Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Veronika1886 píše:
Nezbývá než souhlasit… Ale je mi fakt dost blbě… Abych tu nezačla ještě rodit z toho kašle
No a reknes mi, kde v tom zahranici by te okamzite pustili pred sebe z duvodu tehotenstvi? A kvuli kasli fakt neporodis. ![]()
To je tezke, ono kdyz Te nekdo pusti pred sebe, zaroven preskocis celou tu frontu za nim. A ti vsichni z toho nemusi byt nadseni. Takze proste se nikdo nechce hadat.
@Veronika1886 me jeste zaujalo, pises cervena asi od horecky. Ty nevis, kolik mas teplotu? To je prvni, na co se doktor zepta. A pokud mas uz tyden horecku, to jsi kvuli diteti klidna? Nicim ji nesrazis?
@Veronika1886 píše:
Nezbývá než souhlasit… Ale je mi fakt dost blbě… Abych tu nezačla ještě rodit z toho kašle
Když jsi to s tím kašlem vydržela týden, tak těch pár minut v čekárně už vydržíš, ne? Můžeš nadávat jen sama sobě, že jsi to neřešila dřív.
Tak u mojí praktické doktorky hlavně lze objednat na konkrétní čas a pak máš přednost. Jen je potřeba zavolat sestře. navíc sestra by tě protlačila přednostně, mají ten vyvolávací systém, kdy pořadí určuje lékař. Z toho důvodu nikdo nikoho nepouští, že se nemusí nikdo dohadovat a upřednostnění zváží lékař nebo sestra. Mně to vyhovuje.
@Veronika1886 píše:
Jsem ve 35 tt a chytla jsem brutální virozu, kašlu už týden a nelepší se to, tak sedím v čekárně, příšerný vedra, umírám, kašlu, jsem rudá asi od horečky a myslíte, že to někdo řeší? Kazdej vidí ženskou v pr.. s bubnem a vesele si choděj, už tu sedím 2 hodiny!!! Češi jsou odpornej národ. Jak videt takhle zemskou hanba by mi byla ji nepustit. Jsem zvědavá co tu ještě chytnu.
Máš zaklepat na sestřičku a zeptat se, jestli by tě paní doktorka nevzala přednostně.
Já to samozřejmě myslím tak, že když už tam nezvládá ani sedět - tak pokud to není na pohotovost, tak to není tak vážné, aby nemohla počkat jako všichni ostatní
@Veronika1886 píše:
Nezbývá než souhlasit… Ale je mi fakt dost blbě… Abych tu nezačla ještě rodit z toho kašle
Doufám aspoň, že máš respirátor, když nevíš, co Ti je.
Aby si půlka čekárny za pár dní neříkala, jéžiš, tam seděl nějaký kašlající vorvaň, ta na mě určitě prskla covid ![]()
@vokishka @Cuddy @Tarena Samozřejmě souhlasím. Vycházela jsem z toho, že je jí taaak děsně špatně, že další čekání už nezvládne. Předpokládám, že tam chrchle bez náhubku, to prostě okolí ještě víc nakrkne. Sama jsem 2 týdny zpátky šla koupit 2 antigeny, a zrovna jsem prostě kýchla z odrazu, samozřejmě bez ochrany. Lékárnice mě propíchla pohledem.
Myslela jsem to prostě čistě tak, že pokud se cítí tak zle, má být jinde. Ale to se necítí, jen je nakrklá, že se z jejího bubnu všichni nepotentili.
@Birdonawire píše:
To je tezke, ono kdyz Te nekdo pusti pred sebe, zaroven preskocis celou tu frontu za nim. A ti vsichni z toho nemusi byt nadseni. Takze proste se nikdo nechce hadat.
Souhlasím. Asi kdybych byla v čekárně sama s těhotnou, tak ji před sebe pustím. Ale dohodovat se ještě s ostatními čekajícími jestli ano nebo ne, to by se mi fakt nechtělo.
Od toho je sestra a lékař, aby vyhodnotili, jestli někdo potřebuje ošetření přednostně.
Ono zakladatelko i sestry u doktorů jsou normální a nepouští jen tak někoho přednostně, když je tam x dalších lidí se stejným problémech. Nepotřebují aby se jim hádala celá čekárna.
Nedávno jsem byla u doktorky na odběrech a přišla tam nafintěná damička, která předběhla všechny ostatní (chtěla předběhnout).
Suverénně zaklepala na dveře, vyšla sestra a dáma na ni, tak jsem tady na odběry a už se ji hrnula dovnitř. ![]()
Sestra ji zarazila, že to tady jsou i ostatní na odběrech a ať si laskavě sedne a počká.
No ten její výraz ve tváří stal za to.
Takže zakladatelko raději si v klidu a v pohodě počkej až na tebe přijde řada ![]()
@Veronika1886 píše:
Jooo, to jsem volala, jenže mě hned dost drsně sejmula, že se dopředu telefonicky neobjednává a má se chodit rovnou v ordinační dobu
Tak si nestezuj na hnusnej narod, ale najdi si domtora, ktety objednává na cas a nemusis pak sedet v čekárně. Jednoduché a efektivní, na rozdil od narku na diskuzi.
Můj doktor od dob covidu objednává na konkrétní čas, to je moc fajn. Ale i předtím, když se to muselo vysedět, mě třeba sestra vzala dovnitř hned, když jsem byla čerstvě po operaci. Ani jsem si nemusela říkat. Je to jen o lidech no. Já bych vás třeba pustila, kdybyste byla za mnou poslední. Ale jinak ne, protože to už by nebylo jen moje rozhodnutí.