11 rad z eMimina, podle čeho vybírat dětskou lahvičku

Péče o miminko

Na co mám koukat při výběru lahvičky? Využiju spíš skleněnou, nebo plastovou? A má vůbec smysl kupovat ji do zásoby? Vybrali jsme z recenzí a diskuzí jedenáct rad, které na eMiminu putují jako poselství budoucím maminkám.

*

1. Nekupujte bezejmenné lahvičky na tržišti, mohou obsahovat nebezpečné plasty. Značkového nádobí, třeba i z druhé ruky, se ale bát nemusíte. Sterilizace zajistí, že nádobí je zcela pořádku.

2. Váháte, jestli koupit sterilizátor, nebo vyvařovat? Nejrychlejší (a i levnější) je sterilizátor do mikrovlnky – stojí pár stovek a za pět minut máte hotovo.

Sunnny píše v diskuzi Lahvičky: „Já sterilizovala po každém použití až do půl roku. Měla jsem sterilizátor do mikrovlnky, takže to bylo v pohodě.“

3. Mějte lahvičku na čaj a na mléko zvlášť. Nebudou se v ní mísit chutě, takže se i snadněji udržuje.

4. Před nákupem kontrolujte, že se dá pro konkrétní typ lahve sehnat náhradní savičky. Abyste pak nezůstaly bez nich.

5. Savičky s pomalým průtokem se hodí pro novorozence a na pití čaje, větší děti a hutnější obsah už potřebuje větší průtok.

6. Čím kvalitnější a lépe tvarovaná savička, tím spíše vydrží dítě střídat prs a lahvičku. Aniž by si odvyklo od kojení.

Katulit píše v diskuzi Kojenecká lahev Avent: „Avent lahvičky používáme již delší dobu a jsem s nimi maximálně spokojena. Mám i několik nových z rady Natural, které mají ještě lepší tvář lahvičky a saviček. Zároveň i kojím a díky tvaru saviček nemáme problém s technikou kojení, malý bez problémů pije z lahvičky i z prsa.“

7. Pro jednoduché odměření, kolik vaše malé vypilo, si pořiďte lahev s odměřovacím metrem. Ať máte přehled, jestli máte doma labužníka, který pije po troškách, nebo hotového gurmána.

8. Lahvička se širokým hrdlem se vymývá jedna radost.

Oqulaa píše v diskuzi Kojenecké lahvičky: „Taky se přikláním k Aventu, jsou dost široké na to, abys tam strčila při mytí ruku, takže je nemusíš drhnout kartáčem. Jsou jednoduché, žádné záhyby, nikde se teda nic neusazuje a právě je dobré, že se dudlíky později dají vyměnit za pítko, případně přikoupit nasazovací ouška.“

9. Skleněná lahev se nezabarvuje mlékem (a nezmatní), snadno se sterilizuje a dlouho vydrží. Plastová je zato lehčí, hodí se na cestování nebo pro větší děti, které si ji samy přidržují. Také se v ní rychleji ohřívá mléko. Záleží, jestli dáte přednost trvalejší nebo snadno použitelné lahvičce.

10. Antikolikový systém opravdu funguje.

11. Jedna malá záložní lahev se bude určitě hodit, když se například budete muset vzdálit od miminka a nebo až dojde na první příkrmy.

Hanka1 píše v diskuzi Kojenecká lahev - jakou pořídit: „Pro klid duše bych koupila jednu malou 125 ml s novorozeneckým šosáčkem, tu pak využiješ i po půl roce na čaj nebo s pítkama na vodu, stavu i ranní/večer­ní mléko.“

Témata článku

Váš příspěvek
beruska9
Extra třída :D 11484 příspěvků 23.5.15 03:15

@alviola : o to vubec neslo, slo o to, ze jsou ty savicky proste mic siroke ;)

alviola
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 22.5.15 13:46

@beruska9 Samozřejmě, naprostá většina lahviček je podle odborníků nevhodná, protože mléko z nich samo teče resp. odkapává a tím je to jednodušší než tahat z prsu při kojení. Proto existují speciální lehvičky pro kojené děti, ze kterých teče mléko, jen když sají. Tu mi taky doporučili v porodnici, když jsem se nemohla rozkojit a musela přikrmovat. A bylo to úplně na houby, protože ta lahvička je absolutně nevhodná pro novorozence. Má při potáhnutí příliš silný průtok a mimi se mi dusilo.

beruska9
Extra třída :D 11484 příspěvků 22.5.15 02:00

No jen tak pro zajimavost - zrovna tento tyden nam bylo na predporodnim kurzu receno, ze siroke lahvicky od Aventu (ale i jinych znacek) jsou hlavne pro nejmensi naprosto nevhodne ;)

Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 12404 příspěvků 19.5.15 12:58

@Hanka1 Toto letí! :D Je skvělé, že tu tyto rady zůstávají pro další maminky. Děkujeme. :kytka:

Monika

Hanka1
Neúnavná pisatelka 15857 příspěvků 18.5.15 08:59

Chachaaaa, ten muj zminovany prispevek jsem sem pridavala pred ctyrmi roky, v roce 2011 :mrgreen: :palec:

Vložit nový komentář