Na cesty s miminkem: jak sterilizovat a ohřívat lahvičky?

Dětské lahvičky vyčistíte a ohřejete doma bez problémů. Jak to ale zvládnout v létě u moře nebo pod stanem? Z diskuzí eMimino.cz jsme vybrali praktické rady, které vám usnadní cestování s miminkem.

Na cesty s miminkem: jak sterilizovat a ohřívat lahvičky? lahvička.jpg

Než naložíte všechno nádobí do kufru, zeptejte se sami sebe, jak moc je potřeba s sebou brát celou sestavu.

Sterilizovací vybavení můžete nechat doma, pokud

  • váš drobeček nemá citlivé zažívání,
  • leze a prozkoumává podlahu všemi vjemy,:)
  • strká věci do pusinky,
  • mu je více než 6 měsíců.

Co využijete určitě, je ohřívačka lahví - a možná ještě více než doma.

„Ohřívač lahví je super věc… hodně využiješ na cestách (po doktorech…),“ doporučuje uživatelka cerveny-andilek v diskuzi Sterilizátor a ohřívač lahví

Pod stan a na výlety

Po celém dni stačí jednorázově lahvičku a savičku propláchnout vařicí vodou. V kempech bývá často rychlovarná konvice, která vám ušetří čas. Pokud si nejste jistá kvalitou místní vody, balená kojenecká voda je jistota.

„…převařit ji předem a brát ji s sebou v lahvích nemá smysl. I v převařené vodě se při pokojové teplotě bakterie namnoží. Buď už to nechat být a nepřevařovat, nebo převařovat na místě přímo před použitím,“ radí Tinny v diskuzi Sterilizace lahviček na dovolené.

Chcete-li mít jistotu na delších cestách, kupte si sterilizační tablety. Jsou sice dražší, ale na cesty bez elektriky a teplé vody neocenitelné.

Nejen na cesty a výlety se vám vyplatí cestovní termoska a ohřívač lahví v jednom - dá se brát i na delší vycházky.

Na chalupu

Máte-li mikrovlnku, jste v suchu. Pokud jezdíte na chalupu pravidelně, má smysl si koupit sterilizátor, abyste ho nemuseli věčně převážet. Hodit se bude i ohřívačka, nebo si opět můžete vypomoct termoskou.

Do penzionu

Zjistěte předem, co vše vaše ubytování poskytuje. Mají mikrovlnku nebo alespoň rychlovarnou konvici? Budeme brát cestovní konvici s sebou? Stačí horká voda, nebo bereme sterilizační sáčky do mikrovlnné trouby?

Některé baby-friendly hotely mají k půjčení vlastní sterilizátor, třeba Avent. „Dostala jsem k odsávačce mléka sterilizátor Avent a byla jsem moc spokojena. Než jsem ho dostala, tak jsem vyvarovala v hrnci na plotně, ale tohle bylo snazší dát do mikrovlnky a sterilovat,“ popisuje svou zkušenost Kesley v diskuzi Sterilizátor a ohřívač lahví.

K moři

Na ohřívání mléka se bude hodit ohřívačka do zapalování auta. Jak to ale udělat s čistotou? Sice se říká, že moře desinfikuje, rozhodně tím ale sterilizaci nenahradíte. V teple se navíc bakterie množí více a děti s citlivějším zažíváním mohou reagovat na změnu vody i teploty.

Raději vezměte s sebou sterilizovací potřeby, aby vás a vaše miminko nic nezaskočilo a užili jste si vaši první společnou dovolenou.

Autor:

Monika na eMiminu začala pracovat jako administrátorka v roce 2011. Web se nakonec stal nedílnou součástí jejího života. Stále ji baví zlepšovat eMimino po textové a uživatelské stránce. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
7.7.15 22:39

Fajn jsou sterilizační sáčky!!!

  • Zmínit
  • Nahlásit