Krajská nemocnice Tomáše Bati, a. s. Zlín, Gynekologicko-porodnické oddělení

V nemocnici proběhne ročně zhruba 2400 porodů. Součásti nemocnice je i neonatologické oddělení - lze zde tedy rodit i před plánovaným termínem porodu.

Porodní sály poskytují relaxační zařízení pro první dobu porodní, jako je relaxační vana, míče atp. V nabídce porodnice naleznete také tři nadstandardní pokoje. Porodnice vyniká svým osobním a rodinným přístupem k jednotlivým nastávajícím maminkám.

Co si sbalit do porodnice Zlín?

Doporučují maminky porodnici Krajskou nemocnici Tomáše Bati, a. s. Zlín, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 138x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Martin Trhlík

Prohlídka sálu: +420 577 552 929

Porodnice: +420 577 552 868

Linka kojení: +420 577 552 733

Adresa: Havlíčkovo nábřeží 600, Zlín 762 75

URL: http://www.kntb.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Zlín

29
26.03.20

Dcera se narodila 15.12.2019.Do porodnice jsme dorazili s přítelem 14.12. Ve 22:30. Měla jsem kontrakce po 4 minutách. Přijala mě strašně milá asistentka paní Krajčová. Udělala KTG a posléze mě přišel vyšetřit MUDr. Havelka. Oznámil mi, že jsem otevřená na 4 prsty a do rána bude malá s náma. Sestřička poslala přítele přeparkovat a nachystala mi klystýr a poté mě převedla do porodního boxu. Byla jsem na nadstandardu.
Po vyprázdnění, jsem šla do sprchy a to se mezitím vrátil za mnou přítel. Ve sprše jsem byla asi půl hodinky a skákala na baloně. To bylo vážně super a opravdu mi to pomáhalo.
Sestřička mi chodila co hodinku natáčet ozvy a kontrolovat, jak jsem na tom. Otevírala jsem se docela rychle a všechno postupovalo hezky.
Kolem půlnoci mi napustili vanu, kde jsem byla asi 40 minut a tam mi taky následně odtekla plodová voda. Kolem jedné ráno sestřička šťastně prohlásila, že mi zanikl srpek a jsem otevřená a můžeme zkusit tlačení.
Po pár pokusech jsme to viděli nadějně a sestřička řekla, že jsem šikovná a že to takto bude už jen párkrát. Tady sranda přestala. Po dvou hodinách neustálého tlačení, mě nakonec poslali znovu do sprchy. Sestřička se mnou střídala snad všechny možné polohy. Ve stoje, na čtyřech, na boku.....
Malé se prostě nechtělo a vyjížděla a zajížděla tam a zpět. O půl 5 se k nám přidala druhá sestřička a pomáhala taky s tlačením. Takže pravou nohu mi držela jedna, levou mohu druhá. Obě se opravdu snažily, aby malá byla venku co nejdřív a taky říkaly, jak mám dýchat. Nakonec mi sestřička Krajčová zavedla kanylu, což musím říct, že velmi pěkně (já zrovna žíly nemám výstavní) a píchla mi nejspíš oxytocin. Pak provedla nástřih a já dvakrát zatlačila a poklad byl v 5:14 venku.
Nahltanou plodové vody, kam se mi vykakala, si ji odnesli na pozorování a to s ní šel i přítel.
Zašít a to velmi pěkně mě přišel MUDr. Hencl.
Ležela jsem na šestinedělí na 5. Patře a tam si opravdu nemůžu stěžovat. Sestřičky, jak ženské, tak dětské, poradily a byly ochotné.

Personál:

Porodni asistentka Krajcova, MUDr. Havelka, MUDr. Hencl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně nemít strach.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásobu poporodních vložek, porodnické kalhotky, pleny pro miminko, toaletní papír.
Na porodní box jsem si brala jelení luj, protože mi strašně tím dýcháním uschlý rty.
Jinak oblečení pro miminko, košili pro vás a látkové pleny vám poskytnou.

25.02.20

Tak i já se podělím s čerstvou zkušenosti se Zlínsku porodnici.
Do porodnice jsem přijela ve 23:40 s hodinovýma kontrakcema co 5min, přijala mě milá porodní asistentka Pavlíková, natočila mi monitor a zavolala doktora (bohužel nevím jméno, ale byl strašně nepříjemný a necitlivý), který mě vyšetřil a řekl, že zůstávám, že jsem otevřená na 3cm.
Pak mi asistentka řekla, ať se prevleču a uděláme klystýr a ještě mi sdělila, že přítel už dojel a za půl h můžeme být spolu na pokoji. Klystýr byl nepříjemný, ale dalo se to, stihl se dát mezi kontrakcema.
Pak jsem teda šla na záchod a po vyprázdnění jsem si dala teplou sprchu, která mi pomáhala od bolesti. Asistentka zavolala přítele a šli jsme na box.
Překvapilo mě, že porod vedou v podobě aromaterapie, ale prvních 10minut jsem myslela, že se tam z těch aroma olejů pobliju.
Pak se zeptala, jestli chci napustit vanu, souhlasila jsem a během napouštění mě vyšetřila, namazala mi břicho i záda olejíčkem a pak jsem si vlezla do vany. Strašně mi to pomáhalo. Během ležení ve vaně mě ještě chodila kontrolovat a točit monitory - chvála bohu za to, že jsem mohla v té vaně zůstat až do doby tlačení.
Někdy ve 2 ráno jsem byla na 5cm a pořád mě chválila, že jako prvorodička krásně prodýchávám kontrakce, jsem šikovná a jde to rychle. Ale musím přiznat, že mezi kontrakcema jsem usínala, nevnímala jsem ani ji a ani přítele, jen jsem prodýchávala ty šílené bolesti do zad a spodku. Před 3. hodinou jsem musela z vany, aby mě lépe vyšetřila.. Byla jsem na 9cm, během vyšetření mi praskla voda a začínala jsem pomalu tlačit na 4 - aby šla ven gravitaci, pak ve stoje opřená o lůžko - to už prý viděla vlásky a když jsem to nedávala, šup na lůžko.
Tlačila jsem dlouho a nemohla jsem vytlačit hlavičku, protože jsem tak dlouho nezadržela dech a prodlužovala se doba mezi kontrakcema, tak udělala nástřih, to jsem 2× zatlačila a byla malá venku. To bylo 04:14. Dostala jsem ji hned na břicho, nechal se dotepat pupečník, porodila jsem placení a malou odnesli na vážení.
Pak přišlo na řadu šití doktorem, který mi neřekl vůbec nic. Takže jsem sebou škubla, když mi píchal umrtvení, první šil uvnitř a pak zvenku - zvenku všechny 4-3 stehy jsem cítila a prý to už umrtvovat nebude. Pak 2hodiny bonding a přesun na pokoj kolem půl 7 (asistentka byla tak zlatá, že v 6 ráno na konci směny neodeslal, ale zůstala).
Na šestinedělí peklo - laktační poradkyně byly milé a opravdu pomáhaly, až na jednu starou, tlustší s blond vlasy a růžovou ofinou - u té musíte kojit jen v leýe a nedej bože, že vás uvidí kojit v sedě. To jsem vždycky kvetla a pěkně mě vystresovala, že se mi nespustilo mléko a dokrmovala jsem. Novorozenecké taky fajn, jen vám neřeknou přesnou diagnózu - malá měla infekci, kvůli které jsme byly týden v porodnici a nevěděla jsem, z čeho ji má, ani co způsobuje - odpověď byla, že je to normální. Takže další stres a mléko šlo do kytek. Nerozkojila jsem se ani doma.

A ještě bych zapomněla - celý porod bez jakékoli medikace, jen mi mi sestra při tlačení píchala něco do žíly a ta mi praskla. Pak mi píchla žílu na předloktí a pak mi píchala něco do zadku.

Personál:

PA Pavlíková Petra, MUDr. Dušek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy na šestinedělí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, kalhotky, hyg. potřeby, toaleťák, ručníky, kojící podprsenku, vložky do podprsenky - vše ze seznamu na internetu.

22.12.19

Měla jsem programovaný porod (den před kontrola, poté podle nálezu a přenášení o 6dní jsme se s paní doktorkou domluvili na druhý den na vyvolání). Nastoupila jsem v 7:30, v 8:00 mi zavedli tabletu, v 9:00 klystýr, v 10:00 píchli vodu a malý se narodil 12:12…
Za mě můžu říct nejlepší ze tří porodu…
Všichni byli perfektní!!!
Na oddělení šestinedělí taky super, byla jsem v 5. podlaží, nemůžu si vůbec na nic stěžovat teda až na jídlo (toho bylo málo)…

Personál:

as. Mudr. Brychtová Pavla

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid
Nějaké jídlo (ovoce, sušenky,…)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout si vzít doklady

18
21.06.19

Rodila jsem ve Zlíně 28.9.2018. Do porodnice jsem dojela kolem poledne a přivítala mě mladá sympatická doktorka, jméno si nepamatuji, ale byla hodně malá a měla kratší hnědé vlasy. Jméno PA také nevím, ale byla starší, vlasy hnědé na mikádo - nedokáži si ji už teď moc vybavit. Zkontrolovaly mě a přijaly. Sepsali papíry a dali mi ještě oběd. Paní asistentka se za mnou chodila ptát jak mi je, točila ozvy, atd. byla docela milá. Pak mi dala klystýr a poté napustila vanu. Blížila se ale už 18hodina a tak jí směna skončila a nastoupila druhá PA - a to byl horor. Netuším, jak se jmenovala, přišla asi až po půl hodině, co měla směnu, já byla stále ve vaně a bolesti jsem měla už strašné. Tak přišla, ať už z vany vylezu, že mě zkontroluje. Manžel mi pomohl na lůžko a ona natočila ozvy. Bolestí už jsem nemohla a vůbec netušila jak dýchat, tak mi teda naštěstí poradila, to bylo tak jediné fajn. Potom přišlo na samotný porod, řekla, že tak 5× zatlačím a malý bude venku, že vidí hlavičku. Jenže malý vůbec nechtěl jít ven. Tak začala ať si stoupnou - nic, kleknu - nic, vrátila mě zpět na záda a začala mi nadávat, že beztak tlačím málo, a že tlačím špatně, že už mám popraskané žilky v očích (na to mě manžel utěšit, že nemám), pak aniž by něco řekla odešla a vrátila se s tou mladou doktorkou, která byla naštěstí příjemnější. Já už jsem bolesti brečela, asistentka převracela oči, zavedli mi flexilu - PA mi ani neřekla, že žílu napichuje, prostě mi to tam vrazila, bohužel po dalších nadávkách, že tlačím špatně to opět nešlo a tak zavolali dalšího lékaře, PA a doktorka mi začaly tlačit na břicho, než k tomu ale přišlo, PA odstrčila manžela, ten couvl, po chvíli mu zas nadala, proč u mě nestojí, opravdu komedie. Nakonec lékař řekl, že je nutný akutní císař a PA s nějakou sestrou mi každá začala obvazovat jednu nohu. V těch bolestech jsem nezvládala mít obě nohy nahoře a padaly mi, natož mi PA znovu nadala, proč nohy nedržím. Pak už jsem tu ženskou naštěstí neviděla a ani si nevybavuji, jak vypadá, ale víckrát bych ji potkat nechtěla. Od lékaře jsme se pak dozvěděli, že malý nešel vytlačit kvůli krátké pupeční šňůře, takže nadávky PA a obviňování, že tlačím špatně si opravdu mohla nechat, protože to nebyla moje chyba. Co se týče poporodního oddělení, tak tam jsem byla velmi spokojená, byli ke mně všichni milí, dětské sestry také super, zvlášť jedna takova starší blonďatá, byla moc fajn, dokonce mi sama i navrhla příkrm, než jsem měla dostatek mléka.
Jestli budu ještě někdy těhotná a budu se rozhodovat, kam půjdu rodit, asi budu velmi navážkách, jestli jít znovu do Zlína. I když všechno je prostě o té asistentce, třeba budu mít příště štěstí a narazím na lepší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si sebou vezměte manžela, je to největší podpora.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, síťové kalhotky, plenky pro miminko, župan, ručníky, toaletní potřeby.

9
21.05.19

Můj postoj k porodnici je neutrální.
Přijela jsem do porodnice v sobotu ve 23h. Porodní asistentka (velmi nepříjemná) paní Hubáčková nás přijala ze slovy, že takhle rodící žena nevypadá. Celkově působila, jakože ji otravujeme. Udělali mi ozvy a poslali mě i přítele na porodní box. Otevřená jsem byla na 2cm. Kontrakce jsem měla po 10 minutach a paní Hubáčková neustále tvrdila, že jsou to jen poslíčci a že to s tou bolesti nemám přehánět. Nejvíce mě dostala větou ,,dýcháte špatně, takhle to skončí klešťovým porodem.." (žádná snaha vysvětlit mi, jak mám teda správně dýchat, nenastala). Naštěstí se v 6 hodin ráno měnila směna. Pani Hubáčková se přišla rozloučit se slovy, že stejně půjdu domů, že jsou to jen poslíčci.
O půl 7 přišla jiná porodní asistentka, úplně úžasná paní. Bohužel si nepamatuju jméno) hned mi nabídla léky proti bolesti, otevřená jsem byla na 4 cm. Nabídla mi sprchu a různé procedury, které byly moc fajn.
Bohužel v 13h přišli na to, že malý má špatně natočenou hlavičku, tak jsem musela jít na akutní císař. Tam už vše probíhalo ok.
Na šestinedělí byly sestřičky strašně hodné, vše vysvětlily a hodně pomáhaly.
Takže až na paní Hubáčkovou bylo vše ok.

13.03.19

Milé maminky, ráda bych se s vámi také podělila o svou zkušenost ve zlínské porodnici.
Ani nevím jak mám začít, nejprve mi stanovili, že budu muset porodit císařským řezem, tak jsem pak do porodnice nastoupila ve stanoveném datu. Když jsme dojeli, bylo všechno v pořádku, nachystala jsem si věci na oddělení šestinedělí. Porod proběhl v naprostém pořádku.
Po císařském řezu jsem u sebe svoje miminko moc neměla, protože jsem měla bolesti a tak jsem ho dostala až 2. nebo třetí den. Samozřejmě mi ho nosili k prsu, aby se naučil sát a nosili mi ho často. Ani nezkoušejte říct sestřičkám, že jste ho měli u prsu 15 minut a že ho nechce. Prostě ho musíte mít u prsu co nejdýl a to klidně i hodinu samozřejmě, i když jste unavené a skoro u toho usínáte. Upřímně řečeno sestřičky od miminek byli v pohodě akorát má maminka strach se jich vůbec zeptat na dokrm. Přišlo mi, že je to strašně velký problém, když chcete, aby vaše miminko jedlo a jelikož nemáte mléko, tak nemáte jinou možnost, bohužel se mi mléko rozjelo až téměř dva týdny po porodu.

Ale teď to nejlepší a to byla nějaká vrchní sestra, která mě totálně cukala s nervama. Byla silnější postavy a měla mikádo, blond vlasy, bohužel příjmení už nevím. Ale myslím si že nejsem jediná, co s ní měla problémy. Podle toho co jsem slyšela. Úplně první problém nastal, když mě měla poslat na kontrolu srdce, tam jsem byla, ale doktorka mi od ni nevyřídila vzkaz, že mám jít zpátky k ní na 4.patro, tak jsem tam nedošla a šla domu. Pak se nebála hned při příjezdu na šestinedělí, než jsem měla mít císař, mě zdrbat, proč jsem se k ní nevrátila, a když jsem jí omlouvala a pěkně, mile a srozumitelně jsem ji vysvětlovala, že mi nic paní doktorka neříkala, tak mi na to jen odpověděla: Mě to nezajímá. Nejpotupnější na tom bylo to, že můj přítel mě čekal za dveřmi a když mě zdrbala, tak mi pak říkal, jak vsechno slyšel a že mi furt říkala: mě to nezajímá. To jsem byla úplně v nervech, co mě ještě čeká.

Jako další problém byl s ní ten, že když jsem měla u sebe první den své miminko nespala jsem ani jednu hodinu, měla jsem problém vůbec zavřít oči, protože mi tam neustále někdo chodil, jak sestřičky, tak uklízečky a tudíž jsem za celých 5 dní nic nenaspala.
To bych taky samozřejmě chtěla podotknout, aby s tím maminky počítaly, že se v porodnici vůbec nevyspí. Já měla i ten problém, že jsem byla v bolestech po císaři a mám problémy usnout v cizím prostředí. Obzvlášť na těch jejich komunistických postelích. Kvůli únavě a totálnímu vyčerpání mi pak kvůli tomu nastaly i poporodní deprese.
Ale zpátky k paní sestřičce. Díky totálnímu vyčerpání se mi v nemocnici začala motat hlava, udělalo se mi mdlo, a když tam již zmiňovaná sestra došla, řekla jsem jí jestli by si nemohli malého alespoň na dvě hodinky vzít sestřičky, protože mi není dobře, jsem nevyspaná a potřebují si alespoň na chvilku odpočinout, že se mi motá hlava. A co že mi na to ta sestra odpověděla?: No já jsem nespala 3roky, musíte si zvyknout.
Když mi tohle řekla, myslela jsem, že jí na místě dám pár facek. Prostě bych jí nejradši zakroutila krkem. Měla jsem strach, že budu mít na rukách mimčo a že se mi zamota hlava a spadnu s ním. Prostě se mohlo stát cokoliv.
No a abych to zkrátila, tak další věc byla ta, že poslední den došla s nějakým doktorem, co mě kontroloval, abychom pak mohli odejít a doktor mi jen řekl: vy jste to všechno nechala na nás! A já na to: co myslíte všechno, nechápu? Odpověď žádná, a ta sestra se jen blbě podívala a usmála.
Byla jsem z toho dost špatná, protože jsem nechápala, co myslí a furt jsem přemýšlela, co jsem udělala. A jediné, co mě napadlo, bylo to, že jsem nevážila miminko, jinak jsem dělala všechno, co mi řekli.
Každopádně mi nikdo nic neřekl, když jsem se neustále ptala, co mám dělat, protože jsem nevěděla, na všechno co jsem se ptala při začátku, když mi dali moje dítě, bylo napsané na papíru, který mi odevzdali při odchodu domů. Tak jsme se tomu s přítelem zasmáli.
Takže milé maminky můj názor na porodnici Zlín je neutrální, protože nevím jestli ji mám doporučit nebo ne. Každopádně na místě bych tam některé lidi nakopala do p*****.
A co se týče jídla, počítejte s nejlevnější variantou, což jsou rohlíky, chleba, šunka, sýr, máslo, vánočka a klasiky jako svíčková s knedlíky atd. I když nechápu, jak můžou novopečeným maminkám podávat samá nadýmavá jídla, když pak mimča mají prdíky, bolí je bříško a pláčou(v případě, že jsou kojená). Takže taková je má zkušenost. Přeji vám budoucí maminky ať to ve zdraví s miminkem překonáte, pevné nervy a uvidíte, že jak dojedete domů, tak bude vše daleko lepší, jak při pobytu v porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pro sebe: sprchový gel, ručník, kartáček, pastu, poporodní kalhotky a vložky, hřebínek, něco dobrého k nakousnutí(na nervy), přezůvky (já měla crossky), toaletní papír, mobil s nabíječkou
V porodnici pro vás mají: oslazený čaj na pití, jídlo, nemocniční oblečení, televizi, velice „příjemný“ personál
Pro miminko: plenky, zavinovačka, oblečení na odjezd domu
Pro miminko porodnice poskytuje: oblečení, sprchový gel, tělové mléko, krém na opruzeniny, ušní tyčinky, deku, na konci pobytu krabici s potřebami pro miminko do začátku (vzorečky), monitor dechu
DOPORUČUJI: VYPŮJČIT SI NA PUL ROKU MONITOR DECHU, AŤ MŮŽETE V KLIDU ALESPOŇ NĚCO NASPAT.

1433
04.02.19

Chtěla bych moc poděkovat porodní asistentce Koutné a paní doktroce Pecháčkové obě byly úžasné a odvedly skvělou práci, díky které jsem měla porod za 13 minut za sebou. Děkuji!
Následná péče byla taky v pořádku, jen to jídlo bylo příšerné, ale člověk to ty dva dny vydrží.

Personál:

pa Lenka Koutná a Mudr Pechačková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách kntb je napsáno vše, co by měla mít nastávající maminka nachystané

18.10.18

Ahoj, jsem po porodu už 5 měsíců, takže už si vše tak nějak „sedlo“. Ale nedá mi to a ráda bych se s vámi podělila o svoje zkušenosti se zlínskou porodnicí, protože sama jsem ke konci těhotenství tyto diskuze hltala, zajímalo mě to.

Takže vyloženě nemůžu říct, že by porodnice Zlín byla opravdu nejhorší a špatná, protože jsem tam nakonec porodila a miminko je zdravé, krásné a má se opravdu k světu, ale…
Do porodnice jsem nastoupila po týdnu přenášení v pátek kvůli hodně vysokému tlaku a otokům končetin. Vzali mě na 5. patro. Tam si nemůžu stěžovat vůbec na nic, všichni byli milí, starali se bezva a chtěli hlavně, abych už porodila. Speciálně si pamatuju na takovou mladou, moc hezkou sestřičku, která byla opravdu výborná a ochotná! Bohužel si nepamatuju jméno. (Dvořáková… nebo tak nějak? Nevím, asi ne…)

Ten víkend byla zrovna porodnice narvána ve švech, a protože jsem já ještě nerodila, tak jsme vyčkávali a porod chtěli vyvolat až v pondělí, pokud se nerozjede sám. Nerozjel. Provedli mi párkrát Hamiltona a čekalo se. V neděli večer se jim dole uvolnila observatoř, takže mě tam přesunuli. Dostala jsem přes noc porodní asistentku, která byla zároveň trošku známá, takže i noc z neděle na pondělí proběhla bezvadně a dá se říct pohodově, protože se už sice něco chystalo, ale kontrakce byly tak maličké… a do rána navíc přestaly.

Pondělní ráno mě přivítala porodní asistentka paní Válková. Kolem 7:30 mi zavedla vyvolávací tabletu a tak o hodinu později praskla vodu. Dala mi předtím ještě klystýr. Důležité je to, že mi po zavedení tablety nastoupily nečekaně silné bolesti, na které jsem nebyla absolutně připravená. Při přesunu na wc, kdy jsem měla pocit, že to nemůžu vevnitř udržet ani minutu, už nebyla moc příjemná. Zavedla mě na wc, přes zeď byla plná čekárna těhotných maminek čekajících na KTG a přes druhou zeď byla vyšetřovna těchto maminek, které chodily na kontrolu. Slyšela jsem, jak si povídají, že „tam někdo rodí“. Já měla docela velké bolesti, a tak jsem kňučela na té chodbě u toho wc. Sama. Asistentka přišla nakouknout v docela dlouhých intervalech… potřebovala bych v tu chvíli někoho u sebe:/ Pak řekla, že si mám dát sprchu a pak jít na porodní box.

Pak mi praskla voda, bolesti začaly ještě větší, ale ona mi říkala něco ve smyslu, že co bude dělat, až budu mít „fakt“ bolesti…chápete to?! Neprofesionální! No přeskočím, zavolala jsem manžela. S ním to bylo tisíckrát lepší! Ať jsou tam chlapi s váma, holky!
Každopádně manžel vypadá dost mladě, a když je k velínu asi po 4hod šel informovat, že si jen dole skočí pro pití, tak mu odsekly, že jako ať nehodlá courat co 15minut…to mě teda zpětně nakrknulo…
Když to zrychlím, tak mě nechali kňučet až do 19hod, asi poslední 2hod jsem se snažila říct, že je něco špatně a mám pocit, že to nijak nepostupuje. Asi na mě koukali jak na blázna… No..nakonec mi v mega spěchu rozhodli o tom, že malá se dolů tlačí, ale nemůže sestoupit, že už tam má otok, takže akutní císař! Takže tolik k poslouchání pocitů pacienta.

Popordní péče..ležela jsem na 4.patře. Některé sestry byly famózní, ať už ty klasické nebo dětské, některé byly děsné..to tak prostě chodí.
Nejvíc mě dostávalo to, že po operaci, kdy jsem byla ráda, že se vůbec pohnu, natož abych si přeměnila mimi, mi nechali miminko třeba půl hodiny přiložené u jednoho prsu, pak teprve došli.. Telefon na dětskou sestru u lůžka není, takže se musí zavolat ta klasická, a když natrefíte na tu protivnou, tak to není zrovna příjemné :/ Takových věcí tam bylo víc, které nebyly zrovna fajn…

No prostě moje zkušenost se zlínskou porodnicí je taková, že už nikdy víc! To dobré, co tam je, aspoň u mého porodu totálně převýšily ty negativní zkušenosti. Takže ačkoliv je to už 5 měsíců, mám stále blok a o druhém dítěti díky této zkušenosti absolutně neuvažuju! Poděkovat můžu za zdravé miminko, zvládli to, ale ta péče o matku, která je po císaři a sotva se hýbe, za mě hrůza.
Přeju ostatním, aby to nebylo tak dramatické!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si balík plenek pro mimčo, přezůvky, jednorázové poporodní vložky (na pokoji sice něco mají, ale přišly mi hrozně úzké a trčela z nich ta buničina nebo co to tam uvnitř je). Plus samozřejmě osobní hygienické potřeby.
Obrňte se trpělivostí:))

25.09.18

Asi ve zkratce. Rodila jsem koncem pánevním 27. 10. 2017 a nikde mě nechtěli porodit přirozenou cestou. Odmítl mě Krnov a Karviná, kde jsem chtěla původně rodit. Zlín řekl, že je na to specializovaný a nachystaný. Když došli na věc, tak byli zrovna na směně opravdu “příjemné asistentky”, či co to bylo… Prej, vy jste KP? Bude te mít dulu a co jako ještě pro nás máte? No nic… byla jsem naprosto klidná. Nakonec doktorka, která mě rodila, byla v pohodě, ale asistentka porodní, která ji asistovala, mi chtěla přivázat nohy! Pak mi řekla, ať přestanu křičet! A ať se neprojevuji tak hlasitě! Jako, cože?!

Porod si pamatuji moc dobře, nechtěla jsem nic píchnout od bolesti, ať vím celý průběh. Těšila jsem se na miminko úplně nejvíc na světě! Bylo to pro nás překvapení. Pupečník přestřihlý hned po porodu, i když jsem si to nepřála! Nepřála jsem si tam víc lidí, než by bylo nutné a nakonec tam byl snad i štáb TV Nova! No proste Zlín už ne! Ale jedno se jim musí nechat - porodili mě, i když byl můj syn konec pánevní. Ale to musí být opravdu na 100 % přesvědčena maminka, že to zvládne, protože oni straší a zkouší neustále přemlouvat k císaři!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, manžela, dulu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, kalhotky. Jídlo.

30
15.05.18

Leden 2018 - měla jsem plánovaný císařský řez. Nastoupila jsem na 5. p. Byla jsem tam už u 1. dítěte. Personál byl milý a ochotný. Hlavně mladá sestřička na noční po porodu byla naprosto úžasná - bohužel už nevím jméno, ale díky moc.

Operace v pohodě. Malá putovala ihned k manželovi na hrudník - dělají to automaticky. :-)

Byla jsem na pokoji také s paní po císaři - evidentně máme každá jiný práh bolesti, jelikož pořád fňukala a nebyla schopná ničeho. Z vlastní zkušenosti - jasně, bolí to, ale žádná hrůza.

Na plno jsem se probudila vlastně až po převozu na pokoj a ihned mi přinesli malou na kojení, celkově jsem ji u sebe měla pokaždé cca hodinu a po 3 hodinách ji nosily na krmení. Jasně, byla jsem šťastná, že ji mám u sebe, ale také jsem psychicky nestrádala, když jíiodnášely. Jak některé maminky psaly, že jim dítě donesly až druhý den nebo po x hodinách… Nevěřím, měla jsem 2× císař. Po 1. akutní ve 23 hodin a stejně mi miminko nosily na kojení pravidelně, noc nenoc, císař necísař - prostě kojit se musí. :-)

Mlezivo se mi spustilo následující den a mléko den 2. První 2 dny dostávala malá příkrmy, ty jsou vždy poznačeny v kartě miminka, a pokud se mamince zdá, že má dítě hlad, stačí si o příkrm říci a okamžitě jej dostanete. Žádné miminko netrpí hlady…

Od 2. dne mi prsa natekly od mléka, naštěstí jsem s tím už počítala a vzala si vlastní odsávačku. I přes císařský řez jsem kojila ihned a v nemocnici nechala spoustu mléka pro jiná miminka.

Pravdou je, že laktační poradkyně za mnou přišla až 4. den ráno. Být prvorodička, tak nevím, nevím. Ale protože jsem už věděla, co bude následovat a jak na to, tak mi to nevadilo. I přes to jsem měla menší problémy s přisátím miminka, malé se prostě nechtělo a podle „knížek“ se prostě přisát nechtěla, takže jsem jí prs do pusinky musela spíše „narvat“. Přiznávám, první 2 dny i doma jsem z toho byla trochu vykolejená.

Co se týká dudlíku, ten jsem měla v porodnici v zásobě a nejen já. Opravdu hodně miminek mělo „šidítko“… nikdo z personálu s tím neměl problém. :-)

Jinak vše v pořádku a nemohu si na nic stěžovat. Oddělení č. 5. doporučuji a děkuji za péči.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám doporučuji nečíst blbosti a být reálné…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kapesníčky, WC papír!, porodnické vložky

5
09.05.18

S porodním sálem a personálem a především vedením mého porodu jsem byla spokojená, nenapadá mě nic, co by ošetřující asistentky mohly udělat jinak. Vše se mnou probraly, odsouhlasily jsme si každý krok včetně podání oxytocinu a následně provedení akutního císařského řezu. Porod byl asi horší pro manžela než pro mě, já byla ke konci už dost zdrogovaná a vyčerpaná, než abych pořádně vnímala :-P (dostávala jsem antibiotika kvůli streptokokovi, pak oxytocin, pak ještě něco na utlumení bolesti - měla jsem už velké kontrakce, ale ještě jsem nebyla dost otevřená…). Paní asistentka Sedláčková a paní doktorka Brychtová alespoň z mého úhlu pohledu udělaly vše, co bylo potřeba, a byly moc milé a příjemné, alespoň jak jen to v dané situaci lze. Včetně toho, že mi dovolily zkusit rodit v dřepu… Bohužel u mě stejně došlo k císaři.

Co se týče oddělení šestinedělí, to je horor. Některé sestřičky jsou milé a příjemné, ale z velké části jsou arogantní, nepříjemné, a nepomohou, pokud nemusí. Já jsem po císaři neměla mléko, ale pořádně se o to začaly zajímat a zjistily to až v den, kdy jsme měly jít s malou domů!! Malá bohužel dostala žloutenku a při kontrole kojení ze mě vycucala jen 5 ml… byla ale spavá a slabá kvůli té žloutence, takže mi předtím u prsu usínala a já žila v domnění, že je vše v pořádku. Rve mi srdce, když si vždycky vzpomenu, že mi dítě v podstatě čtyři dny umíralo hlady a sestry to nezajímalo, jediná odpověď na to, že dítě občas pláče, bylo „dejte ho k prsu!!“ Především ty, které sloužily noční směny, by zasloužily nakopat do zadnice. Mladé, arogantní, hlavně nemít problémy… Poslední noc, kdy už jsme konečně dostaly alespoň dokrm, už jsem se trochu i smála, protože noční měla asi ta nejprotivnější sestra co tam byla, a celou noc plakala půlka oddělení. :-D

Následky, které jsme si odsud odnesly, byly pro mě především psychické, a u malé, že u kojení doteď hodně usíná a chtěla by mě stále žužlat, díky čemuž mám strašně bolavé bradavky - postupně ten čas snižujeme, ale stále je schopná pít hodinu a pak ještě plakat hlady. Některé děti to tak určitě mají samy od sebe, ale u nás tomu určitě pomohlo to, že ze mě nemohla nic vytáhnout, tak tahala pomalu a málo a hrozně dlouho. :-(

Další věc - zkuste jim v porodnici přiznat, že máte dítě u prsu na jedno kojení tři hodiny! Seřvou vás, že dítě musí pít a musíte ho budit na krmení, protože se rozjíždí žloutenka, pak vás seřvou, proč ji u prsu máte tak dlouho, že jste se zbláznila, a pak když dítě brečí hlady, vám dají radu nad zlato - dejte ji k prsu. A to vám řekne klidně jedna a ta samá sestra během směny a není jí to divné… Díkybohu jsem alespoň na pokoji měla super vícenásobnou maminku, která mi dodávala dost psychické podpory a taky dávala šikovné rady a tipy. Mám odsud smíšené pocity a popravdě… Co se týče porodu samotného, věřím zdejším odborníkům, ale oddělení šestinedělí bych nedoporučila ani největšímu nepříteli, jen vás psychicky vydeptají, což po porodu nikomu nepomůže…

Personál:

Sedláčková, Brychtová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a na oddělení šestinedělí se nechat zavřít jen v případě, že rodíte už další dítě, nikoliv první.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příště bych zkusila špunty do uší a v případě, že se vám něco nezdá s kojením, snad klidně i vlastní zásobu Nutrilonu, protože tu vám sestry dají jen v případ nouze nejvyšší.

11
06.05.18

Měla jsem rodit císařským řezem, protože maličká byla stále koncem pánevním. Moje gynekoložka mě odeslala do porodnice dva týdny před termínem, že si to už oni sami zhodnotí, a kdyžtak mi neplánují termín operace. Týden před termínem, to bylo ve čtvrtek, tuším, jsem se dostavila na kontrolu do nemocnice. Vyšetřovala mě paní asistentka Henčlová (dost diskutované jméno, tato osoba vzbuzuje různé a částo extrémní pocity). Vyšetření nebolelo, jen do mě sáhla asi na 2 vteřiny. Řekla, že mám dlouhý čípek, na porod se to nechystá ani náhodou a že půjdu na císař a termín ve středu. A nástup v úterý. Člověk tak nějak pořád doufá, že se miminko otočí a bude rodit spontánně. Já se bála stran rizik rodit koncem pánevním přirozenou cestou. Takže jsem nediskutovala.

Nastoupila jsem v úterý v 11:00, na 4. etáž. Sestřičky byly moc fajn. Příjemné a na všechno mi ochotně odpověděly. Ještě ten den jsem si obešla kolečko vyšetření: ultrazvuk, anesteziologické (lékař mě hodnotil v podstatě ode dveří, když jsem seděla na měření ozev plodů a chtěl ode mě jen podpis, to ve mně příliš důvěry nevzbudilo, protože jsem chtěla epidural, a kdybych mu to neřekla, tak se nezeptal a utíkal hned pryč), gynekologické a soupis anamnézy s příjmovým lékařem. To jsem měla oběhnuté asi do 13:00 a pak už jen čekání. Na pokoji jsem byla sama, takže jsem měla klid. Ale člověk se stejně nevyspí, při běžném nočním chodu oddělení to jde pochopit. Vrzající dveře, povolávání personálu, noční příjmy, plačící miminka, ale opravdu to jinak nejde.

No a teď překvápko: v 1:30 jsem šla na záchod, lehla si zpátky do postele a lup, odtekla plodová voda. Maličká se rozhodla, že jde ven. Sestřička mě odvezla na porodní sály, kde si mě vyšetřil lékař. Řekl, že se nic nemění, kontrakce že nemám a že čekáme na císař. Tak jo no. Dostála jsem infuzi s magnesiem a byla jsem poklizena, tedy alespoň že strany pana doktrora. Pak ale naklusala porodní bába Petra. A to byla moje krevní skupina. Nepoznala jsem to hned, až během porodu. Ale řeknu vám, děkuji Bohu, že tam byla! Začala na mě lehce apelovat, proč nezkusím rodit přirozeně a že přece když chce malá ven, ať to zkusím. Protože jsem taky zdravotní sestra, bylo to přesně to, co jsem potřebovala. Ponouknout. Dohodla jsem se s ní, že když by mi začaly kontrakce do 6:00, že zkusím rodit přirozeně. Zavolala jsem muži a šla si lehnout na sál, protože bylo prý dost místa a nemusela jsem jít na hekarnu. Usídlila jsem se na sále a asistentka Petra mě poslala do sprchy, dala mi čisté prádlo a v tu ránu se mi rozjely kontrakce. Dále k tomu řeknu jen tohle: Petra byla úžasné empatická a hodná, podpořila mě, i když jsem plakala a prosila, byla skvělá.

Manžel u porodu byl. Přijel o půl 4, malá byla venku v 7:25. MUDr. Brychtová byla skvělá, profesionální. Mě osobně strašně sedla. Pediatr byl taky úžasňák. Dětská a zároveň laktační sestřička, která se starala o maličkou, byla boží. Bála jsem se, že mi malou vytrhnou a bude plakat a znám z praxe, jak byly některé sestřičky hrr a šup šup… ale tahle (bohuželnevím jméno) byla na pusu. Pak se o mě.starala na oddělení ještě několikrát.

Po dvou hodinách jsme jeli už všichni tři i s maličkou na 4 etáž na pokoj. A i přesto, že byl zákaz návštěv, manžela nikdo nevyháněl. Byl se mnou až do 13:00. Byla jsem na pokoji sama. Ale pak o čtyři dny později jsem tam měla druhou maminku a taky u ní byl tatínek dlouho a mně to nevadilo a sestřičky taky v pohodě.

Líbilo se mi, že sestřičky nám maminkám všechno ukázaly. Koupání miminka, péče o pupík atd. Když mi druhý den po porodu natekla prsa a bolela až běda, ochotně poradily. A dudel jsem si vzala, nikdo mi nic škaredého neřekl. Některé sestřičky mi ho dokonce doporučovaly. Dudel mi zachránil bradavky. Protože, než se spustilo mléko, tak by prcek pořád žužlal a žužlal a já už je měla úplně bolavé. Tuhle recenzi píšu s tříměsíčním odstupem a mužu říct, že dudel jsme měli jen v porodnici. Teď už ne. Sestřičky neměly problém dát malé glukózu nebo příkrm, když jsem ještě neměla mléko. Dokonce si malou první noc na 3 hodiny vzaly, samy mi to nabídly, když viděli, že pláče a já mám dost. To mi hodně pomohlo. Pak už jsem nepotřebovala nic. Mléko se spustilo druhý den.

Malá byla zdravá, já taky, takže jsme šli 3. den domů.

Byla jsem s personálem moc spokojená.

Personál:

Porodní bába Petra, lékařka Brychtová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid. A uvědomte si, ze recenze na internet píšou častěji nespokojení než spokojení. Protože ty spokojené maminky už mají jiné věci na práci a ty nespokojené se v ton ještě chvíli babrají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Náhradní pyžamo, jídlo navíc, vodu nebo minerálku (ne džus), knížku (miminka fakt hodně spí), drobné na televizi nebo kafíčko, dudlík, pleny pro miminko, jemný toaletní papír, hodně čistých kalhotek, hodně, opravdu hodně porodnických vložek, kojicí podprsenku, vložky do poprsenky.

320
12.04.18

Od 8. měsíce těhotenství jsem byla sledována na rizikovce MUDr. Henčlovou, která má sice svérázný humor, ale je to odborník na správném místě. Jen to šílené čekání. Každý týden několik hodin v čekárně s hromadou maminek všechny v pokročilém stadiu těhotenství často i ve stoje ve vydýchaném prostoru (protože někdo vždy zavřel dveře, aby netáhlo, tak se raději udusme). Až se mi dělávalo mdlo.

Rodit jsem dorazila 12.3.18 těsně po půlnoci a i přes pokročilou noční hodinu mě přivítala porodní asistentka Sedláčková s úsměvem, vyšetřila mě, vše mi trpělivě vysvětlila, a i když musela odbíhat, protože měli narváno a rodila několik mamin najednou, poslala za mnou další velmi milou sestřičku.

Co mě zarazilo, tak i když nemám postavu modelky, nejsem ani extrémní slonice (v nemocnici jsem potkávala i větší maminky než jsem já,) košilky na porodní sál mi nesedly. Musela jsem mít svoji, což mi až tak nevadilo, jen jsem si připadala trapně.
Porod celkem v pohodě. Pan doktor mohl být při šití trošku klidnější a citlivější, ale vše jsme zvládli myslím dobře. Miminko hned na břicho, tatínek stříhal pupečník a okamžité přiložení k prsu.

Na oddělení šestinedělí v 5NP nával… Maminek minimum, samá těhulka, tak nás i stěhovali z pokoje na pokoj. Už jsem tam ležela také o 2 měsíce dřív na 5 dní jako těhotná s komplikacemi, tak pár sestřiček jsem tam znala i ten režim nerežim už mi byl znám, což byla velká výhoda. Budíček v 6 na vizitu a do půl desáté se nic nedělo a my už šilhaly hlady. A pak v 11 oběd ale pozor jen hodinu a půl.. No kdo by měl hlad? Jestli se o jídle vůbec dá mluvit. Dobře, vývary mi chutnaly, ať jen nekritizuji.

Většina sestřiček moc hodných milých až na pár výjimek - na ně vzpomínám moc ráda. Z doktorů můžu hodnotit jen MUDr. Slintákovou, která je moc milá. A dětské doktorky (jmena nevím) také velmi milé. Jen některé sestřičky novorozeňátek (ty starší) neměly vůbec trpělivost, když malá nechtěla pít. A naopak jedna sestřička ta to s ní uměla a byla dokonalá, vědět jak se jmenuje, jdu jí osobně poděkovat i s dárečkem.

Za mě super. Jsem ráda, že jsem tu mohla rodit. Na pár mušek na to tu vzpomínám v dobrém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, vložky, ručník, papučky, župan.

1154
04.03.18

Také musim napsat hodnocení na zlínskou porodnici. Rodila jsem v noci, porodní asistentka i (asi) studentka na praxi byly naprosto úžasné. :) Díky nim jsem zazila nádherný porod. Ihned dané miminko na prsa, dotepání pupečníku, přiložení, žádné zbytečně odnášení… Díky slečně studentce jsem měla full servis, pomáhala mi po porodu absolutně se vším a za to jí patří obrovský dík.

Sestřičky na šestinedělí taky úžasní lidé, s čímkoli jsem potřebovala pomoct, mi s úsměvem pomohly, poradily…
Když to srovnám s mým prvním porodem v Brně Bohunicích, tak je mi trochu smutno, že jsem první porod nemohla prožít jako ten druhý, v absolutním klidu a respektu k novému životu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sílu a pozitivní myšlení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, ručník, pleny.

14.01.18

Naprosto úžasné. Během porodu jsem měla pár těžkých chvil, vzpomínka na první porod, který byl naprosto šílený. Ale asistentka úžasná, příjemná a vše šlo jak po másle. Nevěřila bych, že porod může být tak úžasný! Kdyby ten první byl stejný, druhé mimčo bych měla dřív a bez několikaměsíčních rozhodování, jestli teda ano. či ne. :)

Personál:

Asistentka Čápová

29.09.17

Bohužel jsem při porodu vychytala střídání směn a místo milé a usměvavé porodní asistentky jsem dostala novou, která jen řešila, jak se vyspí a jak ušetří čaj, když ho nikomu nenaleje. Téměř celou dobu se o nás starala jen studentka, doktorku jsem viděla jen u příjmu a když začaly komplikace. To se najednou probudila i porodní asistentka a svolala asi tři doktory a sestřičku ze šestinedělí. Po porodu a sešití se opět sál vyprázdnil, dítě vzali na šestinedělí a mě tam nechali další tři hodiny ležet, porodní asistentka spala na chodbě a hlasitě chrápala. Nemohla jsem ji ani probudit, když jsem potřebovala na toaletu a zjistila jsem, že jsem napíchnutá napevno k lůžku a celkem dost krvácím.

Naprosto jiný zážitek mám z oddělení šestinedělí. Všechny sestry skvělé, milí a mladí lékaři. Sestry nás doslova nutily se převlékat i kvůli drobnému fleku na rukávu, paní uklízečka je velice svá, ale člověk se s nimi zasmál. Jídlo totálně neslané a moučné, fazolky na smetaně = fazolky v jíšce. Jinak kojící dieta s čerstvým pečivem, luštěniny, květák. :D Jinak jsem zde pochopila smysl jídelníčku - kdo nepoznal, co to mělo být, přečetl si to. :D

Co mi trochu vadilo, byla absence nějakého „řádu“. Vzbudí vás před šestou, ať se nachystáte na vizitu, do 9 nikdo nedojde, mezitím vám vyhrožují, že nedostanete snídani, protože už je na ni pozdě, na snídani vám vynadají, že nejste s dítětem nachystané na dětské vizitě atd. Prostě sestry jsou sice fajn, ale asi všichni chtějí, ať se těšíte domů.

Personál:

PA Slováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nachystat psychicky tatínky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, ručníky, mýdlo, džus, ovoce a zeleninu - pokud jste na ně zvyklé, zde nejsou.

05.09.17

Rodila jsem v porodnici v srpnu a na personál nemocnice si opravdu nemohu stěžovat. Porodní asistentka i studentka na praxi byly úžasné a podle toho se můj porod také vyvedl. Bez nástřihu a do dvou hodin byl syn venku. Nedělala zbytečný nástřih, žádné zbytečné procedury, před každým vyšetřením vše vysvětlila a až potom konala. Samotné tlačení pak probíhalo ve více polohách: na čtyřech, ve stoje a nakonec na zádech kvůli klesajícím ozvám.

Co se týče šestinedělí, tak sestřičky byly všechny super, příjemné, ochotné poradit a přijít se podívat o půlnoci na kojení, které ze začátku nešlo tak, jak bych si představovala. Taktéž personál gynekologického oddělení byl příjemný a ochotný.

Co se týče jídla, tak jíst se dalo, ale na bříška miminek moc nemyslí: každé ráno bylo čerstvé pečivo.

V porodnici byl v té době dost nátřesk, takže jsem zažila i přistýlky na pokojích a personál měl opravdu co dělat, ale tak to všechno zvládli na jedničku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepište si porodní plán a proberte ho s porodní asistentkou, ptejte se a ozvěte se, když se vám něco nelíbí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, jednorázové kalhotky, kdo má, tak doporučuji odsávačku: bylo jich nedostatek, čekala jsem, až manžel doveze moji.

28.08.17

V porodnici jsem na rizikovém strávila celý prosinec 2016. Ošetřující personál si nemohu vynachválit, od sestřiček po lékaře. Skvělá je i doktorka Henčlová, ač často kritizovaná, je velice profesionální a mně její přímé jednání vyhovovalo. Světe, div se, také její humor. :-) Byla jediná, od koho vyšetření nebylo vůbec bolestivé.

Za ten měsíc jsem byla na porodní sál poslaná několikrát. Porodní asistentky jsou příjemné jak kdo. Jména si nepamatuji, jen asistentku Válkovou, která působila jako fúrie a skvělou asistentku Pavlíkovou, která mi odrodila syna. Troufám si tvrdit, že je to jedna z nejmilejších pracovníků a jsem neskutečně ráda, že na nás vyšla. Vše hezky vysvětlila, přístup skvělý, nabízela alternativní polohy. Nástřih hráze přišel až po půlhodině neúspěšného tlačení. Věřím, že dalším zlatíčkem je pa. Gogelová. Vždy budu hezky vzpomínat na doktorku Maňákovou, která byla vždy velice příjemná a následně na porod dohlížela.

Po porodu jsem v porodnici strávila 2 týdny na 5. PN a spokojenost razantně klesla. Sestřičky z novorozeneckého byly mnohé nepříjemné, až na pár mladých. Měla jsem pocit, že je vším otravuji (když jsem chtěla příkrm, když jsem šla pro kapky pro malého, když jsem šla pro oblečení, když se malý celý pozvracel,…), vše jsem dělala špatně (přitom jsem postupovala podle pokynů z intermediální péče). Poporodní deprese si nikdo nevšiml, všichni se zajímali čistě a jen o miminko a stresovali mě ohledně prďolky ještě víc. Do toho jsem moc nevycházela s paní na pokoji a návštěvy byly z důvodů chřipek zakázané. Naštěstí jsou tam fajn uklízečky, se kterými jsem prohodila pár slov.

Jídlo je ucházející, ale nešetrné k bříškům miminek - fazole, hrášek, čerstvé pečivo atd.
Celkově jsem spokojená, ale nebýt stráveného měsíce před porodem, asi nebudu tak pozitivní. Na poporodní období nemám hezké vzpomínky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Gel z dubové kůry pomáhá rychlejšímu hojení jizvy po nástřihu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír! Hodně porodnických vložek + kalhotky.

04.08.17

Dobrý den, já tedy rodila ve Zlíně už v létě 2011, ale za mě péče sestřiček i lékařů né 100 %, ale 150 %. Fakt velká spokojenost a i když hormony dělaly své a každý den nebylo posvícení, tak právě díky tamním pracovníkům jsem všechno nebrala tak tragicky a pobyt byl moc příjemný. Dcera se narodila dříve, takže jsme si v porodnici pobyly 3 týdny a spokojenost veliká. DOPORUČUJI!

01.06.17

Pokud půjdete rodit do Zlína, obrňte se nervy na šestinedělí. Sestřičky neochotné, berou vše hopem. Sice se usmívají a pořád se ptají, jestli je všechno v pohodě, ale pokud o něco opravdu žádáte, velká neochota.

Jinak lékaři profesionálové.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplaťte si nadstandardní pokoj na šestinedělí. Personál si vás bude víc hledět.
Naopak, nechtějte jít na nadstardardní rodící box. Může se vám stát, že budete sama rodit dítě a nikdo vás neuslyší, protože je to z ruky. Ale já jsem rodila v den, kdy bylo 16 porodů, takže to tam asi tak normálně nevypadá.

29.05.17

Před 10 dny se mi ve Zlíně císařským řezem narodil druhý syn. Protože tu není moc recenzí od maminek po CS, rozhodla jsem se napsat svou zkušenost.

Chodila jsem do rizikové poradny k Mudr. Grosmannové, kterou tímto musím velice doporučit. Jelikož má náš první syn vážnou vrozenou vadu ortopedického rázu (má průkaz ZTP/P a celý život bude postižený), báli jsme se s partnerem o druhé miminko a nechtěli jsme nic riskovat. Proto asi patřím k mála maminkám, které chtěly druhý CS (první syn šel také císařem kvůli příčné poloze). Měla jsem strach, že mě budou „nutit“ rodit přirozeně, ale paní doktorka Grosmannová měla pro mé psychické rozpoložení velké pochopení.

Přijali mě ve čtvrtek, v pátek jsem měla jít na sál. Příjem se mnou vyřizovala PA Romana Gogelová, kterou tímto zdravím a děkuji za velmi milý přístup. Kdo ji bude mít u spontánního porodu, má vyhráno. Vyšetření lékaře už tak příjemné nebylo, ale dalo se přežít.

V pátek se čas CS trochu posouval kvůli akutním císařům, na sál jsem jela až ve 12 hodin. Před tím ještě proběhl klystýr (není to tak hrozné). Asi za hodinu a půl jsem byla zpátky na pokoji. Přítel mezi tím dostal malého na půlhodiny na prsa, pak se mohl dívat, jak ho měří a váží. Poté museli prcka odvést do inkubátoru. Ještě měl zbytkovou vodu na plicích, tak si ho vzali na pozorování. Přítel mohl být celou dobu se mnou i s ním, takže pendloval mezi patry.

Odpoledne po CS bylo nejhorší. Měla jsem bolesti při zavinování dělohy, ale večer kolem 19 už to bylo dobré a i malý byl v pořádku, tak mi ho přivezli na první přiložení (mojí kolegyňce na pokoji přivezli miminko ihned po CS! Považuji to za velmi důležité.). Až do nedělního rána mi syna nosily sestřičky pouze na kojení, jinak jsem měla klid na rekonvalescenci (a pravidelné injekce proti bolesti).

Tímto musím také moc pochválit sestřičky z novorozeneckého i šestinedělí. Hlavně ty mladé byly úžasné, pomáhaly s přiložením, byly milé, usmívaly se, chodily si s námi i povykládat. :) Nemám co vytknout. Od neděle už jsem měla prcka u sebe. Když jsem cokoli potřebovala, sestřičky opět ochotně poradily, ukázaly. Také lékaři při vizitách byli milí a usměvaví, jména bohužel nevím. V úterý jsme byli propuštěni domů.

Jídlo je ve Zlíně pro někoho možná horší, mně vyhovovalo. Měla jsem hlad, takže jsem vždycky všechno snědla. :) Žádné fazole se nekonaly, rohlíky byly čerstvé, ale nevadilo mi to. Sladký čaj mi hrozně chutnal, vypila jsem denně několik litrů. Mají tam i hořký. Určitě je fajn mít něco ve vlastních zásobách na pozdní večerní hodiny, večeře je totiž už o půl 5.

Personál:

PA Romana Gogelová, MUDr. Grosmannová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se říct své pocity a ptát se na všechno, co chcete vědět.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásoby jídla na večer, homeopatika (měla jsem Staphysagriu na hojení řezných ran, Arniku, Ricinnus na kojení, Gelsemium na nervy). Vlastní jemný toaletní papír.

29.05.17

Já si na péči jak na porodním sále, tak na novorozeneckém oddělení nemůžu stěžovat. Porodní asistentka byla skvělá, rodila jsem poprvé, se vším mi poradila a byla moc fajn. Po porodu mi malého do půl hodiny přiložili k prsu a do dvou hodin mě převezli na pokoj a malého hned přivezli taky.

Nemůžu si stěžovat ani na personál na novorozeneckém oddělení. Všechny sestřičky byly moc
milé, všechno ochotně vysvětlily i několikrát… Pokud budu ještě někdy rodit, tak jedině ve Zlíně.

Personál:

PA Holeňáková, MUDr. Lebeda

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, porodní vložky, poporodní kalhotky, mýdlo.

28.05.17

Moje zkušenost je spíš s před porodní péčí..a a hlavně s rizikovou poradnou a genetikou.

Genetika je jedna velká katastrofa. Včetně „kapacity“ Doc. Dhaifalah.
Nejprve kvůli nosní kůstce tvrdili, že syn bude mít Downa… Poté jme šli na
odběr CVS, který tahle „kapacita“ celý pokazila, začala jsem krvácet
dovnitř, do plodové vody. Bába arogantní, volala až k nám domů, jestli si to
může ponechat na výzkum… Každý týden mi tvrdili něco jiného - samé nesmysli.

Poté jsem chodila do rizikové pořádný k Mudr. Henclové, to už byl úplný arogantní přístup, vyšetření trvalo 3-sekundy, kromě bolesti jsem nevěděla vůbec nic, jen hromady léků… žádné vysvětlení, co jsou to za léky, nic. Při každé otázce jsem měla pocit, že všechny obtěžuji.

Jakmile jsem dokončila 36. týden těhotenství (aby mne nemuseli zpět převážet), OKAMŽITĚ jsem
přešla do Kroměříže a maximální spokojenost.

Personál:

Doc. Dhaifalah, MUDr. Henclová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka.

18.04.17

Já tuto porodnici chci doporučit. Rodila jsem v noci, takže byl klid a byla jsem tam sama jen s PA. Porod probíhal bez komplikací, samozřejmě bolel a PA chodila cca jednou za hodinu kontrolovat. Oddělení šestinedělí bylo v pohodě, sestřičky se chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme, dokonce se nabízel i příkrm a bylo dostatek oblečení pro dítě i košile pro maminky. Takže to si brát nemusíte. Poradili mi i s kojením. Ze začátku mi to nešlo a hrozně to bolelo, ale potom už dobrý. Jo a je tam wifi, takže jsem se ani moc nenudila.

A doporučuji si toho moc sebou nebrat, já měla plnou cestovní tašku a nakonec jsem využila jen spodní prádlo, ručníky, hygienu, vložky a plenky pro dítě. Nic víc tam nepotřebujete.

Oblečení pro miminko až na cestu domů. Abych nezapomněla, půjčují za poplatek i monitor dechu na půl roku a holčičkám propíchnou uši v den propuštění taky za poplatek.

Personál:

Pa Gabrhelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si toaletní papír, ručník, papuče a poporodní vložky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, vložky, plenky pro dítě a předem vyplněné papíry.