Nečekaný porod

Porod

Pořád jsem si říkala, že při mém štěstí budu ještě týden přenášet. Čekala jsem, až jsem to vzdala a řekla si, že to prostě přijde, až se prckovi bude chtít.


4 komentářů

Ráno jsem se probudila a šla se jako vždycky nasnídat. Všechno jsem okamžitě vyhodila. Říkám si, asi mi něco nesedlo. Odpoledne už bylo všechno relativně v pohodě. Jeli jsme nakoupit a večer naplánovali menší posezení. Všichni přijeli, posadili se a já akorát dodělala poslední obložené mísy, jednohubky a vytahovala poslední pekáč s mini pizzami. A ouha: „To jsem na tom tak špatně, že neudržím moč?“ říkám si. Jdu na záchod a říkám to příteli. Bylo to minimální množství. To nic není. Jenže, jen co se zvednu, stéká to po nohách. Stihnu si ještě dojít na záchod a do sprchy. Jedeme.

Než jsme dorazily do porodnice, měla jsem kalhoty totálně prosáknuté plodovou vodou. Fakt nic příjemného. Sestra mě odvedla do ordinace a nechala na monitoru. Kontrakce žádné. Dostala jsem něco na uvolnění a šla na pokoj. Celou noc jsem měla mírné bolesti, které byly čím dál tím intenzivnější. Dopoledne už jsem to nemohla vydržet a šla na sál. Přítel přijel a podporoval mě.

Kontrakce byli silné, přicházela jedna za druhou. Začala jsem sténat, hysterka :-) Přítel mě chválil, jak dobře dýchám, dával mi vodu, měla jsem hrozně sucho v puse. Najednou kolem mě bylo pět lidí. Začala jsem tlačit. Opravdu jsem se snažila, jenže kde má vzít člověk sílu, když je hladový a celou noc nespal? Pořád jsem slyšela: „Vy se vůbec nesnažíte, tlačte!“

Pomalu jsem neměla skoro vůbec sílu. Ani ten zbytek, co jsem měla. Všichni se začali obávat nejhoršího, miminku to neprospívá. Potom jsem zaslechla slovo „kleště“. Popadla jsem poslední zbytek sil a zatlačila jako býk :-) Přítel mi zmáčkl břicho a náš miláček byl na světě. I přesto, že jsem byla nastřižená, jsem praskla, tu bolest už jsem si druhý den nepamatovala, ale ten zvuk v životě nezapomenu. Fňukala jsem, když jsem malého viděla na váze. Měl 4115 g a 54 cm. Šel ručičkou napřed, takže máme naštípnutou klíční kost, ale to se dá dohromady :-)

Stihla jsem ještě vyzvracet veškerou vodu a vyškytat placentu. Po hodinovém šití mě zvedli a dali do sprchy, neslyšela jsem a nemohla dýchat. Odvedli mě na pokoj a nechaly prospat. Prcka jsem si hned první den nechala u sebe. Vím, že veškerá ta námaha a bolest stála za to. Jsem hrdá na něj i na přítele. Moje máma je zase hrdá na mě :-)

Teď už jen, aby mi zmizela ta černofialová modřina na půlce a mohla jsem si sednout na zadek :-)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kačenka 30
Echt Kelišová 7511 příspěvků 16.08.12 14:30

Krásnej kus chlapa. Moc gratuluji. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 16.08.12 14:33

:palec: Pěkný. Při takových mírách miminka si zasloužíš můj obdiv :-)

 
xenaR
Ukecaná baba ;) 1718 příspěvků 16.08.12 14:40

Wou tomu říkám kus chlapa. Hodně zdravíčka přeju :kytka:

 
Bekynka
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 16.08.12 17:05

:potlesk: :potlesk: :palec: Jsi šikovná, a máš krásnýho malýho chlapa :-)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.08.12 17:06

No ty vado, tak to nebylo zrovna lehké. přeju rychlé zotavování

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 16.08.12 19:52

Moc gratuluju a patří ti můj velký obdiv :potlesk:

 
Mimisss
Stálice 59 příspěvků 17.08.12 07:18

Moc děkuju dámy :hug:
Už dělám pokroky-sednu si aj do auta :mrgreen:

 
Andara
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 25.08.12 21:36

Moc gratuluju k pořádnému chlapákovi (jaký měl obvod hlavy?), jinak modřiny jsem měla po obou porodech, blbě se mi sedělo-z čeho to je? :nevim:

 
Mimisss
Stálice 59 příspěvků 28.08.12 11:17

Já myslím že z toho šití..nevím..obvod hlavičky měl 34 cm..

 
Andulka2525
Nováček 9 příspěvků 21.11.12 21:20

Krásně řečený, nádherný deníček. přeji vám všem dost sil a ad krásně rostete :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama