Filutové z Chytrálkova - jaro v plném proudu!!!

Rodičovství

Ahojky filuťáci, Tak jsem mamku konečně dokopala k tomu, aby zasedla k počítači. To víte, jak začalo jaro, pořád někde lítá a večer je pak utahaná. Tak už tady máme třetí jaro! To nám to ale uteklo. Z kočárků a odrážedel jsme přesedlali na trojkolky a někteří už pokoušejí i kola. Já teda trávím venku strááááášně moc času. Mamka na naše pískoviště za barákem nedá dopustit.

Mám tam dvě kámošky a jednoho kamaráda, scházíme se každé odpoledne a vydržíme až do večerníčku. Bábovky už mě tak neberou, radši něco vařím a maminky musejí ochutnávat. Taky stavíme hrady, drandíme na tříkolkách a odrážedlech, vozíme kočárky s panenkami… je to prostě ten správný šrumec.
Dneska jsme šli kolem jedné fialové meze, tak teď už poznám i jak jaro voní po fialkách.

Taťkovi už začala baseballová sezóna, víkend jsme trávili na hřišti. Je tam spousta dětí, prostoru na ježdění, obří hromada písku, prostě žůžo. Dokonce jsem zahájila i cyklistickou sezónu - celý 3 km na hřiště jsem šlapala na trojkolce. Je pravda, že do kopce mi to ještě moc nejde, mamka mě trošku táhla na mikině (příště prý bere Filípkovo lano), ale ten stereotyp už tam je :-)).

S jarem přišel svěží vítr i do mého mluvení (ne že bych to předtím nějak šidila). Tématem číslo jedna jsou u mě pipinky - prý mám období prvního uvědomování si dětské sexuality. Neustále řeším jakou má kdo pipinku a jakou ji mám já. Když jsem se dědy zeptala, jestli ji má babička stejnou jako mamka, šel do vývrtky a neřekl mi nic. A pak prý, že dospělí ví všechno :-(. Taky jsem na mamku křičela, že nechci strkat pindíka do pipinky. Na otázku, jak jsem na to přišla, odpovídám Nevím. Mamka už prověřila všechny členy rodiny a nemůže zjistit, kde jsem to vzala. Filípek mi prý nic neřekl (já už si to nepamatuju), a ani mi tam nic nestrkal. Naopak, uvědoměle tvrdí, že pindíka strká do pipinky jenom tatínek mamince, když chtějí miminko. Tak to mamka doplnila, že kdyby to dělal bráška a sestřička, šli by do vězení, a tím debata skončila. To jsem jim to zavařila, co? Už přemýšlím, co si vymyslím příště. Dělat rozruch mě baví.
Taky ráda maluju, dneska jsem namalovala tátu žraloka a maminku kozu. Chtěla jsem, aby mi mamka nakreslila jejich děťátko, jenže ona tvrdila, že neví jak vypadá!! Chápete to?
A děsně ráda si čtu. (Zná všechny knížky zpaměti, listuje v nich a přeříkává si text).
Jo a v plavání jsem za hvězdu, protože se mi docela často daří opravdická dospělácká šipka. To jsem chlubilka, co?

A ještě vám musím napsat, jak jsme na tom s tou školkou. Když se mamka přišla definitivně domluvit s paní ředitelkou v té filípkové školce, bylo tam poslední volné místo! Už nás předběhly všechny mamky z té školky, kam nás nevzali. A že to mamka nepotvrdila, málem jsme přišly s křížkem po funuse a byla bych bez školky. V našich končinách je totiž všechno narváno k prasknutí. Nechápem, proč ti radní ty školky ruší, když se tady staví tolik bytů a v nich má tolik lidí děti.

Tak, honem mě nic nenapadá, jenom, že taťka dneska odjel na baseball do Itálie a my jsme až do pondělka poloviční sirotci. Ách jo.

Tak se mějte a napište o vašich jarních radostech.

Čágo bágo Verča zrzečka, oškubance dorůstají pomalu, ale jistě


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.04.05 14:32

Ahoj Verunko,

no konečně, žes tu mamku dokopala :D. I když ono to v tom počasíčku byla škoda hnít doma, to máš pravdu. Teď se ale dělá aspoň v Praze pěkně hnusně, takže se budou komentáře jenom sypat! :)

Mamka tady bledne závistí nad tvými dovednostmi, hlavně ty říkanky, to já předvádím pouze za absolutní samoty (tj. slyšíme to v chůvičce z pokojíku - pozn. mamka). Jinak si nechám předčítat a neřeknu ani ň. Maluju taky ráda, říkám, co maluju, ale je z toho prdlajs poznat.

Ovšem ze všeho (hraček, obrázků, aut, letadel atd.) tvořím rodinky - maminka, tatínek, děťátko, takže v tom si asi budeme podobný :).

Jinak se musím pochlubit, že i když se u nás střídali od začátku týdne příbuzní jako na běžícím páse, včera nám to vyšlo na Matějskou. Bohužel se to vyvrbilo až ráno, takže jsme nikoho ze zdejších zájemců nekontaktovali (omluva Davídkovi a Joko). Ovšem užila jsem si to náramně, atrakce pro prcky mě tak nebraly (kolotoče, autíčka, vláčky, lochneska) - kromě jízdy na živém koníkovi, to bylo žůžo labůžo. Zato z houpací pirátské lodi, kde se mamce chvílema zvedal žaludek, jsem nechtěla slízt ani zaboha, stejně jako z raftařského tobogánu, který končil v nádrži s vodou. Ještě jsem okukovala horskou dráhu a centrifugu, ale byly mi odmíntuty… no nechápu proč ;). K obědu jsem měla párek v rohlíku a cukrovou vatu, takže řadím Matějskou do seznamu oblíbených destinací… jen mamka tam nechtěla dneska znova jet, i když jsem to po probuzení hodně důrazně vyžadovala, že prý ji to stálo třetinu rodičovského příspěvku a do konce měsíce budeme jíst chleba se solí :DDD.

Tak, to by bylo ode mě všechno, doufám, že se taky dozvím něco od vás… a teď nechám místo mamce.

Papa, vaše Viki

Mamka: Tak jsem zrovna docela naštvaná, volala jsem do té školky, kterou jsme měli vybranou, a přesto, že říkali, že budou mít místo, nás nepřijali :(, protože tam místně nepříslušíme. Takže zítra začínám telefonovací maratón do školek, který se mi moc nelíbily, jinak budu muset zůstat na mateřský, než půjde Viki do školy. Tenhle systém je fakt na zabití, hlavně, že jsem jako starej poctivec dala podle předpisů přihlášku jen do jedný školky. Kdybych si udělala nějakou rezervu, houby by se stalo a já bych teď měla klid :). Tak se mi trochu ulevilo, omluvám se za výlev a držte nám palce, ať nás aspoň někam vezmou :). Iva

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 07.04.05 20:06

Ahoj kámoši,
máme se moc prima, lumpačíme kde se dá a mamku přivádíme k šílenství kecáním :o)) Poslední dobou jsem najel na tázání typu: co je to hrášek? Uspokojivá odpověď je pouze: to je zelená kulička, kterou papáme. Já si většinou zpívám nějakou písničku (no spíš tak vykřikuju, ale mamku pořád překvapuje, co slov si pamatuju) třeba měl dědoušek měl kožíšek a babička jupku … A následuje debata: co je to jupka? Taky jsem si zpíval písničku od Anety (mamka má asi dvě cédéčka, které si střídavě pouští když po-o spinkám) - fanfán odnese mou dušičku pyč, co cítím, co cítím, co cítím … až se máma válela smíchy, ovšem jen do té doby, než jsem položil otázku: co je to dušička? Po půlhodinovém vysvětlování jsem odpověděl: hm. A co je to dušička? :o))) Nebo jsem si zase jindy prozpěvoval: mik mik mik oženil se kominík, vzal si svoji Elišku cukrovanou kobližku :o))
Jinak jsem byl prvně u zubařky a byl jsem vzorný - tedy až na to čekání v čekárně, vykramařil jsem vše co se dalo a pobíhal tam a halekal … no sranda. U zubařky jsem si hezky sednul do křesla, vyvezl se nahoru, přitom jsem hlásil, co všechno bych chtěl půjčit do ručičky, ale to mi nedovolili - mamka stála proti mně a napovídala mi, jak mám otevírat pusinku a přesně tak jsem to dělal a „zubaška" mě moc chválila. Pak šla na řadu mamka a mě si vzala sestřička a malovala mi a měla pro mamku napsat recept a jak byla mnou zaměstnána, tak jí napsala blbě rodné číslo - první půlku její a druhou moje, takže jsme tam museli znovu druhý den a pokaždé jsem dostal obrázek autíčka s těma 450 koníčky co nejsou vidět :o))
Tak pá váš ptáček - zpěváček Jíra

Ahoj vespolek, ó jaká to nádhera tohle jaro! O víkendu jsme obě večeře grilovali na ohni, děti byly nadšené, náležitě zaprasené, ale masíčko dlabali ukázkově! Seděli vedle sebe na lavičce a ládovali se ze společného talířku, až Jíra začal Haničce její příděl vyndavat na stůl, takže musela dostat talířek svůj. Ovšem když už nemohla, zase zbytek naládovala zpět Jírovi a prohlásila: špapaja :o))) Jinak Hanička je náš hráškožrout - říká mu „tuituíč" neboli kuli kulilíč z říkanky o Palečkovi. Když mám obavy, že jídlo nebude jíst, stačí do něj přimíchat vařený hrášek - úspěch zaručen. Jde-li o sladké jídlo, stejnou službičku prokážou hrozinky :o)) Jsme teď venku 2× denně - dopoledne tak hoďku, odpoledne co vydržíme (klidně i tři). Většinou jsme na písku nebo Háňa na houpačce, chodíme obalení prachem a večer jsme všichni totálně vyřízení :o)))
Jen ať to prima počasí vydrží a už se těšíme na léto.

Včera večer ale už jsem byla tak nervově vyřízená, že jsem měla pocit že prasknu a tak mě napadlo, že bych se potřebovala pořádně vybulet, ale to jsem zase neměla proč … No nic tak jsem šla spát a když šel spát taťka, tak jsem prý na něj mluvila ze spaní nějaké blbosti o cihlách pentagon a pak jsem se tomu prý začala šíleně smát, že ze mě byl celej vyřízenej zase on. No ale to nebylo nic proti tomu, jaký záchvat jsem dostala, když mi to ráno vyprávěl, normálně mi tryskaly slzy jak jsem se natřásala smíchy, až se mi ty nervičky tím hezky uklidnily :o)) Ovšem ještě teď když mě napadne slovo cihla tak to ve mně bublá :o))) Nejsem magor?

Jo a představte si, že kamarádka mých sestřiček se dostala do finále miss a v sobotu bude soutěžit! Já tyhle soutěže dost dobře nesnáším, ale kvůli Báře (má č.4) se snad budu muset dívat. Jen si ségry nemůžou ujasnit, jestli jí mají fandit nebo ne - bojí se, že o ni přijdou, když se vrhne do toho hroznýho světa, protože je takovej truhlík a naverboval ji do toho tatínek a … :o( Ale jinak prý báječně tančí břišní tance a taky díky tomu se dostala až tak daleko - ségry se k ní chodí učit a ta tlustější mi to doma neustále předvádí a můžu popukat :o)) - tak snad Bára dojde až k volné disciplíně a konečně ji uvidím taky :o) a taky doufám, že nebude moc trapná jako ty holky bývají :o(

Tak jsem se vykecala a ahoj.
Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.04.05 20:31

Nazdáreček Filutí,
vy se máte, že si takhle užíváte jara. Jediné, co se mi na jaru líbí, že jsem oblečená natošup - bez punčoch a tří vrstev, to se to pak běhá. Taky je fakt, že máma už podlehla mému nátlaku a nedává mi na vycházky plenku a zatím nebyla jedinká nehoda, no já už jsem venku vzorně čůrající - tedy nečůrající -dlouho, jen mi to mamka nevěřila. Na noc ji ovšem vítám, že nemusím opouštět teplo peřinky. Na písku jsem byla zatím jen jednou, jednou s taťkou na Matějské - velký úspěch včetně té malé horské dráhy. Dvakrát na výletě za ptákama a to je vše. Jinak většina mých vycházek probíhá tak, že autobusem ťapi k babi Elí do nového bytu, tam chvilku zlobit a vybalovat to, co zrovna vůbec není potřeba a pak zase domů. Docela nuda. Navíc mamka si pořídila na obou nožičkách zánět žil, moc hezky tu pajdá a nejkrásnějc juchá, když si lehne a já jí po těch lýtkách šlapu a skáču. Takže jsme teď dva dny nikde nebyly, až dnes - a to jsem zase chytla vzteklína hned po spánku a nebyla se mnou žádná rozumná řeč.
No a jak furt křičím, výskám, vztekám se a zpívám rockové odrhovačky - tak jsem si pořídila pěkný chrapot. Mamka to zkonzultovala s panem dr. a protože mě v krku škrábalo a nutilo mě to kňourat skoro neustále, tak pan dr. vymyslel, že Prothazin na mě!, jen varoval, že asi pět procent populace nereaguje spánkem, alébrž zvýšenou aktivitou. No já vytvořila novou skupina obyvatel - nějaké to promile, na které Prothazin nefunguje tak ani tak, prostě jsem usnula zase jako obvykle okolo půlnoci a budila se kolem osmé a v noci si dvakrát řekla o flašku. Ale hlásek se trošičku od včerejška spravil, už tolik při vztekání nejódluju. A to je od nás asi vše
ahojky
Johanka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.04.05 20:41

Ahoj Joko,

jé, to je nám mamky líto, jako by toho nebylo málo… Buď na ni chvilku hodná, vždyť čím dřív budou babičky vybalený, tím dřív ji zase budeš mít celou pro sebe :))) - tedy, aspoň malá naděje tu je ;).

Jinak já jsem po Prothazinu stejná skupina jako ty - ani to se mnou nehne :).

Holky, opatrujte se!

I+V

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.04.05 22:57

Holky, právě jsem si potelefonovala se Stanaskem, mám vás všechny moc pozdravovat. Vyslechla jsem spousty pochval na Vojtíka, který nám nějak zmoudřel a začal dlabat a poslouchat, zbytek vám Stáňa napíše sama v deníčku, ovšem pozor!!!! Vzhledem k posunu tohoto, navrhuje, že deníček pošle až o tom příštím víkendu (nebo třeba v pátek) - tedy ne tento nadcházející. Stejně by totiž nemohla, neb mají opět nefunkční PC. Kdyby nevyhovovalo, stačí poslat SMS a pokusí se to zařídit lépe. Tolik zpravodajství.
Ahoj
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.04.05 23:15

Johanko,
Hlavně teď nech mamku v klidu. Chudinka, to ji to stěhování teda pěkně odrovnalo. Mně se to taky těžko chápalo, ale když byla mamka v klidu, byla zdravá mnohem rychleji.
Jinak barózu jsem měla o víkendu taky. Před spaním byl půlhodinový řev, že jsem se s Filípkem musela rozdělit o čokoládového zajíčka, a po spaní ještě delší, už ani nevím proč. Výsledek byl úchvatný, klidně bych mohla zpívat mamčinu oblíbenou od Bonnie Tyler.
Ahoj Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 07.04.05 23:25

Ahoj holky,

tak se musím pochlubit. Dneska jsem si musela pozvat slečnu na hlídání (nikoho z rodiny jsem nesehnala a o divadlo jsem nechtěla přijít) a ta mi po pěkných čtyřech hoďkách strávených s dětmi řekla, že tak pohodový děti ještě nehlídala. A to už pár zkušeností má.
Jenom se mi pak těžko vysvětlovalo, že Verunka je fakt HODNĚ vzteklá a zarputilá. Ona to odhalila moje mamka - když tam nejsem, jsou děti nejzlatější. Jakmile přijdu, stanou se z nich nejfikanější citoví vyděrači na světe. No jo, co nadělám. Ale stejně slečna potěšila.

A včera u nás byl realitní makléř a říkal, že náš byt bychom mohli prodat i o 100tis dráž, než bylo naše nejtajnější přání. Jupí, třeba vyjde i na kuchyň od Sykory! Uvidíme, jedna věc je, co se říká, a druhá, jak to nakonec dopadne. Ale taky mi to pěkně zvedlo náladu.

Tak se mějte, konečně mi zprovoznili kartu na internet, jdu objednávat letenky do Anglie.

Jana

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 07.04.05 23:48

Ahojky Filutkové!!!

Ostudy se zase hlásejí! Mamka furt vysedává na chatu a nemůže se dostat k důležitějším věcem, třeba k deníčku, nebo pořád tady vykřikuje, jak musí napsat mejla kamarádce, to už ho mohla mít tisíckrát napsanej!

No takže mě k tomu konečně pustila, tak trochu poreferuju. V podstatě nic moc :-), teda taky se těšíme z jara, je to žůžo. Dokud jsme byli u babičky, tak jsem byl skoro pořád venku, mamka mě vypustila na zahradu a já tam měl široké pole působnosti. A když bylo sucho, mamka vypustila i Tobíka na zem, jemu se to taky moooc líbilo, lezl všude možně a živil se hlínou :-).
Taky se musím pochlubit (ikdyž to k chlubení není), jakou jsem udělal Tobíkovi bouli na hlavě, teta Romana by nám o těch našich boulích mohla vést záznamy :-). Tobík seděl ukurtovanej v kočárku a já jsem s ním vyjel z verandy ze dvou schodů na beton, no boule byla veliká, skoro taková, jako ta moje legendární, ale už ji tam skoro nemá, to mě se tam ještě trošku drží.

No a jinak jak jsme se vrátili domů, tak moc venku nejsme, buď je tam zima, nebo máme návštěvy, a když už jsme venku na písku, tak ne na moc dlouho, mamka sice Tobíka po:,–(í do písku, ale on jí po chvíli začne utíkat (teda po čtyřech) a to mamku moc nebaví neustále ho brát, a Tobíkovi se to taky moc nelíbí. Ale zase když jsme doma, tak si taky pěkně hrajeme.
Ještěže pojedem za týden a kousek opět k babičce, to zas bude super, a taky se strašně moc těším na pouť, ne Matějskou, ale Libickou, ta bude přespříští víkend, to zas bude utracenejch peněz!!!

No tak snad je to od nás vše, už si na nic nemůžu vzpomenout, mějte se všichni hezky a užívejte jara!!!

Kuba

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 08.04.05 10:39

Ahojky,

tak samozřejmě jsme na spoustu věcí zapomněli, rozpomínám se průběžně :-). Už od rána si říkám, že si zapnu pičítač a že napíšu, ikdyž tu máme bordýlek (ale to u nás není nic neobvyklého :-)), navíc Kuba někde sebral tvrdý rohlík, zmocnil se ho Tobík a teď jsou tu všude drobečky:-). A chtěla jsem si umýt hlavu. No ale sotva jsem ho zapnula, už se mi sem nakvartýrovali děti, do té doby si hezky hrající v pokojíčku. No řekněte, nemám já naprosto nevyhovující podmínky pro takovýto druh zábavy? Mám. A taky jsem hned vytuhla v jiných deníčkách, ach jo. Tak to vezmu popořádku:

Ivo - to je fakt pakárna s tou školkou, my jsme taky podali přihlášku, ale já jsem pořád na mateřský s Tobíkem a říkali, že to je rozhodující. Na druhou stranu mě kámoška, co už tam má jednoho kluka a bude tam dávat druhýho, ujišťovala, že mi ho určitě vezmou, že otvírali další třídu a že spousta mamin tam je na mateřský. Takže doufáme.
Taky mi Romana na Tebe dala číslo, ať se Ti ozvu, že by jsme mohly jít spolu na tu Matějskou, jenže: Ne že by jsme s váma nechtěli jít :-), ale pořád se nějak nemůžu utrhnout, od té doby, co jsme se vrátili od babi, pořád něco máme, musela jsem vyprat hory prádla, nějaké návštěvy, atd., atd., atd. Takže sorry :-).

Jíro - Kubova oblíbená písnička je taky Měl dědoušek měl kožíšek…, jen se mě u toho nevyptává, co to je jupka a pod. A Kalamajka mik mik mik je taky oblíbená, jen ho to vždycky popadne, když někde najde nestřežené nůžky, to je pak vezme do obou rukou a stříhá s nima a povídá tuhle písničku (ovšem trošku zkomoleně, trošku se mu ta kalamajka plete).
A k zubařce se taky chystáme, tedy máme to v plánu se tam objednat :-).

Jinak obdivuju všechny Filutky, jak si krásně malujou a čtou knížky, tohle Kubíčka nějak nebere, navíc na knížky je jak pes, sice si je docela rád prohlíží, hlavně jednu o medvídkách, ale jinak je trhá a leporela aspoň okusuje; a kreslení ho taky moc neba, to furt vrtá, nebo s autíčkama si hraje a nebo si udělá počítač a hraje si s počítačem :-) (teď zrovna vypaluje cédéčko).

No snad už to je fakt všechno, já už se strašně těším na tu pouť u babi, jak malá holka :-), hlavně tam bude spousta lidí a to já ráda (teda u nás, ne na ty davy na tý pouti :-)).

Mějte se všici krásně

Katka a spol.

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 09.04.05 15:09

Ahojky kamarádi

Tak už máme zase škaredo a jsme doma. Včera dopoledne jsme ještě zašli k zubaři ale nějak na mě to okolí neudělalo dobrý dojem a tak jsem se rozhodl, že pusinku neotevřu a neotevřu:) Sestřička tam byla teda děsná, páč mi chtěla tu pusu otevřít a bála se, že jí kousnu:o) Dostali jsme fluoridové tablety, mám papat jednu denně. Pro mě no problém, je to jako bombónek:)) Rychle jsem si vzal obrázek a šupem jsem si to mazal ven.

Když bylo o víkendu tak krásně, udělali jsme si s babičkou, dědou, mámou a bráškou procházku po Petříně. Moc jsem se těšil na slíbenou lanovku ale bohužel nejezdila a tak jsem musel po svých:o) Nahoře jsem si dal na posilněnou párek v rohlíku a lízátko a pak jsem statečně vyšlapal shody na rozhlednu. Moc se mi líbili všechny ty domečky a každýmu je ukazoval:o) S bráškou a mamkou jsme zašli ještě do zrcadlového bludiště ale to mě až tak nebralo, zato podivná zrcadla kde jsem měl strašně velikou hlavu nebo dlouhatánské nohy byly super. Brácha z toho měl záchvat smíchu:)) Dole pod Petřínem je hezké pískoviště s houpačkami a klouzačkou a já jsem nemohl vydržet než tam dojdeme, tak jsem celou dobu kouzlil. Vzal jsem si klacel a povídal něco z Harryho Pottera. Lidi kolem nás měli o zábavu postaráno ale mohli být rádi, že jsem je neproměnil v ošklivou žábu:)) Na pískovišti jsme se řádně zamazali, takže do restaurace jsme přišli jako menší čuníci:o)

Druhý den bylo taky krásně a to už na nás čekala Matějská. Jak jsem to viděl, rozsvítili se mi očička a chtěl jsem jít úplně na všechny atrakce. Máma říkala, že na některé by se neodvážila ani ona ale já bych mohl jít i za ní:o) Nejčastěji jsme byli na bouracích autíčkách, ty se moc líbili Filipovi. Já se pyšně vozil na dětském řetízkovém kolotoči, na malých autíčkách, slonech a dalšími. Máma si taky zahrála na malou holku a šla se mnou do takového „cirkusu", prostě různé prolejzačky a tobogán. Viki ten raftařský tobogán byl super, tam bych jezdil pořád. Na horskou dráhu si naši se mnou netroufli ale Filda chtěl jít a tak se projel s mámou. Jak se to pořádně rozjelo, tak se prej mámě omlouval za to, že jí na to vzal:)) Mňamky tam měli taky moc dobrý, nejlepší byla cukrová vata a pak palačinka:o) Domů jsme si odvezli rybku Nemo ale jak máma čekala, tak teď nikoho nezajímá:o) Houpali jsme se až do večera (utratili taky spoustu peněz - pozn. mamky) a pak jsme šli zase na véču. Dokonce i Filip snědl trochu masa, tak nás naši pořád chválili, že hezky jíme (no aby ne, když to byla taková dobrota - pozn. mamky:o)

Tak a ještě něco od mamky:
Byli jsme taky u zápisu a máme místo jisté. Sice až od listopadu, dřív jak ve 3 letech by nás nevzali ani náhodou, ale i tak je to dobrý. Mám aspoň čas si sehnat nějakou tu prácičku:o) Už dřív jsem se ptala Filipovo učitelky jestli neví jaký tu mají systém a ta říkala, že kdo dřív příjde ten dřív mele. A ředitelka mi to potvrdila. Tak trochu jsem se bála, že nás nemusí vzít, protože nebudeme nastupovat v září ale až později. Ředitelka mi ale řekla, že když jsme byli u zápisu, že jsme zapsáni a místo tedy máme. A kdy nastupujeme je jedno, nemá to na to vliv.
Taky tam byla jedna maminka, která místo jisté nemá. I když bydlí přes silnici, už k nám podle čtvrti nepatří a tak musí čekat jestli zbyde nějaké to místo.

Obdivujeme vaše říkankové povídání a čtení. Davídka ani moc malování nebere. Sice si občas přinese pastelky nebo fixi, něco málo načárá a hned toho nechá. Zato knížky by nosil pořád a chce číst nebo rád hraje hru „kde je ..slon, sluníčko, auto …atd.atd." To vydrží dlouho a baví ho to.

Dnes jsme doma a hrajeme Člověče nezlob se a Černého Petra, úžasná zábava pokud to hrajete asi tak 30× za sebou:))) Budu muset jít něco nového vymyslet. Tak se mějte všichni moc hezky.
Ahoj Eva s Davídkem

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 12.04.05 13:01

Ahoj všichni!!

Tak dneska jsme byli na očkování, všechno proběhlo hladce, jen jsem byl trošku netrpělivý v čekárně, pořád jsem mamině říkal tak pójď, ale bylo před náma pár dětí, tak jsme museli počkat.
Sestřička mě přivítala slovy Ahoj torpédo, chvilku si tam s náma hrála a pak jsme šli k paní doktorce a druhá sestřička mi dala včeličku do ruky. Já jsem byl statečnej a řekl jsem jen au a mamina mi dala do ruky bombon a já si ho hned šoupnul do pusy, aby mě to tak nebolelo. Ještě jsem dostal náplast.
No a aby to Tobíčkovi nebylo líto, tak dostal taky včeličku, ale do zadečku. Ten si jen pokňournul a šel se chovat k sestřičce (a pak teprve jsem šel na řadu já :-), mamina mě držela).
Pak na odchodu jsem dostal od sestřičky ještě jeden bombon, od mamky do ruky očkovací průkazy, veledůležitě jsem je nesl a nechtěl jsem je mamce odevzdat.
Pak jsme se zas naložili do kočáru a oba jsme usnuli.

Takže jsme to přežili ve zdraví, mamka taky!

Pa pa Kuba, Tobík a mamka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.04.05 14:47

Zdravíme z Lokýnkova,

tentokrát mírně připosr…ého, jelikož Viki si někde uhnala střevní chřipku i se čtyřicítkami horečkami (ty už jsou zaplaťpámbu za námi). Mám mírné podezření na stravu na Matějské, ovšem ostatní zúčastnění jsou zcela zdrávi, tak těžko říct, kde jsme to sebrali.

Včera už jsem byla totálně ubitá ze všech těch Krtků, Nemů, Púů a ostatní havěti, tak jsem dítě vypustila na tříkolce na terasu a byl klid :). Nikam dál jsme bohužel nemohly, riziková vzdálenost záchodu se smrskla na cca 10 m. Navíc doktorka zakázala styk s lidmi ještě teď aspoň do pátku, takže to poruším jenom nákupy a jinak tu ponorku budeme muset nějak vydržet. Zrovna dneska, když je tak krásně… no, snad riskneme 100m procházku a nakrmíme kačky.

Viki byla ovšem kouzelná dneska u doktorky. V neděli jsme byli na pohotovosti a dneska na kontrole, kde jsem s dr. spíš pokecala o Viktorčině dietě, takže když jsme odcházely, Viki prohlásila „Ani mě neposlechla, doktorka jedna!“ s patřičnou výčitkou v hlase :). Doktorka se rozesmála a splnila všechny povinnosti včetně nezbytného áááá a prohmatání břicha, tak byla naše madam nakonec spokojená.

Jojo, tak to je od nás asi všechno, chtěla jsem reagovat, ale už nevím na co, tak se mějte a užívejte si toho jara - Viki dneska čtvrt hodiny fascinovaně pozorovala včely na zlatém dešti :).

Ahoj, Iva

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 12.04.05 19:14

Ahoj Viki,
tys to s tím jarním proČišťováním vzala pěkně důkladně. Tak doufám, že to zvládnete a v pátek zas frčíte mezi lidi.
Mamce přejem pevné nervy, v tomhle počasí se doma těžko vydržuje.
Podívejte se na www.jiri-models.cz. Znáte ta dětská alba? Mamka mi koupila Makovou panenku a Krtka a jsem nadšená. Pro chvíle trávené doma ideální. Je to podložka a na ni se lepí postavičky z přilnavé fólie. Dají se zase odlepovat a lepit jinak a jinam. Super.
Jinak já jsem dneska byla poprvé za slečnu. V bílých punčocháčkách, bílých botkách a suprširoké sukýnce. Po asi 15 pádech už jsem tak dokonale nevypadala, ale moc jsem si to užila :-).
Měj se a uzdrav se
 Verča

 
Jirina
Extra třída :D 13547 příspěvků 12.04.05 20:51

Ahoj Filuťáci,

tak tatínek zase začal chodit do práce od nevidím do nevidím (v 5 ráno vstává a vrací se okolo 9 večer a to nepřetržitě i v sobotu a neděli celý duben a květen - pozn. mamky), takže ho zaprvé vůbec nevidíme a zadruhé je s námi mamka celý den sama a večer jí už z nás rupou nervy a pořád na nás křičí … No ale musím říct, že přes den je hlavním drážditlem ségra, která neustále něco nesmyslného vyžaduje a pak kňourá a hučí, mamka už je pak nervní a vyjíždí na nás kvůli blbostem, které by ji jinak nechaly v klidu. Ach jo, už se mi po tatínkovi stýská. Snad se mu občas podaří přijít tak, aby s námi byl na koupání. Naposledy to stihl v neděli, mamka z vody vyndala Haničku a táta se honem koupal, aby nás mohl jít uložit a já mu asistoval. Pak mamka slyšela asi takovýto rozhovor: Jíra: tatínek má veikýho pindíka. Tatínek: Až bude Jíra velikej, taky bude mít velikýho pindíka. J: Tatínkovi pindík kouká. T: Ano, to je jako když ti udělám pinďo kuk. J: Jía tatínkovi pindíka umeje, Jía chce uděat tatínkovi pinďo kuk. T: Ne Jíro, tatínek sám! Ne Jíro, ne!!! No a pak pro mě raději mamka přišla :o) Když už jsme u intimních orgánů, mě to celkem nechává chladným, ale Hanička si při sezení na nočníku na „pipiju", jak tomu říká, neustále sahá a hází si do nočníku hračky a často si to počůrá.

Mamka na mě zkoušela opravenou verzi dú valaši dú, co jste ji tu naučili. Výsledek? Jíra: Jía nechce šyšet o pepšekovi, všichni nešou česnek. Tak a má to, cha na mě nějaké inovace, první slovo platí, druhý leze z gatí :o)))

Tak ahoj Jíra

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.04.05 21:05

Ahoj Verčo,

díky za soucit, teď už si ho zaslouží spíš mamka :). Nebudou nějaké fotečky malé slečny Zrzečky? Já už mám sukýnky taky nachystaný, ještě ale někde musíme s mamkou schrastit punčocháče - hihi, tedy, až se budeme moct vzdálit do obchodu :D. A díky za tip na alba, vypadá to úžasně, asi taky nějaká objednáme, pro všechny případy!

Pa, spící Viki

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 12.04.05 21:08

Teda, Jíro, ten taťka je ale sobec, co??? Nebo spíš mamka? :D Vy kluci jste na tom líp, já si žádný pinďo kuk dělat nemůžu a taťka si na něj (stejně jako váš :) nedá šáhnout. Mamka tuhle cosi říkala o tom, že se prej dočkám, tak jsem zvědavá, kdy :D.

Sexuální výchově zdar!

Viki

 
Anonymní  13.04.05 15:19

Čauky kluci a holky

Tak jak se vede? Tady kolem nás je pořád nějakej randál, že se tu nedá spát. Vzbudila mě nějaká příšerná věc (vrtačka - pozn. mamky). Řve to tak hrozně, že se bojím, bulím a choulím se u mámy. Připadám si jako miminko ale máma vypadá blaženě, tak co:o))

Zítra jedeme do Ústí, huuuráááá. Bráška to ještě neví, musím mu to hned říct jak pro něho půjdeme do školky. Už mám sbalený svůj batůžek, dal jsem si do něho hlavně hračky, zbytek snad pobalí mamka. Spát budeme u tety, to bude bžunda, páč spíme s bráškou, mámou a tetou na jedné velké posteli. A taky se po dlouhé době uvidím s bratrancem zlobidílkem. Další bratranec nebo sestřenice asi přibude na podzim. Jupíí:)) Čím víc na zlobení, tím líp.

Hláška tohoto měsíce je: Fuuuj smraďoch, fuuuj smraďoch, smrdí až za roh. (nevím odkud to má, jestli od Filipa ze školky nebo snad z televize:)

Viki doufám, že už je ti líp a že tě ta nepříjemná věc už nezlobí.

Jíro jsem na tom opačně. Já se donedávno o pindíky zajímal až moc:)) Teď mám zase období, kdy už mě to neláká, hlavně teda taky proto, že mi to nikdo nechce dovolit:( Příležitostně si tedy toho svýho ještě zkontroluju, co kdybych náhodou objevil něco nového:))

Musíme pro Filipa, tak pááá David (teď koukám, že anonymous)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.04.05 16:43

Ahoj všichni,

Tak doplňujeme Viktorčin stav nemocných taky o jednu. Před chvilkou jsme přišly od pana doktora a mám zánět močových cest. Prý mám zanícenou celou pipinku a mamka má sledovat, jestli nemám i roupy. Ti to prý můžou způsobovat. Ale mamka si myslí, že je to z toho, že pořád sedím na písku a na její naléhání, abych si dřepla, moc nedám. Tak jsme zase na chvíli dosukýnkovaly, a slečinkovský fotečky nemám. Mamku to totiž vůbec nenapadlo. A tááák mi to slušelo.
Strašně mě bolí čurání, tak radši nečurám, mamka mě přemlouvá, slibuje hory doly, ale já se bojím. Takže to dopadá tak, že až už to nejde zadržet, počurám se. Teď už to držím tři hodiny, a to mě mamka docela prolívá.
Mamka si u doktora připadala jak blbec, protože se tvářil, že mi nečistí pipinu. Mamka mu pak řekla, že to bílý není mázek, ale zbytky prdelkové mastičky. Tak to je prý něco jiného, ale ten pocit zůstal. A prý mám skorokrvavý výtok, a to si taky připadala, že za to může.

Jíro, mě zajímají pindíci i pipinky, ale taťka mi taky nic nechce předvádět, ani Filda.
Davídku, měj se pěkně u babičky.
Viki, neboj, týden se převalí a punčocháčky budou.

Tak se mějte
Vaše Verča

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.04.05 10:15

Chudinko Verunko, to je hrůza - takhle hnusná nemoc :(. Tak foukáme na bolavou pipinku a přejeme, ať to brzy přejde. K tomu čůrání - prý pomáhá vyčůrat se ve vaně do vlažné vody, ale nevím, jestli tě mamka přesvědčí, já bych se asi nenenchala :).

Tak hlavně ať to rychle zmizí!

Pa, držím palce.
Téměř vyléčená Viki

 
Anonymní  14.04.05 10:39

Viki,
fakt nic moc. 3× denně sedím v lavóru v heřmánku, ale i do toho to čurání bolí. Ale snad léky brzo zaberou.
Do toho nám onemocněl i tatínek, umíte si představit u chlapa teplotu 38,5? Pro našeho taťku je to téměř smrtelné:-).
Tak mamka teď odpočívá v práci.
Ahoj Verča

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.04.05 12:54

Jo, nemocnej taťka, to je sodoma gomora :). Ale jsi šikulka, že v tom lavóru vydržíš, já si to nedokážu představit. Tak fuj fuj bakterie od Verči dál!!! :)

Jo, mám bílý punčocháče :), premiéra je zítra, přijede babi s dědou a jdeme na oběd do restaurace, tak poreferuju, jak dopadly :). Jen botky mám červený, ale to nějak sladíme!

Zdravím, V.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.04.05 12:35

Ahojky, žijeme, stěhujeme, čteme, ale nepíšeme. Krásné počasí využíváme, co to jde. Šatičky už má Joko taky nachystané, ale pořídila si při klouzání po matracích nádherný šlic přes tvář, oko i čelo, takže vypadá jak pirát a k tomu ji dávat námořnické šatičky mi přijde příliš stylové, takže džíny jsou při jejím skotačení zatím nejbezpečnější.
Kdyby to nebylo blbý, tak bych poslala pofoukáníčko na Verčinu pipinku. Ale radši jen popřejeme brzičké uzdravení. :-)))
A všem Filutům spousty sluníčka, čistých pískovišť a žádné boule a šrámy.
Ahoj
Romana a Johanka

 
Anonymní  15.04.05 21:38

Ahojky lidičky,
jsme opět mezi vámi, ale jenom na chviličku, PC už snad konečně bude šlapat (ťuk,ťuk),ale protože je dnes večer poprvé v provozu, nechce mě sem ten hamoun pustit, prý jenom než se vymočí :-(
Takže nový deníček napíšeme a pošleme zítra, zatím pa pa
Nepřihlášená Stáňa a spol.

 
Alili
Povídálka 40 příspěvků 15.04.05 22:07

Pošli adresu slečny!!!

Alice (mám nový nick, ale jsem to já!!)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.04.05 22:26

teda, jestli to hodlá dělat často, tak mu přičaruju prostatu :-)))) Vyřiď mu to a nedej se.
pa
 Ro

Vložit nový komentář