31 týdnů Marečka, 31 roků tatínka

Rodičovství

Jak z nadpisu vyplývá, jsme skoro stejně staří, tedy kolik mně uběhlo let, tolik Marečkovi týdnů. Mně už ale vlastně táhne na 32 (v únoru 04), takže jsem o trochu starší. :)

Když si uvědomím, že z Marečka bude jednou podobný borec jako já, tak se tomu nechce věřit, ale je to tak. Co ho asi čeká za těch 30 let, tedy v roce 2034?
Asi už nebude ťukat do klávesnice počítače ale hlasový editor bude měnit jeho hlas v psaný text, takže články do emimina o svém miminu bude diktovat do mobilu a bude tam o mně psát jako o dědečkovi Zdeňkovi. Asi bude psát, že máme s mamkou Peťulkou pěkně zastaralé názory, že neumíme zacházet s tím novým komunikátorem a že já už jsem plešatý jako jejich mimino, když se narodilo. Koho si asi Mareček vezme? Asi nějakou slečnu, třeba zrovna z Cipískovy party, snad Valušku nebo Johanku? Jak se asi budou oblékat? Jestli se vůbec budou oblékat. A kde bude bydlet, asi s námi rodiči v domku, který teď přestavujeme. A bude mít sourozence? Snad ano. Plánujeme ještě nejméně jednoho, raději dva, aby se nebál.
Bude s námi jezdit na hory lyžovat, bude ho to bavit? Bude u nás v roce 2034 ještě v zimě sníh? Když ne, tak asi nebude problém udělat umělý sníh a chladit třeba celé údolí, nebo ještě neporučíme větru a dešti?
Co se bude v roce 2034 říkat o naší době? Myslím tady u nás v Čechách, ale třeba i ve světě. Napadá mně, že v tom roce 2034 by u nás už postupně mohli začínat opravdu platit zákony a poctivost by se mohla začít vyplácet. Naše generace už půjde v té době do důchodu a ta nová generace už by neměla být zkažena socialistickou ?morálkou?, kterou já pamatuji a vidím ji ještě všude kolem sebe. Připomínám, že jsem maturoval v roce 1990, tedy první svobodná maturita po asi 45 letech nesvobody v naší zemi.

Tak a teď doufám, že jsem milé maminky a miminka neotrávil malým zamyšlením. Jsem jinak docela normální. Jen mě to tak napadlo.

Marečku, až si ten deníček po 30 letech budeš číst (nebo poslouchat hlasovou podobu Tvého mnou psaného deníčku), tak ti ještě do budoucnosti vzkazuji, že jsi teď, ve 31 týdnech skvělé mimino, že je s Tebou sranda, že máme trochu strach z toho, jak budeš brzy lézt po celém bytě (ještě, že nedostaneš na kliky dveří), že Ti ještě nerostou zoubky, že Ti nechutná moc zeleninka, spíš jablíčka a banán, že nás v noci někdy zlobíš - že nechceš spát a že se těšíme na první Vánoce s Tebou. Moc jsme se na Tebe ty minulé Vánoce 2002 těšili. Byl jsi tehdy 19 týdenní bříškové miminko a už jsme tehdy tušili, že budeš krásný kluk.

tatínek Zdenda

Váš příspěvek
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.12.03 14:20

Ahoj Zdendo,

to mám slzy na krajíčku. Moc hezky jsi to napsal. Fakt je, co bude za 30 let? Těžká představa. Ještě štěstí, že teď si to můžeme užívat plnými doušky.

Nádherné Vánoce přeje

Veronika a Adámek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.03 21:56

Ahoj Zdeňku!
To byl ale originálně napsaný deníček! Fakt jsem si hezky početla. Dosud mě nenapadlo se zamyslet nad tak „dalekou budoucností“. Radši nad ní tedy moc nepřemýšlím, mám strach, aby to nebylo všechno mnohem horší, než je teď! Konec! Už tady nebudu vytahovat takové černé myšleny! Vždyť nás čeká takové radostné období! Tak Ti i všem ostatním přeju krásné, veselé a hlavně pohodové vánoční svátky a ať si je s Marečkem hezky užijete!
Ahoj
Monika a Lukášek (9,5 m)

janice
Kecalka 458 příspěvků 27.12.03 16:33

Tééééda Zdeňku,
to je tak krásně napsaný.....
Taky si teď představuju, jak bude Vilík vypadat za rok, 5 let, 10, 20,50 let. Co bude dělat, jestli to bude dobrej a poctivej člověk, co nás na starý kolena nevykopne z baráku do domova důchodců. Už mi dochází věci, který jsem jako puberťák naprosto nechápala, jako že má máma o mně strach, když jdu na diskošku, že se bojí, abych neskončila na drogách, aby mně nepřejelo auto atd. Teď už to chápu, a to jsme teprv na začátku…
No jo, taky mně to nějak vzalo, jdu rozjímat.
pa a už dopředu přeju Tobě a celé rodince jen vše dobré do Nového roku.
Pa Janice+Vilík

Vložit nový komentář