Jaká jsem vlastně máma?

Rodičovství

Když jsem zjistila, že čekám miminko, byla jsem nesmírně šťastná a obava, že bych péči o mrňouse nezvládla v pohodě, byla ta poslední, která mi přišla na mysl. Zocelená péčí o synovce a neteř jsem myslela, že jsem vcelku připravená na vše, co nastane. Bohužel po narození dcery jsem zjistila, že vlastně nevím a neumím nic. Myslím SPRÁVNĚ nic. Někdy mám pocit, že jsem naprosto nezodpovědná matka, která své dítko postupně úspěšně likviduje a nakonec ho dovede do naprosté záhuby. Zřejmě se ptáte proč. Ve zkratce se to pokusím vylíčit :)

Začalo to výčitkami, že jsem špatný inkubátor. Dcera měla při narození jen 3040 g. Jo, fakt tak malá! Pak jsem asi po dvou měsících „tradiční“ péče o dítě zjistila, že je trestuhodné, že koupu své dítě denně. DENNĚ! Ve snaze, aby si dítko vypěstovalo režim, mu odrovnávám kůži vodou a chemikáliemi. A co víc, koupu už od necelých tří měsíců v normální vaně, nikoli v kyblíku. Prostě málem vražda.

Poté jsem byla poučena, že papírové pleny nejsou jen na obtíž přírodě (což beru a uznávám), ale navíc je mé dítě celý den vystaveno chemikáliím. Taková jsem mrcha.
Tak jsem si řekla, že je dobré, že alespoň plně kojím, ale chyba lávky. Protože mé dítě vyžaduje a miluje dudlík (díkybohu :-) ), pravděpodobně mám špatnou techniku kojení a mímo se málo natucne, je nervózní (proto ten dudel) a málo přibírá (poslední je bohužel pravda, tak 150-120 g týdně - další má tragédie, ale podle lékařky je to naštěstí dostačující). Tak nevím. Ema si ráda hraje, po obědě vydrží spát 3 až 4 hodiny a v noci kojím jednou. Asi není možné, že je prostě po mně a ráda dundá, já měla 4 dudlíky. Asi jsem taky byla špatně kojená :-o

Tak jsem byla alespoň ráda, že je sice téměř podvyživená (ve 3 měsících 5 kilo), ale zase je hezky pohyblivá. Umí se při pasení koníků otočit z bříška na záda! Byla jsem zchlazena, jestli spíš netrpí svalovou hypertonií, protože je to divně brzo. Při pídění se po dalších informacích jsem odpověď nenašla, zato jsem na netu zjistila, že ničím té své chudince páteř, protože ji ve spánku pokládám zásadně na bok, NA BOK!, aby se neudusila. Je totiž blinkací miminko a k tomu mě děsí syndrom náhlého úmrtí.

Blinkací je hodně. Mamka říkala, že někdy děti holt blinkají, že to přejde. Abych něco nezanedbala, rad starších nedbaje, nastudovala jsem, že asi trpí refluxem. Začala jsem ji cpát Nutritonem v dobré víře, že víc přibere. Po nějaké době už nefungovala ani lest Nutriton - prso - Nutriton, plakala jak zvíře a ani prso pak nevzala do pusy víc jak hodinu. A pak že děti nepoznají chuť :-)

Pak se mi dostala do ruky kniha Něžná náruč rodičů a mé zoufalství dostoupilo vrcholu. Najednou jsem se divila, že se Ema těch dvou měsíců v té mé prima péči vůbec dožila. Zavedla jsem klubíčko, ale plakala - blinkala - plakala - blinkala a tak pořád dokola, tak jsem to zbaběle vzdala. Chtěla jsem alespoň podpořit její všestranný rozvoj a zakoupila hrací deku. Deka hraje a blikají na ní světýlka, což prý může narušit rozvoj nervové soustavy naší Pidinky. Sakra. Zase vedle…

Radši pomlčím o tom, jak ráda mrkne na televizi (což jí netrpím). O blesku na foťáku a zraku mimina se už nehodlám rozepisovat, beztak je deníček dost dlouhý a až sem už stejně nikdo nečte. Rozhřešení nečekám. Ale alespoň jsem se vám vyplakala na rameni. Za to děkuji!

Hodnotilo 15 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 04.01.12 07:06

:potlesk: :mrgreen: hned mám lepší ráno :mrgreen: to jsme na tom hodně podobně… hlavně s tou televizí, mojí malý jsou 2 měsíce a miluje jí! Včera jsem se s ní chtěla pomazlit a ona mrška místo toho upřeně koukala na krimi zprávy, tak nevím, jak si to mám vysvětlit :nevim: :mrgreen:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 04.01.12 07:32

Pěknýýý :mrgreen: Pobavila jsem se… :mrgreen: :palec:

A neboj, Emička určitě přežije :palec: :lol:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 04.01.12 08:13

Já jsem se pobavila, to je přesně ono! FURT Ti do toho někdo bude kecat (já jsem mimochodem dostala Něžnou náruč k Vánocům a tak vím, že se to tam píše - že děti, které nejsou na klubíčko zvyklé v něm budou nejpíš ze začátku nespokojené :) Budu asi trénovat na panně :mrgreen: :mrgreen: ) Jsi dobrá máma,miluješ své dítě a očividně žije, hlady ještě neumřelo, tak co. Myslíš, že děti v 90. letech balili maminky do látkovek, koupaly v kyblíčkách a brali jim dudlíka? Prdlačky…a ty děti to taky přežily. Moc jsi mě pobavila, držím Ti palce

 
Katýsek81
Povídálka 32 příspěvků 04.01.12 10:12

Taky jsem se zasmála a zavzpomínala na vlastní začátky :D Dobrá máma je taková, která o sobě neustále pochybuje, protože chce pro své děti to nejlepší :mavam: A to nejlepší je v každé době bohužel něco jiného, takže se řiď instinktem, ten Ti napoví. Jo a dobrá máma jsi určitě :hug:

 
Michaela_F  04.01.12 10:37

Teda to je krásný deníček, prcka čekáme v březnu a už teď mě napadají podobné myšlenky:-D Děkuju za uklidnění :potlesk:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 04.01.12 10:56

Taky jsem špatná, mě ale pro změnu dítko přibírá moc, moc ho kojím. A u prvního jsem dověděla, že ho kojím moc dlouho a určitě mu chybí minerály a vitamíny. Kojila jsem olně do 7 měsíců a kam jsme přišli, tam byl Adam největší a nejtlustčí…A pak jsem byla špatná, že jsem mu vařila doma, kupované příkrmy jsou vyvážené a lepší. A přes mojí péči se Adam dožil současných 3,5 let, je zdravý jako řípa a vychytralý až moc. Tak snad i Bára mou péči zvládne:)Jo, jo, někdy si člověk fakt myslí, že všechno dělá špatně, ale dokud dítko roste a chechtá se, je to fajn:)Tak se drž a pečuj o své zlatíčko pořád stejně tak, jak ty to cítíš, to je pro malou to nejlepší :)
Jo a kdyblík jsme nikdy neměli a taky jsme neznakovali, Adam měl pořád plné ruce jídla :), dudlíky byly a znovu jsou naši kamarádi a moje děti měly porodní míry 2980 g a 48 cm a 3010 g a 47 cm, takže taky cvrčci :) A látkovky bych asi ve své lenosti nezvládla :)

Příspěvek upraven 04.01.12 v 10:58

 
cllara
Povídálka 15 příspěvků 04.01.12 10:56

jak kdybych četla o našem malém :lol: porodní váha 3100g, ve dvou měsících 4050g, dr. Spokojená, že přibírá a nestojí na váze. Váhový přírustek 100-150g týdně :lol: Kyblík sme ani neměli, malého koupu obden ve velké vaně už od třech týdnů, líbí se mu tam. Zásadně spí na boku, na zádech v postýlce řve. Na zádech usíná jen v kočárku. Látkovky nepoužívám, sem líná :oops: s dudlíkem usíná a je spokojený. Odříhne si jen ve svislé poloze( podle knihy špatně), ale přece ho nenechám poblinkat. Za televizí se točí a fotíme jak diví. Takže když to taky shrnu, tak je asi vše špatně :lol: ale na druhou stranu mám doma spokojené miminko, neznám noční hysterické záchvaty při usínání ani koupání, brečí jen když mám hlad, bříško nás netrápí, takže je vše v pořádku :lol: za nás maminy neznali žádné kyblíky a polohy na tygříka a myslím, že to na nás nic nezanechalo.Takže určitě sme všechny dobré mámy, protože děláme vše proto, aby naše děti byli spokojené :)

 
Jitkaaa
Kecalka 289 příspěvků 04.01.12 12:15

:potlesk: :potlesk: neboj já už tuhle nezodpovědnou péči praktikuju 3 rok a Ela se pořád „drží“ . :P

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 04.01.12 13:12

Chvíli jsem přemýšlela, jestli to myslíš vážně- jako že tě někdo naštval, nebo jako for :mrgreen: tak snad jako for a snad nemáš výčitky za tyhle věci, protože by asi byla špatná většina :palec:

 
Junkyska
Závislačka 3181 příspěvků 04.01.12 13:29

Super deníček :palec: Zjistila jsem, že mám asi také podvyživené dítko, vystavuju ho nástrahám televize a také chemikáliím z jednorázových plen :lol: no což budu tedy doufat, že to vše ve zdraví přežije :pankac:

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 04.01.12 15:01

Děkuju za reakce i podporu. :kytka: Jako fór to myšleno bylo, ale až poté, co jsem se nad sebou vážně zamyslela a rozhodla se nebrat to mateřství tak úplně vážně. :mrgreen:

To, že na klubíčko si musí děti zvyknout, jsem samozřejmě nastudovala ( :mrgreen: ), nicméně Kiedroňová nepíše, jak zabránit dítěti, aby vyblilo (ano, doslova vyblilo, jinak se to nazvat nedá :roll: ) celou snídani (oběd, svačinu, večeři…) a ani neradí, jak dosáhnout toho, aby chůdě nepálila následně žáha. Takže i kdybych hodila za hlavu neustále poblitý dítě, sebe i byt a následné malé váhové přírůstky, tak prostě nevydýchám změnu mého vcelku spokojeného andílka v neustále ječícího cizího zuřivce :mrgreen: :mrgreen: .

Jo a zapomněla jsem na bolest bříška a baby calm, které nám moc pomohly a dodnes je používáme ke krocení záchvatů zuřivce. Ty jsou sice zcela přírodní a bio, ale pro změnu zase příliš „ostré“ pro miminkovské bříško.. 8o :roll: :nevim: :mrgreen:

Až zas nasbírám pár perliček (jakože určitě další přijdou), tak se zase ozvu ;) .

Příspěvek upraven 04.01.12 v 15:05

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9046 příspěvků 04.01.12 16:46

Děkuju, moc jsem se zasmála a jako bych to taky zažila. Jen s tím rozdílem, že u mě je doktor v pohodě a naopak je to on a sestřička, kdo mi říká „moc čtete“ a „neřešte to“, když zjišťuju, že dítě nesnáší být na břiše… (No a Kiedroňovou jsem radši vůbec neviděla a doufám, že moje dítě přežije a vyroste i bez ní.)

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 04.01.12 16:56

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak to je krásně napsáno, jsem se viděla v tvých řádkách. Doufám, že bude další deníček. Krásné počtení. :potlesk: :potlesk: :palec: :palec:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 04.01.12 18:12

to je doooost dobré :potlesk: má zkušenost : mé malé budou teprve 2 roky-porodní váha 2300-43cm, v 6měsících 5kg. teď má 9kg, takže jako inkubátor a výkrmna jsem totálně selhala, Eli holt nikde nebyla „tabulkové mimi“ :roll: když jsem jí chtěla přikrmovat od 4.měsíce, bylo mi řečeno, že se to nesmí, pak prý dítě zbytečně bude na vše alergické, nebude chtít mléko, bla bla bla … teď má dítě (2měsíce) švagrová a doktorka jí skoro nařídila příkrmy od 4měsíců-aby prý tu alergii nemělo :lol: a tak bych mohla pokračovat do nekonečna
takže já si myslím, že každý ať si to dělá dle svého, co vyhovuje jemu a dítěti. kecalů se vždycky najde dost, ne??!!! :dance:

 
Kytka32
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 04.01.12 18:13

Super deníček :palec: :palec: ve spoustě toho jsem se poznala :potlesk: snad nám to ty děti jednou odpustí :mrgreen:

 
pavlíne
Stálice 51 příspěvků 04.01.12 20:18

nádherný deníček! :potlesk: :palec:

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 04.01.12 21:08

Ahoj, co k tomuto deníčku říct? Snad jen - bomba, super, výborný :-). Jsem moc ráda, že existuje ještě pár „mamin“, co vychovávají své děti „normálně“… Moc děkuju za tenhle deníček!!! :palec: :palec: :palec:

 
veverik
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 04.01.12 21:09

tak bych řekla, že jsme na tom podobne. Beatka važila při narození uplně stejně 3040 g, ve velké vanď ji koupu od prvniho dne co jsme přišli z porodnice, kvuli režimu taky každy den. Na Tv obraci hlavu jen co zmerčí, že saham po ovladači. Blikajici hrazdičkz odzkoušela poprve asi v měsici. Kojena byla „jenom“ 9 měsiců. A mohla bych pokračovat dále…

No mysli , že mám duvod k zamyšleni :-)

 
yweta
Závislačka 4113 příspěvků 04.01.12 21:49

Tak to jsem asi stejně špatná máma jako ty. Koupu každý den, když malou nevykoupu je řev. Klubíčko, zajíček, tybřík a já nevím jaké potvory (způsoby nošení mimča) jí neberou…zato TV miluje.
Krásný deníček ;o)

 
WIWIEN  04.01.12 22:03

jsi urcite super mama-nenechej se napalit na tabulky.Moje dcera kojena nebyla,nemohla jsem,neprisala se-dostala umelou-byla spokojena,dudlika mela na spani v kocarku,kouka se na televizi od druheho mesice,libi se ji.latkovky nepouzivam,jed­norazovky ji nikdy neposkodily s ekologii si hlavu nelamu :D Ji co potrebuje jeji organismus a ne to co je nekde napsane-samozrejme detske jidlo,ale na to. na co ma chut zrovna ona sama.usinala rada na boku pozdeji na brichu,nehroutila jsem se z toho-doktor mi na to rekl,ze deti speji v neuveritelnych polohach.Proste zda se mi,ze se maminky dneska prilis nervuji tim co jim reknou sestry,nebo doktori.Nakonec ve dvou letech vsichni behaji,vsichni jsou stastny a spokojeny a o to jde.Takze si nedelej hlavu a rid se instinktem-kdo jine zna sve dite lepe nez ty sama ;) ;) ;)

 
panibobina
Kecalka 165 příspěvků 04.01.12 23:12

taky si nemyslím,že jsi špatná máma,naše malá- zítra 16 měsíců,taky ji koupu každý den a to od 4 měs,a spí od narození na boku,dudlíka má taky od té chvíle co jsme se vrátili z porodnice,kojila jsem jen 4 měsíce,byla jsem po císaři,jinak na telku čučí od narození to mněla cca 3 měsíce a táta jí pustil fotbal a to čučela a já jsem jí to potom přepla na ulici a to byl řev :jazyk: jo a pleny máme taky jednorázovky z látkovejch by mě asi jeblo ;) takže jsi normální super máma,jako každá jiná tady na EMIMču :dance: přeji hooodně štěstí a hlavně zdraví v Novém roce 2012 tobě i malé :srdce:

 
monica1987
Stálice 60 příspěvků 05.01.12 00:42

Krasne napsane tleskam :D :D

 
martinaaaaaaaaa7  05.01.12 08:04

Ahoj zakladatelko, naprostý souhlas. Takový kecy si asi vyslechne každej, já jsem nedávno přišla na myšlenku, že ty kecy vznikají tak, že si každá mamina myslí, že to, co dělá její dítě, musí nutně platit i pro ty ostatní mimina. Na naše mimino neplatí nic a poslouchat kecy typu: Když byl náš malej mimi, tak… Tohle jsem četla, že se dělat nemá, protože… mi pěkně leze na nervy. Chci našeho prcka vnímat jako originál a proto má taky originální potřeby. A přesně takhle to je u každýho mimina. Švagrová rodila týden po mě a naše děti jsou naprosto ale naprosto rozdílné. Takže asi tak. :lol:

 
Loviva  05.01.12 10:21
PROSTĚ BOŽÍ

Právě jsem si jako babička prvního vnoučete přečetla tento nádherně napsaný deníček. A musím konstatovat, že prostě nemá chybu. V některých bodech úplně vidím naší novopečenou maminu a přístup nejbližším k ní a našemu Matýskovi. To je neustále: byla jsem u babičky (pra) a ta říkala, že už by měl…, že tatínek v jeho věku už … Ještě že si z toho nic nedělá a bere věci tak jak jdou. Dříve se toto vše tak neřešilo a naše miminka vyrostla v pohodové zdravé děti. Už jenom to koupání - rady : vytvořte mimnku pravidelný večerní rituál: hraní - koupání - krmení - spaní. A na druhou stranu - miminko by se rozhodně nemělo koupat denně. A teď aby se v tom jeden vyznal :roll: Myslím, že by každá maminka měla dělat vše podle svého rozumu a potřeb svého dítka :) . Takže držím pěsti, aby vše bylo v pořádku a nezapomeň, že je to Tvé dítko a Ty tedy rozhoduješ o tom co a jak bude. Hlavně buď v pohodě a klídku - pak bude i Tvoje miminko, nenechej se zbytečně nikým a ničím rozhodit a neřeš nepodstatné. Mějte se a uživejte si toho nejkrásnějšího období :potlesk:

 
Chmelda
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 05.01.12 12:36

:potlesk: :potlesk: :potlesk: Výborně napsáno a myslím, že to přesně vystihuje situaci nás mnohých maminek. Tak my koupeme obden tedy v malé vaničce, používáme jednorázové pleny, protože náš malý má jednu plenu doslova na jedno použití, takže při používání látkových bych asi strhala pračku i sebe a musím říct, že Kiedroňovou jsem dostala k vánocům a některé z jejích praktik jsem převzala - např.nošení na tygříka po jídle, nebo nošení v klubíčku - a malý to celkem snáší. Klubíčko především na rozhlížení se, to si pak připadám jako jeho šerpa. Každopádně hrací a blikací deku máme taky a používáme ji od 2 měsíců, malý má teď necelé 3 měsíce a blikání a zvuky zvířátek prostě miluje, stejně jako televizi, mobil a počítač. Ale máme třeba problém s pobytem na bříšku, to malý moc nemusí, nehrotím to, tak třikrát, čtyřikrát za den ho na bříško dám, snažím se ho něčím zaujmout a jakmile se mu to přestane líbit, šupnu ho zase zpátky. Podle Kiedroňové to zrovna není, ale nemám zájem na tom, aby mé dítě vnímalo polohu na bříšku jako za trest. Bráno zorným úhlem odborných publikací, jsme špatné matky skoro všechny. :mrgreen: Myslím si ale, že jsme úplně normální maminy, které intuitivně vycítí, co jejich dítě potřebuje, protože stejně naše děti známe nejlépe. A není nic nad spokojený úsměv toho mého malého prcka, i když se třeba vyloudí při sledování televizních novin. :lol:

 
Natu
Nováček 9 příspěvků 05.01.12 16:37

Super krásný deníček :kytka: už jsem se tak trošku bála jestli nejsem z jiné planety, když jsem přežila těhotenstvé v 7.měsíci ( trošku turistiky, ale zase porod jedna báseň) a naše Natálka prospívá jedna báseň i když jí mučím už od narození…asi mě příroda obdařila nějakými pudy…i náš pes si myslí, že mě jako fenku musí víc poslouchat, a moc se divý proč nemůže pomáhat s čištěním toho kvičícího mládátka…to by mohl být docela pěkný deníček..naše 3 měsíční mládátko a 50to KG pes…přeju at krásně prospíváte navzdory chytrým radám

 
alusa11
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 05.01.12 20:07

Pěkný deníček, malý byl taky maličký 2850g a 49cm ,plenky papírové atd. Teď má 3 roky a všechno přežil! :lol:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 06.01.12 19:36

Nádherný deníček :mrgreen: pobavil :potlesk: :palec:

 
Bavorov
Kecalka 453 příspěvků 06.01.12 22:11

Jaká jsem máma? Úžasná!!!!!!!!!! Taky jsem dostala celou řadu rad, ale jsou k ničemu, řídím se sama sebou.

 
veronikamayerova  10.01.12 11:24

Taky jsem své dítko koupala každý den,také jsem používala jednorázové plenky,kojila jsem pouze měsíc a půl,můj syn měl také „pouhých“ 3100g…atd.Patřím tedy do klubu..

 
Lalinkax
Kecalka 173 příspěvků 11.01.12 22:25

krásný deníček :mrgreen: vidím to skoro stejně jen nekoupu každý den :mrgreen: máme taky Emmu a to jen o měsíc a dva dny starší :mrgreen: přeji jen to nejhezčí :kytka:

 
annasta
Nováček 2 příspěvky 12.01.12 12:47

ja se teda prizpevku moc nesmala, hltala sem a cekala, jestli se konecne dozvim neco proti zvraceni. Nase porodni vaha sice 3920g, ale ve 3 mesicich 5490g, takze na nas je tve mimco jeste prekrmene. Myslela sem, ze kdyz zahustim stravu prikrmy, tak, bude blit mene, chyba, blijeme barevne, protoze nase nejoblibenejsi poloha ke na brisku. Krome toho, ze delam uplne stejne chyby jako ty ( i po predchozi pomoci s 2ma synovci :-D), nastesti o tom nevim, protoze na net moc s nasi temperamentni Adou nemam cas,… Od Dr jsem k vahovym prirustkum (kdyz sme za mesic pribraly 80g zaslechla, ze se nedivi, ze vsechno vyblije, kdyz je tak ziva…) Takze snad to prestane jak budeme vic sedet, je nam cca7 mesicu tak snad se to blizi;-) :dance:

 
Margery
Závislačka 3919 příspěvků 11.07.12 11:25

Tak to jsem ještě horší máma než ty, jsme na UM :nevim: miluje simpsny, občas ho vyfotíme, denně ho koupu ve vaně(!), hraje si na hrací dece a dudlíka dudlá od narození :nevim:

 
Housa
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 11.07.12 12:38

Díky za tenhle deníček, potřebovala jsem ho jako sůl :-)

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 11.07.12 15:16

Ale nejsi, přečti si můj deníček ze včerejška a hned ti bude zas líp! :? ;)

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 11.07.12 15:17

Není zač :lol:!

 
Mimra
Kecalka 175 příspěvků 12.07.12 11:31

Super deníček a příspěvky. Měly by si ho přečíst všechny maminky ještě před porodem..já se taky postupně dozvídala, co by se dělat mělo a nemělo. Řeknu Vám, že jsem byla docela dost zoufalá z toho, co všechno dělám špatně. Nejprve kojení byl velký boj. Všude člověk čte, že mateřské mléko je nejlepší a samozřejmě chce pro toho svého prcka jen to nej..No měla jsem problém se syndromem bílých bradavek, který bohužel nepřešel, takže mlíčko odstříkávám dotěď - malé je 8 měsíců. Ale jen 2 krát denně, takže v pohodě. A už začínám přidávat UM, malá ho konečně pije..tak ať si pěkně zvyká..Teď už spoustu věcí tolik neřeším..tzn. občas kouká na telku, má hrající a blikající hračky, které se jí mooooc líbí, nenosím jen v klubíčku, na tygříka a pod., jednorázové plenky, malé vařím, má dudlíka (toho jsem se taky moc bála jí dát, když všude psali, jak to ničí kojení.. i podávání mléka lahví - nic z toho nemělo na kojení vliv). Čeho se zatím ale držím je to, že jí neposazuju. Říkám si, že někdy je fakt lepší nečíst..mohla jsem být už od začátku v pohodě, tak jsem se zbytečně stresovala, ale už jsem si na to přišla, že né všechno se má tolik přehánět :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama