V Ostravě se narodila trojčata. Doma na ně čekají dva sourozenci

Minulý týden ve Fakultní nemocnici Ostrava přišla na svět trojčata. Dvě holčičky a chlapeček se narodili císařským řezem ve 30. týdnu těhotenství.

*

Trojčátka mají pěknou porodní váhu

Anička, Zuzanka a Mireček vykoukli na svět 19. února. Jejich maminka, Michaela Kropová, byla v nemocnici hospitalizovaná na udržení těhtoenství. Ve 30. týdnu se lékaři rozhodli pro císařský řez. Děti vážily po narození od 1 300 do 1 600 gramů. Šťastní rodiče už mají doma dvě dcerky, Adélku a Barunku.

Trojčata se vždy rodí předčasně

Podle vedoucího lékaře porodních sálů Gynekologicko-porodnické kliniky, Richarda Špačka, se trojčata rodí předčasně, protože ženské tělo není na tři plody stavěno. Po 30. týdnu těhotenství stoupají rizika komplikací. I když se lékaři snažili porod oddálit, nakonec přistoupili k ukončení těhotenství dříve. Vše proběhlo v pořádku a děti se mají čile k světu.

Na trojčata narozená v takto raném týdnu gravidity mají relativně vysokou porodní váhu. Přesto je nyní čeká několikatýdenní pobyt na novorozeneckém oddělení.

O trojčatech diskutujete také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Šok na ultrazvuku, trojčata.

28.2.20 10:59
41

Trojčata z IVF

14.5.17 12:37
12

Znáte ve svém okolí rodiče, kteří vychovávají trojčata?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...