Malý škodík v akci

Rodičovství

A už to začíná. Aneb jak rozškubat, opatlat, ohmatat, odtrhnout, urvat, zničit a sežrat vše, co nám přijde pod ruku. Verča byla donedávna zlaté dítko. Ačkoli skoro všechny děti z Říjňátek 2010 už začaly lézt, sedat si, ba i stoupat, a s tím zároveň uměly i rozbordelit vše, k čemu se dostaly, naše Verunka si stále spokojeně ležela na zádíčkách a hrála si s pitomcema na hrazdičce, bez velkých snah přetáčet se, přemísťovat a škodit.

To BYLA jakási reklama

"Honem oslintat, než mi to sebere!"

Ovšem abych jí neprezentovala jen jako nudného ležáka, musím uznat, že kam chtěla, se velmi vynalézavým způsobem dostala. A to za pomoci zad, loktů, hlavy a prdelky. Vypadala jako nemocný pavouk, kterého přetočíte hubou vzhůru. Střídavě tyto 4 části svého těla zvedala a pokládala, až byla tam, kde zrovna nutně potřebovala být :pankac: Ba pravda, za dvakrát delší dobu, než by trasu orazilo miminko hlemýždě zahradního, ale byla :mrgreen:

Druhá strana mince je skutečnost, že většinou nechtěla. :mrgreen: Přetočila se jen, když si usmyslela, a to se (vážení nekecám) stávalo v průměru dvakrát za týden. Většinou totiž, když se rozhodla, že poloha na bříšku už není pohodlná, než aby udělala pohyb (celej taťka :mrgreen:), raději spustila uširvoucí jekot s poselstvím „matko přetoč mě“. A matka vždy po chvíli domlouvání, šťouchání do ramínka a pokusů o ignoraci zuřivého pískotu vyměkla a malou teroristku přetočila. Vážně už jsem si myslela, že si mě vycvičí tak, že jí i do školy budu vozit v kočárku-naležato samozřejmě, a že u matury mi bude sedět na klíně. Jakou roli bych musela sehrát na její svatbě, nechci domýšlet 8-o :mrgreen:

Musím ale uznat, že Verunka byla vždy naprosto samozabavovací holčička. Krásně jsem si vždy udělala vše potřebné v domácnosti, protože jí ke štěstí stačilo jen přebalit, nakrmit, položit na postel, nebo na zem, obklíčit jí hračkama, nad ní postavit hrazdu s pitomcema, a měla jsem klid. Tedy samozřejmě jen v případě, že nás nebolely rostoucí zoubky. To do ní vždy vstoupí doslova ďábel a jiná poloha, než „chovací“, není přípustná. Vždyť to znáte! :wink:

Šestiměsíční prohlídka a výsledky vážení její (ne)vývoj vysvětlily. Moje dcera má v půl roce už 9 kilo! :-D A právě to jí bylo a je omluvou. Začala jsem tedy utěšovat své již lehce panické myšlenky tím, že s takovým bříškem a vůbec celkovou váhou asi nebude jednoduché se hýbat tak, jak se hýbou o dvě kila lehčí, stejně staré děti. A tak jsem to přestala řešit. Verča mi těžkla pod rukama, i když papá jen zeleniku, ovoce a něco mlíčka, no, je prostě z těch těžkotonážnějších prcků :-D „Jednou se hýbat začne, jen si ještě musíme chvilku počkat. A do té doby si budeme užívat klidu a pohody, a tiše nezávidět ostatním maminkám, že už si doma plně užívají hyperaktivních škodíků a škodiček“, říkali jsme si s Davidem.

A tu najednou vidím, že se otočila na bříško a začala se sápat po něčem, k čemu se jí zřejmě nechtělo píďalit po zádech - starým známým pavoučím stylem. To jí bylo 7 měsíců a nějaké drobné. Vyvalila jsem oči a pravila „teda Veru, nepřeháníš to nějak? Tento týden je to už potřetí!“ To jsem ještě netušila, čeho je to předzvěst. Od té doby se otáčí kdykoli a kdekoli několikrát do hodiny, ne do týdne jako bývávalo. Za pomocí ručiček, kývání zadečku, šoupání stehýnek a povzdechů se dostane kamkoliv, kam jí jen síly stačí, aby dolezla.

A jak to tak bývá, s tímto radostným a věřte pro mě velikým pokrokem, přišla i velmi nemilá daň. Verunka postupně přestává být „samozabavovacím“ miminem. Čím více se hýbe, leze (zatím tedy bez pomoci kolínek), přetáčí se a řádí, tím více vyžaduje diváky okolo sebe. Víc diváků = větší zábava. A já tím pádem přestávám mít čas na domácnost. Ne, samozřejmě tu nehnijeme :mrgreen:, ale musela jsem svůj denní plán přeplánovat na dobu, kdy spinká (dříve moje doba relaxace). A aby toho nebylo málo, času, kdy přes den spinká též ubývá a s ním i mé síly.

Ale jooo, zvyknu si :-D , jen ta změna byla taková náhlá. Od jejích tří měsíců jsem byla zvyklá na určitý režim, který si sama nastavila, nemusela jsem jí vlastně skoro vůbec hlídat, když se pomalu ani nehla :lol: Usnula skro vždy přesně v dobu, kdy začala mrnět, to jí stačilo jen dát do postýlky s čajíkem a byla tuhá. Teď? Spaste Kryťáka a pošlete na Aljašku! (citace z mého milovaného seriálu Red Dwarf :-D ).

Společně s mým skoromanželem nám přichází doba, kdy se opravdu a teď už skutečně nezastavíme. Nechci domýšlet, co bude, až bude lézt po kolenou, sedat si a nedej bože chodit. Verunka totiž dovedla svůj chápavý reflex k naprosté dokonalosti a vše co si usmyslí, že chce, v setině sekundy má v ruce. V druhé setině v hubě. Nezastaví jí nic. Všechny překážky podleze, přeleze, obleze, objekt zájmu si za prostěradlo či deku, na které leží, přitáhne… prostě není nic, co by jí zabránilo škodit. Možná jen špatná nálada. V tom případě se vrací ke starému již ověřenému způsobu, „jak jekotem docílit něčeho, pro co nehodlám hnout ani prstem. Od toho tu mám matku.“ :-D

Proč jsem použila slovo „škodit“? Protože to, co dělá, nemá nic společného s nevinnou hrou. Hračky barevné, pískací či chrastící, jsou pro ní již zastaralé předměty, se kterými si hrají jen malá mimina :roll: Ona už je přece velká. A tak hrazdičku používá již jen jako 1) kousátko (už jsou ožrané všechny nohy), 2) jako překážkovou dráhu(podlézt, oblézt, proplést skrz ní celé tělo a ječet že nemůže ven) 3) a jako něco, co může vzít, zahodit a udělá to ten největší randál, jaký udělat jde :lol:

Druhý způsob, jak spáchat co nejvíce kraválu je vzít do ruky něco tvrdého (chrastící hračka, lahev, hrníček - prostě, co unese) najít něco druhého tvrdého (skříň, jinou hračku, můj mobil, monitor od notebooku…) a začít s jedním flákat o druhé. A to tak dlouho, dokud maminka nepřiskočí a nesebere jí to z ruky… samozřejmě s výsledkem vzteklé hysterie.

Miluje pytlíky, pytle a podobné šustivé blýskavé věci. Ze sáčku od brambůrek nejdřív vysype celý obsah, rozmístí do okolí jednoho metru a posléze již prázdný pytel začne mačkat, mluvit na něj, zpívat mu a nakonec si ho nacpe do pusy :roll: Je vám asi jasné, že najít roli odpadkových pytlů do koše, jsou pro ní Vánoce!

A tak náš běžný den je o tom,

  • jak najít tátův časopis, otevřít ho, vypustit na něj 4 kila slin, roztrhat, zmuchlat a sežrat všechny stránky
  • o tom jak dolézt k notebooku, pokusit se vyrvat všechny písmenka, vzít za monitor a zavřít si do laptopu ruku
  • o tom jak si pořád dokola sundávat obě ponožky a cpát si jednu po druhé do chřtánu
  • o tom, jak si opakovaně přetahovat rukáv od trička přes ruku a pak řvát a vřískat, že tu ruku nelze najít
  • o tom jak vzít, použít oslintáním a omatláním cokoli cenného, co leží jen v trochu možném dosahu a jak to po použití zahodit 2-3 metry daleko (většinou jde o mobil-můj!)
  • o tom jak rvát mamince nebo tatínkovi blýskavý stříbrný řetízek z krku, div, že není utržen i s hlavami
  • o tom jak drapnout jednoho či druhého rodiče za hubu a zanechat po sobě celkem 4 viditelné rudé šrámy
  • o tom, jak honit mravence na zahradě po dece, ačkoli je všude okolo asi 40 hraček
  • o tom, jak vytrhat veškerou trávu v okolí celé deky… (tady s Davidem říkáme, že už je poznat, že je naše dcera ten správný vidlák - věčně obalená trávou a za nehty hlínu :mrgreen: )

A mnoho dašího. Prostě je to o tom, kdo s koho.

Jsem si jistá, že tohle je ještě prd v porovnání s tím, co nás čeká za 2-3 měsíce, a že až si tento deníček pak budu číst, budu se usmívat, jaký jsme měli klídek :-D Jsem si opravdu jistá tím, že své teroristické - již uvědomělé útoky v podobě vymiňování si jekotem věci, které nesmí, záhy dovede k naprosté dokonalosti. Ale proto jsme si Tě Verunko pořídili… abychom se už nikdy v životě nenudili. A jsem si jistá, že se o to dokonale postaráš. :-D Milujeme tě! Mamka a taťka

Na závěr jsem si dovolila vložit VIDEO JAK VERUNKA KLÁBOSÍ .

A dovolte mi vyjádřit upřímný obdiv všem, kteří prochází či již prošli podobným obdobím a nezešíleli z toho. Tím více maminkám dvojčátek, či vícedětným. :kytka:

Hodnotilo 6 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
petrusak
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 05.07.11 06:51

hezky jsem se po ránu pobavila :lol: :lol: :lol: :potlesk:

 
Vevilka
Kecalka 175 příspěvků 05.07.11 07:52

Dobře napsané jsem se zasmála:-D.

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 05.07.11 08:00

Verunka je nádherná holčička a roste jak vody… Nebude to dlouho trvat, jen se párkrát otočíš - a nejspíš vám přivede „někoho“ domů představit… :lol:

 
Renzav
Povídálka 41 příspěvků 05.07.11 08:38

Krásně napsaný, i video mě rozesmálo. :lol: Máme to samé momentálně doma. :palec:

 
scharko
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 05.07.11 09:00

Tak u nás je to stejné,ale ty jsi to popsala krásně a hlavně vtipně.Jsem se opravdu nasmála . :potlesk: :potlesk: :palec:

 
eVerča
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 05.07.11 09:18

Opět brečím smíchy :mrgreen: :hug:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 05.07.11 09:20

opět moc zábavný deníček a verča moc pěkně klábosí :palec: :dance:

 
werro
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 05.07.11 09:27

:mrgreen: super deníček :palec: Verunka je krásná holčička a s mojím synem jsou stejně velcí taky měl v půl roce 9kg :mrgreen:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 05.07.11 09:57

Úžasně napsaný :potlesk: A Verunka je krásná :kytka:

 
lentilka76
Kecalka 411 příspěvků 05.07.11 10:52

Nádhera! Opět mi tečou slzy smíchu a jen jsem deníček hltala. Je to krásné, když vím, co mě za pár měsíců čeká a hned dvojitě (jestli tě to potěší). Protože jak popisuješ svojí Verunku, tak takováhle je Eliška (i s váhou), Kačenka je hýbavá už teď. Už se těším co dalšího nás čeká.

 
Habinka
Závislačka 4683 příspěvků 05.07.11 11:45

Tvoje deníčky jsou prostě super. Díky za příjemné ráno :lol: Verunka už krásně povídá :potlesk:

 
KRML
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 05.07.11 12:22

Super napsáno, pobavila jsem se a zavzpomínala :mrgreen: V říjnu nás to čeká potřetí tak už se moooc těším :zed: :mavam:

 
evinula
Stálice 100 příspěvků 05.07.11 12:45

moc pěkně napsane takovyhle deníčky se mi moc libí.mam taky dcerku narozenou v řijnu a je to pěkna čipera protože ja si už ani nepamatuji kdy mala jen sedela v klidu na dece a hrala si.Hrazdičku sme ji pořidili asi ve dvou měsicich ale mala se hodne brzy otačela na břiško a to ji velmi bavilo,takže když sem nadni dala hrazdu hned se otočila.Jinak lezla už před pul rokem takže to bylo neco ji hlidat :lol: Sedet začala na 7m.A ted co už leze všude kolem nabytku tak mame co delat všechno opatla,rada trha tapety,podařilo se ji už nekolikrat vysipat kytku,nebo třeba prašek na praní.A nejhorši je že v kočarku už nechce byt vubec.Takže venku lita po zemi kde se da a strka do pusy cokoliv.Jak ja nekdy tiše zavidim mí sestře ktera ma chlapečka 10m a ten si klidne sedi na dece a vyhrajesi třeba jen se svimi ručičkami.

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 05.07.11 13:20

opět LUXUSNÍ deníček ,vážně super moc jsem se pobavila :palec:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 05.07.11 13:21

Miruš, opět jsi svým talentem nezklamala… A tvoje Verunka tuplem ne :mrgreen: :hug: Věřím, že ti toho připraví ještě tolik, že se budeš divit… Ale vím, že tebe nic nevykolejí :huban: :huban:

 
Boudice23
Extra třída :D 14869 příspěvků 05.07.11 13:40

:lol: :lol: pěkně jsem se nasmála :palec: :palec:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 05.07.11 14:36

hezky napsané. mám doma něco podobného, jen je malá narozená v listopadu:-D

 
Zaynah
Závislačka 2607 příspěvků 05.07.11 15:26

bomba!!jsem se teda zasmala :mrgreen: :mrgreen: a pak lekla,protoze me to taky ceka 8-o 8-o :mrgreen: :mrgreen:
tesim se na dalsi denicek!! :pankac:

 
kikafox
Kecalka 129 příspěvků 05.07.11 17:48

dokonale napsané :lol: :lol: :lol:
Spaste Kryťáka a pošlete na Aljašku!

 
nokoska
Závislačka 3853 příspěvků 05.07.11 19:17

Miru pecka…jsem se dostala k nám domů… :-P :-P :-P

 
Clementine
Nadpozemská drbna 27292 příspěvků 05.07.11 19:46

:palec: :palec:
Na té váze něco bude, Tom je nemlich to samé a taky mu veškerý pohyb trval dýl :-D Koukala jsem i na jiný vaše videjka a úplně vidím Toma, ten se záhy naučil fenomenálně prskat, někde mám exkluzivní video ohozeného širokého okolí včetně maminky, pro něj samo děsná prča :-D Těším se na další deníčky :potlesk:

 
Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 05.07.11 19:55

Naprosto dokonalý a navíc-jakoby jsi psala i o našem Matyášovi-ted ve čtyřech měsících dělá tytéž věci jako tvoje Verunka.A největší gól je ten,že používáme i stejné výrazy-píďalit a píďalka je to pravé pojmenování těch divno pohybů :lol:

 
Linda 1
Povídálka 21 příspěvků 05.07.11 22:07

Super deníček,
báječně popsáno a hlavně je vidět jaká jsi předvídavá matka - jak píšeš, že je to prd proti tomu co ještě nastane, fakt jsem se pobavila, máš dar popisovat věci velmi, velmi vtipně a přitom výstižně

 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 07.07.11 11:57

No naprosto úžasný Miruš, opět jsi nezklamala :palec: Tvoje deníčky jsou vždycky suprový :pankac: Verunka je úžasná. Krásně povídá. Je to prostě typická ženská :pankac: :mrgreen:

 
Somier
Kelišová 5305 příspěvků 08.07.11 08:44

Miru,

fakt úžasný !!!
super deníček a malá je k sežrání :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama