Má těhotná žena na úřadech přednost?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1540
1.10.17 17:16

U nás na poště jak mají ten strojek na lístečky, tak tam mají tlačítko Všechny služby - tělesně postižení, těhotné a matky s dětmi. Tak leda asi to.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101930
1.10.17 17:17
@Jedna babička píše:
Neboj se chápu. Já jsem pouze reagovala na ty, kteří zde píší, že tím, že někdo je např. odbaven přednostně z toho či onoho důvodu, jim vznikne osobní časové zdržení, k čemuž nejsou absolutně nakloněni.

Ale ono by to tak na mnohých úřadech bylo (možná proto někde jen tak přednostně neodbaví), neb ne všude mají dalších x úředníků, kteří by se tomu přednostnímu mohli věnovat, na mnoha menších mají na danou agendu třeba jen 2 lidi nebo taky jednoho, když je ten druhý marod nebo na dovolené…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
1.10.17 17:23
@Jedna babička píše:
@terinka4444 Psala jsi že máš maminku v péči. To u vás doma nebyla terénní pracovnice na místním šetření za účelem přiznání příspěvku na péči z úřadu práce? Nevím noo, u nás (manžel i u otce) u tohoto šetření pracovnice posuzovala automaticky i mobilitu a schopnost přepravy a nikam jsme je „na ukázku“ kvůli příspěvku na provoz motorového vozidla vozit nemuseli.
Před rokem jsem otci zařizovala občanku (pohybuje se o holích) a úřednice za ním přišly domů, tam to s ním sepsaly a vyfotily ho, za měsíc mu přinesli občanku hotovou.
Nemyslím si, že se jedná o nějaké předbíhání. Ale to bychom se dostali někam jinam.

no tak samozřejmě byla, to je ale trochu jiná situace, ne? Byla jsem tam, je to minulý týden, mamka má přiznanou ztp/p už od prosince 2015, ale ještě jsme tu průkazku fyzicky nevyřídili, má doma v rukou ztp, úřednici ví, v jakém je stavu, no šla jsem tam, že chci žádost na ztp/p, všude je samozřejmě plná moc, že já mohu jednat, a ona, ja mi ji maminka podepíše, tu žádost, tak říkám odvezu to domů a zítra to zase přivezu, oni že ne, že pobírá ty 400, tak chtějí vidět, že je schopna přepravy, jsem říkala, že samozřejmě k doktoru jezdíme, ale abych ji táhla na úřad, převoz je pro ni poměrně bolestivá záležistost, to že je přehnané. Tak prý pokud ji nepřivezu, aby ji viděli sedět v autě, zahájí řízení o odebrání.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
1.10.17 17:26
@Jana206 píše:
Jestli bych pustila, tezko rict. Sednout urcite, ale pred sebe asi ne, protoze vetsinou mam s sebou deti nebo za nimi specham. Zalezelo by, jak dlouho by ji to vyhledove trvalo.

Co se tyce pozdniho tehotenstvi a sezeni, pro tehotne na fraxiparinu nebo jinem leku na redeni krve, ktere maji prevenci trombozy a embolie, je I dlouhe sezeni rizikova cinnost. Stejne jako stani. Musi mit pohyb nebo lezet na boku.

A ano, byla bych pro to, aby se tehotne mohly predem objednat uz jen pro duvod pozdniho tehotenstvi, ktere by musely treba nasledne prokazat predlozenim prukazu. Verim tomu
spousta z vas tady uz zapomnela, jake to je jit neco vyrizovat skutecne ve finali fazi, sedet nekde v nevyvetrane mistnosti plne lidi apod..

to mohou udělat, téměř všude, pokud to není nějaká řiťka, kde zase nebudou ty fronty. rok 2017, stačí sednout k internetu, kliknout a objednat se na přesný čas, pak jde přednostně, kdokoliv.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9504
1.10.17 17:51

@terinka4444 tak asi zřejmě tím, že jste ještě tu průkazku ztp/p fyzicky nevyřídili, přece jen to je již 2 roky od přiznání ztp/p rozhodnutím, jinak nevím, nooo, nebo my jsme měli a máme kliku na příjemnější a empatické pracovnice

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36504
1.10.17 21:33
@mroe píše:
Ja bych chtela prednost pro pracujici, co spechaji do prace. Kdyz ja budu sedet na urade o dve hodiny dele, bude pak na me zas treba cekat nejaka ta tehotna, ktera byla ke mne objednana, nebo bude muset prijit jindy. :mrgreen:
Ale protoze jako pracujici mam velmi omezeny cas, kdyz si muzu neco vyridit na urade, pouzivam objednavkovy system :mavam:
:palec:
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
382
18.8.22 09:56

Jsem ve 35 tt a chytla jsem brutální virozu, kašlu už týden a nelepší se to, tak sedím v čekárně, příšerný vedra, umírám, kašlu, jsem rudá asi od horečky a myslíte, že to někdo řeší? Kazdej vidí ženskou v pr.. s bubnem a vesele si choděj, už tu sedím 2 hodiny!!! Češi jsou odpornej národ. Jak videt takhle zemskou hanba by mi byla ji nepustit. Jsem zvědavá co tu ještě chytnu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10185
18.8.22 10:00
@Veronika1886 píše:
Jsem ve 35 tt a chytla jsem brutální virozu, kašlu už týden a nelepší se to, tak sedím v čekárně, příšerný vedra, umírám, kašlu, jsem rudá asi od horečky a myslíte, že to někdo řeší? Kazdej vidí ženskou v pr.. s bubnem a vesele si choděj, už tu sedím 2 hodiny!!! Češi jsou odpornej národ. Jak videt takhle zemskou hanba by mi byla ji nepustit. Jsem zvědavá co tu ještě chytnu.

Máš pusu tak ostatní slušně popros, nemůžeš čekat, že to někdo udělá za tebe.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
651
18.8.22 10:03
@Veronika1886 píše:
Jsem ve 35 tt a chytla jsem brutální virozu, kašlu už týden a nelepší se to, tak sedím v čekárně, příšerný vedra, umírám, kašlu, jsem rudá asi od horečky a myslíte, že to někdo řeší? Kazdej vidí ženskou v pr.. s bubnem a vesele si choděj, už tu sedím 2 hodiny!!! Češi jsou odpornej národ. Jak videt takhle zemskou hanba by mi byla ji nepustit. Jsem zvědavá co tu ještě chytnu.

A nejodpornejsi jsou sobecci, kteri s virozou a horeckou lezou mezi lidi a mohou je nakazit a mysli si, ze se kolem nich toci svet. Diskuze je o uradech, pokud jsi u lekare, tak snad nejsi nema a muzes pozadat sestricku.

Příspěvek upraven 18.08.22 v 10:09

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
10927
18.8.22 10:06
@Adelineee píše:
A nejodpornejsi jsou sobecci, kteri s virozou a horeckou lezou mezi lidi a mohou je nakazit.

Ja myslela, ze sedi u lekare. Ale je fakt, ze to by psala do spatne diskuze. Takze bud neumi cist nebo fakt leze na urad nemocna

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
651
18.8.22 10:08
@Tarena píše:
Ja myslela, ze sedi u lekare. Ale je fakt, ze to by psala do spatne diskuze. Takze bud neumi cist nebo fakt leze na urad nemocna

Diskuze je o uradech. V kazdem pripade snad neni nema a muze pozadat sestricku. Vyrvavat o odpornych Cesich na emiminu ji nijak nepomuze.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
382
18.8.22 10:08

@Adelineee a to mám být jako já? Já právě sedím a nederu se dopředu, ale je mi opravdu mizerně, a tak se divím, že to je všem jedno, já bych těhotnou ženu s viditelnými potížemi před sebe pustila a udivuje mě, že to je všem jedno, ale v pohodě, snad to přežijeme :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
30989
18.8.22 10:10

@Veronika1886 a sestre jsi neco rekla? Poradi urcuje lekar.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8523
18.8.22 10:10
@Veronika1886 píše:
Jsem ve 35 tt a chytla jsem brutální virozu, kašlu už týden a nelepší se to, tak sedím v čekárně, příšerný vedra, umírám, kašlu, jsem rudá asi od horečky a myslíte, že to někdo řeší? Kazdej vidí ženskou v pr.. s bubnem a vesele si choděj, už tu sedím 2 hodiny!!! Češi jsou odpornej národ. Jak videt takhle zemskou hanba by mi byla ji nepustit. Jsem zvědavá co tu ještě chytnu.

Tak si řekni sestře, ne? Ty ostatní lidi tam jsou asi taky s něčím. :roll: Nebo sis měla zavolat předem, říct sestře, že jsi těhotná, ať tě objedná na konkrétní čas.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
382
18.8.22 10:10
@Tarena píše:
Ja myslela, ze sedi u lekare. Ale je fakt, ze to by psala do spatne diskuze. Takze bud neumi cist nebo fakt leze na urad nemocna

Pročítala jsem z dlouhé chvíle diskuzi, abych zjistila, jaké jsou na toto u nás názory a dost sw řešily úřady ale i lékaři.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová