, že čím hůř, tím líp, jako že je to známka toho, že všechno je v pořádku, tak třeba Tě to aspoň potěší. Stejně to byly krásný Vánoce, viď? No a to snad bude ještě letní miminko, ne? To je fakt nádhera!  

My jsme byli týden na chalupě, dva dny byl sníh, tak se děti na zahradě vyblbly, pak přijeli známí se synkem, tak jsme měli i společnost. Minulou středu nás Ema vyděsila, protože najednou zničehožnic měla po celém těle i v obličeji obrovské rudé plastické fleky. Bylo jasný, že je to alergie, ale nechápala jsem na co, protože za celý den (jak je jejím zvykem) snědla trochu kuřecí polívky a jabko. Pak manžel vyspekuloval, že by to mohla být poděbradka, jednak vypila půl litru najednou a dokonce už teď na obalu píšou, že je silně mineralizovaná, takže by ji děti do 7 let neměly pít často, Ema ji teda měla si po čtvrt roce, ale hlavně blbla, vždycky si ji nalila do pusy a pak ji tam převalovala a bublala s ní, no prostě jsme nakonec usoudili, že zřejmě buď ten samotnej oxid uhličitej nebo ty minerály se jí tím bubláním v puse zřejmě dostaly do oběhu příliš rychle a takhle na to zareagovala… možná je to blbost, fakt nevím, ale ta kuřecí polívka a jabko je pořád míň pravděpodobný. Manžel s ní zajel na pohotovost, ale než tam dojeli, začalo to ustupovat, tak jí ani nic nepíchli (což přivítala) a jen zkonstatovali silnou alergickou reakci.  

A propos, Rozeto, já myslím, že má malá fakt neštovice, u nás byly ve školce třikrát a vždycky se našlo dítě, které je prodělalo přesně tímhle způsobem a učitelky upozorňovaly, že při epidemii neštovic by i při pár pupíncích a bez jakýchkoli jiných příznaků měly děti zůstat doma. Ptala jsem se tenkrát doktorky a ta říkala, že to takhle může být, ovšem pak je velmi nejistá hladina protilátek čili když to dítě prodělá takhle, tak se zřejmě ještě může nakazit. No, Ema je nechytla nikdy, takže pořád čekám a pomalu začínám uvažovat, že když je nedostane do těch cca 12, nechám ji naočkovat. Teď už by se mi hodilo i to, kdyby je měli oba najednou. Ovšem ne, až pojedeme na hory :-). No uvidíme.  

Hromix, to mám fakt radost, že se Andulce ta panenka tak líbí. Jsem zvědavá, jak dlouho jí to vydrží :-). Nebudeš tomu věřit, ale nějaká dobrá duše (v té hromadě se to nedalo rozpoznat a radši po tom nebudu pátrat) z příbuzenstva dala Emě další, naštěstí tu mini, takže ta aspoň nevydává ty otřesný zvuky. Takže případně je u nás k pozdějšímu využití :-))).  

Milčo, čteš? Plánuje se nějaká další Svratka? Jestli máš aspoň nějakou představu, dej mi prosím vědět, právě plánuju všechny firemní akce do léta, tak bych to nějak přizpůsobila :-).  

Jo, Hromix, co budete v sobotu dělat? Možná bych se přidala, ale nevím to ještě jistě…  

Kačico - tak já jsem teda nepřibrala na váze, ale nějak ti mi roste prdel, já se snad postupně rozsedám nebo co…  

Tak já jdu, vařím, tak ať to nespálím…  

Z.

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 03.01.07 20:55

Ahojky!!!  

Na prvním místě - Cibulko - moc moc držím palce, a doufám, že ten správný těhu bacil rozneseš i na ostatní!!!! A ty ble stavy ať už brzo skončí!! Snad bude zlomový 12. týden.
Tak já stále ještě zdravím ve stavu 2:1. Ze všech sil jsem se snažila držet mimčo uvnitř přes nový rok a teď se drží ze setrvačnosti. Ale jinak poslíčci nic moc, a dneska mi asi odešla i hlenová zátka, tak čekám a jsem zvědavá jak ještě dlouho. Do toho byl nemocný prcek - nechytil teda neštovice, ale obyčejnou virozu s rýmou, kašlem, protivností a doznívající teď v těžkém případu zlobivky. Ach jo, když ho tady hodím s tím pupkem, nejradši bych ho zakousla. Jinak mimčo mělo už minulý týden na UZV 3,80 kg, tak si dokážete představit  to obr břicho. Jestli neporodím do konce týdne, tak bude příští týden indukce, protože  už teď  se všichni děsí, jaký to bude macek + všechny moje komplikující choroby a další věcy.
Jinak Vánoce u nás super. Jsem moc ráda, že se mi splnilo přání a nemusela jsem do porodnice, protože až ty letošní Vánoce byly ty pravé pro malého. Ještě teď pořád filozofuje na Ježíškem, který mu donesl ty krásné dárečky, a že jich bylo tolik. My totiž máme taky Ježíška na mockrát, ale říkáme mu, že mu ty dárečky nechal i pod jinýma stromečky, kam chodí. Dostal hlavně Lego Bořka stavitele - to má nehynoucí úspěch, pak dřevěný traktor s vlečkou a nějaké traktory a stroje u babičky, ale ty si tam nechal, aby si tam měl s čím hrát. No u nás vede hlavně to Lego, a už teď hledá v katalocu Lego (byl v té krabici), co by tak příště od Ježíška potřeboval.
JInak všechny moc zdravím, přeji všem dětičkám, ať si užijí co nejvíce legrace s dárky,  maminkám pevné nervy a jak bude nějaká změna, hned se ozveme!!.  

Petra + Dany + ?? ( 39. týden)

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 03.01.07 21:18

Ahoj!

 

Napřed chci moc poblahopřát Cibulce k novoročnímu překvápku. Je to krásný si to přečíst.
A jestli tě můžu utěšit i mě říkala dr., že čím víc blééé,tím líp! J
A vždy jsem se tím uklidňovala, že tentokrát to bude v pohodě! Čekám tady už nejmíň hodinu, až napíše někdo z vašeho deníčku komentář, abych nepsala záludně první…J
Nezlobte se, že jsem k vám tak vpadla, ale potřebovala bych se na něco zeptat. Chtěla bych malé koupit kombinézu na příští rok, ale tápu ve velikostech(teď má asi 92-98). A jelikož je narozená  7/2005 ,tak za rok bude veliká jako někteří vaši prcci. Můžete mi někdo napsat, jakou mají vaše dětičky průměrně velikost?

 

Díky moc Kira

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 03.01.07 21:24

Ahojky!!!

CIBULKO - móóóóc gratulujeme!!!!  Je jasné, že takovýhle deníček stál za zveřejnění, a to nejen proto aby si  naše  obětavé pisatelky  odpočinuly :-)................... A taky ti přejeme aby ti ty nevolnosti polevily, aspoň o trošku.

ROZETA - o neštovicích, které se o dítě jen „otřely“ jsem nejen slyšela, ale i to na vlastní oči několikrát viděla. Po několika epidemiích, které jsem prožila ve školce musím konstatovat, že se to snad u každého vysype jinak. Bohužel tě asi nepotěším , protože  u holčiček je tento průběh neštovic špatný. Jedná se o to, že pro celoživotní imunitu je často tento průběh nedostačující a nevylučuje se možnost opětovného nakažení během života, a u holčiček se jedná hlavně o riziko v těhotenství.

Jinak všechny po svátcích zdravíme (už si přesně nepatuji kdo co psal, takže nemůžu přesně reagovat)  a doufáme, že jste si to všichno řádně užili.

U nás proběhlo všechno docela v poklidu.
Stromeček jsme strojili společně, pojali jsme to tak, že ho ozdobíme, aby Ježíšek věděl kam položit dárečky. Po vánoční odpolední procházce jsme zasedli k večeři, kterou teda Vašíček pojal po svém. Měl na výběr dokonce několik možností jídla i příloh (manžel totiž jí klobásu, já kapra a ještě jsme dodělávala rybí prsty + bram.salát nebo kaše)…jenže vše odmítl a celou dobu chroupal papriku, kterou jsme měla ozdobenou mísu se sálatem a pak pokračoval půlkou citrónu určenou na pokápání kapra. A to bylo vše. Než Ježíšek zazvonil byl tak napjatý, že se i trošku chvěl a pak, když vešel do pokoje, kde svítil stromeček prskali prskavky a všude byli dárečky, tak ani nevěděl jak celou situaci zpracovat. Tak jsme ho nechali chvíli všechno vstřebat a pak spořádaně rozbaloval jeden dárek podruhém a musím říct, že se snad radoval ze všech stejně. S odtupem času pak začal preferovat dřevěné koleje (koukala jsem, že vděčný to dárek v mnoha domácnostech,co?) a pak ještě mluvící krteček, to byl hit!

Letos jsme zůstali doma ještě i 25-tého a moc se mi to líbilo, tak jsme si ty vánoce nechali jako doznít … a taky jsme bezvadně dojedli všechny zbytky. Od 26-tého až po silvestr jsme vlastně strávili po návštěvách a tak. Nový rok jsme přivítali společně s dlouholetými kamarády u nás doma, v poklídku a přijemné atmosféře. Holt s tím pupkem už mnoho hospod nevymetu, co si budeme povídat. Dvě PITA mě dostali do nálady a já měla fakt pocit jako kdybych normálně pila :-)))))

Jako vánoční dárek jsme pojali i zprovoznění pokojíčku … KONEČNĚ … a Vašík řádně naočkován byl do něj přestěhován a musím říct, že v pohodě. Já jsem si nejdřív myslela, že ho tam začneme dávat spinkat jen po obědě. Sám se ale začal dožadovat i spaní v noci a tak jsme mu neodporovali.  Asi už  mu byla postýlka malá a na velké válendě se mu spí líp. Pro mě je to teda běhání navíc. Většinou jednou v noci volá na čůrání a tak musím přes chodbu. S tím souvisí to, že bych mu ráda přestala dávat před spinkáním flaštičku s mlékem. Prostě mě připadá, že zbytečně lohní před nocí. Jenže 100% vím, že stejné množství mléka mi s hrníčku nevypije. 
Proto bych se Vás ráda zeptala je někde přibližně dáno kolik mléka by mělo vypít 2 a1/2 leté dítě????

Dajka, Vašíček  a bříškáček

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 03.01.07 21:28

Ahojky, tak já Ti asi moc neporadím, Anežka má 11kg a velikost 92:-(((

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 03.01.07 21:34

CIBULKO ohromná gratulace!!! To bude vážně letní miminko, to je super!

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 03.01.07 21:36

Ještě kopíruju z minulého deníčku, když už jsem toho tolik napsala… Omlouvám se těm, kdo to už četli…  

Zdravíme v novém roce a přejeme jen to nejhezčí, SNAŽILKÁM přejeme brzké dvě čárky a TĚHULKÁM rychlý a nekomplikovaný porod! Ještě posílám PF do galerie!  

Tak jsem ještě 2v1, i když kontrakce už občas mám, celkem to i bolí, to si s Anežkou nepamatuju, ale termín je až 15.1., mně osobně to vychází ještě asi tak o dva až tři dny později, tak uvidíme. Pořád nemáme jméno pro holčičku, začínám trochu panikařit, ale snad se v akutním případě dohodneme. GABIKO, vy jste měli napsáno několik jmen a to pravé vybírali až po porodu, je to tak? Jak se na to tvářili v porodnici? Nemám nachystanou ani postýlku a kočárek, nějak je pořád dost času…  

Anežka naštěstí spí, přes den se to povede už málokdy, což je dost hrůza, já bych šla spát hned… Navíc začala spát špatně i v noci (vlastně spala špatně vždycky, ale takhle ne:-((( Budí se několikrát za noc, pláče, nebo se spíš vzteká, křičí nenene…, není asi ani úplně probuzená, nikoho u sebe nechce a vydrží třeba půl hodiny plakat. Někdy usne sama, někdy tam nakonec smím být. Jindy potřebuje napít, vysmrkat, čurat… Někdy se k ní snaží vstát Lukáš, ale většinou pláče tak dlouho, až vstanu já:-(  Navíc od začátku prosince pořád kašle, budí jí to a taky se jí vyklubala ta dvojka… Holky, nemáte někdo podobnu zkušenost? Nevím, jesti to nemůže souviset i s těhotenstvím, třeba to nějak víc cítí, i když na Palečka se nejspíš opravdu těší… Už jsem z toho zoufalá a neumím si moc představit, jak budu v pohodě rodit po 2-3 probdělých nocích. Dobře spí tak 1× týdně a to ještě většinou když je sama u babiček…  

Jinak Vánoce byly u nás moc hezké, anežka pořád dokola vypráví, jak někdo zvonil a svítil ten stromeček a Ježíšek přinesl přesně tu panenku, co chtěla:-) Takže HROMIX a KAČICO, taky neustále přebalujeme, převlékáme atd. U babiček byla další hromada (bohužel přes naše prosby doslova…) dárků, ale snad to nějak vstřebala. Vede vláček (něco podobného, jako má Vojta od LUCIJE v galerce, jen jiný okruh:-) a CD s písničkami. A abych nezapomněla, mluvící pejsem od Fisher Price, kterého dostala Anežčina sestřenice… Už si ho půjčila i domů a skoro všechny písničky umí zpaměti… Lucinka si s ním ještě moc nehraje, ale že se bude Anežce takhle líbit, mě vůbec nenapadlo… U tchýně dostala dokonce kolo, moc hezké a u našich zase kočárek na panenku, tak mám teď ve verandě vozový park… Nechce se bohužel zbavit ani toho nejmenšího odrážedla, tak netuším, kam budu parkovat kočárek pro Palečka…  

HROMIX chtěla jsem v sobotu přijet, ale pořád dokola kašleme, smrkáme a Anežka má poslední dva dny i teplotu, tak spíš nepřijedeme. Navíc bych měla jet zajistit jedno vyšetření na Homolku, ale týden před porodem to po mně snad nikdo nemůže chtít… Prosím Tě, když Aničku masíruješ, co používáš za oleje? Nebo něco jiného?

Hezký den Veronika, Anežka (28,5měsíce) a Paleček 38+2tt   

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 03.01.07 22:25

Ahojky znovu.
Teda, fakt super, moc si pochvaluju, ze je co cist :-)
Ja se sice moc nevenovala predvanocnimu uklidu, zato nyni me to nejak chytlo a provadim hlavne trideni zbytecnych veci ve skrinich a tak… Sice jsem uspesna, zbavila jsem se 3 krabic kramu, ale ceka me cesta do antikvariatu (jestli nebudou stat o nejake knihy), pak cesta, kde berou obleceni a hlavne i bryle (prijde mi skoda je vyhodit), pak krabice rodinnych veci (aby se nekdo obetoval a skladoval to u sebe), pak pytel se starym papirem, a odpadky klasicke, naplnene predevsim starymi kazetami do magnetaku… Je mi jich sice desne lito, ale za 10 poslednich let jsem si na ne vzpomnela asi jen dvakrat… tak se mi zda skoda, aby to bralo misto…
Zagy - tak ja se dle knizky snazila najit v obchodech ty spravne olejicky (tzn. treba jen jojobovy, nebo nejaky citrusovy), ale marne. Takze jsem nakonec vzala v obchode olejicek, ktery byl oznacen jako „vhodny pro deti“. Jmenuje se KAMILKA, vyrobce Salus. Mela jsem nejaky letacek, psali ze maji kvalitni oleje, tak jim holt verim… ale predstavu jsem mela jinou. Ciste slunecnicovy olej v knizce nedoporucuji, nebot pry pri dlouhodobem uzivani vysousi pokozku… Mimochodem, prave dnes ANie nejak upadla a stezovala si na bolest zadecku… Ja ji utesovala a ptala se, co by ji asi tak pomohlo a ona rikala, ze masirovani :-). No neni to kouzelny? :-))
Any - hi hi, jasne, ze nekomu dite nespi po obede vubec. Ale ja jsem zvykla, ze Anie spi nekdy i pres dve hodiny, coz jsem ocekavala po tom plavani - ze bude grogy :-). Dokud spi alespon hodinu pres den, jsem happy! ';-)
Kacico, Zagy - jsem rada, ze nejsem sama v tom neustalem prevlekani panenek. Zrovna dnes uz mi tekly nervy… ta moje holka nevi co chce. Neco zapnu, Anie to v zapeti rozepne, zacne knourat, ze to chce zapnout a dokola… :-)
Zuzano - uz v tvem minulem komentari jsem si vsimla, ze Ema dostala jinou panenku a ze si s ni hned hrala… Tak jsem spis citila vycitky, jestli preci jen Emu nemrzi, ze uz tu svou Chouchou nema… Anie dostala k Vanocum nakonec jeste jednu panenku, ale tu skoro ignoruje. Chouchou je pro ni nejak zajimavejsi, tusim ze nevyzpytatelnyma reakcema, ktere Anie jeste neumi odhalit (ja uz program Chouchou znam zpameti :-) ). Takze ji tim padem bere asi vic jako opravdove miminko… Ale zvlastni je, ze ji vubec nechce vozit v kocarku, jen ji nosi v te autosedacce ;-). No, jeste jednou dik, byla to super trefa. NAvic jsem v sekaci sehnala jeste jedny mini kalhoty a mini kabatek, presne na Chouchou - puvodne asi na predcasne narozene, nebo nevim… Bohuzel az ted vidim, jak jsem si zavarila, kdyz jsem dala vetsi vybavicku nez jen 2 kousky :-). Porad prevlikam… viz me minule komentare :-)
Sobota s Gabikou - Zuzano, pripadne Zagy a ostatni - jeste nevim presne, kdy Gabika dorazi a jak to bude mit s casem. Maji tu program, takze ja se budu prizpusobovat. Ale zkusim vse zjistit co nejdriv, abyste si kdyztak take mohli naplanovat den a pripadne prijit. Vzhledem k pocasi se asi budem valet doma, deti hrat, my kecat :-)))
Petit - jsem rada, ze pises! Moc na tebe myslim, uz to cekam kazdym dnem (teda ja cekam jen SMS od tebe :-) ). Musim rict, ze jsem fakt necekala, ze vydrzite tak dlouho :-). Tak se tesime na zpravicky!!!
KIRO - neporadim, Anie ma letos kombinezu 92 a je ji jen tak tak… Ale mam spise drobnejsi dite.
Dajko - obdivuji Vasika, jaky je vzornak a chodi na nocnik/zachod i v noci! To sam od sebe???
Rozeto - Anie mela take uz asi pred pul rokem zahadne pupinky, ale Dr. rekla, ze to nestovice nejsou, nebot to by MUSELY byt puchyrky… takze ja jsem ted zmatena, kdyz tu holky pisou, ze nemusi… Moje otazka zni - svedily aspon trochu ty pupinky?? Ja mela napr. pasovy opar, take velmi lehkou formu, ale zada me z toho bolely… takze i kdyz mirny prubeh, tak bych cekala aspon nejaky pocit neprijemnosti…  

Toz pa pa  

Hromix a Anie, dnes 2 roky a 4 mesice  

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 03.01.07 23:06

Teeeeda,  

ja jsem uplne v rausi:))) tech komentaru a ten denicek-CIBULKO!:)) to je fakt kraaasa.
Moc moc gratuluju,tento rok,vidim,velmi urodne,kolem me se pohybuji same tehotne kamaradky a stele jich je vic a vic!!!  

Kiro-taky neporadim jako holky, maly ted taky nosi velikost 92.nekdy stale jeste 86.kombinezu jsem koupila 92-98,ale jen z toho duvodu,ze je dobre vymyslena a da se zahnout dovnitr-takze nejde poznat,ze je ohrnuta.Ale stejne to ma jak snehulak,moc velke…Pro pobaveni,zimni bundu ma od minula vel.80:)))  

Teda holky,koukaly jste nektera na Navlastni oci??doufam,ze tehulky ne!!!mne je zle jeste ted.budu se ted bat jit spat:) a musela jsem proste jeste na miminci stranky.Me to nejak vzalo,budu muset zase dlouho cist..  

Stejne jsou ty nase deti supr,ze je mame…  

Jeste jsem chtela-dostali jsme tri pohadkove knizky-super,jedna je vylozene klasicka(kuzlat­ka,karkulka…)a­le velke obrazky,na kazde strane jen par radku,zjednodusena forma,vylozene pro tyhle mrnata-jakoze zadne dlouhe cekani,protoze to jede rychle.(ty pohadky od erbousa ho fakt jeste neberou,hlavne ty staroceske obraty:)Takze ja jsem spokojena,ale nektere ty vyrazy!!a ty brutalni momenty:)Drive jsem si myslela,ze opravdu jen Bozka z Erbenem maji tyhle brutalni pohadky,ale to uz byly spis podane formou pro trosku vetsi deti.ale tohle.vsimate si toho,jak je to podane nasilne?nebo to jen mne pripada?pro me bylo prijatelnejsi kdyz v Karkuli vlk spadl do studny a utopil se,nez se spadl uprostred svetnicky a chcipl.A tak si to trosku opravuju,ale musim si pamatovat,jak jsem to opravila pred tim,protoze pak je to VELMI SPATNE:))  

Tak dobrou noc.  

Any

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 03.01.07 23:56

Ahojky!

CIBULKA - super správa, veľmi gratulujeme!!!!! A nech je mimi zdravé a správne usídlené ešte aspoň 30 týždňov. Chichi, ako som čítala ten denníček, tak som si vravela, že to je zákon schválnosti, že dve hlavné odborné poradkyne pre zdravú stravu majú problém so žalúdkom :-) a už som si chcela do Teba tak jemne rýpnuť, že Ti asi chýba nejaká flákota :-). A vidím, že je vlastne všetko v najlepšom poriadku,aj keď vykladanie obsahu žalúdka v obchode nezávidím… A ozaj, tým opisom vášho bytu si mi pripomenula, ako to tu vyzeralo zhruba pred dvomi rokmi a ako som sa tešila, keď zmizla nejaká ďalšia papierová krabica.  

ZAGY - Ty si sa pýtala na výber mena? My sme teraz v pozostalosti po svokrovi našli úžasné listy týkajúce sa narodenia môjho manžela. Jeden písal svokor do pôrodnice, jeden svokra z pôrodnice a jeden svokroví rodičia šťastnej mamičke. Konečne sme sa dozvedeli presné údaje o čase manželovho narodenia, o mierach… mimochodom nemal 5,5 kg, ako mu stále tvrdili, ale „len“ nejakých cca 4,75 kg (neviem teraz presne). V tých listoch okrem iného svokor píše, nech mu svokra konečne dá vedieť, ako sa vlastne malý bude volať. Svokra odpovedá: „meno ešte neviem, asi Branislav, Miloš alebo Karol“ :-).Takže ako vidieť, tiež vyberali až po narodení :-). Krásne je aj to, ako starí rodičia opisujú svokre (teda svojej neveste), čo zatiaľ robia starší súrodenci manžela (v tom čase 6 a 3,5 roční). Vraj ich druhý dedko (svokrin otec) zobral na poštu, aby niečo vybavil a musel odísť, lebo to s deťmi nedokázal vybaviť. Vraj len behali, utekali mu, chytali nejaké kvety, podliezali… :-). Len som sa nad tým listom usmievala, že nielen ja zažívam stresy na pošte s deťmi :-).  

KIAHNE/NEŠTOVICE - tak som tu strávila pár hodín pátraním po informáciach a už som na 99% presvedčená, že Barborka ich prekonala. ZIsťovala som aj u mamy tej jej kamošky, kedy sa to objavilo u nich a zhruba sa to zhoduje s Barborkou. Vraj to má viac detí, aj sme si zanadávali, že v škôlke nikto po prvom objavenom prípade neinfomoval, že máme niečo podobné čakať. Na nete som sa dozvedela, že ochorenie fakt môže prebehnúť bezpríznakovo, ale nejak extra tam nestrašili, že by takto získaná imunita bola nedostatočná. Ak som to dobre pochopila, je to niečo podobné ako pri očkovaní - organizmus je vlastne vystavený takej nákaze, ktorá stačí na vytvorenie imunitnej odpovede, ale nevyvolá ochorenie. Čiže na nejakých x rokov by to malo stačiť, myslím, že aj Gabika písala, že v prípade očkovania sa imunita na nejaký čas zaručí, ale treba neskôr preočkovať. Ak teda Barborke už kiahne v inej forme nevypuknú, bude si asi musieť o nejakých pár rokov nechať urobiť pre istotu test na protilátky a nechať sa prípadne doočkovať. To riziko, že by si aj pri ľahkom priebehu ochorenia nevytvorila protilátky je vraj malé, ak to dobre chápem, aj u bezpríznakových ľudí sa u väčšiny krvnými testami dokáže dostatočná hladina protilátok.
Niečo sem skopírujem, snáď som to dobre pochopila, malo by to potvrdiť to, čo som písala, moja angličtina nie je bohvieaká :-):

" if the mother has definitely had chicken-pox, there is no risk to the baby or her. In any case, even if she doesn't recall having had chicken pox, it is likely she has antibodies (80% do) from a silent (asymptomatic) infection. So if there's any doubt about it, she should see a doctor for a blood test to check if she's immune. "  

Tak mi teraz ostáva len čakať, čo to spraví s Krištofkom a či sa nakazil v škôlke počas Mikuláša alebo vianočnej besiedky alebo či to chytí až teraz. Mimochodom, on mal zase tesne pred Vianocami (teda cca 2-3 týždne po Mikulášskej besiedke a v čase, keď ochoreli ostatné deti) dva dni nevysvetliteľnú horúčku cez 39 C. Ale to skôr chytil od Barborky, tá mala niečo podobné o týždeň skôr. Ale aj tak zvažujem, či to predsa len nemohlo súvidieť s kiahňami… No, už môžem len čakať..  

Rozeta

 
Gabika  04.01.07 10:01

Ahoj,

boli sme teraz (zase!) asi 5 dní bez internetu, tak som to len prebehla, aby som odpovedala na dotazy priamo na mňa ;-). Ale v prvom rade:

Cibulka - GRATULUJEM!!! Keď si sa v poslednej dobe veľmi neozývala, hovorila som si, že to je u teba veľmi nezvyčajné, tak už teda viem prečo! :-D Je to super, držím palce, aby nevoľnosti rýchlo skončili!

Rozeta - pozerala som v knihách o šarlachu, ružienke, aj alergie na zvieracie blchy :-) , ale nič z toho to nie je. Asi to naozaj budú kiahne, najmä, ak ich dostali aj iné deti v školke. Asi nejaká miernejšia forma, kiahne možu prebehnúť aj úplne ľahko. Akurát by bolo dobre potom niekedy dať vyšetriť protilátky, pretože ak prebehnú takto mierne, mohlo by sa stať, že nebudú dostatočné a mohla by ochorieť znovu. Prípadne ju skúsite dať ešte nakaziť, než dosiahne určitý vek… To ma privádza zase k Zuzle - my sme pravdepodobne s Radkom v inkubačnej dobe planých neštovíc (nákazlivý bude najskor za 10 dní), takže ak chcete, možte sa potom prísť s ním zahrať :-D ak máte problém, kde nakaziť Emu… :-)

Zagy - obom deťom sme meno vyberali až po narodení, to vieš, že sa tvárili v porodnici blbo. Ale hovorím, čo ich do toho? Manžel je strašná držka, takže ten nemá problém si uhájiť čokoľvek, ja taká asertívna nie som, ale u mena by som asi trvala na svojom, a proste by zo mňa pred porodom nič na nejaký formulár nedostali. Tak do toho! Držím palce!

Hromix - príchod vidím v sobotu okolo 11:00, ale ešte sa to upresní. To stretnutie je o jednej, neviem, ako dlho bude trvať, snáď nie dlhšie ako do štvrtej. A v nedeľu budeme odchádzať ráno, ideme na tradičný novoročný výstup s partou ľudí, toho roku na Milešovku, ak chceš, pripoj sa s Aničkou k nám! Ešte ti zavolám. Mimochodom, na to stretnutie možeš ísť s nami, je to zakladajúca valná hromada občianskeho združenia, zatiaľ má pracovný názov „Rodiče za lepší informovanost v oblasti očkování“ (info na www.iham.cz)

Kačica - tiež som po sviatkoch o niečo ťažšia ako pred :-( , ale snáď sa to rýchlo stratí, mám vyskúšané, že u mňa výborne fungujú jednodňové hladovky podľa lunárneho kalendára, a tiež výmena bielej múky za celozrnnú a cukru za med. Tak čo? Pustíme sa do chudnutia spolu? :-)

Tak končím, Radko sa pustil s vervou do strihania, tak nech mi zase nepostrihá nový obrus…

Gabika, Radko a Martinko

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 04.01.07 10:49

Zagy, Hromix, Any a všichni - moc díky za rady.Taky máme ještě nějaké velikosti 80/86.Naše Anetka má necelých  12 kg a asi 81 cm(měřila jsem pravítkem:-)Ale asi to bude odpovídat. V roce u dr. měla 74 cm.
Ono co obleček to originál! Ty velikosti moc nesedí.Tak ještě jednou moc díky Kira

 
KIRA
Zasloužilá kecalka 914 příspěvků 04.01.07 10:53

Teď jsem se ještě koukala na ostatní věci jako mikiny,kalhoty a vesměs má velikost 86 ;-)
Tak se nezlobte, že jsem vás otravovala a díky moc.

 
Gabika  04.01.07 11:27

Ahoj Kira - miery máte takmer totožné s mojím Radkom, v roku 74cm, v roku a pol mal 11,5kg a 80cm. Teraz má asi 13kg a 90cm, za rok teda vyrástol 10cm. Na napísané veľkosti sa pri oblečení vobec nedá spoľahnúť, ja som zimnú kombinézu nakupovala s krajčírskym metrom, mala som ho odmeraného od pleca po zem, ale chce to rezervu, oblečenie poležiačky sa natiahne…

Gabika

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 04.01.07 14:14

Ahojte holky,
dneska to vypada, ze Betka neusne, tak snad me to necha dopsat, byly jsme slavit u kamaradky rok jeji holcicky, tak je Betka pekne rozdovadena, ale libilo se ji to.  

CIBULKA - moc gratuluju!!! Musim rict, ze jsem to tak nejak tusila (asi jako tehdy ty u me), hlavne, at uz ti neni zle, to je fakt silene. Kdybys nekdy potrebovala s necim pomoct, dej vedet, predpokladam, ze na sraziky ted asi neprijdes, tak se pak ukaz co nejdriv.  

GABIKA - tak jednodenni hladovka by u me neprosla, ja proste to jidlo potrebuju :-( Bile pecivo skoro nejim, pecu doma a vetsinou celozrnne, nebo tak napul a nesladim zadne piti, takze bohuzel tyto veci pouzit nemuzu, ale ja zase na obed planuju Betciny polivky, ktere jsou sama zelenina a hlavne se musim zacit hybat, tak si za tyden rekneme, jak na tom jsme :-)  

ROZETA - tak aspon uz mate nestovice za sebou, ja taky cekam, kdo se kolem nakazi, abychom se pridali  

ZUZANA - delala jsi nakonec tu nadivku? A jak vam chutnala? Pokud vim, tak jsem o Svratce jeste nemluvily, tak to v pondeli Milce nadhodim na sraziku  

Nevite, jestli uz je Schamka zpatky v Holandsku na netu?
Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 04.01.07 15:51

Ahoj vespolek,
snad si mě ještě budete pamatovat - občas vás pročítám, ale není moc času přispívat.....
Naše holky jsou pořád pěkný dračice, ale jedna bez druhé nedá ránu. No, ale proč píšu - musím se pochlubit, protože mám chuť vykřičet novinku celému světu.....holky dostanou ke svým 3.narozeninám brášku!!! Byla jsem na amniocentéze, tak jsem se bála a strachovala celé vánoce, aby bylo vše OK, ale naštěstí je vše v pořádku.
Včera jsme byly podat přihlášky do školky, tak jsem zvědavá, jestli je tam od září vezmou, protože je to tady dost plný. Prďolka by se měl narodit přdsně na den holek narozenin - 2.6. - tak 3 měsíce musím holt nějak zpytlíkovat 3 děti a pak až je dám do školky, tak si aspoň taky zkusím, jaký to je mít „jen jedno“ mimi. Chci si užít všechny aktivity, kterých jsem se musela s dvojčaty zříct a mrzelo mě to.
Nestíhám na vaše příspěvky bohužel reagovat, tak se omlouvám . Holky mějte se všichni moc fajn, zase nakouknu - jestli chcete můžu přidat foto holek do galerky, kdo si nás pamatuje,možná bude zvědavý......
KEIKO + 2dračice Zuzanka a Klárka 2,5 roku a mimi 19.tt  

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 04.01.07 19:58

ahojky,  

Kacica,Gabika-no tak na me jste zapomnely.ja samozrejme pres vanoce taky pribrala a taky chci patrit do klubu:)) sice jsem zacala uz pred vanoci(s tim odtucnenim-cvicenim),alle pak se to zvrhlo:) a ted je to horsi nez pred tim:( za mesic ma mamka padesatiny a bude to dohromady s praci(coz jsou i moji kolegove),tak proste aspon trosku chci vypadat lip:)))) -a ne jako posledne,ze jsem nemela kalhoty:)))))
Jidelnicek od maleho si vzit nemuzu-to bych chcipla hlady:)) mne proste nestaci jeden hrnek mleka,jedna polivka a jeden jogurt denne…  

Zuzle-takhle ti ji Ema dlouhodobe?polivku a jablko za den?tak to me trochu tesi,ze i z takovych bidnych stravniku rostou tak super slecny:))  

Kejko-a kdo by prosimte mohl na Tebe zapomenout???:))) mooooc gratujuji k chlapeckovi,at vse probiha jak ma!  

krasny vecer  

Any

 
hepppka
Povídálka 45 příspěvků 04.01.07 20:04

Ahoj Kiro,
nase Agatka nosila v roce velikost 80, vazila 10,75 kg. Ted ma 17 kg a velikost 110. Ale co Ti hlavne chci rict, ze mne se uz ted v zime kombineza vubec neosvedcila, byvame venku dlouho, takze jdeme minimalne jednou curat, a curani s kombinezou je dost opruz. Mela jsem kombinezy tri a uz jsem je poslala dal. Mela jsem je po segrinych detech, ktere ovsem nosily kombinezu jeste v 5 letech, strasne malo pijou a tak malo curaji. Proste kazde dite je fakt jine (jakoz i matka). Tak se nezlob, ze Ti to rozhodovani jeste komplikuju:-)
hepka 

 
petit
Kecalka 337 příspěvků 04.01.07 20:07

Ahojky!  

Vzhledem k tomu, že už nezvládám skoro nic než posedávat - teda po dopolední lítačce za tím malým prckem, teď už zase zdravým lumpákem - dostávám se zase brzo na net. Malý mne samozřejmě nakazil, takže mám rýmu, bronchitidu, a dítě asi spíše vykašlu než porodím. On je holt za 4 dny v pořádku a já se budu s tím trápit jak dlouho.  

Co se týče velikosti - má malý teď  velikost 104, váží kolem 16 kg a měří cca 98 cm, a botičky má 27 a nejsou mu bůhvíjak velké, snad vydržíme do jara.
Jinak trochu reklama- podlehla jsem lákadlům výprodeje a poprosila dneska babičku, která šla do Tesca, ať se podívá, jestli tam nemají na malého nějaké zimní bundy, máme totiž jen jednu a tu pořád peru. Tam mu dneska koupila za 74,0 Kč béžovou na teď, a větší bleděmodrou na příští rok za 97,0. Barvy bych volila jiné - už prý se moc vybírat nedalo - ale za ty peníze !!! A ještě mu koupila silnější triko s dlouhým rukávem za 46,0. Říkala, že o něco větší výběr je v barvách pro holčičky. Tak jestli chcete některá doplnit výstroj, neváhejte, za ty peníze to není ani na tržišti.  

Neštovice - tak u nás buď prošly zcela nepozorovaně, nebo je Dany tak odolný, že je nedostal. Doktorka tomu nechtěla věřit, ale prý se takové děti najdou v každém kolektivu. Tak si holt počkáme na příští epidemii a jestli je nedostane do 15, tak pak ho nechám naočkovat.  

Gabika - u nás jméno vybírají hlavně ti má chlapi, a vůbec se mnou nechtějí diskutovat! Daneček jednou poslouchal, jak předčítám jména s Knapové, jedno si vybral a toho se drží - už asi 3 měsíce - tak jestli to bude ta holčička, tak nevím, jestli jim nepodlehnu. Pro kluka nevybírají pro změnu vůbec.  

Hromix - o staré brýle a oblečení mají zájem v Charitě, tak se tam zeptej, kde a kdy vybírají. Tady v Brně mívají dost pravidelné akce - i u nás na vesnici.  

Panenky - už teď mne jímá hrůza, jestli si budu muset jednou s naší holčičkou hrát s panenkama. Už jako malá jsem to opravdu nesnášela a jako holka jsem pořád nějaké dostávala, tak jsem je nechávala své mladší sestře. Třeba bude malá po mně a bude dávat přednost něčemu jinému. Jinak u nás vedou stále bagry, traktory, vlečky a náklaďáky a s tím si malý pohraje sám. Taky má od narozenin takový ten vláček s dřevěnými kolejemi, tam mu občas pomáháme sestavit okruh, ale staví si koleje i sám a vydrží se s ním i sám hrát. U nás jsou pro mne nejhorší knížky, ty chodíme půjčovat i do knihovny a u čtení by vydržel hodiny. Zvlášť když už je trochu unavený.  

Keiko - zdravím a moc blahopřeji, jsem ráda že ta amniocentéza dobře dopadla a aspoň máte tutovku, že to bude kluk. Taky ti přeji a by holky vzaly do školky. Taky bych tam malého ráda dala, ale bude to boj. Není ani předškolák, nejsem matka samoživitelka a navíc budu na mateřské - takže kolem dokola docela bída. Hlavně, že se školky všude rušily.  

Zagy - když jsem čekala malého, tak jsem nevěděla, co jsou to poslíčky. Teda břicho mi tvrdlo už od 20, týdne,¨ale to bylo něco jiného. Za to teď - některá noc je už docela hrůza, pak se to přes den uklidní a večer to začne na novo, nebo taky ne. Holt každé těhotenství je jiné.
A co se týče břicha a váhy - na mne teda nemáte. Zatím nemám odvahu se ani vyfotit napamátku!! Je to hrozné! A dle dnešní váhy jsem přibrala už 15 kg! U Danečka jen 12, ale to mi bylo skoro celé těhu taky špatně a to teď  nebylo.  

Zatím ahojky a buď se ještě ozvu, nebo taky ne - a pak pošlu SMS.
Petra + Dany + ?? ( už skoro v termínu)

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 04.01.07 20:29

Ahoj.

Děkuji za reakce na deníček :-)))

Myslela jsem, že když dneska uspává manžel, že večer napšu víc, ale byli jsme na návštěvě a já asi přecenila své síly a zase mám svou horkou chvilku. No, spíš vlastně studenou, protože z těch nevolností mám hroznou třesavku. Doufám, že zítra dopoledne mi bude líp a napíšu i kometáře.

PETIT- já jsem teď nakoukla hlavně proto, že jsem si říkala, jestli už tu není třeba zprávička od vás z porodnice (nebo od ZAGY). tak koukám, že ještě nic. Hlavně ať to zvládnete v pohodě a bez komplikací (obě maminky).

Fakt musím končit.

CIBULKA

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 04.01.07 21:50
 

Ahojky,

 

dnes u nás nie je nič nové :-), po tých vianočno-silvestrovských cestovačkách sa mi nejak nikam nechce chodiť a tak ideme maximálne na miniprechádzku, keď ideme pre Barborku do škôlky. Aj som chcela vyraziť na nejaké nákupy zľavnených vecí, ale úplne sme vybielili účet a tak nie je veľmi za čo :-)

 

Teda skoro som zabudla na Krištofkové vyčínanie, v poslednej dobe sa mení na malého drzého raracha, ktorý musí všetko zakázané vyskúšať. Nič naňho nezaberá, keď som mu skúsila začať dávať po zadku, tak to viedlo akurát k tomu, že zmenil taktiku a všetky zlé veci robí s jednou rukou preventívne položenou na svojej prdelke :-). Takže celý deň strávi otváraním a vytláčaním pasty, vyberaním CD-čiek, pchaním prstov a kaziet do videa, vyberaním nožov.. a inými mne obľúbenými činnosťami. Dnes som ho načapala, ako sa snaží strčiť ruku do idúcej žmýkačky prádla. Skoro som odpadla, keby ju tam dal, tak mu ju poláme. A to mu stále vysvetľujem, že žmýkačku nesmie chytať, že by ho to bolelo atď. Poobede mi zase uchmatol z kozmetickej taštičky zrkadielko (také bez rámu, len samotné zrkadlo) a ten blázonko si ho dal do pusy a odhryzol z neho kúsok !!!!. Ešteže to vypľul a ja som potom skladala kúsky, či to vypľul celé… Asi dva miniminikúsky chýbali, ale fakt maličké, skoro neviditeľné, no aj tak ho budem asi pozorovať… 

 

No ale prekvapil ma aj príjemne, kúpila som mu k Vianociam obrazový slovník a dnes sme ho spolu čítali. Zistila som, že pozná 10 písmen abecedy (tipovala som tak polovicu), skoro všetky čísla vrátane nuly, z geometrických tvarov kruh, štvorec, obdĺžnik, trojuholník a kosoštvorec… atď. Nič z toho som ho nejak plánovane neučila, asi sa to naňho lepí pri Barborke. Minule ma šokoval, keď Barborka počítala do 100 a vyzeralo to asi takto: Barborka: „48, 49…„, Krištofko doplnil „50“, Barborka pokračovala „51,52,53", Krištofko dodal „54".....no, bola som s toho paf. Neskôr som si to overovala a samozrejme to bola zčasti náhoda, ale očividne chápe ten princíp, že keď ja poviem napr. tridsať jeden, on vie že musí pokračovať tak, že najprv povie tridsať a potom pridá dva, zase povie tridsať a pridá tri… Inak sám napočíta asi len do 13 a to ešte má problém, že zá:,–(ne vynecháva trojku :-). No ale vidieť, že urobil zase vývojový skok a oveľa lepšie mu to myslí. Obľúbená zábavka je aj vymýšľanie rýmov, to mu tiež celkom ide. Dnes zase vymyslel nejaké dve minibásničky o dvoch riadkoch. 

 

LUCIJE - keď som videla obrázky v galérii, povedala som si, že naši chlapci by sa mali stretnúť :-). Krištofko dostal navlas taký istý autobus, mal ho vysnívaný, kreslil ho aj Ježiškovi. Ja som ho dosť prácne zháňala, už som ho chcela kúpiť v Anglicku alebo v Čechách, našťastie ich potom dostali v Tescu a to za ešte lepšiu cenu, ako som plánovala. Takže Ježiško zohnal ten vysnívaný „autobus s prívesom, otváracími dverami a šoférom". Najväčší problém som mala pri výbere farby - či zobrať červený, žltý, zelený…a nakoneic sme tiež vybrali modrý :-)). No a vláčiky Krištofko dostal tiež, aj keď sa s nimi hrá menej ako som čakala. Minulý rok dostal takú základnú :,-(u, to ho chytilo viac, teraz už skôr len doplnky, asi najviac sa mu páčili závory so svetelným a zvukovým efektom. Ale čakala som väčší úspech…  

SPÁNOK - tak Krištofko spí cez deň okolo 1,5 až dvoch hodín, občas aj tri, ale to len zriedka. V noci sa ale budí, u nás je to teda ešte stále na kojenie, prvý raz sa budí tak po troch hodinách, napije sa, otočí na bok a spí ďalej. Aj potom sa budí, ale to netuším, ako často. Občas sa vypýta na záchod. Môj súkromný odhad je ten, že keby som ho odstavila, tak by asi aj tak patril k deťom, čo sa v noci budievajú, lebo majú príliš búrlivé sny :-)

 

POSVIATKOVÉ ŠUNKY - postihli aj mňa, ja som sa nejak rozožrala už pred sviatkami, takže mám tak 1,5-2 kg nadváhu oproti váhe, ktorú si držím už asi 6 rokov. Povedala som si, že to začnem riešiť, až keď dojeme všetky koláčiky a iné sviatkové zásoby. Ako vravieval svokor, nie je zlé, keď priberieš medzi Vianocami a Silvestrom, horšie je, keď priberieš medzi Silvestrom a Vianocami. 

 

PETIT - tak tými mierami Danečka si ma úplne dostala. Pre porovnanie - Barborka má nohu č. 28 a pred nedávnom vážila horko-ťažko nejakých 16 kg.
Tým sa dostávam k ANY - Barborka aj Krištofko rozhodne nepatria k nejakým dobrým jedákom. Barborka sa celkom dobre rozjedla, keď začala chodiť do škôlky, ale ani to už neplatí. Je posledný rok dosť vyberavá, čo nikdy nebola a niekoľko mesiacov je prakticky vegetariánka. Sama od seba neje mäso, vraj jej nechutí. No a Krištofko ten napr. dnes zjedol jeden sójový párok, misku cestovín s nivovo-smotanovou omáčkou, asi pol celozrnného rožka a nejaké ovocie. K tomu MM. To je tak jeho obvyklá strava a to ešte oproti Barborke pekne papá. Ja to nejak neriešim, obidvaja vyzerajú v norme, Krištof je na svoj vek dosť vysoký a pevne stavaný, nevyzerá zle :-).

Majte sa pekne.  

Rozeta + Krištofko o 9 dní 2,5 roka + Barborka 5,5 roka   

     
 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 04.01.07 22:21

Ahojky!
Tak zitra davam zase ANie do skolky a po 3 letech snad pujdu hrat dopoledne tenis!!! Jeee, tesim se, i kdyz teda platit takovou palku za halu mi asi trosku zkazi radost :-) Timto se priznavam, ze jsem take dosti obtloustla, ale nejen po Vanocich. Ja proste stres resim jidlem :-(, a jelikoz si ve stresu pripadam 2 dny ze 3, tak tloustnu a tloustnu…
Dietu ted drzet nemohu, nebot je mi porad takova zima, denne si davam vecer varici sprchu, jak jsem prokrehla. Pres den se preci jen trosku hybu, ale vecer sedim na netu, nebo u TV nebo ctu a proste stydnu… Takze s dietou a mensim prijmem energie bych byla asi hodne promrzla, coz by mi jeste zvysilo dozajista frekvenci mych depkovych nalad :-((( Pockam do leta :-), stejne se chci nejak pred nastupem do prace dat do gala a k tomu poridit novy satnik :-).
Rozeto -teda ziram, jak Kristofko s tim andelskym oblicejikem muze delat takove lumparny!!! :-) A je fakt sikula, jak pocita a vubec hodne vnima tolik veci asi od Barborky! To urcite potesi!!! :-)
Petit - jukala jsem na net, ale tady v Praze jsem na nic nenarazila, kde by chteli stare bryle. Ale u Ikea jsou kontejnery na stare obleceni pro potrebne, myslite si nekdo, ze tam mohu hodit i bryle?
Keiko - velka gratulace!!!! Tak at ti vse dobre dopadne a holkam prejeme toho nejbajecnejsiho brasku na svete :-)
Srazik s Gabikou - tak ja navrhuji srazik u nas doma kolem 16h, pro Prazandy ktere se chteji take videt s Gabikou (a se mnou :-) ). I kdyby tu Gabika jeste nebyla zpatky s te jejich akce, tak my tu budem a muzem pokecat samy a pockat :-)) Dejte mi vedet treba pres SZ!!!
Any - nasili v knizkach - mne to take hodne vadi… zatim nic takoveho nectu… ale rikam si, ze jako diteti mi to nevadilo, mozna to tem detem take jeste nedochazi… Jinak navrhuji takovou tu „mys“ co prekryje text bilou vrstvou a da se to prepsat (meli jsme to v kanclu, asi vite co mam na mysli)…  :-))))  

Toz zatim pa!  

Hromix a Anie

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 04.01.07 23:11

Ahojky,
tak jsem chtěla jít dnes brzy spát, ale Anežka má nějaký špatný den a po odpoledním cca45minutovém spánku předvedla vztekací záchvat skoro na hodinu a teď se to opakovalo:-((( To už u ní musel být Lukáš, protože jsem měla tendence jí nařezat:-( Nějak to špatně zvládám, nikdy moc vztekavá nebyla, teď to sice občas zkouší, ale během dne to jde. Nějak se domluvíme, nechám ji chvilku v pokoji atd. a za chvíli je dobře. Tohle je děs…
ANY jak to prosím Tě zvládáš? U nás se to tedy nezlepšuje, spíš naopak, ty scénky jsou čím dál tím delší. Probuzení moc nezabírá, nebo mám pocit, že je pak už probuzená, ale jakoby v začarovaném kruhu, z kterého se neumí dostat. Nejhorší je, že u sebe nikoho nechce, za dveřmi trpím a je mi jí líto, ale jinak mě odstrkuje, křičí ať jdu pryč apod. Nakonec to přejde, ale když je to 2-3× za noc, přestávám to zvládat:-(((
CIBULKO, myslíš, že by na to fungovalo objímání? Nebo to jde jen při úplné bdělosti? A snad už bude líp!!!  

PETIT, tak u nás podobně, taky jsem od Anežky chytila otravný kašel, hlavně v noci je to „fajn“ a minule jsem měla kontrakce taky asi od 20.týdne bez bolesti, teď až poslední cca 2týdny, ale stojí za to. Trochu mě uklidňuje, že nemáte jasná jména:-) A jen tak pro pobavení, s Anežkou jsem přibrala 18,5kg a teď  „jen“ 16kg, ale zase jsem se před 2.otěhotněním nevrátila na původní váhu. Nejspíš vážím víc než Lukáš, ale už asi tři měsíce nám nefunguje váha, tak nevím. Hodlám to řešit až v létě:-)))  

KEIKO v těhu deníčku jsem ještě nebyla, ale pamatuji si Tě z galerky. Velká gratulace a držím palce, ať vše dobře dopadne! Mimochodem, máte krásné PF!  

HROMIX našla jsem nějaké olejíčky od Nobilis a Eoné, ale jen na netu, netuším, jestli se dají sehnat někde v kamenném obchodě. Vše přírodní, základní i aroma… Moc se mi líbí, trochu míň ta cena, ale třeba to po porodu zkusím.  

Dobrou noc Veronika, Anežka a Paleček

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 05.01.07 12:47

Ahojte,
dneska v klubu maminek Betka snad poprve rikala nejake basnicky a delala dokonce neco i rukama a nohama, samo, ze ne u vseho, ale i tak me prekvapila, pak tam jedla tak, pulku svacinky snedly ostatni deti dohromady a druhou pulku ona :-) Proste rybickovou pomazanku ma rada.  

Dneska sjem taky zacala zjistovat, co a jak se skolkou a je to des bes, vubec nepocitam, ze by se Betka dostala :-( Nastesti s tou vyssi materskou budu snad moct zustat doma jeste ten ctvrty rok. Nevite, kdy to musim oznamit nejpozdeji zamestnavateli?  

KEIKO - obrovska gratulace, to vis, ez si te pamatuju, obcas i sleduju, jak se mate  

ANY - tak vitej do klubu, taky jeste nemame snezene vsechno cukrovi, takze uplna dieta to teda neni :-))  

ZAGY - vztekaci zachvaty po spani mame nekdy taky, ale uz ne moc a jen po odpolednim spanku.  

HROMIX - tak ja byla po pul roce pred vanocema na sqashi a des bes (predtim jsem hrala fakt dobre), funela jsem jak lokomotiva a navic byla zrejme ta raketa nejaka kriva :-( ze jsem se nemohla trefit do micku… Tak at ti to jde lip nez me  

ROZETA - zase ziram, co uz ten kristofek umi, to Betka teda zrovna tyto veci vubec. Jo a  na nakupy jsem se tayk tesila, vcera jsem teda koupila dve tricka (sice za 50%) ale i tak jsem za ne dala celkem skoro 1000, ale vcera jsem mela tehudepku (zase jsem to dostala), tak to byla takova mala naplast. No adneska jsem si jedno trisko vzala do klubu a asi po pul hodine ke me prisla jedna maminka rikala: Ty Katy, to mas tu cedulku schvalne? No na zadech mi visela cedule jak krava (fakt takovy ten papirovy kruh asi 10cm)…Proste jsem ji neoodelala, holt mozek po vanocich odpociva..
Mejte se krasne
Kacica + Beytnka

 
Dajka
Kecalka 249 příspěvků 05.01.07 13:23

Ahoj!!!

Tak včera jsme zvládli zubaře, všichni. Úplný rodinný výlet, haha.
Vašíček byl poprvé. Řádně naladěn jak mu pan doktor spočítá zoubky se choval velmi spořádaně, papulku měl otevřenou co to šlo a nalepovací obrázek s kejklacíma očičkama co pak dostal mu udělal velikou radost. Doma jsme ho nalepili na kelímek  pro čištění zoubků, aby mu stále připomínal ten bezva zážitek. Nebudeme mu přece říkat, že zuby jsou jedno z nejhorších co si člověk může nechat ošetřovat …a ještě k tomu pravidelně!
Manžel pravda nešel moc rád, ale jako vzor pro dítě se držel a já jsme potřebovala kromě kontroly i razítko do těhotenské knížky, takže jsem to brala jako nutnost. To, že mi nic dělat nemusel byl jen opravdu příjemný bonus.

JInak Vašíček jak kdyby věděl, že řeším podávání, teda spíše nepodávání láhve s mlékem ji začal statečně odmítat, grrrrrrrrrrr, zase mě předběhl. Takže budu muset vymyslet asi nějaký fígl, jak ho donutit pít mlíko s hrníčku, protože to je teda bída! Máte někdo nějaký dobrý nápad?

HROMIX - jóó,  čurání v noci? prostě to bylo tak, že ve chvíli kdy Vašík pochopil říkání si na potřebu (to bylo v létě), tak naprosto odmítl plínky a začal si sám od sebe říkat i v noci. Takže žádný dlouhý nacvičování, prostě on to takto pojal.

KAČICA - zaměstnavateli by se to mělo sdělit tak nějak než jsou dítěti 3 roky, podle zákona asi nejpozději den předem než dítě dovrší ty tři roky, ale není to asi úplně fair jednání. Určitě by to bylo lepší domluvit se dopředu, už i proto, že by si mohla zaměstnavatele požádat o potvrzení/dohodu, že ti podrží místo i po dobu 4-tého roku tvé mateřské, což již normálně není jeho povinnost. Jen nevím jestli je dobré počítat s tím zvýšeným rodičákem, zatím to vypadá, že nám ho jen co to půjde zase zkrouhnou. Tak snad to dopadne alespoň na pár měsíců. Já i doufám, že se budou dlouho dohadovat a stihnu porodit ještě za zvýšené porodné :-)

ojoj, to je hodin musím prchat pracovat
papapapa

Dajka a spol.

 
Rozeta
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 05.01.07 13:40

Ahojte,  

nič sa mi nechce robiť, tak píšem :-). Doobeda som sa síce vybičovala k výkonu a ako tak upratala prízemie, teda utrela prach, povysávala, umyla kúpeľnu a časť podláh. Ale všetko len pod hrozbou očakávanej návštevy :-). Ešte by som mala žehliť, variť…  

KAČICA - tak ty beháš po svete s cenovkou? Aby Ťa tak niekto nakoniec nekúpil :-). Ja som na zľavách kúpila len jednu vec, aj to neplánovane. Večer pred pohrebom som zistila, že asi fakt nie je vhodné, aby Barborka išla oblečená v tmavomodrých rifliach, ako som plánovala a vybehla som ešte do Tesca pozrieť, či nemajú čierne nohavice. Nič tam nemali, až nakoniec som objavila jeden kus nejakých nohavíc v tmavošedo-hnedej farbe, boli vcelku pekné, s výšivkou, slušnejšie a v páse mali dokonca sťahovaciu gumu, čo pri našej vyžli nutne potrebujeme. Mali fakt len tento jeden kus, žiadne iné, ani väčšie ani menšie, bola to presne jej veľkosť a stáli len 150 Sk. Asi sa nepredali preto, lebo viseli na vešiaku s veľkosťou 24-36 mesiacov :-). Obliekla som jej ich na pohreb také neprané, doma som ich potom len hodila do pračky a včera, keď som ich chcela z rubu ožehliť, zistila som, že zvnútra bola cenovka, ktorá sa vyprala a komplet rozmrvila a nalepila na nohavice. Tak som potom chvíľu čarovala s lepiacou páskou a odstraňovala všetky biele kúsky na nohaviciach aj inom oblečení, čo sa s nimi vypralo… Takže aj ja som stále mierne dementná :-).
Ozaj, včera ako sme s Krištofkom čítali ten obrazový slovník, tak tam boli aj obrázky mesta, domov, hotela… Neskôr mi ukazoval na ten hotel a vysvetľoval: „ tam sme bývali na dovolenke, v tom KANÁLI“ :-)))). Sranda je, že aj Barborke sa toto slovo plietlo, takže na dovolenke pred dvomi rokmi sme bývali v KOSTOLE a nie v hoteli :-))).  

Rozeta  

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 05.01.07 13:50

Ahoj.  

Tak já to vezmu od zadu.....  

KAČICA- jé to mě mrzí, že jsi zase obdržela zásilku…a to jsem na tebe myslela a protože mám přehled o tvém cyklu :-)))), tak jsem si myslela, že už jsi to buď obdržela o víkendu nebo už taky ne…jsem se nějak přepočítala…no a k tomu chození na srazíky- jak jsem psala včera, byli jsme na návštěvě a dost mě to zmohlo, ale chtěla jsem jít ne kvůli sobě, ale kvůli Šimonkovi, on je mezi dětma rád a pak taky ho zabaví ty nové hračky…tak jsem uvažovala, že bych to v pondělí riskla a došla, protože manžel má volno a tak by pro nás mohl přijet, když by bylo nejhůř, ale asi by jsme nezůstali dlouho. Nabalím se igeliťákama a záchody tam taky mají…teda, jestli srazík je. Ten další týden je manžel mimo, takže žádný taxi mít nebudu a asi nepřijdu. Šimonkovi už to nějak leze na mozek, že jsme teď nikam nechodlili a včera byl z kamarádčiných dětí a hraček unešenej…  

ROZETA- tak neštovice jsem měla jako dítě v počtu asi 10 pupínků na hlavě a bez vysokých horeček (nejsem teplotová). Imunita by měla zafungovat i při jednom pupínku…ani jsem nemusela upozorňovat, aby si maminky dočetly minulý deníček, jsou poctivé sami od sebe :-)))) Teď nevím, jestli jsem to nepřehlédla, ale byli jste už u Dr.?

 

ZAGY- no s tím spaním…asi víš, že mezi 24-36m je to takřka běžný jev, který věkem ustoupí sám. My přímo tento vztekací problém ze spaní nemáme, ale před asi půl rokem se to párkrát stalo a pak se Šimonek sám naučil si vlézt ke mně do postele. A já mu nebráním. Od mala jsme ho učili spát v postýlce, ale já jsem měla nějaký instinktivní pocit, že v rámci svého vývoje se v tomto období potřebuje uchýlit do většího bezpečí…takže já jsem zrovna tuto situaci s objímací paní neřešila, ale já osobně bych do toho se Šimonkem šla. Beru to tak, že je to dítě rozrušené ať už čímkoli a byť v polospánku, tak by to mělo ze sebe dostat a taky pocítit to bezpečí a jistotu. Při klasickém objímání děti rodiče taky odstrkují. Ale to je můj názor. Jestli chceš, zrovna dnes bych měla odepisovat objímací paní, tak se zeptám přímo u vyškoleného odborníka…mimocho­dem v dubnu jsem se přihlásila na celodenní seminář zase o objímání a večer na závěr je ještě přednáška o hyperaktivních dětech. Už se docela těším…    

Jdu to odeslat a pak si musím dát malou svačinku. Musím totiž jíst po 1,5 hod, aby se mi zbytečně nezhoršovali nevolnosti nezhoršovali.  

CIBULKA

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 05.01.07 14:03

AHOJKY holky,  

tak dnes jsem fakt super vymrzla.dopo jsem mela sraz s mati v Staraku,ze si chce koupit nejaky kostym-tak jako poradce:) Pak nejake nakupy a normal.veci,cesta zpet z destem a litacim ditetem po bahne.Docela me opoustel klid.Dolezla jsem pred jednou,ja dite i kocar totalne zapraseny,mokri,zmrzli…r­ychle dochystam obed-a…dite neji!uf.Tak dnes vypil asi pul deci(no mozna min)mleka a snedl necelou ctvrtku rohliku v obchode.to je vse.a obed nic.tak jsem ho poslala od stolu,ale hezky to tam bude mit nachystane dokud to nesni..vrr:))  

Rozet-diky za uklidneni.jsem za nejedliky fakt rada:) vzdy se uklidnuju,ze hlady neumre a kdyz bude mit opravdovy hlad,ze to sni.
Taky si myslim,ze mladsi sourozenci hodne chytaji od starsich(vidim to u kamaradky,jak je maly moooc sikovny)Mne nekdy maly prijde fakt jako mimino:)/i to osobe prohlasuje../
Co se tyka botu  mame 25.ale jsou mu hrooozne velke:) ale ja uz zadne jine v listopadu nesplasila.nam to teda do jara vydrzi urcite:)/abych se nedivila,ze…za ctrnact dni muze porust jako za dva mesice..)
Abeceda-tak jsem teda zuzasem zjistila,ze krom QWY uz Sebi ovlada vsechny./ale tim konci nase umeni:))
Vcera jsem byla s mamkou na ocnim a bavil tam celou cekarnu.Jednak mu bylo dlouho,tak trochu zlobil,jednak mel naprosto super hlasky,pak tam zacal cist pismenka na napisech,ale pak je zacal odlupovat:) pak chtel jit k doktorovi apod.Nejlepsi hlaska byla,kdyz jsem mu rekla,ze babicka bude mit bryle a on na celou cekarnu:„ale maminka ma cocky!“ -coz je fakt,ale absoultne nevim,jak na to dosel.nikdy to nevidel,ani o tom doma nemluvime,protoze s tim operuju jednou za mesic…ja jsem z neho porad na vetvi:))
Na stejnem patre byl psychyatr a psycholog-jako to ocni.tak rikam-tak ja uz jdu,musim se objednat,protoze se scvoknu:)) a prcek na plnou pusu:„mami,blaz­nis?“:))  

Zagy-na tvoji otazku odpoved mam-nezvladam to:(( absoulutne nejsem svezi..Ale ted je to opravdu lepsi,protoze uz nejsme ve fazi jako vy-ze me odzduchoval a bil a nechtel..to mne hrozne vysilovalo a trapilo.-to uz nedela.Ale porad nejak neumi stravit ty zazitky ze dne a ma divoke sny a tim se budi.Ja nejsem nejaka podpora,protoze jsem si myslela,ze to tak do mesice prejde.a nepreslo.ale je to lepsi.Dnes jsem si ho vzala tak o pul treti k nam,ale stejne se o pul pate vzbudil znouvu-ale hned usnul..
V noci kdyz k nemu jdu tak v pokojicku nerozsvicuju,a rikam mu,ze jsem tam,a ze je jeste noc a on je v pokojicku a v postylce a zitra pujdem ven nebo do skolky a tak.aby aspon trochu vedel,kde je.Ted uz to vetsinou zabere,nekdy je ale vystraseny,tak tam spim s nim a nekdy(v druhe pulce noci)si ho vezmu sebou,protoze treba ani v tom pokoji byt nehce(i kdyz si tam lehnu s nim)Fakt bych chtela vedet,co se mu zda,ja mam fantasmagoricke:) sny do ted a nekdy taky ani nevim,kde jsem..  

Kacica-vsak ja taky radne zacnu az dojim to vanocni cukrovi:))ale nebudu ho jist vecer.Marne cekam,kdy to se me samo opada(ty kyla):)) ja to tak mam v tele nastavene.pri stresu budto hodne hubnu anebo hodne pribiram.necha­pu,proc ted je zrovna ten druhy pripad.A muzu jist porad stejne,ale kg bud hodne spanou,nebo zacnou lezt nahoru(asi ted delam zasoby:))  

tak ahojky,krasny den.  

Any a Sebastianek

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 05.01.07 14:31

Pokračování…

DAJKA- toho mléka by měl mít ½ l za den, ale nemusí to být všechno jen mléko v tekuté podobě. Třeba ty sýrové tyčky Kidiboo mají jedna stejný obsah vápníku jako 100ml mléka..jak naučit na hrníček přesně nevím, protože Šimonkovi se to z hrníčku od začátku líbilo víc než z hrníčku s pítkem.

KAČICA, ROZETA, ANY, GABIKA a další- vaše podrobné popisování vánočního přejídání a nabraných špíčků vynáší můj žaludek asi o 30 pater výše, než je jeho fyziologická norma, ale to nevadí…já jsem aspoň přes svátky zhubla…:-)))))))))

KEIKO- já jsem tě našla před pár dny v nějaké diskuzi i se dvěma metříky a chtěla jsem tě anonymně prásknout, tedy spíše vyzvat, aby ses práskla sama a ty jsi mně předběhla…gratuluju moc !!! Co holčičky už se těší? Nebo jak to berou?

Když už jsem u těch miminek správně počítal ten, kdo tipoval, že čekám zase letní miminko- termín mám podle poslední MS 15.8, takže necelé 3 týdny po 3. narozeninách Šimonka a ke svým 30-tinám.

HROMIX- ano, Šimonek už to ví, ale tak nějak nechtěně. Chtěli jsme počkat až po 12. týdnu, kdyby něco, aby z toho neměl zmatek v hlavince. On má miminko spojené asi jen s tímto pojmem, takže ten byl tabu. Ale byl s námi na UTZ a manžel v návalu emocí mu řekl, že to, co vidí na obrazovce je miminko, co mám v bříšku. Nemám mu to prozrazení za zlé. :-))))) Je to prostě risk.
No a ovšem tchýně- se to dozvěděla, když jsem byla 7tt. Nechtěla jsem na svátky žádný aperitiv a nepila jsem ani kávu a ona se mně rovnou zeptala, jestli nečekáme další, tak jsem kývla a ona hned proč jsme jim to neoznámili nějakým vánočním přáníčkem jako dárek pod stromeček- tak trochu mě za to sjela. Tak jsem jí teda musela vysvětlovat, že teprve jdu na potvrzení srdíčka a tak zatím není vůbec nic jisté atd. no trochu mi to tím zkazila…pak ovšem začala řešit, co se Šimonkem když pojedu rodit. Rozhodla, že bude u nich. Tak jsem se jí snažila vysvětlit, že technicky to není možné. Že rodit můžu 2 týdny před nebo po termínu a na měsíc, že jim ho tam nenechám, ale ona to nechtěla slyšet. A pak přišel tchán a ona mu oznámila, že v létě tam budou mít na pár týdnů Šimonka…to se ovšem plete. Buď jak to začne, tak dojedou a budou ho po dobu porodu hlídat u nás nebo si budu muset najít na to pohlídání nějakou kamarádku tady v Brně.

ZUZLE- ty posloucháš Edith Piaf???????

Doufám, že jsem napsala všem, co jsem chtěla..

Hezký den.

CIBULKA+ŠIMONEK+ pan KOUSEK v 9tt

 
Zagy1
Kecalka 139 příspěvků 05.01.07 15:16

Ahojky,  

CIBULKO, pokud to ještě stíhám, budu moc ráda, když se zeptáš. Celkem mě to vysiluje a trápí:-( Jinak Anežka spí sice ve své postýlce u sebe v pokojíčku, ale nocí, kdy tam spí až do rána, je minimum. Mně to nikdy nevadilo, takže když chce, beru ji k nám. Sama nepříjde, to měla jen maličké období, kdy se jí to líbilo ráno, jinak ji musím donést já (ani Lukáš ne, to ji zas musí vrátit a já pro ní dojít, potvůrka:-))) Takhle spí určitě líp, nesnažím se jí to odnaučovat, jen prostě někdy k nám nechce… Máme naštěstí velkou postel, tak počítám, že se tam vejdeme i čtyři:-)))  

ANY tak je to stejné jako u nás, možná jen v nějaké dřívější fázi. Tak doufám, že postupně mě přestane odmítat, to je asi nejhorší. Moc mě neuklidnila moje teta, která k bratranci vstávala do 6,5roku:-(((  

Teď Anežka naštěstí spinká, to je potom i noc lepší. Včera taky volala, že ty brambory nechce:-(  Naši ani Lukášovi rodiče si u nás nic takového nepamatují, tak pořád řeším, jestli na to nemá vliv i to miminko, i když o něm hodně mluvíme, snad se na něj těší atd. Kde bude, až pojedeme do porodnice, zatím netuším. Je zvyklá na obě babičky, možná u nás bude nějakou dobu bydlet moje sestra, asi prostě podle situace… Babičkky by se o ní stejně nejradši popraly:-)  

Pěkný den, běžím zase něco dělat…  

Veronika, Anežka a Paleček

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 05.01.07 15:37

Čaues!  

Tak jsem dneska byla v IKEA, včera jsem totiž žehlila horu prádla z chalupy (povlečení atd.) a tak jsem se navztekala, že jsem si dneska dojela pro nové žehlicí prkno, ovšem vzala jsem si to nejdražší a je fakt hogo fogo :-))), tak třeba mě bude chvíli žehlení bavit. To staré jsem měla 11 let a přes dva náhradní potahy se mi prošoupal i ten molitan až na tu dřevotřísku a tím teplem se mi to prádlo k tomu vždycky přilepilo, no hrůza a včera už jsem nadávala fakt sprostě, tak manžel povídal, že snad na tom nejsme tak zle, abych si nemohla koupit nové prkno :-). No a když už jsem tam byla, koupila jsem si i nové nádobí, to totiž bylo némlich totéž, měla jsem staré smaltované taky těch 11 let, oprýskané, všechny úchytky pryč, no fakt děs, tak jsem si koupila tu jejichz :,-(u 365+ a moooc se mi líbilo, až do té doby, než jsem zjistila, že v třílitrovém hrnci je na dně kaz… tak jsem si opět zanadávala (za poslední dva dny se Pepíček moc pěkně naučil říkat kucifix! :-), volala jsem tam, tak naštěstí řekli, že nemusím vozit celou tu :,-(u, ale vymění mi ten jeden hrnec. Takže záminka pro další návštěvu a další medovník :-). Takže vlastně super! :-))))  

Any, Rozeto a další matky malých géniů - takže počítání 53, 54… písmena…? Pchááá! Včera jsem seděla s Pepim a Emou, prohlíželi jsme knížky, Pepča poznával zvířátka, a jak které dělá a co má jakou barvu atd. a najednou Ema řekla: a Pepo, kolik je třikrát dva? A Pepa bez mrknutí oka - devět! Málem jsem upadla, já myslela, že absolutně netuší, že se dá násobit :-)))). Ovšem, večer jsem to říkala manželovi, ten taky ani nemrknul a uzemnil mě: ale to je špatně! Tož tak :-).  

Any - jo, to je takový běžný Emin jídelníček :-). Má asi tři oblíbený jídla - pečené kuře, špagety s kečupem a nudle s mákem a těch teda sní tak cca malý dezertní talířek. Jinak třeba dvě sousta masa a půlku brambory. Ale na druhou stranu mám takovou teorii, že prostě to tělo (zvlášť v případě dětí) drží nějakou váhu, která je zrovna optimální. Jak byla v té nemocnici, zhubla tři kila čili měla 17, což na téměř osmileté dítě a ve srovnání s 15kilovým Pepou fakt není moc :-), ale do Vánoc byla opět na dvaceti a to nijak nepřidala v tom jídle. Čili si myslím, že je to tak, jak to má být. Akorát teda s tím rozdílem, že na mně by tři kila byly jó vidět, ona vypadá pořád stejně, akorát se jí trošku naducaly ty propadlé tvářičky :-).  

Cibulko - Edith Piaf mám moc ráda, ale s těma dětma to moc nejde dohromady, takže to tak když se poštěstí, že děti usnou dřív než já :-), což není moc často :-), tak si udělám přítmí, pustím šansony a je mi krásně smutno :-). Taky miluju Evu Olmerovou, celkem snesu i Hegerovou, ale to už je na mě trochu vyumělkované… v hudbě jsem prostě stará bába. Taky už mi nebude v létě 30, jako tobě :-)))).  

Zagy - neznám míň spací batole než byla Ema a teď? Sice usíná hodně pozdě (včera ve třčtvrtě na jedenáct), ovšem předtím si v posteli čte třeba dvě hodiny, ale spí celou noc a ráno ji musím budit (dnes v 7.39 :-)). Pravda je, že chodila v noci za námi do ložnice, ještě když jsem byla těhotná, ale to prostě přišla, lehla mezi nás a spali jsme do rána. Zlom bylo po třetím roce (jako ostatně téměř ve všem), pak už byla prostě člověk a i v noci, když ji něco vzbudilo, chápala, co se děje, kde je atd. Tak vydrž!  

Běžím, Pepa spadl z křesla…  

Z.

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 05.01.07 20:05

Ahoj.

Napsala bych vám, jak mi bylo dnes odpoledne, ale bojím se, abych to nezakřikla :-)))

Dneska uspávám já, takže ještě předtím…

ZUZLE- že já si tě na té Svratce neprohlídla ještě lépe a ještě víc z blízka…povím ti kratičký příběh…když mi bylo asi 16, tak jsem bloumala knihovnou a oči mi padly na vystavené životopisy na jedné poličce. A mezi nimi byl i životopis Piaf, psaný její sestrou. Přišlo mi to známé jméno, ale nic jsem o ní nevěděla, tak jsem si ho půjčila a do dvou dnů přečetla. Bylo to velmi čtivě napsané. Pak mi kamarádka řekla, že její rodiče mají doma její kazetu a že mi ji půjčí. Zamilovala jsem se okamžitě. Od prvního poslechu. Když jsem četla tu knihu, tak jsem si představovala, jak asi ty písničky zní a reál byl neskutečný. No a od těch 16 je to moje nej, nej zpěvačka. Kvůli ní jsem jela i do Paříže a tam vyhledala její hrob, abych mohla zapálit svíčku…prostě blázen do šansonu. Já mám teda ráda i jiné staré francouzské šansoniery, ale víceméně jen ty, co byli jejími současníky. Hegerovou mám taky ráda. Zvlášť když si ji můžu pustit v klidu po tmě a ještě z desky, ale to už se mi dlouho nestalo…já teda kromě sebe a teď tebe neznám osobně nikoho mladého, kdo by Piaf poslouchal, tak proto jsem se pro jistotu ptala, jestli ji fakt máš ráda :-)))))

ZAGY- objímací paní jsem psala a čekám na odpověď.

Tak já teda jdu uspávat…

CIBULKA

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 06.01.07 12:17

Ahoj holky,
tak jsem se včera dozvěděla (když si Kačica nainstalovala Skype), že je Cibulka těhotná!!
Moc gratuluju!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!
A zároveň moc závidím…
Pořád teď myslím na Petit, jestli je ještě pokupě…
Píšu ohledně dotahu Zuzky - Svratka - termín ještě nemám - napíšu si to a zjistím,jestli by bylo volno a zájem,ju?

Jinak vánoce krása, dopoledne Zoo - no hrůza už tam nepůjdem, kolik tam bylo lidí.
Zuzka se bála Ježíška, protože zvonil trošku jako kráva:))))) Dárky jsme měli zabalené tak,že na každém byla malá fotka toho,komu dárek patří,aby Zuzka mohla sama rozdávat. Vždycky čekala,než si ho každý rozbalil,takže to bylo nadlouho (byli jsme totiž u mých rodičů a ještě s babičkou)..
Na Silvestra jsme byli na Čeladné v Beskydech s partou dalších kamarádů s dětmi i bez dětí. Děti byli nadšené - odpo jízda na koních (dokonce i Zuzka - a to je pokrok - je strašná poseroutka…na to jak koně miluje,vždycky doteď jí stačilo se na ně dívat).., večer měli dětskou diskotéku, šampaňské a dětský ohňostroj (prskavky a nebouchající rachejtle). Naštěstí spali v pohodě, ani ohňostroj o půlnoci je nevzbudil..
Za to ráno to byla hrůza - šla jsme spát velmi pozdě a velmi unavena (poprvé co mám Zuzku mi bylo ráno špatně…). Já prostě mám ráda Tequilu… Děti byli naštěstí hodné a do půl desáté koukali na pohádky…
Pak jsme se jeli koupat, udělali nějaké fotky pod vodou - fotila jsem to já a neutopila jsem se!!!!!

Jinak mám teď celkem napilno, musela jsem se mrknout když mi Kačica psala o Cibulce, jinak to moc nestíhám. Děníček jsem prolítla a všimla si jen Zuzčinýho dotazu.
Svratka - kdo by měl zájem?? Jeli bychom asi tak na začátku června cca zas tak na čtyři dny,ne? Jen nevím - Petit malé mimi, Cibulka břicho, Kačica taky… no nevím, nevím…

JInak se mějte v tom novém roce moc krásně, buďte zdraví a mějte se rádi!!!

Milena a Zuzanka.

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 06.01.07 13:01

Ahojte,
tak dneska se Risa pokousi uspavat, ale vypada to, ze maximalne usne on, ale Betka ne.  

MILCA - dik za ten optimismus, fakt ho docela potrebuju a do Svratky bych urco jela, kdyz mi to na podzim nevyslo  

CIBULKA - tak Petra je jeste 2v1, dneska v plavani se Risa ptal Pavla a kdyz nic, tak jdou v utery na vyvolani  

Vcera se kamaradce narodila treti holcicka, taky meli jet v 6 rano na nvyvolani a po pulnoci zacaly kontrakce :-) Vcera mel taky muj tatinek 70., paneboze toto leti, nekdy mam strach, aby se neco nestalo, prece jen uz neni nejmladsi.  

Betka knika, tak prestavam tukat, mejte se krasne
Kacica + Betynka  

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 06.01.07 20:46

Ahoj,  

tak my máme kulturní víkend. Dneska jsem byla s dětma v kině na filmu Happy Feet, mimochodem doporučuju, je to sice docela dlouhý, 98 minut, já teda chodím čtvrt hodiny po uvedeném začátku a je to akorát, vždycky přesně skončí reklamy a začne film, a Pepíno to naprosto v pohodě vydržel, půlku seděl vedle mě na sedačce a půlku mně na klíně, akorát teda z plna hrdla komentoval, no ale co už, to se prostě předpokládá na dětském představení, aspoň doufám, navíc tam moc lidí nebylo. Jenom těch peněz, to je teda fakt děs běs… Pak jsme byli v človíčkově, kupodivu tam nebylo narváno, tak to bylo fajn. Zítra jdeme na výstavu Lovci mamutů, Ema se strašně těší, čekala jsem, až ty Lovce dočteme podruhé, aby fakt věděla, která bije, když tam to všechno z té knihy doopravdy je, navíc jsem se dočetla, že se tam dá v obchůdku koupit replika věstonické Venuše, no je úplně natěšená, snad ani nepůjde spát :-).  

Chtěla bych se zeptat pražských mamin, našla jsem prostory na kavárnu na Francouzské ulici, prostorově jsou ideální, je tam teda práce jak na kostele, ale majitel by nám to odečetl z nájmu, i když i ten teda stojí za to, ovšem manžel dost pochybuje. Je to totiž až pod tím zlomem směrem dolů do Vršovic čili od metra Náměstí míru cca 800 metrů, mezi zastávkama tramvaje Jana Masaryka a Krymská, od tramvaje 22 a 4 je to pár metrů. Podle mě je to dobrá poloha, dojet s kočárem 800 metrů od metra snad není tak hrozný, ale manžel říká, že už je to dost. Navíc se tam nedá zaparkovat, kdyby chtěl někdo jet autem. Co si o tom myslíte? Zkuste se na to prosím podívat jakoby nezúčastněně, jestli kdybyste se dozvěděly, že na Francouzské takhle daleko od metra je dětská kavárna, jestli byste tam jely. Dík.  

Cibulko - no tak jsme starý báby dvě :-). I když ty jsi mladší :-).  

Milčo - jenom tak kdyby náhodou, že se do toho tak montuju, tak na Veselém kopci je 26. května velká akce - jarmark řemeslníků, tak kdyby to třeba šlo v tomhle termínu, mně se tam totiž hrozně líbilo a děti byly nadšené… jinak se samo přizpůsobím. A nechápu, o čem pochybuješ, pojedou všichni, Kačica je tutovka, Cibulce už stopro nebude zle, Petit dá mímo do kočáru nebo na záda, Hromix je stejná tutovka jako já (Evi, doufám, že se nezlobíš, že mluvím za tebe, ale to je nabeton, no ne?), no prostě jasná zpráva, já se těším už teď. Akorát to začíná vypadat, že zima začne v dubnu, tak abychom ještě netahaly oteplovačky :-), ale koneckonců v červnu to bylo podobný a taky to šlo… A napiš častějc, stejně nemáš co na práci!  

No, a já tu mám mé milované faktury a objednávky (to Milča ani neví, co je, že jo), tak jdu na ně…  

Z.

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 06.01.07 20:48

Jo, Kačico, tu nádivku jsem nakonec nedělala, nějak se mi s tou tchýní nechtělo (nebudu přece házet perly sviním :-))), ale recept jsem si uložila a určitě to zkusím jen pro nás, díky!

 
MILYSEK
Kecalka 152 příspěvků 07.01.07 13:52

Ahoj Zuzi,
tak já se zkusím zeptat na termín 24.-27.5., kdyby tam bylo volno,tak to reservuju,ju?
Jinak faktur mám před sebou asi 200 a nejhorší je,že mi po včerejší „kulturní akci“ (pět kamarádů mělo narozeniny) nějak dělá zle dívat se střídavě na obrazovku a do šanonu:)))))))
No nic…
Pa M.

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 07.01.07 22:03

Ahojky!
Tak vas vsechny zdravime! Ze chcete vedet, jaka byla navsteva Gabiky s rodinou :-). Hihi, no, mela jsem lepsi predstavy ;). S Gabikou jsem totiz mozna prohodila 10 az 20 vet, jinak jsem ten spolecny cas prosedela na zachode s prujmem a s Anie jsme si take uzily zvraceni… proste v nejnevhodnejsi chvili nejaka viroza… ted jen doufam, ze to od nas cela rodina Gabiky nechytla :-(((. Ocenuji statecnost Gabiky, ze nezvedli kotvy a nejeli supem pryc!!! Take jsem byla rada, ze holky (Zagy a Zuzana) nedorazily, nebot by me vycitky byly jeste mnohonasobne horsi… Jooo, ale takove veci se proste nedaji naplanovat…
Gabice se timto jeste jednou omlouvam, ze jsem dobrou hostitelkou byla asi tak pul hodiny, nez pri obede nejprve Anie doslova „ohodila“ Radecka… a pak uz to slo supem dolu i se mnou… Radecek byl ale jinak zlaticko, velmi samostatny a pratelsky :0). Martinko byl hodne maminkovsky a tak se se mnou kamaradil jen na dalku :-) - ale jinak prekouzelne miminko :-))).  

NO, jdu se jeste dolezet, cely den se tu placam, nastesti mi pomohla s Anie mamka…  

Mejte se krasne!  

Hromix a Anie

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 08.01.07 13:36

Ahojte,
tak porad cekam, ze dojde smska od Petry a nic, tak asi opravdu az zitra.

vcera jsem myslela, ze Risu zu klepne, betka mela rekord, za den celkem 6× kakala a z thoo ani jednou do nocniku… Tak uz byl vecer celkem nevrlej, ale ona se proste neda nutit. Dneska na sraziku byla na zochde sama od sebe 3× a z toho 1× kakala. Jo proste jen kdyz ona chce. Sorry, ez to tak probiram, ale uz jsem z toho taky docela spatna, to neustale prebalovani, no snad to do skoly prejde…

Zitra nas ceka zubar, teda betku a ve ctvrtek ockovani, nakonec bude mit ten trivivac, sice uz Priorix ted dostali, ale uz jsme objednani a dle denicku jsou stejne nasledky u obou skoro stejne.

Vubec si nepamatuju, co kdo psal, cetla jsem v rychlosti vcera, tak jen malo:

ZUZANA - teda to bylo docela silne, ale tchyne zrejme emimi necte :-)))) je pravda, ze to by mozna byla skoda

HROMIX - po Brne to pry taky lita, tak snad nas to preleti bez nasledku, preju brzke uzdraveni

Taky jsme resili skolku a protoze si myslim, ze Betku stejne nevezmou, dohodli jsem se, ze ten 4. rok zustanu jeste doma i kdybych nebyla tehotna, za tech 7600 se to da :-)

Mejte se krasne
Kacica + Betynka

 
Gabika  08.01.07 13:46

Ahoj,

Radeček spí, Martinka tiež pojdem za chvíľu uspať, tak len pár slov:

Hromix - ako píšeš, to si proste človek nenaplánuje :-) Aj keď nám návšeta vyšla trochu inak, nevadí, bolo fajn, som rada, že si nás u seba nechala a snáď sa ešte stretneme :-)))) snáď naše návštevy nie sú príčinou vašich zdravotných komplikácií :-DDD Vianočka je výborná, práve si ju vychutnávam… :-)

Inak Martinko už má 6 zúbkov, ani sa mi nechce veriť, že pomaly začneme pripravovať oslavu prvých narodenín! To tak neuveriteľne utieklo! Len mi trošku robí starosti to, že ešte nelezie, že sa len plazí, zato už chodí okolo nábytku… Čo si o tom myslíte?

Radeček už začína trochu „spievať“, snaží sa u nejakú melódiu, aj keď sa to ešte vobec nepodobá. Ozaj, ako to máte vy, ostatné, so mnou Radko stále chce chodiť na záchod, aj keď sa sprchujem mi musí robiť spoločnosť (máme veľkú kúpeľňu so záchodom) a ja mu neviem, vysvetliť, že už by som tam chcela byť sama.

Majte sa krásne,

Gabika, Radko (2,5r) a Martinko (10,5m)

 
hepppka
Povídálka 45 příspěvků 08.01.07 15:26

Ahoj holky,  

ja jen rychle, co mi Jonasek v ruce a pobihajici Agatka dovoli:
Zuzano - pro me je ta poloha u Francouzske uplne idealni, budu tam pecena varena, bydlime asi 50 m od Tve budouci babykavarny, hura!
Jinak se mame dobre, zacinam si to uzivat.
Jonasek vazi 9,6 kg a meri 71 cm, bude to obr.
A kolem me to zacina tehotnet a mne je lito, ze taky nejsem tehule. No hormony pusobi!  

Zdravi hepka + Agatka 29m + Jonasek 4,5m

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 08.01.07 15:34

Ahoj,  

Kačico - u nás se to tak teda běžně říká, nehaž perly sviním, třeba když uvařím nějakou svoji véééélkou dobrotu a manžel to nechce jíst, tak řekne, ať nehážu perly sviním a sním si to sama :-))). Jí bych to teda samo takhle neřekla, ale jen jsem ti chtěla vysvětlit, že to jako nebylo sprostý ale prostě je to takové pořekadlo, asi na Moravě neznámé :-))). Jinak ti závidím to rozhodnutí ohledně školky (a propos - jak víš, že ti ji nevezmou?). Já jsem teď děsně na vážkách, jestli jít k zápisu. On je takový miminko, takovej mumínek můj maličkej, asi tak čtyřikrát denně mě teď napadá, že přece takovýho bobeška malýho nemůžu dát do školky… na druhou stranu si říkám, že třeba pak v půlce roku zjistím, že ty děti už fakt strašně potřebuje a jinej režim a jinej program a tak vůbec, jenže pak už ho samo nikam nedostanu. Taky pokud začneme ještě s kavárnou, tak už bych fakt potřebovala aspoň pár hodin klidu na práci, už teď se pořád děsím, že udělám nějakej průser (třeba s někým telefonuju, Pepa mi přitom leze po zádech, já to položím a vůbec, ale vůbec netuším, co ten člověk chtěl a co jsem mu proboha slíbila. Pak mi to většinou naskočí, ale ten pocit je děsnej. nebo něco udělám úplně automaticky, odešlu to a pak zděšeně zpětně kontroluju, jestli tam nebyl nějakej kiks, protože jsem zrovna běžela Pepínovi utřít zadek… jenže je to taková moje beruška a co když tam bude plakat a budou na něj zlí… ach joooooo. ještě mám tři měsíce. Nakonec ho asi zapíšu, ale dám ho tam jen občas. Nebo až v těch čtyřech. Pomóóóóć!!!  

Milčo - tak se mi to líbí, je vidět, že jsi podnikatelka - jak promptně reaguješ na přání zákazníků :-). Nechceš si zřídit cestovku?  

Gabiko - se mnou Pepa na záchod nechodí, zato mě pořád oblejzá, jak ke mně přijde, už mi jde po prsu, ne že by chtěl kojit, ale prostě si musí sáhnout. Přijde ti tohle normální?! :-)  

Hromix - kámoška to teď měla taky, a bylo to jednodenní, tak snad už je to za váma. Dneska jsem se naprdla v Juklíku, jednak měli děsně studenou vodu, všichni jsme klepali kosu, jsem zvědavá, jestli to neodležíme a pak jsem měla konflikt s instruktorkou, která mi v prosinci řekla, že mám jít ještě na dvě náhrady, já jí třikrát říkala, že myslím, že ne, že jsem na svým, ona mi řekla, že to má všechno spočítaný a že stopro ještě dvě potřebuju, tak jsem šla a dneska mi řekla, že jsem měla jednu navíc. Tak jsme se trošku zhádaly, dvě maminky, co choděj se mnou, mi dosvědčily, jak to bylo, tak nakonec řekla: no dobře, tak já to nějak zařídím, ale stejně to bylo, jak říkám já. Fakt mě vytočila. Takovejch peněz to stojí a ještě se takhle chovaj.  

Holky, mně se tak nechce pracovat… já bych chtěla vyhrát ve Sportce. Kavárna by byla, Pepa by nešel do školky… no nic, tak jdu makat.  

Z.

 
Brandais
Kecalka 473 příspěvků 08.01.07 15:35

Heppko :-))))), tak to je přesně ten nazaujatý příspěvek, po kterém jsem toužila :-)))))!!!

 
Terez
Kecalka 455 příspěvků 08.01.07 17:39

Ahoj holky,
nestíhám,ale stýská se nám:o) tak už musim konečně zase napsat:o)
CIBULKO - strašně moc gratuluju,TO JE SUPER!!!!Hurááá!
Heppko-teda ten Jonášek je fakt obřík!!! Tuhle váhu měla myslim Kristýnka v roce! Tomášek má v necelých 4měs. 5,80kg…a 66cm(ale to nevim jistě,naše dr. neměří a tak si ho měříme sami:o)))a i to se mi zdálo dost:o)))  …jo a jinak těhulkám taky závidim…kdybych tak aspoň měla jistotu,že jednou bude třetí…ale ten můj asi nebude chtít:o((( …teda ne,že bych chtěla teď hned to rozhodně ne..možná za pár let…A jak se jinak máte?Co Agátka,pořád brášku bere jako rovnocenného partnera do rvaček:o)))?A ještě je Jonášek tak hodnej?Tomášek už celkem vyžaduje pozornost,chce abych si s nim hrála atd..i když pořád ještě celkem dlouho vydrží sám…  

Hromix-tak ať jste brzo v pořádku !!!Tomášek už má průjem asi 10 dní:o(  

Zuzano-já už sice v Praze nebydlím,ale myslim,že ta vzdálenost je celkem ok…budete o sobě muset dát víc vědět,než kdyby to bylo přímo u metra,ale myslim,že pokud budou mamky spokojený,určitě si to mezi sebou rozkecaj a sama,kdyby se mi tam líbilo a dětem taky,tak 800m ujdu určitě ráda:o)))…takže já osobně,být z Prahy bych tam určitě chodila(i tak se třeba někdy zajdu podívat:o))). I když samozřejmě pokud bych měla na výběr jednu kavárnu u metra a druhou dál a byla bych spokojená v obou,tak jdu do té bližší…takže asi tak.Vzhledem k tomu,že si myslím,že takový výběr v babykavárnách v Praze není,tak myslim,že to je ok.
Vánoce jsme prožili v pohodě,dárků u nás bylo hodně (určitě ne jen jeden,jak tu některé z vás psaly:o))),to závidim,že to vydržíte:o))),hned po Vánocícjh jsme odjeli na týden na hory,sněhu bylo sice málo,ale i tak malá zkusila nové lyžičky,co dostala a bobovat taky mohla…a všichni jsme se provětrali:o)  

Jinak se máme celkem dobře,jen mě teď trápí Tomášek,jednak má občas apnoické pauzy -při křiku,leknutí nebo bolesti se dusí-přestane dýchat a já ho křísim foukáním do obličeje,otočením hlavou dolů nebo studenou vodou:o((teď zrovna o víkendu to měl zase po dlouhé době a dost ošklivý:o(((…dr. nás zatím nikam neposílá,protože to má hodně dětí a nedá se s tim nic dělat…vymizí to časem samo…možná s tím někdo máte taky zkušenosti,tak případně sem s nimi:o)))   No a pak má už asi 10 dní zelenou,vodnatou stoličku ,někdy i s hlenem a ani předtim to neměl úplně ok…přibírá celkem dobře,takže z hladu to nejspíš nebude,i když musíme teď chodit často na vážení…takže buď má nějakou virózu nebo alergii na prdíkový kapičky Sab simplex-ty ode dneška vyřazujeme a dávám tomu velkou naději,protože přesně před těmi 10-12dny se mu po nich začala dělat vyrážka na pusince a začal i ten „průjem“…no a nejhorší varianta by byla alergii na MM,čímž mě dr. dost vystrašila,to bych se asi složila,protože to kojení je pro mě fakt důležitý…ach jo…ale naštěstí podle informací,co jsem zatim vyhledala na netu to nebývá alergie na MM jako takové,ale většinou na kravské mléko a pak stačí vyřadit mléko z jídelníčku matky…naše dr. mi říkala,že bychom,pokud to nepřejde zkusily dávat jeden den jen UM,co by to se stoličkou udělalo…no nevim,jako test se mi to zdá nedostačující…takže prosím,pokud s tím někdo máte zkušenost,dejte mi vědět…ale doufám,že to bude z těch kapiček!
Mezitím,co tady píšu,tak Kristýnka vypatlala několik kelímků prstových barviček,musim jí jít usměrnit…
zatím papa Terez,Kristýnka
(skoro 2,5roku) a Tomík (za týden 4měsíce)  

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 08.01.07 20:21

AHojky!
Terez - tak me na tvem komentari zaujala zminka o vypatlanych prstovych barvach… Muzu se zeptat, jestli uz od mala nevadilo Kristynce mit spinave ruce? My mame ty barvy doma taky, ale jen asi jednou pouzite. Navic je jednou meli nekde v akci, tak jsem koupila druhe a mam pocit, ze je nekomu daruju. Anie proste spinave ruce stale nema rada… Jo a preju, at je Tomik brzy v pohode!!! To asi musi stresovat, kdyz to trva tak dlouho… - myslim ten prujem…
Zuzano - tak ja se musim priznat, ze pro me by to bylo ve Francouzke nesikovne. Sla bych tam treba na sraziky, ale jinak by to bylo tak z ruky, ze kdybych nemusela, tak se tam nepotahnu… Jak uz nekdo psal, kdyby bylo neco bliz metra, pojedu tam… a pevne verim, ze neco snad jeste nekdo otevre.
Jinak v Jukliku fakt zalezi na instruktorce -  ja mela jednou taky pry o jednu hodinu vic, ale myslim, ze to byla chyba intruktorky, ze mi udelala jednou o carku vic - nebot ja byla schopna v diari presne dohledat kdy jsem chybela. No, zaver, nejak to zaridila, ze snad teda jo, kdyz jsem se ji „dusovala“ :-). Ale ja tu nasi intruktorku fakt „miluju“, k jine bych nechtela. Ta nase nas totiz nesetri, potapi i maminky, je to akcni a mame ji uz od maleho bazenku, takze velmi familierni vztah - rekla bych :-)
Gabiko - tak jak je Radeckovi? Uz lip? Jinak Ja se na zachode ani nezaviram, Anie kolem stale smejdi, o sprchovani nemluve. Je mi to blbe hlavne kdyz mam svou oblibenou MS, tak moc nechci, aby nektere intimni a vlastne nehezke veci videla. Jak to delate ostatni? Anie si totiz kolikrat da ke mne na zachod nocnik a kralujeme spolu :-)
Kacico - naprosto te chapu, jak resite Betku a jeji plinky. Klidne se tu z toho vypis, je to lepsi nez pak stresovat dite! Ja ted zase resim, ze ANie je pres den bez plen, ale do skolky ji davam treninkove plenkove kalhotky - pro jistotu a aby mely ucitelky mene prace, napr. kdyby se Anie pocurala na vychazce, tak aby se nemusely vracet a tak. No a Anie tam tu plinku obcas pocura. Tak nevim jestli ji nedavat. Ale zase nevim, zda by pro ANie nebyl stres, ze ji treba ucitelka mezi tolika detma neuslysi, ze si rika na prochazce, ze musi curat… preci jen, se mnou a s babi je zvykla, ze ji hned vyhovime…
Jeste Zuzano - na ty tucnaky jsem taky koukala, ze by se to mohlo libit i Anie. ALe ty ceny!!! Takhle jsem ale aspon nasla u nas v KD detske predstaveni taky o tucnacich, ma to byt pry hezke, tak tam chci 21.1. jit. Kdybyste se chtel nekdo na detske divadelko u metra Luka pridat, budu rada!!! Kopiruju upoutavku: ne  21.1. Divadélko KRAB : TUČŇÁKŮV VÝLET 
15:00  50 Kč  Divadlo hraje pro mateřské a základní školy a pro kulturní centra po celé republice od roku 1997. Pracuje s netradičními loutkami, které probouzejí dětskou fantazii. Běžně používané předměty i hudební nástroje ožívají a mění se v pohádkové postavy…Veselá pohádka plná písniček, krásných loutek a hlavně roztomilých tučňáků vypráví o tom, co se stane tučňákovi, když se s ním utrhne kra a on se dostane do teplých krajin… 

Tak zatim pa

Hromix a Anie

 
hepppka
Povídálka 45 příspěvků 08.01.07 21:01

Ahoj Terez,  

pamatuju si, ze zelenou stolicku mivala casto Agatka. Nekde jsem se tenkrat docetla, ze zelena barva je z toho, ze dite pije hlavne predni mleko, proste ze kojis casto a kratce, takze se nedostane k tomu zadnimu tucnejsimu. Ted mela pred tydnem prujem Agatka, ne uplnou „hnacku“, ale sla kakat petkrat denne a pokazde u toho rikala, ze ji boli brisko. Byli jsme u doktorky i s Jonaskem, rikala jsem, ze jeho stolicka se mi taky uplne nelibi (tak jednou za dva dny a nejsou to klasicky „michany vajicka“, spis takovy jednolity nastrik, omlouvam se za takove detaily…), ale doktorka se jen zeptala „A vy kojite, ze? Tak to se upravi.“ Tak snad to kojeni je opravdu spis k dobru, mne na tom taky hodne zalezi, o alergii na MM jsem teda jeste neslysela. Mimochodem, dnes jsme byli na kontrolnim vyteru ze zadecku, nechala jsem ho prece jen udelat i Jonaskovi, tak Ti pak jeste napisu.  

Je to sranda, pamatuju si, jak nam Agatka pripadala velka a ted ma Jonasek bodycka 80, ktery ona nosila jeste nedavno. Uz se prevraci na obe strany, proste uz to neni „lezak“, uz ho nemuzu nechat jen tak nekde lezet. Agatka chce mit vsechno jako on, napriklad Jonasek si ublinkne, utru mu plinou pusu a ona chce taky utrit pusu. Nebo si Jonasek pri kopani nozickama sesune ponozku, tak Agatka si ji taky sunda a musim ji ji na:,–(it. Jonaskovi vsechno ukazuje, slozi puzzle a jde mu ho ukazat, i s patricnym komentarem. Je na nej hodna, ale az ted zacina zarlit, nebo citit, ze mame radi nejen ji. Hodne se vaze na manzela, kdyz se objimame my spolu, taha me od nej pryc a normalne na me krici, ze je to jeji tata! Jonasek je stale klidas a hrozne hodnej, vyzaduje pozornost, ale spokoji se s cimkoli. Uz se dost zabaveji spolu - Agatka mu neco ukazuje nebo vysvetluje, to pak zazivam opravdove navaly stesti, je to krasne, jak mu neco povida a pak:„Jo, Jonasku? Ano?“ Agatku jsem vzdy, uplne vzdy, musela uspavat, neexistovalo, aby usnula sama. Jonaska polozim, odejdu, on si bud brouka nebo ted vecer zrovna zapasil s perinou, kdyz jsem odchazela, a kdyz prijdu priste, uz spi.
A co vy? Jak casto kojis, Terez? Jaky mate denni rezim, kolikrat denne Tomasek spinka? A kde vlastne bydlite? Treba nekdy prijedete k Zuzane do baby kavarny (Zuzano - BABY KAVARNA NA FRANCOUZSKE JE MOC DOBRY NAPAD!!!)  

Tak se mejte hezky a vsem novym a dalsim tehulkam moc blahopreju!!!  

Zdravi hepka    

 
Terez
Kecalka 455 příspěvků 08.01.07 22:41

Ahojky,
tak jsem tady zas:o)
HROMIX-barvičky jsou super…určitě je schovej,třeba to Aničce časem přestane vadit a budou se jí líbit…Kristýnce špinavé ruce někdy taky vadí,ale barvičky snese:o)I když si někdy během malování několikrát ruce umeje:o)…ale spíš je háklivka na to,když třeba venku spadne,má kalhoty od bláta a člověk nemůže nic dělat a ona kňučí,že je má špinavý:o),že chce jiný:o)..taky mě zaujalo,že jsou různý,ty barvy…dostala k vánocům troje a každý mají jinou konzistenci…ale baví ji všechny…
jo a taky se daj docela jednoduše doma vyrobit ,mam knížku 101 výtvarných činností pro malé děti a jsou tam celkem dobrý recepty…a nápady.o),jen ji mám už 3 měsíce a zatím jsem to moc pročíst nestihla…tak jen typ pro vás,co výtvarničíte:o)))
KAČICO-nestresuj se z těch plínek,znám celkem dost dětí,co je ještě v „našem“ věku nosí…ono jí to do tý školy myslim přejde,uvidíš:o))))
jo a kolik vás tu je,co nenosíte pleny ani na noc?Já jsem zase zvědavá,jestli toho se někdy zbavíme…přes den už je totiž nemá od dubna,takže 9 měsíců a na noc je už taky asi 2 měsíce neměla a pak se začala počůrávat(taky večer víc pít) a od té doby je zase máme…někdy se počůrá,někdy ne…občas vstane na nočník,ale spoleh na to rozhodně neni…teda mně to vůbec nevadí,ale nechápu,jaktože některý děti v noci nečůraj a jiný jo:o))))
Heppko-díky,o tom předním mlíku jsem to taky slyšela,ale nevim…na jednu stranu Tomášek pije dost krátce-tak 10min max.,ale zase ne často-teď se teda zhoršil v noci-budil se jen jednou a teď se budí po 2-3hodinách a přes den taky cca ty 3hodiny,ale není výjimka,že mi po vycházce ještě spí dlouho v kočáru a pak nejí třeba 5 hodin…takže myslim,že pokud by pil jen přední mlíko,tak si říká častěji a nebo by asi nepřibíral…Jinak ta alergie na MM-já o tom slyšela,ale nic jsem o tom nezkoumala,páč se mě to netýkalo:o)…ale dnes jsem to teda trochu zkoumala na netu a ono to je spíš alerie na něco,co jí matka-většinou na kravské mléko,takže by pak teoreticky mělo stačit vy:,–(it mléko z jídelníčku matky…no uvidíme,já pořád doufám,že to bude z toho Sabu,protože od rána ho neměl a možná je to kakání lepší se mi zdá…Drž palce:o)…Takže na to,jak často papá,jsem ti už odpověděla:o)…spin­káme ještě docela hodně-většinou vstává kolem 6-7.30h,pak je tak do 9.30 vzhůru,pak ho dám spát na balkón a uklízim,vařim  a hraju si s Kikinkou,to spí tak 3 hodiny,pak se najíme,pohraje­me,jdeme ven,to zase usne,v tom pokračuje většinou i po příchodu domů…takže to spí tak 3-5 hodin,jak kdy,vstane kolem 18hod  a začíná jeho nejčilejší část dne,buď si hrajem nebo pláčem kvůli bříšku nebo zoubkům…mezitím koupání,večeře,malá spát atd…no a někdy ještě kolem 20h na 30minut usne…večer usíná mezi 21,30-23h…třeba ted ještě nespí,vozím ho tu v košíku…jo a usíná nejlépe v čepici!!!…Bydlíme v Milovicích .Tj cca 30 km za Prahou,u Nymbur­ka…Docela bych vás ráda někdy viděla…a nejen vás:o) ,ale cestovat na srazíky si netroufám:o(((  Jo a Kiki mu taky všechno vypráví-podívej ,co jsem namalovala,taky budeš malovat Tome,až budeš velkej atd atd… a jakpak to máte vy?
Jo a před chvílí se Tomík otočil z bříška na záda:o)
Papa Terez  

 
hepppka
Povídálka 45 příspěvků 09.01.07 09:04

Ahoj Terez,  

tak to vypada, ze si tady piseme spolu, vid? Ja koukam, jak Tomasek hodne spinka! Jonasek se budi kolem 6, pak usne kolem 9 na pul hodiny, v poledne usne podruhe zase na pul hodiny a kolem 3-4 usne potreti, ovsem zase na pul hodiny. Na to jeho poledni spani chodime ven, tak to se nekdy stane, ze milostive spi i hodinu a pul, ale vic ani ranu. Pak teda zase kolem pul 7 uz jde spat jako na noc (Agatka nastesti taky). A pak zacne nocni buzeni zhruba po 2-3 hodinach, dnes napr. po 2 hodinach do pul 3 a pak uz po hodine:-( Snazim se ho nekojit hned, jak se vzbudi, ale ono ho to nejlip uklidni, jinak zacne vyskat a zbyvajici osazenstvo v nasi ctyrposteli se zacne vrtet… Agatka uz tak od cervna nespi pres den, takze vecer byva brzo tuha, tak aspon mame vecer pomerne klid. Jo, jeste Jonasek taky pije maximalne 10 minut, ale spis 6-7 minut.
Agatka na noc ma plinu, tak v polovine pripadu jde kolem pulnoci curat, vstava s ni manzel, a to uz ji pak plinku neda, jeste se v takovem pripade nepocurala. Ale ja na ni nespecham, osvedcilo se mi to, i s jidlem nebo s nocnikem, vzdycky me k tomu v podstate donutila Agatka sama. Nechtelo se mi treba zacit s odnaucovanim bez plinky, protoze uz jsem byla hodne tehotna a nechtela jsem ji venku zvedat. A ona za mnou doma chodila s nocnikem a kricela na me, ze chce curat na nocnik. Tak jsem ji pak nechala a behem 3 dnu byla bez pliny. Tak to treba s tou nocni plinou bude podobne.
Tak hezky den, hepka  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »