Mimizemšťánkový deníček č. 33

Rodičovství

Ahojky! Tak se konečně dokopávám k tomu, abych napsala nový deníček. Nějak nestíhám a tak asi ani nebude moc dlouhý. Prvně hlásím, že na pondělní kontrole jsem nevěřila svým očím, když se na váze objevilo 6,160 gr:))))))

Už vás skoro máme, že jo:) A vyrostli jsme na celých 63 cm, takže už jsme pořádní kluci!

Tudíž jsou pryč mé obavy, že když už snad měsíc jíme pořád 120cítku, tak že je to málo. No není chi chi. On Filípek ví moc dobře, kolik potřebuje, jen já maminka bláhová si myslela, že už třeba bude chtít víc. Jasně mi vysvětlil, že na větší dávky si budu muset počkat:)

Taky hlásíme obří pokrok v pasení koníčků. Poctivě cvičíme a je to znát. Mám radost jak malej Jarda:) Není to ještě dokonalé, ale vidím, že to trápeníčko k něčemu je.

Stává se z nás mistr světa v házení hrkátek do dálky:) Taky se s nima velmi rád bouchá do kebule. Docela netuším, co se mu na tom líbí:)))) Snaží se teda jako strčit si hrkátko do pusy, ale když ta pusa je tááák malá:)

Doprala mi pračka, tak to jdu pověsit. Pokračování za chvilku:)

Včera jsem byla na přednášce o příkrmech. I tam mi nejdřív bylo smutno, když první věta byla, že nejlepší je miminko nejmíň do půl roku kojit, ale pak se ukázalo, že jsme tam asi tři nekojící a tak mi bylo hned kapku veselejc. Chtěla jsem vám o těch příkrmech napsat nějaký deníček, ale bylo to tak obecné, že jsem se vlastně nic nového nedověděla a řekla bych, že na stránkách e-mimča je toho daleko víc.

Ale co se nestalo:) Příjdu tam, sednu si na židli a spolu s ostatníma porozuju plazící se mimčo, které se nám staralo o zábavu:) Pak ke mě příjde najednou jeho mamča a ptá se, jestli nechodím na e-mimčo:) Asi se takový ksicht, jako má Monťule nedá přehlídnout:)))))) Ona to byla Cibulka a Šimonek:) Dokonce mě pak odvezli autem až domů:)

Ještě cestou na přednášku jsem si připadala jak puberťák:) Vzala jsem si MP3 přehrávač a jedouc v šalině jsem ho měla na plný kule, nohou podupávajíc si v rytmu chi chi. No úlet:))))) Ale dost dobrej:) Asi jsem to potřebovala. Ale už cestou domů z přednášky jsem si uvědomila, jak moc mi Filípek chybí a jak moc se těším, až se k němu přitulím a dám mu pořádnýho hubana:)

Tak já budu pro dnešek končit.

Mějte se nádherně a pohlaďte mimísky

pá Montička + Filípek (dnes 3. měsíce)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.05 22:14

Ahoj Montičko a Filípku, do Vašeho deníčku sice přímo nepatřím, ale mám radost, že taky někde budu mít první komentář. Zatím se mi to totiž nepodařilo.
Teda Filípek je už pořádnej chlapák. Já mám doma Klárku (19. 3. čtyři měsíce) a při tříměsíční kontrole vážila 5,40 kg a měřila stejně jako Filípek 63 cm. Krásně Ti mimčo roste. A nebuď smutná, já taky nemůžu kojit, někdy to prostě nejde. Jinak Klárka taky pořád pije 120, jenom tak jednou dvakrát denně se nechá přemluvit na 150. Mimča dobře vědí, co potřebujou.
Mějte se s Filípkem moc krásně.
Renata a Klárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 18:49

Čau holky,

kde všichni jste ?

Montičko - na 3-měsíční kontrolu jdeme 23.3., tak to pak porovnáme, jo :o))))

V pondělí jsme strávily dopoledne v Motole. Všimli jsme si, že má Sofík někdy zornici v pravém oku menší než v levém. Naše dr. říkala, že nás pro jistotu pošle na oční. Naštěstí dr. na očním nic špatného z jejího hlediska neshledala, prý se to buď upraví nebo to má vrozené, ale není to žádný problém. Tak jsem si strašně oddychla. Pro jistotu (zase:o)))) nás ale poslala na neurologii. Klidně ale oběhám celý Motol, jen když budu vědět, že je vše OK.

Jinak se máme dobře a užíváme si. Pomalu začínáme pracovat na rekonstrukci (ne teda my, ale řemeslníci :o))), mám vybranou kuchyň, Maruščin nábytek a pár dalších věcí. Ale ještě nás toho čeká spousta.

V sobotu měla Maruška vystoupení, krásně zpívala a hrála na flétnu. Všichni jsme z ní byli nadšení. No, všechny děti byly skvělý.

Tak ahoj
lipka, Maruška a Sofíček

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 14.03.05 16:14

Ahojky!

My jsme byli o víkendu u našich. Byla tam i ségra s holkama, takže to bylo pěkný ródeo a ani jsem si tu návštěvu nějak nestihla vychutnat. Mamka si pochovala Filípka snad jednou, takže taky byla smutná, že si ho neužila. Zas tam někdy zajedu na týden, abysme se navzájem užily:)
Dneska jsme byli opět na rehabilitaci. Vyfasovala jsem dva nové cviky. Už mi z toho jde hlava kolem. Mám sice ke každému cviku i obrázek, ale začíná se mi to motat… Snad to budu dělat správně. Každopádně paní Pololáníková (ta rehab. pracovnice) říkala, že když si nebudu jistá, tak radši nemám cvičit, ať to nedělám špatně a mám zavolat a ona mi to ukáže znovu. Je moc hodná a příjemná, tak mi to chození na rehabilitaci aspoň zpříjemňuje:)

LIPKO: no to jsem zvědavá, kolik teda bude Sofinka vážít:) Teda přiznávám, že rozdílné velikosti zorniček bych si asi nevšimla. Každopádně držím palečky, ať i na té neurologii je všechno OK.

Já pádím do obchodu, dokud Filípek spinká a manža je doma:)

pááá Montička + Filípek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.05 22:19

Ahoj holky, jak se máte? Určitě dobře.
U nás vše celkem ok. Lukášek si se mnou hezky povídá, v noci hezky spinká a skoro vůbec nepláče a když začne, hned jak se objevím tak přestane a nahodí ten nejhezčí úsměv co umí. Je to naše zlatíčko. Jen mě mrzí, že to tak rychle utíká. Sice mu jsou teprve 2 měsíce a kousek, ale už to není to maličké bezbranné miminko. A ke všemu mu neustále říkám Tomášku :o) - je tak Tomáškovi když byl malej podobnej a ke všemu má po něm i oblečky. Ještě že mají alespoň rozdílnou barvu očíček. Tomášek ho miluje - neustále mu něco povídá, objímá ho a pusinkuje a pod hrazdičkou leží společně. Je to nádhera to mateřství. Vychutnávám si to snad ještě víc než u Tomíka. Hrozně moc se těšíme na jaro až sleze sníh a my budeme moct být venku celý den. Dnes jsme byli s Lukáškem na kontrole kyčlí. Na UZV vše ok, akorát máme trošičku tužší levou nožičku, tak máme cvičit kroužky kyčlema a kontrola za 3 měsíce. Ke všemu mě včera sklátilo nějaké nachlazení, takže likviduju kapesníky a bolí mě celej člověk. Snad to kluci nechytnou. Jinak průjem je snad zdolán, pouze nkdy zlobí nervy - ale lepší se to. Beru ještě nějaké detoxikační tablety, takže ze mě nakonec bude úplně novej člověk.
A ještě Vám musím říct, jak jsem se pobavila. Manža mi totiž neustále opakuje jaká už jsem stará baba a pátek tu zvonil takovej starší chlap od TELE 2 a chtěl abych mu zavolala rodiče :o). Nechtěl věřit, že jsem matkou dvou dětí. Prý by to vůbec neřekl - hádal by mi tak 17. No nevím nevím :o))). Ale potěšilo mě to. A o Tomíkovi kterej se mi motal kolem noh si prý myslel, že je to můj brácha.

Tak se tu mějte krásně a pohladte dětičky.
Zkoušela jsem vložit fotku, ale nešlo to, tak jí zkusím dát sem, ale nevím jestli to půjde. Je ze dneška a Lukymu je 9 týdnů a 3 dny.Nejde mi se totiž ani přihlásit na emimčo.Zatím ahoj Pusinka, Tomášek a Lukášek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 01:26

Ahojky,

jen tak v krátkosti.

Konečně jsem se dokopala a zmenšila jednu fotku , abych vám mohla ukázat ty moje zlatíčka, ale ono mi to vůbec nejde. Už to zkouším třetí den a nic.

Pusinko - moc zdravím. Jsem moc ráda, že už je průjem zažehnán, tak teď ještě ta chřipka. Doufám, že už budeš mít konečně od všech zdravotních problémů pokoj.

Sofinka je taky kouzelná jak se směje, už krásně reaguje když si s ní „povídám“. Maruška s ní taky ráda pokecá, je to nádhera vidět ty moje holčičky spolu. Večer když je uspávám u nás v posteli, tak jsou tak strašně roztomilý, no oni jsou roztomilý pořád :o)))

Ahojky Lipka , Maruška a Sofinka

romda
Stálice 100 příspěvků 16.03.05 09:55

Ahojky holčiny,

teď jsem byla týden v Brně u rodičů a moc jsme si to užili. Byli nadšení z Edíka a stále si s ním hráli.
Eda hodně vykládá, směje se. Miluje hračky, hrazdičku a chrastítka. Taky udrží chrastítko v ručičce a začíná ho strkat do pusinky a okusuje si ručičky. Pást koníčky taky zvládá a hlavičku už udrží dlouho.
Je hrozně roztomilej. Přes den moc nespinká, to si musíme hrát a povídat.
Já mám problém se štítnou žlázou - teda už jsem měla i před těhotenstvím, ale teď se to nějak změnilo a zhoršilo. Dnes jsem byla na odběru krve a doufám, že se to nepotvrdí. Znamenalo by to přestat kojit, takže jsem z toho trošku nešťastná. No uvidím za týden.:)
Všechny vás moc zdravím, ale musím končit, Edíkovi už se nelíbí pod hrazdičkou.
Tak se mějte Papa Romča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.05 14:52

Ahoj Montičko.

Musím říct, že když na té přednášce o příkrmech ta doktorka začala tím kojením, tak mi bylo hned jasné, že ti z toho možná bylo trošku smutno u srdíčka. Nesmutni, udělala jsi co se dalo.
A máš pravdu- taky jsem si toho z té přednášky moc neodnesla. Jestli teda budeš chtít, tak můžeme jít spolu někdy s kočárkama ven. Kdyžtak mi písni do letních miminek. Pozdravuj Filípka. Podle váhy už je to fakt chlapík.

CIBULKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.05 11:10

Ahojky,

včera jsem se sem nemohla vůbec dostat a ani předtím se mi to vždy nepovedlo.

Tak jak se máte?

V sobotu měla Sofinka večer z ničeho nic teplotu okolo 39, která trvala až do nedělního dopoledne a päk naštěstí zmizela. To jsem si oddychla. Jinak jí vůbec nic nebylo, ale stejně jsem plašila, Mně vždycky strašně zničí, když holkám něco je. Byli u nás na návštěvě brácha se švagrovou, její sestřenice je doktorka, tak jí hned zavolala a ta mně uklidnila, že pokud nemá další problémy, tak to brzy odezní. Sofíka jsem taky vykoupala ve vlažném kyblíku, koupel Marušce vždycky při teplotě zabrala a naštěstí Sofince taky. No od nedělního odpoledne byla bez teploty. V pondělí jsem volala naší doktorce, abych si přesunula očkování na příští týden. Měla jít na první očkování Hexavacem a zároveň tříměsíční kontrolu, tak jdeme až příští středu.

Sofinka je čím dál tím víc vysmátá :o))), je to kouzelný. Dělám na ní různý ksichtíky a povídám si ní a ona se krásně směje, občas i nahlas. Jednou jí Maruška rozesmála nahlas tím, že jí plácala na plínku :o))). Jsme z ní všichni hotový :o))), no z Maru samo taky :o)))). Do školy půjde až od září, ale te¨nto týden se naučila číst. Písmena znala už dávno, slabiky taky, ale teď se je naučila spojovat a tak jsme na ní moc pyšný :o))).

Tolik o nás a napište taky něco.
Ahoj Lipka, Marušja a Sofinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.05 11:18

Ještě jednou Lipka.

Chtěla jsem ještě napsat, jak se Sofinka každým dnem mění, už to není to malinké miminko, ale malý človíček. Moji rodiče byli 3 týdny v lázních, a když jí v neděli viděli, tak jí ani nemohli poznat :o)))) Jo, strašně to všechno utíká :o).

Tak už fakt končím.
Lipka, Maruška a Sofinka

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 24.03.05 07:51

Ahojte holky!

Vždycky, když mám čas napsat nový deníček, tak nejede emimčo, tak vydržte:)
Teď sice emimčo jede, ale já ještě nejsem po snídani a Filda taky ne chi chi, takže mizím

pááá Monťule + FIlípek

Vložit nový komentář