9 nejčastějších důvodů k partnerským hádkám

9 nejčastějších důvodů k partnerským hádkám

Víte, co vašeho partnera nejvíce rozčiluje a co je nejčastějším důvodem k rozvodu? Seznamte se s devíti příčinami hádek a naučte se, jak jim předejít.

1. Vydrž 10 minut

Čekání partnery rozčiluje. Rozmyslete si tedy, jestli je nutné zkoušet tři různé outfity, zda čerstvě umyté vlasy nenahradí suchý šampon a tu řasenku a rtěnku nezvládnete nanést v autě. Bručoun vám hezkou fasádu beztak nepochválí.

2. Na penězích záleží

Ať si to chceme připustit nebo ne, peníze hrají klíčovou roli v životě každého z nás. Neméně pak v životě partnerském.
Problém nejčastěji nastává, pokud je příjem partnerů značně rozdílný. Zvlášť špatně muži nesou, když více vydělává žena. Peníze totiž přináší pocit jistoty a bezpečí, díky kterému jsou ženy sebevědomější a nezávislejší. Parter se může kvůli vašemu vyššímu příjmu cítit méněcenně a nepotřebně. Stejné hádky mohou vznikat v případě, že je jeden z partnerů šetřivý, zatímco ten druhý neudrží koruny pohromadě.
Klíčem k řešení představuje společný rodinný účet. Každý z partnerů na účet posílá stejné procento svého platu, z kterého se hradí veškeré výdaje domácnosti.


3. EX - faktor

Mít dobrý vztah se svým ex bývá značnou výhodou, zvlášť když máte děti. Ale všeho s mírou. S ex-partnerem komunikujte zdvořile a mile, zachovávejte však viditelný odstup.
Příliš vřelý vztah s ex může ve vašem muži vyvolávat pocit nejistoty. Z té následně pramení rozmrzelost, citlivost, obviňování i podezíravost a ty harmonickému vztahu zrovna moc nefandí.

4. Péče o děti a výchova

Jak by mělo být dítě vychováváno, jaké byste mu měli vštěpovat hodnoty a co by mělo dělat? Kdo z partnerů bude ten přísnější a kdo má poslední slovo? Vy i váš partner jste byli vychováváni jinak, je proto normální, že se názory na výchovu místy liší. Sedněte si s partnerem, promluvte si o svých představách a pokuste se najít kompromis. Nedaří se najít schůdnou cestu? Nestyďte se obrátit na kompetentní osobu, která se výchovu dětí profesně zabývá. Možná pak zjistíte, že je v určitých ohledech pravda na obou stranách.

5. Podezíravost partnera

Absurdní podezíravost partnera je věc, s kterou se velmi těžko bojuje. Podezření pramení z nejistoty, která mohla zakořenit v průběhu předešlých vztahů, ale i v dětství. V případě extrémní žárlivosti se nebojte hledat pomoc u psychologa či vztahového poradce. A to dříve, než hádky zajdou za hranu, kde oba partneři ztratí zájem vztah napravit.

6. Výčitky ohledně partnerovy rodiny

Čí rodina je důležitější? Moje rodina není dost dobrá, aby…? Proč jezdíme pořád za vašima? Tvoje máma….? Nikomu není příjemná kritika našich nejbližších, i když je pravdivá. Zamyslete se, zda si stěžujte na věci, které je váš muž schopný vyřešit, a zda ho chcete do takové pozice vůči jeho rodině opravdu stavět.

7. Nedostatek vášně

Nedostatek vášně zabíjí vztah a je jedno, jestli ho způsobuje hodně práce, náměrná únava, stres, nebo jednoduše to, že už vás partner nepřitahuje. Pokud cítíte, že vaše sexuální touha značně klesla a nejedná se pouze o krátkodobou záležitost, měla byste problém začít řešit. Dbejte na svou psychickou hygienu a hlavně, komunikujte s partnerem. Někdy stačí citlivě říct, že vás partnerova nadváha od sexu odrazuje, nebo že vás něco trápí. Zajděte na romantickou večeři, dopřejte si romantickou koupel a budujte společné zážitky. Kvalita sexu je s harmonií vztahu těsně svázaná.

8. Čas pro vás samotné

Najít MŮJ-čas mezi NÁŠ-čas bývá často obtížné. Dejte svému partnerovi přestávku a urvěte si pravidelně i prostor sama pro sebe. Uvidíte, že se na svého drahého budete o to víc těšit a zažehnete ve vztahu novou jiskru. Najděte si nový koníček, poznávejte nové lidi a rozvíjejte se mimo jiné i samostatně.

9. Ego

V harmonickém vztahu by mělo jít ego stranou. Partner by měl předkládat možnosti a ne příkazy. Být připraven udělat kompromis, ustoupit nebo od některých svých představ upustit v prospěch druhého. Zapomeňte na principy a jak to mají ostatní. Soustřeďte se na vás dva a prostor, který spolu tvoříte. Pokuste se překonat svou pýchu, tvrdohlavost a pocit, že jste to vy, kdo má na 100 % pravdu.

Kvůli čemu se doma nejčastěji hádáte vy?

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
143
20.10.16 08:42

Zo svojej skúsenosti by obaja mali začať tým egom… potom všetky ostatné body prídu samé…

  • Zmínit
  • Nahlásit