Filutové z Chytrálkova - Verunčiny podzimní lumpárničky

Rodičovství

Verunka píše: Ahoj Filutové i všichni ostatní. Tak nám to babí léto někam uteklo a chvílemi to pěkně zebe. Dneska ráno už dokonce taťka musel škrabat auto.

A my jsme měli studené ručičky i když jsme drandili na motorkách o 106. Mamka si na písek začala vařit horký čaj, ale moc to nepomáhá.

I když, ještě v týdnu bylo vlastně krásně. Mamka si chtěla užít podzimních barviček, a tak se mnou na spaní neobjela blok, ale vyrazila do zahrádek. Jako za starých časů. Podzim jak vyšitej. A pak jsme míjeli jednu zahrádku, která se už druhým rokem tváří dost opuštěně. Jenže v ní zasychá a hnije neskutečný množství nádherných ostružin ? už druhým rokem. Letos to mamce nedalo, já už jsem spala, tak mě zaparkovala za keřem a přelezla ten plot i s ostnatým drátem. Kalhoty vydržely a mamka napajtlovala pěknou porcičku, mňam. O víkendu už se líp vybavila ? vzala si Filípkův provazový žebřík, aby to přes ten plot šlo líp. Filípkovi jsme vysvětlily, že nejdeme krást, protože už ta zahrádka evidentně nikomu nepatří a přece to tam nenecháme zbůhdarma opadat. Ale stejně byl strašpytel. Radši nikam nevlezl a tvářil se, že hlídá. A pak jsme taťkovi k narozeninám upekli super ostružinovou buchtu.

A vlastně při tom prvním ostružinovém dobrodružství mamka ještě na cestě vytrousila dvoustovku, kterou si předtím narychlo strčila do kapsy. Vytahovala kapesník a už to bylo. Ničeho si nevšimla. Zjistila to až za dvě hodiny, když jsem se vzbudila. Rychle mě šupla na koňa (chi chi počteníčko po moravsku) a už jsme šupajdily. Teda dost jsme spěchaly. Cestou jsme předběhly 3 lidi mířící na naši trasu. A představte si ? ona tam byla!! Jak se kdysi naučil Filípek v kouzelné školce ? když najdeš něco, co jsi předtím ztratil, našel jsi kliku:-).

A naše štěstí pokračovalo i odpoledne. V obchodě mamka zjistila, že má prošlou kartu a paní prodavačka byla moc milá. A pak přijdeme za Filípkem na trénink a světe div se! Filípka přeřadili z přípravky do žáčků!!! Sice zatím jen na zkoušku, ale vznáší se ještě teď. Jedním tahem samým blahem dokonce začal dělat doma kliky. Tak tomu říkáme pozitivní motivace:-). Mimochodem pro rodiče starších kloučků. Umí vaše synové kliky? Filípek předváděl dobrou soulož (říkala mamka, já tomu nerozumím). Tak dostali chlapi úkol (od mamky) ? každý den pět pod taťkovým dohledem. Teď po týdnu už udělá 8 ukázkových, ale ty začátky:-(.

No a já mám vlastně taky novinky: už neřvu, když jde mamka do práce. Ve čtvrtek jsem hlásila DO PÁCE DEŠ? TATA TAKY PÁCI? ? a tím to pro mě haslo. Pohodička. V pondělí mě poprvé hlídala teta Sylva a byli jsme v mateřském centru. Já za ruku, Ondra v šátku. Pak nás teta uspávala ? nejdřív já za ruku, Ondra v kočárku, pak i já v kočárku. Už začínáme být na jejich ulici slavní:-).

Taky se ze mě stává opravdová holčička ? už si nesundávám sponečky, na požádání zatancuji i zazpívám, udělám holubičku a kotrmelec. A jsem pěkný simulant, za chvíli budu stejně dobrá jako Terezka od Vojtíška. Neustále mě někde bolí: bříško, záda, hlava, ruka, tvářička?
A hlavně se těším na všechny ty oslavy, co nás tento měsíc čekají. Napřed taťka s mamkou, pak já a nakonec brácha!

Tak se mějte kamarádíčkové, uzdravte se všichni nemocní a napište mi nějaké podzimní lumpárny a rošťárničky
Vaše Verča zrzečka (ještě pořád 23m), mamka Jana (ještě chvilku 31) a Filda (ještě chvilku 5)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 12.10.04 21:58

Ahoj Verunko,

píšu v rychlosti - kašel už polevil, ještě trochu usmrkávám (ale zá:,–(ně ne na povel!), mamka a ségra už jsou fit úplně.

Přidám pár mých perliček:

venku pršelo a koukal jsem se, jak za balkonovými dveřmi sedí náš kocourek.
Jíra: Pší. Čumák mokej. Dešínk (=deštník) dát kočičce :o)))

S oblibou sledujeme s mamkou každý čtvrtek popeláře a mamka mi vysvětlovala, že použitý plínky dáme do popelnice a oni je pak odvezou.
Jíra: počáži (=popeláři) vezou pínky (=plínky). Haničky pošaný, Džiží počuaný.

Ahoj Jíra

P.S: od mamky: Romčo, anaj mi vyprávěla o hračce - dřevění svlíkací medvídci. Prý bys věděla odkaz na internetový obchod (stačil by mi obrázek, jak to vypadá). Díky Jiřina

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 12.10.04 22:45

Ahojky,
zdravíme vás všechny a hlavně klikaře od zrzečků :-) Koukám že si Verunka umí ten podzim pěkně užívat, u nás je momentálně taková ukrutáááánská zima,brrrrrrr. Takže venku maximálně posbírám pár lístečků, naházím je do louže nebo do kanálu a už mě zmrzlá máma táhne domů. Ale včera jsem podělil jedny prima sněhule a hned jsem hlásil že už venku skutečně padá sníh, to proto,abych si je mohl nazout a jít bobovat,ale zatím mi to sněžení neprochází,sám si totiž zrovna dvakrát nepamatuju jak by to mělo vypadat. A dneska jsme si koupili novýho krásnýho draka, určitě ho půjdeme pouštět nejpozději zítra,dýl už bych to nevydržel.
Co se chorob v naší rodině týče, už je to celkem bezva, jenom máma a Terča okupují onu místnost, žroutky totiž společně zbouchaly kýbl vína od dědečka, dobře jim tak, já věděl proč mi nechutná, váznou mi totiž slupky v krku :-))) A zpráva pro maminku velmi radostná, konečně jí nebude trapně před tetou ro, náš počítač je po několika stech výhrůžkách mířených na taťku ode dneška zcela uzdraven a nebude už tetu otravovat nepravostma!!!
Tak pápá všem a nezmzněte nám!!!!
Ahojky Vojta a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 13.10.04 21:10

Ahoj Filutkové,
tak mě naočkovali. Máme novýho pana doktora, vypadá docela fundovaně. Akorát mamku hned na úvod sprdl, že mi v létě, když mi nic nebylo, vy:,–(ila Claritine. No, teď, když už druhým měsícem zase kašlu, se mamka rozhodla v léčbě pokračovat. Ale od včerejška kašlu tak, že se lidi na ulici ohlížejí. Vypadám, že pokud se mi podaří další nádech, bude to můj poslední. A nevíme, jestli se mi jen zhoršila rýma, nebo to podělalo to pitomý očkování.

Ale jinak jsem stále stejné dráče co pořád skáče a snědlo by i pět princezen :-)).

Vojtíšku, taky jsme podědili pár botiček a jedny sněhule. Tak se na ten sníh můžem těšit dohromady. Já si ho teda asi vůbec nepamatuju. Mamka doufá, že ještě dlouho nenachumelí. Jen babička se směje, když se totiž mamka narodila, ještě z oken porodnice se dívaly na pořádnou chumelenici. Uvidíme, co letos.

A co vy ostatní nepisálci? Vy už jste to definitivně zabalili a píšete jen na chatu? Nebo jak to s váma je?

Tak ahoj
Verča zrzečka, teď zrovna se nedusící, klidně spící

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 13.10.04 21:51

Ahoj Filuťáci,

my si teď s mamkou procházky opravdu užíváme!! Mamča má podzim nejraději, tak pořád plánuje pořádné procházky po lese a taky si je naplno užívá-se mnou na krku-teda „na koňa“…pak doma skučí, že jí bolí záda o:)
Jak ji tak pořád poslouchám..o­bohatil jsem svůj skromný slovník o pořádné vzdychání a občas přidám i „jéje“, „ješiši“ (jéžiši) a „ajajaj“…
Jinak si vystačím celé dny s jedním slůvkem- „NE!!!“ no a když něco chci, používám své univerzální „maň“ a ukážu prstem…zvířátka už rozlišuju na „chrr“ (prase apod.-kráva, kůň, srnky…), „čiči“(kočka), „koko“(slepice) a „aji“ (všechno ostatní..) Podle vás ostatních jsem úplný nemluva, ale proč bych mluvil, když stačí ukázat prstem, že?

Jinak minulý víkend jsem si celý užíval i s taťkou..byl nějaký „nachcípaný“, tak si vzal volno už od pátku..a poctivě se léčil..byli jsme v ZOO(největším zážitkem pro mě bylo pískoviště, klouzačky apod., taky se mi líbily kačenky v rybníku..), v sobotu jsme řádili(no hlavně já) v hypernově v dětském koutku a v neděli u babičky-tam mamča dostala dort, ale hádejte, kdo ho skoro celý snědl? o:)))
Verunko, ty oslavy ti hrozně závidím..já si asi budu muset na další dortík počkat až do února (na babču a na tetu), ach jo..
Na sníh se taky moc těším, mamce ho pořád ukazuju na fotkách (kromě sněhu ukazuju taky dort..o:)), tak se snad už brzo dočkáme..ale sněhulky zatím nemám, budu muset naše trochu popohnat..

Zítra mě čeká píchanec u paní doktorky..vypadá to, že už dva týdny simulovaná rýma na mamču nijak nezabírá..o:(

Zatím papa Ondra (skoro 25 měs.) a mamka Andrea (31)

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 14.10.04 09:21

Ahoj všichni,

chtěl jsem Vám napsat něco o té „předškolkové výchově“, jak jsem slíbil, ale moc toho nebude. Jsem totiž pořád nějak skleslý po té nemoci, tak se mi tam moc nelíbilo. Už před školou (probíhá to ve školní družině) jsem mamku začal táhnout zpět k autu, ale uviděl jsem děti, tak jsem začal vyskakovat radostí a když přišla paní učitelka, hrnul jsem se do dveří, i když jsem tam byl na rozdíl od ostatních poprvé. Tím ale moje aktivita skončila. Převlíkli jsme se a šli do třídy, já teda moc chtěl do té vedle - bohužel zamčené, ale klika fakt nepovolila. Paní učitelka pak vzala na ruku plyšové zvířátko a začala na nás mluvit a to už bylo moc, vzal jsem mamku za ruku a táhl ji pryč ze dveří. Ani za nic jsem se nechtěl vrátit zpět, i když to mamka na mě všelijak zkoušela. Zase jsme se oblékli, mamka zašla pro p.učitelku, aby nám šla odemknout a bylo vyhráno. Do příště si ještě rozmyslím, jestli se mi to bude líbit nebo ne.
Taky jsme byli v servisu, vyměnit autíčku olej a ještě nějakou „vodičku“. Jenomže jak začali naše auto vytahovat někam moc nahoru, moc jsem se rozplakal, že nám uletí pryč a už nebudeme moci jezdit. Mamka mě musela vzít pryč na nákup a vrátili jsme se, až zase stálo autíčko na zemi. Pěkně jsem ho zkontroloval, jestli je vše na místě a potom jsme mohli jet.
Ondrášku, hlásím se do klubu moc nemluvících a ukazujících batolat. Já to dělám tak, že chytnu mamku za ruku, odtáhnu ji tam, kam potřebuju a ukážu, co přesně chci. Jinam mluvím docela dost, ale mamka mi nerozumí, ale to je její problém.
Včera jsem ji hodil svůj stoleček na prst od nohy tak, že padla bolestí na zem, já se první moc smál, ale když to už nebyla legrace začal jsem plakat (bohužel proto, že stoleček nemohl sám dát zpět na nohy a pokračovat ve skákání z něj, maminčino „bebí“ ho vůbec nezajímalo pozn. mamka). Mamka to nakonec rozchodila, i když prý bude mít určitě černý nehet.
My si podzim zatím moc neužíváme, poslední teplé dny jsem promarodil a teď když jsme dlouho venku a běhám, tak mám večer zvýšenou telotu.
Mějte se Filůtkové moc hezky
Ahoj Adámek (skoro 26měs.)

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.10.04 21:22

Adámku,myslím, že s tím mluvením jsme na tom podobně..doufám, že se někdy potkáme na srazíku, ať si konečně pořádně pokecáme-ty naše mamky jsou děsně nechápavé…
Zatím ahoj a bacily co nejdříve zlikviduj-prý pomáhá horký čajíček (strejda ho pije se spoustou rumu..mi ho ale nedopřejou..snad jsou vaši chápavější..)

No a jestli ještě piješ mlíčko od maminky..to je taky mňamka..(moje mamča už ho nemá, ale občas kontroluju, jestli mi nekecá..o:))

papa Ondra

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.10.04 21:37

Filuti, hola hej,
stále žijeme v jakémsi chaosu a jdeme z maléru do maléru, až se sklidní situace, tak máma povypráví. Naštěstí se to netýká mně, já jsem holka zdravá, hodná, roztomilá, akorát to není vždycky vidět :-)))
Hlavním důvodem našeho mlčení je, že si taťka na kole pohmoždil koleno a už týden se fláká doma a hraje si na mého cca stejně starého sourozence, takže mamka si teď zkouší péči o dva rozmazlené ufňukané fracky.
Dneska jsme mu s mámou utekly a jely za kámošema do Motýlka. Zase jsem se mohla hádat a pošťuchovat s Viki, Bárama a spoustou dalších dětí. Je to tam prima i za běžného provozu.
Přiznám se, že jsme komentáře moc nečetly, takže zkusím dnes v noci a třeba ještě něco dopíšu, zatím se mějte, pápá
Johana a Romana

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 14.10.04 21:40

Ahooj,
tak už jsem taky očkovanej..u paní doktorky jsem měl bezkonkurenčně nejsilnější hlas..mamča mě ale umlčela hned po píchanci-dala mi fidorku a bylo po bolesti..

papa Ondra (skoro 27 měs.) těch 25 měs. byl samozřejmě překlep-mamča už má tu hlavu asi úplně prázdnou..šplou­chající mléko už došlo, tak nevím, co jiného by tam mohlo být..o:)

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 14.10.04 21:59

Jiřinko,
nevím, jestli myslíš tohle, rozebíralo se tu více skládaček a už si nepamatuju, co Stáňa pořídila. Ale myslím, že to bylo toto:
 http://www.abakus-cz.cz/?…

Vypadá to nádherně.
pa
Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.10.04 14:36

Ahoooj, kámoši!

Nechceme být průšviháři, takže aspoň pár řádek. Připojuju je k Johance s pozitivními dojmy ze včerejšího Motýlkování. Nejenže jsme se mohli (vlastně mohly, byly jsme tam samý holky) dostatečně postrkat v herně, ale mohly jsme pokračovat i v pizzerii na obědě - tam došlo i na závody v pištění, ale kvůli spícím miminkům nám to matky-herodesky zatrhly :). Už se těším na příště.

Jinak dneska jsem mamku dvakrát dostala - když jsme v sámošce stály u pultu pro maso, kde nebyla žádná prodavačka a já viděla mámin mírně naštvaný obličej, tak jsem prohlásila „já se z toho picnu“ :))). To jste měli vidět máminu grimasu, po naštvání ani památky! Tak jsem to s obměnou zopakovala, když mě mamka vláčíc těžké tašky s nákupem popoháněla doma do schodů - NEBO SE MAMKA PICNE.

Jinak u nás nic moc novýho, kromě toho mluvení a neustálého dirigování rodičů - zatím celkem poslouchají, i když mamka už docela protestuje, zvlášť když jí mluvím do řízení auta. Furt řídí jenom jednou rukou, takže jí zezadu komanduju slovy „UČIČKU DUHOU NA VOLANT“. (Ještě nepochopila, že někdy taky musím řadit - pozn. mamka.)

Tak, mějte se krásně, nenechte se zdeptat tím hnusem, co panuje venku, a hlavně odhánějte nemoci, ve stavu zdravých se líp brnká rodičům na nervy, když počasí nedovolí celý den vystrčit nos z domova :))).

Papapa, Viktorka (26m)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.10.04 14:39

To je fakt nádhera … my máme to samý, ale jenom s jedním medvědem, takže taky přiměřeně levnějšé. Kámoška to koupila v pasáži Černá růže (v přízemí vzdadu je obchůdek s dřevěnými hračkami).

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.10.04 14:40

Fuj, omlouvám se za překlepy - radši půjdu uklízet :))). I.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 15.10.04 16:26

Ahoj všichni,
tak jsme se konečně dostali k počítači. Omlouváme se, že jsme ani nestíhali reagovat na komentáře.
Dneska máme opravdu hnusně, já se s počasím ztotožňuju. Navíc jsem dneska nespala,tak si to asi umíte představit. Mamka právě navařila a napekla na nadcházející večerní oslavu - první část. Filda právě maže jednohubky, tak máme chvilku oddechu. A už dorazil i taťka z práce, takže pokračování později. A tak to není taťka, ale děda, tak se jdeme věnovat.
Ahoj Verča s mamkou

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 15.10.04 21:06

Ahoj Ondro!!

Mamčino mlíčko piju pořád, i když momentálně nastala krize, jelikož dnes ráno jsem pil skoro hodinu a to už mamka nevydržela a prý mě dá cucnout jen na usnutí a v noci, ať se prý zblázním… že by se prý už konečně jednou chtěla vyspat! No, snad to nemyslela vážně!!! A kromě mlíčka piju přes den už jen vodu nebo koktejl, čaj mi doporučoval i p. doktor, ale ten odmítám, nechutná mi.
Na jaké očkování to všichni chodíte?
Měj se krásně! Ahoj Adámek.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.10.04 00:12

Jo, ten je taky od Abakusu, já brala ten, co si vybrala Stá'na, jinak na stránkách Abakusu pod puzlema je i hezkej šáša a další skládačky. A to nemluvím o záložce skládačky :-)
 R.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.10.04 00:38

Ahoj všichni,
Adámku, já jsem byla na přeočkování (spalničky, zarděnky, příušnice)
Ondrášku - a proč dostala mamka dort? Jestli měla taky narozky, tak jí přejeme všechno nejlepší!
Dneska mi mamka koupila nový skřipečky do vlasů a na oslavě jsem byla za hvězdu. Ale nikdo neměl foťák a naši neměli film, takže nic neuvidíte:-(.
Určitě jsem chtěla napsat něco i k ostatním komentářům, ale už jsem zapomněla, co.
Takže se všichni mějte.
Verunka zrzečka
Ahoj Verča

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.10.04 00:47

ahoj Viki,
přidávám se ke komandantům řídících rodičů. Já nesnáším zastavení (třeba na červenou). A kdykoliv mi to mamka provede, křičím: MAMKO JEDÉM, JÉď!!! A mamka pořád vysvětluje, že je červený světýlko atd. A já se směju, že je modrý, a jinak mě to nezajímá.
spiklencům zdar
 Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.10.04 01:48

Čau Filuti,
tak se vám tedy přiznám, před 14ti dny jsem se dozvěděla, že jsem vážně zbulela poslední přeočkování, ovšem ve spolupráci s panem doktorem, a tudíž budu tu poslední čtyřkombinaci prý absolvovat znovu, ale začneme, až skončej zatímní protilátky, tudíž někdy po zimě. A vzhledem k záznamům o prohlídkách prý zdarma. A navrch musím znovu na TBC, pan doktor usoudil, že jizvička je příliš nezřetelná.
Vrátím se ke srazíku s Viki, holky, klucí, to je vám taková štramanda inteligentní, že si s ní až bojím hrát a veškeré naše pokusy o navázání vztahu končí brekem. Přes veškerou inteligenci Viki japonsky neumí, já zas neumím česky a tak se prostě neustále přeme, každá po svém, jak si vlastně chceme hrát a zda se budeme objímat či pošťuchovat. No snad to při častějším styku zvládneme. Prý nám to mamky dopřejí.
Ale objevila jsem super kámošku, kterou každému vřele doporučuju. Je o kousilínek menší, o kilo těžší, chodí asi měsíc (je jí rok), a když ji povalím na zem a válím se po ní, tak se tomu děsně chechtá a bere to jako obrmazlení - je to Adletka od Lesiny, co nemohli kvůli nudlím na srazík (ta, co mi dovolila vlézt k ní do kočárku-viz fotoalbum). No prostě panenka pohodářka. Akorát ji bohužel neunesu. Možná i tím to je :-)
Oproti nudlounům musím nahlásit, že po přestálé chřipce se mi nudličky hezky zabetonovaly v dutinkách (takže při breku krásně huhňám - občas si brečím jen pro ten huhňavý hlas). Jinak nenudlím, snažím se prospívat, učím se základům řeči - objevila jsem větu Já šam pa - Já nešam pá, nikdo neví, co to znamená, ale opakuji to denně pětkrát.
Ale prý mám problém, já si to tedy ráno moc nepamatuju a budím se docela veselá kolem osmé až deváté hodiny, ale prý se každou noc posledních 14 dní (krom dvou dní mezi) probouzím po půlnoci s jekotem nevídaný, provázeným bolestnými grimasami a řevem auvííí mamííí, plácáním do stehen či chodidel, mačkáním bříška, nereaguju na hojdání, nošení, utišování - někdy tedy ano, ale jen, že se snažím rodiče a hlavně aktivní mamku odstrčit případně zmlátit, aby věděla, jaká že to bolest je. Zuby už mám venku všechny, takže těmi to nebude. Vypadaj i zdravě.
Prdím sice občas při tom všem boji, ale rozhodně mi to nepřidává na spokojenosti, takže ani trávení. U doktora jsem zatím nebyla, protože moje grimasy a ukazování se liší, takže mamka neví, jak to panu doktorovi popsat tak, aby byla nějaká diagnoza očividná (jinak nás bude honit po všech nesmyslných čertech-specialistech).
Růstové problémy to prý zatím být nemohou, nevíte někdo, oč se jedná? Po celou dobu záchvatu odmítám cokoli do úst a flašku s pitím přijmu, až když mě ten divný problém přejde (do cca 30ti minut), pak jsem ochotná se nechat uhoupat mamkou nebo ududlat čajem s flašky.
Máma dokonce zjišťovala, zda nemám problém s noční počůráním plínky (protože v rámci ukazování auvííí jsem si několikrát na plenku plácala) a dávala mě vyčůrat na nočník, někdy to pomohlo - zkrátilo hysterický záchvat na několik málo minut, někdy ne. Takže baby, nenapadá vás něco, na co mamka třeba zapomněla - může takovýto virvál zpúsobit třeba kýla, nebo bolest kyčlí? Prostě podle většiny ukazování a mordování něco v dolní polovině těla. A není to akutní, protože to nevadí při poledním (nebo odpoledním) spánku, tam se probouzím normálně rozespale a když je máma po ruce, tak bez breku.
Nemůže bolet bříško od hladu? Poslední dobou to jídlo zase flákám a čaj s mlíkem mi už nechutná.
Zatím ahoj
spící a neprotestující Johanka (že by po delsí době zase noc bez bolestí)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.10.04 15:30

Ahoj Johanko,

jejda, ty máš teda nějaký trápeníčko. Mamka se dočetla o nějakých růstových bolestech. Prej my prckové rosteme nejvíc v noci, a když rosteme rychle, může to i pěkně bolet (zvlášť nohy). Nech se změřit, jestli jsi za těch 14 dní třeba o kus nevyrostla, to by mohlo všechno vysvětlit.

A jinak si nech ty poklony, víš dobře, že ty naše strkanice mají důvod jasný - obě jsme vůdčí typy ;), takže na sebe prostě jen žárlíme, když ta druhá vymyslí lepší hru :D. A mluvit česky je děsná sranda, snad tě bude motivovat můj dnešní výrok. Strčila jsem si mezi nohy balónek na tyčce (takový ten, jak dávají u McDonalda), tyčkou dopředu a prohlásila jsem „TEĎ MÁM PINDÍKA - JSEM KLUK! TÁTA TAKY KLUK!“ Mamka to málem nepřežila a říkala něco o latentní transsexualitě :D.

Papa, tvrdohlavko huhňavá :)

Viki

A něco od mamky: Romano, nezkusila jsi „preventivně“ dát Johance večer nějaké analgetikum (Ibalgin, Paralen), jestli by to nepomohlo. Pro jednou se snad nic nestane.
 I.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 16.10.04 15:33

Ahoj Verunko,

hihi, tak to já mamku zase hlídám, aby jela až na zelenou a nerozjížděla se už na oranžovou, neb je řidič netrpělivý :), takže hlásím POČKÁME NA ZELENOU. Ovšem pokyn „JEĎ!!!“ umím i s těma vykřičníkama a pořvávám ho podle maminčina častého příkladu na zdržující okolořidiče :D.

Ahoj, kočičko utajená skřipečková.

Viki

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.10.04 18:19

V chytrých knihách jsem vyčetla, že prý růstové noční bolesti přicházejí až pozdějí, někdy po čtvrtém roce - má to prý co dělat se stavem chrupavky, že do určité fáze nebolí, pak už jo. Jinak Johana roste už asi tři měsíce furt - od začátku prázdnin doteď šest cm.
Ibalgin jsem už zkoušela, když se povedlo ho do toho zmítajícího klubíčka nějak nalít. Po té čtvrthodince skutečně zabral, jednou už na zbytek noci, jednou jen na dvě hodiny a pak začlo vše znovu. V tom stavu prostě odmítá cokoli, jen se kroutí a brečí - a to tyhle sirupy zcela miluje a kdykoli zahlídne, tak vyžaduje. Dávat ho dopředu se mi nechce, protože na dnes se skutečně žádný záchvat nekonal, ale zítra může.

Ale teď mi došlo, že chytré knihy věděj prd o bolesti z růstu, přeměřím teď Johanu znovu, třeba v tom vážně bude ten zakopaný pes.

díky
Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.10.04 21:02

Ahoj Johanko bolestná huhňavá,
tak to je nám tě fakt líto, ale nic nás nenapadá. Ale 6 cm za 3 měsíce, to je docela dost. To by třeba fakt mohlo být tím. Ona se ta rychlost růstu asi liší podle věku, ale Filda byl včera na kontrole na endokrinologii a 3,5 cm za 5 měsíců je prý u něho taky hodně. A víme, že Filípka ten růst bolí. Tak třeba seš vyjímečná a máš růstový bolesti už teď. Jenom, aby sis to všechno neodbyla už teď a v 10 letech se nám nezarazila :-)).
Tak klidnou noc přeje
Verča s mamkou

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.10.04 21:07

Ahoj Viki,

pozdravuje tě Filípek. Ten taky často pořvává na okolozdržující řidiče. Jenže se v tom ranním shonu rychle naučil JEĎ DEBILE!!! a křičí to takhle. Já to ještě neumím. A asi se to nenaučím, mamka už si nějak začala dávat pozor na jazyk. :-))

Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 16.10.04 21:28

Aha, tak asi je to vážně ono. Už jsem Viki skoro dorostla, dnes mám 89 - takže skoro tři cenťáky od té vycházky do Taverny. Takže mamka přestává zkoumat a jde kouknout, zda máme čerstvý Ibalgin.
(jinak míry se mi občas liší o 1 cm podle toho, zda se měřím doma nebo u babičky - nevím proč, že by to bylo metrem nebo dveřma?)
Pa
zlobivá Joko, která půjde spát až o půlnoci, protože dostala krabici nových (starých) hraček a nemůže se nasytit žehlení a vaření na novém sporáku.

 
Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 16.10.04 22:34

Ahojky,

hlásím se vám jako nepíšící a nečtoucí ostuda,prostě dávám mamce pořádně zabrat a tak nám oběma nezbývá čas. Chtěli jsme reagovat na spousty věcí,ale asi jsme to všechno zapomněli,tak jenom chci poznamenat že ti oblíkací medvědi vypadají vážně skvěle,ale já je bohužel nevlastím, šťastnou majitelkou bude s největší pravděpodobností nově oskřipečkovaná Verunka :-) Když tak myslíme na Verunku, dlužíme dodatečně blahopřání tetě Janě k narozeninám, určitě si na ní pokaždé vzpomeneme když se narodila na tak krásné jmeniny :-))
Moc a moc zdravíme chudáčka Johanku, snad to opravdu budou jenom přechodné noční problémy které samy vymizí. Tyhle každonoční popůlnoční hysterické scény mě popadaly někdy začátkem léta, měly zhruba stejný průběh,ale časem mě to přešlo,tak snad to u Johanky dopadne stejně. K měření musím dodat, že já jsem od začátku srpna do začátku října vyrostl o celých 5 cm!
Tak se všichni mějte a těším se na vás v novém deníčku!
Ahojky Vojta a spol.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 16.10.04 23:09

Teda Vojto,

a kolik teď měříš? Já jsem si vedle tebe asi na srazíku moc nestoupala. Já mám teď asi 85 cm, taky jsem trošku poporostla, ale vašich výkonů nedosahuju. U nást růst obstarává Filda. Už má 124,5 cm. Mimochodem včera mu v mozku něco cvaklo a Filda si sám od sebe pochopil násobilku (kterou mu mamka předtím nechtěla vysvětlit, že je na to malý) - to jsme chlubilky, co?

Popůlnoční scénky předvádím od úterka, co mě očkovali. Ale už se to lepší.

Mamka děkuje za gratulaci.

Slyšeli jsme, že už tě mamka zase zanedbává a chodí do práce. :-)) Co naděláš, já už jsem si zvykla. Tak to dobře zvládejte.

Ahoj frajere, pozdravuj ségru
Verča

P.S. Mamka mi ty skřipečky hodlá na:,–(it i zítra na druhou část oslav a teta vezme kameru, takže foto snad bude:-)

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 17.10.04 11:08

Díky za informaci, Verčo. Tuhle včeličku už jsem taky dostal, už se ani nepamatuji, kdy.
Ahoj Adámek.

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 17.10.04 11:17

Ahoj Johanko,
ty teda rosteš jako z vody!! To bude určitě tím. Já jsem vyrostl o 2cm za celý rok, a to jsem pěkný dlouhán. Že Ty plánuješ kariéru modelky??! Dobře si to rozmysli, jestli Ti to za tu bolest stojí.
Pápá a bezbolestné noci Ti přeje Adámek.

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 17.10.04 22:32

Týýý jo tak to já za rok vyrostl o 17 cenťáků! Z 75 v roce na 92 ve dvou letech!!! Mamka se děsí, co bude dál.
Páčko Jíra

P.S: Johanko, držíme palce, ať se tvůj noční růst dočasně zastaví, nebo ať aspoň pominou bolístky.

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 18.10.04 01:12

Tak jaké byly rodičovské oslavy? Veru, neříkej, že sis neužila nějakou tu rošťačinku před prarodičema. A Filip se určo pochlubil tou nábosilkou, a vůbec, když je princip pochopen, jak to jde?
Johanka

 
Milada01
Kecalka 174 příspěvků 18.10.04 08:50

Tak my se moc omlouváme za ten „fámyzdat“. Ty 2cm vzrůstu byly za poslední půlrok. Od 1.roku do 2. jsem se vytáhl o 12,5cm - ze 79 na 91,5cm.
Adámek.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.10.04 14:41

Ahoj Joko,

no vidíš, třeba to fakt bude tím. Já když jsem tady četla ty čísla, tak hlásím, že od 1 roku do 2 jsem vyrostla o 12 cm (ze 78 na 90). Mamka mě podezírá, že rostu dál, ale nějak se nemůže dostat k tomu změřit mě.

Mějte se tu fajn, zítra odjíždím s mamkou k jedné babičce a na víkend budu odložena k babičce druhé, takže se tu objevím asi až příští týden.

Lumpačení zdar.

Viki

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 18.10.04 14:44

Ahoj Veru,

hehe, tak DEBILE jsem od mamky neslyšela, ovšem dneska se zmínila o nějakém IDIOTOVI, a ten mi docela šel :))).

V.

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 18.10.04 21:50

Ahoj Adámku, potvrzuji, že ten píchanec-to bylo přeočkování spalniček ..teď už mi mamka slibuje, že už dloouho žádnou injekci nedostanu, tak doufám, že nekecá..

Mamku s mlíčkem až tak netrap, ať si to vážně nerozmyslí…
papa Ondra

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 18.10.04 21:59

Verčo, mamka děkuje za přání-ty narozky fakt měla (ale prý už ani není co slavit..to moc nechápu..naštěstí kvůli mě se veškeré oslavy obnovily, abych si mohl pochutnat na dortíku..jen už si to všichni pěkně usnadnili a zfoukávají jen jednu svíčku-otazník…). Tvé mamce a ostatním oslavencům v příbuzenstvu taky dodatečně přejeme všechno nejlepší (ovšem to nejlepší už vlastně mají-tebe a tvého brášku o:)))

Ahoj Ondra

Vložit nový komentář