Poradna duly
Jana Čurdová
Já při prvním porodu použila Yal. Jsou tam dvě lahvičky a stojí cca 200kč. Mně tedy fungoval docela dobře, ale někomu prý moc dobře nefunguje. Výhoda je v tom, že si ho můžete dát doma. Holení doma nedoporučuji, pořádně přes břicho nevidíte a můžete se říznout. Nebojte se holení, mně to dělala sestřička a za chvíli jsem šla na hekárnu. Při normálním porodu, nevyholují celou pipinu ale jen kolem hráze. Pokud musíte na císař, tak si dejte epidurál. Probrání z narkózy je horor.
Jinak u nás je nadstandartů 10 a stejně jsou pořád plné. Když jsem rodila Áňu, tak ženské ležely na rizikovém a gyndě. Doufám, že takhle už to nebude.
Zlatíčko - jsou časopisy Rodiče, betynka, maminka, miminko to chodí kolem 15-tého a stojí 25kč, potom jsou slovenké Mama a ja, pak ještě různé speciály. Máme trafiku.
Jééé, děkuju to je servis - a ten slovenský se dá koupit i u nás? Nebo teda u vás ho asi máte když o něm píšeš ale berou ho všude? Ještě jsem ho neviděla, ani Rodiče ani miminko ![]()
Čau holky a bříška,
tak už máme pátek a volný víkend před námi
Už se moc těším.Jo,jo, mě také neunikne žádné číslo Maminky a Betynky.Dokonce mi ty starší půjčuje kámoška, tak se po večerech nenudím a přelouskávám, co se dá, aby ze mě byla mamča, jak má být
(teda nevím, jestli to pomůže).
Slyšela jsem, že ten klystýr zas tak strašný není a dá se vydržet.Pravda,s holením mám problém už teď.Nevím, jak vy, ale já už si tam dolu skoro nevidím ![]()
Jste pěkně sečtělé baby
. Jinak epidurál…nevim, to až jak moc budu řvát
, ale nikdy neříkej nikdy. Holení…ať mě klidně oholí, já s tím mám už teď poněkud problémy
. Klystýr…klidně zvládnu, co jsem četla a slyšela od holek co porodily, většině z nich to bylo hlavně úplně jedno v tu chvíli a většině se taky po něm dost ulevilo. Vůbec nevím do čeho du, takže se tím dopředu nebudu zatěžovat. Plány jsou jedna věc a realita věc druhá ![]()
Zlatíčko Slovenský se normálně prodává u nás. Ve všech trafikách. Rodiče jsou mezinárodní a chodí jednou za dva měs a to ani né ve stejný den. Miminko je obdoba Betynky a Maminky, jen menší formát A5 a stojí míň. Teď ho mám doma. Co bydlíme v jiném městě než máme trafiku, tak už si toho tolik neberu. Jen měsíčníky. Nestihly by se časopisy vrátit.
Zkus se zeptat v své trafice, jestli zakládají časopisy pro stálé kliety. Takhle by se ti nestalo, že bys nedostla to, co by si chtěla. My tuhle službu máme.
Je pravda, že některé časopisy trafiky nedostávají. Ale není problém při zájmu objednat u distributora, a to platí i s časopisy které už nejsou na pultě. Dokonce se dá přiobjednat, ale ty se už nedají vrátit zpět, musí se prostě prodat. Pokud jsou samo na skladě. Někdy nám přišly časáky třeba 3ks a dělala se na to šílená reklama, takže lidi bláznili. Tomu říkáme reklamní tah vydavatelů. Jenomže lidi nadávají nám.
ahojky holky ,sem tu nova sem ve 26tt termin mam 9.6.06 chtela sem se zeptat od kdy do kdy se vyviji mimiskovo mozecek?
** Růžo - vitám tě u nás. Někde jsem četla, že ve 26tt se vyvíjí mozkové buňky. Podívej se na stránky www.rodice.cz tam je těhu týden po týdnu.**
LUCO - děkuji za kompletní informace o časákách
měsíc jsem sháněla maminku s V. Svobodovou na obale jak tam byly ty vzorky voňavých hracích kostek, a sehnala jí až minulou sobotu a to teď má už vyjít nové číslo jestli už nevyšlo. Jinak o Betynce už vím, že vychází nějak kolem 24.-25. v měsíci. No a po dalších se pídim proto, že je hned rychle přečtu a pak nemám nic ![]()
Holky nemá některá z vás zkušenost nebo nějaké informace o masážích těhotných v Praze? mám totálně zablokovanou kostrč a večer se nemůžu ani pohnout.
A co plavání? Kde je nějaký ten „speciální bazén“ bez chloru pro těhotné v Praze?
Zlatíčko Maminka by měla příjít každou chvíli, chodí po betynce. Miminko chodí kolem 15-tého. Ty další jsem tak nesledovala.
Plavání, doktorka říkala, že můžu i do normálního bazénu. Nesmím nastydnout a nemám tam chodit často. Max. 2× do měsíce. Nám plavání pro těhotné zrušili pro malý zájem. ![]()
Já jsem slyšela, že ten YAL je jen na předpis, tak musíte holky říct svojí doktorce. Taky je tady o něm někde diskuze. Podle názorů kamarádek je prý ale lepší klystýr, protože tě prohřeje zevnitř a vše tím urychlí. Já osobně si myslím, že je úplně jedno, jestli to a nebo to. Tu hadičku si do zadku musíš nacpat tak jako tak.
My jsme se byli ve středu podívat k Milosrdným v Brně a musím říct, že jsem z toho měla takový divný pocit
Připadalo mi tam všechno malinké, „nahňoucané“ na sobě. Mají tam 4 porodní boxy a jestli jsem to správně pochopila, tak jenom v jednom je vana. Jinak jsou sprchy a WC někde na chodbě
A mají jen jeden nadstandard. Nevím, kolik porodů denně mají, ale typuju si, že mám malou šanci jej dostat.
Jinak ale PA byly moc milé, všechno nám vysvětlily. Dokonce jsme se i zasmáli. Říkali, že z nepochopitelných důvodů si spousta prvorodiček myslí, že porod nebolí
No já nevím, ale já jsem raději připravená na všechno. I když jsem na bolest zvyklá (třeba MS mám tak bolestivou, že nezaberou ani tři brufeny), nevím, co čekat. Co vy zkušenější, jde ta porodní bolest k něčemu přirovnat? Já totiž pořád váhám, jestli si nechat píchnou epidurál. Asi uvidím, jak to budu zvládat. PA měla včera nějakou poznámku o tom, že jsem dost drobná, tak bojim bojim, že budu rodit tři dny ![]()
Ahoj holky,
o porodu radši zatím moc nepřemýšlím, aby mi z toho nehráblo, myslím, že budu mít dost času ty 2 měsíce, co budu doma před porodem, to se z toho určitě zblázním ![]()
Chtěla bych Vás ale poprosit o radu z úplně jiného „soudku“ - nemáte tip na dárek ke kamarádčině promoci?? Vůbec nic mě nenapadá… ![]()
Díky předem
To je zajímavé, protože všechny mé známé si právě myslí, že porod strašně moc bolí. Já si to myslím taky, že to bolí. Jen si říkám, že když už to v minulosti přežilo tolik žen, tak musím taky. Prostě se to mimi nějak ven dostat musí a pro něj nepřirozenější je normální porod. Doufám, že nebudu muset na císař, ale pokud by to bylo nutné, tak co by se dalo dělat, že. Hodně holek si myslí, že císařem je to lepší, ale byla jsem už na 2 operacích z toho jedné gynekologické a řeknu vám, nic moc. A v porodnici kámošky co rodily normálně se mnohem líp regenerovaly a také měly menší problémy s kojením apod. než holky co rodily císařem. Přece jen je to stále operace.
S epidurálem nevím, ale pokud by nebyl potřeba tak bych ráda bez něj, protože si něco dobrovolně nechvávat píchat mezi obratle .. nevím nevím i když jsem už zažila kdeco (např. jsem přežila velmi těžkou havárii a byla jsem dlouho v nemocnici) a taky si myslím, že ta látka musí miminko nějak ovlivnit. Kdysi se totiž taky píchali injekce maminkám proti bolestem a pak byly prý děti spavější apod. Ale samozřejmě je to otázka s tím epidurálem.
Teda fakt nemám žadné naivní iluze o tom, že porod nebolí.Ba naopak. Připravuji se na to horší. Právě proto uvažuji o epidurálu.I když zrovna včera mi dvě zkušené kámošky maminky přesvědčovaly o tom, že to zvládnu i bez něj. Že ty kontrakce se dají vydržet, trochu horší je to, když už se mímo dere na svět a na to stejně epidurál moc nezabírá. Tak nevím.