Zamilovaná podesáté

Partnerské vztahy

O tom, jak se každý den znovu zamilovávám...

Sotva ráno rozlepím své zraky, jeden z prvních pohledů směřuji k našemu velkému rodinnému kalendáři, ten visí nad kuchyňským stolem. Šikovná věcička, díky níž nemusím nosit v hlavě úplně všechno, jinak už by se mi mozek z těch informací nejspíše definitivně zavařil.

Zrak jsem na onoho němého pomocníka upřela i dnes, mé oči spatřily dvě události, jež se nezadržitelně blíží.

První z nich – Den otců, bude jen o pár dnů dříve, než ta druhá – další výročí naší svatby. Dalších 365 dnů společného života s mým manželem a otcem mých dětí.

Když jsem ho před několika lety potkala, stačilo mi pár týdnů a já si byla jistá, že láska, která mě zaplavila je ryzí, nefalšovaná a opravdová a nikdy, ale opravdu nikdy, už se nemůžu zamilovat znovu. Dnes vím, jak hluboce jsem se mýlila.

Když se po několika měsících vztahu rozpadlo mé první těhotenství v prach, neexistovala slova, která by mi přinesla útěchu. Přítel mě pevně objal, držel mě v náruči a tiše truchlil se mnou. A já se zamilovala podruhé.

Když se nám konečně, za poměrně dramatických okolností, narodil první syn, byl mi znovu velkou oporou, zamilovala jsem se potřetí.

Když jsem seděla zkroušeně na posteli snažíc se nakojit syna, případně odsát pro něj mléko, vypadala jsem ve flekatém pohodlně vytahaném tričku všelijak, jen ne krásně, manžel přišel, pohladil mě po vlasech a pronesl: „Jsi tak krásná,“ A já se zamilovala počtvrté.

Když mi ve druhém těhotenství narostlo břicho do nehorázných rozměrů a já si nebyla schopná ostříhat ani nehty u nohou, provedl tuto činnost za mě. Zamilovala jsem se popáté.

Když šel se mnou na operační sál při druhém a třetím císařském řezu, i přesto, že bytostně nesnáší krev, statečně seděl u mé hlavy a nepřestával šeptat povzbudivá slova, zamilovala jsem se pošesté.

Když jsem zjistila, že byl vzhůru dlouho do noci, aby jako překvapení k synovým narozeninám sestavil v pokojíčku super dráhu z kolejí, zamilovala jsem se posedmé.

Když mě postihla nepěkná střevní chřipka a stala se ze mě troska sotva stojící na nohou, postaral se bez problémů o děti i o mou maličkost, a já se zamilovala poosmé.

Když přišel utahaný z práce, sebral poslední zbytky sil a vyrazil s kluky projet kola, protože si to moc přáli, zamilovala jsem se podeváté.

Když jsem seděla nedávno před zrcadlem a lehce pofňukávala, že se mi začínají dělat vrásky, vlasy už nejsou to, co bývaly, a do plavek, že se letos svléknu tak leda pod rouškou tmy, pozorně se na mě podíval a pronesl: „Co si stěžuješ, moc ti to sluší.“ A já se zamilovala podesáté.

Jak roky plynou, objevuji stále další a další důvody, proč se znovu zamilovat. Jasně, někdy se objeví drobný mráček na idylickém nebi našeho vztahu, ale právě v takové chvíli si vzpomenu na tyhle důvody, a bouřka je zažehnána.

Děkuji ti za všechno, Lásko.

Váš příspěvek
Uživatel je onlineberundaj
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 10.06.19 15:55

Úžasné jako vždy :potlesk:, dnes jsem to i obrečela :lol:

Lana25
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 10.06.19 16:29

To je krasný :andel: :kytka: a já mám depku :nevim: :mrgreen: Ať to vydrží do nekonečna :srdce:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 10.06.19 18:45

@berundaj děkuji :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 10.06.19 18:48

@Lana25 děkuji, tenhle deníček jsem psala v dobré náladě, zítra by měl vyjít ještě jeden, ten jsem psala v trochu jiném rozpoložení, a tak nevyznívá až tak optimisticky. Tobě držím palce :kytka:

Lana25
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 10.06.19 19:55

@Jadala Přečtu si :kytka: a děkuju.

S.Verka
Kecalka 114 příspěvků 10.06.19 21:27

:srdce: :srdce: :srdce: :srdce: to je tak nádherný! :srdce: ať je těch zamilovaní ještě hodně! :D

SADM
Povídálka 22 příspěvků 10.06.19 22:35

Moc krásné :* :srdce:

Janli
Echt Kelišová 8793 příspěvků 10.06.19 23:12

Manželovi jsem k narozeninám vytvořila album - 41důvodů proč tě miluju. Mám obrovský štěstí, že mi těch důvodů zůstalo dost i k padesátinám. Kdysi jsem si vyslechla, že jediný, co jsem v životě dokázala, bylo dobře se vdát. Udělalo mi to radost, protože najít si k sobě báječného partnera, je to nejdůležitější v životě. A jsem moc ráda, že v tom nejsem sama. Jen to neumím tak pěkně napsat :kytka:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 10.06.19 23:46

@S.Verka @SADM mockrát vám děkuji :mavam:

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 10.06.19 23:48

@Janli děkuji, vidím to úplně stejně, najít fajn parťáka pro život, který vás podrží v každé situaci, je jedna z největších životních výher :mavam:

Premek_Orac
Kelišová 5110 příspěvků 11.06.19 13:59

Máš dar vnímat, co dělá ten druhý a proč to dělá. Četl to partner?

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků 11.06.19 23:29

@Premek_Orac občas bych na své empatii potřebovala ještě zapracovat a ne zatím nebyla příležitost, aby si toto mé vyznání manžel přečetl. :mavam:

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 4 inzeráty 12.06.19 11:44

Moc krásné vyznání!

Je fakt, že takovéhle momenty, kdy se člověk vnitřně zastaví, zjihne a uzná, že si vybral dobře a neměnil by, prožívám sem tam znovu, a rozhodně nejsou na škodu. V běžném provozu, kdy se partneři stanou hlavně rodiči, řeší co koupit, uvařit, kdo co uklidí, kdo zrovna bude čistit zuby a přebalovat, aniž by se stihli zastavit a vyměnit si pár slov jen sami dva, se často na to podstatné zapomíná. A to podstatné tvoří právě maličkosti a každodenní věci, které ale v žádném případě nejsou samozřejmé. Znám ze svého okolí mnoho tatínků, kteří dorazí domů a vyžadují svatý klid, nedejbože, aby šli s dětmi ven. A pokud je partnerka nemocná, ani náhodou si nevezmou ošetřovačku, natož aby zajistili mláďata, když přijdou domů. A i drobnosti jako občas ženě říct, že je v jeho očích stále krásná, udělají hrozně moc. Takže gratuluji nejen Tobě, ale všem, které si dobře vybraly a mohou si užívat luxus zamilovávat se zas a znovu (a navíc do stejného muže, takže nerozvrací rodiny :) ).

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků včera v 09:20

@PenelopaW Mockrát děkuji, jo taky si říkám, že jsem měla tenkrát velké štěstí a jen stěží věřím tomu, že už je to skoro deset let :nevim: hezký den :mavam:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19317 příspěvků dnes v 09:10

Moc hezký deníček! Máme to podobné. Můj muž by se taky pro svou rodinu rozdal, je to klidný a velmi laskavý otec a manžel! Beru to jako svou životní výhru, i když bez mráčků jsem taky nebyli. V zásadě si nepřeju nic jiného, než at nám ta rodinná soudržnost vydrží co nejdýl :* :*

Jadala
Zasloužilá kecalka 792 příspěvků dnes v 12:25

@pe-terka děkuji a přeji, ať vám rodinná idylka vydrží napořád :mavam:

Vložit nový komentář