Nemám pravou kamarádku - jak to máte vy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genesiss
Povídálka 18 příspěvků 30.08.18 13:58
Nemám pravou kamarádku

Zdravím všechny, trápí mě, že nemám žádnou takovou tu pravou kamarádku. Když jsem byla na mateřské, stýkaly jsme se společně tři kamarádky i s manželi a i celé rodiny. Bylo to fajn, jenomže pak se ta jedna rozvedla a ta druhá ji začala pomlouvat, takže nakonec jsme se rozpadly. Od té doby jsem si našla další kamarádku, která ovšem dala přednost jiné kamarádce, kterou poznala před měsícem, takže se mi už sama neozve. Já to všechno chápu, člověk si nemůže vymoci aby se s ním někdo přátelil, ale mě to dost mrzí. Už jsem začala pochybovat sama o sobě. Nevím, kde dělám chybu. Nikomu neubližuji, vždycky jsem po ruce, pokud kamarádka potřebuje pomoct nebo se třeba jen tak „vykecat“, bohužel jsem ale zjistila, že mě neposlouchá nikdo. Jakoby si každý myslel, že já vlastně nemůžu mít žádné problémy. Zřejmě jsem typ „vrby“. Už jsem si myslela, že je možná lepší nemít nikoho, aspoň člověk není zklamaný, ale není to pravda. Mrzí mě to, moc mi chybí pohodová kamarádka, se kterou můžu dojít na drb nebo si jen tak zavolat co dělá. Od té doby co jsem odešla z práce, kde jsem měla kamarádku těměř jako sestru, už jsem takovou nenašla. Když já komukoli nenapíšu, tak mě se nikdo sám od sebe neozve. Možná že vypadám, jak jsem v pohodě, ale nejsem. Nepotřebuji denně někomu volat nebo denně kamarádku vidět, protože mám sama funční rodinu a k tomu 8-mi letého rošťáka, ale aspoň občas si zavolat, napsat na whatsapp nebo se sejít a pokecat. To mi vážně chybí. Zřejmě všechny kamarádky v Teplicích už došly :-(. Máte to někdo podobně?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Terisos
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 30.08.18 14:03

Mám to úplně stejně :kytka: Vrba, ochotná pomoct kdykoliv, nikdy neodmítnu. Ale kamarádku jakou popisuješ taky zatím nemám.

Uživatel je onlinelampicka11
Závislačka 3429 příspěvků 5 inzerátů 30.08.18 14:05

:mavam: mývam to taky. Taky nikoho nemam. Bohužel jsem si nějak zvykla :think:

Mufice14
Povídálka 12 příspěvků 30.08.18 14:10

Mam to taky tak…obcas me to dost trapi, ale nevim co s tim… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 14:10

Raději anonymně. Mám to stejně. Nejlepší kamarádku jsem měla asi na střední, teď se vídáme tak 2 krát za rok. Pak dobrou kamarádku z práce, kde už nejsem, tam to stíháme tak 3 krát za rok.
Taky jsem typ vrba, jdu k sousedce a ona „mele, mele, mele“. Já to chápu, je sama s třema dětma, k tomu já mám práci, kde jsem taky vrba…
Jsem taky introvert, takže nějaké skupinovky nejsou nic pro mne.
No jsem s tím smířená, i když občas mne to zamrzí. Říkám si kam bys šla přespat, kdyby jsi se pohádala s manželem? Samozřejmě nikam, tenhle způsob řešení problémů mi není vlastní. Ale je to taková ta typická situace, kdy člověk jde k přátelům.

freeport
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 30.08.18 14:12

Ja taky ne.mam rodinu,kolegy­ne,dcery,švagro­vou,tak nejak mi to staci.jednu dobrou dusi mam,vidame se max trikrat do roku,zajdeme na kavu,vyhovuje mi to.

Genesiss
Povídálka 18 příspěvků 30.08.18 14:13

nejhorší je, že jsem teď přišla na to, že takzvaná kamarádka, se kterou jsem byla na dovolené, pomlouvá všechny ostatní kolem sebe, pořád dokola si stěžuje na ty stejné lidi a přesto s nimi kamarádí. Tohle nedovedu pochopit. Mám z toho pocit, že si ke mně chodí vylívat svoje srdce, uleví si a jede s těmi lidmi dál na pohodu. A já se nervuju z toho, jak to poslouchám stále dokola. Je mi z toho špatně.

robinka
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 1 inzerát 30.08.18 14:13

Ja taky nemam žádnou pravou kamaradku. Ale ja si ji ani nezaslouzim, i kdyz mi tak trochu chybí, ptz sama přátelství nijak aktivne neudrzuju. Asi jsem moc náročná nebo co. Ale stejně jako jsem nikdy v partnerstvi nebrala nekoho, kdo mi 100% nevyhovuje, mam to i s kamaradstvim. A nad to mi některé jinak fajn zenske přijdou dost zahledene samy do sebe a řeší pořád jen ja, ja, ja, prip. svoje děti. :oops:

KodTer
Ukecaná baba ;) 2023 příspěvků 30.08.18 14:13

Taky se pridavam k vam do party.

Dominika1501
Stálice 53 příspěvků 30.08.18 14:14

Ahoj. Jsem na tom stejně. Kromě kolegů v práci, taky nikoho takového nemám. Naposledy ještě na gymplu. Pak jsem se odstěhovala docela daleko a po návratu už bohužel žádné přátelství nějak extra nenavazala. Teď mám asi tak jediného kamaráda a to je přítel :nevim: Jinak jsem taky z Teplic..asi divné město a nebo jsem divná já :lol:

Hearty
Zasloužilá kecalka 937 příspěvků 30.08.18 14:16

@Genesiss ahoj. A proč ses přestala vídat s tou kamarádkou z předchozí práce? Já mám blízké kamarádky, voláme si, píšeme, vídáme se dle času, někdy několikrát týdně, někdy jednou za 2 měsíce. A taky jsme se seznámily v práci a ačkoliv už tam žádná z nás nedělá, přátelství nám zůstalo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.18 14:17

To asi vážně nebudeš jediná.
Mně se kamarádky rozutekly už dávno. Ty, které se vdaly,tak už se nechtěly stýkat z důvodu,že já chlapa neměla, tudíž bych asi byla moc často na obtíž. Ty co mají děti,tak jsem v podstatě taky na obtíž, protože jim stačí manžel a kamarádka jen tak na pohlídani děti maximálně. No a já jako sama s dítětem prostě o kamarádku nezavadim. Jsem v jiném městě na severu a když se tu seznámím, zjistím,že je to jen pro využití, abych jim pohlidala dítě, protože když mám jedno svoje,tak zvládnu líp i další, budou si spolu přece hrát. :roll: ale že bychom třeba děti vzaly na bazén nebo výlet a bylo to fajn,tak to absolutně vůbec. Už jsem hledala i v jiných městech,ale to je beznadějný,tam zas nikdo nechce kámošku na 2 dny v měsíci, což chápu.

Genesiss
Povídálka 18 příspěvků 30.08.18 14:21

@Hearty no asi to mám zakleté. S tou kamarádkou-kolegyní jsme se stýkaly ještě asi rok, jenomže místo mě natoupila jiná, takže víceméně převzala moje místo i kamarádku. Pomalu jsme se přestaly vídat, ona se přestala ozývat až to nakonec úplně vyhaslo.

Genesiss
Povídálka 18 příspěvků 30.08.18 14:26

@Dominika1501 já to mám také tak. Jediný komu se můžu svěřit je můj manžel, ale co si budeme povídat, je to chlap a ti to mají prostě jinak. Ten ale také říká, že snad takové typy přitahuji. Říká „Ty jsi tu pro každého, ale pro tebe nikdo“. ľověk si přijde .. no nevím.. takový odložený nebo nevím jak to popsat.

alisekR
Kelišová 5259 příspěvků 30.08.18 14:27

Ono je to někdy těžké s tím kamarádstvim. Já mám dvě nejlepší kamarádky. Jednu od střední, pro mě hrozně důležitý člověk. Prošly jsme spolu hrozná období, která z nás obě potkala. A pak druhou, též nesmírně důležitý člověk, kterou jsem poznala v porodnici skoro před osmi lety. Navzájem se neznají, s každou máme trochu jiný svět. Z toho mi vyplívá, že ty životní přátelé přijdou buď v dětství a nebo s nějakou zásadní životní situací. Dneska je to divný, kamarádství vznikají přes aplikace a sociální sítě. I když já mám kamarádku, dobrou, známé se od první třídy, bydlí blízko a přeci si hlavně píšem. :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >