Mareček - 24 týdnů, přes 9 kilo (3.11.2003)

Rodičovství

Tak za prvé musím s radostí napsat, že ten chrapot, co měl Mareček před týdnem, byl opravdu asi jen ze studeného vzduchu, a vůbec se neprojevil žádnými teplotami ani jinými příznaky. Nebo to byla jen nějaká změna hlasu spojená s vývojem hlasivek? Zdravotní problémy spojené s říjnovým ochlazením se nám tedy docela vyhnuly, až na moje opary na horním rtu, podezřívám z nich hyposenzibilizační injekce na alergologii. Hlavně že maminka Peťulka i Mareček jsou bez rýmy a kašle.

Navíc se začátkem listopadu nám meteorologové poslali teplejší vzduch od jihozápadu a výběžek tlakové výše nad Francií. Díky oteplení jsme se o víkendu brodili v Harachově rozbředlým sněhem na cestě k Mumlavskému vodopádu, bylo ho tam tak 3 centimetry a ještě ne všude. Mareček procházku prospal, i liščinu cestu pro děti, kde jsme bez kočáru plnili s Peťulkou úkoly jako malé děti. V hotelu spal Mareček stejně jako doma, tedy se trochu budil a já se stejně moc nevyspal, protože spal mezi námi. Cesta z Pardubic do Harrachova byla O.K., spal skoro celou, zpátky už to bylo horší, ale taky se to dalo vydržet, nebrečel, těšil se na babičku Jarmilu, která nám připravila večeři.

Jinak nás trochu trápí Marečkova jakoby zácpa, respektive spíš málo častá stolička, tak jednou za dva dny i méně, a to ještě jen malé množství. O to více prdí a větry smrdí. Nechci toto nepříliš příjemné téma pitvat, protože vím, že to je normální. Možná ho ale bolení bříška občas probudí ze spánku, začne kňourat, já vstanu, dám mu dudlík, pohladím bříško, někdy zvednu nožičky, on si prdne, a zase spí. I bez kojení, snažíme se kojit v noci tak jednou dvakrát, v těch našich skoro 6 měsících.

Včera jsme zjistili, že Marečkovi nechutná večerní BEBA H.A.1 a vypije tak 100 ml a pak čeká na maminčino mléko, takže jsem zvědaví jak nám půjde přechod na příkrmy, který nás brzy čeká. Když mu nechutná BEBA, co bude dělat s mrkví? Vím, že to nějak půjde.

Jinak jsem taky k poslednímu říjnu dal výpověď, protože mám od 1.1.2004 novou smlouvu u nového zaměstnavatele, budu dojíždět 20 km, ale doma budu možná ještě dříve než teď, když jezdím na kole 2,5 km. Záleží na okolnostech, v létě budu jezdit na kole i těch 20 km, ještě nevím. Výhodou bude o něco víc peněz. Změna je život. Na staré pracoviště budu chodit nadále sloužit noční, abych nevyšel z akutní medicíny.

Marečkovi to budeme jednou vyprávět, co jsme všechno dělali, když on byl malý a neměl z toho rozum. Například to, že děda Zdeněk nám teď dodělává plot - vhoz do schránku, zvonek, zámky na branky atd.

Peťulka s Marečkem mají dnes doma návštěvu s dětmi, tak tam je asi rušno. Musím spěchat domů a zařizovat nákupy a reklamace v Baumarktech a Baumaxech… Počítač doma nemáme, je na opravě softwaru, ani AVG 6.0 nás neochránilo… deníček píšu v práci. Ale teď už opravdu utíkám (15,55 hodin, 4.11.03), za půl hodiny zapadá sluníčko.

taťka Zdenda a Mareček, 24 týdnů

Váš příspěvek
Guudy1
Povídálka 34 příspěvků 05.11.03 07:57

Ahoj Zdenda,
s tou pevnou stravou sa to spravi casom. Ja si teda musim zaklopat na celo, pretoze Matko (zajtra mesiacov) nam krasne papa stavicky a velmi mu chutia. Za par dni zacneme pridavat aj zeleninku, tak uvidime, ci aj tu prijme s takym nadsenim.

Este jednu vec som chcela. Nechcem robit reklamu:-))) , ale miesto AVG si skus stiahnut trial verziu NOD32 na www.eset.sk Manzel je taky sikula, ze pracuje na vyvoji NODa ako programator. Tak tolko moja reklama;-)))))

Vela stastia

Knoflenka
Kecalka 102 příspěvků 05.11.03 09:13

Ahoj Zdendo a Marečku,
vidím, že máte stejný problém s prdíkama jako my, my taky míň kakáme, ale zato pořád prdíme a smrdíme. Hlavně, když jí nejde se vyprdět, tak se kroutí a pláče, budí jí to i ze spaní. Nejhorší je to ráno, kdy nás všechny vzbudí než se vyprdí, hlavně Sáru, a to už potom musím vylézt z postele. Myslím, že je to i tím, že si v noci neodříhne a všechen vzduch je v ní, nechci jí probouzet tím, že s ní budu natřásat, radši jí v klidu položím do postýlky a taky si letím honem lehnout, to jsem ale matka!

S pevnou stravou to chce hodně trpělivosti, ale mimísci si zvyknou, jsem zvědavá jak bude jíst Johanka, Sára mi snědla hned všechno, co jsem jí dala, zato teď si šíleně vymýšlí v jídle.
Mějte se krásně, ať Mareček pěkně roste a taky ti přeju tu lepší práci, každá koruna se určitě hodí.
Ahojky Lenka a Johanka 3 měsíce

kocour
Stálice 81 příspěvků 05.11.03 13:39

Ahoj holky,
tak jsem se včera vrátil ve 21,00 domů po fotbale a Peťulka mně hlásila, že Mareček si vynahradil to, co zameškal v posledním týdnu - konkrétně dvakrát a hodně…
Takže jsem to tím včerejším deníčkem asi přivolal, protože nevíme, čím to jinak bylo. A zdá se nám, že jak se mu vyprázdnilo bříško, tak vypije víc najednou - večerní BEBy vypil zase už 180 ml. V noci sice vyváděl - 23,45-1,15 jsme nespali, a skončilo to tím, že mu Peťulka dala podruhé během této doby mléko -kojením, i když nejdřív nechtěla tolikrát, aby si na to v noci tak nezvykal. Ráno jsem se probudil a Mareček byl vedle mě, takže asi ještě bylo jedno kojení nad ránem.
Jinak, Knoflenko, v noci taky neodříháváme, ze stejných důvodů jako Ty.

Přejeme Vám vše dobré, Zdenda, Mareček, Peťulka

kocour
Stálice 81 příspěvků 05.11.03 13:45

Ahoj
děkuji za oba komentáře.
Až se nám vrátí počítač domů, tak ho když tak vybavím i tím NOD32, jestli jdou instalovat oba antivirové programy najednou, budu to konzultovat s bratrancem Martinem, který se mi vrtá teď v PC.
Zdravím Maťka a rodinu,
Zdenda, Marko, Peťulka
(jde to říct slovensky místo Mareček „Marko“, něco jako Maťko, že jo?)

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 05.11.03 15:15

Zdravíme Kocoura,Peťulku a samozřejmě Marečka!
Zdenku,naše holčička coby kojené miminko měla stoličku třeba i po 4 dnech a jako zácpu bych to neviděla.jen je fakt,že když se vykakala,tak se jí ulevilo a papala líp.
(To se zase anonymové vyřádí a těmi zdrobnělinami,ale zkuste říct,že dítě mělo stolici,divný,že?).
Tolik k vyprazdňování.
Nechcete zkusit místo mléka večer kaši?Ale je fakt,že Mareček je kus chlapa a asi by to byla zbytečná kalorická bomba.
Ty jsi zdravotník,jak jsem asi pochopila.No,je to i vidět v tvých článcích,že máš v medicíně přehled.
Hodně zdraví a štěstí přejí Hanka a Klárka(už 11-měsíční)

kocour
Stálice 81 příspěvků 05.11.03 16:31

Ahoj Hanko,

kvůli naší alergii ještě nedáváme radši Marečkovi ani kaši ani nic jiného než kojení a BEBu H.A.1. Já mám totiž sennou rýmu a potravinovou alergii a i Peťulka občas kýchá.
Začneme tedy opatrně s mrkví od 6. nebo až sedmého měsíce, i když i sestřičky u nás v práci mi radí dávat na noc kaši, „aby lépe spal“. Mimochodem já sám jsem na syrovou mrkev alergický, ale Mareček ji bude mít převařenou, tak snad to půjde. Jak vidíš, tak ani zdravotník si není jistý. Vlastně čím víc člověk ví, tím víc se bojí.

Zdenda, a spol.

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 05.11.03 20:29

Ahoj Kocoure!(to je takový laškovný,kdybych manželovi řekla „ahoj Kocoure“…:o))))
S tou kaší to neplatí vždy,myslím tím delší spaní.Naše holčička někdy vydrží spát 10 h.,někdy ji v noci něco zlobí,takže má horší spaní a je schopná pít mlíčko i po 4 hod.(podotýkám,že nekojím,dostává lahev).
A máš pravdu,čím víc člověk ví,tím hůř.Jsem sestřička a i když nejsem žádný hypochondr,celé těhotenství jsem se strachovala,co když…Přece jen vím víc,než laik a neznalost je tak sladká…No a nepřešlo mě to ani teď,naopak je to horší.Klárka měla nedávno 6.nemoc,horeč­ky,vyrážku a já se bála,aby neměla febrilní křeče.No jo,my zdravotníci někdy blbnem:o))))
Mějte se hezky,ahoj Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 19:02

Tak dneska už mi to nedá a poprvé píšu nějaký příspěvek.Normálně jen různě nakukuju a sbírám rady a ujišťuju se ,že mám „normální“ děti.Takže nejprve zdravím všechny zdravotníky (taky jsem sestřička) a jestli počítám správně, tak náš Samuel je stejně starý (vlastně mladý) jako Mareček.(20.5­.2003?)Je to sice o dost menší špuntík-momentálně 6,640g,ale má se velmi čile k světu.Při posledním očkování ho sestřička zhodnotila jako hyperaktivního­.Zdálo se jí,že začínat lézt v 5,5měsících je brzo.Mě připadá jeho aktivita naprosto v normě.Když uvážim,že má 2 starší sestry (4 a 6 let) tak musí vyvíjet značné úsilí ,aby se zapojil do her a nebyl zašlápnutý.

Jinak když pročítám Marečkův denníček,mohl by být klidně Samíkův.I ty hlasivky nás trápily stejně.Žádné jiné příznaky,teplo­ta,nic, takže jsem si nakonec taky řekla ,že je to nějaká vývojová fáze či co.
Moc vás zdravíme a těšíme se na další denníček.
 Sitka

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 07.11.03 20:36

Ahoj Zdendo,
deníček Marečka čtu pravidelně, ale nějak nestíhám psát i k tobě. Ještěže chodíš i k nám :o))
Kam jdeš do nové práce? Podle těch 20 km odhaduji FNHK. Jo???
Manžel chtěl vědět, co vám zavirovalo počítač. Vždyť teď nic neřádí, ne?
Závidím vám ty Mumlavy. Vy pořád někde jezdíte! To je fajn.
Když byla Valuška malinká, tak jedla mrkvové pyré na koliky a papkala dobře. Teď jsem jí začala dávat zkusmo příkrm a ona u toho řve, jako když jí vraždím :o(( Prostě bere jen flašku. Ale já mám jen dudlíky na mlíko, takže s ní zápasím s lžičkou. Tak jsem zvědavá, jak se bude tvářit na příkrmy Mareček :o)
Páček shledáček zase někdy v našem deníčku!
 Zuzka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.03 22:23

Ahoj Marečku, Peťulko a Zdendo,
no, naši nemají pořád čas, tak píšu já :-) Karolínka, co má maminku Jitku a tatínka Pavla a jsme skoro stejně staří (já 21.5.2003).
Maminka Tvůj deníček sleduje téměř pravidelně, ale než to všechno přečte, tak ji zavolám (většinou ji zkrátka nutně potřebuji) a ona pak nestihne odepsat, několikrát už dokonce měla příspěvek rozepsaný, ale …
Tak něco o mě, rostu docela dobře, ale tak veliká jako Ty Marečku teda ještě nejsem, dneska mě mamka vážila po koupání a navážila 6,9 kg a taky s taťkem naměřili 68 cm.
Umím se otočit ze zad na bříško už od 4. měsíce, teď trénuju obrat nazpátek, ten mi zatím moc nejde, ale už dvakrát se mi to povedlo :-)
Mamka mě stále plně kojí, to jsem moc ráda, protože to mlíčko mi opravdu moooc chutná, mamka říká, že je taky ráda, protože je to nejpoholdnější způsob, nemusí pro mě nic vařit … ale už se chystá, že mi na vánoce dá ochutnat mrkvičku, no uvidíme, jestli uspěje :-)
Taky se hodně směju, skoro všemu, hlavně když mě mamka lechtá na bříšku a na ručičkách a taky když mě pusinkuje na krku, nebo když na mě s taťkem dělají „opičky“.
Taky jsem se teď docela rozpovídala a někdy tak trochu zpívám, můj repertoár je teď zhruba něco jako „bla,bla,bla“ a „brrrr“, „baaa,baaa,ba“ a mamka občas slyší i „Mmaaa,mmaaa“, to hlavně, když něco potřebuji.
Chodíme s mamkou často na návštěvy za kamarádkama a kamarádama, je to fajn mít takhle od mala stejně starý kamarády, tímhle zdravím všechny „větrníčky“. Hlavně Oliverka (i s maminkou), o kterých vím, že si Tvůj deníček taky čtou :-).
No, ale teď mi asi rostou zoubky nebo co mi vlastně je, ale častěji teď pláču, babička říká že jsem rozmazlená, když se uklidním, hned jak mě někdo veme do náruče, ale mamka si myslí, že to budou ty zoubky (taky totiž strašně slintám), některým mým stejně „starým“ kamarádkám už vyrostly, tak asi to bude tím, nebo že bych byla rozmazlená?
Jinak Zdendo, taťka místo AVG začal používat Avast (www.asw.cz) - je pro domácí použití zdarma a hlavně skutečně chytá viry, nás teda rozhodně ochránil, protože jak nedávno cosi chodilo zase zavirovaný, tak nám to všechny ty zprávy odchytilo a přílohy smazalo (AVG se tvářilo, jakože se nic neděje).
Tak teď nechám mamku ať to pošle a pak jí asi zase řeknu o mlíčko, nějak mi z toho psaní vytrávilo :-)

Zdendo, díky, že píšeš tak skvělý deníček! Budeme se snažit psát taky častěji, ale teď to zkrátka nevycházelo.

Mějte se všichni krásně a zdravíme taky Cipískovu partu!

Karolínka (24 týdnů), Jitka a Pavel

Vložit nový komentář