Máma mi rozmazlila dítě. Co teď? Nechat, či nenechat řvát?

Napsat příspěvek
3645
25.3.17 23:50
@donutkaP píše:
Tady je to težký.. jak už psal někdo výše, tak tu jsou každou chvíli diskuse, např. Dítě neusne, když hodinu neskáču na míči, nemůže sahat na můj obličej, když ho nedřžím v náručí, když ho hodinu nehladím atd… :think: pod takovým tématem je tisíc chytrých dam, které napíšou, že jaké si to maminka udělala, takové to má a je težké to přeučit a neměla s tím vůbec začínat… a teď tu máme opak… maminka chce předejít přesně tomu, co jsem zmínila a rituál hodinového hlazení prostě nezavést a jaké jsou reakce??… proč bys ho nehladila od toho tu jsi, vždyť jsi máma tak ho hlaď, je to tvá,,povinnost" atd. :nevim: :zed: co si pak má člověk vybrat??? Takže teď by zavedla hodinové hlazení a za půl roku by tu bylo téma.. Dítě neusne bez hodinového hlazení, co mám dělat?.. a jaké budou reakce?? :roll: Neměla jsi s tím začínat, můžeš si za to sama :pocitac: :think: :pankac:

Ale to je rozdil, kdyz nekdo takhle uci male mimco, ktere jeste neumi usinat. Pokud je to dvouletak, tak problem bude jinde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3645
25.3.17 23:59

@Celina A co radis ty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
26.3.17 00:15
@Tunrida píše:
Kdybys to dělala každý večer, tak tě fakt polituju. Taky nejsem zastánce každodenního dlouhýho uspávání. Ale on se ti kluk jednou ozve a ty takhle vyvádíš? :roll: Ono to tak občas bývá, víš, že se dětem špatně usíná a spí. To seš teda šťastná ženská, žes to poznala až v jeho skoro 2 letech.

Souhlas!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
26.3.17 01:03
@Celina píše:
@Lenisha máš naprosto střízlivý a zdravý náhled na věc, mladý pán tě prostě zkouší. A ta snůška blábolů, co mají být návodem, jak to řešit, to je tedy síla. Nenech se zviklat a nenech si radit, jak se stát otrokem a udělat z dítěte rozmazleného uřvaného vyděrače. Hodně štěstí a fandím normálním maminám, jako jsi ty :mavam:

Z toho je mi tak strašně úzko. Dítě touží po projevu lásky, který je mu příjemný a který tedy asi poprvé (tohoto typu, blízkost před spaním) zažilo u babičky, a je označeno za rozmazleného vyděrače. A ten, kdo mu tu citovou potřebu naplní, je otrok. Fakt je mi z toho smutno. Když manželka touží po tom, aby ji muž před spaním hladil, aby ji objímal a byl s ní, je taky vyděračka a muž, který jí tu blízkost dopřeje, její otrok? Kdyby se tyhle separační a vyřvávací metody, které vy „normální matky“ používáte, stejně aplikovaly i v partnerských vztazích, je to považováno za formu psychického násilí, a kdyby v přímé péči v zařízení o seniory, tak za zanedbání péče. Jen u dětí se tomu říká „nenechám ze sebe tím malým vyděračem dělat otroka“. Fakt smutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
26.3.17 01:29
@Lenisha píše:
Zdravím Vás maminky
Potřebuji rychlou radu, protože nevím co s tím. Synovi je 22 měsíců pryč a od malinka jsme ho zásadně nijak neuspávali. Nikdy s usínáním problém neměl a ani k tomu nikoho nepotřeboval. Je to asi 14 dní, co spal u mé mámy, která říkala, že než šel spát, začal strašně plakat. Tak si sedla k postýlce a začala ho hladit po obličeji. Takto u něj dřepěla a hladila ho asi hodinu, dokud neusnul. Malej šel dnes spát, nemohl usnout, a tak si asi vzpomněl na babičku a to samé teď vyžaduje neuvěřitelným řevem i po mně. Já na něj ale nemám čas, protože ještě musím pracovat (to byl právě velký důvod, proč jsem ho od malinka neuspávala). Teď řve a řve a řve. A já nevim, jestli to v něm mám přiživit a jít ho teda hladit a být s ním tu hodinu u postýlky, nebo ho mám nechat prostě vyřvat. :zed: Řve už od 19:00. Zkoušela jsem vše. Třeba jestli nemá hlad, jestli ho něco nebolí apod. Je naprosto v pořádku, jen chce hladit

https://www.bux.cz/…i-do-5-let-1. ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5863
26.3.17 04:46

Ja do ted, syn 3,5 roku, musim pred usnutim skrabkat a hladit…i tu hodinu, je to na palici, ale co mam delat…takhle aspon lezime v posteli a je ticho. A chce to jenom po me…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
26.3.17 05:20
@SlečnaDahlia píše:
Z toho je mi tak strašně úzko. Dítě touží po projevu lásky, který je mu příjemný a který tedy asi poprvé (tohoto typu, blízkost před spaním) zažilo u babičky, a je označeno za rozmazleného vyděrače. A ten, kdo mu tu citovou potřebu naplní, je otrok. Fakt je mi z toho smutno. Když manželka touží po tom, aby ji muž před spaním hladil, aby ji objímal a byl s ní, je taky vyděračka a muž, který jí tu blízkost dopřeje, její otrok? Kdyby se tyhle separační a vyřvávací metody, které vy „normální matky“ používáte, stejně aplikovaly i v partnerských vztazích, je to považováno za formu psychického násilí, a kdyby v přímé péči v zařízení o seniory, tak za zanedbání péče. Jen u dětí se tomu říká „nenechám ze sebe tím malým vyděračem dělat otroka“. Fakt smutné.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 07:28

Hezké ráno. Moc díky za vaše názory. Musím vás ujistit, že to byl na 200% jen jeho rozmar. Nic mu nebylo. Také mě napadla teplota, hlad, žízeň, úzkost apod. Zkoušela jsem ho vzít pochovat. Nechtěl, jen mi pořád sahal po ruce a chtěl šimrat. Lásku a pohlazení má přes den. Ale večer, už chci mít od něj i já sama klid. Možná vám to přijde sobecké, ale nejsem ten typ maminy, která přilítne k dítěti okamžitě, když si prdne. Ne, tohle je třebas moje máma. Kdyby malej skákal po střechách a zapálil dům, tak může. Teď se vzbudil a je zase samej smích. Pro někoho jsem asi krkavčí matka, ale já doma rozmazlený a zavislácký dítě prostě nechci. :mavam:

Příspěvek upraven 26.03.17 v 09:33

• Citovat
  • Upravit
15058
26.3.17 07:49

Ja tedy taky potrebuju svuj klid a cas pro sebe. Moje miminko je zatim malinke (4 mesice), takze ji opravdu nevysvetlis, ze maminka ted nemuze/nechce… ale jsou dny, kdy jedu doslova od rana do vecera, protoze mala pres den skoro nespi a k veceru uz byvam hodne unavena. A i psychicky unavena, protoze vedle knourajiciho miminka si neudelam zadnou praci, obcas ani jidlo, natoz abych se snad nerusene mohla venovat nejakemu konicku. Jeste nevim, jak budu resit uspavani, ale urcite ne tim, ze tam budu hodinu sedet kazdy den. Nejak nechapu, proc by z toho melo byt nekomu smutno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10271
26.3.17 07:56
@kve-tinka píše:
Ja do ted, syn 3,5 roku, musim pred usnutim skrabkat a hladit…i tu hodinu, je to na palici, ale co mam delat…takhle aspon lezime v posteli a je ticho. A chce to jenom po me…

Vzdyt je to hezke. Mate kazdy vecer pred spanim cas jen pro sebe. Pockej az mu bude 15, jak ti to bude chybet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
26.3.17 07:57

Takže diskuzi jsi zakládala proc? Pro nás ztráta času :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61152
26.3.17 07:58
@cecetka píše:
Vzdyt je to hezke. Mate kazdy vecer pred spanim cas jen pro sebe. Pockej az mu bude 15, jak ti to bude chybet :lol:

S nami chodil tatka do pokoje vecer si lehnout snad az do puberty :mrgreen: nahodou to bylo super, pred spanim jsme v klidu jeste neco probrali, libilo se nam to vsem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10271
26.3.17 08:03
@Lenisha píše:
Já bych ho pohladila klidně. Ale bohužel se nemohu hnout ani o píď od postýlky, jinak spustí. Nemám čas čekat na to až usne. Doteď naprosto v pohodě usínal sám.

A co kdyby sis preorganizovala den a kazdy vecer si cas na syna nasla? Ono to po case polevi a z hodiny bude treba jen 15 minut. Zrejme vyzaduje neco, co ho vecer hodi do klidu a lepe se mu usina. Tak si s nim lehni a on usne. Vzdyt je to krasne, kdyz se to male telicko prituli k mamince. V tom pocitu bezpeci se krasne usina. Ty se nikdy nepotrebujes pritulit k manzelovi, aby se ti lepe usinalo? Ja ano, a proto to neodepiram ani nasemu 10tiletemu synovi (cas od casu se vecer prijde pritulit). Prozivame spolu neco, na co on bude v dospelosti rad vzpominat a co posiluje vzrah dite - rodic :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10271
26.3.17 08:04
@blumen píše:
S nami chodil tatka do pokoje vecer si lehnout snad az do puberty :mrgreen: nahodou to bylo super, pred spanim jsme v klidu jeste neco probrali, libilo se nam to vsem :)
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 08:57

@a0b9 nemyslím, že to byla ztráta času. Řval jako tygr a já se od něj nemohla hnout. Pár vcelku dobrých rad mi tu maminky daly. Nechtěla jsem ho přímo nechat řvát.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama