Máma mi rozmazlila dítě. Co teď? Nechat, či nenechat řvát?

Napsat příspěvek
Lenisha
26.3.17 10:26
@kacka52
@kacka52 píše:
@Celina Já to četla celé a od začátku a naprosto s lucenkou souhlasím. Rozmazlené dítě není takové, které chce od matky večer pohladit. To je takový fenomén dnešní doby, hlavně nemít rozmazlené dítě a nebýt tím otrokem dítěte. Takže když něco požaduje, nazveme ho rozmazlencem a pohlazení mu nedopřeje, protože co kdyby to požadoval i dnes :roll:

A taky celou dobu uvadim, že mi nevadí ho pohladit a pomazlit. Ale hodina je fakt moc

• Citovat
  • Upravit
Lenisha
26.3.17 10:27
@Helileli píše:
@Lenisha koukám, že se tu na tebe slitlo komando uspavacek, nic si z toho nedělej, ja děti od odstavu též neuspavam, usínají samy ve své posteli a občas to též zkusí. Já jsem povolila tam, kde je to pro mě přijatelné, světýlko v pokojíku, otevřené dveře, po půlnoci můžou ke mně do postele, v době nemoci samozřejmě je vše podle potřeby dítěte.
A vis proč poměrně striktně trvám na samostatném usínání? Protože já byla to dítě uzurpator, které si ještě ve čtyřech letech nárokovali mámu u postele na hodinu, dvě, vyžadovala jsem třeba dvouhodinové čtení oblíbené pohádky pořád dokola a máma tam se mnou seděla zatímco si mohla už dávno číst nebo se bavit s dospělými. Teorii o citové chladnosti si nevšímej, jak vidíš, tak jsem to měla zcela opačně a přesto zastáváme stejný názor.
Mateřská láska nemusí být opičí láska, nemusis podléhat všem vrtochum dítěte, abys byla dobrá matka ;)

@Helileli děkuji :hug:

• Citovat
  • Upravit
3601
26.3.17 10:27
@kacka52 píše:
@Celina Já to četla celé a od začátku a naprosto s lucenkou souhlasím. Rozmazlené dítě není takové, které chce od matky večer pohladit. To je takový fenomén dnešní doby, hlavně nemít rozmazlené dítě a nebýt tím otrokem dítěte. Takže když něco požaduje, nazveme ho rozmazlencem a pohlazení mu nedopřeje, protože co kdyby to požadoval i dnes :roll:

jj, fenomén za komárů, pak to trochu povolilo a dnes v rámci stupidních gender tendencí se to vrací, ale naštěstí se objevují i opačné názory ****

edit admin - odstraněn odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42693
26.3.17 10:28
@Lenisha píše:
Zdravím Vás maminky
Potřebuji rychlou radu, protože nevím co s tím. Synovi je 22 měsíců pryč a od malinka jsme ho zásadně nijak neuspávali. Nikdy s usínáním problém neměl a ani k tomu nikoho nepotřeboval. Je to asi 14 dní, co spal u mé mámy, která říkala, že než šel spát, začal strašně plakat. Tak si sedla k postýlce a začala ho hladit po obličeji. Takto u něj dřepěla a hladila ho asi hodinu, dokud neusnul. Malej šel dnes spát, nemohl usnout, a tak si asi vzpomněl na babičku a to samé teď vyžaduje neuvěřitelným řevem i po mně. Já na něj ale nemám čas, protože ještě musím pracovat (to byl právě velký důvod, proč jsem ho od malinka neuspávala). Teď řve a řve a řve. A já nevim, jestli to v něm mám přiživit a jít ho teda hladit a být s ním tu hodinu u postýlky, nebo ho mám nechat prostě vyřvat. :zed: Řve už od 19:00. Zkoušela jsem vše. Třeba jestli nemá hlad, jestli ho něco nebolí apod. Je naprosto v pořádku, jen chce hladit

Nečetla jsem diskusi. Ale tohle mi přijde docela smutné. :? Jeho reakce je naprosto normální, obě moje děti měly období, kdy usínaly samy a naopak období, kdy mě k tomu vyžadovaly. Ani mě nenapadlo nechat je vyřvat 8o A ještě kvůli práci.. dítě není stroj :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
26.3.17 10:33
@Lenisha píše:
@kacka52A taky celou dobu uvadim, že mi nevadí ho pohladit a pomazlit. Ale hodina je fakt moc

tys tam s ním tu hodinu podle úvodního příspěvku nebyla, takže prd víš, jak dlouho by to to trvalo, kdyby tě to tak strašně neobtěžovalo, mohl za 15 min spát :roll: rozmar to byl, protože ty jsi to tak vyhodnotila, ale pochybuju že ti ve 22 měsících plynně vysvětlil, co ho trápí a proč tě tam chce. On to totiž jinak než tím pláčem říct neumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
26.3.17 10:34
@Helileli píše:
@Lenisha koukám, že se tu na tebe slitlo komando uspavacek, nic si z toho nedělej, ja děti od odstavu též neuspavam, usínají samy ve své posteli a občas to též zkusí. Já jsem povolila tam, kde je to pro mě přijatelné, světýlko v pokojíku, otevřené dveře, po půlnoci můžou ke mně do postele, v době nemoci samozřejmě je vše podle potřeby dítěte.
A vis proč poměrně striktně trvám na samostatném usínání? Protože já byla to dítě uzurpator, které si ještě ve čtyřech letech nárokovali mámu u postele na hodinu, dvě, vyžadovala jsem třeba dvouhodinové čtení oblíbené pohádky pořád dokola a máma tam se mnou seděla zatímco si mohla už dávno číst nebo se bavit s dospělými. Teorii o citové chladnosti si nevšímej, jak vidíš, tak jsem to měla zcela opačně a přesto zastáváme stejný názor.
Mateřská láska nemusí být opičí láska, nemusis podléhat všem vrtochum dítěte, abys byla dobrá matka ;)

přesně tak taky mám jednu kamarádku co uspává i dvě hodiny tříleté dítě. Má to takhle od narození. Je mi jí líto, sama říkala že už je z toho unavená, s chlapem nic moc vztah protože když přijde jde za chvilku uspavat a vytuhne u toho pak taky. Takže ona už otrok opravdu je a větší děti se to pak blbě odnaucujou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
26.3.17 10:41
@kacenka8 píše:
přesně tak taky mám jednu kamarádku co uspává i dvě hodiny tříleté dítě. Má to takhle od narození. Je mi jí líto, sama říkala že už je z toho unavená, s chlapem nic moc vztah protože když přijde jde za chvilku uspavat a vytuhne u toho pak taky. Takže ona už otrok opravdu je a větší děti se to pak blbě odnaucujou

dítě má jít do postele unavené, ne podle hodinek, pak se nemůže stát, že někdo bude hodinu dvě uspávat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40125
26.3.17 10:43
@Celina píše: …a pak píše do diskusí " co mám dělat?!" Přesně. A to je to, čeho se chce @Lenisha vyvarovat, proto ji fandím. Ať si každý dělá co chce, ale tyhle urputné opičí matky, co se snaží z těch se zdravým rozumem udělat případy pro sociálku prostě nepochopím.

Tak v tom případě nechápu, proč zakládá diskuzi, když ví, že její přístup k dítěti je správný :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26530
26.3.17 10:49
@Lenisha píše:
@kacka52 já si to vcelku pamatuji, protože,,mámu" jsem získala až v šesti letech. Před tím jsem prostřídala dva dětské domovy. Do té doby mě nikdo nepohladil a pochovala mě max sociálka. :nevim:
Přes to všechno bych řekla, že mám dobrý život a nic moc mě netrápí

Tohle asi vysvětluje všechno v téhle diskuzi. Je mi tě líto, nezažila jsi to, nedokážeš být empatická, čekáš, že dítě je jako stroj, jednu věc má takhle a jinak ji nikdy mít nebude. Ale tak to není.
Víc není třeba dodávat, celé jsi to vysvětlila sama a i když působíš jako inteligentní ženská, tak tohle se pravděpodobně nezmění, když nejsou některé věci saturovány v tom správném období, těžko se s nimi dá něco udělat později.
Přestože se tvoje adoptivní máma od tvých šesti let snažila, těch 6 let, už nedokáže nikdo dohnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42693
26.3.17 10:56
@Lenisha píše:
Hezké ráno. Moc díky za vaše názory. Musím vás ujistit, že to byl na 200% jen jeho rozmar. Nic mu nebylo. Také mě napadla teplota, hlad, žízeň, úzkost apod. Zkoušela jsem ho vzít pochovat. Nechtěl, jen mi pořád sahal po ruce a chtěl šimrat. Lásku a pohlazení má přes den. Ale večer, už chci mít od něj i já sama klid. Možná vám to přijde sobecké, ale nejsem ten typ maminy, která přilítne k dítěti okamžitě, když si prdne. Ne, tohle je třebas moje máma. Kdyby malej skákal po střechách a zapálil dům, tak může. Teď se vzbudil a je zase samej smích. Pro někoho jsem asi krkavčí matka, ale já doma rozmazlený a zavislácký dítě prostě nechci. :mavam:

A co když mu je prostě a jednoduše smutno? 8o

Příspěvek upraven 26.03.17 v 11:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
26.3.17 10:58
@Amalthea píše:
dítě má jít do postele unavené, ne podle hodinek, pak se nemůže stát, že někdo bude hodinu dvě uspávat

to nevím každé dítě je asi jiné :nevim: náš malej má od narození čas plus mínus že chodí spát do 20.00 usne sám, když si jdu lehnout k němu tak začne zlobit a blbnout přitom by spal ale asi ho rozptyluji.To samé dítě kamaradky, chodí spát v 21.00 a stejně ho uspává 2 hodiny a to už zkoušela dávat dřív a nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5187
26.3.17 11:00
@Celina píše: …a pak píše do diskusí " co mám dělat?!" Přesně. A to je to, čeho se chce @Lenisha vyvarovat, proto ji fandím. Ať si každý dělá co chce, ale tyhle urputné opičí matky, co se snaží z těch se zdravým rozumem udělat případy pro sociálku prostě nepochopím.

přesně tak jaký si to udeláš takový to máš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42693
26.3.17 11:05
@Amalthea píše: :lol: to tady všichni vidíme
já si moc dobře pamatuju, jak mi bylo úzko samotné v posteli v určitém věku a dostala jsem akorát vynadáno, že mám spát, proto svoje děti nenutím nic takového podstupovat taky. Máme prostě společnou půlhodinku, chvíli si povídáme, pak poslouchám mp3 nebo si čtu ebook a dítě mě občas pohladí po ruce a za chvíli usne. Taky pracuju po večerech a takto si aspoň sama před tím odpočinu.
Mnohokrát už se psalo, jak psychicky nevyrovnané bytosti z takto vychovávaných dětí mohou vyrůst… Dítě se dá podle mého rozmazlit tisíci způsoby, ale rozhodně ne tím, že mu večer, za tmy při usínání nedopřeju pohlazení. Píšeš kdyby se bál… a jak víš, že se nebál? Prostě tě potřeboval a ty jsi ho nechala plakat, protože potřebuješ pracovat. Navíc se to stalo poprvé 8o
:palec: :potlesk:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3601
26.3.17 11:08
@kacenka8 píše:
to nevím každé dítě je asi jiné :nevim: náš malej má od narození čas plus mínus že chodí spát do 20.00 usne sám, když si jdu lehnout k němu tak začne zlobit a blbnout přitom by spal ale asi ho rozptyluji.To samé dítě kamaradky, chodí spát v 21.00 a stejně ho uspává 2 hodiny a to už zkoušela dávat dřív a nic :nevim:

tak nebavíme se o dítěti, které usíná samo
tak ať ho dá později, já jít spát v 10 tak taky neusnu, v tomto nevidím rozdíl mezi dítětem a dospělým. Jestli spí po obědě, tak asi v těch 21 ještě unavená není. Obě moje děti mají malou potřebu spánku, dávám je spát tak, aby prostě usnuly, protože jsou unavené. Starší je školák a babička mi tu remcala, že by měl v osm zalehnout a hotovo, jenže on pak 2 hodny čuměl do stropu a byl akorát vystresovaný, že nemůže usnout. Tak chodí o půl desáté, chvíli si čte a pak usne, no. To že se to někomu nevejde do tabulek je mi fakt šumák :nevim:

edit: a jo, přesně jak píšeš, každé dítě je jiné, podle toho by se k nim taky mělo přistupovat, čímž je celá tato diskuze vyřešená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenisha
26.3.17 11:12

@Celina děluji. Je fajne mít,,spojence." :hug: Chvilku teď nebudu reagovat. Já koua ztratila klíče od auta a musím rozjet velkou pátrací akci. Bohužel, nebudu mít při té akci čas na malýho. Ja vim, nedávám mu dostatek lásky :D

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama