Máma mi rozmazlila dítě. Co teď? Nechat, či nenechat řvát?

Napsat příspěvek
43805
26.3.17 11:57

@Lenisha jak to můžeš vědět? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 12:00
@kacka52 píše:
@Celina Když mi tady někdo bude tvrdit, jak jsem opičí matka a moje dítě rozmazlenec, protože si dovolím ho ve 3 letech uspávat, když prostě chce usínat v něčí přítomnosti, tak mi někdo můj názor logicky bere. Opičí láska a rozmazlené dítě vypadá o level jinak.

@kacka52 já neříkám neuspávat. Docela se i těším až mu budu číst pohádky. Už mám i vybrané knížky. Ale nedělat to, že budu hodinu zkroucená u postýlky jak paragraf, protože si to tak malý pán přeje :nevim:

• Citovat
  • Upravit
4307
26.3.17 12:02

@Lenisha A jak můžeš vědět, že by to trvalo hodinu? Třeba by za 20-30 minut normálně vytuhnul, kdybys mu ten čas opravdu věnovala. Proboha, vždyť to byl jeden večer! Kdyby se to opakovalo měsíc, tak neřeknu, ale jeden večer??? 8o Pořád tady opakuješ rozmar, rozmazlenec, otrok dítěte. Promiň, ale tvoje dítě se projevuje jako naprosto normální batole. Požaduje jeden večer přítomnost matky a hlazení. To se ti tady asi snaží vysvětlit všechny, které ti neplácají po zádech. Děti se prostě mění, nejsou to roboti a že teď usíná sám neznamená, že to tak bude celý jeho život. Na děti nejsou žádné příručky. Mohl se ve tmě něčeho bát, tak chtěl mámu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 12:11
@kacka52 píše:
@Lenisha A jak můžeš vědět, že by to trvalo hodinu? Třeba by za 20-30 minut normálně vytuhnul, kdybys mu ten čas opravdu věnovala. Proboha, vždyť to byl jeden večer! Kdyby se to opakovalo měsíc, tak neřeknu, ale jeden večer??? 8o Pořád tady opakuješ rozmar, rozmazlenec, otrok dítěte. Promiň, ale tvoje dítě se projevuje jako naprosto normální batole. Požaduje jeden večer přítomnost matky a hlazení. To se ti tady asi snaží vysvětlit všechny, které ti neplácají po zádech. Děti se prostě mění, nejsou to roboti a že teď usíná sám neznamená, že to tak bude celý jeho život. Na děti nejsou žádné příručky. Mohl se ve tmě něčeho bát, tak chtěl mámu :nevim:

@kacka52 jenomže já nemám na to čas. Mám práci. A jsme zase u toho. Začarovaný kruh. Asi jsem lehce empatická, ale i mě mrzí když pláče a rozhodně mu ohledně lásky a pozornosti pranic nechybí. Včera jsem tu situaci chtěla vyřešit co nejrychleji aby neplakal. Chtěla jsem být vždy důsledná, takže na vzteklej brekot jsem se snažila nikdy moc nereagovat

• Citovat
  • Upravit
41350
26.3.17 12:15
@Lenisha píše:
@kacka52 jenomže já nemám na to čas. Mám práci. A jsme zase u toho. Začarovaný kruh. Asi jsem lehce empatická, ale i mě mrzí když pláče a rozhodně mu ohledně lásky a pozornosti pranic nechybí. Včera jsem tu situaci chtěla vyřešit co nejrychleji aby neplakal. Chtěla jsem být vždy důsledná, takže na vzteklej brekot jsem se snažila nikdy moc nereagovat

Tak si musíš ujasnit, zda je pro tebe důležitější práce nebo dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4307
26.3.17 12:15

@Lenisha Ani jeden večer na něj opravdu nemáš čas? To je smutný no. Mně teda přijde, že právě empatická nejsi vůbec, ale to je asi vedlejší. Dcera se kolikrát vzbudila a plakala, chtěla naši přítomnost, protože se jí něco zdálo. Trvalo to klidně dlouho, než znovu usnula, ale prostě jí tam nenechám, když se bojí. No mám k tomu absolutně jiný přístup, jeden večer obětovat dítěti mi problémy opravdu nedělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
86721
26.3.17 12:18
@Lenisha píše:
@kacka52 já neříkám neuspávat. Docela se i těším až mu budu číst pohádky. Už mám i vybrané knížky. Ale nedělat to, že budu hodinu zkroucená u postýlky jak paragraf, protože si to tak malý pán přeje :nevim:

Zkus mu číst teď. U nás doma se čte dětem od malinka. Nevadí že nerozumí. Dětem stačí i jen hlas, pocit že jsi tam s ním. Kolikrát během čtení dítě usnulo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 12:19
@Celina
@Celina píše:
@Lenisha jak vidíš, tak tahle diskuse nikam nevede a potrefená husa vždycky kejhá nejvíc. Já ti fandím a souhlasím s tebou, máš na výchovu zdravý náhled a nenecháš si vymýt hlavu moudry vyčtenými na internetu. Všimni si přímé úměry patentu na rozum a počtem příspěvků. :mrgreen:
Hezký den a :palec: :mavam:

Už to taky vzdávám :zed:

• Citovat
  • Upravit
41350
26.3.17 12:22
@Celina píše:
@Lenisha jak vidíš, tak tahle diskuse nikam nevede a potrefená husa vždycky kejhá nejvíc. Já ti fandím a souhlasím s tebou, máš na výchovu zdravý náhled a nenecháš si vymýt hlavu moudry vyčtenými na internetu. Všimni si přímé úměry patentu na rozum a počtem příspěvků. :mrgreen:
Hezký den a :palec: :mavam:
:mrgreen: :mrgreen: tak hlavne že o ty moudra sama žádala na netu
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 12:28

@lucenka jenže o úplně jiná moudra. Místo toho, na co jsem se ptala, jsem se dozvěděla, že jsem krkavčí matka bez citů, která neskáče jak ji deriguje dítě a že z takové výchovy bude mít ucela určitě doživotní trauma

• Citovat
  • Upravit
43805
26.3.17 12:29
@Lenisha píše:
@lucenka jenže o úplně jiná moudra. Místo toho, na co jsem se ptala, jsem se dozvěděla, že jsem krkavčí matka bez citů, která neskáče jak ji deriguje dítě a že z takové výchovy bude mít ucela určitě doživotní trauma

Tak jsi to měla říct rovnou, o jaká moudra přesně máš zájem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4307
26.3.17 12:31

@Celina Baví tě urážet ostatní? Hlavně, že tvoje moudra jsou něco víc. Jak ty můžeš rozlišit, kdo má zdravý náhled na výchovu a kdo už ne? Přece si to každý má dělat po svém a nikdo nemá nikomu nic cpát. Tak nemáš co odsuzovat jiné rodiče, kteří nemají problém jeden večer obětovat dítěti. To z něj udělá rozmazlence první kategorie totiž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
@Moise
@Moise píše:
Tak jsi to měla říct rovnou, o jaká moudra přesně máš zájem :roll:
:zed: vždyť to tu píšu celou dobu. Nejmíň stokrát.
  • Citovat
  • Upravit
3645

@Lenisha A od kdy chces diteti cist? Ja ctu od 18 m. Od te doby chce kazdy vecer, doufam, ze to neni rozmazlenost. Pokud ti usina sam a ty musis pracovat, tak te to nikdy nedonuti mu cist… Diteti se potreby meni.
Nejvic alergicka jsem na slova otrok ve spojeni s ditetem :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4307
26.3.17 12:32

@Lenisha A cos teda očekávala po založení diskuze? Poklepání po ramenou, jak ho máš nechat vyřvat, jak je to rozmazlenec a nemá si co diktovat, kdy matka u něj bude a kdy ne? Asi ti nikdo neřekl, že dítě nezná tvůj denní rozvrh, tudíž se podle něj nemůže řídit. A opravdu neví, že do 20:00 ho bude matka hladit, ale ve 20:01 už má moc práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama