Verunčin deníček 1. díl

Porod

Od mého narození až do teď... něco z mého nového malého života.


2 komentáře


1 komentář


3 komentářů


2 komentáře

3 dny před narozením

Dnes se maminčino tělo rozhodlo, že se narodím. Maminka měla slabé, pravidelné bolesti, a tak si jí nechali v porodnici. Ale mě se v jejím bříšku tááák líbí, že jsem ho nakonec přemluvila, abych uvnitř mohla ještě pár dní zůstat.

1. den – narození, 26. 10. 10

Mamka má zase pravidelné, ovšem silnější bolesti. Proto jí dali v porodnici tabletku na otevírání, abych se ještě dnes mohla podívat na ten váš velký svět. A tak se i stalo. V 17:33 mě z maminčina bříška vyndali akutním císařem. Prý mám velkou hlavičku a maminčino tělo mě nechtělo pustit ven. Už jsem se chtěla nadechovat, ale byla jsem stále uvnitř, proto mamku nakonec po 10 hodinách bolestí k její úlevě uspali. **A jsem tu na tom velkém světě mezi vámi! **
Koukám, jak mě měří a váží, taťka je tu s foťákem se mnou. Mamča ještě po narkóze spinká, tak jsem ráda, že je tu někdo známý, protože se to tu hemží samými doktory a porodními asistentkami, a ti se mi teda vůbec nelíbí, pač je neznám.
Okolo osmé večer, když už maminka byla docela probuzená, mě jí přinesli ukázat.

Nějak nemohla pochopit, že jsem holčička, když mě skoro celé těhotenství oslovovala „Adámku“ :-D Koukala jsem na ní, byla tak unavená ale tak šťastá a já taky, dívaly jsme se jedna druhé do očí, a bylo nám tak krásně! Pak mě odnesli zpět do postýlky a viděly jsme se zase až ráno.

2. den života

Jééé, dneska prej dostanu papat. Mamča v noci skoro nespala, povídala, jak byla šťastná, že mě má a jak se těšila, až mě jí zase přinesou. No já už se těším taky! Ahoj, mamčo! Chtěli po mě, abych se přisála k jejímu prsu… no teda vážení, to byl boj, než jsem pochopila co po mě chtějí.

Pěkně jsem si u toho pobrečela, ukázala jim mandličky a bylo mi vidět až bůhví kam, když jsem tu svou hubinku křičíc otevřela, a slyšet mě prý bylo taky přes dvě zdi… ale po chvíli mi to došlo a už jsem dudala. Skoro nic neteklo… a já měla tááákovej hlad! Prý to pár dní potrvá, než se mamce utvoří mlíčko. To mě jako nechaj několik dní hladovět? Já chci papat! Bééééééé.

Odpoledne si pro mě přišla nějaká pani… jééé to je babička! Plakala mi nad postýlkou jak jsem prej hezká… a přivezla mě zase za maminkou. Byl tam i taťka a teda Hanka. Celá rodinka… to je super! Koukám tak na ně, jsou docela ucházející… pořád nad mou postýlkou ňuchaj, říkaj jééé, a pláčou… A koukám, že už je mamka na jiném pokoji. Asi jí stihli když jsem spinkala, převézt z JIP na normální pokoj.

Zase mi zkusili dát napít. Nic moc teda neteklo, ale něco tam bylo, tak jsem se konečně trošku napapala. Babička mě pořád hladí, je moc hodná. Pak mě i přebalila. Prý jsem to měla až za ušima. Mamka pořád jen leží, bolí jí bříško, nemůže zatím chodit.

3. den života

Dneska mě k mamince dali už napořád. Už se může trochu pohybovat, sice jí chvíli trvá, než vstane z postele a přiběhne ke mně, když pláču hlady, ale hlavně že mě pak vezme a jsme spolu.

4. den života

Večer přišla na pokoj jiná těhotná maminka. Prý se jí za chvíli narodí náš nový malý spolubydlící. Docela nahlas si spolu povídají, ale to mě vůbec neva, jsem v suchu a s plným bříškem, a jsem i ráda, že slyším maminčin hlas. Spokojeně jsem si chrupkala a nic mi nechybělo.

5. den života

A máme tady našeho malého spolubydlícího… dali mu jméno Toníček… je malinkej a hodnej. Vůbec nepláče… narozdíl ode mně. Maminku jsem asi docela potrápila, protože skoro celé odpoledne proplakala, že neví jak mi má pomoct, že neví co se mnou je. Volala sestřičkám, ať jí se mnou pomůžou. Papat jsem nechtěla, přebalená jsem byla, no co mi asi bylo… bolelo mě bříško.

Dneska už to mamča pozná, když mě bolí bříško, to pláču úplně jinak, než když mám hlad, nebo jsem pokakaná. Ale tehdy jsme se ještě moc neznaly, a maminka to hold nepoznala. Nevadí, ono mě to po pár hodinách přešlo a hlavně pak přijela babička s taťkou, takže jsem hodinu strávila v babiččině náručí… tam je tááák hezky… je fakt strašně hodná, taková jemná a ten její klidnej hlas, no bylo mi fakt skvěle! A mamka si na chvilku odpočinula, vím dala jsem jí dnes zabrat.

6. den života

Hurá domů! Mamča se už strašně těšila. A já jsem zvědavá, jak to tam u nás doma vlastně vypadá. Znám to jen z bříška. Znám štěkajícího pudlopsa Pepu, a souseda Jiřinu, a mamky kamarádku Lenku s dvouletým Davídkem, ale jak všichni vypadaj… to už se dneska dozvím!

Odpoledne: A jsme doma. Jééé, tady je to dooobrý! Hezkej voňavej pokojíček se super postýlkou. Všichni výše zmiňovaní na nás čekali a plačíc se jevili nad autosedačkou plnou mojí maličkostí. Jsou fajn, tady se mi bude líbit!
Večer mi začalo téct cosi bílého z levého očíčka, skoro na něj nevidím… mamka s taťkou usoudili, že ráno jedem k mojí nové dětské doktorce… no to jsem zvědavá, jestli bude tak hodná jako ty sestřičky a doktorky v porodnici. Snad jo!

7. den života

Ráno jsem měla očíčko zalepené a v něm evidentní zánět. Vůbec jsem na něj neviděla. Prý jsem to měla okolo i červené… takže maminka zavolala k doktorce a po poledni jsme vyrazili ukázat oko i vlastně mě celou. Seznamování bylo v pohodě. Obě i se sestřičkou byly moc hodné, a hlavně měly teplé ruce, ne jako mamka, ta si je zřejmě vždy strčí na hoďku do mrazáku, než mě jde přebalovat a převlíkat… nebo já nevim, ale má děsný ledárny :-D

Poslali nás na oční, očařka konstatovala obr zánět a nasadila kapat antibiotika 5 dní 5× denně. 5×?! To nepřežiju! A taky jsem to celému okolí dávala značně najevo, jak je to hnusný, když vám někdo silou otevře oko, pač se samozřejmě vzpíráte, a kápnou vám tam ten hnus. Blééé. No, přežila jsem a druhý den už jsem na svět koukala oběma očíčkama. Ono to asi fakt k něčemu bylo. No, hlavně že už vidim :-D

11. den života

Tak a jsem zase u doktorky. Tentokrát mě jen zvážili a změřili a nechali bejt. Uf. Vyrostla jsem o jeden cenťák a přibrala jsem prej taky něco, takže ok. Příští pátek jdeme zase, ale jen převážit. Musim hodně papat, aby neměla mamka průšvih.

14. den života

Dneska mě přebaloval taťka. Byl nekompromisně mamkou postaven k přebalovacímu pultu a čiň se, prej :-D Ale jooo, docela mu to šlo. Mamka nade mnou stála a dělala na mě budlíky budlíky, abych tolik neřvala, jak já to u přebalování umím, a taťkovi se to bez větších problémů povedlo. A vůbec je to šikovnej taťka.

Když si nás přivezl s mamkou domů, choval se ke mě jak k porcelánové míse za milion, ale teď už chápe, že to na mě neplatí, že poplácávání po plínce a kolikrát i drsné houpání a hopsání se mi líbí, že v rukavičkách se mnou v porodnici fakt nejednali, takže na to nejsem zvyklá. Je mi u něj docela dobře… jen ty jeho divný prsa… se kolikrát chci zakousnout do jeho bradavky přes tričko a ono nic… Maminka má ty prsa teda lepší!

15. den života, 9. 11. 10

Byly jsme s mamčou na vyšetření mých kyčlí. Spinkala jsem celou cestu autem, i u řvaní rádia, protože to autohoupání je fakt super, ale jakmile mě v ordinaci svlíkli a napatlali mi na nožičku studenej gel, málem jsem decibely prožízla místnost. A pak ještě na druhou nohu. Jééé, to se mi nelíbilo! Pak mě mamka zase zabalila do kombinézy, naložila do auta a tradááá domů. A chrrr.

A jak to bude dál? Nevim, ale když budete chtít, ráda vám o tom třeba za měsíc zase napíšu. Co vy na to?

Vaše Verunka

Hodnotilo 14 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 10.11.10 09:16

:potlesk: :potlesk:
Moc hezky napsane.Rada ctu tve denicky.

 
Rarach2  10.11.10 09:18

Ahojda Holčiny,

sledovala jsem Vás, když jste byly ještě 2v1 a zjišťovala vždy podrobnosti, kdy příjdete na svět. :kytka:
Po přečtení pár řádků, mi nezbylo nic jiného než přestat, protože mi po tvářích tekly proudem slzy štěstí. :dance: :oops: :potlesk: Jsem pár dní po porodu, a hormony mi báječně řádí. :nevim:

Přejí Vám oběma, hodně zdravíčka a malé báječné rodiče, které je vidět, že už dávno má. :kytka: :mavam:

Jste moc šťastná rodinka a klidně napiště - ale né dojáky, já to rozhodně neudržím, a ty proudy slzy pak nejdou zastavit. :-D

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 10.11.10 09:19

Hodně štěstí do života Verunce :srdce: :srdce: :srdce:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 10.11.10 09:37

Ahoj Prodigy, tak konečně je malá venku, viď? Moc gratuluji vám oběma, jste šikulky :srdce: :srdce: :srdce:!!!

 
kacabus
Kelišová 6885 příspěvků 10.11.10 09:43

Ahoj.moc pěkný deníček.ať vám Verunka dělá jen radosti

 
kacusek
Závislačka 3389 příspěvků 10.11.10 09:48

jééé tak moc gratuluji a je fajn že jste to tak krásně zvládly :kytka:

 
ladynka1
Ukecaná baba ;) 1435 příspěvků 10.11.10 09:51

fakt nádherně psané.I moje očka zaplakaly :cry: Prodigy jsi statečná a přeji ti s malinkou moc štěstíčka. :kytka:

 
estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 10.11.10 10:01

Krásný deníček, moc gratuluju k Verunce! Taky mi ukáply slzičky…přeju hlavně spoustu zdraví Vám oběma.. :kytka:

Příspěvek upraven 10.11.10 v 10:01

 
lemaz
Závislačka 3037 příspěvků 10.11.10 10:26

Jsem moc ráda, že jste obě šťastné a zdravé. Moc krásný deníček.
Jsem nadšená, že tam nakonec byl přítel s váma.
Držte se!!!
A zase napište.

 
Pirrippi
Závislačka 4960 příspěvků 10.11.10 10:27

Úžasný deníček, zahřál u :srdce:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 10.11.10 10:30
:oops: :oops: :oops:
 
kathystar
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 1 inzerát 10.11.10 10:46

Moc krásně napsané,přečetla jsem jedním dechem.

 
Tajanka
Zasloužilá kecalka 612 příspěvků 10.11.10 10:55

krásně napsané…moc gratuluju a přeju obema hodne zdravíčka…chvilema mi to přišlo, že by to mohl psát i můj šimonek… :lol: ja mu totiž celé tehotenství říkala Nelinko :-D a přimaři jsem neveřila když mne probrali z narkozy že mam kluka :mrgreen:

 
martina75
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 10.11.10 11:08

Moc krásný deníček :srdce: přeju hodně štěstí do života a těším se na další pokračování :palec:

 
Haninac
Kelišová 5466 příspěvků 10.11.10 11:18

hehe, ja mimcu v brisku taky rikam kluk, jsem zvedava co se mi narodi :-D
moc pekny denicek, taky se tesim na pokracovani :palec:

 
Chelsi
Kecalka 461 příspěvků 22 inzerátů 10.11.10 14:05

No to se tak krásně čte, deníček plný lásky a štěstí, když na to teda člověk vidí skrze slzy dojetí :-) :hug: Ráda si pak přečtu pokračování :mavam: Přeji hlavně zdravíčko ať už očka netrápí a ať jste šťastný :kytka:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 10.11.10 14:19

Hezké, gratuluji!!

 
Honey 80
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 10.11.10 14:45

Tedaaa moc krásně napsáno :palec: ! Přestala jsem i pracovat a zažrala se do toho na tolik, že mě probral až drnčící telefon! Přeji hodně štěstíčka!!!

 
Jana.Ma
Stálice 54 příspěvků 10.11.10 14:48

Krásná holčička a šikovná, jak krásně to napsala......i mně ukápla slzaaaa :potlesk: :potlesk:

 
EvHu
Extra třída :D 12738 příspěvků 10.11.10 15:36

Progigy moc gratuluji k holčičce a napsala jsi to moc hezky, ráda zase počtu :palec: :kytka:

 
opinka
Kelišová 5279 příspěvků 10.11.10 15:37

Jejda, to je krásné! Doufám, že nám Verunka zase brzo napíše, jak jde život :mrgreen: .

 
Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 10.11.10 15:53

Prodigy-jěště jendou gratuluji k Verunce-krásný jméno :wink: Krásně napsaný deníček,krásně se čte :palec: Přeji vám do života jen to nej :huban:

 
j.citra
Echt Kelišová 8078 příspěvků 10.11.10 16:08

No nádhera,moc moc gratuluju!

 
Kaktusovka  10.11.10 16:10

nádherně napsané!!!! :palec: Gratuluju k malý princezně a přeji,ať dělá jen a jen radost!! :palec: :kytka: :kytka:

 
Andulinečka  10.11.10 16:13

Moc hezky napsané :-D

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 10.11.10 16:21

Hezké,moc gratuluji a těším se na pokračování

 
mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 10.11.10 16:31

Super,pobavila jsi mě :mrgreen: Těším se na pokračování :dance:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 10.11.10 16:34

prodigy, moc gratuluju a přeju Vám hodně štěstí. :hug:

 
faldy
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 10.11.10 17:26

Posilam gratulaci a preji vam hodne zdravicka :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 10.11.10 20:53

PRODIGY…konečně šťastná a se štěstíčkem v náručí :huban: :kytka: :kytka: :kytka:

 
lukymaty
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 10.11.10 22:08

Ahojky moc gratuluji k Verunce :kytka:

 
irrrenka
Kelišová 6283 příspěvků 10.11.10 22:15

Prodigi pis dal,moc rada te ctu.Obdivuji te ,jak se dovedes prat s osudem.Preju hodne stesti.

 
JančaK
Ukecaná baba ;) 1357 příspěvků 11.11.10 02:10

Supéééér. Chci pokračování. Jste sympaťandy:-)

 
kamikaa
Kelišová 5364 příspěvků 11.11.10 13:21

Opravdu kráááásně napsané :potlesk: :potlesk: :potlesk: :-D

 
Krteček + linda
Kecalka 230 příspěvků 13.11.10 20:29

Ahoj, moc pěkné, gratuluji k Verunce.

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 16.11.10 11:35

To je doslova deníček :-) Moc pěkné čtení ;-)

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 06.03.11 19:58

Mas uzasne denicky… :potlesk:
At ti mala krasne roste :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama