Brusinčata - 38.díl

Rodičovství

Zdravíme mimčata a maminčata a ostatní, A máme konec prázdnin. Ještěže máme stále tu dovolenou co? :o))) Slyšela jsem, že bude pěkný září. Kdosi ?věštil? :o))) Tak se necháme překvapit.

Gratulujeme Haničce k zoubku. A žádný zakusování do maminčiných kolen, rukou apod.:o))
Koncem minulého týdne jsem objevila třetí zoubek. Jednička hore.
A hned mě pár dní nato pěkně rafla při krmení. Zařvala jsem jak tur a zle se na ní osopila. Koukala jak sůva z nudlí. Naštěstí to znovu nezkoušela :o))) Ale sosání se už sem tam stalo mírně bolestivějším. Jak mě ujišťovala Myšinka, holky si prý na cizí tělesa v pusině zvyknou a přestanou experimentovat. Doufám, že Janina nebude patřit k poťouchlíkům a nestane se z ní hryzec polní :o)))

Jak už popisovala Darka, proběhl malý srazík na Letný. Bylo to prima. Zase jsme poznaly další Brusinče. Mišutka je pohodářka. Pozorovala cvrkot z polohy ležícího střelce a při dalším srazíku už bude určitě lozit.
Měly jsme v plánu navštívit i zahraniční Brusinče, ale chlapi změnili plány a jeli jsme na výlet do termálních bazénů v rakouském městečku Laa, kousek za hranicema. Janča byla jak v ráji. Voda 34 stupňů. To nemá ani na koupání :o))) Hopsala si ve vodě až málem do rozmočení :o) Chechtala se na skotačící děti a byla ve vodě moc spokojená. Ohledně potápění trošku vyšla ze cviku. Jednu chvíli si pěkně lokla. Vydávala chudinka dooost podivné zvuky, ale nemodrala :o))) Vyzkoušela si i jak chutná sůl. Ve venkovním bazénu se slanou vodou jí šplíchlo na pusinu a čubrněla, co je to za chuť :o))

Pár dní po osmiměsíčních narozkách si začala stoupat a téma devátého měsíce by se dalo vyjádřit: ?Jen co najdu oporu, vydrápu se nahoru?. Máme doma takový malý břečťánek.
Večer v postýlce s oblibou stojí a protestuje. Přesně jak psala Jiřina :o)
Musíme vymyslet nějakou zástěnu. Rozptyluje se totiž televizí, zavěšenou v rohu pokoje a pokud je nějakou dobu v pohodě a hraje si třeba s prasetem, nebo jinou postelovou hračkou, jen co nás zmerčí, když se plížíme do kuchyně kolem postýlky spustí bojový pokřik. Dnes večer jsem to provizorně vyřešila sušákem s prádlem :o))

Noční vstávání je pořád bída. Dokonce na chatě občas blbla a budila se co hodinu. Zřejmě tam budou nějaké geopatogenní zóny. Po několika šílených nocích jsme jeli v sobotu ke známým na chatu na oslavu narozenin. Docela jsem se děsila další zběsilé noci a Janča totálně překvapila. Než usnula tak si v postýlce asi hodinu povídala s prasetem a ježkem a vypískávala si u toho. Ale žádný vztekání. Nějakou dobu jsem s ní byla v pokoji a dávala jsem pozor, aby mě nezmerčila :o)). Byla v síťovaný postýlce ve které se nemůže postavit a monitorovat. Pak jsem se odplížila pryč a kontrolovala pod oknem nebo za dveřma. Po nějaké době vytuhla. No a v noci se vzbudila jen 2×. Neuvěřitelné. Hostitelka říkala, že i její děti jsou v tomto domě nezvykle hodné.
Návštěva se vyvedla. Janinka byla hodná, všichni jí chválili, jak je to klidné mimi. My jsme se nacpali urožněnym prasetem. Bylo tradičně vynikající :o))

Někdy se tak neuvěřitelně dívá. Takový zvídavý pohled. Rozchechtává jí, když jí simulovaně (jen rty) koušu do brady. Oplácím jí stejnou mincí, neboť jí stále drží obliba zakusovat se :o)) Brada a nos je vděčný cíl.

Spinkání přes den je beze změny. Většinou klasické dvě půlhodinky. No snad se časem tím pohybem více urve:o)))

Jsem zvědavá na nejčerstvější míry a váhy. Jdeme 9. září a už se těším na tipovací soutěž. Dost nám vytáhla a dooost ztěžkla. Faldíky myslím nepřibývají, ale nevim nevim, jestli nepřekoná nakonec hranici 10ti kil :o))

Ještě něco od vobludy:
Ahojky Jíro. Tak nevím, abych tu nebyla za poběhlici :o))) Janek mi, ale jaksi ?zdrhl? a mamka si kápla do noty s Tvou maminou :o)))?..tak pokud již nejsi zadaný????? ? jsem pro :o))) Oba jsme problematičtí ?usínači? a další společné zájmy určitě najdem :o)))
A možná Tě i brzy doženu s váhou :o)))

Mějte se všichni moc príma,

Pa Martina a Janina (9 měsíců)

.(){border:0} *]

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.08.04 21:52

Prvááááá! :-)))
Zdravím v novom denníčku, pozerám, Brusinka, parádne ste si to užili, to verím, že kúpeľom sa Blava nemôže rovnať ani náhodou, chlapov plne chápem :-)
Ja tu sedím a striehnem na Noemku, má nekľudný spánok, asi nám lezie jednotka vľavo hore, zatiaľ teda neplače, že by bolela, ale má ďasienko úplne napuchnuté, to doteraz nemala ani pri jednom zúbku a že ten posledný ju poriadne potrápil. Tak sa už bojím za ňu…
Janinka je šikulka, že už sa stavia na nožičky, to naša madam je leňoch, ale prešpekulovaný. Plazí sa ako blesk, al elen keď zmerčí zaujímavý objekt, inak hrá nemohúcu :-) Skrátka, nebude sa predsa hýbať len tak, aby sa hýbala, no nie?
Ja behám po doktoroch s chrbticou, RTG našťastie dopadol OK, ale mám lordózu, moje obrbrucho v tehu zanechalo predsa len následky a nosenie Noemky mi nijako neprospelo, takže sa musím čo najviac šetriť, lenže Noemka má maminkovské obdobie, len naznačím pohyb preč a už spustí plač, ťahá ma za nohu, vešia sa mi na ňu, potom si zaborí hlávku do koberca a plače a volá „mamma“ a keď ju predsa len zoberiem na ruky, prisaje sa ako kliešť, objíma a pusinkuje ma, no fakt mi je niekedy do plaču s ňou :-(
Je to naše zlatíčko, hlavička jej šrotí ostošesť, okusovanie ju tiež strašne baví - obojstranne :-) - najväčšiu srandu ale má, keď niekto kŕmi psa a on vyskakuje, to sa až skoro zakuckáva :-)))

Máme taký problémik, Noemka bojkotuje kočík. Ale aby som to upresnila - znamená to, že celý deň nespí, hoci je od únavy už protivná a celá opuchnutá, lebo v posteli je po chvíľke hore a vymýšla, prelieza a na spánok nemá čas, ale v kočíku kričí tak hystericky, že to fakt znie, ako keby sme ju krájali napoly :-/ Takže teraz vôbec nechodíme von! A zatiaľ som nevyriešila, ako to urobíme. V šatke ju teraz nosiť nemôžem, hýbem sa ako pokazený robot. A čo je najzaujímavejšie, v obchodných centrách jej nevadí byť v kočíku, hoci musíme meniť polohy, vezie sa na chrbte, na brušku, v polosede…ale vydrží v ňom. Vonku ani za svet. Či na prechádzke, alebo tu na dvore, proste nie a nie a just nie. Ale v obchodných centrách moc čerstvého vzduchu nie je a ono sa tam ani nedá často chodiť, keď nie je začo :-)

Do poradne ideme tiež až v septembri, 6.9., takže miery dodám potom.

Pápá
Lulu + Noemi 7,45 mesiaca :-)

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.08.04 22:33

Ahoj Lulu!
A zkousela si Noemku po:,–(it aby videla z kocarku ven? To se pak miminkum jezdi lepe a tolik neplacou. :o)
Michalka jezdi v sede uz asi mesic a spis je pak unavena z toho jak vsechno vidi a spi pak jak medved.
tak papa a at zoubky tolika moc neboly!
Darka a Misutka 5-ti zubka

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.08.04 23:08

Ahoj, Darka!
No, Noemka by sedela rada, jasné že hej, ale zďaleka ešte sama nesedí, teda nepo:,–(í sa, a pokiaľ viem, dovtedy sa deti nemajú po:,–(zovať. Keď sa vytiahne a drží madla, tak sedí v pohode, to hej, ale proste to musíme vydržať, chrbticu má len jednu a sama viem, aké to je, keď nefunguje, ako má…
 Lulu

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 01.09.04 11:50

Ahoj Brusinko!

Tak Kubíček bude mít za pár 4 měsíce, už má 8 kilo a něco přes 66 cm! Zatím se zdá, že jste oproti nám hodně napřed, ale za dva roky budeme říkat, že máme stejně staré děti!! Letí to…! :o)

Měj se!

Alice

 
Anonymní  01.09.04 12:53

Ahoj kamarádi!!!

tak se také konečně dostáváme ke psaní:-)))
Janinko - máš takové podobné období jako my - tedy - jsi o něco málo zdatnější, ale my se také snažíme. Tomík už leze jako drak - náš byt (1+1)ma prolítnutý během dvou minut a pak se odráží zase zpět a několikrát ho proběhává znovu - lituju, že nemáme větší byteček, ale aspoň na něj zase vidím, co kde dělá a jak si šmejdíkuje:-)Začal se nám, kluk jeden, stavět na kolínka - takže teď máme období zkoumací z polohy alá o něco výše než jsme zvyklí:-)))ťukáme na ledničku, na troubu na botník - občas si zaskočíme k zrcadlo se podívat jak nám to sluší a zamát se na sebe. V chodítku už nám to taky celkem jde a tak je u nás živo. Nevím, však, jak dopadne další naše novinka - Tomík s manželem spolu začali komunikobvat takovou pazvířecí řečí - no, děs běs:-)))nejhezčí na tom je, že když se takhle „zvěřmo“ domlouvají - Tomík je úplně uvytržení:-)))
Dnes mu babička koupila takovou plyšovou velkou pastelku - tak se s ní Tomík trochu poboxoval v kočárku a teď tu zase jen tak leží:-))) Hraček tu máme - řekla bych - docela dosti, ale už jsou všechny dost okoukané:-)))
Naše míry jsou pořád stejné - s jídlem neustále zápasíme - čím to - stále netuším - MUDr.nám říkala, že prostě takové děti jsou a nemáme se tím zaobírat, no jo - jí se to řekne, když dennodenně se svým dítkem nemusí zápasit aby se cvůbec nejedlo - myslím, že za chvilku převezmeme žezlo v klubu hubeňourů:-(
Budu pomaly končit - Tomík usnul - jdu žehlit a vařit.zatim papapapa Iva a Tomík 8,5měs.

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 02.09.04 21:26

Ahoj Brusinko, Janičko a ostatní brusinčata!

Už vás doháníme se zubama, heč! Včera se prohryzal druhý :o) S usínáním je to u nás poslední dobou nádherné, Hany už je okolo půl osmé tak unavená, že usne, jen co se dotkne prostěradla. Poskakování v postýlce už se nekoná :o) Dnes dokonce vytuhla (respektive tak strašně si mnula očíčka a zívala, že byla odnesena) už po sedmé. A k tomu ještě hoďku dopoledne a dvě po obědě. Dneska dopoledne se vyznamenala ? na stolek k postýlce dávám chůvičku a druhou poslouchám dole (však to znáte). Většinou trošku pokřikuje, tak mi nepřišlo divné, že není ticho. Pak za hodinu už to problikávalo, tak jsem myslela, že už je vzhůru ? někdy když se vzbudí, tak si sedne a vůbec neřve, jen vrže postýlka. Tak jsem pro ni šla, ale Hany si ležela a spala a objímala chůvičku! Normálně mi ji z toho stolku ukradla a nasyslila si ji do postýlky a pak to snímalo, jak dýchá ! Potvůrka malá :o)))
I Jíra teď usíná dobře, po osmé uložím, přečtu pohádku, zhasnu a je klid. Zlatíčka. Jen aby to vydrželo. Hany teď několik nocí pořvávala brzy ráno, ale snad to bylo tím zubem, dnes spala skoro do 7 bez jediného vrznutí postýlky.

Brusinko, s tím sušákem jsem to dřív dělávala taky (když jsme měli jen Jíru a jednu místnost). Jen se připrav na to, že jednoho dne na ten sušák dosáhne a co bude moct, to ti nakrade :o)) Jinak fotka postýlkohryzačky je super! Od Jíry: Janičko, mně ses moc líbila, tak si tě rád budu opečovávat. Přemluv mamku, ať zase přijedete, klidně i dovnitř domů a já ti ukážu svoje hračky! Můžeme to zakamuflovat, že jedeš za Háňou :o).

Ještě k botičkám: Hany už doma běhá jak střela (tedy drží se zdi, postele, gauče, židle …), ale stále je teplo, tak je bosa nebo jen v ponožkách (s oblibou si stoupne do nočníku ? sice prázdného, ale čerstvě vypláchnutého, takže si ponožky zráchá). Ven už ale botičky nutně potřebujeme. V kočárku vydrží sotva půl hodiny (a to musíme vytrvale jet), jinak si stoupá a vystupuje, takže jak to jde, chodím s ní a vedu ji za ručičky, nebo ji nechám lézt (okamžitě si stoupne a chodí, dle vzoru jen co najdu oporu, vyškrábu se nahoru ? trefné :o))) No a jelikož jsem držgrešle a nechtělo se mi dát pětikilo za botičky, tak využívám, co máme. Po Jírovi sandálky vel. 19, sice jsou jí asi o 2 čísla větší, ale jelikož jsou vepředu otevřené, tolik to nevadí. Ty jí dávám, když je naboso. Pak ještě mám vel. 18 zavazovací botičky, které měla kámoška pro své nechodící děti na zimu, ale botky jsou to pevné a kvalitní, takže když má ponožky, jsou jí větší jen maličko. Doufám, že jí ta tlapička rychle doroste.

Tolik prozatím od nás.
Jiřina s Hany, 9 a půl měsíce a Jírou, za 3 dny 2 roky

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 02.09.04 21:27

Brusinko a ostatní pisatelky deníčků, co říkáte tomu, aby se napsal program na celý měsíc, kdo bude kdy psát deníček? Nějak to poslední dobou pokulhávalo :o))) Já bych měla mít 28.9. A co vy, Lajko, Míšo_L, Darko …?
 Jiřina

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 03.09.04 20:47

Ahojte,

miminkovský deníček jsme nějak prošvihly, tak se honem hlásíme v tomto.

V porovnání s Haničkou je Áňa prachsprostý břídil:-))), ale v našich očích je to samozřejmě pořád to nejúžasnější miminko:-))) Mohlo by ji omlouvat, že je trošku mladší, ale obávám se, že to asi neobstojí.
Abych se vyjadřovala jasně - naše dítě nechodí, nestojí, neleze, samo se nepo:,–(í, absolutně nesnáší, když ji někdo chytná za ruce, takže paci paci asi taky nikdy dělat nebude :-))
I přesto všechno nejsem zoufalá matka ani zdaleka, protože i přes tyto „nedostatky“ toho Áňa poslední dobou dost zvládá - plazí se, říká baba, mama (hurá!), tata (ovšem aniž by tušila, co to znamená, jen pozná, že se nám to líbí a někdy i to je jí fuk:-)), umí pápá nebo udělat čau a taky z vlastní iniciativy dělá indiána (i když teda hřbetem ruky místo dlaně, ale zejména při jídle je to velmi efektní:-))).
A největší novinka - usíná sama v postýlce!!!! Teda zatím jen večer, přes den to ještě musíme natrénovat. (to zas bude tóčo:-()

Tolik zpravodajství od nás.
Lajka + Áňa (8m)

PS: Jiřino, klidně si jeden deníček v měsíci vezmu. Pokud nebude nikdo proti, tak bych stabilně brala ten 3. v měsíci.

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 03.09.04 21:35

Ahoj holciny!
Tak se taky hlasime!
Pripojujeme se k Lajce a Anicce s tim, ze taky vubec nic neumime. :) Nelezeme, nesedame si, nestoupame si dokonce se ani neplazime, ale v otaceni se na brise dokola sme mistri a myslim si, ze neni rychlejsiho ditka. :) Ale zato krasne a dlouze sedime a vydrzime sedet. :) No, ono to moc usmevavy neni (urcite me vsichni sprdnete, ale v autosedacce se mi sama po:,–(i a kdyz ji chci polozit, tak dela mosty a proste to nejde… asi sem slaba. :) ). Ale zase na rozdil od Andulky, si s rukama nechame udelat paci paci, jak je velika uz je horsi, protze to se hned postavi a delame tik tak tak delaji hodinky. :) TAkze do uplne nezdatnych deti se taky nemuzem radit. :)
Usmivame se na kazdyho kdo se na nas podiva a to i na chlapa, vyvaluje ocicka a ukazuje zoubky. Jinak uz jich mame 5 a zacaly sme slintat. :) Ale ne kuli tem zoubkum, ale jen tak aby bylo aby sme byly jako to prasetko. :) Dnes sme jely a Misa mela uplne mokry tricko od toho jak prskala a slinila. :)
Jinak k obidku jime jak kdyby sem ji nedavala najist. Zblajzne 150g a vice a jeste pije mliko. :) Zacina byt jako sysel. :) Asi me brzo sezere… :)
Dnes sem Mise domluvila u myho brachy starou klavesnici, protoze mi jinak tu moji rozmlati… musim ji nekdy az budu mit fotak vyfotit jak do toho midly jako blazen. :)
TAkze to je asi tak vsechno a ja se jdu koukat asi na tv, ale nic tam nedavaj tak nevim. TAk papa a pozdravujte deticky!!!!
P.S. To nam krasne zacal skolni rok, co… toho slunicka. :)
Tak papa Darka a Misutka 7,5 mesice

 
vajo
Kecalka 272 příspěvků 04.09.04 18:36

Ahoj Holky,

hlásíme se po hrozně dlouhé době - nějak ten čas hrozně letí a mezi dovolenýma, Melikou a prací už vůbec nic nestíhám. Manžílkovi se rozrůstá firma a tak jsem zapřažená částečně taky, no alespoň je to změna ! Budeme otvírat v Brně nový obchod a tak se starám o vše okolo. Největší sranda je, že většinu věcí musím chtě nechtě absolvovat s melikou. Beru ji na jednání i na stavbu (utvíráme v Carrefouru). Je to hrozná sranda, když zaparkuju u toho rozestavěného monstra mezi bagry a vytáhnu kočárek a vyrazím "na procházku ". Naše dítě si to naštěstí užívá a líbí se mu nový lidi a věci - hlavně když je akce. Na procházky v lese začala být Melika alergická a ječí, takže musíme vyrážet mezi auta a lidi.

Příští týden se chystáme ještě - konečně na dovolenou k moři, kam jinam než do Turecka. Už se moc těším, hlavně na to jak toho našeho malého čerta bude hlídat tatínek !

Jinak se hlásíme do klubu k Darce s Mišutkou a k Lajce s Áňou. Jsme nelezci a neplazivci ! Melika se plazí jen dokolečka a dozadu a úplně si vystačí s kutálením se. Je v tom velký profík a zdolá pár švihy v rychlosti i několik metrů, takže ji do lezení nic nenutí. Klečet na všech čtyřech zá:,–(ně nechce, jen zvedá zadek a to už dost vysoko. Mám obavu jestli to není malý golemek a ty kolínka nemá pohyblivá. Už sama sedí v kočárku si sedne z lehu sama ještě ne (protože není na těch čtyřech). Ze seda si sama nestoupne, ale chce pořád stát, když jí dám ruce tak vstává s nataženýma nohama - jak golemek. Stjí už sama, když se drží. Jinak jsme už trojzubí a brzy budem čtyřzubí. Melika říká táta, teta, nene, toto, baba a pak žvatlá nesmysly - mluví jí to celkem dost hlavně, když se rozčiluje tak dobře nadává. Tvrdě teď prosazuje co chce a když zrovna neuděláme to co ona právě chtěla tak vrčí, takže vrčí dost často druhý stupeň pak ječí a nadává - bájo ! Jinak děláme pápá, za mojí pomoci indiána a první zvířátko -prasátko ( začala chrochtat, je u toho hrozně sladká ).

Sále kojíme a tak 2× až 3× vstáváni v noci je u nás stndart.

Objevil se nám taky atopiský exém pod kolínkama, na nártu a na zadečku. Na:,–(ily jsme homeopatika a krizovou mast (bachova mast) a vypadá to dost pozitivně. Můj prsní exém stále trochu přetrvává, ale snad už taky finišuje - to je fakt hrůza !

Jinak velmi obdivujeme lezce Janinku, Haničku, Fifu a další a doufáme, že jednou se k nim taky našemalá připojí!

Všechny moc pozdravujeme

Eva + Melika (zítra 9 měsíců)

 
Anonymní  05.09.04 12:04

Od nepřihlášené Amálie:

Ahojky Brusinčátka a Maminky!

Tak se zase hlásíme z chaty jsme tu na víkend a užíváme posledních dní hezkého počasí při představě, že za chvíli bude zima je mi ouzko! Už se vidím jak v mrazech rajzuju s Amálkou po venku, protože ona moc doma nevydrží.
Přestály jsme první nemoc a to nemoc šestou. Velké horečky a pak vyrážka. Naše doktorka tam nebyla a tak zastupující naprosto bez nějakého vyšetření navrhla hned na teplotu a lehce zarudlý krček antibiotika! Tak jsem se ohradila jakože jestli by jí třeba nechtěla udělat nějaké vyšetření? Z odebrané krve se zjistilo, že v těle není zánět, tudíž to asi budou zuby. Tak dobrý ale teploty nepovolovaly tak mě napadlo jestli to není ta šestá a taky že jo do rána byla Amálka kropenatá!
No byly jsme skoro týden samy doma a já jsem skoro skočila z okna:o) Člověk by s horečkou zalezl a chrápal a Amálka byla jak když do ní střelí spánek žádný mrzutá uplakánek jídlo jsem do ní rvala pod tlakem a večer usínala dolem 11! Vážně mi začínalo hrabat! Teď už js zase dobře.
Jen holky taky se vaši miláčci začínají vztekat? Tahle vopice jak není po jejím kope nohama a normálně se regulérně vzteká! A co dělat? Myslím, že už je načase začít vychovávat. Ale jak? Musím se přiznat, že už jsem asi 2 x sekla lehce po prdýlce, protože je naprosto nepřebalitelná!Jak se naučila stát tak stojí při všem!
Taky se snažíme odnaučovat usínání u prsu, taky krušné, ale musíme už bych pomalu fakt chtěla skončit.

Lulu téma kočárek fakt zkus jak Darka radila Noemi po:,–(it, třeba ne úplně ale trošičku ji naklopit, aby viděla určitě se jí nelíbí, že nic nevidí. Zádičkům to určitě neublíží beztak začne sedět každou chvíli.

Brusinko ta fotka je k sežrání! Teda nevím jestli zkresluje ta fotka, ale ten výběh vypadá dost velký. Vždycky jsem si ohrádku představovala jako mnohem menší.

Tak se mějte krásně já jdu poobědvat.

Pa Martina a Amálie 9 měsíců a půl

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 05.09.04 21:24

Ahoj holciny a miminecka! :o)
TAk je konec tydne a zacina zas novy a tak porad dokola. :) Amalko, neboj nejsi sama komu z deti hrabe a to urcite nemluvim jen za sebe. :o) No, ono mezi nama nam moc neprida to, ze se chovame uz jen kuli tem prckum jako deticky a delame kravinky a blekotame na ne aby byly spokojene. :o)
Ne nadarmo se rika, ze zenska na matersky zakrnuje. :o) Aspon teda ja. :o)
Momentalne sem ve fazi delani papa a paci paci a mam desnou radost kdyz aspon naznakem po mne Misa to papa opakuje. :) TAkze se hlasime k papacum. :o)
Holky dnes sem si tak premyslela a nevite nekdo kdy tak zacit s pohadkama? Aby to ty deticky bavilo a zbytecne je to pred usinanim nerozptylovalo. Me kdyz Misa zacne uz pomalicku vytuhavat pri krmeni vecer (krmime tak asi 10min dyl ne pak usinam uz ja :o) ) a dam ji do postylky tak uz nepovidam, protoze by v tu ranu mela Misa veliky ocicka. :o)

Jo, abych nezapomnela Misa_L pry zije. :o) ale podle toho ze se neozvala to tak nevypada, stara se totiz o nemocnyho manzela. TAk mu prejme aby se brzo uzdravil a MIsa nas potesila povidanim o paveckym soustredeni na Vysocine. :o)

TAk papa a ja se jdu koukat na Modry hlubiny, kdyz uz nam dalsi serial konci.

Darca + Misutka 7,5 mesice

 
Anonymní  08.09.04 09:31

Ahojky!

Po strašlivě dlouhé době vás všechny zdraví Sýkorka a Janek! V poslední době jsem se vůbec nedostala k internetu, takže se dopředu omlouvám, nejspíš ze mě bude „přečíst zbytek“.

Tak nejdříve chlubení - chronologicky
6m - klečíme a pérujeme
6m+1t - umíme se sami po:,–(it
6m+2t - umíme si sami stoupnout v postýlce
6m+3t - lezeme kam se nám zachce rychlostí neuvěřitelnou
7m - kecáme - nejčastěji DleDle a Tata
7m+1t - postavíme se o cokoli držíme se 1 rukou, při držení za dvě ruce ujdeme cca 30 m
7m+2t - první dva dolní zuby jsou na světě (nyní je jich již 6) - celkem bez trápení
8m - za ruce chodíme velmi obstojně, lezeme do schodů, jezdíme v sedačce na kole
9m- běháme za 1 ruku a činíme první pokusy o samostatnost - ale ten balanc ne a ne zvládnout - i když zdá se, že se blýská na lepší časy
9m+1t - první krůček
9m+2t - pustil se a běží a běží a běží - teda než spadne - ale už se mu občas podaří i elegantně přistát
k tomu umíme berany berany duc, paci paci - pěkně hlasitě a při velmi dobré náladě občas Janek zvládne i zamávat
baštíme 4× denně - dopol. ovoce, pak oběd - zeleninka občas s masem, odpol. ovoce či přesnídávka nebo jogurt, večer kaše, mezitím kojení, v noci kojení po 2 hodinách k ránu i častěji, vypijeme 2,5 - 3 dcl bylinného neslazeného čaje denně - bohužel z lahve s dudlíkem - ze savičky to prostě nefunguje - ale zase už celkem nebryndáme při pití rovnou z hrnečku

No a teď trochu něco zajímavějšího - v červnu jsme se věnovali dovolenkování - nejdříve jsme byli na podnikové chatě na šumavě - tam to bylo moc skvělý - Janek byl úplně paf z toho, že je celý den s náma oběma a byl neuvěřitelně šťastný, pak jsme dali pár dní odpočinku u babičky a vyrazili jsme do Krkonoš do rodinného penzionu Permoník v Dolní malé Úpě - přes kopec od Pece - penzion je vynikající, plánujete-li dovču v horách vřele doporučuju - mají tam skvělou hernu a jsou tam výborně zařízení na děti - posílám adresu www.permonik.net, no a nakonec jsme vyrazili i pod stan - spali jsme nadivoko u potoka pod Velharticema - Janek zvládal úplně skvěle a už je z něj ostřílený cestovatel. To ostatně potvrdil i na dalším „vandru“ pod stanem - to jsme vyrazili k zřícenině hradu Gutštejn nedaleko od Konstantinek hnedka na dvě noci a bylo to fakt báječný, akorát se nám nedařilo vysvětlit mu, že ty plameny od ohýnku se prostě ochutnávat nebudou … Teplé letní dny jsme využívali na koupání - máme tu ryvníky s písčitými plážemi, takže se tam Janek opravdu vyžíval přehrabováním písku - veliká sranda byla, když šel poprvé do vody, tak jak si myslel, že je ta hladina pevná, tak hrozně vysoko zvedal nožičku, aby na ni vylezl, a pak když prošlápl ke dnu, tak vypadal úžasně vyjeveně. Jinak je to malý montér - dráty, zásuvky (elektrické i ty šuplíkové), otvírání a zavírání dveří - prostě klasika. Též se z Janka stal malý knihomol - četba je obrázkových knížek je velmi oblíbená, občas nám zazpívá, pravidelně kontroluje, jak mám složené prádlo ve skříni - nezarovnané komínky okamžitě vyhazuje, abych to předělala - ale to asi znáte samy, obrovského pokroku jsme dosáhli na pískovišti - Janek už písek nebaští nýbrž si s ním pěkně hraje, na houpačce se drží uplně výborně, líbí se mu v nosítku (takový ta krosna se sedátkem Chicco Caddy - pokud chcete pořizovat je prima).

Ovšem kromě toho je to také pěkný svůdník - byli jsme na návštěvě u stejně staré kámošky - po:,–(ili jsme mimča vedle sebe - chvilku na sebe koukali a smáli se a pak se Janek nad Valušku naklonil, objal ji a začal ji úžasně pusinkovat (dobrá oslintávat) a Valuška si jen spokojeně kopala nožičkou a přidržovala si Janka za záda - no fakt jsme si říkali, jaké je štěstí, že ty děti mají plenky a nemůže dojít k větším nepřístojnostem …

Jinak jsem dostala menzes (v 7,5 m) a bylo to pro Janka dost krutý - cca 4 dny předtím se zřejmě měnila chuť mléka a on vůbec nespal (v noci cca 3-4 h, přes den necelou hoďku), pořád chtěl prso - při pití za něj tahal a šípal až jsem měla spoustu modřin - no pak jsem to konečně dostala a přišla jsem na to proč se tolik trápil a ta změna - přisál se k prsu pil a totálně nahlas vrněl (skoro až chrochtal) blahem a více méně celý den prospal - musel to pro něj být hrozný šok, když ho zradila jediná jistota - sladké mlíčko od maminky - ale překonali jsme to - jsem moc zvědavá, jaké to bude příště (od té doby jsem se zase hodně rozkojila a menzes se nedostavuje) - tak kdybyste měli podobný problém, tak se snažte vytrvat - já byla ze začátku děsně na nervy z toho, že nevím co se děje

Celkově jsem na mateřské maximálně spokojená - Janek je úžasnej, pořád se směje, nezlobí, nebrečí, stále překvapuje novými dovednostmi a vůbec je děsně príma

Třem mým kamarádkám se teď narodili miminka, tak jsem byla zavzpomínat v porodnici na návštěvě - teda ty novorozeňátka jsou tak úžasný - to už ani není pravda, že jsme i my měli takový malinkatý uzlíčky - musím přiznat, že jsem z toho pořád úplně vedle - ten čas tak úžasně rychle letí …

O prázdninách jsem tu a tam četla deníčky, takže mi snad nic neuniklo, jen tedy reakce nebudou nejčerstvější - bavili jste se jednou o golfkách - my pořídili k čtyřkombinaci malinké a lehoulinké (5,5 kg) Chicco Ponee XS - hlavně kvůli polohovatelné rukojeti, k většině golfek jsme se museli ohýbat - tak doporučuji.

od Janka:
Ahoj Janinko, moc se ti omlouvám, že jsem se tak dlouho neozýval - mamina mi o tobě trochu vyprávěla, dokonce jsme přes léto byli i ve stejných místech pod Sněžkou - ale prý o pár dnů jinak, tak mě mrzelo, že jsme se nepotkali, Teď jsem malinko smutný, že se poohlížíš po Jírovi, ale jak na mě bonzla mamina, taky jsem nebyl tak úplně věrný, takže to úplně chápu.

Mějte se moc a moc fajn
zdraví Sýkorka a Janek 9,5 m
aktuální míry 9,650 kg 76 cm 6 zubů

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 08.09.04 14:51

Ahoj holky,

konečně se taky na chvíli dostávám k počítači. Jsem teď málo doma, takže přístup na Net nemám a pokud mám, tak zavařuji, dělám marmelády a přesnídávky Martínkovi, ta poslední broskvová je velmi vyvedená. No a pokud nejsem mimo nebo nezavařuji, tak dělám záchranou síť Martínkovi. Od té doby, co se sám staví a snaží se chodit je to děs. Všude kramuje, padá, vleze. Každý den má na čele novou modřinu, hraje nám všemi barvami jako klaun :o)

Týden na plaveckém kurzu na Vysočině byl fantastický. Skvělá parta, výborné lektorky, velký bazén kdykoli k dispozici, v ceně byl též aqua aerobik se zajištěným hlídáním, tenis, beach volejbal, obrovská hernička, pink ponk a hlavně - výborná kuchyně. V jídelně židličky pro prcky. Děti se během dne hodně unavily, takže krásně spaly. A ten vzduch, hmmm.

V pátek opět odjíždím na Moravu a zdržím se nějaký ten týden.

MArtínkovy míry ani váhu nevím, na kontrolu jdem na konci září, myslím, že proběhne i očkování.
Zuby máme 4, 2 dolní a dva horní, jenže ty horní nejsou jedničky, ale něco dál, takže Martínek vypadá jako Upírek, naštěstí nejsou zcela vyrostlé :o)

Někdo se mě ptal na homeopatika - bereme Selenium a Heřmánek. Kůže je nesrovnatelně lepší, světlá a hladká, drbe se jen za krčkem, ale již ne s takovou intenzitou jako před homeopatiky. Mažeme Excipialem s mandlovým olejem.

Zatím pá
Míša a Martínek brzy 9m

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 08.09.04 17:49

Holky, poslala jsem deníček, stojí ve frontě, tak ho žádná nepište (pokud se tak už nestalo :-))

Ahoj Hana

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama