Máma mi rozmazlila dítě. Co teď? Nechat, či nenechat řvát?

Napsat příspěvek
554
26.3.17 11:15

Trochu nerozumím, proč se to tu žene do takových extrémů. To, že prosedím pár večerů u 2 letého dítěte ještě vůbec neznamená, ze si z něho vychovám rozmazlence, který mi zničí klidné večery. Proste zrovna teď mě to dítě potřebuje a já jako máma to cítím, tak si tam pár večerů sednu a za týden to muže být jinak. Taky jsem před porodem měla názor, že nikdy nebudu otročit dítěti uspavanim, ale rychle jsem názor měnila, když jsem to mrně měla v náručí, hlavně, to ze mu poskytnu svou blizkost a pocit bezpeci když to potřebuje jen bezcita nazve otrocenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41350
26.3.17 11:16
@Lenisha píše:
@Celina děluji. Je fajne mít,,spojence." :hug: Chvilku teď nebudu reagovat. Já koua ztratila klíče od auta a musím rozjet velkou pátrací akci. Bohužel, nebudu mít při té akci čas na malýho. Ja vim, nedávám mu dostatek lásky :D

Tak to jsi měla napsat hned, že chceš jen příspěvky, které budou se stejným názorem, jako máš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 11:17
@jenny.fields píše:
Tohle asi vysvětluje všechno v téhle diskuzi. Je mi tě líto, nezažila jsi to, nedokážeš být empatická, čekáš, že dítě je jako stroj, jednu věc má takhle a jinak ji nikdy mít nebude. Ale tak to není.
Víc není třeba dodávat, celé jsi to vysvětlila sama a i když působíš jako inteligentní ženská, tak tohle se pravděpodobně nezmění, když nejsou některé věci saturovány v tom správném období, těžko se s nimi dá něco udělat později.
Přestože se tvoje adoptivní máma od tvých šesti let snažila, těch 6 let, už nedokáže nikdo dohnat.

Těch šest let mi nevrátí nikdo. To je svatá pravda. Ale nemyslím si, že by se to nějak promítlo do moji výchovy. Možná, že jsem lehce přísnější, jinak ani ne

• Citovat
  • Upravit
3646
26.3.17 11:18
@Moise píše:
A co když mu je prostě a jednoduše smutno? 8oPříspěvek upraven 26.03.17 v 11:07

tak má smolíka, pohlazen bude ráno a ještě mnohokrát během dne :?
to je stejná logika, jako by mu dala najíst 4× během dopoledne s tím, že už mu to po zbytek dne musí stačit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41350
26.3.17 11:19
@Lenisha píše:
Těch šest let mi nevrátí nikdo. To je svatá pravda. Ale nemyslím si, že by se to nějak promítlo do moji výchovy. Možná, že jsem lehce přísnější, jinak ani ne

Promítlo se tot hodně, když si mysliš, že projevem lásky své dítě rozmazlíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
@lucenka píše:
Tak to jsi měla napsat hned, že chceš jen příspěvky, které budou se stejným názorem, jako máš ty.

@lucenka tos to špatně pochopila. Ja se neptala na to, jaká jsem matka, ale na to, jaká je střední cesta. Nenechat ho tolik řvát a zároveň v něm nepodporovat jeho rozmar

• Citovat
  • Upravit
43804
@Lenisha píše:
@Celina děluji. Je fajne mít,,spojence." :hug: Chvilku teď nebudu reagovat. Já koua ztratila klíče od auta a musím rozjet velkou pátrací akci. Bohužel, nebudu mít při té akci čas na malýho. Ja vim, nedávám mu dostatek lásky :D

No je vidět, že jsi to vůbec nepochopila :?
Není nutné dávat dítěti lásku 24h denně, ale ve chvíli, kdy ji potřebuje ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41350
26.3.17 11:20
@Lenisha píše:
@lucenka tos to špatně pochopila. Ja se neptala na to, jaká jsem matka, ale na to, jaká je střední cesta. Nenechat ho tolik řvát a zároveň v něm nepodporovat jeho rozmar

Ale on to není rozmar. Nebo ty nepotrebujes někdy obejmout od partnera, jen tak? Nepotrebujes s ním spát v posteli.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8575
26.3.17 11:27
@Lenisha píše:

Fakt jsem nepochopila proč tedy zakládáš diskusi s názvem- Máma mi rozmazlila dítě. Co teď? Nechat, či nenechat řvát? Evidentně v tom máš jasno a kdokoliv napíše něco jiného než to že dobře děláš protože kdo to kdy viděl by se sedělo večer u dítěte když má přez den lásky dost a má prostě spát :nevim: Snad ti dnes večer usne podle plánu a nebude se dožadovat hlazení. To by už byl fakt vrchol rozmazlenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 11:35

@arinecka proč jsem diskuzi založila jsem sem už několikrát psala. To o hledání klíčů mělo být jen takové rýpnutí. Byl to jenom rozmar. Když se na to takto kouknu zpětně. Poznám to podle jeho breku. Kdyby se bál apod, plakal by úplně jinak. Tohle byl vyloženě vzteklej řev.

• Citovat
  • Upravit
3885
26.3.17 11:50

Dcera za mesic bude mit 3 roky. Lezim s ni a hladin a lechtam nez usne. Je mala :mrgreen: a to do 18 mes. usinala stejne jak syn zakladatelky. Pak zlom a chtela se mazlit a hladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8575
26.3.17 11:51

@Lenisha Vzdyť je to ještě mrně. Tak se jednou vztekal no. To snad neni žádná tragédie. Nikdy nemas den kdy tě všechno točí i když se nic neděje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3885
26.3.17 11:52

Hele zas az jim bude 15tezko se budou chtit mazlit a mamou. Tak si to ted uzivam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 11:55
@arinecka
@arinecka píše:
@Lenisha Vzdyť je to ještě mrně. Tak se jednou vztekal no. To snad neni žádná tragédie. Nikdy nemas den kdy tě všechno točí i když se nic neděje?

Ale to víš že mám. Ale udělám to jednou, že u něj zůstanu a budu ho hladit, podruhý a potřetí a potom furt. Potom bez toho neusne. Takže budu zoufalá a založím zde diskuzi o tom, že mi dítě bez hlazení neusne. A najednou se na mě sesype tuna komentářů, že si za to můžu sama. Neměla jsem ho tenrát hladit. Ale to už zde někdo psal

• Citovat
  • Upravit
4307
26.3.17 11:57

@Celina Když mi tady někdo bude tvrdit, jak jsem opičí matka a moje dítě rozmazlenec, protože si dovolím ho ve 3 letech uspávat, když prostě chce usínat v něčí přítomnosti, tak mi někdo můj názor logicky bere. Opičí láska a rozmazlené dítě vypadá o level jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama