Pad z pracky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
90Janka
Povídálka 13 příspěvků 28.12.17 20:04
pad z pracky

Lidi pomoc. Maly, 4 mesice mi dnes spadl z pracky. Vyska vic nez metr. Ano rval, me to trha srdce. Nezvracel, nic ho nebolelo, reagoval. Ale stejne. Budu hlidat ale prijdu si jak nejhorsi matka na svete. :,( nemam prece jen jet na pohotovost?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.17 20:07

@90Janka máš, u takhle malého mimina rozhodně :zed: tohle nikdy nepochopim, sorry..

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 28.12.17 20:09

Já jsem jela když mi syn spadl v osmi měsících z postele na hlavu, cca půl metru…nejevil známky úrazu ale hned nás brali přednostně na ambulanci i na rentgen…strýc vojenský zdravotnik mi vyprávěl o fatalnich urazech hlavy kdy nebylo nic několik hodin poznat…nic synovi nakonec nebylo dikybohu..Přeji ať to nic není.

Markéta80
Hvězda diskuse 40468 příspěvků 28.12.17 20:09

@90Janka z pračky to je docela vysoko :? Na dlaždičky :? To jsou nebezpečné pády, já ybch teda jela. Na to nás vždy upozornovali už na nedonošených, vše nachastat a neodcházet že jsou jak kapři ;) Cce to rentgen hlavy :?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.17 20:11

Známé spadla takhle malá, měla naprasklou lebku.. ale na pohled jí nic nebylo, zjistili za 2 dny :zed:

rokris
Kelišová 6488 příspěvků 28.12.17 20:13
@martina.se píše:
@90Janka máš, u takhle malého mimina rozhodně :zed: tohle nikdy nepochopim, sorry..

Fakt se to nějak rozmohlo. Je toho strašně moc kdy slýchám, že rodičům spadlo úplně malé mimčo bůhví odkud.

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 28.12.17 20:13
@90Janka píše:
Lidi pomoc. Maly, 4 mesice mi dnes spadl z pracky. Vyska vic nez metr. Ano rval, me to trha srdce. Nezvracel, nic ho nebolelo, reagoval. Ale stejne. Budu hlidat ale prijdu si jak nejhorsi matka na svete. :,( nemam prece jen jet na pohotovost?

Pračka na dlaždičky…
To je dost. Jela bych

Bábrdl
Generální žvanilka 21726 příspěvků 28.12.17 20:16
@martina.se píše:
Známé spadla takhle malá, měla naprasklou lebku.. ale na pohled jí nic nebylo, zjistili za 2 dny :zed:

No, naprasklá lebka se ale nijak neřeší. Jen se víc hlídá, aby nedošlo k dalšímu úrazu.

Někde jsem četla, že se to stane spoustě dětí rodiče to ani nevědí.

KristynaTita
Kecalka 450 příspěvků 28.12.17 20:16

Po padu se maji zkontrolovat zornicky, zda reaguji obe stejne na posviceni. Take zkontrolovat, zda netece tekutina z nosu vi z usi, to by bylo zle. U takovychto padu radej jet na pohotovost, udelaji rtg hlavy kvuli pripadnym prasklinam na lebce. S temi se prilia nic nedela, ale musejí se kontrolovat, jestli se nezvetsuji…

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 28.12.17 20:16

Pro jistotu bych na pohotovost jela. Určitě nejsi špatná matka, stane se.

Krtiinka
Kecalka 405 příspěvků 28.12.17 20:18

Urcite bych jela hned, miminka maji strasne mekkou lebku, mohla nejak prasknout. Lepsi zbytecne nez pozde.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.17 20:19
@Bábrdl píše:
No, naprasklá lebka se ale nijak neřeší. Jen se víc hlídá, aby nedošlo k dalšímu úrazu.Někde jsem četla, že se to stane spoustě dětí rodiče to ani nevědí.

jj, to je pravda, oni ale skončili na jip na týden na pozorování :think: u mimča bych neriskovala..

@rokris píše:
Fakt se to nějak rozmohlo. Je toho strašně moc kdy slýchám, že rodičům spadlo úplně malé mimčo bůhví odkud.

osobně prostě nepochopím, dokud je to mimčo, hlídám fakt fest..

Janli
Kelišová 6293 příspěvků 28.12.17 20:21

Proboha, okamžitě jeď! Pády z přebalovacích pultů jsou nejhorší úrazy miminek. Toto dle vyjádření lékařky z urgentního příjmu! Na co proboha čekáš! Měla jsi volat rychlou okamžitě!

renap
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 28.12.17 20:23
@martina.se píše:
Známé spadla takhle malá, měla naprasklou lebku.. ale na pohled jí nic nebylo, zjistili za 2 dny :zed:

To je úplně jedno, jestli je tam prasklá lebka nebo ne, s tím se stejně nic nedělá. U nás se třeba Rtg u mimin už ani nedělá. Dítě může mít krvácení do mozku i bez fissury nebo naopak prasklou lebku a jinak mu nic nebude. Důležitější je pozorovat dítě, jestli nezvrací, nemá změny chování, není apatické, jestli stejně reagují zornice. Vzala bych si ho nan noc k sobě, a pravidelně budila a pozorovala. Pokud bude ok, tak bych nejela, jakmile se něco z toho objeví, ject hned. A prohmatala bych ho, končetiny, břicho, jestli nějak bolestivě nereaguje.

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 28.12.17 20:26

@90Janka
no nazdar
dítě je malé a je to vysoko

proč proboha dáváte 4 měsíčního na pračku, kurnik  :cert:

mě domů nesměl ani přebalovák…to jsou taky hrozné pády…od 3 - 4 měs. se vrtěj…hodila jsem si na koberec deku, na tu igelit, na ten plenu, více plen, osušku… a všechny se přebalovaly na zemi…žádný pády nebyly

ale pračka achjo

no, asi by bolo potřeba jet, to dítě je fakt malý,…doufejme že vše bude o. k.

Příspěvek upraven 28.12.17 v 20:26

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >