15letá dcera na mně chce trestní oznámení

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29.6.22 09:30

15 letá dcera na mě chce trestní oznámení

Dobrý den, mám problém se svou 15ti letou dcerou, celý život jsem ji od narození fotila, kdo si vlastní dítě nefotil? A dcera najednou začala s tím, že mi nikdy k focení nedala svolení a že jsem porušila GDPR, mám odstranit všechny fotky s ní nebo mě půjde udat za porušení GDPR a focení osoby bez souhlasu. Prosím jak řešit tuto situaci? Nechci odstranit všechny fotky co mám, máme je hlavně v elektronické podobě a vážně nechci přijít o fotky své holčičky, chce abych je smazala úplně, aby nebyly k nalezení a teď nevím co mám dělat, dala mi termín 5-ti dní a pokud do té doby neudělám o co žádá podá trestní oznámení. Děkuji případně za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
265
29.6.22 09:34
:lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16074
29.6.22 09:38
On y
@Kleopatra805 píše:
Dobrý den, mám problém se svou 15ti letou dcerou, celý život jsem ji od narození fotila, kdo si vlastní dítě nefotil? A dcera najednou začala s tím, že mi nikdy k focení nedala svolení a že jsem porušila GDPR, mám odstranit všechny fotky s ní nebo mě půjde udat za porušení GDPR a focení osoby bez souhlasu. Prosím jak řešit tuto situaci? Nechci odstranit všechny fotky co mám, máme je hlavně v elektronické podobě a vážně nechci přijít o fotky své holčičky, chce abych je smazala úplně, aby nebyly k nalezení a teď nevím co mám dělat, dala mi termín 5-ti dní a pokud do té doby neudělám o co žádá podá trestní oznámení. Děkuji případně za odpovědi.

Ach ta puberta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2070
29.6.22 09:42

Ale že ty lehčí tělesný tresty občas nejsou špatný, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
387
29.6.22 09:46

Tak jí řekni, že pokud to udělá, tak jí sebereš mobil a změníš heslo na wifi. :)
Tohle bych si teda k rodičům v pubertě nedovolila, a že jsem si toho dovolila dost. :D Ach ta dnešní mládež, fyzické tresty jste v dětství provozovali? Jestli ne, možná je chyba tam. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
29.6.22 09:48

Zeptej se jí, kolik za ty fotky chce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3989
29.6.22 09:51

Pokud jsi jeji fotky davala na socialni site, tak tam bych je na jeji prani odstranila…rozhodne bych nemazala rodinne fotky a fotky miminka z pocitace, ci jinych el. zarizeni nebo snad palila foto knihy ci alba…at si nastuduje co je gdpr a at trestni oznameni poda, jen ji rekni, ze ji advokata nezaplatis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23631
29.6.22 09:51

Tajně zazálohuj a před ní pak demonstrativně smaž a udělej jí pracovní prázdniny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1207
29.6.22 09:52

Do patnácti ti asi žádný souhlas dát nemusela, jelikož jsi byla jejím zákonným zástupcem ty. A teď bych její přání respektovala, nefotila ji ani její fotky bez jejího souhlasu nezveřejňovala. Ale podle mě ses jí měla ptát už dávno!
A těžko ti půjde zkontrolovat notebook nebo externí disk, jestli tam její fotky nemáš, pokud nebudou viset někde ve veřejném prostoru. Ty i ona máte právo na své soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28056
29.6.22 09:52

Udržím se a nebudu se chechtat :)
Hele, pokud máš fotky někde veřejně, na sociálních sítích nebo veřejných albech na netu, tak ti doporučuju je smazat nebo alespoň velmi důkladně zaheslovat, aby se k nim nedostala ani ona ani nikdo jiný. Ne kvůli TO, ale kvůli bezpečí a soukromí vás všech. To má dcera pravdu. Fotky někde na disku, v počítači atd. nespadají pod GDPR a nemá žádné právo po tobě chtít je mazat. A trochu si jí srovnej. Jak někdo psal, tohle si dovolit vypustit mé pubertální dítě, zahesluji wifinu a zabavím mu telefon do odvolání :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19767
29.6.22 09:54

:roll: Tohle je důsledek tažení zarputilých puritánů. :roll:
Zachvilku budou chtít nikáby, aby lidi náhodou někdo na ulici nepoznal, nebo šmarjá!, nevyfotil, třeba při focení Karlova mostu… :roll:
Podle mě - pokud na fotce není něco, co by člověka proti jeho vůli nějak výrazně ponižovalo, tak není důvod se v tom šťourat. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26325

A odkud je chce odstranit? Pokud z Facebooku, tak to bych i chápala. A fotky vymazala.
Pokud odevšad, jakože i ze soukromého archivu, tak je mladá trochu trhlá ne?
Jinak, ty jako zákonný zástupce máš právo za dceru podepsat dokumenty, tím pádem i dát souhlas se zpracováním jejích osobních údajů včetně fotek. Jestli je to do 16ti? :think:
Takže pokud chce mladá takhle trapnit, tak bych jí vytiskla papír, na kterém bude sepsán souhlas s podpisem zákonného zástupce (tedy tebe). A jestli chce jít na policii a tam se takhle ztrapnit, tak prosím.

jinak dohledáno:
Přestože fotografie zachycující podobu jiné osoby obsahuje osobní údaje, nelze si bezvýjimečně myslet, že její pořizovatel bude pokaždé podléhat regulaci GDPR a že nad ním bude mít Úřad pro ochranu osobních údajů pravomoc. Rozhodující totiž je, kdo, jakým způsobem a za jakým účelem záznamy pořizuje.
Kdy se aplikuje GDPR a kdy občanský zákoník?

Smysl a účel GDPR není postihnout veškeré nakládání s osobními údaji. Dodržování pravidel v takto nesmírně obecně vytyčené množině by nezvládl kontrolovat žádný úřad na světě. Aby do hry vstoupila veřejnoprávní ochrana osobních údajů představovaná zejména nařízením GDPR, musí nejprve docházet k jejich zpracovávání. To má v nařízení svou definici a zjednodušeně řečeno se jedná o činnost, kterou správce s osobními údaji provádí za určitým účelem a z určitého pohledu tak činí systematicky.

Ke zpracování tak nebude docházet při běžném nahodilém pořizování fotografií pro osobní účely. Autor takové fotografie či záznamu nemůže být označen za správce osobních údajů a příslušný úřad vůči němu nebude moct nijak zasáhnout. Cítíme-li se ale takovým záznamem poškozeni, musíme se ochrany svých práv ujmout sami prostřednictvím občanského zákoníku.

Pokud máte obavu, že Vaše činnost již určité znaky systematičnosti naplňuje, a že se tím pádem jedná o zpracovávání ve smyslu GDPR, nesmíme zapomenout upozornit na výjimku z věcné působnosti GDPR zakotvenou v čl. 2 nařízení, která právě na případy zpracovávání fyzickou osobou v průběhu výlučně osobních či domácích činností pamatuje a ze své působnosti je vyjímá.

I když tak budete některé fotografie zachycující osobní údaje de facto zpracovávat ve smyslu GDPR, nařízení se na vás přesto nebude vztahovat, budete-li tak činit výhradně pro osobní, a nikoliv komerční účely.

Lze tak shrnout, že jakékoliv zachycení podoby jiné osoby na vizuální záznam, dle kterého je možné určit její totožnost, musí vyhovovat pravidlům občanského zákoníku, ale pouze systematická činnost naplňující definici zpracovávání osobních údajů pro jiné než ryze osobní či domácí účely musí navíc respektovat nařízení GDPR.
více na : https://www.gdpr.cz/blog/fotky/

Příspěvek upraven 29.06.22 v 09:55

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
@Kleopatra805 píše:

No jestli to není troll. Tak bych se fakt neřídila tím co řekne 15 letá dcera.
Pár facek a brigáda alespoň celý jeden měsíc by ji pomohl, aby nevymyšlela kraviny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
29.6.22 09:59
@Kleopatra805 píše:

Já bych jí řekla, tak to podej, milá zlatá 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10526
29.6.22 10:00
@Russet píše:
Já bych jí řekla, tak to podej, milá zlatá 8)

A pak si to zaplať :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat