Strach z dálnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 11:20
Strach z dálnice

Ahoj,

chystám se po 10ti letech usednout za volant, protože uz není čas to odkládat a zjistit, ze vlastně nikdy nebudu řídit. Po autoskole která mi šla a bavila me, jsem vezla mámu a ta úplně vyklepana pravila, ze jsem malém zabila cyklistu. Neumím říct jestli měla pravdu a objela jsem ho málo, ale způsobila mi takový trauma ze jsem od te doby nesedla za volant. Až loni s mým ex, který mel automat a hlavně rikal co mam dělat. Jela jsem i po Praze ale ne za provozu.

Rozhodla jsem se to zlomit, město snad zvládnu, ale mam obrovsky strach z dálnice. Důvod je jasný, ve městě se nezabiju, na dálnici ano. Ve městě mam obavy z chodců ale to proste budu opatrná.

Myslíte ze se to muže zlomit až získám trochu sebedůvěry anebo to mam řešit s psychoterapeutem? Já se totiž bojím j jako spolujezdec, nebala jsme se jen s mým ex který řídil bravurně. Jinak jsem jak na trni a pořad sleduju vozovku a jakmile vidím tachometr nad 120 jsem nervózní. Dokonce se bojím jet třeba na hory do Rakouska protože ta doba na dálnici je dlouhá a já budu úplně vynervovana.

Nevim co s tím, strašně me to omezuje a zprávy kde se kdo zabil tomu nepomahaji. Kdysi jsem se nebala vůbec, naopak.

A neznám nikoho kdo by způsobil nehodu nebo se mu stala, takže nejaky šok ze bych přišla o blízkého nemám.

Omlouvám se za anonym, ale nechci to psát verejne, stydím se za to.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 25.08.18 11:30

Bohužel,mám to dost podobně..z dálnic mám hrůzu ,ale asi je to tím,jak tam kolikrát ty lidi jezdí a jednou nás téměř vytlačil kamion..do zahraničí se bojím taky..No často tak jezdit nemusím ,ale hodí se nějak kousnu,nic jiného nezbývá .. je to nepříjemné

PetraJ
Kelišová 6763 příspěvků 25.08.18 11:31

Mám řidičák 20 let, ale po dálnici jezdím minimálně. Tady v Čechách je výhoda, že se dá v pohodě dálnicím vyhnout.

Maylaa
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 25.08.18 11:33

Zkus si vzpomenout na tu prihodu s mamou a cyklistou. Mela mama pravdu? Ja mam za 12 let najezdeno (pricenz aktivne jezdim az tak posledni 4 roky, za to fakt hodne) vic nez mama za 30 let. A presto mama vzdycky strasne sili, kdyz ji vezu :zed: Nejezdim rychle, dodrzuju pravidla, dodrzuju rozestupy mezi auty, … Stejne mi pred mesicem opet sahla do rizeni - lekla se, ze pravym zrcatkem ve zuzeni sejmu smerovaci desku. Pruh uzky, v proti auta a mame dodavku. Nesejmula, tohle si hlidam.

Ja jsem na dalnici i jako spolujezdec zacala jezdit az pred temi 4 lety. Nejdriv jsem nemela dobry pocit, ale manzel je skvely ridic. Prvni jizdu na dalnici jsem jela Mohelnice - Olomouc, kde je maly provoz. Pak D11, nakonec i D1. Na te D1 jsem opatrnejsi nez jinde. Ted uz jezdim i sama, ale chtelo to hodne praxe. Mmch my malokdy jezdime na dalnici vic nez 110. Rychlejsi jizda nas mnohem vic vycerpava. Nepotrebujeme se nikam hnat, jezdime vetsinou 3-4 hod cesty a na tom je ta unava fakt znat.

Mozna bych v tvem pripade uvazovala i o kondicnich jizdach na dalnici. At mas jistotu instruktora.

iiiv
Extra třída :D 10978 příspěvků 25.08.18 11:34

tak na dálnici nejezdi. a ať s tebou ze začátku někdo jezdí, kdo normálně řídí.

Emimin7
Echt Kelišová 9371 příspěvků 25.08.18 11:34

Jezdím deset let a na dálnici jsem byl tuším čtyřikrát. A vždycky se zkušeným řidičem vedle sebe, jinak bych na ni nevjel. :) Také bych uvítal radu, jak to překonat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 11:34

No nechci to řešit vyhybanim se, na dálnici musím, mam rodinu v zahraničí, jina cesta nevede :)

lucenka
Vesmírná mluvilka 32958 příspěvků 25.08.18 11:34

Mně naopak dálnice přijdou mnohem bezpečnější než okresky. A nikdo tě nenutí jet na dálnici 130… Nemuzes zase jet moc pomalu, ale klidně se drž na 110. To stejně dělá většina řidičů ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 11:38
@Maylaa píše:
Zkus si vzpomenout na tu prihodu s mamou a cyklistou. Mela mama pravdu? Ja mam za 12 let najezdeno (pricenz aktivne jezdim az tak posledni 4 roky, za to fakt hodne) vic nez mama za 30 let. A presto mama vzdycky strasne sili, kdyz ji vezu :zed: Nejezdim rychle, dodrzuju pravidla, dodrzuju rozestupy mezi auty, … Stejne mi pred mesicem opet sahla do rizeni - lekla se, ze pravym zrcatkem ve zuzeni sejmu smerovaci desku. Pruh uzky, v proti auta a mame dodavku. Nesejmula, tohle si hlidam.

Ja jsem na dalnici i jako spolujezdec zacala jezdit az pred temi 4 lety. Nejdriv jsem nemela dobry pocit, ale manzel je skvely ridic. Prvni jizdu na dalnici jsem jela Mohelnice - Olomouc, kde je maly provoz. Pak D11, nakonec i D1. Na te D1 jsem opatrnejsi nez jinde. Ted uz jezdim i sama, ale chtelo to hodne praxe. Mmch my malokdy jezdime na dalnici vic nez 110. Rychlejsi jizda nas mnohem vic vycerpava. Nepotrebujeme se nikam hnat, jezdime vetsinou 3-4 hod cesty a na tom je ta unava fakt znat.

Mozna bych v tvem pripade uvazovala i o kondicnich jizdach na dalnici. At mas jistotu instruktora.

Bohuzel to nejsem schopna zhodnotit, máma mi rozhodne vzala sebevědomí který jsem měla a asi je to nenavratne, autoskolu jsem dala bez problému a opravdu me moc bavila. Lituju ze jsem ji tehdy vezla, mohla jsem dneska mít za sebou tisíce kilometru a byt dobra řidička :nevim:

Kondiční jízdy si dam a dokonce zvažují i jízdu smyku nebo jak se to jmenuje :) ale to nic neřeší na tom, ze se bojím i jako spolujezdec a celkově mam pocit ze me musí každy auto srazit. Například pripojovaci pruhy jsou moje noční můra, opravdu si vždycky myslím, ze do nás to auto narazí :zed:

lachtanice86
Kelišová 6658 příspěvků 25.08.18 11:39

Dálnici vidím jako to nejlehčí místo kde řídit. Jedeš v jednom pruhu svojí rychlostí, krom tedy oprav. Ale pokud máš takový strach tak co si nejdřív zaplatit nějaké kondiční jízdy?

Tunrida
Hvězda diskuse 48052 příspěvků 25.08.18 11:41

No tak určitě to chce se vyjezdit, než se vydáš na dálnici. Ona je to sice cesta jenom rovně dopředu, ale tam je to fakt o maličký chybičce a může to být fatální. Já s dálnicí problém nemám, jezdím po ní, když potřebuju, ale respekt tam prostě mám a snažím se tam jet tak, abych se cítila co nejvíc bezpečně. No ale každopádně ty si opravdu potřebuješ urovnat ten problém v hlavě, protože tam si držíš strach a když máš na silnici strach, tak tím jsi sobě i ostatním nebezpečná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 11:46
@Tunrida píše:
No tak určitě to chce se vyjezdit, než se vydáš na dálnici. Ona je to sice cesta jenom rovně dopředu, ale tam je to fakt o maličký chybičce a může to být fatální. Já s dálnicí problém nemám, jezdím po ní, když potřebuju, ale respekt tam prostě mám a snažím se tam jet tak, abych se cítila co nejvíc bezpečně. No ale každopádně ty si opravdu potřebuješ urovnat ten problém v hlavě, protože tam si držíš strach a když máš na silnici strach, tak tím jsi sobě i ostatním nebezpečná.

Jenomže jak urovnat :( vim ze to tak je a ze když se budu bát, budu ohrožovat sebe i ostatní. Když jsem jela s tím ex a on vteřinu nedával pozor, cukla jsem do levého pruhu protože jsem se bála, ze kamion v pripojovacim mi tam vlitne. Sice jsem se podívala a nic nejelo ale udělala bych to i kdybych se nepodivala,měla jsem před očima úplně jasnou bouračka, přitom jsem malém způsobila průšvih já :(

lucenka
Vesmírná mluvilka 32958 příspěvků 25.08.18 11:48
@Anonymní píše:
Jenomže jak urovnat :( vim ze to tak je a ze když se budu bát, budu ohrožovat sebe i ostatní. Když jsem jela s tím ex a on vteřinu nedával pozor, cukla jsem do levého pruhu protože jsem se bála, ze kamion v pripojovacim mi tam vlitne. Sice jsem se podívala a nic nejelo ale udělala bych to i kdybych se nepodivala,měla jsem před očima úplně jasnou bouračka, přitom jsem malém způsobila průšvih já :(

Taky nemám ráda auta v připojovacím pruhu. Ale T už je vidíš na dálnici z dálky. Tak dej nohu z plynu a nech je zapojit před tebe, nebo se podívej do zrcátka a před připojovacím pruhu přejeď do levého, pokud v tom připojovacím něco jede.

Moise
Hvězda diskuse 37065 příspěvků 19 inzerátů 25.08.18 11:49
@lucenka píše:
Mně naopak dálnice přijdou mnohem bezpečnější než okresky. A nikdo tě nenutí jet na dálnici 130… Nemuzes zase jet moc pomalu, ale klidně se drž na 110. To stejně dělá většina řidičů ;)

české dálnice rozhodně ne.. v Německu nebo v Rakousku bych se nebála. Jeli jsme letos dlouhou trasu a chlap ani jednou nemusel řešit nějakou situaci, že nás nikdo ohrozil.
U nás navíc asi milion uzavírek, zúžení, betonových panelů z obou stran :?
Když jedeme na Moravu a projíždíme celou D1, není snad hodina, kdy by nemusel dupnout na brzdu nebo alepsoň si zanadávat

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 25.08.18 11:49

:hug: z dalnic mam taky hruzu :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >