O Velikonocích byl v táborském babyboxu odložen chlapeček

Na Bílou sobotu byl v ranních hodinách v babyboxu v centru sociálních služeb a v domě seniorů G-centrum v Táboře nalezen chlapeček. Je to už druhé miminko odložené během několika týdnů v Jihočeském kraji.

O Velikonocích byl do táborského babyboxu odložen chlapeček. Zdroj: Profimedia.cz. O Velikonocích byl do táborského babyboxu odložen chlapeček. Zdroj: Profimedia.cz.

Miminko bylo nahé, zabalené v dece

Chlapečka objevili v táborském babyboxu zdravotníci krátce před půl osmou ráno. Podle lékařů bylo miminko na první pohled zdravé, zabalené pouze v dece a místo plínky mělo ručník. Chlapeček dostal jméno Milan.

Babybox v Táboře byl otevřen v roce 2013 a je prvním zařízením svého druhu, které se nachází u domova seniorů. V roce 2017 tady byl nalezen první chlapeček, druhým je pak „velikonoční“ Milan. Zároveň jde o druhé odložené miminko umístěné v bezpečnostní schránce v Jihočeském kraji během posledních týdnů. Na konci března byla nalezena v nedalekém babyboxu v Českých Budějovicích holčička, která dostala jméno Viola.

Milan je v pořadí celkově 205. miminkem odloženým v babyboxu od jeho založení v roce 2005. Dnes máme k dispozici 76 bezpečnostních zařízení, které jsou rozmístěny po celé republice. Většina z nich se nachází u nemocnic.

O babyboxech diskutujete také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Nebezpečný Babybox?

11.12.20 13:08
35

Babybox - vaše názory na ně?

24.8.19 16:43
93

Co byste popřáli Milánkovi do dalšího života?

Autor:

Martina je maminkou desetiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
672
16.4.20 10:12

Věřím, že chlapeček půjde do milující rodiny, která už na něj čeká. :)

  • Zmínit
  • Nahlásit