Manžel nemá dobrou práci a je mu to fuk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 08:28
Manžel nemá dobrou práci a je mu to fuk

Manžel si založil firmu před několika lety, ale ta firma ma zaměření takove, že už dost upadá - trh se vyvíjí, o tyto produkty už není zájem. Řekneme že mu klesl výdělek o 50 % spíš více, nechce shánět další obchody, nerad s nekym novým. komunikuje… Ja Vydělávám víc, mám více projektu na kterých pracují, o starost s dětmi, vaření, školku, skolku… Se dělíme vcelku rovným dílem.
Nadhazuju mu to už delší domu, využij situace na trhu práce, využij toho co umíš… Radši se budu starat více o děti (jeho výmluva, proč nemůže dělat jinou práci) ale ty budeš schopný chlap, který má dobrou práci.
Je pohodlný, vyhovuje mu, že má práci tak na 3 hodiny denně, zbytek surfuje na netu, pracuje dost pak v noci, nemá žádný rád, žádné kolegy, je trochu introvertni a nechce se mu z komfortní zóny. Samozřejmě to, že vydělává na chlapa v Praze pár susnu je blbý, ale víc mě bolí ta jeho neschopnost, výmluvy a pohodlí. Žijeme vcelku slušně, já mám smysluplnou práci a další podnikání. On mě však k ničemu nenutí, je nenáročný, nevadilo by mu, kdybych měla horší práci, kdybychom nejeli na dovolenou, kdybychom počítali peníze při nákupu jídla… A to samé tak nějak očekává ode mě. Resp. žije s tím, že já to všechno nějak zařídim a vymyslím…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Tarjei
Závislačka 4425 příspěvků 26.01.19 08:32

Krize stredniho veku? Unava?

Hroznej puberťák
Kelišová 6146 příspěvků 26.01.19 08:48

Plus pro něj. Jeden z mála, co pochopil, že nemá smysl se v honbě za prachama uštvat a zničit si tím zdraví, který se za ty prachy zpátky nekoupí. Akorát si teda trochu blbě vybral ženskou, no…

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25868 příspěvků 26.01.19 08:49

Pravděpodobně byl takový vždy? Sice založil firmu, ale pak už ji nerozvíjel a neposouval?
Takoví lidí prostě jsou :nevim: Nezbyde ti než to akceptovat nebo hledat jinde.
Ne každý má drive a cilevědomost. Třeba by mohl ještě akceptovat nějaké zaměstnání :nevim:
Je otázka, kolik vydělává. Jestli 30 tis. a tobě je to málo nebo 8 tis. a to ještě před placením záloh.

debra.morgan
Kelišová 6220 příspěvků 26.01.19 08:51

tak asi zalezi kolik vydela :nevim: , pro me je spokojenost manzela dulezitejsi nez to, ze v jine praci by mel vic penez..... ale asi pod 15 tis. by mi to vadilo taky.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 3 inzeráty 26.01.19 09:03

Manžel je taky takový - ale on se o to dítě a domácnost skutečně stará, je na RD, v září jestli vezmou malou do školky, tak aby šel do práce. Nechce se mu, nedává mu to moc smysl. Je nenáročný, s rodičákem by si vystačil :mrgreen: ale máme dohodu kolik je potřeba aby minimálně vydělal - nechat to na něm tak je doma a najde si k tomu roznášení letáků, protože by mu to stačilo :D
Krom tady té dohody o minimální výši platu ho nechávám bejt, takový byl už když jsme se potkali a mně je to sympatické, vyrovnává tím moje ambice a touhu být pořád lepší a vydělat víc :mrgreen: zároveň je - dle svých slov - spokojený, že ho svým stylem života nutím neustrnout na místě a někam se posouvat. Prostě se doplňujeme. Tak nevím, zkus to brát u vás taky tak, jestli nemáte nouzi, tak ho nech být :kytka:

Tichošlápek
Extra třída :D 12251 příspěvků 26.01.19 09:06

Pokud by v Praze chlap s rodinou vydelal pod třicet, tak by mne to přišlo málo - kvůli tomu přístupu. Nic proti pohodlnosti, flákání se, částečné apatii - u člověka, který je sám nebo ma stejne smýšlející manželku a žádné děti. Dá se zaměření firmy přizpůsobit době? Nebo je to úplně slepá ulička ve vývoji a o produkty uz nebude zájem? Pokud to druhé, měl by si hledat praci. Pokud to první, co mu zkusit pomoci ho vytáhnout z nejhoršího a nechat ho ještě podnikat? Ale hnít bych ho nenechala, nemůže spoléhat jen na tebe v otázce peněz

káťa
Extra třída :D 13440 příspěvků 26.01.19 09:08
@Hroznej puberťák píše:
Plus pro něj. Jeden z mála, co pochopil, že nemá smysl se v honbě za prachama uštvat a zničit si tím zdraví, který se za ty prachy zpátky nekoupí. Akorát si teda trochu blbě vybral ženskou, no…
Ženskou si právě vybral dobře. Protože alespoň jeden z nich vydělávat musí, aby bylo z čeho žít.
Hroznej puberťák
Kelišová 6146 příspěvků 26.01.19 09:16
@káťa píše: Ženskou si právě vybral dobře. Protože alespoň jeden z nich vydělávat musí, aby bylo z čeho žít.

No to jo, ale blbě si vybral takovou, co s tim chodí frfňat na emimino :mrgreen:

zrcadlo
Kelišová 7238 příspěvků 26.01.19 09:18

Tak pokud mu to není vlastní a je to uzavřený introvert, tak bych na to šla obráceně, a spíš na něj hodila tu domácnost a děti. Nevidím důvod, proč by nemohl být v páru muž ten, který se postará o domácnost, vyzvedne děti ze školek a škol, nakoupí, a u toho na zkrácený úvazek vydělá třeba 15tis. na jídlo. Asi bych se pobavila o tom, jak se jeho podnikání promítne v budoucnu na důchodu apod., a jestli by se mu nevyplatilo firmu prodat a nechat se na zkrácený úvazek někde zaměstnat a věnovat se tedy rodině (když mu to vyhovuje).

zoidberg
Extra třída :D 12423 příspěvků 26.01.19 09:23

Taky vydelavam méně. A je mi to vuřt. Nejsem honící pes 8)

SiriusGG
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 26.01.19 09:39

Částečně ho chápu. Honba za penězi mě už také dávno přešla. Kdybych chtěl, tak bych mohl vydělávat třikrát tolik, ale také bych o tolik více času musel trávit v práci. Teď chodím do práce tak na 6h za den a +-16 dní v měsíci. Volno si vezmu kdy potřebuji, každý měsíc klidně týden, a mám klid a pohodu. Sice nevydělávám žádné extra částky, ale na slušné uživení i nějaké ty koníčky to bohatě stačí jak mě, tak manželce.

Lalelale
Závislačka 3545 příspěvků 26.01.19 09:41

Rezignoval, už se jenom veze. Kdyby dělal něco smysluplného, ale on utíká z reality k brouzdání po netu, nudí se. Co s tím, to netuším, ale chápu, že jakožto úspěšné ženě s cílem ti to musí hodně vadit. Měla jsem jako mladá takového, ten se tehdy vezl na rodičích, co mu nedali, to neměl. Celé dny na netu, žádný cíl. Jak jsem ráda, že jsem se ho zbavila. Byl ten tvůj takový vždy? Nezlomil ho neúspěch firmy?

Lalelale
Závislačka 3545 příspěvků 26.01.19 09:43
@SiriusGG píše: Částečně ho chápu. Honba za penězi mě už také dávno přešla. Kdybych chtěl, tak bych mohl vydělávat třikrát tolik, ale také bych o tolik více času musel trávit v práci. Teď chodím do práce tak na 6h za den a +-16 dní v měsíci. Volno si vezmu kdy potřebuji, každý měsíc klidně týden, a mám klid a pohodu. Sice nevydělávám žádné extra částky, ale na slušné uživení i nějaké ty koníčky to bohatě stačí jak mě, tak manželce.

Koníčky, to je super. Ale ten její sedí doma u počítače, a úroveň rodiny jemu i dětem zajišťuje manželka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.19 09:44

Tak ho přestaň živit, třeba mu pak dojde že se taky musí snažit a něco dělat.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >