Filutové z Chytrálkova - Verunčin novoroční deníček

Rodičovství

Verča píše: Filuťáci, filuťačky a filutčata a vy všichni ostatní. Ještě jednou vám všem přeju šťastný nový rok, plný našich pokroků a ať vám ty vánoční jiskřičky v očích vydrží po celý rok.

Tak na nás vyšel nový deníček, heč. Takže o Silvestru nebudu psát v komentáři, ale tady :-).

Štědrý den, jak už bylo někde napsáno, mě nechal chladnou. Ten den jsem se nevyspala dorůžova, a tak mně mohl být nějakej Ježíšek ukradenej. Dárečky se mi celkem líbily a brala jsem všechny, ne jako Johanka. Nejpodstatnější pod stromečkem byl Jupík, to mi Ježíšek udělal radost a všem to vykládám. Jinak měla úspěch i ta dětská doktorka, knížky a kočárek na panenku.

Na Silvestra jsme odjeli hned šestadvacátého. Mamka pěkně naštvaná, protože nestíhala, a hlavně taťka se stejně na pondělí vracel do práce, takže jsme mohli v klídečku odjet až s ním. Ale to nešlo, znáte ty taťky:-(.
Já jsem ale byla dost spokojená. Představte si 7 dětí ve věku od 7 měsíců do 6 let a obrovskej barák se schodama na lítání, spoustou postelí na skákání a hlavně laxní dospělí, kteří byli nejradši, když o nás nevěděli :-)). Já jsem se nadšeně přidala do skupinky starších dětí a všechny lotroviny s gustem opakovala. Sníh nebyl, tak jsme řádili vevnitř. Sámo, že proběhly taky nějaké vycházky, párkrát bobování (ale dost to drhlo), taky bruslení ? ale to jsme napjatě čekali, jestli se ten led s taťkou a s Fildou proboří, nebo ne. Neprobořil.

A už vím, co chci od Ježíška příští rok. Byly tam dvě panenky, baby-born a Annabel. Ty mě dostaly. Hlavně baby-born. Zabavila jsem si ji skoro na celý týden a přebalovala a dávala vyčurat a chovala a všechno. Určitě jsem se o ni starala líp, než její maminka. Ta se pořád strojila do šátků a dělala Jasmínu :-)).

Na Silvestra jsme se zdrželi sáňkováním a obědem, takže jsme šli spát až ve 3. Já jsem spala do pěti, Filípek do půl šesté. Takže jsme na tu noc byli pěkně čerství. A pěkně jsme se vyřádili. Teta nám udělala diskošku, trsala jsem jak o život. Mamka něco nafotila, tak vám to kdyžtak někdy ukážeme. Já jsem šla spát v 22.30, brácha až o půlnoci ? bééé, viděl půlnoční ohňostroj a já jen ten, co nám dělali v šest :-(.

A jak tak píšu o tom spánku, pěkně jsme to těm dospělákům usnadnili. Vstávali jsme ráno až mezi 8-9!!! I Filípek!!!!! O večerním usínání radši nemluvím.

A abyste věděli, kde jsme vlastně byli, tak na Vysočině ve vesničce Věcov. Majitelé toho našeho stavení mají eko farmu. Chovají ovce. Jednou jsme je byli zahánět z pastvy, ale já jsem to prospala. A taky jsem prospala návštěvu ve výrobně marcipánu. Děcka si donesly materiál a pak celý večer tvořily z marcipánu jak z plastelíny. Mňam!
A ty ovečky jsou taky mňam. Paní tam měla ?jídelní lístek? a na objednávku nám je chystala. Jednou skopová pečeně na zelenině, pak jehněčí svíčková a na Nový rok pečená krkovička. Udělala nám i čočkajdu, štrúdl, buchty? Prostě jsme si užívali. A taky mi moc chutnala kačenka na Maršovské rychtě. Tu tam dospěláci objednávají pokaždé, když jsou poblíž na Silvestru. A doma v mražáku máme přes 3 kila jehněčího i s návodem, jak to dobře naložit. Už se těším, až to mamka udělá. Však víte, že jsem na masíčko:-).

Tak takhle jsme se měli, a teď ještě rychle nějaké pokroky: Vypadá to že jsem definitivně dole bez. Plen. Už 14 dní spím v noci bez plínky, tak mamka doufá, že je to už napořád. A taky jsem odmítla nočník a přes den chci chodit POUZE na záchod. Jsem už velká holka, ne?

Tak se mějte v tom novém roce
Vaše Verunka zrzečka 2r 2m

A od mamky:
Tak mám pocit, že do nového roku vstupujeme s novým dítětem. Už nemáme žádné miminko, s plínkama odešlo i naše batole. Verunka je velká, chová se tak, myslí a mluví. Už umí říct úplně všechno, umí zazpívat snad všechny písničky, co kdy slyšela. Musí mít vždycky poslední slovo a odsekává jak puberťačka.
Zůstaly nám jen ty faldíky. Až vyroste i z nich, asi mi bude smutno :-(.

A pro zlepšení nálady. Chcete vědět, jak Hynek Verču učil pexeso? To od Romany. Fakt se snažil. Ale na otázku: ?Cos obrátila?? ?Koníka.? ?Kde je druhý koník?? ?Nevím.? ?A kdes ho viděla minule?? ?Nevím.? ?Nebylo to tady?? ?Bylo.? ?Vidíš, a máš dva koníky. Tak si je můžeš vzít.? ?Neci počebovat 2 koníky. Ci kočičku!!!
Po pár pokusech to vzdal. Třeba příští Silvestr :-)

Tak hodně štěstí
Jana

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 03.01.05 15:45

Ahojky Jani a Verunko zrzecko,

tak vam pisu prvni komentar, pokud to nekdo nestihne drive odeslat … krome toho, ze je Verunka sikulka s temi plenkami (mimochodem Niku uz ty vztekajici scenky s pocuravanim taky prestaly bavit 3 tydny tomu … nastesti!), s reci, s pohybem a vsim, docela mne pobavilo uceni pexesa … my mame neco podobneho se sachami … kdyz uz je umi pojmenovat a s mou pomoci i spravne ulozit na sachovnici, tak jsem ji rekla, ze budeme tahat a ukazala ji tahy pesakem … no a kdyz pesaci narazili na pozici, kdy se mohli vyhodit, tak jsem ji to predvedla … a to na obe strany, ale Nika zahlasila: „Neci vyhazovat, dej zpatky, takhle se to nehraje!“ a pakovala figurky zpet na sachovnici! Holt nez ty nase kebulky prijdou na princip techto her, chvili to bude trvat … pro zacatek staci, ze poznaji co je na obrazku a casem to pochopi … i kdyz uz se zacinam tesit, az se zacnou vztekat u her ze prohravaji nebo si zacnou tvorit vlastni pravidla … vsak my to tak taky delavaly … pamatujete holky? Ja jo!:-)))

Ten vas pobyt na Vysocine taky zni uzasne … maji nejake webove stranky? Diky predem!

MEjte se vsichni filutaci krasne a novy rok si uzivejte plnymi dousky a hlavne ve zdravi, stesti a lasce!

Sulanek a Nika 23M

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 03.01.05 19:38

Ahoj všichni,

tak jsme to sice popisovali v minulém deníčku, ale snad vám to nebude vadit, když to sem překopírujem.

Tak my taky přispějeme se svou troškou do mlýna :-), popíšu vám, jak jsem strávil Silvestra já s bráchou.
Tak tedy byl to den jako každý jiný, ale jak se blížilo odpoledne, byli jsme venku, tam skoro nikdo nebyl, mamině se to moc líbílo, říkala, že to je její sen ty liduprázdné ulice :-) (pozn.mamky: neznáte náhodou Den trifidů? :-)).
Já jsem si schrupnul hned na kočáru, mamina nic nenamítala, nechali mě spát až do pěti hodin! Tudíž jsem byl náležitě odpočatý!
No a od pěti si pro změnu schrupnul Tobík a spinkal až do sedmi, takže jsme měli výborný základ na silvestrovské slavení!

No naši dělali jako by nic, my jsme si s bráchou hráli až pozdě do noci, mamina chatovala s ňákejma tetkama a dokonce mě taky nechala! To vám byla zábava!!!
Pak se blížila půlnoc, Tobík už byl ukňouranej, ale spát jít nechtěl (já samozřejmě taky ne!), mamča nás oblíkla, že půjdeme na balkon koukat na ohňostroje, ale jak Tobíka navlíkla do kombinézky, v tu ránu byl tuhej :-).
A pak jsem se dočkal, světýlka lítaly všude kolem, byla to krása, jen Tobík a naše čubinka to zaspali.

A nemyslete si, že se mi už chtělo spát, vůbec ne! Výborně jsem se bavil!
Ale pak už šli naši spát, já už jsem byl taky unavený, ale jít do postele? To snad ne?!?! (pozn.mamky: byl tak hrozně unavenej, že byl úplně šílenej, bylo půl druhý, šla jsem se osprchnout a on že musí jít se mnou, a to už se ten den koupal dvakrát! a skoro byl hysterickej, no nakonec usnul až ve dvě hodiny!)

Mamina si myslela, že po poloprobdělé noci budem chrupat aspoň do desíti, ale co by jsme to byli za děti, kdyby jsme nechali vyspat rodiče, že jo? Vstávali jsme asi v devět, nebo spíš jsme se vyhrabali z postele.

Takže toť od nás vše, ve zdraví jsme to přečkali (akorát mamka má trochu rýmu a není jí dobře), doufáme, že ostatní jste také náležitě oslavovali! Ještě jednou vám všem přejem do nového roku všechno nej!!!

Pa pa Kuba, Tobík a mamka Katka

 
Anonymní  03.01.05 23:28

Ahojky vám všem!!!!!

Tak ze všeho nejdřív přejeme všechna nej..... do nového roku a to pro vás všechny ! No,to jsme se do toho prima zamotali, snad nám to odpustíte :-)

Musím vám povědět, že ten vánočně-novoroční týden byl pro nás hoodně náročný, náročnější než veškeré přípravy tomuto blázinci předcházející. Bohužel ani mě,ani manžílkovi naše zaměstnání,či spíše zaměstnavatelé, nedopřejí nějaké vánoční volno :-( Tudíž taťka si hodil (promiňte mi ten výraz) pěkně tři noční na všechny tři svátky vánoční, následovaly mé tři pracovní dny a pak opět taťka dokončoval odpolední na Silvestra. Tím pádem jsme se oba dva pohybovali mezi slavením Vánoc, prací a honěním se po všech čertech (návštěvách),abysme večer usnuli nejlépe půl minuty poté,co děti :-) Prvním skutečně proflákaným dnem byla neděle, sobotní Nový rok nepočítám,neboť na nás dolehl úklid po oslavě spojený s nevyspáním a částečným deliriem :-))))
Ale nestěžuju si, bylo to všechno moc fajn, oslavy se vydařily a spokojenost vládla na všech stranách :-)

Štědrý den byl opravdu nádherný,jiskřičky byly, stromeček zářil,dárků hromady, prostě pohodička. Vojta vybalil první dárek, umělohmotnou kytaru od Ježíška Terezky, a s tím vystačil až do chvíle, kdy Terča zuřivě doškubala poslední papír na posledním dárku. Do prvních balíčků jsme museli Vojtu trošku nutit, ale pak pochopil princip rozbalování a pomalu ani nekontroloval co že to vlastně dostal. Pak byl trošku problém vysvětlit, že zbylé dárečky pod stromečkem nejsou Vojtíškovo, ještě druhý den se pokoušel o únos a tajné rozbalení pánské kosmetiky pro strejdu :-) Největší úspěch slaví auto na ovládání (už máme třetí baterky), kostičky s medvídkem Pů a deštník - jaká radost že venku skoro pořád leje:-) U Terezky nejvíce bodovaly prstové ponožky a kalhotky tanga - konzervativní babička překvapila a pořídila toužebný dáreček :-) a hlavně ten nový psací stůl,ani jsem neočekávala tolik radosti. Zítra si ho Terča hodí na záda a ponese do školy, neboť si mají přinést dárek ze kterého měli největší radost a budou ho kreslit :-)))))
Jako tip na příští Vánoce doporučuji navštívit obchody ve stylu Vše za 39,– Druhá babička z nouze a hlavně proto, že skutečně nevěděla co dětem pořídit, nakoupila všem vnoučatům plnou tašku nejrůznějších blbinek,např. plechovky ze kterých vyskakují zpívající klauni,motýl co sám jezdí a mává křídly, čepice s blikajícíma hvězdičkama a podobné hovadinky a měla zaručeně největší úspěch, děti byly u vytržení!!!!! Sice dnes většina hraček už není funkční,ale tu radost už jim nikdo nevezme :-)

Do oslavy Silvestra se mi ani moc nechtělo, bohužel jsem ten tip člověka,na kterého až příliš doléhají momentální světové události, brečím nad fotkama v novinách a v noci se brodím vodou s dětmi na zádech. Navíc se den před vánoci zabila spolu s manželem kamarádka v autě, zůstala po nich 2,5 letá holčička, ještě že jsme se to dozvěděli až 25.12, jinak bysme si ani ten Štědrý den neužili.
Ale dost smutnění, Silvestr byl nakonec bezva,sešli jsme se čtyři dospělí, co jsme neměli kam odložit našich dohromady pět dětí, Vojta odpadl jako druhý kolem půl dvanácté, ale rachejtlí si užil. Jako jediný se vůbec nebál a dožadoval se vlastnoručního odhazování pirátů a prskavek z balkonu. Až ráno mi řekl „Ty vago,mami, já sem se bál!“ :-))) Prostě zlatíčko :-) Taky jsme konečně pochopili, co našemu miláčkovi podávat k večeři, zlikvidoval plný tác jednohubek s česnekovou pomazánkou a ananasem, teda obíral jenom ten ananas a zbytek pěkně úhledně splácal a propíchal párátkama.
Tak zatím ahojky,pracovat jdu až ve čtvrtek,takže se snad brzy ozvu.
Stáňa a spol.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 03.01.05 23:30

No vidíte, tak dlouho jsme tu nebyla, že jsem se zapomněla přihlásit,ach ta skleroza :-))))

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.01.05 08:41

Ahojky šulánci!
Děkujeme za přáníčko, ten web nevím, ale zkusím zjistit. Zajišťoval to totiž kamarád. Ale je to Věcov a majitelé jsou Kadeřávkovi. Snad prý to jméno měli i v té adrese.

Vztekání u prohrávání si bohatě užíváme s Fildou, tak až to bude dvojmo… No potěš… A ani tatínek není typ, který by snadno nesl porážky…

Ahoj a pusinku Verunce
Jana a Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.01.05 08:51

Ahoj Stáňo,
to musely být fakt smutné vánoce. Chudáček malá holčička. Kdo se o ni teď bude starat? To mě mrzí.
Hynek měl na Srí Lance kamaráda. Jel si po náročném roce užít klidu. Naštěstí nám někdy 27. odpověděl na sms. (Žiješ? Zatím jo.) Víc nevíme, ale předpokládáme, že je v pořádku. Nevím, jestli se to dá dějak přenášet, ale dýchlo na mě z té smsky příšerné vyčerpání.

A jak jste vlastně rozbalovali dárky, když byl taťka na noční?

Mně taky někdy překvapí, jakou radost udělají praktické dárky. Třeba Fildova zimní bunda. Mysleli jsme, že to přejde mlčením, když to není hračka. Ale nadšení nebralo konce (to nebyl dárek, ale předvánoční nutnost).

Tak se mějte, ať to v práci i doma všechno zvládáš

Jana s Verčou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.01.05 09:00

Ahoj holky,
vám včera večer jelo e-mimino? Jak to, že mně ne?
 J

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.01.05 13:34

Jelo, ale hrozně často se to kousalo. I chat. Proto jsem taky nenapsala, co nového u nás. Vlastně nic, domaroďujeme, nudíme se a začíná opět pracovní kalup. Má hlava je pátrací balón a blbě se soustředím. Johana nadále setrvává v podvečerním spánku a pak následném nočním řádění, včera to vzdala chvíli po půlnoci.
O slavení Silvestra těžko můžu něco psát, neboť jsem ho slavila na zdejším chatu, Filip koukal na neskutečně mnoho dílů SouthParku, Standa podřimoval u estrád a pak si od desíti hrál s probuzenou Johankou. Silvestrovské bum bum bum (a pak následně i oficiální Novoroční ohňostroj) mělo u Johanky obrovský úspěch, neustále chodí po setmění kontrolovat, zda zase nějaké nebude.
Jo a zúčastnila se i novoročního přípitku, dostala minerálku do stejné skleničky jako my, poťukala si s námi a v nestřeženém okamžiku si to s taťkou prohodila. Vymlaskla čtvrt skleničky šampusu, olízla se, prohlásila mňam a eště a sápala se po lahvi - ach jo, co z tý holky vyroste. Ze silvestrovským mňamek si taky vybrala zajímavě, dietní chlebíčky s mrkvovou pomazánkou a grepem jen ožďobrala, aby poté spucla spousty plátků nakládaného česnekovaného bůčku s pálivou paprikou.
Svátky jsou za námi, cukroví sežráno, lednice vyluxovaná, dnes se dojídal poslední zbytek vánočky. Silné emoční zážitky překryla taková tichá odpočinková pohodička, za ten týden jsem se naválela na celý rok dopředu. Tak až se vás budu v průběhu roku ptát, kdy mám spát, když není čas, připomeňte mi to :-))))))
Mějte se hezky, ahoj
Romana a Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.01.05 16:54

Teda Joko, ty máš chutě!! :-((
Ale nic si z toho nedělej, mně zase dost chutná červený, a taky jsem namočila jazyk do Magistra. Už se nedivím, že toho mamka vypila tolik. Ale mně nechtěli dát.:-((

Před chvilkou si mamka vzpomněla na zapomenuté dárky. Takže už mám složené puzzle Hledá se Nemo - 24 dílků a Filda právě skládá svých 104.

Úspěšně se mi daří mamku terorizovat - kradu ze stromečku čokoládové plněné figurky a jsem od nich jak prase. A vy víte, že nesnesu špinavé ručičky, tak mamka musí umývat a umývat. A když si náhodou na chvilku sedne nebo nedejbože lehne (prý ji klátí nějaký bacil), hned jsem tam a tvrdím, že se mi chce na záchod. A to už taky víte, že nočník přes den odmítám. Jenže na záchod se jde z chodbičky s posuvnými dveřmi a ty já neumím otevřít. Takže musí chodit se mnou a je to tak 1 za pět minut. Teď jsem zrovna slyšela, jak si stěžuje tetě Sylvě, že neví, jestli ji terorizuju schválně, nebo mám nachlazený čurání. Já sama nevím. Ale je pravda, že často si vymrčím záchod a pak tam vůbec nic neudělám.

No nic, mamce doprala pračka a Fildovi ty puzzle nejdou. Končíme.¨

Zdarec

Verča zrz

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 04.01.05 17:14

Ahojky Jani,

nemohu si pomoci, ale jako bych videla scenu z nasi domacnosti, obzvlaste o jiz prozitych svatcich, kdy jsem byla doma temer stale …Nika musi na zachod a hlavne s maminkou, nikdo jiny ji tam neodvede lepe nez maminka … uz se ji sice naucila na:,–(it si prkynko a pritahnout schudecek, stahnout gate umi uz davno a ted uz si i sama vyskoci nahoru, ale stejne tam musim s ni, rozsvitit a pak utrit kacenku … a nekdy mam pocit, ze vypenim, nebot si to na tom prkynku rozmysli a tvrdi, ze se ji nechce … no to se mne chce ji bacit (ale drzim se a nebacim:-)))) ) … no a za zachod potrebuje velice casto, kdyz si bud lehnu nebo zasednu k PC, proste kdyz se ji zrovna 100%ne nevenuji. Zajimave je, ze kdyz je doma sama s babi, radsi jde na nocnik, ja ji vsak k tomu nedonutim ani rano … holt jak jsem si ji naucila, tak to mam:-)))) …tak ted nevim, jestli si ty nase VErunky nejsou az moooooc podobne:-)))))

Papa a mejte se bajo

Sulanek a Nika

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.01.05 22:00

Ahoj Jani,
letos jsme dárky rozbalovali v pohodě, taťka šel na noční až v půl desátý a to už jsme vesele chrupkali u E.T.mimozemšťana. Minulé Vánoce to bylo horší, měli jsme Ježíška už 23., Terča se tím všude chlubila :-)
Smutky sice byly,ale protože doma bylo všechno v pohodě, bylo to vlastně bezva,člověk nemůže chtít zázraky.Prostě naše předsevzetí do nového roku by určitě mohlo znít, ať ho všichni ve zdraví přežijem, to je nejdůležitější.
Mějte se, Stáňa a spol.
Jo a o malou se budou samozřejmě starat babička s dědou, naše babička musela při této příležitosti Terezce slíbit, že kdyby něco, bydlí i s Vojtou u nich. Dost jí to uklidnilo.
Ahóóó´j

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.01.05 22:17

Čauky Joko a Veru,

teda holky, vy jste po tom chlastu jako divý, jak je to možný? Mě stačí čuchnout a znechuceně odcházím!!!
Vzhledem k tomu, že už tři dny marně oblézám stromek ze všech stran a čokoška nikde, vzal jsme ráno za vděk posledníma kouskama lineckýho, ale tu starou vánočku si máma jedla sama, Johanko, ty jsi to jedla?!?!?!?!?!
V rámci zdravé výživy jsem si dneska sám vylisoval tři mandarinky na šťávu, a dokud mi do toho máma nenarvala blbej kyselej pomeranč co tu strašil ještě s čertama, dalo se to celkem pít.

No nic, naší mamce dnes odpoledne taky doprala pračka, prádlo na ní stále marně volá :-)

Nazdárek
Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 04.01.05 22:30

Ahoj Jani a Šulánku,
můžu vás zcela uklidnit, u nás situace obdobná a to nemáme doma žádnou Veru :-) Sice nepohrdneme ani nočníkem,ale záchod je záchod, co si budem namlouvat a následné samostatné splachování, zhasínání a zabouchávání dveří (divim se že jsou ještě vcelku) prostě stojí za to :-) Jo a u nás když jsme doma, tak se Vojta radši vzteky počurá, než aby mu asistoval někdo jiný než maaaaminkáááá !
Na rozsvěcování světla doporučuji někoho velmi šikovného ( u nás dědeček), kdo vyrobí malý vypínač aby dosáhli i prckové, už u Terky to bylo k nezaplacení.
Zároveň si uvědomte, že vy už máte v podstatě vyhráno, nás ještě čeká nácvik čurání do záchodu ve stoje, Jani jak jste to trénovali s Filípkem a kolik mu bylo? Ten pinďas je prostě za trest, i Vojta si dneska stěžoval že je „piťomej“, neustále nám totiž močí mimo mísu :-)

Čůrání zdar !!!!!

Stáňa a spol.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.01.05 22:36

Ahoj Vojtíku,
vánočky jsem nejedla letos vůbec, ona je dopékala prababi, protože já už zlobila a musili jsme domů, abych nepodpálila u babičky kuchyň. No a prababi už to nezvládla, dvě byly syrové, ze spoda spálené, třetí byla propečená příliš dokonale. Takže jsem ze všech jen vyďobala jen oříšky a rozinky a mamka slíbila, že do příštích vánoc vypálí naši troubu k jakési dokonalosti, abychom mohly péct spolu doma. Ty první dvě vánočky se sice povedly moc, ale ty stihl sežrat brácha se strejdou a na mě nic nezbylo.
Z cukroví jsem si stejně jako bráška zamilovala rohlíčky, takže ty zmizely jako první. Pak jsem se pustila do pracen, které byly letos trošku tvrdší, ale když není nic jiného a mám k tomu dost kakaa, tak jsou taky fajn. Linecké mi moc nejede, takže jsem jen všem hvězdičkám vylízala marmelku zprostředka.
Z mandarinek si dělám džusík až v puse, taky jim džus říkám, tyto vánoce jsem snědla asi čtyři kila, kilo pomerančů, tři obrovské grepy a okousala do půlky asi deset jablek. Čokoládky na stromečku u nás došly už na Štěpána (mamka obezřetně pověsila jen to jedno kilo z jedné kolekce), pak už se vyjídalo z krabice, bohužel Filip usoudil, že bych měla zkažené zuby a že mě od toho musí chránit, takže většinu sežral sám. Zbyly mi dvě poslední figurky v misce u babičky, kam jsem si je před bráchou schovala a zapomněla na ně. A navrch mám podezření, že minimálně půl kila má na svědomí táta.
Jo a máma drží slovo, už na štěpána zatopila po dlouhé době v troubě a upekla nadívaného králíčka (vlastně už začátkem prosince zkoušela kuře, ale zapomněla, že trouba vepředu vysušuje a vzádu vpravo připaluje). Králíček se povedl, ale pokus o piškot moc nedopadl, druhou várku dala raději zase do remosky. Ta naše trouba prostě těsto asi neumí, no máme rok na to to vyzkoušet. Nebo třeba taky ne, furt se tu naši s babičkama dohadujou o jakémsi stěhování, ale furt nic konkrétního není.
Tak se měj, slibuju, že budu s mamkou trénovat, abych brzy kámošům mohla péct sama.
pa Johanka

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 04.01.05 23:23

Stáňo, my ten vypínač nízko máme taky, právě předchozí majitelé ho kdysi nechali udělat pro děti, takže hojně využíváme :-). No a my teda s piňďou problémy nemáme, čůrá nám akorát do mísy :-))), ikdyž Jakoubek u toho dělá jako venku (kynklá se ze strany na stranu jakože čůrá na broučky), teď teda přes zimu to nějak zapomněl.

Pa Katka

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 04.01.05 23:26

Vojto, naší mamce už dopraly 3 pračky, jednu teda pověsila, ale ty dvě tady řvou jak o život! Tak zas zítra, no.

Kuba

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 04.01.05 23:28

Teda to mělo být Vojtovi a né Johance!
K.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.01.05 00:03

Chi, chi, mě už to taky napadlo :-))))
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.01.05 08:46

Stáníku,
Filda s čuráním neměl žádný problémy a vždy si načural kam potřeboval (do záchoda, do přelívacích kalíšků, do trouby…)
Trénovali jsme na stupínku, aby se dobře trefil. Byl hrdý na to, že čurá JAKO TÁTA, a z toho stupínku mu to šlo celkem dobře. Samozřejmě, že od té doby, co Filda chodí na záchod, musím podlahu umývat mnohem častěji, ale prý je to normální. :-)
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.01.05 08:48

Vojtíšku,
jak to, že páš piťomýho pinďase? Já ho teda Filípkovi docela závidím a obdivuju. Vždy, když ho zahlídnu, chtěla bych si sáhnout (ale nechtějí mě nechat) a výskám nadšením.
 Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.01.05 08:50

toto bylo pro šulánka :-)

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.01.05 08:57

Ahoj Joko,
já jsem tomu cukroví teda vůbec moc nedala. Rohlíčky mi nejely, možná trošku linecký a čokoládový slepovaný kolečka. Ale jednoznačně vítězí čokoládičky na stromečku. Díky tomu, že jsme tu týden nebyli, ta poslední stále ještě visí - ale mám zákaz ji sníst :-((.
Vánočky u nás peče babička, protože je dělá dokonalé (a když se nabídne, tak si nebudeme honit triko, že). Takže byly mňam. Ale sní se u nás vždycky hned pětadvacátýho. Jednak, že jsou tak dobré, a za druhý, chutnají nám jen čerstvé a měkoučké.
Verča
P.S. Mamka peče v troubě v zapékací misce, jinak to má taky vysušené

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.01.05 11:21

téda, vy máte čůrací problémy, to šou věci, to šou věci. Já tedy běžně chodím doma na nočník a děsně mě štve, když ho naši neumístěj přesně na to jedno jediné místo, které jsem mu vymyslela (hnedle u dveří pokoje, často o něj zakopnu :-))) - mamka) No a občas mám období, že chodím na velký záchod. To chodím sama, protože dveře nemáme (za pět let jsme nedokázali žádné vhodné atypické vymyslet), takže je na předsíni jen závěs. Má to tolik výhod, že už na ty dveře ani nespěcháme. Hlavně tedy teplíčko, s dveřma by tam byla děsná zima. No a protože maminka poslední dobou zavedla, že se nechodí rodinka na záchod šmírovat, tak já to zavádím taky.
Rozsvěcím si v předsíni ze židličky, tu si pak beru sebou k záchodu, na:,–(ím si dětské prkýnko, vylezu, u:,–(ím se, prohlídnu si taťkovy noviny a užívám si dospělého chování. Když se mamka přijde podívat, co tam vyvádím, tak jí okamžitě vyženu - co mě má co okukovat, když já ji nesmím. Pak se utřu půl rolí papíru, sama slezu, oblíknu se, spláchnu, umyju si ruce. Akorát občas zapomenu sundat svoje prkýnko, nedávno měl taťka spěchavou a nevšiml si toho a pak místo úlevy tančil po bytě jako indián a huhlal au au - on je na tom nástavci vepředu takový zvýšený výstupek pro chlapeččí pohodlnost.
Nočník si taky obsluhuju většinou zcela sama, když dávají něco napínavého v telce, tak si ho nosím tam, už občas i přestávám hlásit, že jsem naplnila. A to je pak doma veselo, protože ne vždy se mi chce ho nést vylít a pak o něj naši zakopávaj a děsně se divěj, že i přes mé nočníkování loužiček na koberci neubývá. No jo, když jsou to nemehla, tak proč se divěj.
Jo vlastně mám jednu kuriozitku, na velký záchod nekadím, asi proto, že mám nohy přes prkýnko dolů a ne u brady jako na nočníku a tudíž mi to vůbec nejde. Takže s hovínkama zá:,–(ně na nočník. A mimo domov to raději vydržím, než bych to zkoušela.
Jo a ještě jednu zradu znám, kalhoty s laclem na knoflíky - kdo takový nesmysl vymyslel, to nechápu. Na knoflíky není vidět, stáhnout se to nedá - fůůůůj.
Tak to je asi o vyměšovacím tématu u nás vše. Snad přidám ještě to, že stále přetrvává spací a vycházková plína, já mám tak líné a pohodlné rodiče, že už jsem zase líná i já a minimálně tu noční plínu k ránu zvesela používám.
Mějte se, kakání a čůrání zdar a třikrát zdar i těm piťomým pinďasům :-))))
Johanka

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.01.05 13:04

Ahoj Johanče,
přidávám se k nenávisti k lacláčům. Mamka mi je přesně z tohoto důvodu nedává. Hlavně venku pod bundou se to obsluhuje děsně složitě.
Až před vánocema jsem se pročurala vzteky u jedné kamarádky, takže jsme vyfasovaly jedny lacláče na cestu domů. Jenže jsme domů nejely a já jsem si díky mamčiné nešikovnosti 2× po sobě počurala kšandy.
Takže jsme vyhlásily na lacláče embargo a rozhodně už je používat nebudem.

Mamka by chtěla, abych od tebe obkoukala trošku dospěláckýho chování na záchodě. Já totiž všecko umím, ale trvám na obsluze. Jenom vytírání mě baví, spotřebu papíru mám podobnou jako ty. A ještě mě strašně baví uklízet záchod štětkou, nejlépe celý i s podlahou, aby bylo všude plno vody. Jak jinak by poznali, že jsem uklízela?

Verča

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 05.01.05 14:40

Koukám to pořadí se pořád mění, takže pardon :-).
 k

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 05.01.05 14:56

Jasně holky, i já se přidávám k nenošení lacláčů, mamina mi je přestala dávat už v létě, jak jsem se učil čůrat i venku, jaká škoda, že jsem zrovna dostal asi dvoje takový krásný (sice z bazárku, ale pěkný).
A se štětkou taky rád pracuju, říkám tomu zametat, samozřejmě se musí zametat i na zemi, že jo, Verčo?
Jinak s tou obsluhou, rád se nechám obsloužit, nechám se po:,–(it na záchod a tak, ale potom už všechno sám, dokonce už jsem se dneska i sám utíral (zatím jsem utíkal bez utření).

Tak pa, mamka už nás žene ven, že Tobík bude spát.
 Kuba

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.01.05 15:12

Nazdárek Filutové i ostatní :),

tak jsem tady se zážitky. Musím je všechny zkrátit, takže do toho:

Vánoce - Ježíška jsem neviděla, protože u nás byl zrovna jako na potvoru v době, kdy jsme venku na stromeček věšeli prskavky a vyvolávali ho. Zazvonil, když jsem si zouvala boty - běžela jsem nahoru jako o závod, ale už tam byl jen stromeček a pod ním halda dárků (rozzářený očička mamka stihla vyfotit). Nejdřív jsem nevěděla, že nemám jen jeden dárek, ale postupem večera mi to došlo a rozbalovala jsem ostošest :). Druhý den jsem všechny návštěvy, kterým u nás Ježuch nechal dárky pod stromečkem, vítala slovy MÁŠ DÁREK? - a měly!!! :D

Ze štědrovečerní večeře mi nejvíc jel šunkový závitek (ale bez křenu, na ten se křením :), rybí polívka, citrón ze řízku a zmrzlina.

26. jsme odšupajdili celá rodinka do Jizerek na toho Silvestra. Ten mi byl teda šumafuk, ale na sníh a boby jsem se těšila. Hned první noc nachumelilo, ráno mě táta po:,–(il do krosny a šlo se lyžnit. Třikrát jsme sjeli a pak nastala zdrada. Na:,–(ili mi takový hrozný boty, na ně lyže a já si vzpomněla na dobu, kdy jsem se učila chodit :(. Nastaly hlasité protesty, které ukončil až slib párku v rohlíku, pokud to s taťkou aspoň zkusím. Tak jsem to zkusila, ale nic moc. Rodiče mám naštěstí průměrně rozumné, tak to první den moc nehrotili. Navíc se zjistilo, že ty boty jsou mi fakt tak velký, že když v nich sedím na lavičce, stahují mě na zem :D. Na další dny jsme tedy zapůjčili menší model a najednou to šlo, takže hlasité protesty se konaly, až když mi chtěli lyže sundat :D a nepomáhal ani párek.

Bilance je tedy úspěšná - z malých kopců jezdím vedle táty na hůlce a umím zabrzdit elegantním obloučkem, z velkých kopců (po sjezdovce) mezi tátovýma nohama, též na hůlce. Na vleku to zvládáme s přehledem. Mamka prskne fotky do alba, abyste z toho taky něco měli a rodiče motivovali, ať vás to taky naučí. Teď v sobotu jedeme do Krkonoš na 14 dní a budu chodit každý den do školičky, kde mě prý budou učit hodný tety a mamka bude sedět ve skibaru, pít svařák a pozorovat, jak se moří někdo jinej :DDD.

Příchod nového roku jsem prospala, ale ohňostroj jsem viděla, strejdové nám uspořádali jeden už v 7 večer. Teda, nic moc, dokud jsem koukala z okna, bylo to dobrý, ale venku mě ten rachot trošku lekal. Ovšem prvního, když nějací opilci dobouchávali ještě odpoledne, jsem byla nadšená.

Ještě jsem vám chtěla napsat, jak jsem se nakazila od holčičky našich kamarádů fňukatidou, nespatidou, vzteklinou a nechutenstvím, o vylučování atd., ale bylo by to moc dlouhý, tak si to nechám na příště.

Každopádně mě těší, že jsme si každý ty svátky užili po svém a našli si na nich spoustu dobrých věcí, že to rodiče přežili ve zdraví a dojatě pozorovali ty jiskřičky v očích. Na to určitě nikdy nezapomenou :).

Zatím se mějte krásně a přivolávejte sníh, to bahno už je fakt nuda!

Viki s (umlčenou) mamkou Ivou

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.01.05 21:52

Ahojky, čurací problémy naposledy shrnuji zde, protože výše už je vypadá na detektivku.
Tudíž vzkazuji Verunce, že pinďas je pitomej proto, že i zvýšený výstupek pro chlapeččí pohodlnost - viz.Joko, mi nestačí a pokud toho prevíta řádně nepřitlačím dolů, čůrá ven a taky mě na ruce,blé. Jinak chápu tvou zvědavost,Terča se mi kolem něho ze začátku taky dost ometala,ale už jí to celkem přešlo.
Vaše starosti ohledně svlíkání a polohování nočníku nemám, vyžaduji zcela miminkovsky komplet obsluhu od dospěláků a dost důrazně si na tom trvám. Jenom ty ruce si počurávám sám, k tomu nikoho nepustím.
Do záchodu jsem ještě ve stoje čurat nezkoušel, ale problém není na mojí straně, prkýnko nedrží samo nahoře a tak prý to hrozí úrazem. Snad to taťka předělá dřív, než půjdu do školy :-)
Tak ahojky, jo a plínku na noc nosím taky, úspěchy mám tak půl na půl, záleží, kolik mlíčka se mi podaří večer a v noci vylohnit, pomalu tady začíná viset ve vzduchu zákaz spacího mlíčkování :-( Znáte to, začíná to řečma o tom, že už nejsem miminko a nejsem žádná ostuda a pak to přijde :-(

Čau Vojta

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.01.05 21:58

Ahojky, zdravíme velkou lyžařku a tiše závidíme!!! To je teda něco! U nás to bohužel nehrozí, lyže vlastní pouze Terča, táta hodlá jenom příležitostně vytáhnout běžky (asi tak jednou za dva roky) a mamka není moc zdatná lyžařka, ješte se stále nepropracovala k tomu,aby se nebála že spadne z vleku :-))))))
Pa,zelenající Vojta

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.01.05 23:03

Jo, jo, Vojto,
já teda nemlíkuju vůbec, jen jogurtuju, ale ten zákaz předspacího pití mě už taky postihl. Přesně tou dobou, kdy se mamka rozhodla mi už nedávat plínku na noc.
Tak teď už vymrčím maximálně hltík vodičky, a to ještě mamka kontroluje, jestli nebyl moc velkej.
Je to bída. Nebylo to lepší, když jsme byli mimina, pili jsme z prsíčka, co hrdlo ráčí a čurali do plínek, co bříška ráčila?
Pa
 Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.01.05 01:23

Tak to se hned musíme přidat s naším zážitkem. dnes mi pořídili vlastní lyžičky, jsou nádherné, už jsem na nich objela celou kuchyň i pokoj 18×. V krámě mi máma zkoušela boty s velkými obavami, jak zareaguju na ten svěrák. Jakmile je dopla, tak jsem vyskočila a běhala od jednoho stojanu ke druhému a vyhlížela lyže na další rok, až po deseti minutách jsem tiše f'nukla při došlápnutí auví - a mamka zjistila, že zapínání bylo nastaveno na maximum. Takhle mě prosím vlastní matka morduje :-))). Nejprve pan prodavač mamce rozmlouval osmdesátky a vnucoval šedesátky, že jsem ještě moc malinká. Ale když viděl, jak tam vyvádím, tak volbu schválil. Maminka ze samého rozechvění se zapomněla poptat po helmě, takže tam jede zítra znovu (ten bazárek na Letné - celá sranda vyšla na dva tisíce a prý je od nás za 1500 po sezóně koupí zpět - tedy když je nezlomím), svou tupost zastře údajným prodejem starých přeskáčů po Filipovi. Ale poté, co viděla, jak na lyžičkách docela obstojně ťapu po koberci, tak prý bude helma asi nutná. Navrch nám pan prodavač dohodil školičku, kterou máme jen pár minut z kopce od chalupy - na Labské u Krausovek - Viki, neuděláte si výlet do Špindlu? Jo a myslíš, že se s nějakejma cizíma lidma domluvím? A že mě budou poslouchat? Mamka toho asi moc nepopije, bude muset dělat furt překladatele, přeci jen pár japonských slůvek už umí.
Teto Ivo, naši mi nechtěj koupit hůlky, že prý bych se propíchla, jedinýho zastánce mám v babičce, že prý jsou hůlky dobré na první chození. Mně se hůlky moc líběj, bráškovejma Filipa děsně ráda píchám do pozadí, ale myslíš, že mi k něčemu budou?
Jo a poslední vzkazík pro Viki, mám téměř stejnou bundu jako ty, akorát je perleťově modrá, stála sice jen 50,–, ale zato je mnohem jetější než ta tvoje - prošívání na rukávech nevydrželo. Ale na lyže bude senzační - tohle opičení nebyl úmysl, byla tam jediná, která slušela a mamka navíc kladně hodnotila, že je hodně dolů pod zadek a s gumou v pase.
Z radosti nad úspěšným nákupem jsem před krámem spala jen 10 minut a na noc usínala ve dvanáct. A máma vyhrožuje, že mě v osm vzbudí, cheche, to možná jo, ale v půl deváté budu určitě zase tuhoň - před desátou mě nikdo z postele nedostane.
Ahojky
Johanka

 
Anonymní  06.01.05 08:51

Milá Joko,
tady nepřihlášená teta Jana (opět z práce).
Já myslím, že hůlky by ti překážely. Filípek má dovoleno s nimi lyžovat až letos, a to už jezdí jako drak.
Já jsem teda lyžař začátečník, ale náš taťka je bývalý závodník a k tomu pedagogický talent, tak jeho metodám věřím.
Nicméně jako vlek můžeš využívat maminky a jejích hůlek o 106.

(Taky vám závidím, ale našim se lyže zatím zdají zbytečné a já preferuji boby. Tak jezdím aspoň po bytě na umělohmotných táckách.
 Verča)

Ahoj teta Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.01.05 10:39

Ahoj Joko,

s hůlkama má mamka pravdu, jen by ti překážely, já jsem se o ukradenou tátovu málem přerazila :). A moc se netěš, že ti to jde doma na koberci, sníh je mrcha klouzavá, to mě nejvíc překvapilo :). Jinak lyže mám taky osmdesátky a vypadá to, že je to tak akorát.

Školičku vyzkoušeli naši známí s holčičkou 11/02 a docela si s instruktorkou rozuměly. (A to ona mluví pouze finsky s mírně huhlavým přízvukem :D.) Ono asi ani nejde o to, aby rozuměla ona tobě, hlavně, že jí budeš rozumět ty :) - to ovšem záleží na tvé milostivé ochotě, to je samozřejmý :D.

K bundě gratuluju, to asi fakt budeme muset přijet, téměř dvojčecí fotka nám nesmí chybět! Kdy že se to budete v našich velehorách vyskytovat?

Zatím se tedy těším a zlobím, co to dá!

Pa, V.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 06.01.05 10:44

Jani, náš tatínek je taky bývalý závodník a navíc lyžařský instruktor, takže taky dělal ramena, že své dítě lyžovat naučí. Ale nějak ho to lítání z kopce do kopce s dítětem na hůlce zmáhá (prý už není nejmladší :))), tak se částečně vzdal zásluh na dceři lyžařce :D. Každopádně ji hodlá svážet po velkých sjezdovkách, což já bych určitě nezvládla.

Navíc pár dní budu na horách s Viki sama a vím, že mě by to jistojistě zabilo, takže lyžovat bude ve školičce a sáňkovat s maminkou. Na Černé je skoro 4km sáňkařská cesta, na jejíž vrchol se pohodlně vyjede kabinovou lanovkou - něco pro línou maminku ;).

Zatím ahoj, Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.01.05 14:28

Milý Vojtíku, tady teta Romana
mám nacvičeno ještě od mládí Filipa, kterému ten jeho zatracený trpajda taky dělal problémy, že jsme se učili i při sezení na záchodě prostě jedním prstíkem stlačovat toho piťomu dolu - hnedle u kořene. Filip na to měl i nějakou hlášku, ale už si nevzpomenu. Začínali jsme s tím už na nočníku.
Jinak jsem mamka, manželka i kámoška herodeska a kohokoli, kdo mi doma čůrá na záchod ve stoje, tluču. Kdo to má pak utírat. Čůrání ve stoje jsem s Filipem natrénovala v postoji, že já držím nástroj a tlakem kolena pod pasem synka vyšpuluju dopředu, po první fázi nácviku jsem si nástroj přehodila do levé ruky, aby mi synek mohl pravou pomáhat - do půl roka už byl schopen pořádat soutěže, kdo dál, výš a umělečtěji. První nácvik byl trefit se na kamínek nebo plaňku plotu, pak už to do veřejných záchodků, či těch v restauracích šlo snadno. Ale běda, kdyby mi to zkoušel doma, doma se prostě sedí!!!!
Jinak ti Vojto slibuji první erotiku, po návratu z hor předpokládám první zážitky z čůrání venku - zatím krom zahrady, kde Joko lítala nahá a čůrala třeba i za běhu, jsme pipinku v postoji zády k mamině a nohy na jejích rukách ještě nikde nešpulily, poprvé to plánujeme na sněhu. No jsem zvědavá, zda Johance pipinka neumrzne.

Tak zatím pa a brzy napiš, jak výcvik pokračuje, to téma je nevyčerpatelné :-)))))). Já jdu vytáhnout Joko, aby si vybrala helmu a brýle - na ty jsme málem zapomněli.
pa Romana a Johanka

p.s. Právě jsem se dozvěděla, že ticho po pěšině bylo ticho před bouří, pro obě babičky už advokátka sehnala suprové byty na Žižkově, po návratu z hor si je jdem prohlédnout, ale popis vypadá nádherně. Nám nabízí maximálně 7000 za metr, což je dost málo, ale když jsem jí vysvětlila situaci a protože jsme první, co chtěj peníze a jsme velmi ochotní vypadnout, možná vydolujeme více. Budu to řešit až po horách a po vyřešení babiček. Každopádně teď tu moc nebudu, protože budu spíš brouzdat po realitních netech, mám dva měsíce na to sehnat byt a zařídit hypotéku.
hoj Romana

 
Anonymní  06.01.05 14:41

Ahoj Ivi,
Já s vaším tatínkem plně souhlasím, protože, kdybych své dítě měla učit já, zlomím o ně hůlku (přinejmenším). Cizí autorita je prostě cizí autorita. Nicméně pro Filípka se tatínek fakt osvědčil a v kombinaci s pár hodinama lyžařské školy (aby se tatínek mohl věnovat i mně) ho to naučil skvěle. Ale začali až ve 4 letech, takže svážení na hůlce odpadlo.

Tu sáňkařskou dráhu závidím, v moravských horách o žádné nevím. Že bychom se přece jen někdy vypravili do Krkonoš?

Ahoj Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 06.01.05 14:50

Chi chi, Joko,
přesně v tomto čuracodržecím posezu si čůrám na ty kšandy od lacláčů. Jinak já pipku špulím venku celkem ochotně, kdykoliv uvidím kanál :-))
Verča
P.S. Kdy vlastně jedete na ty hory? O víkendu?
Přejeme úspěšné hledání v realitních vodách. Doufám, že seženete něco suprovýho
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 07.01.05 01:51

jedeme až za týden, ale musíme mít vše nachystáno teď, příští týden budu mít dost velký kalup, máme to od neděle 16. do soboty (23? - nějak se mi data pletou)

Dnešní noční hledání bylo úspěšné, zítra jdu volat na dva skvělé typy, jak to bude vypadat s možností plateb a oč vlastně jde.
Ahoj
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.01.05 14:28

Ahoj kámoši a kámošandy,

tak jsme tady s mamkou jenom na skok, abychom se rozloučily před tou 14tidenní lyžařskou odmlkou. Držte mi pěsti, ať se nepřerazím, výbavu už mám kompletní, včetně helmy, ve které trávím většinu svých dní :D.

Joko, až s mamkou dorazíte do hor, ozvěte se, domluvíme nějaký ten srazík, kdyžtak se přerazíme na lyžích spolu, jooo?

Ještě něco k tomu vylučovacímu tématu, rozebíranému výše: já chodím čurat na záchod, někdy se svleču sama, někdy vyžaduju asistenci, která je mi v hrůze, že bych to nestihla, promptně poskytnuta. Kakám zá:,–(ně na nočník, ze stejného důvodu jako Johanka. Na záchodě ještě pořád nemáme stupínek (máma se do Ikey furt ještě neodvážila :) a tlačení s nohama vismo mi prostě nejde. Odpolední plínka bývá semtam suchá, noční teda ještě nikdy nebyla.

Tak, to by bylo z Lokýnkova všechno, mějte se všichni fanfárově - už se těším, co se všechno dozvíme po návratu.

Ahoj, Viktorka

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 07.01.05 15:17

Ahojdáááá

Jako největší ostudy se hlásíme takhle pozdě. Vánoční svátky jsme prožili v klidu. Snědl jsem trošku salátu ale nejvíc mi chutnal kuřecí řízeček. Na Ježíška jsem se moc těšil a když jsme ho vyhlíželi z okna, tak on si pacholek byl už u nás u stromečku:)) Aspoň, že nám tam nechal dárky. Nejdřív jsem teda na to čučel a chtěl to všechno, pak jsem poznal, že teda část patří jen mně a další dárky ostatním. Rozbaloval jsem teda všechno hned ale ani si to pořádně neprohlídnul a šel pomáhát Filipovi.
Největší radost mi udělala dřevěná vkládačka a pak taky knížka. Tu si prohlížím několikrát denně a učím nová slovíčka. Pak se mi taky moc zamlouvalo bráškovo „klalostí lytílů“ (království rytířů), jenže mi to moc nechce půjčovat, páč prej všechno akorát bořím.

Na Silvestra jsem šel spát jako obvykle, to už totiž žádné dárky nebyly:) Ale vzbudily mě pořádné rány a to jsem se teda bál. Nevím co se to venku dělo ale muselo to být něco hrozného. Naštěstí jsem brzo usnul a tu hrůzu ani neviděl:))

Musím si vám postěžovat, že mě rodičové pořád otravují abych spal celou noc ve své postýlce ale když mně se tam moc nelíbí a lepší je to u nich v posteli. A tak k nim v noci zdrhám ale táta mě hubuje, že se moc roztahuju a kopu ho.

Ještě se mi sem cpe mamka, tak se s vámi rozloučím. Užij te si to na horách, my tam snad taky vyrazíme.
Pa pá David

Vánoce proběhly tak nějak jak jsem očekávala, radost byla ohromná, obzvlášť u Filípka, ten u Lega přímo křičel radostí.

V noci se Filda probudil a hořel, zase vysoká teplota. Kašel má už skoro od začátku prosince. Nějak se z toho nemůže vyhrabat. Na:,–(ila jsem mu hned sirup ale teplota ne a ne klesnout. Aspoň, že ho Davídek moc neškádlí.

Až bude Filípek dobrý, tak by jsme chtěli jet na hory. Zatím ještě nevíme kam, jsme lyžaři začátečníci. Filip na lyžích ještě nestál ale na hory se těší, tak ho to snad bude bavit. Až to Filip zvládne, tak se budeme snažit naučit lyžovat i Davídka.
Nejraději bychom jeli asi někam do Krkonoš ale ještě jsme tam nebyli, nemáme to obhlídnuté, tak snad tam nějaký ten kopeček bude vhodný i pro nás:)) Kdyby jste měl někdo nějaký tip kam jet s dětmi, tak ho uvítáme:)

Brzy se ozveme, teď nás čeká kopa prádla na žehlení, fuuuj.

Mějte se všichni hezky. Ahoj Eva s Davídkem

 
Jirina
Extra třída :D 13544 příspěvků 08.01.05 21:32

Ahoj Filuťáci,
o Silvestru jsem psal v minulém deníčku, takže se vyjádřím k záchodovému tématu. Tedy nočníkovému. My máme doma záchody dva ? jeden dole a jeden nahoře v patře ? a dětské prkýnko je jen dole a já tam skoro nechodím, jen těsně před odchodem z domova (je to hned v předsíni). Ani mi to nechybí, nočník si donesu kam je zrovna potřeba a stačí nahlásit a mamka se o vylití postará. Ani spláchnout záchod neumím, protože máme tlačítko v rezervoáru a jde dost ztěžka a ještě ke všemu na něj nedosáhnu. Ani mytí ručiček sám nezvládám, mamka mě musí vy:,–(it a toaleťák mi ani nepůjčí do ruky.

Plínku mám na spaní, já se totiž vždycky po probuzení slastně počůrám. Mamce se to nedaří vychytat, protože spí v jiném pokoji než já. Ale po obědě jsme to začali zkoušet ? spím v obýváku na posteli pro návštěvy (už ne na gauči), mamka pode mne dá vodotěsnou podložku a spím jen ve slipech. Zatím dvakrát a bylo sucho (hned po probuzení jsem byl nemilosrdně vytažen z pelíšku, poprvé jsem pěkně protestoval ještě půl hodiny).

Ještě jsem zapomněl napsat, že nám Ježíšek donesl video, tak jsme si konečně prohlíželi záběry z kamery, když jsme byli miminka. Tedy když jsem viděl sebe novorozeného tak jsem byl úplně tumpachový a sledoval a ani nedutal, jen Hanička říkala ?mimi Jija? a pořád na mě ukazovala ? nechápu jak to poznala, že to není ona! Taky jsem dostal kazetu s krtkama, ale moc jí nedám, čumět na telku moc dlouho mě nebaví (krtek v ZOO tam není, tak nevím, jestli se lva bojím).

Mám zase dva prima výroky. Za prvé: byl jsem u babičky a chtěl podat rakety na lakros, co byly v předsíni. Babička mi vysvětlovala, že jsem na ně malej, až vyrostu tak mě to prý tatínek naučí. No tak jo. Asi za hodinu jsem si vzpomněl, že chci zavolat tátovi, vzal jsem si telefon, děda mi to vytočil a hned jak se táta ozval, jsem běžel do předsíně a ukazoval na ty rakety a křičel: Jakety pučit Jía vyostl tatínku může Jía? No táta nepochopil ani slovo, zato babička s dědou se mohli potrhat smíchy :o))
Druhý výrok: tatínek posolí papání pepšem. Eště sůlem :o)))

Vojto, mně ananas vůbec nechutnal, zato olivy jsem baštil k velkému údivu celé rodiny jak nezavřený :o)

Tak pa Jíra

PS od mamky: Tak máme za sebou první lekce sexuální výchovy ? Jíra se naučil přetahovat pindíka, takže ve vaně přetahuje a Hanička s napětím sleduje :o)) Jen ho musíme hlídat, že má přetahovat jen 3×, vydržel by to klidně hodinu :o)))
 Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 10.01.05 18:08

Ahoj všichni?
Tak jak se daří? Iva s Romčou jsou na horách a co vy ostatní? Bude deníček nebo Stáňo pracuješ?
My si užíváme pěkného počáska, dneska teda v práci. Filípek mě překvapil. Včera na jeho neustálé, že se bude u prababičky po klavíru nudit, jsem mu odsekla, ať ho teda klidně prababička ¨dovede do školy. A odešla jsem. Sámo, že jsem to nemyslela vážně. A ve tři najednou ťuky ťuk na dveře třídy a za nimi prababička s Fildou. Pěkně si to chlapec domluvil. Až v půli cesty si prý vzpomněl, že jsem to možná nemyslela vážně :-)). No, dostal 20 příkladů a strávil se čtvrťákama hodinu konverzace. :-)

Verunka o víkendu ani jeden den nespala po-o. Tak nevím, jestli končíme? :-( Filda nespal od roku a půl, tak asi i za tohle musím být vděčná. Nicméně dneska druhé babičce spala 2h, asi únava po tom víkendu. Tak uvidíme.

Ahoj Jana

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 10.01.05 21:20

Ahoj Jani a všichni ostatní,
jasně že deníček bude, měla jsem v úmyslu napsat ho včera, ale bohužel přišla návštěva a zdržela se do hodně pozdního večera. Teď tu padám na ústa, moje pondělní pracovní doba končí v 17,00 :-(

Filípek je vážně šikula a organizační talent, to se mu nemůže upřít :-))))

Tak ahoj, jdu něco kratšího sepsat, přiznávám se dobrovolně, že se poslední dobou cítím zcela vyždímaně a nenacházím žádné vhodné téma, tak snad mi to tentokrát odpustíte.
 Stáňa

Vložit nový komentář