Poradna na téma jóga pro zdravé tělo
Karolína Racková
Je to právě děsně subjektivní. Já jsem oproti bezdětnému stavu určitě 10 kg nahoře, ne-li víc. Pro mě bylo dřív sci-fi, že při výšce 168 cm můžu vážit až 68 kg, nedokázala jsem si představit, jak hrošoidně bych vypadala (a taky jsem to řešit nemusela). Prostě jsem se nevážila a neřešila. Ale už to na mně začíná být vidět. Hlavně když se podívám na fotky a tak. Nejsem to já. Taky bych zase chtěla nosit oblečení, ve kterém vypadám šik a ne s vyrýsovanýma pneumatikama pod tričkem. A další věc - zanedlouho se vracím po RD do zaměstnání, tak si nechci udělat ostudu. Ale jde to ztěžka. Přecejen jsem měla hrozné zlozvyky a teď mám prostě hlad, ale ono to ňák fungovat může. Třeba bílý jogurt jsem si ochutila ovesnými vločkami (asi plnými škrobu
) a bohatě posypala skořicí, a světe div se, nebylo to tak strašné. Potíž je, že ráda a hodně vařím a peču, ale na bezmyšlenkovité ochutnávání a uzobávání můžu zapomenout. Ale fakt bych ráda shodila a doufám, že když nás bude víc, budeme se motivovat a podporovat, dáme to. Jo, a taky jsem líná na nějaké odměřování a extra hlídání všeho, co s ním. Jako že jsem si dala za cíl omezit se, jíst s mírou, víc pít, omezit cukry a přidat víc zeleniny, ale spíš ve formě jakési racionální stravy než diety. ![]()
@robinka Hrošoidně. To je přesný. Přesně tak si připadám. A nejhorší je, když vylézám z vany a zahlédnu se v zrcadle - těch špeků na břichu, jak se naskládají na sebe. Už teď, když jdu, tak nejdřív jde břicho. ![]()
Já jsem se k 85 kg dopracovala bohužel kvůli těhotenství a kdy jsem propustila uzdu no ![]()
A drželi se to naslednim poporodnim stresem a to nějakou dobu…
Kdy jsem řešila zdravotní problémy syna..no a stres a deprese..
Ckd jsem zvolila, protože nemusím počítat, nemusím jíst jak vrabeček a piju rada kafe se šlehačkou.
V jeden den si dám cheat day a světe div se..funguje to.
Mám dole 4 kg..a to držím krátce.
@robinka píše:
Je to právě děsně subjektivní. Já jsem oproti bezdětnému stavu určitě 10 kg nahoře, ne-li víc. Pro mě bylo dřív sci-fi, že při výšce 168 cm můžu vážit až 68 kg, nedokázala jsem si představit, jak hrošoidně bych vypadala (a taky jsem to řešit nemusela). Prostě jsem se nevážila a neřešila. Ale už to na mně začíná být vidět. Hlavně když se podívám na fotky a tak. Nejsem to já. Taky bych zase chtěla nosit oblečení, ve kterém vypadám šik a ne s vyrýsovanýma pneumatikama pod tričkem. A další věc - zanedlouho se vracím po RD do zaměstnání, tak si nechci udělat ostudu. Ale jde to ztěžka. Přecejen jsem měla hrozné zlozvyky a teď mám prostě hlad, ale ono to ňák fungovat může. Třeba bílý jogurt jsem si ochutila ovesnými vločkami (asi plnými škrobu) a bohatě posypala skořicí, a světe div se, nebylo to tak strašné. Potíž je, že ráda a hodně vařím a peču, ale na bezmyšlenkovité ochutnávání a uzobávání můžu zapomenout. Ale fakt bych ráda shodila a doufám, že když nás bude víc, budeme se motivovat a podporovat, dáme to. Jo, a taky jsem líná na nějaké odměřování a extra hlídání všeho, co s ním. Jako že jsem si dala za cíl omezit se, jíst s mírou, víc pít, omezit cukry a přidat víc zeleniny, ale spíš ve formě jakési racionální stravy než diety.
To je rozumný přístup, mám to také tak. Nežrat, ale začít jíst a lepší a kvalitnější jídla, to stačí.
@katyna1984 píše:
Tak dám víkend:
Snídaně - večerní chléb 2 ks (péct vlastní budu až tento týden, neměla jsem suroviny), tvaroh, zelenina
Oběd - kuřecí závitek se slaninou, špenátem a mozarellou, kedlubnové hranolky z trouby a na pánvi podušená paprika, hrachové a fazolové lusky a brokolice
Večeře - salát ze zbylého špenátu, pršutu a rajčat + sýrové chipsySnídaně - michana vajíčka, sýr, zelenina
Oběd - hovězí na houbách zahuštěné cibulí, květáková rýže
Svačina - Poprvé mě včera honila mlsná, tak opečený plátek večerního chleba, marmeláda bez cukru, lžička zakysané smetany a navrch borůvky
Večeře - grilovaný plátek kuřecího, fazolky na slanine.Denně minimálně 2l vody s citronem. Na uzobávání mám cherry rajčata nebo natur oříšky.
Stáhla jsem si kalorické tabulky a zapisuji, sacharidy jsem i při včerejším uspokojování chutí měla na 55. Chtěla bych zkusit přerušovaný půst 16/8, ale zatím je pro mě těžké odbourat snídaně.
Ja se omlouvam, ze se vam do toho micham, ale rada bych jen na neco upozornila. Hlavne jestli hubnes, koukala bych na vsechna makra. Ony jsou v podstate nejdulezitejsi bilkoviny, protoze ty musis mit akorat, ani malo ani moc a mit moc uz da docela zabrat. Hlidat, ze mas dost, protoze jinak te muzou chytnout chute na sladke. Na LC jedes prakticky porad vyrobu glukozy z bilkovin, kdyz jich nemas dost, tak se to telu nelibi. Sacharidy jen hlidat, aby nesly nahoru a pri tomto mnoztsvi rozlozit behem dne. A hlavne!!! IF neni o tom, ze tu snidani zrusis, ale posunes. LC neni o tom, ze telo hladovi. To by nefungovalo, rozhodne ne dlouhodobe. Jen potrebujes naucit sve hormony, ze budes hubnout, kalorie si ma clovek drzet tak nejak v norme, mezi BR a TDEE. Shrnu-li to, proteiny tak akorat, sacharidy co nejmin a tuku dle potreby. Ten tuk je tam na tu energii, proto nejaky byt musi. Prave tuk telu rika, mam energie dost, neni nutne ukladat na horsi casy.
Ale uz mlcim.
![]()
Tak já včera k snídani: jáhlová kaše s banánem, skořicí, jablkem; k obědu: brokolicová polévka se špenátem a pečené batáty s robi masem a pickles; k večeři: salát z naklíčených mungo fazolí, směsi listových salátů, ořechy a pečenou hruškou. Během dne ještě zeleninové smoothie a 2l vody. Pohyb: hodina pilates.
Můj cíl je více jíst a více si to hlídat, protože teď jsem to začala sakra flákat.
@Lenka_Hal pravdu dis
jen je pro mě novinka, že tělo vyrábí glukózu z bílkovin u LC? To je divný ne? Jinak u IF je to, že opravdu ten jeden chod vynechás a ve zbytku dne(např v těch 8 hodinách) si dáš dvě zbývající jídla(bohaté na všechny vitamíny, minerály a vyvážené…) Případně svačinu pokud potřebuješ
@robinka píše:
Pridavam se. 168 cm, 63 kg. Do léta chci 59. Ideálně min. Ale reálný cíl je těch snad 59.
Ahoj, já se k tobě přidám, mám naprosto stejné míry i cíle
Ono se to nezdá, ale shazovat jen pár kil je někdy náročnější, jelikož ty úbytky nejsou rychle a jde to o mnoho pomaleji.
Zuza
@Poliš91 píše:
Ahoj.Taky bych se moc ráda přidala do skupinky. Mám 58kg a 170cm.Po porodu je to ale hrozný pohled. Chtěla bych něco málo zhubnout, ale hlavně zpevnít!
Tak tohle už beru za provokaci i já ![]()
Zuza
@Lenka_Hal jj, hlidam vše. Teda na tuky mam problémy dosáhnout podle toho, co mi vypočetla kalkulačka na paleosnadno, proto jsem zařadila ořechy. Ale bilkoviny si držím +- 20g na den. Energie je dost. A s tím vynecháním snídaně je problém v tom, že potřebuji mít nastavené jídlo cca od 11, protože kolikrát přijdu z práce až okolo 18:30 a tam nemám šanci se pořádně najíst. Ale vstávám v 6.30,tak je to halt dlouhá doba. A zase vím, že posunout si ten čas na ráno a jíst od 7 do 15,tak pak nevydržím určitě
![]()
@Mia25 píše:
@Lenka_Hal pravdu disjen je pro mě novinka, že tělo vyrábí glukózu z bílkovin u LC? To je divný ne? Jinak u IF je to, že opravdu ten jeden chod vynechás a ve zbytku dne(např v těch 8 hodinách) si dáš dvě zbývající jídla(bohaté na všechny vitamíny, minerály a vyvážené…) Případně svačinu pokud potřebuješ
Je to tak..pro tělo je přirozenější tuky než bílkoviny a ty které nezpracuje, mění na glukózu.
Já ráno snidaně kafe se šlehačkou..
Oběd Čína s shirataki nudlemi a večer vývar polévka.
Do toho proleju další 2 kávy se šlehačkou.
@KahlanAmnel aha, no já mám tohle nastavené striktně na 60g bílkovin denně takže je to pro mě novinka
když jsem jich jedlá víc, nebylo mi dobře tak to asi bude mít nějakou souvislost ![]()
@KahlanAmnel píše:
Já ráno snidaně kafe se šlehačkou..
Oběd Čína s shirataki nudlemi a večer vývar polévka.
Do toho proleju další 2 kávy se šlehačkou.
Tak snídat kafe se šlehačkou… A pak další kafe se šlehačkou, to by mě asi zabilo
. To bych zbytek dopoledne strávila na toaletě ![]()
No právě. Ale já nebyla spokojená ani v 58 kg a byla jsem tlustá.