Mishicka a Barborka - 37. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Ostatní

Ahojky všem čtenářům a mimčům, tak se nám to blíží, ve středu jsou Vánoce! Letos mě to nějak míjí, stromeček si doma neděláme, budeme na Štědrý den u táty, další den u prababiček a další u manželových rodičů, takže bychom si to tu ani pořádně neužili a po pravdě v tom našem pidibytečku by toho už bylo příliš. Necháme si to na příští rok, to už bude stát opravdu za to, myslím, že pak si to Barunka už pořádně užije s námi :) Dárečků mám jenom poskrovnu, rodiny jsou co do počtu lidí obrovské a tak jsme se domluvili, že letos opravdu žádné dárky, jen dětem a že se hlavně sejdeme a najíme a napijeme a poklábosíme. Tak už jsem těch pár kousků začala balit, letos to budu mít snad poprvé připraveno s předstihem :)

Ve středu jsme byli s Barčou na opožděné 8mi měsíční prohlídce, čerstvé info: váha 8,74kg a délka 69,5cm. Takže opravdu máme mrňavýho cvaldu :D Samozřejmě se to neobešlo bez pláče, Barborka začala projistotu už v čekárně, když jsem jí svlékla. A pak už to jelo, jen se na ní paní doktorka koukla, tak začala natahovat a pak spustila to svý nešťastný béééééééé. Nereagovala na žádný dotazy, nebouchala do stolu, když jsem bouchala já, žádný žvatlání, aspoň, že ukázkově seděla :D Bylo mi to líto, že je tak vyděšená a že neukáže, co všechno umí, když se o to paní doktorka tak zajímala. Ale uklidnili mě, prý je to normálka, že se děti u doktorů zašprajcnou a nekomunikují, stejně, jako když se snažíme něco zajímavýho, co dítě dělá, natočit na kameru. Překvapilo mě, že paní doktorka říkala, že v Barčině věku by (krom jiného) měly děti „říkat“ jedno smysluplné slovo. Není to moc brzy? Pak jsme ještě jeli na poštu a tam Barča spustila takový ródeo, že mě celá fronta lidí pustila před sebe, aby to nemuseli dlouho poslouchat. Dámy různého věku se u nás zastavovaly a snažily se jí zabavit a litovaly jí a já nevěděla, co s ní. Dokonce ani když jsme vyjely ven, tak nepřestala, bylo to naopak horší. Tak jsem jí nakonec z kočáru vytáhla a nesla na ruce, kočár tlačíc před sebou. Hned byl klid. Tak doufám, že to bylo vyjímečný a že tímto nekončí naše výlety kočárem, protože se pěkně pronesla, potvůrka.

Teď novinka z dnešního dne, Barča už to svoje jedno slovo má a představte si, jakou mi udělala radost - říká máma! A opravdu tím myslí mě! To je tak kouzelný :D Hrne se ke mě přes celou kuchyň a vykřikuje mamamamamama a sápe se mi po nohou, abych jí zvedla. Tatínek jí to asi naučil, protože včera mi předvedli svoje nové číslo. Táta se Barči zeptá: Barunko, kde je máma? a ona mě hned najde očima a ukáže na mě a směje se, jak skříteček. Jsem z toho nadšená, hlavně z toho, že už chápe, že může mluvit a že věci se jmenují. Tak teď budeme pořád ukazovat a říkat, co je co. Už se těším na pořádný víceslabičný slova a luštění toho, co nám to dítě vlastně říká :D

Taky mají s taťkou další oblíbenou hru, když Barča něco má (a je jedno, jestli je to hračka nebo jídlo), tak jí taťka říká, dej mi ham a otevře pusu. A Barča mu to, co zrovna drží v ruce, šoupne přímo před pusu, aby si mohl kousnout. Tak on si jako kousne a dělá mňam mňam a Barče se to moc líbí a rve mu to pořád dokola do pusy.

Jinak je Barborka neskutečně zlatý hodný dítko, až jsem z toho celá vedle. Většinu dne se směje a brebentí, drandí v chodítku, nebo si vyhrabává všechny hračky z krabice a vydrží u toho hodinu, aniž nás k tomu potřebuje. No jsem z toho vedle. A o to víc mě včera překvapilo, že najednou začala brečet a řvát, až mi z toho brněly uši. Tak jsme absolvovaly kolečko, plína, jídlo, pochovat, uchlácholit, házet do vzduchu a houpat, ještě jednou plína … jíst nechtěla, plína byla suchá, chovat se nechtěla, blbnout taky ne, jen brečela a brečela a vykřikovala bá bá bá. Už jsem propadala panice, když v tom přišel tatínek domů. Zklidnila se, ale za chvíli znova to samý. Už jsem fakt nevěděla kudy kam a Jirka, že se nají a vezme si jí, já už jí i mazala calgelem dásně, ale furt to nezabíralo. A pak jsme šly za taťkou kouknout se, co dělá a nějak Barču rozptýlit a ona se hned začala přes ty obrovský slzy smát a celá se natřásala a natahovala k tátovi ruce a zase to svý bá bá bá. Vzal si jí, párkrát jí vyhodil a zlochtal a byli jsme doma. Ona chtěla k tatínkovi dělat blbiny! Ty moje pokusy jí neuspokojily, potvůrku. Tak jsme si to vyložili tak, že bá bá znamená něco jako „táto pojď se mnou řádit a pořádně“. To je teda sranda, ona je zvyklá, že tu taťka je celý den s námi, tak to potěš, když je teď většinou někde venku, co já s ní budu v situaci vytrvalýho bá bá bá dělat? :-))) Má nás už pěkně rozškatulkovaný - máma = jídlo, chovat a uspinkávat, táta = řádit, blbnout, dovádět.

A vůbec s taťkou si nějak víc rozumí v hraní, já jsem asi moc konzervativní, nebo co. Další oblíbená scénka je, že Barča v chodítku zajede pod kuchyňský stůl a je tam schovaná za ubrusem a čeká. A když jí táta říká „Barčo, kde jsi?“, tak asi tak po pátým opakování se nahlas zasměje a vyjede rychle ven a kulí oči, a je to hrozná sranda pro všechny. A pak tam zase zajede a klidně to opakuje pořád dál. Když se ptám já, kde je, tak to nic, to tam dřepí a nehne se, jen když zvednu ten ubrus, tak se začne smát a taky teda vyjede, ale sama jenom na tatínka.

Mě zase předvádí, jak umí být zuřivá, vzteklá, bojovná, surová … Hlavně to surovčení jí teď nějak chytá. Jak držím něco v ruce (nebo postačí i klika, vodovodní baterie … prostě něco, co pevně drží a nedá se vzít), tak to chytne a rve to vší silou. A u toho udělá takový ten obličej, jako uděláte, když něco vší silou taháte a máte strach, že vás to bací do obličeje (zkuste si to, uděláte takový ten obličej - přimhouřené oči, zaťaté zuby, koutky úst dolů a krční svaly napnuté). Je celá rudá a zuřivě vrčí. A vůbec jí neuspokojí, když tu věc pustím, ona se chce takhle „prát“. No bojovnice surovka naše malá :-)

Co se naučila bravurně sedat z jakékoli polohy, tak převážnou část dne sedí, po zadečku se i posouvá, klidně přes celou kuchyň. Kroutí různě nožky pod sebe, občas jde na kolínka, ale zase si sedá. To lezení jí prostě neláká. Plazí se, kutálí, ale čím dál míň, protože veškerou aktivitu vztahuje k možnosti stoupnout, chodit a když už to teda nejde, tak aspoň sednout. Kdoví, kdy se to lezení vůbec naučí.

Taky Vám musím vyprávět historku, jak jsem včera nechala své dítě se málem zmrzačit. Barborka si hrála vedle v pokoji na naší plovoucí podlaze a vesele brebentila něco do našeho stojícího zrcadla. A já si ještě zálibně to svý dítě prohlížím a říkám si, jak je fajn, že si tam tak pěkně hraje, že zatím aspoň v kuchyni stihnu posbírat hračky a vyměnit hrací deku. Ještě jsme poklábosily o tom, že je tam krásný mimi a šla jsem. A najednou slyším ránu a řev, ani nevím, jak jsem se tam octnula - stála jsem nad Barčou připláclou tím zrcadlem k zemi, jen nožičky a ručičky koukaly. Všude střepy a já ani nevnímala, že v tom šlapu a holýma rukama se hrabu, jak jsem Barču chtěla dostat ven. Měla jsem šílenej strach a málem infarkt, vytáhla jsem jí a byla úplně vyděšená. Naštěstí se to zrcalo roztříštilo až nad její hlavou, ta část, co ležela na Barčiným obličeji zůstala jako zázrakem celá. Ani žádnej střep jí nezranil, takže byla spíš jen vylekaná a asi se pěkně majzla do hlavy. Ona jak si tam seděla u toho zrcadla, tak ho musela tak zuřivě ohmatávat, až ztratila rovnováhu a chytla se toho stojanu. No a mě by fakt nenapadlo, že se může takhle zřítit, takže jak se toho chytla, tak padla na záda a to zrcadlo celý na ní. Fuj lidi, ve mě by se krve nedořezal. Musela jsem si pak sednout, jak se mi klepaly nohy a střepy likvidoval až večer Jirka, já na to neměla sílu. Takže teď projíždím byt a co není napevno přidělaný a je potencionálně rozbitný, nebo moc těžký, tak přivazuju, přilepuju, případně dočasně odstraňuju. Že se ale vždycky musí něco takovýho přihodit, aby byl člověk opatrnější. No, ale funguje to, po 3 Barčiných pádech z postele už se další pád nekonal, přijali jsme opatření. Tak snad se mi podaří vychytat co nejvíc „zabijáků“ a nebudu mít brzy šedivé všechny vlasy :D

Režim máme teď dvojí … buď jedno denní spaní, večerní usínání cca 19,30 a pak vstávačka v 4,30 na lahvičku, ovšem následuje zase spánek až tak do 8h. Ale protože musíme občas přes poledne někam ven, tak Barča nespí tak dlouho a má tedy i druhou variantu - 2 kratší denní spaní, a pak se trošku šoupne a jde spát třeba až v 21,30, ovšem vyspávat by se jí chtělo až tak do 10h. Taky se nám to nedávno povedlo a teď to tady horko těžko vracíme do snesitelnějších časů. Co naplat, Barča je od přírody „naše“, jsme spíš noční ptáci a co bychom tedy chtěli od ní. Mě by ani nevadilo chodit spát později a ráno si to naspat, naopak, tak jsem nejčilejší a sedí mi to, jenže nějak tak nejde stíhat třeba dětský doktory, různý pochůzky, nebo třeba návštěvy. Takže se to nějak snažíme udržet ve stylu 8/8 - kolem osmý vstávat a usínat.

K jídlu se nám osvědčila sušená zeleninová kaše od Sunaru, normální kaši Barča nechce, ani s žádnou ovocnou příchutí, ani na lžičce, ani v lahvi, takže jsem pátrala, čím to nahradit. A tahle jí chutná. Jsou toho 3 druhy a ředí se to jen vodou, takže ideální i třeba na cesty. Dělám jí to hustý na lžičku a jen si mlaská. Akorát to její jídlo si zapisuju, protože mám dojem, že někdy jí až moc, jindy zase málo a hlavně mám obavu, jestli dost pije. Jestli jí nechybí tekutiny, protože čaje nechce. Nějak to vyhodnotím a pak udělám průměr a ráda bych Vás požádala, jestli byste si to tady nechtěly porovnat. Mě by to pomohlo, aspoň bych měla lepší představu, co třeba Barče ještě můžu nabídnout, doktorky jsem se v tom Barčiným záchvatu nějak zapomněla vyptat. Koukala jsem, že Jarča už něco o jídelníčku napsala, tak podle toho je Barča asi větší piják mlíka, zato baští menší porce tuhé stravy. Tak holky budu moc ráda, když to tady budete chtít probrat.

Ještě by mě zajímalo, jak se s dětma teď bavíte? Prohlížíte třeba obrázkové knížky a pojmenováváte obrázky? Čtete pohádky? A vnímají to vaše děti, nebo je jejich jediným zájmem tu knížku uloupit a okousat jako to dělá Barborka? Stavíte a bouráte kostky? Opakujete stále dokolečka nějakou oblíbenou činnost - pápá, vařila mišička, paci paci … a co ještě? Jsem prostě zvědavá, jak se snažíte své děti „vzdělávat“ někdy mám strach, jestli třeba Barču o něco nešidím, nebo nějak nezanedbávám. Paci paci nebere, pápá jí moc nezajímá, ještě tak vařila myšička, ale jen do tý doby, než začnu probírat prstíky, to už mi ruku sebere. Chce prostě jen šimrat v dlani :-) Tak třeba děláte něco jiného, co by se Barborce mohlo taky líbit a já bych měla dobrý pocit, že jí předávám něco důležitého do života :-))))) Momentálně jí neustále dokola ukazujeme na obrázcích děti a říkám, že to je mimi, a ona už asi pomalu chápe, protože když si pak hraje sama (má na hraní takový ty různý propagační letáky na dětskou stravu atd, takže mimin je tam vyfocených habaděj), tak si vezme ten papír a než ho šoupne do pusy nebo začne muchlat, tak si ukazováčkem ukazuje na fotku miminka a něco k tomu potichoučku povídá. Asi abychom jí náhodou neslyšeli a nechtěli to opakovat :-)

Tak jsem se dneska zase rozepsala, jsem moc zvědavá, co se dalšího kde děje a taky jak budete vyprávět o prvních Vánocích s dětmi, to je neuvěřitelný, když jsem byla malá, tak jsem si představovala, jaký to bude, až budu u stromečku já maminka a hup je to tady :-) Všechna svoje zlatíčka i zlobidýlka za nás opusinkujte.

Vám všem přejeme za celou naší rodinku hlavně šťastné svátky a hodně rodinné pohody, žádné bacily a žádné tatínky zlobily,
veselí velké a dárečků 10 na každé větvi,
a ať jsou nejkrásnější,
ty první Vánoce s našimi dětmi.

Mishicka + Barborka + J.

Váš příspěvek
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 20.12.03 21:10

Ahojky maminky a mimískové, škoda toho sněhového náznaku, bylo by to hezké zase jednou vánoce se sněhem, ale co naplat.
Absolvovali jsme také osmiměsíční prohlídku: 9400 g a 74 cm. Kyčle máme v pořádku (hurá) a s požehnáním doktorů se můžeme stavět třeba i na hlavu, když budeme chtít. Tak jsem se pokusila obout bačkory ? no to byl horor. Nějak to Šimonovi nesedlo, pořád si koukal na nožičky a děsně se TOHO děsu chtěl zbavit, ale za chvilku si zvykl.
Se spaním je to u nás nic moc. Přes den spí Šimon už také pouze jednou tak 1 ? 1,5 hoďky a večer usíná někdy kolem osmé, jíndy kolem 22.00 hod (zato spí až do rána do 8.00 hodin). Když se mu nechce spát, tak řve v postýlce jako tur, ale už ho nenosím a neuspávám. Jde na puzzle a hraje si jako hodné mimnko dokud sám neuzná že by mohl jít spát. A pak spí.
Jehličnané hovínka byly také v pořádku, má sice konečník trošku potrhanej, ale to je naštěstí od tlačení hustých hovínek. Takže odteď místo přesnídávky větev ze smrku!!!!!!
S jídlem nic moc. Také jsem si říkala, že budu zapisovat co a kolik toho za den snědl, ale nějak to nestíhám. A připadá mi, že jsou dny, kdy nedělám nic jiného než že vařím: mléko, kaši, čaje, zeleninu, dávám přesnídávku, ovoce ? prostě aby měs Šimon pořád něco v ?hubě? ? a jsou dny, kdy sotva něco vypije, zeleninu mi vyprská na brejle a kaši vypouští koutky ven. Ale vzhledem k tomu že nestrádá, tak ani nemám výčitky. Ale s čím mám problém je vařit zeleninu, kterou sama nejím a to je bohužel hodně druhů. Ach jo!!!! A když si tady čtu jak zdravě vaříte těm vašim prťouskům a jaké dobroty, tak chudák Šimon, vyroste na mrkvi a bramboru a v roce k tomu dostane řízek. Už dáváte rohlík nebo kůrku z chleba??? Někdo říká že jo, někdo říká že kvůli lepku a soli ne?? Tak nevim, ale já mu to občas vrazím do ruky. Vyhraje si s tím má tu svoji chlebárnu zaměstnanou a je klid. Jako s jablíčkem - to jsem teda neuspěla. Ani v poradně nic nenamítali, když to není s máslem a salámem, takže u nás probíhá královské dělení, Šimon kůrku a maminka šunku.
Milá Judy, teda ta náhradní doktorka - není náhodou ona trošku retardovaná, takové nesmysly. Každý laik přece ví, že každé miminko je jiné tak to nemůže brát podle tabulek!!!! Počkej si na tu vaši osobní a uvidíš že to bude vše OK. Hlavně si také myslím, že Deborka je intelektuálka a až se rozhodne, tak se předvece v celé parádě, překulení, posazení, postavení a chůze jedním vrzem. A pak bude doktorka čučet. Jinak ty vaše úrazy!!!! Ještě že mají dobrý konec!!!!
Mishicko, no s tím bekáním u doktorky, ani jsem s tím nechtěla tady otravovat, ale taky se pochlubím. Jeden den jsme byly u pana doktora na kyčlích a tři dospěláci jsme na Šimonovi leželi a drželi ho, aby mohl pan doktor kyčle zkontrolovat, řval jako zvíře, bylo mi ho líto, ale naštěstí to dobře dopadlo. No a v poradně - stejný cirkus. U nás začal až při položení na váhu, začal natahovat no a pak se rozeřval - ale spíš vzteky, protože slzy nikde. Začal kolem sebe kopat, rotovat, že nebyl k uklidnění. A doktor ho nemohl pomalu ani poslechnout a prohlídnout. No a s pláčem jsme odcházeli z ordinace. Oblékání - hrůza, hrůz. A před poliklinikou jsem začala skoro bečet i já, jaké mám nezvladatelné dítě, že jsem určitě špatná já, že dělám něco špatně, ani do tramvaje jsem se s ním neodvážila, dupala jsem domů pěšky, v kočáru řval Šimon, za kočárkem já. No paráda!!! Pak jsme se vyřvali Šimon vysílením usnul a tak po dvou hodinách jsme vyčerpaní a s úsměvem dorazili domů. Od té doby je zase v pohodě. Jinak ty hysterie jak popisuješ moc dobře znám. Ale já ho na ruce nenosím, (tatínek ovšem ano) to ho raději v kočárku po:,–(ím nebo postavím. On se tam klátí ze strany na stranu, ale vidí, je spokojený a neřve.
Blahopřeju k „mamamamam“ u nás se zatím nic takového nekoná. Ale taťka sluníčko ano. Já se tady celý den kolem něho pachtím, předvádím, vařím apod, nekdy zbytečně, ale jen přijde taťka a řekne to svoje „Nazdar kluku“ tak má Šimon hubu od ucha k uchu, a maže za tátou. A mně začíná volno - někdy. S tím zrcadlem to byla také klika viď, ale jak říkám: „Dětičky mají kolem sebe andělíčky strážníčky“. A to je dobře.
Co se vzdělávání týče, taky tápu, a přesně jak píšes, knihu okusujeme, kostky strkáme do pusy, paci paci ho nebere a já toho ani víc neznám. Asi bych potřebovala nějaké školení sama pro sebe. Tak se těším co se taky objeví abych mohla opisovat!!!!
Po svátcích vyrážíme na hory, tak doufám bude sníh. Nafotím Vám tu Šumavu, pošlu fotečky a informace o ceně a ostatní info. A předběžně zamluvím nějaký termín, kdy budou mít volnou celou chalupu!!!!!!!
Tak se mějte hezky, hezké svátky a zase někdy AHOJ
Fialka a Šimon (35.t)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 21.12.03 11:28

Ahoj holky!
Tak především přejeme všem ty nejkrásnější vánoce a všechno co se k tomu přeje!!!Hlavně si to v klidu všichni užijte a ať vám nezaskočí kostička až se budete cpát kaprem!!!

Tak teď něco od nás.Tomášek bude mít osum měsíců až 30.,tak na prohlídku půjdeme až v novém roce,ale už teď ho podezřívám,že bude vážit hodně přes deset kilo,no necháme se překvapit.
Jinak brouček už přidal ke svému oblíbenému táta hatáta taky máma mamáma,taky začal dělat pápá a už se i konečně dopracoval k tomu,že kromě válení sudů(nejlépe na studené podlaze) se začal zvedat na ručičkách a posouvá se ,tak asi k tomu slavnému lezení zbývá jen kousíček!!!Ale na kolínka mu to moc nejde,tak se bude nejspíš plazit,to mu zatím trošku jde,ale dozadu.Zatím se sám nepo:,–(í,ale chce pořád stát a koukat,tak ho musím držet,aby měl přehled.
No Judy,to teda je Tomášek podle tý vaší doktorky taky retardovanej,taky ještě není na čtyřech.Paní je asi ňáká divná ne??

S jídlem je to u nás všelijak,nějaký řád teda nemáme,v podstatě pořád plně kojím.Když mu dám dopoledne banán s jogurtem,tak ho celý sní,ale ještě mu dám mlíko z prsa na zapití a on pije jako kdyby nejedl,to stejný v poledne u zeleniny(té teda na chuť moc nepřišel)a potom máme kojení někdy kolem čtvrté je přesnídávka(tu sní taky skoro celou),ale opět zapíjí mlíkem a večer někdy kaše plus mlíko,ale většinou jen kojím.Takže Tomík papá stále po dvou hodinách.

Rýmu má Tomášek bohužel pořád a strašnou,přis­toupila jsem dokonce k odsávačce,vůbec nechodíme ven a doufám,že se z toho nevyklube chřipka.Včera prořval hodinu,musela jsem ho nosit,nemohl chudák vůbec dýchat,tak jsem i v noci odsávala a o půlnoci konečně usnul,za chvilku se ale probral,tak jsem si ho vzala k sobě a v polospánku jsem ho vždycky nakojila a byl klid.Tak si asi nakonec zvykne spát s námi v posteli,tomu jsem se vždycky bránila,no ale po včerejšku to tak budu asi praktikovat,jinak bysme se nevyspali asi nikdo.
No a s tím učením miminek,já teda Tomáška nic neučím,myslím že je na to času dost,teď to ještě nikam nevede,hračky strká pořád do pusy,žužlání je priorita a nějaký učení nemá smysl,však ono to samo přijde.

Jo Mishicko,ty si myslíš,že budeme i na silvestra ve sklepě poskakovat kolem cizích lidí????To teda ne,to by mě ty peníze nestály za to,budeme pěkně doma koukat na Bolka a budeme si to užívat,jenom se modlím,aby k nám nechtěli přijít přátelé,to by se Tomášek asi moc nevyspal.No a já si to moc neužiju,když nemůžu pít a to má taťka takovýho dobrýho vína a v komoře je nastartovaných deset šampáň,no kdo má kolem toho chodit a neupustit ani slinu,to je hrozný,jak já bych si dala,už jsem dokonce přemýšlela,že se donutím odstříkat několik flašek do mrazáku,abych si mohla dát vínko,aby to maličkej nepil(ten alkec v mlíku) a pak to infikovaný odstříkat pryč,jenže nemám představu za jak dlouho se ten alkohol dostane do mlíka,no prostě mám na to takovou chuť,že uvažuju nad takovou blbostí,ani si nedovedu představit to odstříkávání do flašek,to bych dělala snad týden chacha,to se na to samozřejmě můžu vykašlat a zase si prostě nedám(no samozřejmě si dám,ale jenom trošičku).

S tím chatem,já bych i zašla,ale vy chodíte strašně pozdě,já většinou v deset odpadám,tak je to pro mě nereálný.Taky mám počítač u Lukáška v pokoji,takže bych ho asi rušila,no ikdyž on spí,jak zabitej.

Maličkej se probudil,tak musím končit,táta byl koupit kapříka,tak už to začíná„VÁNOCE,VÁ­NOCE PŘICHÁZEJÍ“
Takže všem hezké vánoce a bohatého ježíška přejí Zizi,Tomášek,Lu­kášek a taky taťka a náš pes Benjamin AHOJ AHOJ

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 21.12.03 21:38

Ahoj mamky a mimina,
vánoce mě poslední 4 dny dávaj zabrat, dodělávám cukroví, mám sice jenom dva druhy, ale koňský dávky:-)
Ještě víc mi však dává zabrat Renča. Má 3 nový prořízlý zuby, takže celkový zubní skóre je 7 ks. Spaní v noci nic moc. Ale na dnešek už to bylo lepší.
Novinka, už nekojím! Kousání se stupňovalo, až mě naprdla a konec, šmitec. Ani ráno už nechce moje mlíko, ale bohužel nechce ani umělý mlíko, tak doma šílím, co s tím??? Chuťově nám nesedí Nutrilon ani Beba 2, to se přímo oklepe. Sunar je jediný nadějný, ale vypije toho strašně málo!! Dvakrát si cucne a konec. Za chvíli zase pár loků, tak jí tím ředím jídla. Má z toho pak příšernou řidinu, břečku, ale je to zatím jedinej způsob, jak do ní aspoň trochu mlíka dostat. Ani nemusím popisovat, jak se s tím nadělá, všude bordel, teče jí to z pusy…Mám s tím děsnýho pachtění a většinou to vylejvám s nadávkama do dřezu. Nevíte nějakou fintu? Čaj pije z hrnku i z láhve bez problémů. Asi to chce čas.
Kdybyste měla některá zájem o novou BEBU 2, ráda pošlu, je mi to líto vyhodit.

Renča se začala plazit, pěkně sedí, jednou si sedla sama, ale je to trochu podvod:-) Přitáhla se v postýlce za manťák a pak na mě zírala a já na ní! Jo a začala se děsně vztekat u přebalování, úplný amoky.

Mishicko, hry děláme asi stejný jako vy, nic jinýho mě nenapadá. Myslím, že Barču určitě nešidíš, když popisuješ, jak se jí pěkně věnuješ! Je to holčička šikovná. Máma Renče nějak nejde od pusy, už jsme slyšeli kdeco, ale ona mi tu radost prostě neudělá. S tím pitným a jídelním režimem jsme pěkně v háji, takže ti porovnání neposkytnu. Ale maj vypít aspoň 600ml mlíka. Když pominu pití, ráno dávám jogurt 150ml, v poledne kupu zeleniny + vejce nebo maso-obden (chutná jí pórek, špenát, brokolice, kukuřice…) - asi 200ml, na sváču banán s jabkem a večer opět kupu kaše.

Mlíko se mi pořád tvoří, ráno mám prsa pěkně nalitý, úplná Doly Buster! Snad ho to omrzí, když není poptávka.

Přejeme vám všem krásný vánoce a zdravá, usměvavá miminka!
Pavlína a Renátka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.12.03 11:10

Ahoj holčiny,

Konečně jsem se odhodlala něco napsat. Nějak se tomu vyhýbám nebo co :D

My jdeme na 8smiměsíční až po Novém roce. Taky tam asi hned vlítneme at víme jak jsme na tom. Sice zase bude pigáro ale s tím asi nic nenaděláme. Ale už jen nějaká žloutenka, že se to už nedalo předtím najednou že se prý má s odstupem.

Takže Kačenka se mi opravdu vrátila. Už zase spinkáme a ted když pláčem tak jen že nám vypadne dudlík. Což už není tak častý jako bud ty sny nebo ty prdáky. Třeba to je jen 2-3 x za noc nebo i jednou. Ale já si stejně na to vstávání nějak zvykla, takže jí pořád kontroluju a moc se nevyspím i tak. Hlavně jak se probudím tak mám pak problémy usnout.

Co je u nás nového. Jsme na kolínkách. Doufám že do vánoc to ještě nestihne, ale po vánocích tipuju že lezeme. Už nechceme ani ležet ani sedět, ale stát to je něco?
Umíme šmírovat z postýlky mamku a tatku? když sedí tak se krásně chytí špruslí a přitáhne se a vykukuje na nás.

Jak se bavíme??? Manžel je blázen do knížek, máme snad všechny klasický pohádky a i říkadla?jsem zvědavá co my budem jednou kupovat za dárky? no a tak jí povídáme říkanky z knížky, protože si nic nepamatujeme :D ale jako Barborka se drásáme po knížce a kdyby jí tak ještě mohla roztrhat, hm to by bylo něco. Pak paci paci děláme a už to umíme, ale na povel to neudělá, jen sama začne a pak se směje a kouká na nás. Nevím jestli to je náhoda nebo to opravdu dělá.
Zpíváme jí, ted u fixisek dávají cd s písničkami a říkadla a pod tak máme zatím jedno cd tak ho pustíme a zpíváme. To kouká pěkně vykuleně.

Fialko rohlík jsme dali 2×. Jen to žužlala ale byla spokojená. Jednou jí ho dala moje ségra ani se mě neptala a pak já jedla rohlík a ona tak vyváděla že jsem jí musela dát taky.
Je to pěknej žebráček :D

Ze slov my umíme mam mam ale říká to vždycky před jídlem, když vidí že už mám misku nebo flašku a od soboty říká bla bla bla?ale to asi umíte všichni :D ale ona to říká tak krásně že se pochlubit musím :D

Ještě trocha nudlíme, tak ještě odsávám ale už ne tak často, prostě když jí slyším bublat.

Pěkne řveme když jí mám dát plínku, nejraději by zůstala nahatá. To se hodí do mostu a brání se co může. Má pěknou sílu. Při vysávání jí neudržíme asi s Dušanem tak jí přikreju dekou ruce a nohy a kleknu na to a pak to docela jde. Ale boj je i tak.

No tak já asi běžím. Nějak mi to nepřipadá že budou vánoce. Strašně to uteklo, Vždyt jsem byla včera v porodnici :D

Tak si krásně uživejte svátku, hodné dětičky a hodně zdravíčka do Nového roku Vám i prckům, at je nic netrápí.

Ahoj Jarča a Kačenka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 22.12.03 20:53

Ahoj,

ještě se chci zeptak kdy zkusíte dát mimčo na nočník?
Něco jsem tady hledala a hodně maminek zkoušelo od 7 měsíce, někdo doporučuje až od 18 měsíce a někdo rovnou učit na wc s dětským prkýnkem.
jak to bude u Vás???

Ahoj JArča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.03 22:33

Ahoj holčiny,
jsem fakt úplně nemožná. Hlavně teď před Vánocema vůbec nic nestíhám. Máme s Klárou jednu vánoční besídku za druhou, jednou ve škole, pak u známých, jindy zase ve firmě, kde jsem učila, no prostě pořád někde jezdíme. Včera jsme měli u našich husičku, protože brácha jede hned po Vánocích na hory, tak jsme se sešli už včera. Oni mají Báru, které je 11 měsíců a holky na sebe pěkně koukaly. Jenže Barča je děsná citlivka, takže jakmile Klára vydala nějaký hlasitější zvuk (ať už pláč nebo ryk), tak se rozbrečela.
Hlavně vám musím poreferovat o plavání na Vysočině. Bylo to bezva a vřele doporučuji. Plavání miminek je vždy ráno a odpoledne je aqua aerobic pro maminky. Jinak je bazén k dispozici všem. Penzion je moc hezký, vaří výborně a je tam velká hernička se spoustou hraček. Odpoledne je i hlídání pro mimča, ale já bych tam Kláru nenechala. Vždycky jí hlídala babička. Večer jsme pak vyráběly květináče, teda jenom je zkrášlovaly tou ubrouskovou metodou a hlavně děsně žvanily.
S Klárkou už je pěkná legrace, zdá se mi bezva, že umí lézt, protože je trochu samostatnější a víc se zabaví sama. Ale taky to obnáší, že se mi věčně plete pod nohama nebo dělá nějakou neplechu. Už jsem přizpůsobila dolní poličky, takže tam má krabičky od čaje a další nerozbitné věci. Strašně ji baví klečet, takže tráví život na kolenou a to i v noci. Taky je má pěkně červený, někdy až modřiny. A taky se jí nejvíc líbí na dlaždičkách v kuchyni a koupelně, tak má vždycky aspoň dvě vrstvy jako izolaci. Už si taky umí sednout, ale vždycky se jednou rukou opírá. Takže budeme muset koupit tu stoličku na jídlo, aby nemusela pořád jíst v lehátku. Nemáte někdo nějaké tipy?
S jídlem taky bohužel nebudu ta pravá na srovnávání. Klára má jen v poledne zeleninu a vodu a jinak jí jenom kojím. Někdy sní 60g, někdy 100 a někdy taky vůbec nic. Musím ji před tím nechat trochu vyhladovět a pak jí. Vodu jí dávám většinou ze lžičky a trénujeme hrneček s pítkem. Jaké dáváte čaje. Ty granulované nebo sáčkové. Ty granulované jsou vždycky slazené,tak jí to nechci moc dávat. My taky většinou pijeme jen vodu. Až začne s ovocem tak přidám i ředěné ovocné šťávy. V noci se teď budí 1-3krát, takže někdy bývám pěkně grogy.
Všem přejeme moc a moc hezké Vánoce a hlavně všechno nej v novém roce, hlavně hodně zdraví a radosti s mrňatama. Už se těším na nějaký ten srazík.. Konečně jsem se podívala i do fotogalerie a omrkla dětičky, jenže tomu našemu počítači všechno strašně dlouho trvá a já na to nemám trpělivost.
Ahoj Halka a Klára (včera 7 měsíců)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 22.12.03 23:45

My si teda klidně počkáme. Babička už s tím začla, že prej mám vysazovat, ona že už touhle dobou děti vysazovala a já to teda nebudu dělat. Barča kadí nepravidelně, nevidím důvod, proč jí teď nutit na nočník, akorát bychom tím strávili spoustu času. Četla jsem, že až kolem toho 18měsíce mají teprve ukončenej vývoj svěrače, do tý doby, že ho nejsou stejně schopni ovládat. Takže kadí do nočníku jenom když je zrovna v ten správnej moment po:,–(íte, ale nejsou schopný tu stolici schválně zadržet. Uvidíme co bude, zatím času dost. Pak možná zkusíme i ten záchod.
Mishicka

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 23.12.03 22:52

Ahoj všichni,
přejeme všem Vánoce plné štěstí, pohody a radostného smíchu.
Káťa a Kubík

Terka
Kecalka 380 příspěvků 23.12.03 23:04

Ahoj,
chtěly bychom taky všem maminkám a prckům popřát krásné Vánoce a hodně zdraví, štěstí a lásky do nového roku!!!
Doufám, že deníček bude pokračovat a budem se tu scházet i další rok, abychom si pomáhaly a pokecaly si :)))
U nás už stojí stromeček od neděle, Klárku ale zajímá nejvíc blikající hvězda na okně, kterou jsem jí koupila, je zní úplně uněšená a když se na ní podívá, začne se nádherně smát :)) Řeknu vám, že Vánoce s mimčem jsou mnohem krásnější než když jsme je trávili sami dva :)))
Tak ještě jednou krásné svátky
Tereza a Klárka

lenca3
Stálice 55 příspěvků 24.12.03 14:43

Ahoj holčinky,
taky přejeme vám všem a celým vašim rodinám krásné a spokojené Vánoce, hodně štěstí, zdraví a lásky v novém roce a ty naše největší dárečky ať nám rostou jen k samé radosti.
Papa, Lenča, Davídek a Lucinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.12.03 17:58

Ahoj holky,
tak se zase po dlouuuhé době hlásím a zpětně všem přeju krásné svátky a doufám, že se máte dobře. My máme plno novinek a v neděli vám to všechno naťukám.
Byt už je skoro hotov a tak užíváme „pohody“ nebo se alespoň o to pokoušíme.
Tak ještě jednou užívejte si to jak nejlépe to jde a posíláme pusinky.
Jo a už má Filípek zub !!!!! Vylezl mu hned po srazíku v Ikei.
papa Mikiska a Filípek 9 měs.

Vložit nový komentář