Porodnice Zlín

, http://www.kntb.cz/gynekologicko-porodnicke-odd...

prohlídka sálu: 57 755 2929
porodnictví: 57 755 2868
linka kojení (12-14 hodin): 577 552 733, 577 552 723

Primář: MUDr. Zdeněk Adamík

Porodní sály poskytují relaxační zařízení pro první dobu porodní, jako je relaxační vana, míče atp. V nabídce porodnice naleznete také tři nadstandardní pokoje. Porodnice vyniká svým osobním a rodinným přístupem k jednotlivým nastávajícím maminkám. Co do porodnice Zlín?

Doporučují maminky porodnici Zlín?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Zlín

Rodila jste v porodnici Zlín?
neutrální
Porodnice Zlín - Anonymní 13.03.19 napsala :

Milé maminky, ráda bych se s vámi také podělila o svou zkušenost ve zlínské porodnici.
Ani nevím jak mám začít, nejprve mi stanovili, že budu muset porodit císařským řezem, tak jsem pak do porodnice nastoupila ve stanoveném datu. Když jsme dojeli, bylo všechno v pořádku, nachystala jsem si věci na oddělení šestinedělí. Porod proběhl v naprostém pořádku.
Po císařském řezu jsem u sebe svoje miminko moc neměla, protože jsem měla bolesti a tak jsem ho dostala až 2. nebo třetí den. Samozřejmě mi ho nosili k prsu, aby se naučil sát a nosili mi ho často. Ani nezkoušejte říct sestřičkám, že jste ho měli u prsu 15 minut a že ho nechce. Prostě ho musíte mít u prsu co nejdýl a to klidně i hodinu samozřejmě, i když jste unavené a skoro u toho usínáte. Upřímně řečeno sestřičky od miminek byli v pohodě akorát má maminka strach se jich vůbec zeptat na dokrm. Přišlo mi, že je to strašně velký problém, když chcete, aby vaše miminko jedlo a jelikož nemáte mléko, tak nemáte jinou možnost, bohužel se mi mléko rozjelo až téměř dva týdny po porodu.

Ale teď to nejlepší a to byla nějaká vrchní sestra, která mě totálně cukala s nervama. Byla silnější postavy a měla mikádo, blond vlasy, bohužel příjmení už nevím. Ale myslím si že nejsem jediná, co s ní měla problémy. Podle toho co jsem slyšela. Úplně první problém nastal, když mě měla poslat na kontrolu srdce, tam jsem byla, ale doktorka mi od ni nevyřídila vzkaz, že mám jít zpátky k ní na 4.patro, tak jsem tam nedošla a šla domu. Pak se nebála hned při příjezdu na šestinedělí, než jsem měla mít císař, mě zdrbat, proč jsem se k ní nevrátila, a když jsem jí omlouvala a pěkně, mile a srozumitelně jsem ji vysvětlovala, že mi nic paní doktorka neříkala, tak mi na to jen odpověděla: Mě to nezajímá. Nejpotupnější na tom bylo to, že můj přítel mě čekal za dveřmi a když mě zdrbala, tak mi pak říkal, jak vsechno slyšel a že mi furt říkala: mě to nezajímá. To jsem byla úplně v nervech, co mě ještě čeká.

Jako další problém byl s ní ten, že když jsem měla u sebe první den své miminko nespala jsem ani jednu hodinu, měla jsem problém vůbec zavřít oči, protože mi tam neustále někdo chodil, jak sestřičky, tak uklízečky a tudíž jsem za celých 5 dní nic nenaspala.
To bych taky samozřejmě chtěla podotknout, aby s tím maminky počítaly, že se v porodnici vůbec nevyspí. Já měla i ten problém, že jsem byla v bolestech po císaři a mám problémy usnout v cizím prostředí. Obzvlášť na těch jejich komunistických postelích. Kvůli únavě a totálnímu vyčerpání mi pak kvůli tomu nastaly i poporodní deprese.
Ale zpátky k paní sestřičce. Díky totálnímu vyčerpání se mi v nemocnici začala motat hlava, udělalo se mi mdlo, a když tam již zmiňovaná sestra došla, řekla jsem jí jestli by si nemohli malého alespoň na dvě hodinky vzít sestřičky, protože mi není dobře, jsem nevyspaná a potřebují si alespoň na chvilku odpočinout, že se mi motá hlava. A co že mi na to ta sestra odpověděla?: No já jsem nespala 3roky, musíte si zvyknout.
Když mi tohle řekla, myslela jsem, že jí na místě dám pár facek. Prostě bych jí nejradši zakroutila krkem. Měla jsem strach, že budu mít na rukách mimčo a že se mi zamota hlava a spadnu s ním. Prostě se mohlo stát cokoliv.
No a abych to zkrátila, tak další věc byla ta, že poslední den došla s nějakým doktorem, co mě kontroloval, abychom pak mohli odejít a doktor mi jen řekl: vy jste to všechno nechala na nás! A já na to: co myslíte všechno, nechápu? Odpověď žádná, a ta sestra se jen blbě podívala a usmála.
Byla jsem z toho dost špatná, protože jsem nechápala, co myslí a furt jsem přemýšlela, co jsem udělala. A jediné, co mě napadlo, bylo to, že jsem nevážila miminko, jinak jsem dělala všechno, co mi řekli.
Každopádně mi nikdo nic neřekl, když jsem se neustále ptala, co mám dělat, protože jsem nevěděla, na všechno co jsem se ptala při začátku, když mi dali moje dítě, bylo napsané na papíru, který mi odevzdali při odchodu domů. Tak jsme se tomu s přítelem zasmáli.
Takže milé maminky můj názor na porodnici Zlín je neutrální, protože nevím jestli ji mám doporučit nebo ne. Každopádně na místě bych tam některé lidi nakopala do p*****.
A co se týče jídla, počítejte s nejlevnější variantou, což jsou rohlíky, chleba, šunka, sýr, máslo, vánočka a klasiky jako svíčková s knedlíky atd. I když nechápu, jak můžou novopečeným maminkám podávat samá nadýmavá jídla, když pak mimča mají prdíky, bolí je bříško a pláčou(v případě, že jsou kojená). Takže taková je má zkušenost. Přeji vám budoucí maminky ať to ve zdraví s miminkem překonáte, pevné nervy a uvidíte, že jak dojedete domů, tak bude vše daleko lepší, jak při pobytu v porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pro sebe: sprchový gel, ručník, kartáček, pastu, poporodní kalhotky a vložky, hřebínek, něco dobrého k nakousnutí(na nervy), přezůvky (já měla crossky), toaletní papír, mobil s nabíječkou
V porodnici pro vás mají: oslazený čaj na pití, jídlo, nemocniční oblečení, televizi, velice „příjemný“ personál
Pro miminko: plenky, zavinovačka, oblečení na odjezd domu
Pro miminko porodnice poskytuje: oblečení, sprchový gel, tělové mléko, krém na opruzeniny, ušní tyčinky, deku, na konci pobytu krabici s potřebami pro miminko do začátku (vzorečky), monitor dechu
DOPORUČUJI: VYPŮJČIT SI NA PUL ROKU MONITOR DECHU, AŤ MŮŽETE V KLIDU ALESPOŇ NĚCO NASPAT.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Ainah 04.02.19 napsala :

Chtěla bych moc poděkovat porodní asistentce Koutné a paní doktroce Pecháčkové obě byly úžasné a odvedly skvělou práci, díky které jsem měla porod za 13 minut za sebou. Děkuji!
Následná péče byla taky v pořádku, jen to jídlo bylo příšerné, ale člověk to ty dva dny vydrží.

Personál: pa Lenka Koutná a Mudr Pechačková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na stránkách kntb je napsáno vše, co by měla mít nastávající maminka nachystané

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 18.10.18 napsala :

Ahoj, jsem po porodu už 5 měsíců, takže už si vše tak nějak „sedlo“. Ale nedá mi to a ráda bych se s vámi podělila o svoje zkušenosti se zlínskou porodnicí, protože sama jsem ke konci těhotenství tyto diskuze hltala, zajímalo mě to.

Takže vyloženě nemůžu říct, že by porodnice Zlín byla opravdu nejhorší a špatná, protože jsem tam nakonec porodila a miminko je zdravé, krásné a má se opravdu k světu, ale…
Do porodnice jsem nastoupila po týdnu přenášení v pátek kvůli hodně vysokému tlaku a otokům končetin. Vzali mě na 5. patro. Tam si nemůžu stěžovat vůbec na nic, všichni byli milí, starali se bezva a chtěli hlavně, abych už porodila. Speciálně si pamatuju na takovou mladou, moc hezkou sestřičku, která byla opravdu výborná a ochotná! Bohužel si nepamatuju jméno. (Dvořáková… nebo tak nějak? Nevím, asi ne…)

Ten víkend byla zrovna porodnice narvána ve švech, a protože jsem já ještě nerodila, tak jsme vyčkávali a porod chtěli vyvolat až v pondělí, pokud se nerozjede sám. Nerozjel. Provedli mi párkrát Hamiltona a čekalo se. V neděli večer se jim dole uvolnila observatoř, takže mě tam přesunuli. Dostala jsem přes noc porodní asistentku, která byla zároveň trošku známá, takže i noc z neděle na pondělí proběhla bezvadně a dá se říct pohodově, protože se už sice něco chystalo, ale kontrakce byly tak maličké… a do rána navíc přestaly.

Pondělní ráno mě přivítala porodní asistentka paní Válková. Kolem 7:30 mi zavedla vyvolávací tabletu a tak o hodinu později praskla vodu. Dala mi předtím ještě klystýr. Důležité je to, že mi po zavedení tablety nastoupily nečekaně silné bolesti, na které jsem nebyla absolutně připravená. Při přesunu na wc, kdy jsem měla pocit, že to nemůžu vevnitř udržet ani minutu, už nebyla moc příjemná. Zavedla mě na wc, přes zeď byla plná čekárna těhotných maminek čekajících na KTG a přes druhou zeď byla vyšetřovna těchto maminek, které chodily na kontrolu. Slyšela jsem, jak si povídají, že „tam někdo rodí“. Já měla docela velké bolesti, a tak jsem kňučela na té chodbě u toho wc. Sama. Asistentka přišla nakouknout v docela dlouhých intervalech… potřebovala bych v tu chvíli někoho u sebe:/ Pak řekla, že si mám dát sprchu a pak jít na porodní box.

Pak mi praskla voda, bolesti začaly ještě větší, ale ona mi říkala něco ve smyslu, že co bude dělat, až budu mít „fakt“ bolesti…chápete to?! Neprofesionální! No přeskočím, zavolala jsem manžela. S ním to bylo tisíckrát lepší! Ať jsou tam chlapi s váma, holky!
Každopádně manžel vypadá dost mladě, a když je k velínu asi po 4hod šel informovat, že si jen dole skočí pro pití, tak mu odsekly, že jako ať nehodlá courat co 15minut…to mě teda zpětně nakrknulo…
Když to zrychlím, tak mě nechali kňučet až do 19hod, asi poslední 2hod jsem se snažila říct, že je něco špatně a mám pocit, že to nijak nepostupuje. Asi na mě koukali jak na blázna… No..nakonec mi v mega spěchu rozhodli o tom, že malá se dolů tlačí, ale nemůže sestoupit, že už tam má otok, takže akutní císař! Takže tolik k poslouchání pocitů pacienta.

Popordní péče..ležela jsem na 4.patře. Některé sestry byly famózní, ať už ty klasické nebo dětské, některé byly děsné..to tak prostě chodí.
Nejvíc mě dostávalo to, že po operaci, kdy jsem byla ráda, že se vůbec pohnu, natož abych si přeměnila mimi, mi nechali miminko třeba půl hodiny přiložené u jednoho prsu, pak teprve došli.. Telefon na dětskou sestru u lůžka není, takže se musí zavolat ta klasická, a když natrefíte na tu protivnou, tak to není zrovna příjemné :/ Takových věcí tam bylo víc, které nebyly zrovna fajn…

No prostě moje zkušenost se zlínskou porodnicí je taková, že už nikdy víc! To dobré, co tam je, aspoň u mého porodu totálně převýšily ty negativní zkušenosti. Takže ačkoliv je to už 5 měsíců, mám stále blok a o druhém dítěti díky této zkušenosti absolutně neuvažuju! Poděkovat můžu za zdravé miminko, zvládli to, ale ta péče o matku, která je po císaři a sotva se hýbe, za mě hrůza.
Přeju ostatním, aby to nebylo tak dramatické!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si balík plenek pro mimčo, přezůvky, jednorázové poporodní vložky (na pokoji sice něco mají, ale přišly mi hrozně úzké a trčela z nich ta buničina nebo co to tam uvnitř je). Plus samozřejmě osobní hygienické potřeby.
Obrňte se trpělivostí:))

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - kristynaTina 25.09.18 napsala :

Asi ve zkratce. Rodila jsem koncem pánevním 27. 10. 2017 a nikde mě nechtěli porodit přirozenou cestou. Odmítl mě Krnov a Karviná, kde jsem chtěla původně rodit. Zlín řekl, že je na to specializovaný a nachystaný. Když došli na věc, tak byli zrovna na směně opravdu “příjemné asistentky”, či co to bylo… Prej, vy jste KP? Bude te mít dulu a co jako ještě pro nás máte? No nic… byla jsem naprosto klidná. Nakonec doktorka, která mě rodila, byla v pohodě, ale asistentka porodní, která ji asistovala, mi chtěla přivázat nohy! Pak mi řekla, ať přestanu křičet! A ať se neprojevuji tak hlasitě! Jako, cože?!

Porod si pamatuji moc dobře, nechtěla jsem nic píchnout od bolesti, ať vím celý průběh. Těšila jsem se na miminko úplně nejvíc na světě! Bylo to pro nás překvapení. Pupečník přestřihlý hned po porodu, i když jsem si to nepřála! Nepřála jsem si tam víc lidí, než by bylo nutné a nakonec tam byl snad i štáb TV Nova! No proste Zlín už ne! Ale jedno se jim musí nechat - porodili mě, i když byl můj syn konec pánevní. Ale to musí být opravdu na 100 % přesvědčena maminka, že to zvládne, protože oni straší a zkouší neustále přemlouvat k císaři!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, manžela, dulu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, kalhotky. Jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Mirind 15.05.18 napsala :

Leden 2018 - měla jsem plánovaný císařský řez. Nastoupila jsem na 5. p. Byla jsem tam už u 1. dítěte. Personál byl milý a ochotný. Hlavně mladá sestřička na noční po porodu byla naprosto úžasná - bohužel už nevím jméno, ale díky moc.

Operace v pohodě. Malá putovala ihned k manželovi na hrudník - dělají to automaticky. :-)

Byla jsem na pokoji také s paní po císaři - evidentně máme každá jiný práh bolesti, jelikož pořád fňukala a nebyla schopná ničeho. Z vlastní zkušenosti - jasně, bolí to, ale žádná hrůza.

Na plno jsem se probudila vlastně až po převozu na pokoj a ihned mi přinesli malou na kojení, celkově jsem ji u sebe měla pokaždé cca hodinu a po 3 hodinách ji nosily na krmení. Jasně, byla jsem šťastná, že ji mám u sebe, ale také jsem psychicky nestrádala, když jíiodnášely. Jak některé maminky psaly, že jim dítě donesly až druhý den nebo po x hodinách… Nevěřím, měla jsem 2× císař. Po 1. akutní ve 23 hodin a stejně mi miminko nosily na kojení pravidelně, noc nenoc, císař necísař - prostě kojit se musí. :-)

Mlezivo se mi spustilo následující den a mléko den 2. První 2 dny dostávala malá příkrmy, ty jsou vždy poznačeny v kartě miminka, a pokud se mamince zdá, že má dítě hlad, stačí si o příkrm říci a okamžitě jej dostanete. Žádné miminko netrpí hlady…

Od 2. dne mi prsa natekly od mléka, naštěstí jsem s tím už počítala a vzala si vlastní odsávačku. I přes císařský řez jsem kojila ihned a v nemocnici nechala spoustu mléka pro jiná miminka.

Pravdou je, že laktační poradkyně za mnou přišla až 4. den ráno. Být prvorodička, tak nevím, nevím. Ale protože jsem už věděla, co bude následovat a jak na to, tak mi to nevadilo. I přes to jsem měla menší problémy s přisátím miminka, malé se prostě nechtělo a podle „knížek“ se prostě přisát nechtěla, takže jsem jí prs do pusinky musela spíše „narvat“. Přiznávám, první 2 dny i doma jsem z toho byla trochu vykolejená.

Co se týká dudlíku, ten jsem měla v porodnici v zásobě a nejen já. Opravdu hodně miminek mělo „šidítko“… nikdo z personálu s tím neměl problém. :-)

Jinak vše v pořádku a nemohu si na nic stěžovat. Oddělení č. 5. doporučuji a děkuji za péči.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám doporučuji nečíst blbosti a být reálné…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kapesníčky, WC papír!, porodnické vložky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Kutinka 09.05.18 napsala :

S porodním sálem a personálem a především vedením mého porodu jsem byla spokojená, nenapadá mě nic, co by ošetřující asistentky mohly udělat jinak. Vše se mnou probraly, odsouhlasily jsme si každý krok včetně podání oxytocinu a následně provedení akutního císařského řezu. Porod byl asi horší pro manžela než pro mě, já byla ke konci už dost zdrogovaná a vyčerpaná, než abych pořádně vnímala :-P (dostávala jsem antibiotika kvůli streptokokovi, pak oxytocin, pak ještě něco na utlumení bolesti - měla jsem už velké kontrakce, ale ještě jsem nebyla dost otevřená…). Paní asistentka Sedláčková a paní doktorka Brychtová alespoň z mého úhlu pohledu udělaly vše, co bylo potřeba, a byly moc milé a příjemné, alespoň jak jen to v dané situaci lze. Včetně toho, že mi dovolily zkusit rodit v dřepu… Bohužel u mě stejně došlo k císaři.

Co se týče oddělení šestinedělí, to je horor. Některé sestřičky jsou milé a příjemné, ale z velké části jsou arogantní, nepříjemné, a nepomohou, pokud nemusí. Já jsem po císaři neměla mléko, ale pořádně se o to začaly zajímat a zjistily to až v den, kdy jsme měly jít s malou domů!! Malá bohužel dostala žloutenku a při kontrole kojení ze mě vycucala jen 5 ml… byla ale spavá a slabá kvůli té žloutence, takže mi předtím u prsu usínala a já žila v domnění, že je vše v pořádku. Rve mi srdce, když si vždycky vzpomenu, že mi dítě v podstatě čtyři dny umíralo hlady a sestry to nezajímalo, jediná odpověď na to, že dítě občas pláče, bylo „dejte ho k prsu!!“ Především ty, které sloužily noční směny, by zasloužily nakopat do zadnice. Mladé, arogantní, hlavně nemít problémy… Poslední noc, kdy už jsme konečně dostaly alespoň dokrm, už jsem se trochu i smála, protože noční měla asi ta nejprotivnější sestra co tam byla, a celou noc plakala půlka oddělení. :-D

Následky, které jsme si odsud odnesly, byly pro mě především psychické, a u malé, že u kojení doteď hodně usíná a chtěla by mě stále žužlat, díky čemuž mám strašně bolavé bradavky - postupně ten čas snižujeme, ale stále je schopná pít hodinu a pak ještě plakat hlady. Některé děti to tak určitě mají samy od sebe, ale u nás tomu určitě pomohlo to, že ze mě nemohla nic vytáhnout, tak tahala pomalu a málo a hrozně dlouho. :-(

Další věc - zkuste jim v porodnici přiznat, že máte dítě u prsu na jedno kojení tři hodiny! Seřvou vás, že dítě musí pít a musíte ho budit na krmení, protože se rozjíždí žloutenka, pak vás seřvou, proč ji u prsu máte tak dlouho, že jste se zbláznila, a pak když dítě brečí hlady, vám dají radu nad zlato - dejte ji k prsu. A to vám řekne klidně jedna a ta samá sestra během směny a není jí to divné… Díkybohu jsem alespoň na pokoji měla super vícenásobnou maminku, která mi dodávala dost psychické podpory a taky dávala šikovné rady a tipy. Mám odsud smíšené pocity a popravdě… Co se týče porodu samotného, věřím zdejším odborníkům, ale oddělení šestinedělí bych nedoporučila ani největšímu nepříteli, jen vás psychicky vydeptají, což po porodu nikomu nepomůže…

Personál: Sedláčková, Brychtová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a na oddělení šestinedělí se nechat zavřít jen v případě, že rodíte už další dítě, nikoliv první.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příště bych zkusila špunty do uší a v případě, že se vám něco nezdá s kojením, snad klidně i vlastní zásobu Nutrilonu, protože tu vám sestry dají jen v případ nouze nejvyšší.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Betiiinka 06.05.18 napsala :

Měla jsem rodit císařským řezem, protože maličká byla stále koncem pánevním. Moje gynekoložka mě odeslala do porodnice dva týdny před termínem, že si to už oni sami zhodnotí, a kdyžtak mi neplánují termín operace. Týden před termínem, to bylo ve čtvrtek, tuším, jsem se dostavila na kontrolu do nemocnice. Vyšetřovala mě paní asistentka Henčlová (dost diskutované jméno, tato osoba vzbuzuje různé a částo extrémní pocity). Vyšetření nebolelo, jen do mě sáhla asi na 2 vteřiny. Řekla, že mám dlouhý čípek, na porod se to nechystá ani náhodou a že půjdu na císař a termín ve středu. A nástup v úterý. Člověk tak nějak pořád doufá, že se miminko otočí a bude rodit spontánně. Já se bála stran rizik rodit koncem pánevním přirozenou cestou. Takže jsem nediskutovala.

Nastoupila jsem v úterý v 11:00, na 4. etáž. Sestřičky byly moc fajn. Příjemné a na všechno mi ochotně odpověděly. Ještě ten den jsem si obešla kolečko vyšetření: ultrazvuk, anesteziologické (lékař mě hodnotil v podstatě ode dveří, když jsem seděla na měření ozev plodů a chtěl ode mě jen podpis, to ve mně příliš důvěry nevzbudilo, protože jsem chtěla epidural, a kdybych mu to neřekla, tak se nezeptal a utíkal hned pryč), gynekologické a soupis anamnézy s příjmovým lékařem. To jsem měla oběhnuté asi do 13:00 a pak už jen čekání. Na pokoji jsem byla sama, takže jsem měla klid. Ale člověk se stejně nevyspí, při běžném nočním chodu oddělení to jde pochopit. Vrzající dveře, povolávání personálu, noční příjmy, plačící miminka, ale opravdu to jinak nejde.

No a teď překvápko: v 1:30 jsem šla na záchod, lehla si zpátky do postele a lup, odtekla plodová voda. Maličká se rozhodla, že jde ven. Sestřička mě odvezla na porodní sály, kde si mě vyšetřil lékař. Řekl, že se nic nemění, kontrakce že nemám a že čekáme na císař. Tak jo no. Dostála jsem infuzi s magnesiem a byla jsem poklizena, tedy alespoň že strany pana doktrora. Pak ale naklusala porodní bába Petra. A to byla moje krevní skupina. Nepoznala jsem to hned, až během porodu. Ale řeknu vám, děkuji Bohu, že tam byla! Začala na mě lehce apelovat, proč nezkusím rodit přirozeně a že přece když chce malá ven, ať to zkusím. Protože jsem taky zdravotní sestra, bylo to přesně to, co jsem potřebovala. Ponouknout. Dohodla jsem se s ní, že když by mi začaly kontrakce do 6:00, že zkusím rodit přirozeně. Zavolala jsem muži a šla si lehnout na sál, protože bylo prý dost místa a nemusela jsem jít na hekarnu. Usídlila jsem se na sále a asistentka Petra mě poslala do sprchy, dala mi čisté prádlo a v tu ránu se mi rozjely kontrakce. Dále k tomu řeknu jen tohle: Petra byla úžasné empatická a hodná, podpořila mě, i když jsem plakala a prosila, byla skvělá.

Manžel u porodu byl. Přijel o půl 4, malá byla venku v 7:25. MUDr. Brychtová byla skvělá, profesionální. Mě osobně strašně sedla. Pediatr byl taky úžasňák. Dětská a zároveň laktační sestřička, která se starala o maličkou, byla boží. Bála jsem se, že mi malou vytrhnou a bude plakat a znám z praxe, jak byly některé sestřičky hrr a šup šup… ale tahle (bohuželnevím jméno) byla na pusu. Pak se o mě.starala na oddělení ještě několikrát.

Po dvou hodinách jsme jeli už všichni tři i s maličkou na 4 etáž na pokoj. A i přesto, že byl zákaz návštěv, manžela nikdo nevyháněl. Byl se mnou až do 13:00. Byla jsem na pokoji sama. Ale pak o čtyři dny později jsem tam měla druhou maminku a taky u ní byl tatínek dlouho a mně to nevadilo a sestřičky taky v pohodě.

Líbilo se mi, že sestřičky nám maminkám všechno ukázaly. Koupání miminka, péče o pupík atd. Když mi druhý den po porodu natekla prsa a bolela až běda, ochotně poradily. A dudel jsem si vzala, nikdo mi nic škaredého neřekl. Některé sestřičky mi ho dokonce doporučovaly. Dudel mi zachránil bradavky. Protože, než se spustilo mléko, tak by prcek pořád žužlal a žužlal a já už je měla úplně bolavé. Tuhle recenzi píšu s tříměsíčním odstupem a mužu říct, že dudel jsme měli jen v porodnici. Teď už ne. Sestřičky neměly problém dát malé glukózu nebo příkrm, když jsem ještě neměla mléko. Dokonce si malou první noc na 3 hodiny vzaly, samy mi to nabídly, když viděli, že pláče a já mám dost. To mi hodně pomohlo. Pak už jsem nepotřebovala nic. Mléko se spustilo druhý den.

Malá byla zdravá, já taky, takže jsme šli 3. den domů.

Byla jsem s personálem moc spokojená.

Personál: Porodní bába Petra, lékařka Brychtová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid. A uvědomte si, ze recenze na internet píšou častěji nespokojení než spokojení. Protože ty spokojené maminky už mají jiné věci na práci a ty nespokojené se v ton ještě chvíli babrají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Náhradní pyžamo, jídlo navíc, vodu nebo minerálku (ne džus), knížku (miminka fakt hodně spí), drobné na televizi nebo kafíčko, dudlík, pleny pro miminko, jemný toaletní papír, hodně čistých kalhotek, hodně, opravdu hodně porodnických vložek, kojicí podprsenku, vložky do poprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - zdipi 12.04.18 napsala :

Od 8. měsíce těhotenství jsem byla sledována na rizikovce MUDr. Henčlovou, která má sice svérázný humor, ale je to odborník na správném místě. Jen to šílené čekání. Každý týden několik hodin v čekárně s hromadou maminek všechny v pokročilém stadiu těhotenství často i ve stoje ve vydýchaném prostoru (protože někdo vždy zavřel dveře, aby netáhlo, tak se raději udusme). Až se mi dělávalo mdlo.

Rodit jsem dorazila 12.3.18 těsně po půlnoci a i přes pokročilou noční hodinu mě přivítala porodní asistentka Sedláčková s úsměvem, vyšetřila mě, vše mi trpělivě vysvětlila, a i když musela odbíhat, protože měli narváno a rodila několik mamin najednou, poslala za mnou další velmi milou sestřičku.

Co mě zarazilo, tak i když nemám postavu modelky, nejsem ani extrémní slonice (v nemocnici jsem potkávala i větší maminky než jsem já,) košilky na porodní sál mi nesedly. Musela jsem mít svoji, což mi až tak nevadilo, jen jsem si připadala trapně.
Porod celkem v pohodě. Pan doktor mohl být při šití trošku klidnější a citlivější, ale vše jsme zvládli myslím dobře. Miminko hned na břicho, tatínek stříhal pupečník a okamžité přiložení k prsu.

Na oddělení šestinedělí v 5NP nával… Maminek minimum, samá těhulka, tak nás i stěhovali z pokoje na pokoj. Už jsem tam ležela také o 2 měsíce dřív na 5 dní jako těhotná s komplikacemi, tak pár sestřiček jsem tam znala i ten režim nerežim už mi byl znám, což byla velká výhoda. Budíček v 6 na vizitu a do půl desáté se nic nedělo a my už šilhaly hlady. A pak v 11 oběd ale pozor jen hodinu a půl.. No kdo by měl hlad? Jestli se o jídle vůbec dá mluvit. Dobře, vývary mi chutnaly, ať jen nekritizuji.

Většina sestřiček moc hodných milých až na pár výjimek - na ně vzpomínám moc ráda. Z doktorů můžu hodnotit jen MUDr. Slintákovou, která je moc milá. A dětské doktorky (jmena nevím) také velmi milé. Jen některé sestřičky novorozeňátek (ty starší) neměly vůbec trpělivost, když malá nechtěla pít. A naopak jedna sestřička ta to s ní uměla a byla dokonalá, vědět jak se jmenuje, jdu jí osobně poděkovat i s dárečkem.

Za mě super. Jsem ráda, že jsem tu mohla rodit. Na pár mušek na to tu vzpomínám v dobrém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, vložky, ručník, papučky, župan.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Mia25 04.03.18 napsala :

Také musim napsat hodnocení na zlínskou porodnici. Rodila jsem v noci, porodní asistentka i (asi) studentka na praxi byly naprosto úžasné. :) Díky nim jsem zazila nádherný porod. Ihned dané miminko na prsa, dotepání pupečníku, přiložení, žádné zbytečně odnášení… Díky slečně studentce jsem měla full servis, pomáhala mi po porodu absolutně se vším a za to jí patří obrovský dík.

Sestřičky na šestinedělí taky úžasní lidé, s čímkoli jsem potřebovala pomoct, mi s úsměvem pomohly, poradily…
Když to srovnám s mým prvním porodem v Brně Bohunicích, tak je mi trochu smutno, že jsem první porod nemohla prožít jako ten druhý, v absolutním klidu a respektu k novému životu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sílu a pozitivní myšlení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, ručník, pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 14.01.18 napsala :

Naprosto úžasné. Během porodu jsem měla pár těžkých chvil, vzpomínka na první porod, který byl naprosto šílený. Ale asistentka úžasná, příjemná a vše šlo jak po másle. Nevěřila bych, že porod může být tak úžasný! Kdyby ten první byl stejný, druhé mimčo bych měla dřív a bez několikaměsíčních rozhodování, jestli teda ano. či ne. :)

Personál: Asistentka Čápová Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Anonymní 29.09.17 napsala :

Bohužel jsem při porodu vychytala střídání směn a místo milé a usměvavé porodní asistentky jsem dostala novou, která jen řešila, jak se vyspí a jak ušetří čaj, když ho nikomu nenaleje. Téměř celou dobu se o nás starala jen studentka, doktorku jsem viděla jen u příjmu a když začaly komplikace. To se najednou probudila i porodní asistentka a svolala asi tři doktory a sestřičku ze šestinedělí. Po porodu a sešití se opět sál vyprázdnil, dítě vzali na šestinedělí a mě tam nechali další tři hodiny ležet, porodní asistentka spala na chodbě a hlasitě chrápala. Nemohla jsem ji ani probudit, když jsem potřebovala na toaletu a zjistila jsem, že jsem napíchnutá napevno k lůžku a celkem dost krvácím.

Naprosto jiný zážitek mám z oddělení šestinedělí. Všechny sestry skvělé, milí a mladí lékaři. Sestry nás doslova nutily se převlékat i kvůli drobnému fleku na rukávu, paní uklízečka je velice svá, ale člověk se s nimi zasmál. Jídlo totálně neslané a moučné, fazolky na smetaně = fazolky v jíšce. Jinak kojící dieta s čerstvým pečivem, luštěniny, květák. :D Jinak jsem zde pochopila smysl jídelníčku - kdo nepoznal, co to mělo být, přečetl si to. :D

Co mi trochu vadilo, byla absence nějakého „řádu“. Vzbudí vás před šestou, ať se nachystáte na vizitu, do 9 nikdo nedojde, mezitím vám vyhrožují, že nedostanete snídani, protože už je na ni pozdě, na snídani vám vynadají, že nejste s dítětem nachystané na dětské vizitě atd. Prostě sestry jsou sice fajn, ale asi všichni chtějí, ať se těšíte domů.

Personál: PA Slováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nachystat psychicky tatínky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, ručníky, mýdlo, džus, ovoce a zeleninu - pokud jste na ně zvyklé, zde nejsou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 05.09.17 napsala :

Rodila jsem v porodnici v srpnu a na personál nemocnice si opravdu nemohu stěžovat. Porodní asistentka i studentka na praxi byly úžasné a podle toho se můj porod také vyvedl. Bez nástřihu a do dvou hodin byl syn venku. Nedělala zbytečný nástřih, žádné zbytečné procedury, před každým vyšetřením vše vysvětlila a až potom konala. Samotné tlačení pak probíhalo ve více polohách: na čtyřech, ve stoje a nakonec na zádech kvůli klesajícím ozvám.

Co se týče šestinedělí, tak sestřičky byly všechny super, příjemné, ochotné poradit a přijít se podívat o půlnoci na kojení, které ze začátku nešlo tak, jak bych si představovala. Taktéž personál gynekologického oddělení byl příjemný a ochotný.

Co se týče jídla, tak jíst se dalo, ale na bříška miminek moc nemyslí: každé ráno bylo čerstvé pečivo.

V porodnici byl v té době dost nátřesk, takže jsem zažila i přistýlky na pokojích a personál měl opravdu co dělat, ale tak to všechno zvládli na jedničku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepište si porodní plán a proberte ho s porodní asistentkou, ptejte se a ozvěte se, když se vám něco nelíbí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, jednorázové kalhotky, kdo má, tak doporučuji odsávačku: bylo jich nedostatek, čekala jsem, až manžel doveze moji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 28.08.17 napsala :

V porodnici jsem na rizikovém strávila celý prosinec 2016. Ošetřující personál si nemohu vynachválit, od sestřiček po lékaře. Skvělá je i doktorka Henčlová, ač často kritizovaná, je velice profesionální a mně její přímé jednání vyhovovalo. Světe, div se, také její humor. :-) Byla jediná, od koho vyšetření nebylo vůbec bolestivé.

Za ten měsíc jsem byla na porodní sál poslaná několikrát. Porodní asistentky jsou příjemné jak kdo. Jména si nepamatuji, jen asistentku Válkovou, která působila jako fúrie a skvělou asistentku Pavlíkovou, která mi odrodila syna. Troufám si tvrdit, že je to jedna z nejmilejších pracovníků a jsem neskutečně ráda, že na nás vyšla. Vše hezky vysvětlila, přístup skvělý, nabízela alternativní polohy. Nástřih hráze přišel až po půlhodině neúspěšného tlačení. Věřím, že dalším zlatíčkem je pa. Gogelová. Vždy budu hezky vzpomínat na doktorku Maňákovou, která byla vždy velice příjemná a následně na porod dohlížela.

Po porodu jsem v porodnici strávila 2 týdny na 5. PN a spokojenost razantně klesla. Sestřičky z novorozeneckého byly mnohé nepříjemné, až na pár mladých. Měla jsem pocit, že je vším otravuji (když jsem chtěla příkrm, když jsem šla pro kapky pro malého, když jsem šla pro oblečení, když se malý celý pozvracel,…), vše jsem dělala špatně (přitom jsem postupovala podle pokynů z intermediální péče). Poporodní deprese si nikdo nevšiml, všichni se zajímali čistě a jen o miminko a stresovali mě ohledně prďolky ještě víc. Do toho jsem moc nevycházela s paní na pokoji a návštěvy byly z důvodů chřipek zakázané. Naštěstí jsou tam fajn uklízečky, se kterými jsem prohodila pár slov.

Jídlo je ucházející, ale nešetrné k bříškům miminek - fazole, hrášek, čerstvé pečivo atd.
Celkově jsem spokojená, ale nebýt stráveného měsíce před porodem, asi nebudu tak pozitivní. Na poporodní období nemám hezké vzpomínky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Gel z dubové kůry pomáhá rychlejšímu hojení jizvy po nástřihu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír! Hodně porodnických vložek + kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 04.08.17 napsala :

Dobrý den, já tedy rodila ve Zlíně už v létě 2011, ale za mě péče sestřiček i lékařů né 100 %, ale 150 %. Fakt velká spokojenost a i když hormony dělaly své a každý den nebylo posvícení, tak právě díky tamním pracovníkům jsem všechno nebrala tak tragicky a pobyt byl moc příjemný. Dcera se narodila dříve, takže jsme si v porodnici pobyly 3 týdny a spokojenost veliká. DOPORUČUJI!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - DagmarEva 01.06.17 napsala :

Pokud půjdete rodit do Zlína, obrňte se nervy na šestinedělí. Sestřičky neochotné, berou vše hopem. Sice se usmívají a pořád se ptají, jestli je všechno v pohodě, ale pokud o něco opravdu žádáte, velká neochota.

Jinak lékaři profesionálové.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplaťte si nadstandardní pokoj na šestinedělí. Personál si vás bude víc hledět.
Naopak, nechtějte jít na nadstardardní rodící box. Může se vám stát, že budete sama rodit dítě a nikdo vás neuslyší, protože je to z ruky. Ale já jsem rodila v den, kdy bylo 16 porodů, takže to tam asi tak normálně nevypadá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - BettyBarclay 29.05.17 napsala :

Před 10 dny se mi ve Zlíně císařským řezem narodil druhý syn. Protože tu není moc recenzí od maminek po CS, rozhodla jsem se napsat svou zkušenost.

Chodila jsem do rizikové poradny k Mudr. Grosmannové, kterou tímto musím velice doporučit. Jelikož má náš první syn vážnou vrozenou vadu ortopedického rázu (má průkaz ZTP/P a celý život bude postižený), báli jsme se s partnerem o druhé miminko a nechtěli jsme nic riskovat. Proto asi patřím k mála maminkám, které chtěly druhý CS (první syn šel také císařem kvůli příčné poloze). Měla jsem strach, že mě budou „nutit“ rodit přirozeně, ale paní doktorka Grosmannová měla pro mé psychické rozpoložení velké pochopení.

Přijali mě ve čtvrtek, v pátek jsem měla jít na sál. Příjem se mnou vyřizovala PA Romana Gogelová, kterou tímto zdravím a děkuji za velmi milý přístup. Kdo ji bude mít u spontánního porodu, má vyhráno. Vyšetření lékaře už tak příjemné nebylo, ale dalo se přežít.

V pátek se čas CS trochu posouval kvůli akutním císařům, na sál jsem jela až ve 12 hodin. Před tím ještě proběhl klystýr (není to tak hrozné). Asi za hodinu a půl jsem byla zpátky na pokoji. Přítel mezi tím dostal malého na půlhodiny na prsa, pak se mohl dívat, jak ho měří a váží. Poté museli prcka odvést do inkubátoru. Ještě měl zbytkovou vodu na plicích, tak si ho vzali na pozorování. Přítel mohl být celou dobu se mnou i s ním, takže pendloval mezi patry.

Odpoledne po CS bylo nejhorší. Měla jsem bolesti při zavinování dělohy, ale večer kolem 19 už to bylo dobré a i malý byl v pořádku, tak mi ho přivezli na první přiložení (mojí kolegyňce na pokoji přivezli miminko ihned po CS! Považuji to za velmi důležité.). Až do nedělního rána mi syna nosily sestřičky pouze na kojení, jinak jsem měla klid na rekonvalescenci (a pravidelné injekce proti bolesti).

Tímto musím také moc pochválit sestřičky z novorozeneckého i šestinedělí. Hlavně ty mladé byly úžasné, pomáhaly s přiložením, byly milé, usmívaly se, chodily si s námi i povykládat. :) Nemám co vytknout. Od neděle už jsem měla prcka u sebe. Když jsem cokoli potřebovala, sestřičky opět ochotně poradily, ukázaly. Také lékaři při vizitách byli milí a usměvaví, jména bohužel nevím. V úterý jsme byli propuštěni domů.

Jídlo je ve Zlíně pro někoho možná horší, mně vyhovovalo. Měla jsem hlad, takže jsem vždycky všechno snědla. :) Žádné fazole se nekonaly, rohlíky byly čerstvé, ale nevadilo mi to. Sladký čaj mi hrozně chutnal, vypila jsem denně několik litrů. Mají tam i hořký. Určitě je fajn mít něco ve vlastních zásobách na pozdní večerní hodiny, večeře je totiž už o půl 5.

Personál: PA Romana Gogelová, MUDr. Grosmannová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se říct své pocity a ptát se na všechno, co chcete vědět.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásoby jídla na večer, homeopatika (měla jsem Staphysagriu na hojení řezných ran, Arniku, Ricinnus na kojení, Gelsemium na nervy). Vlastní jemný toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Kamuush 29.05.17 napsala :

Já si na péči jak na porodním sále, tak na novorozeneckém oddělení nemůžu stěžovat. Porodní asistentka byla skvělá, rodila jsem poprvé, se vším mi poradila a byla moc fajn. Po porodu mi malého do půl hodiny přiložili k prsu a do dvou hodin mě převezli na pokoj a malého hned přivezli taky.

Nemůžu si stěžovat ani na personál na novorozeneckém oddělení. Všechny sestřičky byly moc
milé, všechno ochotně vysvětlily i několikrát… Pokud budu ještě někdy rodit, tak jedině ve Zlíně.

Personál: PA Holeňáková, MUDr. Lebeda

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, porodní vložky, poporodní kalhotky, mýdlo.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - PetraKuba 28.05.17 napsala :

Moje zkušenost je spíš s před porodní péčí..a a hlavně s rizikovou poradnou a genetikou.

Genetika je jedna velká katastrofa. Včetně „kapacity“ Doc. Dhaifalah.
Nejprve kvůli nosní kůstce tvrdili, že syn bude mít Downa… Poté jme šli na
odběr CVS, který tahle „kapacita“ celý pokazila, začala jsem krvácet
dovnitř, do plodové vody. Bába arogantní, volala až k nám domů, jestli si to
může ponechat na výzkum… Každý týden mi tvrdili něco jiného - samé nesmysli.

Poté jsem chodila do rizikové pořádný k Mudr. Henclové, to už byl úplný arogantní přístup, vyšetření trvalo 3-sekundy, kromě bolesti jsem nevěděla vůbec nic, jen hromady léků… žádné vysvětlení, co jsou to za léky, nic. Při každé otázce jsem měla pocit, že všechny obtěžuji.

Jakmile jsem dokončila 36. týden těhotenství (aby mne nemuseli zpět převážet), OKAMŽITĚ jsem
přešla do Kroměříže a maximální spokojenost.

Personál: Doc. Dhaifalah, MUDr. Henclová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 18.04.17 napsala :

Já tuto porodnici chci doporučit. Rodila jsem v noci, takže byl klid a byla jsem tam sama jen s PA. Porod probíhal bez komplikací, samozřejmě bolel a PA chodila cca jednou za hodinu kontrolovat. Oddělení šestinedělí bylo v pohodě, sestřičky se chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme, dokonce se nabízel i příkrm a bylo dostatek oblečení pro dítě i košile pro maminky. Takže to si brát nemusíte. Poradili mi i s kojením. Ze začátku mi to nešlo a hrozně to bolelo, ale potom už dobrý. Jo a je tam wifi, takže jsem se ani moc nenudila.

A doporučuji si toho moc sebou nebrat, já měla plnou cestovní tašku a nakonec jsem využila jen spodní prádlo, ručníky, hygienu, vložky a plenky pro dítě. Nic víc tam nepotřebujete.

Oblečení pro miminko až na cestu domů. Abych nezapomněla, půjčují za poplatek i monitor dechu na půl roku a holčičkám propíchnou uši v den propuštění taky za poplatek.

Personál: Pa Gabrhelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si toaletní papír, ručník, papuče a poporodní vložky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, vložky, plenky pro dítě a předem vyplněné papíry.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - anulla 21.03.17 napsala :

Poprvé jsem rodila v porodnici v r. 2014 jako prvorodička. Porodem mne provázela pa. Petra Hubáčková. Paní asistentka byla příjemná a je vidět, že je to profesionál. Byla jsem s ní spokojená. Na šestinedělí jsem byla na čtvrtém patře. Jako prvorodička jsem byla opravdu vystresovaná z kojení. Sestra mi ukázala jak kojit z prsa, donesla mi dokrm, kdyby něco, ale pak to bylo na mně.

Zmatená jsem byla z toho, jak každá sestra radila něco jiného. Jednou mě sestra sprdla, že dítě budím na kojení, že ho mám nechat spát, když mi před ní jiná sestra řekla, abych ho budila častěji, aby přibral. Opravdu katastrofa. Nejvíce mi pomohly starší sestřičky před důchodem - bohužel nevím, jejich jméno, ale moc jich tam není, které nezůstaly laxní jak ty mladé sestřičky, a poradily mi koupit kojící kloboučky (jelikož se syn nemohl pořádně chytit kvůli malým bradavkám) a také mi pomohly dítě nakrmit přes hadičku, abych věděla, kolik vypije. Další velmi ochotná a příjemná byla laktační sestra Lenka Baťová.

Podruhé jsem rodila v prosinci r. 2016 a u porodu byl se mnou pa. Kateřina Slováčková a Evička Svačinová. Opravdu jsem byla ráda, že jsem natrefila na tak skvělé asistentky. Paní Slováčková velmi milá a profesionální, a slečna Svačinová, která mi vše vysvětlovala a neustále za mnou chodila, ačkoliv jsem věděla co mě čeká.

Na šestinědělí mne dali na 5 patro. Na pokoji jsme byli tři maminky, což bylo opravdu hrozné. Co se týká přístupu dětský sester, tak si nemůžu stěžovat. Opět jsem zde natrefila na jednu starší sestru před důchodem, která si mne pamatovala a která mi tehdy pomohla s kojením. Byla jsem ráda. Už jsem nebyla tak z kojení vystresovaná a celkově i všechny sestřičky i ty mladé byly v pohodě a ochotné pomoct. Sice jsem si o příkrm musela říct (už ho nenabízejí samy), ale byla jsem spokojená. Zde musím ještě doporučit velmi příjemnou a ochotnou laktační sestřičku Kateřinu Svozilovou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 05.03.17 napsala :

Rodila jsem poprvé plánovaným císařským řezem a všichni na porodním sále přívětiví, rádi vše vysvětlili, co se bude dít. Stejně tak porodní asistentky na šestinedělce, které se staraly o maminky.

Nic kladného ale nemůžu říct o sestrách na novorozeneckém, asi jsem za těch 5 dní chytla samé špatné směny. Počínaje tím, že nechají půl hodiny bez povšimnutí plakat novorozené miminko na sesterně a když jsem za dítětem přišla, abych ho utišila, ještě jsem dostala vynadáno, že co tam dělám, no Facebook na pracovním PC byl pro ně přednější.

Neměla jsem mléko ani mlezivo a byl strašný problém dostat od některých sester příkrm, chovaly se tak, jak kdyby ho platily ze své kapsy, několikrát to dopadlo hádkou, kdy mi tvrdily, že jsem líná kojit.

Způsob rozkojení je podle nich mačkání bradavek do krve a cpaní jich řvoucímu miminku do úst. Samozřejmě všechno bezdětné mladé holky kolem 20-25 let, vše načtené ze školy. Až před odchodem přišla starší sestra a poradila mi jak na to - a to použít elektrickou odsávačku a odsávat na prázdno, aby se stimulovala tvorba mléka - všem maminkám doporučuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaleťák, hodně poporodních vložek, čisté ručníky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, hodně poporodních vložek, čisté ručníky, papuče, župan … dětské oblečky ani noční košile není třeba, dostanete dost erárních.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 23.01.17 napsala :

Tuto porodnici rozhodně nemůžu doporučit, zřejmě jsem chytla špatnou směnu. Nejhorší ze všeho byla PA Válková, toto jméno si budu pamatovat už navždy, protože to není porodní asistentka, ale bachařka. Svojí průpovídkou: „Bolí vás to? Haha, a to jste otevřená na dva prsty, počkejte až budete na osm!“ je mezi maminkami známá.

Celou dobu nedělala nic jiného, jen buzerovala. Vůbec se o mě nestarala, když jsem při silné kontrakci vzdechla bolesti, tak vytočila oči v sloup. Musela jsem si sama na pustit vanu a když jsem se jí ptala na dýchání, tak mi odpověděla, že jsem si to měla zjistit. Voněla se nějakým hrozně sladkým parfémem, ze kterého mi bylo na zvracení.

Vůbec jsem recenzi nechtěla psát, ale nedávné seznámení s maminkou, která měla úplně stejnou zkušenost, mi všechno připomnělo. Opravdu žádné rodičce nepřeji setkání s PA Válkovou, je to velmi arogantní a zlý člověk, který vám z příchodu vašeho vysněného dítěte na svět udělá peklo.

Co se týká oddělení šestinedělí, tak zejména mladé sestřičky a laktační poradkyně byly zlaté. Ty starší sestry to už zřejmě nebaví, tak se k vám občas chovají jak k póvlu. Jedna mi vyloženě dítě pohodila na postel. Ale chce to mít nervy v klidu a nebát se ozvat. Nyní čekáme druhé dítě a jsem už nahlášená v jiné porodnici. Zlín už nikdy.

Personál: Hana Válková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klidné nervy, budete tam jen pár dní.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 19.08.16 napsala :

Rodila jsem v téhle porodnici před 2,5 lety svého třetího syna. Na příjem jsem dorazila o půl 6 večer, sestřička byla moc milá a ochotná, ale bohužel pan doktor, který mě přišel vyšetřit, už tak ochotný nebyl.

Vyšetřil mě a na závěr mi řekl, že můžu klidně odjet zpět domů, že ještě určitě rodit nebudu. Má odpověď zněla ,že rodit určitě budu, jelikož už rodím potřetí a snad poznám, zda rodím. No měla jsem samozřejmě pravdu. Během 10 min. mi praskla voda a za 2 hodiny se mi narodil krásný chlapec.

Na personál sester si ale stěžovat nemůžu. Ten byl na jedničku no a to jídlo hrůza.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, nemít strach.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vlhčené ubrousky, toaleťák, mast na bolavé bříško a partnera.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Leninkka 15.07.16 napsala :

Jako prvorodička jsem se porodu velmi obávala, ale opak byl pravdou a porodnici
Zlín mohu vřele doporučit!

Nastoupila jsem do porodnice 6.6.2016 v 7:00 hodin na vyvolávaný porod. I když byl
průběh porodu docela náročný, konec porodu byl velmi rychlý. Dcera přišla na
svět v 17:44 hodin na pouhé dvě zatlačení. Já byla bez jakéhokoliv poranění a
dcera byla také v pořádku. Dceru jsem měla po porodu ihned u sebe. Na přeměření a vážení ji doprovázel manžel.

Personál na porodním sále byl naprosto úžasný. Vše mi bylo vysvětleno, stále mě i
manžela informovali, co se bude dít a jaký postup bude následovat.

To samé platí i pro oddělení šestinedělí ve 4. patře. Veškerý personál byl velmi
milý a vstřícný a to i přesto, že byla porodnice přeplněna a na pokoji jsme
byly po třech.

Personál toho měl opravdu až nad hlavu, ale na jejich práci se nic neprojevilo. Byli prostě skvělí a stále usměvaví.

Porodnici Zlín mohu opravdu doporučit!

Personál: MUDr. Tomáš Pecháček, PA Žaneta Fischerová, PA Eva Sedláčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Donna1982 21.06.16 napsala :

Ve Zlínské porodnici jsem byla s dcerou v období od 8.-12.6.2016 a musím říct, že v tuto dobu byla porodnice naprosto přeplněná, maminky na pokoji po třech apod. (moje představa o nadstandardním pokoji a klidu neřešitelná).

Měla jsem plánovaný císařský řez, prováděla as. Grossmanova, která se o nás celé těhotenství stoprocentně starala, veškerá péče úžasná ,zejména o mě. Gyn.sestřičky na 4.patře perfektní, ochotné, příjemné, snažila jsem se být brzy fit a nepřidávat jim práce, když vidím jak jedna sestřička má na starost celé patro maminek sama. Malou jsem měla u sebe již druhý den o novorozeneckých sestřičkách, tam už to tak superlativech úplně není, ale bylo to opravdu v tyto dny náročné - max kapacita.

Takže celkově určitě mohu porodnici doporučit.

Personál: As. Grossmanova, sestřičky 4.patro Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Adriano 05.06.16 napsala :

Já rodila v březnu 2016. Ještě 10.3.2016 jsem byla na kontrole u svého gynekologa a ten mi řekl, že se otvírám a nejpozději do dvou dní budu rodit, musím přiznat že v tu chvíli jsem se dost lekla, ale ještě jsem odešla domů a v klidu si znovu prošla celou tašku jestli mám opravdu vše.

Jelikož se celý víkend nic kromě pozvolného odchodu hlenové zátky nedělo, ještě jsem si dělala v klidu své věci abych je nemusela absolvovat s mrňouskem. V pondělí jsme šli na kontrolu už do porodnice na ambulanci kde jsme se potkali s paní doktorkou (bohužel nevím jméno), která byla dost nepříjemná a já jako vystrašená prvorodička jsem si vyslechla přednášku, jak to, že už dávno nejsem na porodním sále, že jsem otevřená na 6 cm a 3/4porodu mám za sebou. Okamžitě mě tedy poslala rodit. Vůbec jsem neměla bolesti a ani kontrakce, a tak jsem zavolala příteli a na přijmu jsem byla v 10.

Po vyšetření se mě ujala PA p. Kantová které jsem vlastně velice vděčná za uklidnění. Nevěděla jsem, co mě čeká, jelikož mi porod vyvolávali, ale s ní jsem to celé prožila v klidu. Celý porod i s vyvoláváním jsme zvládli ani ne za 4 h. Ani si nepamatuju na nějakou bolest. Takže za mě určitě palec nahoru.

Personál: PA Kantová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebojte a nenechte se zbytečně strašit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 30.05.16 napsala :

Velké zklamání z přístupu PA Štěpánové. Ráno se vystřídala směna a příjemná změna celého personálu, ale to jsem již šla na sál na císařský řez.

Jako prvorodička jsem byla velmi zklamaná a již nikdy bych nechtěla rodit za pomoci PA Štěpánové! Velká neochota a absolutní nezájem, při porodu se mi udělalo na zvracení a partner mi musel podat mísu sám. Ona na něj z chodby pouze zavolala, kde ji najde, a ani se neobtěžovala přijít.

S touto zkušeností mne již další porod odrazuje… Jinak oddělení šestinedělí velká spokojenost!

Personál: PA Štěpánová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anna 1234 07.05.16 napsala :

Rodila jsem ve Zlíně dvakrát. A nerodila bych nikde jinde. První porod byl dlouhý, těžký, a tak jsem coby prvorodička ocenila především laskavost a citlivý přístup PA Maselnikové. Vana, svíčky, vonné oleje jakoby byly samozřejmostí a ve finále byla skvělou parťačkou, která mi nedovolila to vzdát ve chvílích, kdy jsem už sama ztrácela síly a nervy. ;-)

Co mne ale dodnes velmi mrzí, je skutečnost, že mi dcerku brzy odnesli. Špatně se pak přisávala a hlavně já měla pocit, že jsem to chtěla jinak. Obrovským překvapením pro mne proto byl druhý porod.

Přijeli jsme před půlnocí, přivítala nás PA Hubáčková, která zářila optimismem. Opět vana, svíčky, krása, klid. Tentokrát mě dokonce chodila i masírovat bedra a břicho olejem. Synek se narodil po pár zatlačeních, díky PA bez nástřihu (téměř 4 kg). Největším šokem pro nás bylo to, co následovalo. Chlapečka jsem měla na břiše, vyšetření proběhla u mě, PA Hubáčková nechala dotepat pupečník, nikam mi ho neodnášeli, přikryli nás všechny tři dekou a v přítmí nám umožnili něžně přivítat synka na světě. Dodnes mám krásné pocity…

Po prvním oddělení jsem ležela na 4.odd šestinedělí - nebudu to moc rozmazávat, ale personál byl nepříjemný a jedna ze sester byla přímo odporná k maminkám. O to větším překvapením pro mě bylo 5. patro šestinedělí po druhém porodu! Všichni od uklízeček po doktory byli naprosto úžasní, vstřícní, žádný dotaz nezůstal nezodpovězen, pořád se chodili ptát jestli je vše v pořádku, zda nám nebo miminku něco nechybí.

Když přišel manžel s dcerkou, sestřičky jí nosily papíry a pastelky, nafukovaly balónky, donesly jí svačinku… jsou skvělí! Manžel u obou porodů ocenil jednak přístup k jeho osobě, byl brán jako parťák, ne jako někdo kdo překáží. A taky ocenil skutečnost, že ho PA neustále informovaly o tom, co se děje a dít bude, říkaly co má dělat, zapojily ho! Za mě Zlín ANO! A připočteme-li jednu z nejlepších péči o miminka v ČR… :-)

Personál: PA Maselnikova, PA Hubáčková, MUDr. Henčlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte připravené, klidné a věřte samy sobě!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je fajn vyžádat si u gynekologa vstupní papíry a mít je vyplněny předem.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Anonymní 16.01.16 napsala :

Ráda bych napsala moji zkušenost. Do Zlína jsem se přivdala, a tak jsem musela hledat v 7. měsíci lékaře i porodnici. Švagrová mi dala několik typu a já vybírala.

Velice mne zklamala p. Dorazilová a p. Válková. Škoda mluvit a děkuji, že to tak dopadlo a do třetice jsem zvolila p. Bc. Romanu Gogelovou. Jelikož už jsem měla poslední měsíc těhu a zklamaly mne 2 asistentky, trochu jsem začala panikařit a stresovat se, co bude.

Do třetice všeho dobrého… Po absolvování 3 individuálních schůzek u p. Gogelové se mi ulevilo a já se na porod těšila. Vysvětlila mi všechno. Zodpověděla, co jsem chtěla. Doporučila mi p. Mgr.Pětku Hubáčkovou.

Asi to byl osud, vyděsili mne poslíčci a já ji potkala na pohotovosti. S klidem nás poslala domů. Kontaktovala jsem ji a smála se, že už mne zná. Využili jsme masáží a předporodní péče. Nelituju - díky ní jsme vše zvládli za 3 h 19 min. Neplánovaný porod. Šli jsme do poradny a zrovna tam sloužila snad nejhnusnější sestra Nataša. Mne se z ní tak zvedl tlak, že mi praskla i plodová voda. Chyběla nám tam milá sestřička Bc. Renata Fáberova. Místo toho arogantní, hnusné, odměřené chování a Mudr. Grossmanová byla taky nepříjemná.

Díky Peťce Hubáčkové, která přijela, jsme vše zvládli. Měli jsme štěstí i na p. primáře Zábranského, který nám urychlil kontrakce za kontrakcí, a když nás přišel zkontrolovat, myslel, že jsme v půlce. Koukal překvapeně, že máme hotovo.

Na svůj první porod vzpomínám s radostí na dr. i sestřičky, kteří nám pomohli.

Na odd. šestinedělí 5 P výborný personál: sestřička Myšková; p.Gogelova pomoc za pomoc u kojení. Vysvětlila vše, co jsem potřebovala, i když se sem tam objevila nějaká sestřička, která se špatně vyspala, mávla jsem rukou a věnovala se svému miminku.

Být mámou je nejkrásnější věc na světě.

Personál: MUDr. Zabranský, MUDr. Frantisová, Mgr. Petra Hubáčková; Bc.Romana Gogelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě neposlouchat a nečíst negativní zkušenosti hysterek. Nekontaktovat porodní asistentky, kterým se nehodíte do party jen proto, že mají dovolenou a nebo že nakupují a sdělí vám: „Zavolejte mi později,“ a pak vám položí telefon. První se špatně vyspí, protože je náladová osoba. Trápila mou spolubydlící v porodnici 12 h a jak předávala službu a dr. sdělila, že ji paní nezajímá, že má po službě. Paní pak skončila akutním císařským řezem. Druhá hrabe jen prachy a z kurzu u ní nic nemáte nebo je tam přeplněno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí mít svou porodní asistentku a svého manžela. A taky kapku štěstí, ať máte supr personál i doktory.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - KarolínaT90 10.01.16 napsala :

Rodila jsem teď v prosinci 2015 a se vším jsem byla naprosto spokojená! PA paní J. Kantová naprosto úžasná osoba, osoba na pravém místě! :) Všem rodičkám bych přála, aby narazily přímo na ni.

Oddělení šestinedělí 5NP taky všechno super. Sestřičky jak dětské, tak ženské úžasné - lidský přístup, ochotné, hodné. Samozřejmě i všichni doktoři úžasní.

Takže zlínskou porodnici určitě doporučuji! Jen to nemocniční jídlo no… Určitě si vzít něco na zub. :)

Personál: PA J. Kantová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - andilek2766 03.01.16 napsala :

Děkuji Bohu, že mi do cesty seslal PA Pětku Hubáčkovou. Ta si mě do svých zlatých rukou vzala už několik měsíců před porodem. Dělala mi predporodní přípravu a výborně jsme se sehrály. ;) Absolutní důvěra a svěření se do rukou Peťky vyvrcholilo ve skvělý porod, který trval pouhé 3 hodiny a 8 minut (od příjezdu a zdůrazňuji, že to byl můj první porod). Všem budoucím maminkám přeji, aby na tuhle osůbku při porodu narazily!

Bohužel stejnou chválu nemohu pět má oddělení šestinedělí a 4. NP. :( Dětské sestry to zde berou jak ve fabrice - na běžícím pase. Po první ukázce, jak prcka přebalit, jsem již měla přebalovat sama, ačkoliv jsem upozorňovala, že jakmile vstanu, velmi se mi motá hlava, neboť jsem měla problém s tlakem. To stejné s kojením.

Technika správného kojení nevysvětlena, pouze „narvaní“ bradavky do pusy miminka a matko koj! O existenci více kojicích poloh jsem se také dozvěděla až z internetu. Navíc každá sestra říkala něco jiného - kojte max 15min z jednoho prsu, pak vystřídat. Druhá pak - kojte klidně i hodinu a půl, když to malý žádá. O mých do krve popraskaných bradavkách se nebudu bavit. Doma jsme si to udělali podle sebe a ulevilo se.

Abych ale jen neplivala, tak studentky na tomto oddělení jsou andílci, nebo alespoň já měla na ně štěstí, a potom taky na sestry pro nás maminky. Moc super ženské.

Co se tyče porodnice, komplexně tak jinde bych rodit nechtěla ;) a vřele
doporučuji.

Personál: PA Peťka Hubáčková, MUDr. Dušek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby jim partneři/rodina nosili obědy - to se fakt nedalo! V poledne v den porodu na oběd fazole? Ano! :(

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně zapomenout vzít s sebou strach! Nezapomeňte si vzít tu euforii a odhodlání, že to budete mít rychle za sebou a miláčky u sebe na prsou, protože není opravdu nic krásnějšího. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Slavinka1 13.11.15 napsala :

Rodila jsem císařským řezem ve Zlíně loni na podzim a s odstupem roku musím říct, že bych porodnici určitě doporučila.

Samotný porod dopadl skvěle, narodila se nám krásná holčička a i má rekonvalescence probíhala ukázkové - jizva bolela minimálně a krásné se zahojila. Tímto bych ráda poděkovala MUDr. Duškovi a jeho týmu za perfektní práci. Byla jsem přesunuta hned na pokoj ve 4. patře a holčičku jsem viděla za necelé tři hodiny, až jsem se prospala.

Personál byl ve valné většině příjemný až na jednu ženskou sestru. Nejraději jsem měla mladé studentky z UTB, které svou práci dělaly opravdu s nadšením. Také sestřičky a pan doktor na novorozeneckém byli moc milí a první dva dny se o dceru výborně postarali.

Pokud bych ale měla být objektivní, zlepšení by si určitě zasloužila komunikace ohledně kojení - měla jsem zpočátku problémy a pomohla mi až poslední večer před propuštění laktační poradkyně. Dokonce jsem se při vizitách setkala i s MUDr. Henclovou a přišla mi jako profesionálka na svém místě.

No a jídlo… To bylo opravdu slabé až na ty ranní křupavé rohlíky - jako lenoch, který si rád pospí, je beru jako nadstandard. :) Každopádně při pobytu v nemocnici člověk nemůže očekávat servis luxusního hotelu.

Závěrem bych ještě ráda dodala, že mám zkušenost i se zdravotnictvím v zahraničí a myslím si, že pokud by se bral poměr „cena - výkon“ , tak že opravdu můžeme
být rádi za naše nemocnice a zdravotní péči obecně. A to, jestli je někdo příjemný nebo ne, je věc individuální stejně jako v běžném životě.

Personál: MUDr. Dušek, MUDr. Henclová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se na papírování u příjmu a zařídit si vylepšení jídelníčku příbuznými.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Musela jsem si nechat dovézt vlastní odsávačku, byl jich nedostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Lucka182 08.11.15 napsala :

Všechny PA, které se u mě vystřídaly, byly moc milé. Bohužel si pamatuji jméno jen u paní Frantisové, která mě odrodila - ta byla skvělá. :) A naopak všechny doktorky až na jednu nepříjemné… Paní Henčlová z nich byla kupodivu nejlepší, ty další dvě katastrofa. A jedna byla milá, ale také neznám jméno.

Porodní plán dodrželi až na informování o nástřihu, ale to chápu - byla jsem už úplně vyčerpaná a malé klesaly ozvy.

Na oddělení šestinedělí byly všechny sestry úžasné, až na pár výjimek.. Jednu dětskou sestru jsem si tam úplně zamilovala, ale bohužel si nepamatuji jméno.

Personál: MUDr. Henčlová, MUDr. Frantisová, MUDr. Brychtová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat se na cokoli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

U přijmu jsou potřeba jen dokumenty, pro zbytek může dojet manžel potom.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 29.10.15 napsala :

Rozhodně všem doporučuji zlínskou porodnici. Dojížděla jsem do ní z dálky a opravdu se to vyplatilo (vzhledem k negativním zkušenostem kamarádek z okolí). Personál super, PA trošku drsňačka, ale jinak super. :)

Péče po porodu úžasná, ženské i dětské sestřičky 1*. Příště bez rozmýšlení zase Zlín.

Personál: PA Válková, MUDr. Grossmanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid :) Nějak to ven musí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příště bych se domluvila na vyřizování papírů a další administrativy dopředu a ne vše řešit u příjmu s kontrakcemi, to bylo fakt maso. :(

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Jana JPTL 02.05.15 napsala :

Rodila jsem 22.4.2015 ve Zlíně.

Škoda, že jsem nenarazila na porodní asistentku p. Hubáčkovou, která je skvělá ženská a má býv. sousedka. Natrefila jsem na jinou. Byla příjemná, ale chvilkami jsem se v ní nevyznala. Byla jsem na vyvolávaném porodu, takže to byl docela masakr a hlavně pro prvorodičku a zvlášť, že jsem musela přesvědčit asistentku, že už rodím, a ona mi tvrdila, že ještě neee. :D

Ale obrovskou chválu mám na sestřičky jak dětské, které byly luxusní jak ke mně, tak i k malému, tak i sestřičky ze 6N, uklízečky atd. Ležela jsem na 4. patře a nikam jinam bych už nešla. Byla jsem jak v 5hvězdičkovém hotelu.

Ze všech sestřiček jsem byla hotová - tak ochotné, hodné, milé, obětavé sestřičky jsem ještě nezažila. A samozřejmě i paní doktorky, páni doktoři a pán primář byli a jsou na 1!

Já to mohu jen doporučit!

Teda až na jídlo. :D Na to, že bychom měli mít dietu a místo toho jsme dostaly svíčkovou, hrášek a podobně… Ale to je už vedlejší.

Takže doporučuji. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 20.03.15 napsala :

Rodila jsem před 5 dny, od včerejška jsem doma. Druhé dítě. Když mě přijala a převzala do péče paní Hubáčková, spadl mi kámen že srdce. Vůbec jsem ji neznala, ale po pár minutách měla moji naprostou důvěru.

Měla jsem napsaný porodní plán, ale vůbec nebyl potřeba. Porod trval 2 hodiny, žádné zásahy,
léky… Jen masáž břicha bylinným olejem - nevěřila bych, že to tak pomůže při kontrakcích. V poloze na zádech jsem nebyla ani chvilku. Jsem bez nástřihu a poranění. Doktor se přišel jen podívat na závěr a hned odešel. Miminko ihned na sebe. Apgar 10 10 10. Manžel byl z asistentky také nadšený, hodně ho zapojila do práce. :-) Byla pro nás obrovskou psychickou podporou.

Mám srovnání s prvním porodem v roce 2010 a jinou asistentkou, neznám její jméno a doufám, že už tam nepracuje. Děsně jsem ji obtěžovala, nic mi neporadila, dívala se na televizi a já ji chodila prosit, aby byla chvíli se mnou. Bylo to ponižující a strašně. Výsledek: po 12 hodinách přidušeně dítě, které ihned odnesli a viděla jsem ho za 2 dny, protože kvůli svému špatnému stavu jsem nemohla ani sedět, aby mě přivezli k inkubátoru. Přitom nebyl žádný
fyziologický problém na straně mě ani dítěte, problémy vznikly ze stresu, v jakém jsem byla.

Zlínska porodnice může být skvělá i příšerná, vše je o lidech. Věřím, že teď už jsou tam jen lidé, které jejich práce baví a naplňuje.

Personál: PA Petra Hubáčková Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - caaat 19.03.15 napsala :

Celou noc jsem strávila v porodním boxu bez známek otevírání nebo zkracování čípku (14 dní jsem přenášela). Díky PA (jejíž jméno už bohužel nevím), která trvala na tom, že se dítě dusí, mi lékaři provedli SC.

Po akutní sekci v plné narkóze, přidušené dcerce s apgarem 3-6-9 se nikdo neobtěžoval mě o čemkoliv informovat. Na můj dotaz o průběhu porodu mi bylo pediatričkou řečeno: „Buďte ráda, že jste to obě přežily.“

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nerodit ve Zlíně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Ma17 09.02.15 napsala :

Rodila jsem v prosinci 2014.

Se zlínskou porodnicí jsem byla spokojená na 10000 %. Veškerý personál, všechny sestry, porodní asistentky, doktoři, atd. maximálně příjemní a ochotní vždy a ve všem. U mého dlouhého porodu se vystřídalo hodně sester a doktorů, jmenovitě např. paní Grossmannová (tu jsem si vyžádala u porodu, neboť je i má gynekoložka). Ta je maximálně vstřícná, milá osoba a hlavně při všech vyšetření neskutečně jemná a citlivá. Porod mi ukončovala paní Frantisová, také spokojenost, jen šití hráze by příště nemusela tolik utahovat. :-)

Ve zlínské porodnici jsem se cítila opravdu jako v lázních, teď bych se tam i mileráda vrátila zpátky. Každý se mě stále ptal, zda něco nepotřebuji, všichni byli moc milí, uvařili tam výborné jídlo, chodily za mnou mé návštěvy, příjemné prostředí. Kdykoliv bych se necítila dobře, tak sestřičky by mi u sebe miminko pohlídaly na jakoukoliv dobu, atd.

Po šití jsem první dny nemohla moc dobře chodit, takže sestřičky mi miminko sami odvážely na různá vyšetření, abych se nemusela chůzí trápit já.

Už si na úplně všechno nepamatuji, ale opravdu si po myšlence na zlínskou porodnici vybavím ty nejkrásnější dny s mým miminkem.

Personál: MUDr. Grossmannová, MUDr. Frantisová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemáme zrovna peněz na rozhazování, ale i tak jsme se rozhodli s manželem odložit si peníze na nadstandardní porodní box a poté na nadstandardní pokojíček. Rozhodně toho nelituji, příště bych to tak řešila znovu. Všem to doporučuji! Na porodním boxu maximální soukromí, vše hned při ruce (nemusela jsem přecházet na společné WC na chodbě, atd.), velká vana, luxusní koupelna, rozkládací sedačka pro manžela při dlouhém porodu. Celkově jsem se tam cítila jako doma, je to velmi příjemné prostředí. A nadst. pokoj na šestinedělí také bezva. Hlavně jsem ocenila, že jsem byla na pokoji sama, chodilo za mnou hodně návštěv a nechtěla bych tím druhou maminku obtěžovat. Navíc manžel chtěl být dlouho s námi i do noci, takže v tomto to bylo ideální.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krém Purelan na bolavé bradavky při kojení (mně zachránil celé kojení), vložky do podprsenky, kojící podprsenky 2, porodnické vložky, min.2 své noční košile, přezůvky, plenky pro miminko a krém na zadek, dudlík. Jinak vše dostanete v porodnici, od oblečení pro miminko, jednor. podložky pod sebe, až po bavlněné pleny pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Kateřina Eštoková 11.01.15 napsala :

Já rodila ve zlínské porodnici poprvé před necelými třemi roky a teď se tam chystám znova.

První dojmy byly pro mě šokující, začalo to úplným vystrašením na obyčejné kontrole na rizikovém, kdy mi paní doktorka Grossmanová nedokázala říct, že musím na císař kvůli tomu, že mám špatnou placentu. Místo toho mi řekla, že mi hrozí, že mi praskne voda. Až sestry ve 4. patře mi řekly, co se děje, jen abych se zklidnila.

Celý den bylo vše fajn, dokonce i na druhý den ráno, kdy mě převážely na sál. Péče po císaři super, nemám si na co stěžovat, ale pak nastal zlom. Dva dny po císaři jsem měla být přestěhována na jiné patro (ano, takový problém to není), až na to, že já si měla pobalit věci a jít po svých, protože vozíček nebyl k nalezení, a pak to dlouhé čekání na chodbě protože nikdo o ničem nevěděl.

O malou bylo dobře postaráno. Na intermediální péči pak mi byla po týdnu přesunuta na pokoj, sestřičky vstřícné, dalo by se říct, že si malou oblíbily. Velice mi pomáhaly a byly ochotné dávat více dokrmu, když jsem měla méně mléka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a nebát se na cokoliv zeptat a hlavně nenechat se odbýt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je napsané v průkazce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Evushka 29.12.14 napsala :

Ve zlínské porodnici jsem rodila dvakrát.

Poprvé jsem bohužel nenarazila na dobrou porodní asistentku, takže pro mě porod byl doslova strašný zážitek, na který raději nevzpomínám. U porodu mi asistovala paní Válková a když jsem byla těhotná po druhé, tak jsem celé těhotenství myslela na to, abych ji neměla, a na to, jak to udělat, abych ji neměla, kdyby tam opravdu zrovna byla. :-(

Druhý porod před 4 měsíci byl úžasný. Paní Sedláčková byla naprosto dokonalá, patří jí mé obrovské díky. Díky ní vím, že porod může být i hezký. ;-) Rozhodně nebyla VLEZLÁ, jak tady nějaká maminka píše, o tom, že je zástupkyně vůbec nevím, to neříkala. Prostě moje zkušenost s ní je úžasná a mohu ji jen doporučit. Děkuji moc!

Personál: 1. PA Hana Válková, 2. PA Eva Sedláčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jen být psychicky v pohodě!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je uvedeno v těhotenské průkazce. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Kateřina Holíková 06.11.14 napsala :

Já jsem ve zlínské porodnici strávila tři týdny po porudu mých dvojčátek. I když jsem po porodu prožívala krušné chvíle, kdy jsem nevěděla, jak budou naše miminka prospívat (dcerka měla porodní váhu cca 1,6 kg a synek cca 2,3 kg) a kdy si budeme moci užívat společných rodinných chvilek konečně doma, mohu zlínskou porodnici jen vřele doporučit.

Vím, že i její vybavení je na výborné úrovni, ale já chci především pozvednout a pochválit personál. Od začátku do konce jsem se setkávala jen s milými a ochotnými lidmi, ať už hned při péči během mého těhotenství, kterým mě úspěšně a moc příjemně provedl pan asistent MUDr. Maule a jeho milé sestřičky. Poté také přes přijetí (ve 36. tt mi odtekla plodová voda), provedení předoperačního vyšetření, klystýru, čekání na císařský řez, samotné přivedení na svět našich dětí, opečovávání našich dětí na oddělení IMP, mě po operaci až po provedení prvních dní života a naučení starání se o nedonošeňátka.

Ať už byly problémy s kojením či bolavým bříškem, mohla jsem za sestřičkami vždycky přijít. O pacientku i o miminka je tady postaráno výborně, sestřičky se neustále chodí informovat, zda něco nepotřebujete a jak se vám i dětem daří.

Personál: MUDr. Maule

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přijít do porodnice s tím, že pokud se ke všem budou slušně chovat ony, bude to oboustranné. A také mít pozitivní mysl a věřit personálu, to v žádném seznamu věcí do porodnice nenajdete, ale je to asi to nejdůležitější, protože pro toto si domů manžela poslat nemůžete. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 23.09.14 napsala :

Mám doma šestinedělní miminko Alberta, který se nám narodil právě ve Zlíně a za sebe mohu zlínskou porodnici jen vřele doporučit!

Nejen díky velmi příjemnému prostředí, ale hlavně díky úžasné porodní asistentce Bc. Gabriele Holeňákové se náš porod stal jedním z největších a nejnádhernějších zážitků v mém životě! Byly jsme s paní Holeňákovou předem domluvené, že můj porod povede ona. Vše klaplo, paní Holeňáková už byla po dovolené. Byly jsme spolu v telefonickém kontaktu od samého začátku. Po příjezdu do porodnice už jsem byla v její péči. Paní Holeňáková je nejen příjemná žena, ale i perfektní profesionálka. Celý porod vedla ona, vše bylo parádní, stále mě chválila, měnila polohy na tlačení, povzbuzovala mě!

Paní doktorka se na nás jen přišla podívat a pak byla až u samotného finále. Měli jsme štěstí, vše bylo v pořádku, přirozené. Malý byl tuze šikovný, manžel také na jedničku nápomocen. Příjemné prostředí s tlumeným světlem a svíčkami, úžasná porodní asistentka. Bonding byl přesně tak, jak jsem si představovala. Co víc si přát.

Takže porodu se nebojte, manžela s sebou a určitě doporučuji domluvit se s konkrétní Vám sympatickou porodní asistentku, budete pak v klidu a pohodě! Držím pěsti.

Personál: PA Bc. Gabriela Holeňáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, strach nechat doma a partnera či manžela s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky a poporodní vložky, spíš více než méně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Jana Klačánková 18.09.14 napsala :

Rodila jsem zde podruhé v květnu 2014. Můj 2. porod jsem měla také vyvolávaný ve 42. týdnu.

Tabletu mi zaváděla MUDr. Henčlová a dalo se to přežít. Ten den bylo hodně porodů, ale naštěstí na mě vyšel porodní box s vanou. Po příjmu následoval klystýr, pobyt ve sprše, monitorování. Porodní asistentka mě směřovala zpět do sprchy nebo do vany, ale kontrakce byly celkem silné a nejraději bych ležela. Vana je velmi dobrá a hlavně u mě 2× odzkoušená věc. Vždy mi porod urychlila a kontrakce dle mého nebyly tak silné.

Manžel byl celou dobu se mnou a porodní asistentka mě i se studentkou chodily kontrolovat. PA se mi snažila porod zpříjemnit a pravidelně se ptala na věci spojené s porodem. Studentka měla 1. den praxe a dle mého to pro ni musel být silný zážitek. Myslím, že jsou PA zbytečně na studentky přísné, ale možná nejsem objektivní. Ve vaně jsem už cítila, že se blíží porod, tak jsem to PA řekla. Dle mého manžela mohla reagovat rychleji, byla až moc „v klidu“. Z vany mi pomohl manžel a pak už to byla rychlost. Bohužel pak nastaly komplikace s placentou. Podle manžela vše nabralo na rychlosti. Všichni se mi představili a už jsem spala.

Po probuzení byli všichni báječní, pořád mě kontrolovali. Nejraději vzpomínám na dětskou sestru - drobnější paní, tmavé vlasy a brýle - hodně pomohla manželovi s dcerou. Jediné, co mě mrzí, že sice dceru položili na mě, ale neproběhlo přisátí. Možná to bylo kvůli komplikacím, které hned následovaly. Na šestinedělí mě převáželi do 4. patra a všichni se se mnou hezky rozloučili i s nějakým tím vtípkem. Až na jednu sanitářku byli všechny sestřičky milé, ochotné, vstřícné. Strávila jsem v porodnici 5 dní a ráda na všechny vzpomínám. Ochotná byla i doktorka Grosmanová, která mi velmi pomohla při dalších poporodních komplikacích.

Chtěla bych touto cestou ještě jednou VŠEM poděkovat za zdravou a krásnou Alenku. Díky všem, kteří jste se o mě a dceru po celou tu dobu ukázkově starali.

Personál: PA Žáčková, MUDr. Henčlová, MUDr. Grossmanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se snažit být psychicky v pohodě, čeká tam na vás tým specialistů, kteří vám se vším pomohou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky, kojící podprsenku a vložky do ní, ponožky a balzám k porodu, jídlo (je ho pro kojící matku málo), manžela k porodu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Anonymní 17.09.14 napsala :

Rodila jsem ve zdejší porodnici v červnu. PA Flídrová byla velmi nekomunikativní, sice tichá, ale zase jsem se nic nedozvěděla. Nepomáhala mi v první době porodní ani trochu, nic nevysvětlila, nic neporadila. Očekávala jsem podporu a pomoc, ale té se mi nedostalo.

Personál: PA Flídrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Mirind 07.08.14 napsala :

Mé zkušenosti jsou pozitivní. Možná i proto, že jsem rodila císařem a tudíž bezbolestně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doma se dopředu dospat.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - LuckaDr. 05.08.14 napsala :

Původně jsem moji zkušenosti tu psát nechtěla, ale nakonec jsem se rozhodla jinak.

Byla jsem prvorodička, měla mě na starosti PA Hubáčková a ještě jedna studentka, na jejíž jméno si bohužel už nevzpomenu. Přišla jsem kolem půlnoci k příjmu pro odtok PV, ale nebyla jsem si vůbec jista. PA se studentkou udělaly zkoušku, že tomu opravdu tak je. Následovalo KTG, sepisování papírů. Bolesti jsem neměla, papíry sepisovala studentka 2. ročníku, vypisovala je 45 minut a já byla napojena na KTG.

Obě - jak PA tak hlavně studentka - mi byly velmi sympatické, ale když naběhla PA za studentkou a začala jí hubovat, že to ještě nemá, tak mi to bylo nepříjemné a určitě mi bylo studentky líto. Je to přece studentka, tak proč jí to raději pořádně neukázat a nevysvětlit, než na ni křičet před rodičkou. Bolesti jsem neměla, jak jsem se pak dozvěděla, tak jsem byla jediná v tu dobu na sále, tak proč to nemohla studentka udělat v klidu a bez stresu. Je mi jich upřímně líto a i PA Hubáčková není tak úžasná, jak se zdá, má pronikavý hlas, takže jak se baví a pomlouvá s jinými PA, jde velmi dobře na box slyšet a nechci to raději komentovat. Co se týče doktorů, tak aby se je člověk pomalu bál probudit kolem půlnoci k příjmu či se jich na něco zeptat.

U porodu jsem naštěstí měla PA Flídrovou a další studentku a všechno kolem bylo v pohodě. Takovou pohodu bych si představovala.

Na šestinedělí to bylo v pohodě až na pár opět nepříjemných sestřiček.

Bohužel se vším všudy bych si podruhé vybrala určitě jinou porodnici.

Personál: PA Hubáčková, PA Flídrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, souhlasy, jednorázové kalhotky, hygienické potřeby a partnera, který bude určitě psychickou podporou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - misickamk 26.07.14 napsala :

Zlínskou porodnici mohu jen doporučit. :-) Rodila jsem zde 2.1.2008 chlapečka a teď 15.5 holčičku. :-) Porody proběhly dobře. Tatínek byl pokaždé u toho, pokaždé si přestřihl pupeční šňůru. :-)

Personál byl příjemný, ale jak některé píšou, podle toho na koho a na jakou směnu natrefíte. :-) Všichni byli ochotní, chodili mě pořád kontrolovat. Hodně dělalo i to, že jsem rodila pokaždé v noci a nikdo tam z rodiček nebyl, tak měli více času na nás. :-) A na šestinedělí také super.

Když jsem rodila syna, musel po porodu na JIP, nemohl dýchat. Doktoři mě o všem informovali - co se sním děje atd. Sestřičky mi potom pomohly s kojením, nechtěl se přisát. Když jsem rodila dcerku, tak ta byla naštěstí v pořádku a měli jsme ji hned po porodu u sebe, než mě odvezli na pokoj.

Opravdu mohu jen doporučit porodnici ve Zlíně, všichni tam na mě byli hodní - jak sestřičky, tak i doktoři. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně zachovat klid, nebát se porodu. :-) Vždyť brzy budete držet své dětičky v náručí a ten první pohled miminka stojí za tu bolest. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky, něco na čtení (i když já neměla čas na čtení, pořád jsem se koukala na náš poklad).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Edita2 27.05.14 napsala :

Můj porod byl plánovaný a vyvolávaný.

V 7:00 jsme měli nástup, přijali mě hned, ukázali a vysvětlili co a jak. Pak monitor, sepsání papírů, seznámení se s mou asistentkou studentkou ,co o mě bude pečovat. Byla to moc milá slečna. Pak jsem dostala porodní box plus ukázka, kde je sprcha a WC.

Na porodním boxu mě chodili neustále kontrolovat. Přítel tam se mnou byl od začátku a bez problémů. Byla jsem ve sprše i ve vaně na urychlení porodu. Při mém podezření, že bych už i tlačila, mě porodní asistentka pomohla z vany a prohlédla mne a zjistila, že můžeme jít na věc. Měnila se mnou různé polohy při tlačení samotném a hlavně mě povzbuzovala a byla optimistická. Bonding, který jsem si přála, mi byl dopřán. Na můj první porod velmi ráda vzpomínám. Personál byl ukázkový.

Na šestinedělí ve 4.patře to bylo jiné kafe. Na novorozeneckém oddělení byli všichni úžasní, ovšem sestry, co byly na ženské problémy, byly otřesné. Až když se vyměnila směna, tak bylo vše super. Záleží na jakou směnu hold člověk narazí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít sepsaný porodní plán, protože ho s vámi opravdu projdou a snaží se vám vyhovět. A dobrou náladu (v rámci možností) a pozitivní přístup k porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kapesníček látkový, je dobrý na schlazení čela.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - sonulik 07.05.14 napsala :

Já se do porodnice vždycky těším, že si tam jdu odpočinout. :-) Rodila jsem tam dvakrát, podruhé sestřička Hubáčková - ve všem mi vyšla vstříc. Další porod v srpnu, tak na ni budu mít třeba zase štěstí. :-) Doporučuji!

Personál: PA Hubáčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kuchyňské utěrky - namísto ručníků na intimní partie, vložky, jednorázové kalhotky a nějaké to jídlo, které ale může donést manžel, je fakt, že večer býval hlad.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Anonymní 02.04.14 napsala :

No já zase až takové nadšení s asistentkou Sedláčkovou nesdílím, byla nesmírně vlezlá, familierní, až mi to bylo nepříjemné. Několikrát mi zdůraznila, že je zástupkyní paní staniční sestry, čož mi bylo opravdu šuma fuk. Očekávala bych větší intimitu a pokoj, klid.

Personál: PA Eva Sedláčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 01.04.14 napsala :

Já mohu zlínskou porodnici také doporučit. Rodila jsem v této nemocnici dvakrát. Samozřejmě, vždy se člověk setká s lidmi, kteří jsou příjemní a nepříjemní.

Poprvé když jsem jela rodit, tak se na mě na příjmu dívala asistentka, jako bych si asi vymýšlela a ještě mě poučovala, jak takové stahy vlastně vypadají. :-) Protože jsem tam asi neřvala bolestí. Příjem byl kolem druhé ráno a o půl osmé byla malá na světě. Vodu mi píchla MUDr. Henčlová a rodila asistentka Sedláčková, byla s ní sranda. Takže porod jsem si krásně užila. Jinak se ke mně a k manželovi chovali velice hezky a cítila jsem se velice spokojeně.

Podruhé jsem rodila v noci, což je asi nejlepší doba, protože je tam klid. Měli jsme zapnutou lampičku a rádio. Porod byl rychlý a já už věděla, co mě čeká. Opět druhý nádherný zážitek. Porodní asistentky a zařízení porodního sálu jen chválím. Snažili se mi zpříjemnit bolestivé chvilky.

Jen na oddělení šestinedělí jsem byla udivena, jak některé sestry dokáží být nepříjemné, na co jsem se nezeptala, to mi neřekly. Byly i hodné a ochotné sestřičky. Na dokrm jsem čekala i hodinu, a to jsem ještě chodila upomínat. S ochotou kojení jsem byla trochu zklamaná. když jsem chtěla odsávačku, tak mi bylo řečeno, až se ostatní maminky prostřídají. Chápu to, není dostatek vybavení pro všechny. Každá maminka má svůj porodní pokoj (přes zeď jdou občas slyšet jiné maminky, ale není to zase taková hrůza).

Jinak vše ostatní chválím :-) a doporučuji

Personál: MUDr. Henčlová, PA Sedláčková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, jídlo, kosmetiku pro miminko, košili a určitě manžela.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - anina81 11.03.14 napsala :

Za mě můžu zlínskou porodnici určitě doporučit. Během celého pobytu v nemocnici, od příjmu až po pobyt na šestinedělí jsem nepotkala osobu, která by byla neochotná nebo nepříjemná.

PA Flídrová nás provedla celým porodem, byla milá, profesionální a díky ní proběhl porod bez problémů, i když lehký určitě nebyl. Doktorka Grossmannová dohlížela na celý porod a svou profesionalitou mi dodávala klid a jistotu, že vše probíhá tak, jak má.

Na šestinedělí (5. patro) musím poděkovat všem sestřičkám, byly trpělivé, pomohly a poradily, konkrétně mně s kojením, které nám nešlo.

Takže za mě zlínská porodnice určitě ano a pokud bych měla rodit znovu, tak určitě opět ve Zlíně.

Personál: PA Flídrová, MUDr. Grossmannová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost, silnou vůli, určitě to zvládne každá. Poslouchat PA, která Vám určitě pomůže a poradí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Nanuka 26.02.14 napsala :

PA Hubáčková a studentka Peťka mě velmi mile provedly celým porodem. Od začátku do konce usměvavé, milé, vtipné, přátelské. Není, na co bych si mohla stěžovat, spíše naopak můžu jen chválit. Netušila jsem, že se zrovna při porodu tolik nasměji. Na konci se to trochu zkomplikovalo a porod dokončila MUDr. Konečná - rázná, chvílemi trochu znechucená z prvorodičky, která neumí tlačit. Ale myslím, že díky ní vše dopadlo nakonec dobře.

Personál: PA Petra Hubáčková, studentka Peťka, MUDr. Konečná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus, že vše dobře dopadne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek, toaletního papíru, ponožky a hlavně kopec jídla!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 18.02.14 napsala :

Paní Hubáčková se chová k rodičkám, jak se zrovna vyspinká.

Personál: PA Hubáčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 17.02.14 napsala :

Bylinková sestřička byla naprosto úžasná, milá a empatická dáma. Jenom díky ní byl náš porod krásným zážitkem a doufáme, že tuto paní opět potkáme při našem dalším porodu. Poradila, mazala bříško, povzbuzovala a nakonec i zašila malinkaté poranění po porodu. Jsme moc šťastní, že ve Zlíně máme takového člověka. Porodnice Zlín tak má reputaci porodnice opravdu milé a vstřícné rodičkám a dětem.

Moc děkujeme.
Pechancovi

Personál: PA Peťka Hubáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic, jenom se nebát, jsou tu úžasní lidé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 13.02.14 napsala :

Já právě naopak mám s paní porodní asistentkou Hubáčkovou jenom ty nejlepší zkušenosti. Rodila mi obě děti v rozmezí dvou let a bylo to to nejlepší, co mě kdy v životě potkalo.

Personál: PA Hubáčková Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 12.02.14 napsala :

Pocity z porodnice ve Zlíně mám velice smíšené, hlavně co se týče porodní asistentky Hubáčkové. Jednou je na mne milá, podruhé jsem si pro ni připadala jako „odpad“. Rodila jsem podruhé, poprvé jinde. Paní asistentka má velmi pronikavý hlas, takže i přes dveře boxu jsem slyšela, jak si stěžuje ostatním, že křičím, jako bych měla rodit paterčata.

S doporučením s touto porodnicí bych se teda zdržovala. Každopádně jsem porodila chlapečka a jsem za to šťastná. Potřetí v této porodnici na 90% určitě ne.

Personál: PA Hubáčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 16.10.13 napsala :

Za mě porodnici ve Zlíně doporučuji. Rodila jsem dvakrát - poprvé červen 2003 a podruhé teď září 2013. Naposledy byl porod vyvolávaný. Stejně jako poprvé, byl přístup porodní asistentky, lékařek, celého personálu úžasný. Poslední porod byl náročný a dal nám všem hodně zabrat. Syn měl skoro 5 kg, ale zvládly jsme to skvěle za pomoci PA a lékaře i bez císařského řezu. Takže zlínskou porodnici jen a jen doporučuji. Co se týká oddělení šestinedělí, tak všechen personál skvělý (i s uklizečkami jsem pokecala). :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se zbytečně ničím nestresovat, miminko ven prostě musí. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 09.10.13 napsala :

Rodit ve Zlíně je něco strašného. Napoprvé jsem tam rodila s porodní asistentkou Sedkáčkovou, která se sice přede mnou chovala mile, ale co se týče toho, jak všechny asistentky na velíně pomlouvají maminky a ještě si paní milá asistentka pořádně nezavře dveře od boxu, tak to je hnus.

Podruhé jsem měla asistentku Žáčkovou spolu se studentkou, u které jsem si myslela, že je mladá a bude velmi chápavá a hodná. Nebýt mladé studentky, co tam se mnou byla, tak nevím. I u téhle asistentky jsem se velmi zklamala - jistě každá maminka mi potvrdí, jaká je to bolest při porodu a každá z nás ji zvládá jinak, ale tahle mladá namyšlená asistentka snad dělá ksichty pokaždé, co maminka prodělá kontrakci. Jednoduše to s maminkami neumí!

Co se týče MUDr. Henčlové, tak tu nebudu raději komentovat. Jediné, co ona snad umí pořádně, je dirrupce. Je protivná a při porodu, když maminka např. neumí tlačit, klidně na ni řve. Ano, i já jsem tohle zažila. Je necitlivá a její empatie jsou v mínusu.

Já i můj manžel jsme zklamáni z téhle porodnice.

Personál: Bc. Žáčková, MUDr. Henčlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - jessicek 01.10.13 napsala :

Na začátku září jsem rodila podruhé ve zlínské porodnici.

První porod v roce 2011 dopadl katastrofálně, co se týče přístupu doktorů na sále - po dvou hodinách došel primář a řekl, proč mě neuspí. Nedoplnily mi krev, následný rozvrat metabolismu, JIP.

Tak jsem se rozhodla si k tomuto porodu vzít svou PA a rozhodně nelituji. Taktéž směnu měla velmi úžasná PA Čápová a s těmito dvěma holkami jsem zvládla porod do vody naprosto v pohodě, ze sálu jsem mohla odejít po svých a v pohodě. Ležela jsem ve 4. patře a sestřičky výborné. Akorát na noční směně měly každý den takový frmol, že neměly moc času se věnovat těm, které to potřebovaly.

Personál: PA Čápová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ponožky, na chodbě se větrá a i při jídle je oceníte - stejně jako tepláky - pokud nemáte zabandážované ponožky a nehřeje vás obvaz. Já třeba zapomněla na svůj rodný list. A měla jsem neustále hlad, tak jsem měla v tašce i něco na zub.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 27.09.13 napsala :

Ráda bych se se všemi nastávajícími maminkami podělila o zkušenosti se zlínskou porodnicí (sama vím, že jsem si chaty před porodem pročítala a za každé pozitivní hodnocení jsem byla moc ráda :-)). Rodila jsem ve Zlíně na konci srpna a z porodu i pobytu na šestinedělí mám jen samé pozitivní dojmy.

Snažila jsem se co nejdéle vydržet doma, protože jsem věděla, že jako prvorodičce mi bude první doba porodní trvat a raději jsem snášela bolesti doma. První bolesti jsem měla už ve dvě odpoledne, ale to byla jen taková lehounká předzvěst, abych se připravila, že malý chce ven. Do porodnice jsme s manželem dorazili kolem jedné v noci.

Malý synáček se narodil v 7:43 ráno, takže to myslím šlo docela rychle. I když nakonec se to neobešlo bez léků, jak jsem si přála původně - už doma jsem začala zvracet a ke konci porodu už jsem byla za cokoli, co mi pomůže nezvracet moc vděčná. ;-) Jinak zvracení je prý během první doby porodní normální reakce některých rodiček na množství vyplavovaných hormonů, to jsem vůbec netušila a celkem mě to zaskočilo - jako že je něco špatně. Ale prý naopak porody, které se prozvrací, jdou rychleji.

Prostředí porodních sálů je moc příjemné, PA nám nechala svítit jen aromalapmu a solnou lampu, takže bylo příjemné přítmí. Manžel tam se mnou byl celou dobu a přestože jsem jej u porodu původně nechtěla (říkala jsem si, že nemusí vidět všechno), byla jsem moc ráda. Kontrakce se mi mnohem lépe snášely v horké sprše a později ve vaně s teplou vodou (moc doporučuji!). K tomu, aby porod probíhal lépe, mi PA podávala homeopatika, bohužel mi moc dlouho v žaludku nevydržely, takže nakonec jsem dostala infuzi s léky a byla za to ráda.

Porod jako takový - od chvíle, kdy jsem začala tlačit - už byla úplná úleva a maličký byl na pár zatlačení venku. Takže to, čeho jsem se bála nejvíc, se ukázalo být nejlehčí částí akce. :-) Poctivě jsem 6 týdnů před porodem masírovala hráz speciálním olejíčkem, čemuž asi můžu vděčit za to, že jsem unikla poranění nebo nastřižení hráze, měla jsem jen pár „povrchových“ stehů, o kterých jsem vůbec nevěděla. Takže i druhá věc (nástřih), které jsem se bála prošla hladce.

Po porodu PA nechala dotepat pupečník, který pak manžel přestřihl. Malého jsem hned dostala na nahý hrudník, takže porodnice si určitě zaslouží označení baby friendly hospital. Na chvilku si ho vzaly dětské sestřičky, aby ho ošetřily a změřily a zvážily a pak už jsem malého měla pořád u sebe.

Celou dobu se o nás naprosto skvěle starala PA paní Slováčková, která nám byla obrovskou oporou a celý porod vedla citlivě a profesionálně. Jsem jí za to moc vděčná! Také paní doktorce Prusenovské patří náš velký dík!

Personál: PA Slováčková, MUDr. Prusenovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a věřit, že všechno dobře dopadne. Porod je přirozená věc a s pomocí profesionálů určitě všechno dobře dopadne! ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já jsem byla ráda za vlastní noční košili, ve které jsem rodila (mnohem líp se v ní hýbalo než v nemocniční „plechové“). Pro mimi jsem nic vlastního kromě plenek nepotřebovala - dostali jsme balíček se vzorky od Biodermy, mýdlo na zadeček a látkové pleny na utírání miminka po mytí tam byly. Ocenila jsem Purelana od Medely na bolavé bradavky, který mi doporučila kamarádka. Je to čistě přírodní lanolin, který miminku nijak neškodí, takže není třeba bradavky před kojením umývat. Popravdě je drahý jak ďas, ale dodnes občas máznu a jakékoli ragády, praskliny, kvasinky a další hrůzy, co se mi zatím vyhnuly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - radulkapol 24.08.13 napsala :

Ráda bych přispěla svojí zkušeností se zlínskou porodnicí.

Jako prvorodička jsem s přístupem veškerého personálu maximálně spokojená - ať už na příjmu, na porodnici nebo na šestinedělí (ležela jsem na 3.patře).

U porodu se o mě výborně starala PA Hana Válková a MUDr. Frantisová - obě ochotné, milé, usměvavé. Bohužel nevím jména dětských sester, které byly také naprosto úžasné a patří jim můj velký dík! Porod jako takový byl silným a krásným zážitkem, dokonce jsme se i zasmáli. Vše proběhlo přirozeně a dle mého přání (úlevová poloha ve vaně s aroma olejíčkem apod.). Opravdu bych šla rodit hned znova, hlavně díky lidskému přístupu všech z nemocničního personálu!

Porod jsem také dobře zvládla díky přípravným kurzům paní R. Gogelové, takže s partnerem děkujeme a všem nastávajícím maminkám doporučujeme!

Co se odd. šestinedělí týče, nesetkala jsem se s nikým, kdo by mi jako člověk nebo odborník nesedl! Ať už šlo o lékaře dětské, ženské, sestřičky nebo paní sanitářku s uklizečkami.

Takže co se mě týče, zlínská porodnice jednoznačně ANO. :-) Všem těhulkám přejeme stejně krásný porod, jaký jsme si prožila já s přítelem a na jehož konci se z nás stali rodiče krásné Verunky!

Personál: PA Válková, MUDr. Frantisová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu a naslouchat radám personálu, vědí co dělají a myslí to s maminkami dobře!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dva a více ručníků, poporodní kalhotky a vložky, toaletní papír, kosmetiku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - wendula90 21.08.13 napsala :

Příjemný personál včetně praktikantek, se vším poradili a pomohli!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - mys11 13.08.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici před 3 týdny.

S personálem jsem byla moc spokojená. Všichni byli moc příjemní a vždy mi se vším poradili. Byli jsme i moc spokojeni s praktikantkami,které zde byly na praxi. Byly moc milé a ochotné! Na pokoji jsme byly po dvou. Koupelna na pokoji jen pro nás dvě.

Určitě bych v téhle porodnici rodila i příště. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát! Přístup personálu vám pomůže vše zvládnout!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky, jednorázové kalhotky, toaletní papír. Pro miminko olejíček, jedno balení plenek, vlhčené ubrousky. Jinak tam všechno je k dispozici. I nějaké jídlo, protože nemocniční strava nic moc a večeře je v 17 hodin a do rána daleko. Takže nějaké oplatky, piškoty, banány a tak. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 03.06.13 napsala :

V lednu 2013 jsem porodila své první dítě v porodnici ve Zlíně. Na základě svých zážitků můžu porodnici jen doporučit.

Personál se ke mně choval pěkně, porod probíhal co možná nejpřirozeněji, aniž bych si to musela prosazovat. Porodní asistentka mi po nezbytných a nepříliš příjemných úvodních procedurách - monitor, klystýr (byl mi doporučen, přijala jsem ho) - nabídla zda nechci do vany, zapálila solnou lampu a ztlumila světla. V takové atmosféře se mi kontrakce snášely lépe. Personál byl příjemný, i když měli na sálech nabito a spoustu práce. Tímto děkuji porodní asistentce paní Holeňákové a paní doktorce Prusenovské za péči a povzbuzení, především v závěrečné fázi porodu.

Nemohu si stěžovat ani na přístup na oddělení. Jen se maminka musí v případě nejasností a potřeby rady sama hlásit. Zvlášť o víkendu, kdy nebylo na oddělení mnoho personálu, se sestřičky věnovaly především maminkám, které měly nějaký problém.
Doporučuji se nenechat vystresovat tím, že miminko nepřibírá nebo že málo pije. Tím, že se z porodnice pouští brzy - už po třech dnech, tak miminko většinou ani nestačí přibrat, přitom se to ale vyžaduje jako podmínka propuštění. I my jsme museli dokrmovat, aby nás pustili domů, a přitom se dcerka doma ukázala jako jedlík, přibírá z mateřského mlíčka každý měsíc kilo.

Personál: PA Holeňáková, MUDr. Prusenovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat prohlídku porodních sálů, abyste věděly, „do čeho jdete“.
Mít důvěru v personál, taky chtějí, aby vše dopadlo dobře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, krém na zadeček, olejíček, čistící ubrousky nebo vatové tamponky. Budou vás učit umývat zadeček pod vodou, ale něco na dočištění se hodí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Kakytka 10.04.13 napsala :

Ve zlínské porodnici jsem rodila v březnu 2013.

Měla jsem plánovaný císařský řez, který proběhl bez komplikací. Byl to můj druhý porod, kde při obou jsem ležela na 4. patře. Sestřičky jsem si pamatovala z minule, některé byly nové, hlavně sestřičky od miminek. Musím moc pochválit sestřičky z gynekologického oddělení, byla jsem přijata na oddělení den před plánovaným císařským řezem, vše mi bylo podrobně vysvětleno. Po císařském řezu jsem byla s jejich péčí moc spokojena, neustále mě chodili kontrolovat, při sebemenším problému jsem se mohla na ně obrátit.

Sestřičky od miminek - od čápa - byly docela ochotné, měla jsem výhodu, že už jsem měla zkušenosti, tak jsem je tolik nepotřebovala. Ale maminka, co byla se mnou na pokoji, byla prvorodička, miminko se jí špatně přisávalo a překvapily mě rozdílné názory sestřiček. Jedna byla výhradně pro dokrmování, pak přišla druhá sestřička na směnu, ta doporučila kloboučky, třetí sestřička kloboučky zavrhla a prý je nutná odsávačka. Obdivuji jejich práci, kolikrát při noční směně nestíhaly. Kdyby byla jedna sestřička navíc během služby, bylo by to lepší. Takhle nám koupání ukázaly v rychlostí blesku a když jsme potřebovaly dokrm, museli jsme čekat i hodinu, protože měly moc práce a museli jsme čekat, až přijde na nás řada.

Na jídlo si stěžovat nemůžu, jen ho mohlo být víc. Když máte oběd ve 12 hodin a pak svačinu až 17.30, je to moc na dlouho, mohla by být nějaká malá svačina mezi tímto časem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, manžela.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Nika88 07.04.13 napsala :

V této porodnici se mi rodilo dobře. Rodila jsem v lednu 2013.

Přijímala mě PA Čápová, která mě poté i odrodila. Zavedla mě do místnosti, kde jsem si do skříně vyskládala svoje věci a dala na převlečení košili a vložky k dispozici, protože mi odtékala plodová voda (ty vložky jsou teda nic moc). Po převlečení mi udělala vyšetření a ozvy a protože jsem se ještě moc neotvírala, dala mě na předporodní pokoj hned vedle porodních sálů. Tam jsem celou dobu poslouchala, jak rodí ostatní maminky a jak u toho křičí. :) To se pak člověk na to hned jinak těší. :)

Porodila jsem až po 12 hodinách. Za prvé jsem se neotvírala a za druhé byly pořád plné sály, musela jsem dlouho čekat, ale nějak mi to nevadilo, dalo se to vydržet. K dispozici jsem měla i sprchu s balónem. Samozřejmě mě i miminko chodila celou dobu kontrolovat. Asi 3 hodiny před porodem mě odvedla na sál, píchla mi oxytocin a napustila mi horkou vanu s nějakými bylinkami nebo s čím, ve které jsem pak celou dobu ležela a krásně se otevřela. Porod proběhl hladce a rychle ani mě nenastřihávala. Miminko mi ihned položili ještě s pupeční šňůrou na prsa a zeptali se jestli chci přestřihnout pupeční šňůru. Přítel tam byl se mnou celou dobu, ale jakmile jsem začala rodit, tak to nevydržel a šel za dveře. :) Jediné co mě zarazilo bylo, že nedostal žádný nemocniční oblek, dostal jen návleky. Šili mě akorát zevnitř, paní doktorka byla opatrná ani to moc nebolelo.

Po porodu miminko omyli, poměřili atd. Po mém zašití přiložili ihned k prsu. Potom ho odvezli a mě odvezli na vozíčku na oddělení šestinedělí do 3. patra. Tam za mnou přišla doktorka, vysvětlila, jak to tam chodí a nechala mě spát. V noci jednou malého dovezli na kojení a zase odvezli. Druhý den ráno mi už malého přivezli a už nechali.

Věškerý personál na šestinedělí byl skvělý a ochotně. S úsměvem odpovídali na všechno na co jsem se zeptala a se vším, co bylo potřeba, pomohli. Jídlo docela bez chuti, ale to asi všude.

Jediné co bych vytkla, že jsem si musela do porodnice úplně všechno přinést, kromě oblečení na miminko.

Personál: PA Čápová, MUDr. Nováková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, není to zas až taková hrůza. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: Doklady, těhu průkazku, prohlášení z matriky, peníze, vložky i do podprsenky, toaletní papír, spodní prádlo (jednorázové kalhotky) papuče, můžete i svoji košili, sprcháč, ručník, mobil, foťák
Pro miminko: Plínky, krém na zadeček, olejíček.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - dani24687 06.04.13 napsala :

Porod jsem měla vyvolávaný po dohodě s paní doktorkou Henclovou. Paní doktorce patří velký dík! Chodila jsem k ní do rizikovky a můj názor na ní je, že je to v první řadě profesionálka, je velice pečlivá a je s ní sranda. I když kontrola u ní trvala pod 5 min, vždycky mi stihla vše říct a nahoru jsme se i zasmály.

Porodní asistentka úžasná, přesně typ hodné, ale ne lítostivé ženy. Vše vysvětlila, velmi příjemné jednání, vybrala nejlepší box s vanou, nechávala nás s přítelem, chodila se na mě dívat, ale kdybych potřebovala, byla kousek. Říká se, že je nejlepší a rodí bez nástřihu a sítí, já sama mám jeden steh jako prvorodička.

Sestřičky ve 4. patře super, hlavně staniční. Jinak hned po porodu mi malého přiložily na nahé tělo, nechali přisát. Laktační se nejen podle mě tvářily, jako bychom je obtěžovaly, ale kojit mě naučily. :-)

Rodila jsem ve středu a v sobotu mě propustili z gyndy, ale z dětského chtěli ještě do neděle počkat. Za mě zlínskou porodnici mužů jen doporučit.

Personál: PA Gabriela Holenáková, MUDr. Marcela Henclová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně žádný stres. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, partnera, vložky a toaleťák.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - betisa 27.03.13 napsala :

Porodnici ve Zlíně můžu jen doporučit. Byla jsem maximálně spokojená s prostředím i s personálem.

Porod jsem měla plánovaný (dvojčátka). Po příchodu se mě ujala skvělá PA Sedláčková, která se o mě starala po celou dobu. Její přístup byl úžasný, byla trpělivá, popsala mi průběh. I když měli v porodnici zrovna plno, každou chvíli mě chodila kontrolovat. Jediné co bylo zarážející, že jsme se sešly dvě maminky po klystýru u jednoho WC. Naštěstí jsme se prostřídaly v pohodě.

Neměla jsem žádný nadstandard, ale přesto jsem se cítila moc dobře. Prostředí příjemné a personál taky. Jak na porodním sále, tak na oddělení šestinedělí!

Personál: PA Sedláčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se předem nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka a pozitivní myšlení. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - zlaticko22 12.03.13 napsala :

S porodnicí mám dobré zkušenosti.

Na porodním sále byli všichni moc hodní, usměvaví, snažili se pomoct. Když jsem tam jednou byla na ambulanci, tak byli velice příjemní.

Při samotném porodu jsme dostali úžasnou PA Natašu Matěnovou. Byla moc fajn a jsem šťastná, že jsme ten den prožívali právě s ní. Já jsem sice skoro celou dobu bolestí trávila sama ve sprše, ale i tak mi moc pomohla a dodávala sílu.

Na šestinedělí byli taky příjemní, jedna sestra tam nebyla moc příjemná, jinak v pohodě. Jen o co jste si neřekly nebo se nezeptaly, tak jste nevěděly, takže se nebát a ptát se. Mrzelo mě, že mi víc nepomohli s malým. Koupání ukázáno během tří minutek, první noc pomohli s přikládáním k prsu a to je vše. Ale myslím, že kdybych se ozvala, tak určitě se vším pomůžou a vysvětlí. :) Na nic významného si stěžovat nemůžu.

Personál: PA Nataša Matěnová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile (stalo se, že jejich čisté nebyly a lepší je to v čistém), poporodní vložky, kalhotky, toal.papír, kosmetiku pro miminko, pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Daduse08 11.03.13 napsala :

Před mým třetím porodem jsem hledala info jak to teď ve Zlíně vypadá abych si osvěžila po 8 letech informace a byla jsem rozčarovaná z některých hodnocení. Já měla na tuto porodnici v obou porodech vzpomínky hezké.
A po třetím porodu 4.3.2013 musím říct, že ty maminky, co tu psaly tu hroznou kritiku, asi rodily jinde.

Přístup sestřiček a personálu byl naprosto senzační. Poradily, pomohly byly moc milé a ochotné. Moc děkuji mé PA Nataše Matěnové a Míše Adamcové co se o mě krásně staraly při porodu. Díky jejich péči a humoru jsem zvládla porod bez epidurálu (který jsem původně chtěla) za krásné 3 hodinky.

Oddělení šestinedělí na 3. patře je celý personál ochotný a moc fajn. S každým problémem ochotně poradí a pomohou. Jen se stačí zeptat. Všechno, co dělají, vám předem vysvětlí a řeknou podrobnosti. Jejich úsměvy vás povzbudí a dodají sílu překonat bolístky i třeba čekání, než se udělá mlíčko a mimísek má hlad.

Nejsem žádná náročná VIP a byla jsem ráda i za skvělou maminku, co se mnou byla na pokoji. Bezva jsme si to užily s našimi holčičkami. :-) Sama bych se asi nudila a bylo by mi smutno.

Děkuji celé Zlínské porodnici, že jsou a že i na třetí porod budu mít skvělé vzpomínky.

Jediné co bych asi vytkla (ne porodnici ale zdravotnictví) je neskutečné papírování a podepisování všeho možného. Smály jsme se, že „bez propisky neporodíš“. :-D

Dřív bývalo méně papírů a víc věcí pro dětičky. Dnes se papíruje a věci si musíte přinést.

Personál: PA Nataša Matěnová, PA Míša Adamcová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou pro mimi kosmetiku na koupání (už se neposkytuje a v kufříku pro miminka je sice Bepanten, ale jinak nic).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - BarboraF 10.01.13 napsala :

Abych pravdu řekla, tak já jsem s touhle porodnicí moc spokojená. Skvělé doktorky, sestřičky i praktikantka na porodním sále, která se o mě starala a byla moc milá.

Jen s paní doktorkou Henčlovou mám špatné zkušenosti. Psala mi propouštěcí zprávu, když jsem tam v 12.tt byla na revizi dělohy, protože jsem o malé přišla. Napsala mi tam, že jsem alergická na oxytocin. A když jsem k ní o rok a měsíc později chodila na kontroly při těhotenství, tak nechápala, jak na to můžu být alergická, jestli nejsem alergická na něco jiného a kdo to mohl napsat.

Když jsem pak šla rodit, takhle paní doktorka tam byla taky a zas ze mě dělala debila, že na to nemůžu být alergická. I při takových bolestech (měla jsem vyvolávaný porod) jsem ji slyšela a zbytek mi povykládal manžel, který tam byl se mnou. Volala dokonce mému gynekologovi, kterému to vykládala a on ji řekl, ať se podívá do propouštěcí zprávy, že to tam psala ona sama.

Jinak ale skvělý personál na porodnici i na oddělení šestinedělí.

Personál: MUDr. Marcela Henčlová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Teruškaaa 07.01.13 napsala :

Rodila jsem v prosinci 2012 ve zlínské porodnici a musím říct, že vše probíhalo na 1*. Od příjmu až po propuštění domů. Ležela jsem ve 4. patře. Měla jsem plánovaný SC, protože byl malý natočený KP. Hned na příjmu jsem si zažádala o nadstandart a měla jsem velké štěstí, protože paní zrovna ten den odcházela domů, tak jsem si na něj asi 2-3 hoďky počkala a dostala ho. Doporučuju všem, ten klid je k nezaplacení, navíc je tam televize, rychlovarná konvice, rádio a navíc vám nosí jídlo na pokoj :)).

Nastoupila jsem v neděli dopoledne a císař byl plánovaný na pondělí ráno. Samotný císař probíhal naprosto v pohodě, i když jsem z něj byla vyklepaná. Nechala jsem se „uspat“ jen od spodu dolů a vůbec toho nelituju, protože to byl opravdu zážitek, když mi malého vyndali a on začal hned křičet. Taky oceňuju, že mi ho hned přiložili aspoň k tváři a já mu mohla dát pusinku. Ihned po císaři, ještě než mě odvezli na pokoj, mi malého dali k prsu, aby se přisál.

Jinak na pokoji mě chodili pořád kontrolovat a malého mi vozili 2 dny jen na kojení. Třetí den už mi ho nechali se mnou na pokoji, byla to pohodička, mrňous byl hodný. Sestřičky z novorozeneckého (od čápa) byly moooc milé (snad nejlepší na světě), taktéž laktační poradkyně. I staniční sestřičky (až na jednu sestru) byly opravdu moc milé, ochotné, příjemné a neustále se zajímaly, zda něco nepotřebuju a jestli něco nechci donést atd. Takže za mě můžu zlínskou porodnici jedině doporučit a určitě tu půjdu rodit zase. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát. Jakmile toho drobečka uvidíte, všechno se změní k tomu nejlepšímu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní potřeby atd., pohodlné pyžamko (já měla tepláčky a tričko).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Anonymní 01.01.13 napsala :

Dne 17.12.2012 jsem rodila v téhle porodnici potřetí a opět můžu napsat jen samou chválu na veškerý personál. Jak na porodní asistentku paní Natašu Matěnovou, tak na paní doktorku Pavlu Brychtovou. Přečetla jsem hodně kladných i záporných článků na tuhle porodnici, ale já jsem si opět nemohla stěžovat. Na oddělení šestinedělí jsem ležela na 3. patře a byla jsem taky moc spokojená s veškerým personálem.

Jelikož jsem zde rodila potřetí, tak už vím ze své zkušenosti, že pokud něco maminka potřebuje, tak se musí prostě ozvat, ale nebát se toho, sestry jsou ochotné. Rodit už nikdy nebudu, ale jako porodnici vřele doporučuji!

Personál: PA Nataša Matěnová, MUDr. Pavla Brychtová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky (stačí jedny).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 21.12.12 napsala :

Dne 28.11 jsem zde porodila syna Románka. Porod byl velmi těžký (já 165 cm, malý 4 kila, takže peklo). Necítila jsem kontrakce a malému se nechtělo na svět.

Díky velké lidskosti, trpělivosti paní Petry Hubáčkové a profi přístupu paní doktorky Henčlové, na kterou já nemůžu říct křivého slova, vše dobře dopadlo.

Na oddělení šestinedělí v 3. patře úžasný přístup. Perfektní péče. Kdybych měla rodit potřetí, zas bych šla do Zlína a modlila se, aby mě odrodila paní Peťulka, úžasná asistentka i s mladou kolegyní Romankou. :)

Personál: Petra Hubáčková, MUDr.Henčlová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Kakytka 14.12.12 napsala :

Ve Zlíně jsem rodila plánovaným císařským řezem před třemi lety. Chtěla jsem původně na Vsetín, ale kvůli rizikovému těhotenství jsem musela rodit ve Zlíně. Byla jsem prvorodička, takže jsem měla obavy, jak vše bude probíhat.

Až na setřičky na poporodním oddělení si nemůžu na nic jiného stěžovat. Jelikož jsem měla problémy s mlékem a kojením, musela jsem chodit za sestřičkami i během noční služby. Nebyla tam vůbec žádná ochota, na klepání nereagovaly, dokonce jsem viděla i setřičky během noční služby spát. Jinak nic nemůžu vytknout.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, doprovod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile (nestačila jsem měnit), vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Lara1991 01.10.12 napsala :

Ahojky,

ve zlínské porodnici jsem před dvěma týdny porodila svého krásného chlapečka a všechno proběhlo nad mé očekávání. Byla jsem již od začátku rozhodnutá rodit zde i přes negativní ohlasy, které jsem zde četla! Jako prvorodička jsem fakt měla strach a ještě zde zrovna měnili okna, takže porodní sály přestěhovali na 3.patro na oddělení šestinedělí. Ale i přesto jsem byla strašně překvapená ochotou a pomocí porodní asistentky, doktorky a přítomné studentky, které mi opravdu se vším pomohly a vše proběhlo rychle a bez komplikací.

Na šestinedělce byli všichni příjemní, milí a pomáhali co to šlo, úplně jsem byla překvapená a nadšená. Lepší chování bych si nemohla přát!!! Vždyť i ty uklízečky se pořád jen usmívaly.

Opravdu maminky zlínskou porodnici vřele doporučuji, pro mě udělali hodně :) a všem moc děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pevné nervy a moc se těšit na miminko, ta bolest pak moc ani nepřijde tak hrozná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě dost porodnických vložek (doporučuji BELLA MAMMA) a jednoráz. síťované kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 28.09.12 napsala :

Rozhodovala jsem se zda rodit na Vsetíně nebo ve Zlíně. Ve Zlíně se totiž zrovna rekonstruovaly porodní sály. Nakonec jsme jeli do Zlína.

Celou dobu porodu jsem byla v „útulném“ pokoji šestinedělí ve 3p., který byl dočasně předělán na porodní pokoj. Měla jsem z toho obavy, ale vyhovovalo mi to nakonec více než porodní sál (2006). Sprcha a wc byly na pokoji, soukromí, přítmí, nikdo nespěchal. Měla jsem k porodu PA Vlaďku, bohužel nevím příjmení. A to byl anděl. Byla trpělivá, poradila, snažila se uklidnit, moc mi pomáhala. Bez ní a manžela bych byla poloviční. Poté jsem měla k ruce i žákyňku, která se taktéž vzorně starala. Manžel měl tady vše v přímém přenosu. Nástřih automaticky již nedělají.

Na šestinedělí jsem ležela ve 4.patře. Všechny sestřičky, až na jednu byly moc milé, ochotné poradit, pomoci a často se ptaly zda něco nepotřebujeme, miminko rády pohlídaly. Jediné co bych vytkla byla strava. Opravdu nemastné, neslané, bez chuti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Odvahu, manžela, nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, plenky pro miminko, olejíček, krém na zadeček, bepanthen.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 10.08.12 napsala :

Dlouho jsem se rozhodovala, jestli půjdu rodit do Hradiště nebo do Zlína. I když máme Zlín trochu z ruky, nakonec jsem se pro něj rozhodla a musím říct, že jsem udělala nejlepší rozhodnutí ve svém životě.

V červenci jsem zde porodila plánovaným císařským řezem a strávila zde celkem týden, nejdříve na 5. a pak na 3.patře. Všichni byli naprosto profesionální, milí a ochotní. Každý naprosto přesně věděl, co dělá a člověk si zde, oproti Hradišti, připadá tak nějak bezpečně.

Mám moc krásné vzpomínky a líbilo se mi tam tak, že jsem při odchodu byla dokonce smutná, že už to skončilo - a to nemocnice celkově vůbec nemusím a vždy z nich co nejrychleji utíkám.

Každému kdo se nemůže rozhodnout tak jako já kde rodit radím - běžte do Zlína!!!!! A pokud tam narazíte na PA Vránovou, tak ji ode mne moc pozdravujte, a věřte, že máte veliké štěstí, neboť se o vás bude starat anděl v lidském těle!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní síťované elastické kalhotky, plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Sazkarka 28.05.12 napsala :

Ahojte holky,píšu svůj zážitek z porodnice Zlín.
Rodila jsem tam císařem před 11,5 lety,byla na 3.patře a byl to snad nejhorší zážitek.Sestry neochotné,neporadily a když,tak špatně.Prsa jsem měla do krve a radili kojit a kojit.Jak to uviděla dětská doktorka,nadala mi,že musím trpět jako kůň,hled nařídila přestat a než se to zahojilo - asi týden,tak jsem definit.ztratila ze stresu mléko.

Teď jsem před 3 týdny rodila opět císařem ve Zlíně a úplně jiný přístup!!! Byla jsem na 4.patře,sestry moooc ochotné, dětské taky - velice milé byly i holčiny co studují a mají tam praxi. Všichni usměvaví, kdykoli připravení pomoct. Nechtělo se mi spustit mléko, byla jsem z toho špatná, ale poradily a nasadila jsem homeopatika na rozkojení a ejhle:-)je ze mě kojná! Malý krásně přibírá. A to jsem odcházela s dokrmem, ale doma jsem na to nesáhla a kojila co 2 hodiny a vyšlo to:-).

Musím ale říct, že už jsem měla zkušenost po círaři z minula, ale věřím a taky jsem viděla některé ty nervní maminky-prvorodičky. On to není jen o personálu, ale i o tom, jak je na mateřství žena připravená. Já poprvé nebyla, hormony se zbláznily a skončila jsem s poporodní depkou. Teď už jsem věděla do čeho jdu a užívám si to:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Návštěvy zaúkolovat ať nosí ovoce.
Nebát se na cokoli zeptat, i když se to zdá hloupé, personál je zvyklý na vše:-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a hlavně pevné nervy ze začátku to bude trochu boj:-).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - sklowska 06.05.12 napsala :

Chtěla bych pozdravit všechny maminky a napsat něco k porodnici a mému poslednímu porodu. Ve Zlíně jsem rodila podruhé a mohu tedy referovat, že velmi záleží na psychice ženy u porodu a především porodní asistentce. Poprvé mi dcerku rodila paní Slováčková a porod byl naprosto pohodový a zcela přirozený.Druhý porod mi asistovala despotická Gabrhelová, které se dokonce podařilo svým přístupem mi bloknout kontrakce.Naštěstí jsem ji včas prohlédla, jelikož se umím do lidí vcítit-zřejmě více než ona sama a to má nastarost rodící maminky!Představte si,že mi ve vypuzovací fázi začala hubovat,že špatně rodím(po 20hodinách námahy) a ještě rýpala do toho,že jsem si dovolila přinést porodní plán. Dcerka se narodila přirozeně, bez komplikací,ale tahle bába mi do porodu zasela něco nepříjemného a nechci být paranoidní,ale mám pocit,že mi to vše nějak dost ovlivnilo i napojení a spolupráci s holčičkou čekající na zrození. Mrzí mě, že nejsem první ani poslední(už jsme se s pár maminkama shodly na jejím neempatickém přístupu) komu znepříjemní porod. Při tomto okamžiku by měly být přítomny empatické a profesionální dámy,které znají i duchovní podstatu okamžiku zrození. Poporodní péče na pokojích byla celkem nulová. Já neporřebovala nic, protože jsem byla druhorodička,ale viděla jsem přístup k prvorodičkám(3. patro)a můžu fakt říct, že se nedivím tomu, když si někdo zaplatí vlatní asistentku anebo chce rodit doma. Zlínská porodnice mě poprvé nadchla a podruhé fakt zklamala a to jsem byla jen o patro výš a potom níž.

Personál: Anežka Gabrhelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přeju jim hodně štěstí na dobrou asistentku i patro :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a nenechat se nikým otrávit a věřit si a svým silám.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - EndyRo 04.05.12 napsala :

Byla jsem ve Zlíně na plánovaném Císařském řezu…
Pak jsem ležela na 4p.a musím říct, že až na jednu „herdeg“ sestru…jsem byla max. spokojená.
Gynekologové i pediatři příjemní a ochotní odpovídat na mé často detailní otázky. Sestřičky co mají na starost maminy (porodní atd.)v pohodě přístup…a milé dámy vůbec se nestyďte před „učenkama“ z UTB, budoucí porodní asistentky sou opatrné a milé.
Ovšem nejvíc budu vzpomínat na sestřičky „od Čápa“. Mají na starosti miminka a kojení. Věřte měly se mnou a maličkou dost práce, ale ta trpělivost co mají bych brala…navíc, když jsem viděla kolik mají práce.i na noční.
Smekám…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajistěte si přísun jídla. Strava je snad jediná výtka. Nechutné, bezbarvé obědy. Žádné ovoce, zelenina nic…ani se nedivím, že se mi nechtělo dělat mlíko.V noci jsem se budila hlady…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady a peníze…

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Nicki.Minaj 14.04.12 napsala :

Rodila jsem 29.7.2009 císařským řezem. Předporodní,porodní i poporodní péče byla skvělá. Až na šestinedělí byly některé sestry dost nepříjemné,ale střídaly se směny,tak se to dalo přežít.!

Personál: Mudr. Maule

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebát ozvat,pokud něco neví nebo mají obavy a nenechat se jen tak odbýt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír,poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - lucie1980 01.04.12 napsala :

Rodila jsem ve zlínské porodnici 17.10.2011. přijímali mě kolem poledne a peťulka se narodil ve 20.53. během té doby se vystřídaly asistentky, takže jméno té první neznám, ale byla moc hodná. druhá asistentka byla iveta zicháčková a byla naprosto skvělá. vysvětlovala, masírovala mě, pomáhala mi, uklidňovala, no prostě dokonalá péče. kolem jedenácté večer mě převezli na pokoj na třetí patro. za celé čtyři dny jsem se nesetkala s někým, kdo by byl jen trochu nepříjemný nebo neochotný.
předporodní vyšetření jsem absolvovala u mudr. henčlové a ikdyž je trošičku méně jemná než můj doktor, tak to žádná hrůza nebyla a když se miminko konečně otočilo hlavičkou dolů (poté, co se asi dva měsíce nemohlo rozmyslet, jak půjde ven), tak se radovala se mnou.
Každopádně moc děkuji všem

Personál: Iveta zicháčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedělat si zbytečné obavy (u provorodiček) všichni vám rádi pomůžou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaletní papír

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 01.03.12 napsala :

V listopadu 2011 jsem rodila ve Zlíně a byla jsem moc spokojená. Bohužel mám špatnou pamět na jména, tak si nikoho nepamatuji, ale skvělí byli všichni (jen jedna sestřička na 3.patře neměla svůj den,ale další den už byla ok). V porodnici jsem si poležela týden, jelikož měl malý žloutenku, bojovala jsem s kojením a ačkoli se nerozjelo, i tak mi všechny sestry ochotně pomáhaly.
Nejlepší vzpomínky mám na dětskou sestřičku- starší oproti ostatním, tmavé delší vlasy, menší a zaoblenější, s brýlemi - moc moc děkuji za vše!!! A taky studentky sestřičky mne na pokoji rozesmívaly :-) Matyášek všechny pozdravuje!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě s sebou hodně porodnických vložek
Nebát se, ono to dítě vždycky nakonec vyleze, ikdyž je to obr

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - tomka 28.02.12 napsala :

Ve zlínské porodnici jsem rodila 3× císařem.Poprvé to bylo v r.1993 ještě ve staré budově /těsně před zavřením/ to byl tedy děs.Jak na porodnici a potom i na přístup na dětském dosmrti
nezapomenu.Je to už 19let a tudíž doba minulá.Pak jsem tam byla v r.2000 a v r.2008 a vzpomínám velmi ráda.S r.1993 se nedá srovnávat.Pamatuji si hlavně příjemné věci, setkala jsem se dr.Zábranským,Henčlovou,Grossmanovou a jejich profi přístupem.Už mám odrozeno, ale kdybych měla volbu, šla bych tam zase.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - VeraPl 21.01.12 napsala :

Rodila jsem v pondělí 5.12. takže jsem očekávala, že tam bude více porodů, protože na pondělí se objednávají vyvolávačky, ale byla jsem zaskočena počtem porodů za to dopoledne a vyvolávačka jen jedna. Bylo tam 10 rodiček, takže úplně plno. Museli kvůli mě přesunovat paní z odteklou vodu na observaci a mě dávali na její porodní box. Při příjmu byla asitentka trochu nepříjemná, protože toho měly asi fakt moc, ale díky tomu, že můj porod postupoval velmi dobře a rychle tak se pak popravila. Měla k sobě i studentku bakalářku, která se nám také dost věnovala. Manžela jsem měla sebou a bylo to super. Trochu méně příjemná MUDr.Henčová, která přišla až na konec porodu a pak mě zašívala, ta moc citlivá není. Chtěla jsem nadstandart, ale bohužel totálně narvaná porodnice, ale nakonec jsem měla dobrou spolupacientku. Na jídlo si nemůžu stěžovat, večerě dokonce dvě. S kojení pomáhala laktační poradkyně, ale když tam nebyla tak se staraly ženské setsřičky. Lékaři při vizitách příjemní, mluvili srozumitelně, vše vysvětlili. Propouštějí staniční sestry, které podají ucelené informace. Rodila bych zde i podruhé.

Personál: MUDr.Frantisová,p.a. Sedláčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz porodní asisitentky pracující na sálech - Štěpánová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek, jednorázových kalhotek,

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - kakamyllka 19.01.12 napsala :

Rodila jsem 25.11.2011 a jako prvorodička jsem měla trošku obavy z toho co mě čeká. Naštěstí jsem neztrácela optimismus, byla v psychické pohodě a ještě k tomu jsem dostala skvělou asistentku Kateřinu Slováčkovou. Provázela mě porodem opravdu skvěle. I přesto, že na mě zbyl už poslední volný box, kde nebyla vana, snažila se to nějak zařídit (jelikož jsem nemohla stát ani sedět, bylo mi dobře vleže) a využila chvíle kdy paní z vedlejšího boxu chtěla do sprchy takže já mezitím mohla do vany v jejím boxu. Šlo vidět, že dělá vše tak, aby to bylo příjemné pro rodičku. Při „kosmetických úpravách“ asistovali dvě doktorky, mladé a velmi příjemné.
Po porodu jsem ležela na 3.patře, kde novorozenecký personál byl naprosto úžasný! Sestry pro rodičky už byli trochu méně úžasné ;-) ale dalo se to, když člověk chtěl ;-)
Já si opravdu nemůžu stěžovat, zřejmě je to i trochu o štěstí jaký personál má zrovna službu.

Personál: Kateřina Slováčková, dr. Krupková Soňa, dr. Babčová Katarina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus, být pozitivní, nestresovat se - miminko pak jde líp ven :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Originál oddacího listu ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - frolijka 17.01.12 napsala :

Super personál
V noci dne 3.8.09 jsem byla přijata na porodní oddělení. Jako prvorodička, která neví co ji čeká, jsem si tady přečetla články jiných rodiček a chvílemi jsem měla skutečně strach. Ten strach nebyl z porodu, ale z personálu, který je tady tak haněn. Některé rodičky to pomalu popisují jako mord. Proto jsem se rozhodla po mé zkušenosti přidat také svůj příspěvek, aby prvorodičky nečetly jen ty hrůzy.
Při porodu má přidělená porodní asistentka Petra, která přišla zrovna na ranní směnu, byla naprosto skvělá. Konzultovala se mnou veškeré kroky, které měly následovat a také mi vždy řekla co se děje. Za celou dobu, což trvalo asi 4 hodiny, jsem na ní neviděla žádnou naštvanost, že se mi musí věnovat. Bylo vidět, že ji ta práce baví a hlavně ji umí. I studentka, kterou jsem tam měla, byla velmi milá. Někdo pomlouvá i studentky, ale musíme si uvědomit, že se to nějak naučit musí a vaše dcery, které budou rodit, budou rodit u nich. Tak jim dejme prostor a možnost, aby se to naučily co nejlépe. Na oddělení šestinedělí a novorozeneckém je také perfektní personál. Věnovali se nám velmi dobře a hlavně vytvářeli atmosféru relaxace. Je to srovnatelné s domácím prostředím.
Můžu tedy říct, že zkušenost s porodnicí ve Zlíně je naprosto skvělá.
Od příjmu až k propuštění musím konstatovat, že personál a jejich profesionalita je na velmi vysoké úrovni. Také jejich věčný úsměv :)))
Budoucí prvorodičky se opravdu nemusí obávat. Není to tak hrozné, jak to některé dámy popisují. Člověk by měl být soudný a uvědomit si, že v porodnici nerodí personál, ale VY. Pokud rodička špatně spolupracuje potom je to o to horší. Ten personál ví, proč po vás chce zrovna to či ono. Tak buďte sehraná dvojka s porodní asistentkou a vše půjde dobře.
Tímto zdravím veškerý personál a děkuji za pomoc jak při porodu tak následné péči o mě a malou Dagmarku. Děkuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 17.01.12 napsala :

Dobrý den, nejsem příznivcem podobných diskuzí, ale příspěvek anonymní dopisovatelky mi nedá než reagovat.
Rodila jsem ve zlínské porodnici již dvakrát a již dvakrát a panebože děkuji za to, jsem měla zkušenost s porodní asistentkou Petruškou Hubáčkovou/podle anonymní dopisovatelky- silnější s růžovými vlasy/, je to člověk na svém místě, tak lidský,empatický přístup jsem ještě nezažila.
Vždy mi byla nápomocna, vždy mi poradila a vyslechla si mé nářky, hladila mě a rozuměla mi. Ocenila jsem hlavně to, že v porodním boxu byla legrace, že se chovala tak , že já jsem se jí zcela odevzdala a cítila jsem se jako doma. Přesně tak jsem si představovala svoje porody, splnila mi mé tužby a přání, jedině díky jí byl porod pro mě a mého partnera tím největším zázrakem na světě.
Děkujeme

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Janichka 13.01.12 napsala :

Velka spokojenost:) 17.12 . 2011 jsem rodila ve zline, porodni asistentka pani Holenakova je nejuzasnjsi clovek na svete.
Vsichni na me byli moc hodni od doktoru, sestricek az po uklizecky!!!! Neman jedinou negativni zkusenost. Tesim se az budu rodit podruhe:)
Nechapu maminky ktere nebyly ve zline spokojene:/ chapu ze hodne tehuli a cerstve odrozenych maminek jsou precitlivele, tak to prikladam tomu!!!

Personál: PA Holeňáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tesit se!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivitu!!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Anonymní 12.01.12 napsala :

Dobrý den,
nezlobte se prosím, ale nepředstavím se, protože bych ještě aspoň jednou ráda rodila. Před časem jsem měla tu čest porodit své třetí dítě ve Vaší porodnici. Ležela jsem na pátém patře pár dní a pak po přeložení na por. sál jsem byla na observaci. To, co jsem zažíla, slyšela a viděla jsem opravdu nečekala!
Pátá etáž byla něčím hrozným. Přístup sester zcela neprofesionální, sanytárky totéž. Nějak si je tam vylečte, jsou to totální vyhořelé trosky, které pacientkám ubližují a ne pomáhají!

Další znechucení následovalo na místním porodním sále. Na observaci jsem zůstala od odpoledne, celou noc a další den přišel císařský řez.Nějaká porodní asistentka, co měla noční byla tak strašně hlučná, hlavně svým smíchem a nejapnýma poznámkama, že se to nedalo opravdu vydržet. Jak může krajská nemocnice zaměstnávat něco tak primitivního!!! Dělá všem ostudu!!! Její vulgarismy neznaly mezí. Její jméno neznám, ale je silnější postavy s růžovýma vlasama. Prosím Vás sjednejte si hlavně s touto osobou nějaký pořádek, ať ostatní rodičky nejsou tak znechuceny jako já a ať ostatním nešpiní pověst!

Co se týče lékařské péče, byla jsem naopak velmi spokojená, se všemi lékaři a lékařkami. Následná péče na šestinedělí a péče o miminka měla taky svá úskalí, ale vcelku hodnotím dobře.

S pozdravem jedna nespokojená rodička, která doufá v nějaké činy, vedoucím ke změnám

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tpělivost

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osobní věci

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - nikita9 04.01.12 napsala :

Rodila som 25.9.2011 v 11.00 - planovany cisar, rodila ma MUDr.Brychtova, narodila sa mi zdrave dievcatko, ale bolesti po porode neprestavali, boli stale silnejsie a bolo mi priserne zle. V ponedelok to iste, brucho som mala ako balon, doktor povedal,ze to je vetrami, ked pridu, bude mi dobre, v utorok rano som zvracala, obsah bol cierny a to sa uz zacali okolo mna konecne tocit, spravili sono, rentgen a uz som letela na sal, najprv laparoskopia a potom ma rozrezali a zasivali mi tenke crevo, obsah, ktory sa dostal von sposobil silny zapal, zobudila som sa na jipke, z brucha mi trcali 3 vyvody po dierach z laparoskopii, rez po cisarskom a rez na bruchu. Tie bolesti sa nedaju popisat. Pan primar gyn.oddelenia sa mi snazil nahovorit,ze si mozem za to sama, lebo vraj mamicky po porode sa chcu starat rychlo o deti a neuvedomuju si, ze telo bolo vystavene velkej zatazi a ja som nebola schopna sa starat o svoje dieta po porode, lebo mi bolo strasne zle a zvijala som sa v bolestiach. Ale pan doktor na jipke mi povedal otvorene,ze sa to stalo pri cisarskom, pani Brychtova zarezala viacej ako mala a mna to stalo skoro zivot. Po tyzdeni na jipke ma previezli spat na porodnicu, 4.p. a na sestricky si naozaj stazovat nemozem. Mala bola cely cas v nemocnici, starali sa o nu a pomahali mi s nou aj ked som bola uz z jipky spat. Dokonca aj sestricky, ktore sa starali o rodicky si malu zobrali na noc k sebe. Pani MUDr.Brychtova mi bola sympaticka, no bohuzial sa stalo, co sa stalo, to je asi riziko cisarskeho. Keby sa mi to stalo u prveho porodu, tak uz urcite dalsie deti nemam. Rodit uz nikdy viac nebudem.

Personál: MUDr.Brychtová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - jbul 13.12.11 napsala :

Dobrý den rodila jsem ve zlíně 6.12.2011 a to na plánovaný císařský řez.Přijímali mě na 4p o kterém se maminky mluví jako o nejhorším oddělení.Já takovou zkušenost nemám.Přijímali mě ochotně.Nastup jsem měla na 8.30 ale doprovodit se do zlína byl problém.Nebot doma máme 18 měsíčního chlapečka.Od půl dvanácté mě přijímali a o půl 1 na ekg a kolem 14h na porodní sál natočit křivku.Doktorka Frantisové se to nelíbilo proto koklem 16h natočili ještě jedno KTG.kde jsem měla vztahy.Anesteziolog nestihal nebot 5.12.2011 byly ve zlíně 12 porodu.Na porodním sále bylo řečeno že čerti postrašili maminky a roztrhl se pytel přéjem za příjmem.6.12.2011 se narodili další miminka a to 16 nebot tak nějak sestřičky už nevěděli kam budou maminky dávat.Celé 3p bylo plné.Sestřičky ochotné a příjemné.Na 4p si nemůžu stěžovat.Sestra Myšková super a sterší sestřička blondýna také.Sestra pavelekova příjemná.Najdou se sestry ale na šestineděli tak jedna a na novoškách také.
Jinak doktor Kudrna s doktorkou Babčákovou špičky zlínské porodnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát a myslet na to nejkrásnější zázrak co nosíte pod srdíčkem…Doktoři ve Zlíně mají zkušenosti a vědí co dělájí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 01.12.11 napsala :

Rodila sem ve Zlíně před měsícem a nemohu si stěžovat, PA Janíková a dr. Frantisová obě skvělé, PA poradila, chodila kontrolovat. Malá se narodila 3 hodiny po příjezdu, takže pro mně nezapomenutelný zážitek. Na novorozeneckém sem byla spokojená sestry pomohly laktační poradkyně poradila s kojením. Samozřejmě, vždy můžete narazit na nějakou horší sestru já tuto zkušenost nemám. Do Zlína pojedu určitě znovu :)

Personál: Dr. Frantisová, PA Janíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, pozitivně se naladit a těšit se na miminko :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Ganlum 28.11.11 napsala :

Na šestinedělí absolutní nezájem o psychicky sesypanou matku, které museli převést dítě na vyšší pracoviště, jak ze strany sester, tak lékařů. Jen pediatři se tvářili, že je neobtěžuju, když jsem se ptala na stav miminka. Denně volali do Brna.
4.den po císaři, když jsem odcházela domů a chtěla na cestu Brufen, abych nebyla z auta rozbolavěná, mi sestra řekla, že už nemám nic napsané…no, tak nic, no.
Absolutní hnus. Jen si na to vzpomenu a je mi z toho nehezky…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít jinam…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - letnizizen 16.09.11 napsala :

Rodila jsem ve Zlíně před 14 dny, přístup personálu byl skvělý od porodního sálu po šetinedělí (4. patro). Vřele doporučuju!!

Personál: PA Martincová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 11.09.11 napsala :

Porodnici ve Zlíně hodnotím velmi pozitivně…S Mudr. Knéslovou žádný problém a s PA jak by smet(možná mohla být malinko milejší a víc mě podpořit, ale ted to vidim zpetne tak reaguju uz trochu jinak… Pri porodu mi nijak nevadila) prijimala me ale sestricka, jejiz jmeno jsem bohuzel zapomnela (mlada, kratke tmave vlasy s cervenym melirem) a ta byla opravdu mooc mila, ale ta me jen prijmula a pak se menila sluzba..
No ale i tak personal na porodnim super, i sestricka co sla potom maleho umyt, zvazit atd… Byla moc super… Po porodu jsme jeste 2hodiny zustali na boxe s pritelem a malym, potom me prevezly na 4p. a ani tam jsem nemela s nikym zadny problem, vlastne az na jednu „milou“ sanitarku, ale doktori i sestricky zlate… Detske i zenske, porad se ptali jestli je vse v poradku a kdyz budu cokoliv potrebovat at klidne reknu… Opravdu pristup velmi pekny, ale co jsem nejvic ocenila byli navstevni hodiny…Chodili tam za nami navstevy, jak se to komu hodilo a nikdo jim nerekl, nemuzete tady byt, nebo: uz je po navstevni dobe, odejdete.
Opravdu jsem byla spokojena a priste zavitam opet do Zlina

Personál: Mudr. Knéslová Petra, PA Gabrhelová Anežka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavne se nestresovat a snazit se to brat s nadhledem

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Ady28 06.09.11 napsala :

Rodila jsem ve Zlíně před 14 dny císařem. Byla jsem maximálně spokojená se vším a se všemi. Porod proběhl na jedničku a i když císařem s epiduralní anestezii byl to pro mě nekrásnější zážitek na světě. Paní doktorka Grossmannová, která mě měla celou dobu těhotenství na starost je skvělá odbornice a skvělý člověk, a při porodu mě uklidnovala, to samé pan doktor Zábranský, který byl také při porodu a zašil mi krásně bříško. Na šestinedělí byly všichni moc milí, ochotní, nikdy mě neodbyli, od uklízečky až po sestry a lékaře. Kdybych měla znovu rodit tak neváhám ani minutu a opět se rozhodnu pro Zlín. Dávám KNTB velkou pochvalu!

Personál: Dr. Zábranský + Dr. Grossmannová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně si vzít hodně toaletního papíru a vložek a svou košilku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Jaruskaaa 06.08.11 napsala :

Moje zkušenost ze Zlína je skvělá!Doma mi jen praskla voda,ale žádné kontrakce jsem neměla, vydali jsme se do porodnice. Bylo asi 3 hod. ráno a sestra na příjmu nás vítala s úsměvem. Na porodním nás taky velmi mile přivítali, vyšetřili, otevřená jsem nebyla,tak jsem šla na pokoj. Tam se u mě vystřídaly 3 porodní asistentky, rodila jsem až s tou třetí. Ale všechny byly skvělé. Porod proběhl hladce, paní Sedláčková byla skvělá. Pak jsem šla na oddělení šestinedělí, kde jsem nepotkala jednu jedinou nepříjemnou sestru. A to jak z gyndy,tak z dětského. Kdykoli jsem něco potřebovala, mohla jsem se na ně obrátit! Vážně skvělý přístup.

Personál: Eva Sedláčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být naprosto v klidu, mimčo stejně musí vylézt:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 02.08.11 napsala :

Ve Zlíně jsem rodila na začátku roku 2011 a byla jsem velmi spokojená se vším. Naší porodní asistentkou byla paní Ludmila Konečná. Vždycky mi vysvětlila co se děje, co se bude dít, navrhla možnosti, poradila.. Každému bych přála tak pěkný porod jako jsem zažila.

Prostředí v porodnici je moc pěkné, moderní, čisté a domácí.

Stejně tak jsem byla spokojená na odd. šestinedělí (4.patro), velmi ochotné hlavně dětské sestry, za kterými jsme mohly přijít i kdykoliv během noci a vždycky pomohly. Také doktoři a ženské sestry byli fajn.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na dobu vyprazdnování se po klystýru si vzít svoji krátkou noční košilku. Ta jejich dlouhá, široká, nemocniční byla v tuto chvíli dost nepraktická..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Abi2 26.07.11 napsala :

Tuhle porodnici najednu stranu vychválím a najednu musím pohanit. Porod jsem měla vyvolávaný a rodila jsem s porodní asistentkou Evičkou Sed. která mě provázela tím nekrásnějším okamžikem v životě.Akorát šití bylo pro mě nějvětším utrpením, musely mě i uspat protože jsem byla od maličkého hodně potrhaná a zašíval mě pan doktor Henčl, a bylo to zaštupované jak ponožky, totiž byly pro něho přednější studentky prvního ročníku. NA oddělení šestinedělí to bylo fajn až na noční služby a laktační poradkyně které nám vůbec nepomáhaly (ty mladší ne ale ty starší vždy přišly a pomohly). Někdy mi to připadlo že jsme pro ně spíše nutnost, vždy jsem si myslela že tam jsou lidi které ta práce baví. Sama mám spoustu kamarádek kterétam pracovaly a jsou mi vždy oporou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky na šestinedělí nikdy jich není dost,a vložky do podprsenky, i nějaký časopis když miminko spinká, a já jsem využila i plavací (nafukovací) kruh který jsem využila po velkém našití hráze.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny vyplněné dokumenty.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - elunaj 26.07.11 napsala :

V této úžasné porodnici jsem rodila v červnu r. 2008 svého synka.. Byla jsem moc spokojená jak během porodu tak na odd. šestinedělí. Jelikož jsem byla po cs, vzala jsem si nadstandart a vyhovovalo mi to maximálně..Msnžel mohl chodit kdy chtěl a nikoho nezajímalo v kolik odcchází.. asi by jim nevadilo, kdyby tam s náma spal :-D sestřičky, lékaři, všichni úžasní (až na jednu starou sestru - baba jedna :-) )
Ráda se tam zase vrátím, až zase nastane ten správný čas..

Personál: Mudr. Iva Výmolová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela a něco na čtení… je tam totiž božský klid :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Almondea 24.06.11 napsala :

Svého synka jsem rodila ve Zlíně 15.3.2010 a byla jsem moc spokojená. Všechno bylo naprosto v pohodě, absolutně bez stresu, k ničemu mě nenutili, s porodní asistentkou jsme si káply do noty, takže jsem se i dost nachechtala. Studentky mi nevadily, naopak jsem si měla s kým povídat, můj byl dost zamlklý :o) Měla jsem k dispozici vanu, kterou jsem docela využila, pomohla mi hodně se uvolnit a orychlit otevírání. Epidurál mi hned nabídli, ale odmítla jsem.
Na novorozenckém jsme byli dost namačkané, ve 4. patře se malovalo, tak jsme byli všichni ve 3. patře. Naprosto úžasná byla laktační sestřička, moc ráda na ní vzpomínám. Takové pozitivní sluníčko. I když bydlím v Kroměřížui, tak opět budu rodit ve Zlíně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud nemáte rády čerstvé křupavé rohlíky s máslem a meltu, vemte si s sebou něco jiného k jídlu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaleťák, větší ručník, mobil a dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 11.06.11 napsala :

Ve Zlínské porodnici jsem rodila 7. 5. 2011 a byla jsem nadšená. Po odtoku plodové vody se nedostavily kontrakce, takže jsem tam ležela na observačním pokoji na porodním 24 hodina vystřídali se u mě snad všichni lékaři a několik porodních asistentek. Asistentky i žákyňky byly moc milé. Narazila jsem i na MUDr. Henčlovou a nebyla to taková hrůza. Zaváděla mi vyvolávací tabletu. Je to rázná ženská a jestli to bylo od ní bolestivější než od jiných lékařů, nedokážu posoudit. Ale působila na mě velmi profesionálně.Celkové mi přístup lékařů i asistentek přišel profesionální. Porodní je řešeno azařízeno dost luxusně. Porodní box má každá rodička pro sebe,kde stráví celý porod. Je tam veškeré vybavení, míče, porodní stolička, polohovací nové porodní křesla. Čtyři boxy mají vanu, což je fantastická věc. Díky ní jsem vydržela vyvolávaný porod bez epidurálu.
Na šestinedělí jsem byla na 3. patře a chování sestřiček k pacientkám bylo velice příjemné. Samozřejmě, k lecčemu může mít člověk výhrady, ale k jejich chování nemůžu říct křivého slova. Nejúžžasnějí byla laktačí sestřička Markétka. Nemohla jsem se rozkojit a hodně mi pomáhala. I psychicky.
Vybavení nadstandartní. Dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC. A když poprosíte a neamjí zrovna nával, můžete být na pokoji i samy.
Na jídlo si taky stěžovat nemůžu. Žádný interhotel, ale najedla jsem se slušně. Co by taky člověk čekal o plné penze za 60 kaček:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Říct si při příjmu o porodní box s vanou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poradit se s homeopatem nebo se podívat na internet a vzít s homeopatika k porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 10.06.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici ve Zlíně 28.5.2011, mám krásnou holčičku.Přístup všech lékařů i sester vysoce profesionální, ať už na porodním sále, na 4.patře,kde jsem byla hospitalizována i na dětském oddělení IMP,kde naše holčička po náročném porodu byla 3 dny v péči. A co se týká stravy, nemůžu si stěžovat, hlady jsem opravdu netrpěla a to jsem velkej žrout))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se a ptát se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

župan, přezůvky, toaletní papír, vložky, jednorázové kalhotky, něco ke čtení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 28.04.11 napsala :

RODILA JSEM 11.3. 2011 VE ZLÍNĚ.NEJDŘIV JSEM ALE VAHALA ,PROTOŽE RECENZE NA TUTO PORODNICI NEBYLY MOC PŘIZNIVE.HLAVNĚ NA 4 PATRO A NA PANÍ DR.HENČLOVOU.DNES JSEM RADA ,ŽE JSMEM RODILA PRAVĚ TAM A ,ŽE MĚ DALI NA 4 PATRO.NARODILA SE MI DCERA LINDA.CHODILA JSEM NA RIZIKOVKU K DR. HENČLOVE A MUŽU JI JEN CHVALIT.JE TO OPRAVDU PROFESIONALKA,JAKO OSTATNĚ I OSTATNÍ PERSONAL.UŽ JI DOLE V HALE KDE SE HLASÍ SI NEMUŽU VYNACHVALIT SESTRU PANÍ MANASOVOU.NA PORODNÍM JE UŽASNY PERSONAL ,KTERY MI OPRAVDU HODNE POMOHL.DIKY NIM JSEM SE NETRAPILA DLOUHO A ŠLO TO HLADCE.A NA 4 PATŘE JSEM BYLA TAKY SPOKOJENA JAK S LAKTAČNÍMI TAK S DĚTSKOU TAK I S ŽENSKYMI SESTRY.A NECHCE SE MI VĚŘIT ,ŽE TO BYLA OPRAVDU JEN NAHODA A MĚLA JSEM TAM ZROVNA TEN HODNY PERSONAL.DOKONCE I TY SANITARKY BYLY VELICE MILE.CHTĚLA BYCH PODĚKOVAT DĚTSKE SESRTŘE MÍŠI NOVAKOVE A JEJI KOLEGYNI,KDYŽ JSEM MĚLA LAKTAČNÍ DEPKU TAK SI MALOU NECHALI 2 NOCI U SEBE A JA MOHLA ODPOČIVAT.A TAKY TAM BYLA JEDNA PORADKYNĚ ,BOHUŽEL NEVÍM JEJI JMENO,ALE TA SEMNOU MLUVILA A HODNĚ MĚ PSYCHICKY POMOHLA.DĚKUJU JIM JEŠTĚ JEDNOU VŠEM.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

HLAVNĚ BUDTE KLIDNE

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

TAKY JSEM SI BRALA NĚJAKE SUŠENKY.JA NAŠTĚSTÍ NEMĚLA TLAČENKU.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Alice Šobáňová 18.03.11 napsala :

Rodila jsem zde v lednu 2009 v 39. týdnu přirozeně dvojčátka. Musím moc poděkovat porodní asistentce Libušce, byla skvělá. Porod jsem měla za 6,5 hodiny za sebou, bez komplikací. Na oddělení šestinedělí jsem byla ve 3. patře. Až na mladé sestřičky, které ještě nerodily a neumí se vcítit do psychiky ženy po porodu, si personál nemohu vynachválit. Kdybych náhodou ještě někdy rodila, tak určitě tady.

Personál: Porodní asistentka Libuše Čápová, MUDr. Grossmannová - riziková poradna

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát zeptat, když něco nevíte. Prostě otravovat s jakoukoliv otázkou. Sestřičky mají sice moc práce, ale od toho tam jsou a vy budete klidnější, když budete všechno vědět.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky. A návštěvy ať nosí nějaké jídlo :) Strava je opravdu nedostatečná, ale pití výborné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Simoncicak 09.03.11 napsala :

zdravím Vás všechny
rodila jsem ve Zlíně v srpnu 2010.Porodila jsem krásnou dceru Kačenku, porod mi vyvolávala dr.Henčlová v 42.týdnu potom už jsme se sní nesetkala a myslím že jsem byla i ráda.vše se zpočátku rozbíhalo dobře vyvolávačku jsem dostala okolo šesté ráno v devět mi pichli vodu a začaly mi opravdu silné kontrakce.po několika hodinách jsem byla otevřená pořád na dva prsty,bylo mi už špatně začala jsem zvracet a tak byl ke mně přivolám pan Dr.Kudrna ten hned po vyšetření rozhodl že malá musí ven císařským řezem že já prostě neporodím přirozenou cestou..Z operačního sálu si pamatuji strašně sympatickou anestezioložku kzerá mně uklidnovala a opravdu dohlížela na to abych byla uspaná co nejpozději aby to nemělo na miminko vliv.
Když jsem se probudila ukázali mi dcerku zabalenou v plínkách a ze mně se stal nejštastnější člověk na Světě.Ležela jsem na 4.patře a není to teda ohledně přístupu k maminkám nic moc ale snažila jsem se držet jazyk za zuby a těch pět dní prostě vydržet někdy i nevhodné narážky,všechno se dá vydržet a taková hrůza to zase nebyla bylo tam spoustu mladých a skvělých sestřiček které nám pomáhaly s kojením a kojíme do dnes máme už skoro sedum měsíců.Myslím že kdybych znova otěhotněla rodila bych zase ve Zlínské porodnici.Je plná skvělých lékařů i sestřiček a přece díky nim mám zdraavou krásnou dcerku a za to jim paří dík.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně se nebát zeptat na cokoliv co nebudete vědět..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky po porodu,kloboučky na kojení (neradi je půjčují akdyž se Vám prsa moc nalijou tak je problém dítě nakojit a s kloboučkem to jde líp)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - martala 28.02.11 napsala :

Ve Zlínské porodnici jsem na konci září 2010 porodila svojeho prvního synáčka.
U porodu jsem měla sestru Gábinu ze Hvozdné a soukromou por.asistentku Evu ze Vsetína.
Obě tyto ženy byly skvělé, vynikající lidský přístup, ochota, obě věděly, co dělají..
Díky jim za to!
Chválím i práci doktorů, bohužel na jména si nepamatuju.
Protože se objevily nějaké komplikace, ležel mi malý několik dnů na Intermediálním oddělení, a i tady byly sestřičky i lékaři super!
Na 4.patře se to dalo, některé sestřičky byly fajn, jedna taková postarší jak za komunistů-takový tip jak z filmu Žena za pultem.
Jinak vše ok, určitě bych doporučila!

Personál: sestra Gábina Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Hedvi 18.02.11 napsala :

Moc velké poděkování paní Libuši Čápové za úžasnou péči před, při a po porodu. Moc děkuji. Hedvika Šuráňová

Personál: Libuše Čápová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 21.01.11 napsala :

Rodila jsem malou ve Zlíně a můžu říct že bych do toho šla klidně znovu ve stejné nemocnici.Přijely jsme do nemocnice tak okolo půl šesté ,špinila jsem a měla jsem už vztahy,hned mě přijali a v 7 hod.jsem už byla i na porodním sále,po všech procedůrách(vyprazdnování atd.)je super když je manžel u porodu.Celou dobu sypal z pusy vtípky,ty sestřičky se válely smíchy,i se mnou.No,hodně mě pomáhalo že jsem vnímala ho a že mě držel za ruku.Jsou tam úplně nejlepší sestřičky jaké jsem kdy potkala,pořád mě hladily,snad každých 5 minut mě chodily kontrolovat,no super.Mě rodil doktor,bohužel už nevím jak se jmenoval,ale největší gol byl ten,že když jsem byla 2* na ultrazvuku na vyšetření,tak mě náhodně pokaždé vyšetřoval on a když jsem rodila ,tak měl zrovna noční a i mě odrodil.Sotva přišel na sál,tak začal vtipkovat,že mě od někama zná atd.no borec.Tak jsme se zase nasmály,ikdyž mě zrovna do smíchu už nebylo.Za 3 min.půlnoc se malá narodila,sestřičky a žákyňka fakt super!!!Byla jsem fakt spokojená.Ve dvě hod.mě převáželi na pokoj,manžel odjel domů.Ale na tom čtvrtém patře jsem si teda říkala,už at jsme doma.Hned jak mě tam dovezli,tak tam jsem měla zrovna štěstí na tak protivnou sestru.Ještě než žákynka stihla odejít tak seřvala ,chudera ani nevěděla pomalu za co.Hrozně nepříjemná.Na dr.Henčlovou si taky prostě nemůžu stěžovat,na mě byla docela milá,myslím že je hodně zodpovědná a svou práci bere na 100%.Taky jsem slyšela že je nepříjemná,ale je lepší když řekne hned všechno na rovinu a jak to je.Ty sestry se tam dobře navzájem pomlouvaly,myslím dětské a ženské sestry.Neochota z jejich strany,no jak u které,myslím že mezi něma nejsou dobré vztahy.Jedna řekne to a druhá zase to.Ale to se dá vydržet při představě že za 3 dny když je všechno OK se jde domů.Jinak všechno v pohodě.Doktoři super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky z lékárny aspon 3 balíky,wc papír

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

MANŽELA

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Daska12 08.01.11 napsala :

Rodila jsem ve Zlinske porodnici v roce 2010 svou prvni dcerku a jsem nad miru spokojen.Setricky ale i doktori jsou velice hodni a myli ted cekame dalsi holcicku a chci znovu rodit ve zline nikde jinde to nepripada v uvahu vazne

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 28.12.10 napsala :

Dobrý den, ráda bych se s Vámi podělila o zkušenosti ze zlínské porodnice. Můj porod byl docela zdlouhavý, předporodníma porodním dále jsem srávila bezmála 2 noci. Musím říct, že díky skvělému personálu jsem se cítila moc dobře, velmi musím pochválit všechny sestřičky, porodní asistentku jménem Olinka, bohužel nepamatuji si příjmení i studentky, které zde vykonávaly praxi.Velký dík patří i paní doktrorce Grosmannové a panu Mauleovi, kteří jsou opravdu velmi milí a veškeré výkony, i ty méně příjemné, vykonávají velmi ohleduplně k rodičce. Mají velmi citlivý přístup.Mojí noční můrou porodu bylo setkání s paní doktorkou Henčlovou…bohužel mě neminulo. Setkala jsem se s ní hned první ráno…vyšetření je velmi bolestivé, mluva paní doktorky nevkusná a vůbec nechápu, jak takový člověk může pracovat v tak citlivé oblasti zdravotnictví…dokážu si ji představit na pitevně, při vší úctě.Takže veškeré moje porodní stresy pramenily z toho, že budu mít to štěstí a potkám ji během porodu. To se naštěstí nestalo.Je jen škoda, že její pověst vrhá stín na celé oddělení.
Trochu na škodu byla šílená zima…nevím, jestli je to starýma oknama, nebo šetříme na topení(-:Možná taky moje nervozita(-:Vybaveni porodnice je výborné, během porodu jsem měla k dispozici míč, sprchu, vanu, která velmi ulevuje.A taky manžela, který mi byl velkou oporou. V tomto ohledu musím porodnici určitě doporučit.No a lahůdka na konec - maminkám doporučuju aby si nabalily tašku domácí stravou, protože to je fakt mazec!!!!Ráda bych potkala dietní sestru.Večer před operací jsem měla kolečko tlačenky, kefír a jeden rohlík…prvně sem si myslela, že je to místo klystýru, ale ona to fakt byla večeře.Na odd. šestinedělí to je úplně to samé,personál úžasný, velký dík celému 4. patru, všem setřičkám, por. asistentkám, studentkám…všem!!!!Jen ne kuchyni!!!!Takže pokud nechcete, aby se vaše děti kroutily každý večer bolestí bříška z nadýmaní, tak to chce domácí stravu.To je asi všechno, přeju všem maminkám štěstí na milé porodní asistentky, sestřičky i lékaře, ono to udělá opravdu hodně, taky hodně sily a dobré nálady(-:

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

teplé ponožky(-: Domácí strava(-:

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - misickamk 16.12.10 napsala :

Zlínskou porodnici můžu doporučit. Rodila jsem 2.1.2008. Personál byl velice příjemný. asi okolo 17hod jsme dojeli do porodnice hned mě vzali na příjem byla jsem tam zatim jediná rodička. Sestra mě napojila na monitor vypsala semnou papriry. zachvíli došla doktorka mě vyšetřit. Dostala jsem klystyr pak jsem se okoupala a sli jsme na porodni box. tak jsem si mohli zapnout radio,manžel dostal napít:-) kazdou chvili chodila me kontrolovat sestricka jak jsem na tom. kontrakce jsem mela doma ale jak jsme dojeli do porodnice tak nic tak jsem chodila po pokoji houpala se na mici byla zase ve sprse byla jsem otevrena na 3 prsty. asi okolo 20hod me doktorka praskla plodovou vodu. kontrakce uz zase pomalu prichazeli ale nebyli pravidelne a nebyla jsem jeste poradne otevrena tak se me sestra zeptala jestli nechci do teple vody do vany ze mi to pomuze. tak me nakonec premluvili jsem se nejak pozbirala z postele a sla jsem.Vanu jsme meli na pokoji. ve vane jsem byla skoro dve hodiny manzel sedel u vany a poustel mi ze sprchy teplou na bricho. sestra chodila me kontroloval i maleho. nosila monitor na srdicko.potom ji koncila smena tak se prisla snama rozloucit a poprat stesti:-). asi okolo 22hod jsem sla z vany uz se mi chtelo tlacit. ale nemela jsem poradne kontrakce tak mi dali kapacku na vyvolani kontrakci.otevrena uz jsem ale byla. sestra me ukazovala jak mam dat nohy jak se mi bude lepe rodit a jak mam hlavne dychat. tak jsem zatlacila uz sli videt vlasky tak se nachystali zavolali detskou doktorku a jeste jednu sestricku ktera mi nakonec drzela nohu a druhou manzel ja uz nemela silu. zatlacila jsem a maly byl venku.narodil se 00:03hod mel 3570g a 50cm zeptali se manzela jestli nechce prestrihnout pupecni snuru zeptali se nas jak se bude maly jmenovat( vedeli jsme ze budeme mit kluka) tak pak maleho ocistili a prilozili k prsu a vysetrili.a nebo opacne uz nevim byla jsem uz vycerpana.sestricky nam poprali a nechali nas chvili s malym samotne.potom dosla sestricka ze se ji zda ze maly spatne dycha tak ho odnesla mezitim me doktorka zasila nic jsem necitila nastesti. potom me kazdou chvili chodila kontrolovat delohu sestra jestli se mi zavinuje. jen me nastvalo ze rekla ze me daji na pokoj ve 2 hod a ztravili jsem tam s manzelem do 4 do rana. dovezli mi i jidlo a caj.podelila jsem se s manzelem:-) ve 4 hodiny dosla sestricka dala mi ciste pyzamo a odvezli me na pokoj manzel mi vzal veci a sel snama. mohl jit semnou na pokoj protoze tam nikdo nebyl druhou maminku dovezli az za hodinku. tak tam manzel semnou byl chvili. dosla detska doktorka nam rict co je s malym museli ho dat do inkubatoru spatne dychal . a zbytek mi dosla rict az doktorka nad ranem. maly dostal zapal plic. kazde rano mi pri vizite detsky lekar rekl co je s malym. za malym jsem chodila kazdy den pokazde co jsem dosla na JIP tak dosla doktorka nebo doktor a rekli mi jak je na tom maly.po dvou dnech mi dali maleho z inkubatoru do naruce. krasny pocit. asi po 4 dnech maleho prevezli na medialni pokoj kde jsem si ho prevlikala kojila. pokazde co mel maly drive hlad nez po 3 hodinach tak me sestricky sli vzbudit. naucili me maleho prebalovat kojit. jen jsme meli problem s prisatim jak mi maleho dali na pokoj po 5 dnech tak na kazde kojeni mi dosla pomoct sestricka aby maleho nejak nalakala na prso. asi po 8 dnech uz maly papal pekne.sestricka ktera radila ohledne kojeni mi poradila polohu a uz to slo samo:-)jen mel jeste antibiotika tak jsme tam museli jeste byt. konecne po 10 dnech nas pustili domu:-))) Personal byl prijemny az na jednu sestricku kterou jsem tam nastesti videla jen jednou. doktori byli hodni informovali me o vsem co se deje s malym.vedela jsem ze je v dobrych rukou. porodnici muzu jen doporucit. a jak budu tehotna po druhe do jine porodnice bych nesla:-)))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si neco na jidlo treba nejake syry jist kazdy den 10 dni jen rohlik s maslem se nedalo:-)))ale bilou kavu mají vybornou:-)))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

toaletni papir,vlozky po porodu,neco na cteni

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 11.11.10 napsala :

Přeji hezký večer,
rodila jsem poprvé v roce 2006 a podruhé v roce 2010. Na první porod vzpomínám s klidnou hlavou jen na sále, jelikož tam byl přístup profesionální a úplně pohodový. Rodila mě Dr. Henčlová a Dr. Šťepánová, obě paní doktorky měli úžasný přístup. K dr. Henčlové jsem chodila i do rizikové poradny a nemůžu si na nic stěžovat. Vždy mi vše profesionálně vysvětlila a nebyl vůbec žádný problém a to i s Dr. Štěpánovou,ta byla velmi milá a pohodová. Co se týká přesunu na oddělení šestinedělí,tak to už bylo horší. Ležela jsem na čtvrté etáži a můžu napsat jen zamé negativní hodnocení. Přístup všech sester kalamita a ochota vůbec žádná,takové jednánísi žádná mamina po porodu opracdu nezaslouží.
Co se týká druhého porodu,tak opět na sále jen samé ochotné porodní asistentky a hlavně Dr. Grosmannová to je úžasná doktorka se vším všudy. Profesionální přístup a co se týká vysvětlení a přístupu,jako k rodičce byl na jedničku s hvězdičkou. Po přesunu na šestinedělí, který jsem si vyžádala na třetí etáž, tak to jsem nestačila věřit vlastním očím. Sestřičky, jak ženské, tak dětské byly úplně suprové a hlavně ochotné. Kdykoliv jsem potřebovala s něčím poradit nebo se zeptat nebyl problém, vždy tam byla ochota a hlavně to bylo s úsměvem na tváři a ne jako na čtverce, kde se na vás dívaly, jako že je obtěžujete. I s miminkama jednaly jako s vlastníma a to se mi nejvíce líbilo, že si tam člověk připadal, jako doma:-)
Na závěr bych chtěla poděkovat všem sestřičkám na třetí etáži, které si zaslouží to největší díííííík za celý náš pobyt. Jen škoda, že jsem to nevěděla i při prvním porodu, mohla jsem se ušetřit trápení se sesterskou naivitou a nelidským přístupem.
Ještě bych chtěla napsat, že pokud máte možnost,tak je nejlepší nadstandartní pokoj, kde má člověk svůj klídek a může za ním chodit kdykoliv návštěva třeba i první dítko, které ještě nemá 10 let, manžel může přijít a odejít kdykoliv se mu zachce a nikdo nic neřekne(teda pokud ležíte na třetí etáži, na čtvrtém to by byl jiný kolotoč, nebo to setřičky značně vyvádělo z míry, že nemají svůj klid kdy oni ho potřebují, tam jsem měla pocit, že je obtěžujete stále podle jejich výrazu a chování). Využila jsem téhle možnosti a opravdu toho nelituji ani těch peněz, opravdu to stálo za ty peníze.
Jediné co bych zkritizovala,tak to je nemocniční strava,ale to se podle mě ovlivnit přímo na porodnici nedá:-)
NA závěr velké díky Dr. Henčlové, Dr. Výmolové(Štěpánové),Dr. Grosmannové, porodním asistentkám na třetí etáži…p.Vránové, p.Valáškové a vrchní sestře Rakové zlaté ženské:-)a samozřejmě zbytek kolektivu všechny jména jsem si nezapamatovala, jinak bych je taky napsala:-)

Personál: Mudr. Grosmannová, porodní asistentka p. Valášková, vrchní sestra Raková a komletní celé třetí patro šestinedělí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

toaletní papír, jednorázové kalhotky, vložky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dobrou náladu:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - dagmar31 14.10.10 napsala :

Zdravím, já jsem rodila 4.10, porod byl trošku komplikovanější - praskla mi voda, otvírala jsem se ale kontrakce po 10 minutách tak jsem dostala kapačku a na dvě zatlačení byl malej venku. Co se týká porodu a porodní asistentky tak jsem byla velmi spokojená. Pořád mě kontrolovala, ptala se jestli něco nepotřebuji, jestli něchci do sprchy, na balon. olejíček, natřít břicho… Po porodu jsem ležela na 4. patře a také bylo všechno bez problémů. Dětské i ženské sestry byly v pohodě. Je teda pravda že ty mladší jsou ochotnější a někdy i chápavější - nevím teda čím to je????? Některé sestry byly odměřené ale pořád si říkáte že je to jen pár dnů. Ve zlíně jsem rodila podruhé a můžu vřele doporučit. Na „hlupáky“ bohužel můžete narazit všude. Také doporučuji vzít si sebou něco k jídlu - nemocniční strava je opravdu katastrofální a dva suché rohlíky na snídani vám mléko pro kojení opravdu neudělají.Držím palečky všem budoucím maminkám a přeju pokud možno rychlý a bezbolestný porod.:-)))))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrňte se trpělivostí a nebojte se říct si když něco potřebujete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír - hodně. Něco dobrého k jídlu - to se bude hodit

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - martinapoliska 11.10.10 napsala :

Čekali jsme narození jednovaječných dvojčátek a nemůžu souhlasit s tím co zde bylo psáno o doktorce Henčlové. Je sice ráznější a někdy vyšetření u ní se dlouho rozchází, ale zase všechno říká na rovinu a to se mě líbilo.Asi 3 týdny jsme leželi na rizikovce nahoře, sestřičky velice příjemné až na jednu starší megeru co myslela že snědla všechno moudro světa, práce moc nezastala a kolem všeho měla plno řečí! Porod mě vyvolávala Mudr Henčlová v 36tt, ale v boxu se mnou byla jen porodní asistentka a pak Mudr Brychtová, její přístup ke mě nic moc 2× mě píchala plodovou vodu. Po 4h jí vystřídala starší paní doktorka Grossmanová a to je kapacita, nakonec rozhodla, že to přirozenou cestou nepůjde, takže císař jak vyšitý,krásně mě zašila a vyčistila, takže žádné komplikace.za to jí moc děkuji, jizva skoro žádná!! Holky se narodili krásné a hlavně zdravé, na to že jsme byli ve 36t tak jsme měli 2770g a 48 cm. Žádala jsem o přeložení na 3. patro, ale nebylo mě to umožněno, kvůli počtu porodů, za ty 2 dny se narodilo skoro 50 dětí. Na 4 teda nic moc, ještě že jsme tam byli jen týden!! Ženské sestry docela v pohodě, ale dětské se neuměli domluvit a každá po mě chtěla něco jiného, když jsem jednu setřičku žádala o pomoc tak jsem byla odmítnutá. Pak jsem se s ní pěkně pohádala, od toho tam je a ne aby pila na sesterně kafíčko a říkala, že nemá čas! A laktační za mnou došla až za 3 dny, když sem o ní žádala, kdyby ke mě nechodila moje známá porodní asistentka z 3. patra tak z tama snad uteču!! To 4. patro mě vážně naštavalo nejvíc!! Jinak celkový dojem na porodnici příznivý!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se 4. patru obloukem :-) A 100% mít u sebe někoho kdo vám pomůže u porodu, přístup je pak hned jiný!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - dada1511 07.09.10 napsala :

Doporučuji se obloukem vyhnou paní doktorce Henčlové,která působí ve Zlínské porodnici a jejíž sprosté chování vůči pacientům dokáže odrovnat nejednu rodičku.Místo uklidnění a pomoci,jsem se setkala s nezájmem, a odbytím.Paní doktorka ani nečekala na výsledky testů,pohledem zhodnotila můj stav a přes obtíže které jsem měla mě poslala domů.Po jejím vyšetření na rizikovém jsem se rozhodla ,že ve Zlíně rodit nebudu a dobře jsem udělala.Paní doktorka slouží směny i na porodním sále,a další střed sní,bych nejspíš nerozdýchala.Podotýkám,že ten samý den,co mě odbyla, jsem porodila v Uherském Hradišti,kde si doktoři nad zprávou paní doktorky ťukali na čelo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - imez 31.08.10 napsala :

Tuto porodnici můžu všem doporučit, rodila jsem letos v únoru při noční směně, jména bohužel nevím.Všichni byli moc hodní a obětavý.I pokoj na šestinedělí byl ok, dokonce i paní uklizečky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si župan a hodně toaletního papíru.Nebojte se, zvládnete to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mobil, doklady, přezůvky…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Elizabett 04.08.10 napsala :

Rodila jsem ve Zlíně v únoru 2010 a byla to katastrofa.Příjem proběhl v pořádku,byli velice milí i když jsme s přítelem dorazili okolo 2hodiny ráno:)Dojela jsem tam s bolestmi břicha,ale leknutím z porodu mě břicho přestalo bolet,ale paní doktorka si nás tam raději nechala.Jelikož jsem měla z porodu hrůzu a slyšela jsem od kamarádek že si mám hned říct o epidural,kvůli odběru krve,protože to prý chvíli trvá, tak jsme o něj poprosili.Jenže jsme se nedočkali!!!!Hlavně že to mají uvedené že ho dávají bez problému, že nechtějí aby maminky trpěli.Ve sprše i na pokoji jsme byli sami,vůbec za náma nikdo nechodil ,snad jen 2krát sestra a jinak učnice,(které jsem odmítla hned v dotazníku).Ale jelikož byla velice milá a asi o tom nevěděla, tak jsem jí nic neříkala.A byla za ni docela ráda.Do kurzu jsem nechodila,tak mě docela pomohla.Když jem už po pár hodinách poprosila o vanu, tak se na mě podívali co po nich vůbec chci ale nakonec jsem se dočkala.Nevím jestli byli líní vanu po použití umyt,neumím si to vysvětlit.Asi 5krát jsme se ptali na epidural, co teda? kdy mi to už příjdou pichnout ale jak už jsem psala tak jsme se nedočkali,dělali mrtvého brouka a tvrdili po 6hodinách že nic neví,takže hrůza.Na šestinedělí byli velice příjemní, jak paní vrchní, tak všechny sestřičky.Pokoj byla hrůza,pavučiny prach,byla jsem ráda žemě pustili o den dřív těšila jsem se domů do čistého domečku.A taky nebylo moc příjemné kouření uklizeček na balkoně.Možná to byla jen náhoda a měli blbý den ale už V ŽIVOTĚ bych tam nešla.To raději Brno nebo někam jinam.Výbavou je to možná nejlepší porodnice ale přístupem ta nejhorší ale taky asi záleží na koho natrefíte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Iri22 19.07.10 napsala :

Rodila jsem ve Zlíně v květnu 2010 a nemůžu si ztěžovat. Všichni byli vstřícní a milí jak u porodu tak na oddělení šestinedělí… Podruhé půjdu nejspíš znovu do Zlína

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 18.07.10 napsala :

Já jsem rodila svoje první dítě a byla jsem naprosto spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebojte se,určitě to zvládnete

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, toaletní papír a poporodní vložky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Zlín - Maraska 02.07.10 napsala :

Jsem ze Zlína a v naší nemocnici jsem rodila v 1/2007. K porodu jsem šla s úsměvem a beze strachu. Nemůžu napsat, že by personál nebyl milý a vstřícný (myslím na porodním sále). Snad to bylo tím, že tam se mnou byl manžel, ale „moje“ porodní asistentka vždy jen přišla, zeptala se co a jak a zase odešla. Když po 20 hodinách bolestí přišly stahy (otevřená jsem byla předpisově), bylo asi něco špatně. Nechali mě 2 hodiny tlačit, bez výsledku. Já už na kyslíku, bez sebemenší známky dalších sil k tlačení. Porodní asistentka zřejmě potom, co už dítě nevykazovalo žádnou aktivitu na monitoru, povolala pana Dr. Mauleho a od jeho příchodu to začalo lítat. Jemu patří můj velký dík, že mám teď krásnou zdravou dceru, i když jsem o ten nejkrásnější okamžit v životě přišla (vlastně jsem ho prospala) :-) Pobyt ve 4. patře na šestinedělí NEKOMENTUJI!!! Psychicky jsem se z císařského řezu, totálního vyčerpání a naprostému laxnímu přístupu sester, dávala doma dohromady 3 měsíce! Jen jedna jediná sestra by si zasloužila poděkování, bohužel byla tam jen první den mého pobytu na pokoji a pomáhala mi při prvním postavení se na nohy po císaři..bohužel si nepamatuji její jméno. Všechno má své pro a proti, samotnou operaci měl v ruce jeden z nejlepších doktorů, takže to nakonec všechno dobře dopadlo.. Neptejte se mě, jestli bych tam rodila podruhé..to je zatím ve hvězdách!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 21.06.10 napsala :

Rodila jsem ve Zlíně po převozu z nemocnice Val.Meziříčí předčasně v 32,týdnu.Péče o předčasně narozeného syna byla skvělá,všechna čest,to bylo pro mě nejdůležitější.Jinak můžu pochválit pouze vrchní sestru na šestinedělí a laktační sestru.Dětské sestry povětšinou mladé bez vlastních zkušeností s dětmi,několikrát mi maminky na pokoji při mém měsíčním pobytu v porodnici brečely a nevěděly si s dítětem rady.Já jsem tři týdny po porodu i přes dva ultrazvuky dělohy dostala zánět.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - jarpra 01.06.10 napsala :

Rodila jsem ve Zlíně 2×. V roce 8/2005 a 2/2010 a musím říct, že jsem byla nadmíru spokojená. Jak při porodu tak na oddělení šestinedělí. Je tam fantastický personál, přístup, prostě vše. Mohu jen vřele doporučit. Můžu doporučit nadstand.pokoj na šestinedělí. Člověk má klid a cítí se tam fajn.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Moka 05.05.10 napsala :

Ve Zlíně jsem rodila v r.2008 a po předchozích dvou zkušenostech z Uherského Hradiště jsem si připadala jako v nebi.Velmi milý a ochotný personál,který se nám s manželem představil už při vstupu do boxu.i přes rozběhlý porod,každá nová příchozí sestřička se nejprve představila.Porod byl vyvolávaný a porodní asistentka neodešla ani na okamžik,celou dobu sledovala,jak porod postupuje,později se k ní přidala i lékařka.Celou dobu všichni milý a vstřícní.Stejná zkušenost je i s oddělením šestinedělí.Kdybych měla rodit ještě jednou,určitě bych zase jela do Zlína.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalit se podle doporučení porodní asistentky z předporodního kurzu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 03.04.10 napsala :

Paní asistentka byla moc milá, přátelská a měla obrovskou radost z každého postupu při porodu, pomohla mi psychicky a pořád mě chválila, pak se přišla i rozloučit a popřála nám hodně zdravíčka. Vysvětlovala mi rozdíly mezi klystýrem a Yalem, když jsem se ptala na epidurál, řekla, že v případě komplikací u porodu se na něm dohodneme a byla moc vstřícná. Moc jí děkuji za pohodový a rychlý porod.
I když ve 4. patře na šestinedělí malovali a byly jsem na 3. patře 3 na pokoji, sestry byly úžasné, pomáhaly s prcky, pouštěli video o kojení, brali si prcky s sebnou, laktační poradkyně pořád chodila mezi námi a byla naše sluníčko.
Při očkování používali sacharózu, aby miminka neplakala a probíhal výzkum, jestli 20% a 70% roztok nebude ještě lepší. Líbí se mi, že zkoušejí trendy, jak nejlíp maminkám a miminkám pomoci.

Personál: porodní asistentka Ludmila

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

poporodní vložky, dubovou kůru, jednorázové plenky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Anonymní 10.03.10 napsala :

Ahoj. V porodnici Zlín jsem rodila v létě 2009.

Před porodem jsem si četla na netu různé věci - i negativní. Hlavně o jedné paní doktorce. Docela mne to vystrašilo.

Porod mi začal odteklou plodovou vodou o dva týdny dřív. V nemocnici si mne okamžitě nechali. Byli velmi příjemní.

Kontrakce jsem měla jen velmi slabé tak se čekalo celý den. V noci mi kontrakce zesílily ale neotvírala jsem se a tak se předpokládal císař. Druhý den ráno přišla „obávaná“ paní doktorka a porod mi vyvolala. Dcera se narodila zdravá a krásná.

Musím říct, že všichni, kteří se o mne starali byli úžasní. Sestričky při porodu i po porodu byly vstřícné a moc milé.

Jídlo dobré a pokoje hezké.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - NumLock 15.01.10 napsala :

Ahoj v porodnici ve Zlíně jsem rodila už dvakrát/1.6.2007/ teď 8.1.2010 a pokaždé jsem byla moc spokojenná s přístupem jak na porodním oddělení,tak na patře šestinedělí.Za mě doporučuji!První dítě jsem rodila v Přerově,ale to teda bylo za trest,tam už nikdy a vždycky potom Zlín.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - FloraBolger 10.01.10 napsala :

Ahojky - já rodila ve Zlíně už docela dávno (březen 2006). Porod jsem měla indukovaný ve 41+1tt. Byla jsem spokojená jak s prostředím, tak s personálem (samozřejmě se našlo pár výjimek - ale ty jsou všude). S odstupem času bych změnila asi jen jednu věc - syn měl novorozeneckou žloutenku a z porodnice nás (podotýkám, že bez mého naléhání) propustili standartně 5. den. Mnohem víc se pak žloutenka musela sledovat u pediatričky a na klidu mi to jako prvorodičce taky nepřidalo…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně pomohlo, že jsem přímo v nemocnici navštěvovala předporodní kurz, který vedla porodní asistentka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osvědčily se mi síťované kalhotky (koupila jsem je ve zdravotnických potřebách)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Zlín - Avel 29.12.09 napsala :

Zlínskou porodnici doporučuji,i když se porod zkomplikoval a já napokec musela rodit akutním CS,byla jsme z péčí personálu spokojená a to i na oddělaní šestinedělí.

Personál: MuDr Brychtová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já měla sebou vše co bylo psáno v jedné brožurce,ale jaksi tam opomenuli vložky do podprsenky,takže ty mi hned od začátku dost chyběli.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Martinek na posteli v porodnici:-)
1 komentář

My tři konečně pohromadě :-)
1 komentář

Náš Kristiánek narozený 20.9.2013 s mírami 3760g 51cm

porodní box č.2 jen na fotce není vana, v té zrovna ležím :-P

Mireček v porodnici

Mireček v porodnici

Mireček v porodnici

Románek Vaněk :) 28.11 :)

Byli jsme s prostředím i personálem moc spokojení. Jak při porodu, tak na...

TAdy jsme se rochnily když malý byl ještě v bříšku a za 3 hodinky jse...
1 komentář

Byly to ty nejrásnější zážitky v životě mladé maminky

Porodní box číslo 3 kde jse narodil náš Martínek

Ošetřovatelský box pro mimísky

Kubíček, pár vteřin po narození

Tomášek narozený 28.11.2010

Tomášek narozený 28.11.2010

NA 4 PATŘE POKOJ Č.6 ZLIN
2 komentáře

A TADY SME UZ DOMA

TOMASEK

MOJE VAHA

TOMASEK MARSALEK 6.10.2010 RODILA ME PORODNI ASISTENTKA GABINA .SIKOVNA.

Martin Šuráň 28.1.2011
1 komentář

Martin Šuráň 28.1.2011

Martin Šuráň 28.1.2011

Martin Šuráň 28.1.2011

Martin Šuráň 28.1.2011

po porodu v inkubátoru:-(

napapané a spokojené.:-)

a tady jsou v plné kráse

to už putovali za mnou na 4.

Na chviličku v inkubátoru.

Holky těsně po porodu, manžel je mohl v klidu fotit.

Kubíček,2.3.2009,2560 g,48 cm

Pár minut na světě.

Anička, 12.6.2009, 2,37 a 44cm

Kristýnka, 12.6.2009, 2,71 a 45cm

Jonýskovi se moc v porodnici líbilo mají tam příjemné barvy, měkoučké...

Přidejte Vaše fotky k porodnici Zlín.>

Děti z porodnice Zlín

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Zlín
ludmila69 Roland Vodička neznámé 06.06.2019
ZF2512 ? neznámé 10.07.2019
Achpolenka Viktor neznámé 10.08.2019
werajsik Zlín Natálka/Hanička/... neznámé 17.08.2019
Děti narozené v porodnici Zlín
krajanka Zlín Lada neznámé 02.04.2019
Kattulka Biskupice Gabrielka
50 cm, 3500g 23.03.2019
Ainah Matěj 48 cm, 3020g 04.01.2019
Ludmila 27 Tereza neznámé 27.12.2018
terka.h Zlín Jiří 53 cm, 4590g 17.12.2018
fiedlermonika uherské hradiště Libuška
38 cm, 1230g 14.12.2018
KlaraaElizabeth Elizabeth neznámé 03.12.2018
KatieJ Mareček
48 cm, 2840g 28.11.2018
Libertee zlín Jan 50 cm, 3840g 22.10.2018
Gabbylove Zelechovice nad drevnicí Max neznámé 23.09.2018
Vendul1892018 Lhotsko Nikolka
50 cm, 3650g 18.09.2018
Petisek89 Holešov Zdeněk 52 cm, 4080g 15.09.2018
Barus007 Holešov Mimuš :) neznámé 31.08.2018
kikca29 Otrokovice Lucie
neznámé 27.08.2018
SylvaVel Mikulaš Kubík
49 cm, 3030g 21.08.2018
Struhařka Luhačovice Michaela
48 cm, 3450g 13.07.2018
Tess379 Tobias
51 cm, 3720g 12.07.2018
Kata katulinka Martinek
50 cm, 3420g 10.07.2018
Iwet.certik Lukáš Dosoudil
53 cm, 3820g 20.06.2018
Kattys-N Vojtěch neznámé 15.05.2018

Rodily v porodnici Zlín

Chystají se rodit v porodnici Zlín

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Zlín?